Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (5)
Пошуковий запит: (<.>A=Фарбей О$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
Категорія:    
1.

Фарбей О. М. 
Джерела з історії християнства в Криму в IV - IX ст. / О. М. Фарбей // Укр. іст. журн. - 2000. - № 4. - С. 48-57. - Бібліогр.: 69 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т211(4Укр)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27630 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
2.

Фарбей О. М. 
Поява та поширення християнства в Криму (III - IX ст.) : Автореф. дис... канд. іст. наук : 07.00.02 / О. М. Фарбей; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. - К., 2005. - 17 c. - укp.

На підставі вивчення широкого кола джерел простежено складний і неоднозначний процес появи та утвердження християнського віровчення в Тавриці в I тисячолітті. Підкреслено, що розвиток нової релігії на території Кримського півострова протягом досліджуваного періоду є виявом загальнодержавних процесів у Візантійській імперії, роль якої у поширенні християнства у країнах Європи важко переоцінити. Встановлено, що на початковому етапі (у III - IV ст.) християнство спорадично проникає з малої Азії в результаті постійних торгових контактів і поступово утверджується на кінець IV ст. в осередках грекомовного населення під впливом політики римських імператорів, у V - VI ст. відбувається активізація свідомого сприйняття християнського віровчення, суттєве збільшення його прихильників і послідовників, оскільки нове вчення набуває статусу державної релігії, а наступний період (VII - IX ст.) відзначається посиленням церковної боротьби як невід'ємної частини суспільно-політичного життя Візантії. Доведено, що формування розвиненої єпископальної структури (результатом якої є утворення наприкінці XIX ст. системи "пентархії") відбувалось за умов візантійсько-хозарського кондомініуму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-6КРМ)4-7 + Э370.9(4УКР-6КРМ)-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА337179 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Фарбей О. М. 
Поховальний комплекс ранньосередньовічного часу і деякі питання з історії Херсонеса Таврійського в IV-VI ст. / О. М. Фарбей // Археологія. - 1998. - № 3. - С. 122-129. - укp.

Цією публікацією до наукового обігу вводиться матеріал, отриманий під час розкопок склепу, розташованого на території Західного некрополя Херсонеса. Розглядаються деякі питання історичного розвитку міста у ранньосередньовічний період.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т4(2)432.189

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14310 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського