Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Автореферати дисертацій (2)Книжкові видання та компакт-диски (7)
Пошуковий запит: (<.>A=Федюк В$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
Категорія:    
1.

Яковлева Р. А. 
Разработка полимерных композиционных материалов с пониженной горючестью на основе эпоксиполимеров / Р. А. Яковлева, Т. Н. Обиженко, В. Ю. Федюк // Хім. пром-сть України. - 1999. - № 4 (Дод.). - С. 54-56. - Библиогр.: 3 назв. - рус.

Виявлено вплив хімічної будови антипіренів на показники горючості розроблених композиційних матеріалів. Вивчено технологічні властивості композицій та виявлено математичну залежність їх в'язкості у процесі твердіння від вмісту компонентів.


Ключ. слова: антипірени, композиційні матеріали, показники, горючості
Індекс рубрикатора НБУВ: Л719.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14738 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Федюк В. Ю. 
Концепція "духу народності" в історіософії Миколи Костомарова : автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.05 / В. Ю. Федюк; Дніпропетр. нац. ун-т ім. О. Гончара. - Д., 2009. - 19 c. - укp.

Досліджено історико-філософський аналіз концепції "духу народності" в історіософії М. Костомарова. Розглянуто головну ідею, яка полягає у реконструкції його поглядів на проблему духовно-культурної єдності буття українського народу, ключову роль у збереженні та відновленні якої відіграв самобутній "дух української народності". Встановлено, що М. Костомаров одним із перших серед представників української історико-філософської думки XIX ст. розробив соціально-філософську модель буття українського етносу. Він експлікував значення "духу народності" як "духовного визначника", "керманича" історичного процесу, який відіграв головну роль у збереженні форм "етнічного", "народного" та "національного" буття української етносоціальної спільноти.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(4УКР)5 + Ю6 г(4УКР)5 + Т010.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА369315 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Капітон В. П. 
Український етнос у контексті сучасних цивілізаційних процесів (філософський аналіз) : монографія / В. П. Капітон, О. В. Капітон, В. Ю. Федюк; ред.: В. П. Капітон; Дніпропетр. держ. фін. акад. - Д., 2012. - 303 c. - Бібліогр.: с. 271-303 - укp.

Розглянуто розвиток України в трьох вимірах: етнічному, цивілізаційному та глобалізаційному. Досліджено світові соціальні процеси й окремі суспільні системи не лише змістовно, але й у динаміці. Увагу приділено питанням збереження онтологічної багатогранності буття українського етносу. Зазначено, що рано чи пізно людям доведеться змінити своє уявлення про світ, якщо вони бажають впоратися з існуючими у їх бутті проблемами глобального характеру, бо адекватно мінливому світу повинні відповідати зміни і в людських уявлення про нього. В глобалістиці необхідно по-новому поглянути на сталі положення та переосмислити певні усталені уявлення, які активно використовуються в науковій і повсякденній риториці, але вже є застарілими та не віповідають швидкоплинним змінам у сучасному світі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*425 + Ю6*671.112 + Т5 в9

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА759512 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Федюк В. В. 
Українська етнопедагогіка про формування здорового способу життя / В. В. Федюк // Пед. пошук. - 2013. - № 1. - С. 35-37. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Розкрито основні підходи до формування у підлітків потреби у веденні здорового способу життя та зміцненні здоров’я. Визначено структурні складові формування навичок здорового способу життя засобами української етнопедагогіки, а саме: національний ідеал фізичної та духовної досконалості людини, народні знання про закономірності її розвитку, вплив на природний розвиток людини методами народної фізичної культури. Доведено раціональність багатьох народних знань про тілесне й духовне виховання. Наголошено, що пізнання духовної, моральної, психічної та тілесної природи людини в постійному вдосконаленні є однією з найсуттєвіших умов життєдіяльності особистості та нації.

Раскрыты основные подходы к формированию у подростков потребности в ведении здорового образа жизни и укреплении здоровья. Определены структурные составляющие формирования навыков здорового образа жизни средствами украинской этнопедагогики, а именно: национальный идеал физического и духовного совершенства человека, народные знания о закономерностях его развития, влияние на естественное развитие человека методами народной физической культуры. Доказана рациональность многих народных знаний о телесном и духовном воспитании. Отмечено, что познание духовной, моральной, психической и телесной природы человека в постоянном совершенствовании является одним из важнейших условий жизнедеятельности личности и нации.

The principal pedagogical conditions of formation of teenagers' healthy lifestyle by means of the Ukrainian ethnopedagogics are opened in the article.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч313.354.5

Шифр НБУВ: Ж69028 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Капітон В. П. 
Культура українського етносу в умовах сучасної глобалізації : монографія / В. П. Капітон, О. В. Капітон, В. Ю. Федюк, Т. С. Коршун; Дніпропетр. держ. фін. акад. - Дніпропетровськ : ДДФА, 2014. - 375 c. - Бібліогр.: с. 348-375 - укp.

Досліджено особливості взаємовпливів сучасних культур в глобалізованому світі. Проаналізовано проблеми війни та миру за сучаних умов. Розглянуто екологічні проблеми та їх вплив на буття сучасних етнонаціональних спільнот. Висвітлено глобальний вимір продовольчої проблеми сучасності. Визначено вплив міжнародної злочинності на формування образу сучасного світу. Простежено розвиток культури українського етносу в умовах міграційних процесів сучасної цивілізації. Визначено внесок української діаспори у розвиток світової культури та у збереження власної етнічної та національної культури.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т52(45УКР)-7 + Т3(4УКР)64-7 + С1(4УКР)0,02

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА783902 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Кубів С. І. 
Метод вибору показників, які характеризують розвиток зовнішньоекономічної діяльності під час вирішення конкретних управлінських проблем / С. І. Кубів, В. В. Федюк // Держава та регіони. Сер. Економіка та підприємництво. - 2020. - № 5. - С. 55-59. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Підприємства аграрного сектора змушені постійно підтримувати позитивну динаміку розвитку своєї зовнішньоекономічної діяльності. Це стає підставою для постійного моніторингу ринкових інновацій і здійснення пошуку можливостей для одержання більших економічних ефектів за рахунок поліпшення якості продукції та мінімізації витрат на енергію, яка використовується під час виробництва, зберігання і транспортування. Проаналізовано математичний інструментарій оцінювання рівня економічної ефективності процесу зовнішньоекономічної діяльності, який на відміну від існуючих ураховує можливість аналізу співвідношення між динамікою зміни темпів росту ключового індикатора результативності зовнішньоекономічної діяльності відносного тривалості та вартості цього процесу, що надало змогу вирішити важливу наукову проблему аналізування тенденцій зміни економічної ефективності зовнішньоекономічної діяльності у тривимірному просторі відносно одночасно двох загальних параметрів. Інструментарій базується на розрахунку зміни об'єму тривимірної фігури, яку описує критерій результативності зовнішньоторговельних операцій та параметри вартості і тривалості їх реалізації. Існуючі методи базуються на дослідженні двохвимірної динаміки, що, однак, не надає цілісного уявлення про стан взаємозалежності між досліджуваними показниками.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)843

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23244/екон. та підпр. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Федюк В. В. 
Економічне оцінювання розвитку зовнішньоекономічної діяльності підприємств аграрного сектору : автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / В. В. Федюк; Національна академія аграрних наук України, Національний науковий центр "Інститут аграрної економіки". - Київ, 2021. - 20 c. - укp.

На основі теоретичного узагальнення сучасних економічних концепцій управління, теорії систем та інформатизації, а також практики їх використання в системі менеджменту підприємств запропоновано нове вирішення наукової проблеми, а саме – удосконалення існуючих і розроблення нових теоретичних і методико-прикладних положень з економічного оцінювання розвитку зовнішньоекономічної діяльності підприємств аграрного сектору. Доведено, що зовнішньоекономічну діяльність підприємства доцільно розглядати як економічне явище і як процес, тобто під нею слід розуміти цілісну систему заходів щодо довгострокових дій, спрямованих на розвиток сукупності виробничо-фінансових, організаційно-економічних і оперативно-комерційних функцій підприємства, зміцнення позицій на зовнішніх ринках, задоволення запитів споживачів та досягнення поставлених цілей з урахуванням конкурентних переваг та впливу комплексу внутрішніх і зовнішніх факторів.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)321 + У9(4УКР)298

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА448530 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського