Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (12)
Пошуковий запит: (<.>A=Філатов Г$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
Категорія:    
1.

Філатов Г. В. 
Математичне моделювання процесів корозійного руйнування під напруженням : Навч. посіб. / Г. В. Філатов; Укр. держ. хім.-технол. ун-т. - Д., 2002. - 208 c. - Бібліогр.: с. 205-208. - укp.

Із застосуванням деяких математичних моделей корозійного руйнування наведено методики розрахунку елементів конструкцій на міцність та довговічність. Викладено загальні відомості про корозію, способи оцінки корозійного ушкодження, запропоновано класифікацію корозійного руйнування. Наведено результати експериментальних досліджень про газову, підземну, морську та мікробіологічну корозію.

С использованием некоторых математических моделей коррозионного разрушения приведены методики расчета элементов конструкций на стойкость и долговечность. Изложены общие сведения о коррозии, способах оценки коррозиционного повреждения, предложена классификация коррозионного разрушения. Приведены результаты экспериментальных исследований о газовой, подземной, морской и микробиологической коррозии.


Індекс рубрикатора НБУВ: К66-1я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА633221 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Філатов Г. В. 
Оптимальне проектування конструкцій методами випадкового пошуку : Моногр. / Г. В. Філатов; Укр. держ. хім.-технол. ун-т. - Д., 2003. - 433 c. - Бібліогр.: 350 назв. - укp.

Розглянуто питання теорії та застосування методів випадкового пошуку до оптимального проектування стрижневих і континуальних конструкцій: пластинок, гладких та ребристих тонкостінних оболонок, а також конструкцій, що взаємодіють з агресивним середовищем.

Рассмотрены вопросы теории и применения методов случайного поиска к оптимальному проектированию стержневых и континуальных конструкций: пластинок, гладких и ребристых тонкостенных оболочек, а также конструкций, взаимодействующих с агрессивной средой.


Індекс рубрикатора НБУВ: В173.113 + Ж4-02с11 + В251.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА646052 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Філатов Г. В. 
Посібник до електронного тестування з опору матеріалів. Ч. 1 / Г. В. Філатов; Укр. держ. хім.-технол. ун-т. - Д., 2005. - 262 c. - Библиогр.: 7 назв. - укp.

Проаналізовано особливості руйнування матеріалів у процесі стискання, вплив температури, радіоактивного опромінення та термообробки на їх механічні властивості, швидкості деформації на механічні характеристики. Наведено геометричні характеристики плоских фігур. Описано загальні теореми про пружні системи, загальні методи визначення переміщень, зокрема, за безпосереднього використання потенціальної енергії, методом Бора, способом Мора - Сімпсона.

Проанализированы особенности разрушения материалов в процессе сжатия, влияние температуры, радиоактивного облучения и термообработки на их механические свойства, скорости деформации на механические характеристики. Приведены геометрические характеристики плоских фигур. Описаны общие теоремы об упругих системах, общие методы определения перемещений, в частности, при непосредственном использовании потенциальной энергии, методом Бора, способом Мора - Симпсона.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж121я73

Шифр НБУВ: В349990 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Філатов Г. В. 
Посібник до електронного тестування з опору матеріалів. Ч. 2 / Г. В. Філатов; Укр. держ. хім.-технол. ун-т. - Д., 2006. - 325 c. - Библиогр.: с. 322 - укp.

Викладено основи теорії напруженого і деформованого стану у точці, виведено формули для визначення потенціальної енергії деформації у разі складного напруженого стану. Наведено теорії міцності, запропоновано методи розрахунку елементів конструкцій за умов зсуву, кручення та складного опору. Розглянуто методи розрахунку тонкостінних оболонок і товстостінних циліндрів, стиснутих стержнів на стійкість та елементів конструкцій та деталей машин з урахуванням впливу сил інерції та ударної дії навантаження. Визначено сутність основних понять теорії коливань, наведено методи розрахунку на міцність за умов коливань.

Освещены основы теории напряженного и деформированного состояния в точке, выведены формулы для определения потенциальной энергии деформации при сложном напряженном состоянии. Приведены теории прочности, методы расчета элементов конструкций при сдвиге, вращении и сложном сопротивлении. Рассмотрены методы расчета тонкостенных оболочек и толстостенных цилиндров, сжатых стержней на устойчивость, а также элементов конструкций и деталей машин с учетом влияния сил инерции и ударного действия нагрузки. Раскрыта сущность основных понятий теории колебаний, приведены методы расчета на прочность при колебаниях.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж121 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: В349990 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Філатов Г. В. 
Розвиток теорії і застосування методу випадкового пошуку в оптимізаційних задачах будівельної механіки : Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.23.17 / Г. В. Філатов; Придніпр. держ. акад. буд-ва і архіт. - Д., 2004. - 35 c. - укp.

Розвинуто положення про параметри адаптації методів випадкового пошуку - створено відповідне алгоритмічне забезпечення та досліджено збіжність алгоритмів. Розв'язано задачі оптимального проектування параметрів верхньої будівлі роторних екскаваторів, вала ротора та механізму приводу гірничих машин і несучих платформ вулканізатора. Досліджено питання оптимального проектування підкріпленої стрижнями-гофрами стисненої у поздовжньому напрямку циліндричної оболонки та визначено зону раціонального використання гофрованих оболонок у порівнянні з гладкими. Досліджено вплив імпульсних навантажень на оптимальний розподіл матеріалу у стиснених гладких і підкріплених циліндричних оболонках. Уперше запропоновано використання методу випадкового пошуку для ідентифікації математичних моделей корозійного руйнування конструкцій. Запропоновано модель оптимального проектування конструкції, що зазнає дії агресивного середовища, з обмеженою довговічністю.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н112.017

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА332872 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Філатов Г. В. 
Основи еволюційної теорії ідентифікації математичних моделей корозійного руйнування : монографія / Г. В. Філатов; Укр. держ. хім.-технол. ун-т. - Д., 2010. - 191 c. - Бібліогр.: 75 назв - укp.

Подано відомості про корозію та деякі математичні моделі (ММ), що описують корозійний знос. Сформульовано постановку задачі математичного програмування та наведено алгоритми випадкового пошуку, за допомогою яких може бути здійснена ідентифікація ММ корозійного руйнування за експериментальними даними й оптимальне проектування конструкцій. Наведено методику ідентифікації ММ з зовнішнім параметром ушкодження за експериментальними даними. Доведено теорему про існування залежності функції впливу НДС (напружено-деформованого стану) на швидкість корозійного процесу від жорсткості конструкції, що зазнає оптимізації. Запропоновано методи багаторазової ідентифікації та поліноміальної апроксимації функції впливу НДС на швидкість корозії.


Індекс рубрикатора НБУВ: К66-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА738976 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Філатов Г. 
Про впровадження у навчальний процес дистанційних форм навчання з інженерних дисциплін / Г. Філатов, О. Радуль // Освіта і упр.. - 2009. - 12, № 3/4. - С. 118-125. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Розглянуто проблему дистанційного навчання в Україні, яке з'явилося на початку 1990-х років у вигляді навчальних телепередач, комп'ютерних програм, тестів, але широкого поширення не набуло через недостатність потужності комп'ютерної бази та пропускної спроможності каналів зв'язку в мережі Інтернет, відсутності необхідних електронних засобів навчання та незалежної правової бази. Відзначено, що в останнє десятиріччя відбуваються позитивні зрушення в системі вищої освіти України, пов'язані з новими освітніми технологіями. Подано інформацію про навчальну систему з опору матеріалів, яка була створена в Українському державному хіміко-технологічному університеті. Вміщено блок-схему загальної структури "Навчальної системи" та порядок роботи з нею.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч484(4УКР)764 + Ж.р(4УКР)3-8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15566 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського