Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (3)Книжкові видання та компакт-диски (10)Журнали та продовжувані видання (3)
Пошуковий запит: (<.>A=Філоненко В$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 36
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Роднін М. В. 
Серологічна ідентифікація антигенів, які зумовлюють аутоімунну реакцію при раку щитовидної залози людини / М. В. Роднін, І. О. Тихонкова, І. О. Немазаний, Л. М. Горлова, І. В. Комісаренко, С. С. Пальчевський, О. П. Кухаренко, Л. Б. Дробот, Г. Х. Мацука, В. В. Філоненко, І. Т. Гут // Эксперим. онкология. - 2000. - 22, № 3. - С. 135-138. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Наведено результати скринінгу експресуючих бібліотек, створених на базі кДНК, синтезованих на мРНК, виділених із клітин раку щитовидної залози людини. У ході імуноскринінгу експресуючих кДНК бібліотек за методологією SEREX (Serological identification of antigens by Recombinant Expression cloning) аутологічними сироватками крові хворих із папілярною формою раку щитовидної залози виявлено 15 позитивних клонів. Секвенування одержаних клонів та їх порівняльний аналіз із використанням баз даних EMBO, GenBank, dbest показали, що 11 клонів кодують вже відомі білки. Два з них, кінектин і фактор, що асоціюється з ТВР, становлять особливий інтерес для розробки нових діагностичних тест-систем.


Ключ. слова: папілярний рак щитовидної залози, пухлиноспецифічні антигени, експресуючі кДНК бібліотекі
Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.452-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14160 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Прядко М. О. 
Основи теплотехнології цукрового виробництва : навч. посіб. / М. О. Прядко, М. О. Масліков, В. П. Петренко, В. І. Павелко, В. М. Філоненко. - Вінниця : Нова кн., 2007. - 295 c. - Бібліогр.: с. 295. - укp.

Розглянуто раціональну організацію роботи випарних установок (ВУ), окремі схеми ВУ та перспективи їх розвитку. Визначено внесок науковців кафедри теплоенергетики та холодильної техніки Національного університету харчових технологій у розв'язання науково-технічних проблем розробки випарних апаратів і установок у цукровій промисловості. Викладено основи теплотехнології бурякоцукрового виробництва, описано системи теплоенергозабезпечення підприємств у галузі. Наведено методику та приклади розрахунку систем теплоенерговикористання та конструктивних розрахунків випарних апаратів і теплообмінників цукрових заводів.

Рассмотрены рациональная организация работы испарительных установок (ИУ), отдельные схемы ИУ и перспективы их развития. Определен вклад ученых кафедры теплоэнергетики и холодильной техники Национального университета пищевых технологий при решении научно-технических проблем разработки испарительных аппаратов и установок в сахарной промышленности. Изложены основы теплотехнологии свеклосахарного производства, описаны системы теплоэнергообеспечения предприятий в отрасли. Приведены методика и примеры расчета систем теплоэнергоиспользования и конструктивных расчетов испарительных аппаратов и теплообменников сахарных заводов.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л84 я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА708960 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Чурюмов К. І. 
Вікові варіації блиску періодичних комет як наслідок дезінтеграції їхніх пилокрижаних ядер та впливу сонячної активності / К. І. Чурюмов, В. С. Філоненко, Л. С. Чубко // Кинематика и физика небес. тел. - 2008. - 24, № 6. - С. 463-468. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Представлено результати дослідження особливостей вікового падіння блиску 18 короткоперіодичних комет (КПК), доповнені новими даними про появу періодичних комет після 1964 р. до результатів З. Секаніни. Для кожної комети визначено зміни абсолютної зоряної величини за рік і орбітальний період, а також їх середнє значення. Виявлено статистично суттєвий (коефіцієнт кореляції 0,81) вплив вікового 90-літнього циклу сонячної активності на вікові варіації інтегрального блиску КПК.


Індекс рубрикатора НБУВ: В655.25

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14258 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Філоненко В. В. 
Лікування аномалій положення окремо стоячих зубів та прикусу індивідуальними трейнерами : Автореф. дис... канд. мед. наук / В. В. Філоненко; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. - К., 2007. - 19 c. - укp.

З метою підвищення ефективності ортодонтичного лікування і профілактики аномалій положення окремо стоячих зубів та прикусу удосконалено методи діагностики зубощелепних аномалій і розроблено індивідуальний ортодонтичний трейнер, обгрунтовано показання до його застосування. За результатами проведеного обстеженння дітей віком від 4-х до 10-ти років встановлено, що розповсюдженість аномалій і деформацій зубощелепного апарату становить 74,3 %. Виявлено, що у 95,16 % дітей у випадку відсутності проміжків між тимчасовими зубами у віці від 4-х до 6-ти років з часом формується скупченість зубів у фронтальному відділі нижньої щелепи. Створено механіко-математичну модель впливу трейнера на тканини порожнини рота. Розроблено конструкцію та встановлено критерії для впровадження у практику індивідуальних ортодонтичних трейнерів для профілактики та першого етапу лікування аномалій положення окремо стоячих зубів, дистального, глибокого, відкритого, мезіального прикусів у третьому періоді тимчасового та першому періоді змінного прикусу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р665.605.0-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА350220 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Філоненко В. В. 
Структурно-функціональні особливості кіназ рибосомного білка S6 - S6K1 та S6K2 : Автореф. дис... д-ра біол. наук : 03.00.03 / В. В. Філоненко; НАН України. Ін-т молекуляр. біології та генетики. - К., 2005. - 41 c. - укp.

Ідентифіковано нову форму мітоген-залежної кінази рибосомного білка S6 - S6K2, що має значну структурну гомологію з відомою формою S6K1. Доведено, що S6K2 аналогічно до S6K1 є складовою P13K/mTOR-залежного сигнального каскаду, залученого до передачі позаклітинних мітогенних стимулів. Незважаючи на високий рівень субстратної специфічності одержано докази існування відмінностей у функціонуванні кіназ у клітині, взаємопов'язаних з особливостями регуляції їх активності та субклітинної локалізації. Установлено, що механізм, за яким відбувається регуляція балансу між вмістом ядерної та цитоплазматичної фракції S6K2, розрахованого сайта фосфорилювання протеїнкінази C опосередкованого фосфорилювання Ser486. Виявлено суттєві зміни в експресії S6K в аденокарциномах молочної залози людини у порівнянні з нормальними тканинами та тенденцію до накопичення S6K в ядрах злоякісних клітин у пухлинах різного походження. Ідентифіковано новий S6K-зв'язувальний партнер - КоА-синтазу, що доводить наявність зв'язку P13K сигнального шляху з низкою метаболічних процесів у клітині.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*551.322.111

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА338897 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Філоненко В. Н. 
Вплив вартості палива та електроенергії на формування проектного рівня питомого теплоспоживання цукровго заводу / В. Н. Філоненко // Наук. пр. Нац. ун-ту харч. технологій. - 2010. - № 32. - С. 49-52. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Проаналізовано економічний аспект варіантів енергозабезпечення цукрового заводу залежно від співвідношення цін на паливо та електроенергію, та співвідношення питомих тепло- та електроспоживання підприємства.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л84-43 + У9(4УКР)306.751.41-554.08

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69879 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Кіямова Р. Г. 
Алогенний скринінг пухлинних антигенів з кДНК бібліотек раку щитовидної залози / Р. Г. Кіямова, М. В. Роднін, О. М. Гаріфулин, І. О. Тихонкова, К. П. Корольова, М. С. Малець, І. Т. Гут, В. В. Філоненко // Біополімери і клітина. - 2004. - 20, № 1/2. - С. 151-157. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Для пошуку нових пухлинних антигенів раку щитовидної залози людини використано метод SEREX. Ідентифіковано 16 різних антигенів за допомогою скринування аутологічними сироватками двох експресувальних кДНК бібліотек, виділених з тканин папілярних карцином раку щитовидної залози. Здійснено алогенний скринінг одержаних антигенів сироватками здорових донорів, а також пацієнтів, хворих на рак щитовидної та молочної залоз і товстого кишечнику. Вісім антигенів прореагували виключно з аутологічними сироватками, два (KY-Thy-25 та KY-Thy-40) - лише з сироватками пацієнтів, хворих на рак щитовидної та молочної залоз (10 % та 2,4 % відповідно), а решта антигенів прореагувала як з сироватками здорових донорів, так і хворих на рак. KY-Thy-17 (білок, який містить мотив "цинковий палець" типу C2H2), KY-Thy-28 (переносник ERBB2) та KY-Thy-29 (білок, асоційований з солідними пухлинами) виявили високу імунореактивність із сироватками пацієнтів, хворих на рак щитовидної та молочної залоз і рак товстого кишечнику, у порівнянні з сироватками здорових донорів. Згадані антигени можуть бути перспективними для розробки на їх основі нових діагностичних та імунотерапевтичних підходів у випадку ракових захворювань.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.452-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14252 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Живолуп О. М. 
Використання дріжджової двогібридної системи для пошуку S6K1 та S6K2 зв'язуючих партнерів / О. М. Живолуп, І. О. Немазаний, Н. В. Побігайло, Г. Г. Панасюк, С. С. Пальчевський, О. П. Кухаренко, Л. О. Савінська, Г. В. Овчаренко, М. І. Вудмаска, І. Т. Гут, Г. Х. Мацука, В. В. Філоненко // Біополімери і клітина. - 2002. - 18, № 2. - С. 102-109. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*743.3в760.9

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14252 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
9.

Савінська Л. О. 
Експресія $E bold alpha- та $E bold beta-ізоформ p70S6K у клітинних лініях та пухлинах молочної залози людини / Л. О. Савінська, В. С. Усенко, В. В. Лизогубов, П. В. Погрібний, С. С. Пальчевський, Г. В. Овчаренко, В. Г. Чешук, І. Т. Гут, Г. Х. Мацука, В. В. Філоненко // Біополімери і клітина. - 2003. - 19, № 1. - С. 64-70. - Бібліогр.: 26 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.133.1-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14252 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
10.

Панасюк Г. Г. 
Ідентифікація ендогенних ізоформ кінази рибосомного білка S6 - S6K2 / Г. Г. Панасюк, І. О. Немазаний, І. Т. Гут, В. В. Філоненко // Біополімери і клітина. - 2005. - 21, № 3. - С. 293-295. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Вказано, що до родини кіназ рибосомного білка S6 належать два представники - S6K1 і S6K2. Перший функціонує в клітині у вигляді двох ізоформ - цитоплазматичної (S6K1/II, 70 кДа) і ядерної (S6K1/I, 85 кДа), яка містить сигнал ядерної локалізації в межах N-кінцевого подовження. Вважається, що ізоформи S6Kl виникають як результат альтернативного сплайсингу мРНК або ж використання альтернативних стартів трансляції мРНК. Відомо, що S6K1/II залучена до регуляції біогенезу рибосом через контроль трансляції мРНК рибосомних білків. Функцію S6K1/I на сьогодні не досліджено. Високий рівень структурної гомології S6K1 і S6K2 і присутність двох альтернативних стартів трансляції мРНК свідчать про те, що S6K2 (як і S6K1) може існувати у вигляді двох ізоформ. Вестерн-блот-аналізом лізатів клітин з використанням поліклональних антитіл проти S6K2 не виявлено S6K2/I ізоформи очікуваної молекулярної маси (~70 кДа). Натомість за допомогою анти-S6K2 антитіл детектовано як S6K2/II, так і білковий продукт розміром 105 кДа.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*725.111.42*016

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14252 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Тихонкова І. О. 
Дослідження структурно-функціональних властивостей імуногенного фрагмента Кі-67 антигену та отримання до нього полі- і моноклональних антитіл / І. О. Тихонкова, В. В. Лізогубов, Ю. В. Хожаєнко, О. О. Довгопола, С. І. Коровін, Г. В. Овчаренко, В. С. Усенко, М. В. Роднін, В. В. Філоненко // Біополімери і клітина. - 2005. - 21, № 2. - С. 180-183. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*74*728

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14252 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
12.

Вальовка Т. Й. 
Вплив точкових мутацій регуляторних амінокислотних залишків та делецій N- і C-кінцевих ділянок S6K1 і S6K2 на активність кіназ / Т. Й. Вальовка, І. Т. Гут, В. В. Філоненко // Біополімери і клітина. - 2005. - 21, № 1. - С. 42-47. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Зазначено, що до родини кіназ рибосомного білка S6 (S6K) належать S6K1 і S6K2 кінази, які мають високий ступінь гомології амінокислотних послідовностей упродовж їх каталітичних доменів. Існування гомологічних сайтів фосфорилювання у S6K свідчить про можливість функціонування подібних механізмів активації кіназ. Із застосуванням сайт-спрямованого мутагенезу та делетування N- і C-кінцевих ділянок S6K установлено, що фосфорилювання Thr412 і Thr401 є необхідною умовою для повної активації S6K1 і S6K2 відповідно. Різна чутливість S6K1 і S6K2 до інгібіторної дії рапаміцину пов'язана з особливостями структури C-кінцевих ділянок S6K, які мають низький рівень гомології.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*725.111.42*04

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14252 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Панасюк Г. Г. 
Бета-субодиниця казеїнкінази 2 як новий зв'язувальний партнер кінази 1 рибосомного білка S6 / Г. Г. Панасюк, І. О. Немазаний, О. М. Живолуп, В. В. Філоненко, І. Т. Гут // Біополімери і клітина. - 2005. - 21, № 5. - С. 407-412. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*725.111.42

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14252 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
14.

Горбенко О. М. 
Ідентифікація взаємодії переносника жирних кислот білка FABP4 з фосфатазою PTEN / О. М. Горбенко, Д. Панайотоу, Д. Д. Волкова, О. М. Живолуп, О. П. Кухаренко, І. Т. Гут, В. В. Філоненко // Біополімери і клітина. - 2006. - 22, № 3. - С. 217-224. - Бібліогр.: 36 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*725.111.431

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14252 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
15.

Панасюк Г. Г. 
Регуляція субклітинної локалізації кінази рибосомного білка S6 казеїнкіназою 2 / Г. Г. Панасюк, І. О. Немазаний, О. М. Живолуп, В. В. Філоненко, І. Т. Гут // Біополімери і клітина. - 2006. - 22, № 1. - С. 82-84. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*725.111.42

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14252 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
16.

Ковальова В. А. 
Клонування та аналіз кДНК дефензину 1 сосни звичайної / В. А. Ковальова, І. Т. Гут, Р. Г. Кіямова, В. В. Філоненко, Р. Т. Гут // Біополімери і клітина. - 2007. - 23, № 5. - С. 398-404. - Бібліогр.: 25 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е522.822.21*725.111.3*44

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14252 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
17.

Хоруженко А. І. 
Субклітинна локалізація S6K1 і S6K2 форм кінази рибосомного білка S6 у тиреоцитах щурів за умов дво- та тривимірної культури / А. І. Хоруженко, О. В. Чередник, В. В. Філоненко // Біополімери і клітина. - 2008. - 24, № 6. - С. 470-475. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Зазначено, що за умов моношарової культури тиреоцитів щура відбувається внутрішньоклітинний перерозподіл S6K1/2, які поряд із цитоплазмою детектуються у ядрах клітин. Досліджено зв'язок між активацією процесів міграції, проліферації, втрати фолікулярної організації тиреоцитів за різних умов культивування та субклітинною локалізацією S6K1/2. Виявлено загальне зростання вмісту S6K1/2 у проліферуючих клітинах. У тиреоцитах, культивованих у вигляді фолікулів, внутрішньоклітинна локалізація S6K1/2 не змінюється відносно нормальної тканини. Субклітинну релокалізацію S6K1/2 відзначено лише для окремої популяції клітин, що за певних причин втратили фолікулярну організацію та відповідно функціональну активність. Отже, зміна субклітинної локалізації S6K1/2 у культивованих тиреоцитах безпосередньо пов'язана зі зміною рівня диференціації на відміну від проліферації та міграції цих клітин.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*725.111.42

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14252 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Костянець О. І. 
Алогенний скринінг пухлиноасоційованих антигенів раку молочної залози людини / О. І. Костянець, М. А. Шиян, С. В. Антонюк, С. В. Демидов, В. В. Філоненко, Р. Г. Кіямова // Біотехнологія. - 2012. - 5, № 4. - С. 55-64. - Бібліогр.: 45 назв. - укp.

Рак молочної залози (РМЗ) є найпоширенішою формою злоякісних новоутворень у жінок. Попри впровадження скринінгових програм з мамографії діагностування цієї патології залишається недостатньо ефективним, тому існує потреба в пошукові нових діагностичних біомаркерів РМЗ. Такими біомаркерами можуть слугувати пухлиноасоційовані антигени та автоантитіла до них, що мають низку переваг у порівнянні з іншими біологічними молекулами, і їх можна використовувати для діагностики та прогнозу ракових захворювань. Охарактеризовано в алогенному скринінгу за допомогою імуноензимного аналізу рекомбінантні аналоги пухлиноасоційованих SEREX (Serological identification of antigens by recombinant expression cloning)-антигенів із застосуванням сироваток пацієнтів з різними типами пухлин молочної залози та сироваток здорових донорів. Виявлено комбінацію антигенів, яка може бути використана для подальших досліджень в контексті створення тест-систем з метою ідентифікації профілів автоантитіл для діагностики РМЗ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*445.4 + Р569.133.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100178 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Роднін М. В. 
Пошук та характеристика антигенів меланоми за допомогою методу серологічної ідентифікації рекомбінантно експресованих антигенів / М. В. Роднін, І. О. Тихонкова, В. В. Філоненко, Л. Б. Дробот, Г. Х. Мацука, І. Т. Гут // Биополимеры и клетка. - 2000. - 16, № 5. - С. 339-344. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Під час імуноскринінгу експресуючої кДНКової бібліотеки, одержаної з пухлини меланоми, аутологічною сироваткою виявлено 10 позитивних клонів. Ідентифіковано білки, які кодуються даними послідовностями. Один з клонів, який кодував фрагмент білка Кі-67, було проклоновано та проекспресовано. Здійснено гетерологічний скринінг сироваток хворих з різними типами раку проти отриманого рекомбінантного білка Кі-67. Встановлено, що в сироватках хворих на рак молочної залози та легень рівень аутоантитіл достовірно перевищував норму. Отримані дані можна використати як для встановлення ролі згаданих білків у малігнізації тканин, так і для створення діагностикумів, а також у терапевтичних цілях.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*74*726*441.23*445.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14252 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Вальовка Т. Й. 
Функціональні та регуляторні особливості кінази рибосомного білка S6 типу beta / Т. Й. Вальовка, В. В. Філоненко, С. С. Пальчевський, М. М. Великий, Л. Б. Дробот, М. Вотерфілд, Г. Х. Мацука, І. Т. Гут // Биополимеры и клетка. - 1999. - 15, № 5. - С. 415-421. - Бібліогр.: 39 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*725.111

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14252 Пошук видання у каталогах НБУВ 


...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського