Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (3)
Пошуковий запит: (<.>A=Цяпець С$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
Категорія:    
1.

Цяпець С. В. 
Взаємозв'язок емоційного стану людини з реакцією центральної гемодинаміки при фізичних і психічних навантаженнях / С. В. Цяпець, В. П. Фекета, В. Й. Коструб // Фізіол. журн. - 2002. - 48, № 3. - С. 95-101. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Проведено изучение реакций центральной гемодинамики при клиностатической пробе, при психоэмоциональной (арифметический стресс-тест) и комбинированной изометрической и психоэмоциональной нагрузке у здоровых лиц мужского пола в возрасте от 18 до 23 лет и определена связь показателей центральной гемодинамики с 23-я психоэмоциональными характеристиками личности. Обнаружена обратная корреляционная связь уровня артериального давления (АД) во всех пробах с показателями физической агрессии, общим уровнем агрессии, ригидностью и положительная связь АД с силой процессов возбуждения в коре головного мозга. Индекс минутного объема кровообращения сразу после перехода в горизонтальное положение и во время изометрической пробы коррелируют с показателем чувства вины. С этим же показателем коррелирует и частота сердечных сокращений во время изометрической нагрузки и сразу после перехода из вертикального положения в горизонтальное. Таким образом, АД является тем показателем центральной гемодинамики, который наиболее тесно связан с психоэмоциональным статусом личности.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю935.21-69

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26810 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Цяпець С. В. 
Особливості адаптації до навчальних навантажень студентів молодших курсів протягом навчального року залежно від властивостей психофізіологічних функцій / С. В. Цяпець, В. П. Фекета, В. В. Барнада, Т. О. Студеняк, Г. Б. Цяпець // Фізіол. журн. - 2006. - 52, № 2. - С. 83. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*739.177.54в2:Ю9 + Ю933с

Шифр НБУВ: Ж26810 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
3.

Цяпець С. В. 
Роль типу кровообігу та психоемоційних особливостей у формуванні гемодинамічних реакцій на різні типи навантажень у здорових чоловіків : Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.03 / С. В. Цяпець; НАН України. Ін-т фізіології ім. О.О.Богомольця. - К., 2004. - 20 c. - укp.

Вперше проведено дослідження реакцій системної гемодинаміки на клиностатичну та арифметичну проби та з максимальним ізометричним кистьовим навантаженням в залежності від 5-ти вихідних типів кровообігу. Показано, що напрямок змін хвилинного об'єму кровообігу та загального периферичного опору у процесі психоемоційного навантаження визначається типом кровообігу, виявлено можливий вплив особливостей нервових процесів та психоемоційного статусу особи на динаміку змін зазначених показників. Доведено можливість оптимізації гемодинамічних реакцій на психоемоційне навантаження у осіб з дисбалансними типами кровообігу за допомогою психокорекції. Визначено психоемоційні особливості здорових чоловіків з різними типами кровообігу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА332589 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Колесник П. О. 
Оцінка ефективності препарату "Гербіон сироп плюща" залежно від терміну його призначення дітям з гострим простим бронхітом / П. О. Колесник, В. В. Петріщак, С. В. Цяпець // Соврем. педиатрия. - 2015. - № 8. - С. 67-73. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Мета роботи - вивчення ефективності екстракту плюща у лікуванні дітей з гострим простим бронхітом залежно від терміну його призначення та оцінка впливу симптомів хвороби на самопочуття пацієнта та щоденні справи. У дослідженні взяли участь 72 дітей віком 2 - 10 років, які мали симптоми гострого бронхіту (ГБ). У першу групу ввійшли діти, які отримували терапію препаратом гербіон сироп плюща у вікових дозах з першого дня хвороби; другу групу склали діти, які звернулися по допомогу на 4 - 5 день хвороби у зв'язку з погіршанням стану. Стан пацієнтів оцінювали на момент звернення до лікаря та на 3-й, 5-й, 7-й, 10-й, 14-й день терапії. Встановлено ефективність препарату гербіон сироп плюща у лікуванні ГБ у дітей. Призначення за першого дня кашлю надало можливість досягти переведення сухого інтенсивного кашлю у менш інтенсивний і вологий протягом п'яти днів і скоротити перебіг хвороби до 10 - 12 днів, а також зменшити тривалість гіпертермії, що позитивно відобразилось на загальному самопочутті пацієнтів та їх інтересі до щоденних справ. Зроблено висновки, що гербіон сироп плюща - ефективний і безпечний муколітичний препарат.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.412.201.1-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24603 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Колесник П. О. 
Оцінка ефективності препарату "Гербіон сироп плюща" залежно від терміну його призначення дітям з гострим простим бронхітом / П. О. Колесник, В. В. Петріщак, С. В. Цяпець // Соврем. педиатрия. - 2016. - № 4. - С. 66-73. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Мета роботи - вивчення ефективності екстракту плюща у лікуванні дітей з гострим простим бронхітом залежно від терміну його призначення та оцінка впливу симптомів хвороби на самопочуття пацієнта та щоденні справи. У дослідженні взяли участь 72 дітей віком 2 - 10 років, які мали симптоми гострого бронхіту (ГБ). У першу групу ввійшли діти, які одержували терапію препаратом гербіон сироп плюща у вікових дозах з першого дня хвороби; другу групу склали діти, які звернулися по допомогу на 4 - 5 день хвороби у зв'язку з погіршанням стану. Стан пацієнтів оцінювали на момент звернення до лікаря та на 3-й, 5-й, 7-й, 10-й, 14-й день терапії. Втановлено ефективність препарату гербіон сироп плюща у лікуванні ГБ у дітей. Призначення за першого дня кашлю надало можливість досягти переведення сухого інтенсивного кашлю у менш інтенсивний і вологий протягом п'яти днів і скоротити перебіг хвороби до 10 - 12 днів, а також зменшити тривалість гіпертермії, що позитивно відобразилось на загальному самопочутті пацієнтів та їх інтересі до щоденних справ. Зроблено висновки, що гербіон сироп плюща - ефективний і безпечний муколітичний препарат.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.412.201.1-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24603 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Цьома Є. І. 
Судомний напад у дебюті як ізольований предиктор незадовільного результату після спонтанного субарахноїдального крововиливу аневризматичного генезу / Є. І. Цьома, Т. О. Студеняк, В. І. Смоланка, О. І. Боровик, С. В. Цяпець // Междунар. неврол. журн.. - 2018. - № 4. - С. 47-54. - Бібліогр.: 29 назв. - укp.

Близько 6 - 8 % всіх інсультів становить субарахноїдальний крововилив (САК) внаслідок розриву артеріальної аневризми. 10 - 15 % із них є фатальними, тобто пацієнт помирає ще до того, як надійшов до стаціонару. За даними деяких авторів, судоми в гострий період САК (перші 7 діб) асоціюються із збільшенням ризику смерті й інвалідності, тоді як інші автори заперечують вплив судом на перебіг САК. З огляду на суперечливість цих даних судоми не входять у класичні шкали з оцінки прогнозу перебігу САК. Мета роботи - провести аналіз поширеності гострого симптоматичного епінападу при САК і дослідити його вплив на перебіг цього захворювання. Розробити прогностичну шкалу оцінки САК з урахуванням судомних нападів. Проведено аналіз серії 127 клінічних випадків САК. Усіх пацієнтів оцінено за стандартними шкалами: Hunt - Hess Scale, the World Federation of Neurological Surgeons Scale, Glasgow Coma Scale. Досліджено поширеність гострого симптоматичного епінападу. Всіх пацієнтів оцінено за створеною шкалою комбінованої оцінки прогнозування наслідку у пацієнта після субарахноїдального крововиливу (ШКОП). Результати лікування оцінено за Glasgow Outcome Scale (шкала наслідку Глазго). У 13 пацієнтів із 127 спостерігалися судоми в гострий період захворювання. У кожного 10-го пацієнта епілептичний напад був першим клінічним симптомом хвороби. Поширеність епілептичних нападів становила 10,2 %, до того ж у 5 з 13 пацієнтів із судомами САК закінчився летально, що станоить 35,7 % всіх летальних випадків, зафіксованих у нашій групі пацієнтів. Запропоновано враховувати судоми в дебюті САК як ізольований предиктор поганого наслідку у пацієнтів. Розроблено ШКОП, до якої включено критерій наявності/відсутності судом у дебюті. Летальність серед пацієнтів, які набрали 5 - 6 балів за ШКОП, становила 77 %, серед пацієнтів, які набрали 7 - 8 балів, - 100 %. Висновки: судомний напад у дебюті САК асоціюється з вірогідним підвищенням ризику смерті (p = 0,001). ШКОП із субарахноїдальним крововиливом дозволяє прогнозувати перебіг захворювання, що сприяє вчасним корекції лікування, призначенню швидкодіючих парентеральних антиконвульсантів і, відповідно, визначає кращий наслідок у пацієнтів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р636.770.32

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25223 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського