Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (2)Книжкові видання та компакт-диски (4)
Пошуковий запит: (<.>A=Чернець О$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 12
Представлено документи з 1 до 12

      
Категорія:    
1.

Чернець О. В. 
Нові електрошлакові технології з роз'єднанням плавлення та твердіння металу : Автореф. дис... д-ра техн. наук : 05.16.07 / О. В. Чернець; НАН України. Ін-т електрозварювання ім. Є.О.Патона. - К., 2001. - 35 c. - укp.

Розроблено нові електрошлакові технології з роз'єднанням процесів плавлення та твердіння металу - електрошлакові технології з рідким металом (ЕШТ РМ) та електрошлаковий переплав втратного електрода за двоконтурною схемою (ЕШП ДС). Розглянуто теплофізичні, фізико-хімічні та матеріалознавчі засади нових електрометалургійних процесів. Показано, що роз'єднання плавлення та твердіння металу за умов ЕШП дозволяє створити найбільш сприятливі умови на стадіях приготування металу та кристалізації заготовки. На підставі комплексних досліджень якості металу заготовок ЕШТ РМ і ЕШП ДС зроблено висновок про високу конкурентоздатність даних процесів. Запропоновано концепцію створення промислового устаткування для реалізації ЕШТ РМ та ЕШП ДС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К314.16-1

Шифр НБУВ: РА315985 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Чернець О. П. 
Принципи та методи вибору варіантів забудови міських територій, що підтопляються : Автореф. дис... канд. техн. наук : 05.23.20 / О. П. Чернець; Київ.нац. ун-т буд-ва і архіт. - К., 2001. - 19 c. - укp.

Розглянуто містобудівну територію як складну, динамічну, відкриту систему, здатну до саморегулювання, що потребує нетрадиційного підходу до її проектування. Сформульовано необхідність надання оцінки та прогнозу гідрогеологічного стану території як зворотного зв'язку ітераційного процесу розробки проекту планування та забудови підтоплюваних територій. Проведено системний аналіз, який дозволив розробити структурну, структурно-логічну моделі підтоплюваної території, що підлягає забудові, обгрунтувати уявлення про містобудівну оцінку території як про процес аналізу та прогнозу стану природно-техногенної системи, визначити коло досліджень для формалізації взаємозв'язків природної та антропогенної підсистем містобудівної системи. Виявлено набір антропогенних навантажень і дій для кожної конкретної функціональної зони міста, межі змін параметрів цих впливів, побудовано інформаційну модель. На підставі досліджень взаємозв'язків елементів природно-техногенної системи - забудованої території розроблено математичну модель прогнозу впливу забудови на стан природного середовища та зонування підтоплюваних території.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н791.8-02

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА313912 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Корсак А. В. 
Ультраструктура аферентного сегментарного центру травмованого периферійного нерва за умов впливу високочастотної електрозварювальної технології / А. В. Корсак, Ю. Б. Чайковський, С. М. Чухрай, Н. В. Ритікова, Г. С. Маринський, О. В. Чернець, К. Г. Лопаткіна, В. А. Васильченко, Д. Ф. Сидоренко, Ю. З. Буряк, В. К. Сердюк // Зб. наук. пр. співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика. - 2014. - Вип. 23, кн. 2. - С. 213-219. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

На сучасному рівні широко в медичній практиці застосовується високочастотні-електрозварювальні технології, але вплив їх на нервову тканину до цього часу не визначено. Мета роботи - вивчення змін ультраструктури клітинних популяцій аферентного сегментарного центра під час процесу регенерації травмованого сідничого нерва за умов впливу високочастотної електрозварювальної технології. За допомогою методу електронної мікроскопії вивчено аферентні сегментарні центри сідничних нервів щурів (n = 20) на 1, 6 тижнях після операції відтворення моделі стандартної травми периферійного нерва з подальшим відновленням цілісності стовбура за допомогою епіневрального шва (I група) та після оперативного лікування травми нерва за запропонованою методикою з використанням високочастотної електрозварювальної технології. Контролем були псевдооперовані щури (n = 5) (III група). У разі відновлення цілісності нервового стовбура за допомогою СВ-електрозварювальної технології в нейроцитах спинномозкових вузлів ознаки альтерації та активації виражені слабкіше, ніж в групі тварин, яким цілісність нервового стовбура було відновлено за допомогою епіневральних швів. У групі тварин, яким було застосовано електрозварювальну технологію, також знижена комунікаційна взаємодія між клітинами сателітами та нейронами. Вище наведене свідчить, що у тварин, яким було застосовано електрозварювальну технологію, наявна відсутність затримки дегенерації та існують благоприємні умови для росту аксонів. Висновки: застосування ВС-електрозварювальної технології сприяє прискоренню відновлення травмованого периферійного нерва.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р638.596-59 + Р636.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70307 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Ультраструктурні особливості невроми на етапах дегенерації та ранньої регенерації за умов різних методів впливу електрохірургічного високочастотного інструменту на периферійний нерв / А. В. Корсак, Ю. Б. Чайковський, С. М. Чухрай, О. В. Чернець // Експерим. і клініч. медицина. - 2014. - № 2. - С. 83-86. - укp.

Проаналізовано характер ультраструктурних змін елементів нервової тканини за різних методів впливу високочастотних електрохірургічних інструментів на периферійний нерв. Застосовано нову методику оперативного лікування ушкоджених органів з використанням електрохірургічного інструменту.

Проанализирован характер ультраструктурных изменений элементов нервной ткани при разных методах влияния высокочастотных электрохирургических инструментов на периферический нерв. Применена новая методика оперативного лечения поврежденных органов с использованием электрохирургического инструмента.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р638.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16674 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Подпрятов С. Є. 
Складові утворення електрозварного з'єднання шлунка та тонкої кишки / С. Є. Подпрятов, С. Г. Гичка, С. С. Подпрятов, Г. С. Маринський, О. В. Чернець, В. А. Ткаченко, Д. А. Грабовський, К. Г. Лопаткіна, С. В. Ткаченко, Ю. З. Буряк, В. К. Сердюк // Клініч. хірургія. - 2017. - № 2. - С. 57-58. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.445.22

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26838 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
6.

Подпрятов С. С. 
Особливості перебігу процесів проліферації в міжкишкових анастомозах, створених із застосуванням технології електрозварювання живих тканин / С. С. Подпрятов, С. Є. Подпрятов, В. Г. Гетьман, А. В. Макаров, Г. С. Маринський, С. Г. Гичка, О. Ф. Петренко, О. В. Чернець, В. А. Ткаченко, А. Г. Дубко, Д. А. Грабовський, К. Г. Лопаткіна, С. В. Ткаченко // Хірургія України. - 2018. - № 2. - С. 60-64. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Мета роботи - дослідити перебіг процесів проліферації у міжкишкових анастомозах, створених із застосуванням технології електрозварювання живих тканин, у ранній післяопераційний період. Дослідження проведено на 58 свинях породи Велика біла масою 45 - 75 кг. Зміни в міжкишковому анастомозі вивчали через 4, 7 та 21 добу після його створення. Циркулярний електрозварний тонко-тонкокишковий (n = 83), тонко-товстокишковий (n = 15) і товсто-товстокишковий (n = 68) анастомоз наклали за умов операційної у 54 тварин (основна група), скобковий - у 4 (контрольна група). Для морфологічного дослідження використовували анастомози, які попередньо розтягували рідиною зі зростаючим до 29 - 33 мм рт. ст. тиском і не виявили втрати герметичності для рідини. Через 4 доби ділянка електрозварного міжкишкового анастомозу була без ексудативного набряку та деформації, потовщена, ущільнена. На слизовій оболонці (СО) спостерігали дефект з вираженою гіперпластичною активністю епітеліальних клітин. Дно дефекту вкривав шар коагуляційно змінених структур стінки кишки та новоутворена грануляційна тканина. В СО, підслизовому шарі та м'язовій оболонці виявлено коагуляційні конгломерати без інкапсулювання, бактеріальної та макрофагальної активності, відторгнення. Спостерігали потужний фібрилогенез, поширення волокон уздовж структурних оболонок, велику кількість новоутворених кровоносних судин, які функціонували. В скобковому анастомозі на відміну від електрозварного виявлено закінчення фази деструктивних змін. Через 7 діб під час наповнення водою за тиску 220 мм рт. ст. розірвалася стінка кишки, а не лінія електрозварного анастомозу. В його структурі утворилася широка мережа молодої волокнистої сполучної тканини, орієнтованої переважно тангенціально в напрямку до брижі кишки. Через 21 добу СО товстої кишки в ділянці електрозварного анастомозу загоїлася. В товщі рубця виявлено регенерацію залоз СО. Виражено волокниста сполучна тканина поширювалася смугами з-під СО на м'язову, щільно переплітаючись жмутками орієнтованих колагенових волокон зі жмутками гладеньких м'язів. Окрім значної васкуляризації грубоволокнистої сполучної тканини, спостерігали відновлення функціонування великих кровоносних судин. У тварини з контрольної групи анастомоз мав вигляд нерівного рубця, вкритого епітелієм, бідного на кровоносні судини. Висновки: наявність на 4-ту добу судин, які функціонують, рівномірно переходять з одного з'єднаного краю кишки в інший і розвиваються одночасно з мережею молодих колагенових волокон, за відсутності ділянок неповноноцінного кровопостачання, свідчить про неускладнений перебіг фази проліферації, яка розпочинається після накладення електрозварного анастомозу. Сітчастий характер розростання сполучної тканини від зони електрозварного з'єднання вздовж природних оболонок стінки кишки є наслідком запалення продуктивного характеру в зоні електрозварного з'єднання на відміну від грубоволокнистої організації лінії скобкового міжкишкового анастомозу. Наявність сформованих залоз СО є наслідком активації процесів регенерації не лише кишкового епітелію, а і складових тканини кишки.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.445.23 + Р454.68

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24001 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Подпрятов С. С. 
Вплив перетворень у стінці тонкої кишки при створенні електрозварних анастомозів різного типу на розривну міцність з'єднання / С. С. Подпрятов, С. Є. Подпрятов, С. Г. Гичка, В. Г. Гетьман, А. В. Макаров, Г. С. Маринський, В. А. Ткаченко, С. В. Ткаченко, О. В. Чернець, Д. В. Тарнавський // Хірургія України. - 2018. - № 3. - С. 57-62. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.445.23

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24001 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
8.

Подпрятов С. С. 
Порівняльна антибактерійна стійкість електрозварного з'єднання живих тканин в міжкишковому анастомозі / С. С. Подпрятов, С. Є. Подпрятов, С. Г. Гичка, С. М. Корбут, В. Г. Гетьман, Г. С. Маринський, В. А. Ткаченко, С. В. Ткаченко, О. В. Чернець, І. О. Бєлоусов, К. Г. Лопаткіна, В. П. Корчак, О. Ф. Петренко // Зб. наук. пр. співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика. - 2018. - Вип. 30. - С. 26-36. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.445.23-85 + Р454.68

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70307 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
9.

Подпрятов С. С. 
Дослідження впливу параметрів подавання імпульсної високочастотної напруги на зміну діелектричної характеристики біологічних тканин у моделі електрозварного міжкішкового анастомозу / С. С. Подпрятов, Г. С. Маринський, О. В. Чернець, В. А. Ткаченко, Д. А. Грабовський, К. Г. Лопаткіна, В. А. Васильченко // Мед. інформатика та інженерія. - 2018. - № 2. - С. 37-43. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.3 + Р454.68

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25988 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
10.

Подпрятов С. С. 
Оптимізація стиснення тканини як умова контрольованої зміни імпедансу при створенні електрозварного міжкишкового анастомозу / С. С. Подпрятов, Г. С. Маринський, В. А. Ткаченко, О. В. Чернець, К. Г. Лопаткіна, В. А. Васильченко, Н. А. Чвертко // Мед. інформатика та інженерія. - 2018. - № 3. - С. 44-50. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.3 + Р454.68

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25988 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
11.

Подпрятов С. С. 
Фізичні особливості електрозварного міжкишкового анастомозу / С. С. Подпрятов, С. Є. Подпрятов, С. Г. Гичка, В. Г. Гетьман, А. В. Макаров, Г. С. Маринський, В. А. Ткаченко, О. В. Чернець, В. А. Васильченко, Д. В. Тарнавський // Хірургія дит. віку. - 2018. - № 4. - С. 69-73. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.3 + Р457.445.23

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24339 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
12.

Маринський Г. С. 
Нові алгоритми високочастотного зварювання біологічних тканин / Г. С. Маринський, К. Г. Лопаткіна, О. В. Чернець, С. Є. Подпрятов, В. А. Ткаченко, І. О. Бєлоусов, В. А. Васильченко // Автомат. зварювання. - 2021. - № 2. - С. 17-21. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Проведено дослідження впливу нових алгоритмів зварювання біологічних тканин (БТ) на температурні показники процесу в зоні шва та біофізичні і структурні характеристики тканин, що зварюються з використанням удосконаленої системи керування апаратів серії ЕКВЗ-300. Вивчено вплив нових експериментальних алгоритмів високочастотного зварювання БТ на температурні показники процесу та характеристики тканин різних видів у зоні шва.


Індекс рубрикатора НБУВ: К641.7-1 + Ж16

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26970 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського