Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (12)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Черниш Т$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 15
Представлено документи з 1 до 15

      
Категорія:    
1.

Черниш Т. О. 
Про теоретико-методологічні засади застосування гніздового методу в етимологічних дослідженнях О. С. Мельничука / Т. О. Черниш // Мовознавство. - 2001. - № 6. - С. 50-56. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Розглянуто питання розробки О. С. Мельничуком теоретичних та методологічних засад використання гніздового методу в історико-етимологічних студіях. Відзначено новаторство вченого у цій галузі й оцінено його внесок у розвиток різних наук компаративістичного напряму.


Ключ. слова: семантика, етимологія, гніздо, континуант, реконструкція
Індекс рубрикатора НБУВ: Ш103.23

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж60238 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Черниш Т. О. 
Проблеми компаративно-типологічного вивчення процесів формування та еволюції гнізд культурно маркованої слов'янської лексики (псл. *variti та його континуанти) / Т. О. Черниш // Мовознавство. - 2003. - № 2-3. - С. 127-137. - Бібліогр.: 23 назв. - укp.


Ключ. слова: вокалізм, континуант, семантика, гніздо, реконструкція.
Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141-03

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж60238 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
3.

Черниш Т. О. 
Слов'янська лексика в історико-етимологічному висвітленні : (Гніздовий підхід) / Т. О. Черниш; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка, Ін-т філол. - К., 2003. - 479 c. - Бібліогр.: с. 428-471. - укp.

Проаналізовано склад і структуру трьох спільнослов'янських історико-етимологічних гнізд, що є згрупованими довкола близькозначних коренів з провідною семантичною рисою "функціонально-орієнтований термічний вплив" і охоплюють лексичні позначення ряду ключових концептів матеріальної та духовної культури. Наведено характеристику семантичного потенціалу та дериваційної активності етимонів даних гнізд, визначено історико-типологічні закономірності виникнення та розвитку їх формальних і семантичних похідних.

Проанализированы состав и структура трех общеславянских историко-этимологических гнезд, сгруппированных вокруг близкозначимых корней с ведущей семантической чертой "функционально-ориентированное термическое влияние" и включающих лексические обозначения ряда ключевых концептов материальной и духовной культуры. Охарактеризованы семантический потенциал и деривационная активность этимонов данных гнезд, определены историко-типологические закономерности возникновения и развития их формальных и семантических погрешностей.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141-03

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА644570 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Черниш Т.  
Створення приватної медичної установи в Києві: маркетингові аспекти / Т. Черниш, М. Хренов, І. Грига // Магістеріум. - 2008. - Вип. 32. - С. 28-35. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Зазначено, що розробка маркетингової стратегії виходу на ринок є необхідною умовою ефективної діяльності будь-якої організації, в тому числі й клініки. Маркетинговий план є головним інструментом такої стратегії. Детально описано процес сегментації ринку, надано оцінку факторів конкуренції та точок диференціації. Дослідження продемонструвало важливість у ході побудови маркетингової стратегії застосування методів інтерв'ю, аналізу документів. Одержана інформація стала базою для проведення SWOT-аналізу - визначення сильних, слабких сторін в діяльності інших клінік-конкурентів, загроз та можливостей для їх розвитку.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР-2К)2 к

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70430 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Черниш Т. О. 
Компаративно-типологічне дослідження слов'янської лексики в контексті етимологічних гнізд із близькозначними коренями (псл. *IpekD-, псл. *$Evi bac 35 up 35 x r-/*$Evo bac 35 up 35 x r-, псл. *Ikyp-/*kvap-/*kopD-) : Автореф. дис... д-ра філол. наук : 10.02.03 / Т. О. Черниш; НАН України. Ін-т укр. мови. - К., 2003. - 36 c. - укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141-03

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА327189 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Черниш Т. О. 
Нариси зі слов'янської порівняльно-історичної лексикології та етимології : навч. посіб. / Т. О. Черниш; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. - К., 2010. - 302 c. - (Б-ка Ін-ту філології). - укp.

Висвітлено теорію та методологію одного з найактуальніших напрямів у сучасному слов'янському мовознавстві - гніздового методу, що застосовується у новітніх історико-етимологічних та компаративно-типологічних студіях. Виклад проблематики проведено на широкому фактичному тлі, що охоплює слова на позначення високотемпературних процесів і низки ключових концептів матеріальної та духовної культури в лексиці всіх слов'янських мов протягом всього періоду їх історичного існування, а також у реконструйованих фрагментах лексикону праслов'янської мови.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141-930

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА740773 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Бебешко В. Г. 
Визначення взаємозв'язку між амінокислотним складом сечі та щільністю кісткової тканини у дітей з гострою лейкемією для формування групи ризику з онкогематологічної патології / В. Г. Бебешко, К. М. Бруслова, Т. Т. Володіна, Н. М. Цвєткова, Л. О. Ляшенко, Т. І. Пушкарьова, В. І. Волошко, Т. О. Черниш, І. В. Трихліб // Лікар. справа. - 2014. - № 12. - С. 34-40. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Наведено віково-статеві показники денситометрії у практично здорових дітей та хворих на гостру лейкемію (ГЛ). У 31 % дітей з ГЛ в ініціальний період захворювання були прояви остеопенічного синдрому. У дітей, хворих на ГЛ, частіше, ніж у здорових, визначають аномалії розвитку лицевої частини черепа. Парціальний внесок вільного та зв'язаного у пептидах оксипроліну в сечі хворих на ГЛ різниться у порівнянні з контрольною групою, що зумовлено модифікацією чи дефіцитом відповідних ферментів. У 30 % хворих на ГЛ концентрація вільного оксипроліну в сечі була підвищеною, а гліцину - зниженою, що свідчить про підвищений розпад колагену та дефіцит пластичного матеріалу для процесів колагеноутворення. Одержані дані необхідно враховувати під час формування групи ризику з онкогематологічної патології у дітей.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.411.022 + Р733.569.411

Рубрики:

Шифр НБУВ: Жс20661 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Черниш Т. О. 
Слов'янська порівняльно-історична лексикологія та її завдання / Т. О. Черниш // Слов'ян. зб. : зб. наук. пр. - 2013. - Вип. 17. - С. 7-20. - Бібліогр.: 22 назв. - укp.

Розглянуто об'єкт, предмет і завдання порівняльно-історичної лексикології слов'янських мов, надано оцінку досягнень і проблем у розвитку теоретико-методологічного апарату цієї науки.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141-03

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69687 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Черниш Т. О. 
До питання про внесок академіка О. С. Мельничука у теорію і методологію порівняльно-історичних та етимологічних студій / Т. О. Черниш // Слов'ян. зб. : зб. наук. пр. - 2016. - Вип. 20. - С. 49-60. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Оцінюючи внесок О. С. Мельничука в розвиток теорії та методології порівняльно-історичних і етимологічних студій, авторкою увагу зосереджено на новаторських рисах гніздового підходу, застосовуваного ним у його власних дослідженнях у цій царині.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш1 г(4УКР)6 д

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69687 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Черниш Т. О. 
Значення "Акцентологічного коментаря до польської мови" Л. А. Булаховського для вишівської лінгвополоністики / Т. О. Черниш // Слов'ян. зб. : зб. наук. пр. - 2018. - Вип. 22. - С. 28-34. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Розкрито можливості використання монографії Л. А. Булаховського "Акцентологический комментарий к польскому языку" на різних етапах вивчення польської мови у вищих навчальних закладах у зв'язку зі значенням відомостей з історичної та компаративної мовознавчої славістики для активізації лінгводидактичного процесу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.53-913.31

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69687 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Кузьменко І. 
Рівень розвитку рухових якостей дітей старшого дошкільного віку / І. Кузьменко, Т. Черниш // Слобожан. наук.-спорт. вісн.. - 2018. - № 5. - С. 57-60. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Мета роботи - визначити рівень розвитку окремих рухових якостей у дітей 5 - 6-ти років. У дослідженні прийняли участь 52 вихованці дошкільного закладу 5 - 6-ти років. Застосовувалися такі методи дослідження, як теоретичний аналіз і узагальнення науково-методичної літератури, педагогічне тестування та методи математичної статистики. Представлено порівняння показників рухових якостей у віковому, статевому аспектах та з відповідною оціночною шкалою. Висновки: у статевому аспекті виявлено, що хлопці демонструють результати кращі, ніж дівчата, за винятком даних нахилу тулуба вперед з положення сидячи та згинання стопи, де результати кращі у дівчат; аналізуючи рівень розвитку окремих фізичних якостей відносно віку, слід зазначити, що результати дітей з віком покращуються; співставлення результатів з нормами показало, що показники відповідають "середньому" рівню.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч411.354

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70281 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Бебешко В. Г. 
Особливості клінічної симптоматики, гематологічних та біохімічних показників у дітей з гіпермобільністю суглобів у віддалений період після аварії на Чорнобильській АЕС / В. Г. Бебешко, К. М. Бруслова, Т. Т. Володіна, Л. О. Ляшенко, Н. М. Цвєткова, І. В. Трихліб, Т. О. Черниш, В. Г. Боярський, Л. О. Гончар, Н. В. Кавардакова // Проблеми радіац. медицини та радіобіології : зб. наук. пр. - 2019. - Вип. 24. - С. 322-334. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р361 + Р733.418.12

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69917 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
13.

Бебешко В. Г. 
Ендокринна регуляція еритроцитарної ланки гемопоезу в дітей, які живуть на радіоактивно забруднених територіях після аварії на ЧАЕС = Endocrine regulation of erythroid lineage of hematopoiesis in children living under a low-dose radiation exposure after the Chornobyl NPP accident / В. Г. Бебешко, К. М. Бруслова, О. Я. Боярська, Л. О. Ляшенко, Н. М. Цвєткова, Л. О. Гончар, Т. О. Черниш, І. В. Трихліб, В. Д. Письменний, Ж. С. Ярошенко, В. В. Василенко // Проблеми радіац. медицини та радіобіології : зб. наук. пр. - 2020. - Вип. 25. - С. 374-389. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р361 + Р733.569.41-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69917 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
14.

Черниш Т. М. 
Інформаційно-комунікаційний потенціал гуманітарної освіти в умовах глобалізації : автореф. дис. ... канд. філос. наук : 09.00.10 / Т. М. Черниш; Національний педагогічний університет імені М. П. Драгоманова. - Київ, 2018. - 20 c. - укp.

Висвітлено концептуалізацію впливу інформаційно-комунікаційного потенціалу гуманітарної освіти в умовах глобалізації. На основі комплексного, системного, соціоаксіологічого, інформаціологічного, синергетичного методів та підходів розглянуто вплив інформаційно-комунікаційного потенціалу на розвиток гуманітарної освіти в умовах глобалізації. Окреслено епістемологічні виміри інформаційно-комунікаційного потенціалу гуманітарної освіти. Проаналізовано концепт інформаційно-комунікаційного потенціалу гуманітарної освіти. Визначено методологію дослідження інформаційно-комунікаційного потенціалу гуманітарної освіти. Досліджено місце і роль культурних маркерів інформаційно-комунікаційного потенціалу гуманітарної освіти в умовах глобалізації. Розкрито сутність віртуалізації як нової форми світоглядної культури та взаємодії у мережевому просторі. Сформовано концепцію впливу інформаційно-комунікаційного потенціалу на розвиток гуманітарної освіти в умовах глобалізації. Розроблено напрями вдосконалення впливу інформаційно-комунікаційного потенціалу на розвиток гуманітарної освіти в умовах інформаційного суспільства та глобалізації. Обґрунтовано багатовимірну сутність універсалій інформаційно-комунікативного потенціалу гуманітарної освіти. Виявлено напрями вдосконалення впливу інформаційно-комунікаційного потенціалу на розвиток гуманітарної освіти в інформаційному суспільстві та глобалізації. Означено концептуальні засади сучасного гуманізму як культурної парадигми в умовах трансформації сучасного соціуму.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю252:Ч30 + Ч30 в2:Ю252

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА437468 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
15.

Черниш Т. 
Світові тренди інтернет-маркетингу / Т. Черниш // Зовн. торгівля: економіка, фінанси, право. - 2023. - № 6. - С. 112-127. - Бібліогр.: 30 назв. - укp.

Інтернет-маркетинг є сучасним та ефективним способом просування в мережі, який дає можливість залучати нових клієнтів і підтримувати зв'язок з наявними, підвищувати свою впізнаваність на ринку, аналізувати ефективність своїх маркетингових кампаній та оптимізувати їх, економити бюджет й отримувати високий рівень рентабельності вкладених коштів. Мінлива поведінка споживачів у всьому світі спонукає до розвитку нових інноваційних підходів щодо створення маркетингових пропозицій, які враховують цінність нового інтернет-простору та адаптують світові тенденції для глобальних брендів, заснованих на впровадженні сучасних технологій. Мета статті - встановлення перспективних напрямів застосування сучасних інноваційних технологій інтернет-маркетингу українських брендів у цифровому середовищі. У ході дослідження використано сукупність загальних і спеціальних методів і підходів, що відповідають меті, а саме: індукції, дедукції, порівняння та систематизації, статистичного і структурно-логічного аналізу, рекомендаційний метод. Узагальнено найактуальніші тренди сучасного інтернет-маркетингу. Розглянуто особливість вебсайту, охарактеризовано сучасні підходи до пошукової оптимізації, вплив розвитку штучного інтелекту та віртуальної реальності на взаємодію бізнесу та цільової аудиторії. Обгрунтовано необхідність застосування афіліатного маркетингу в українському бізнес-середовищі, що сприятиме присутності бренду на різноманітних ресурсах, а отже, й підвищенню впізнаваності серед цільової аудиторії. Визначено, що сучасний інтернет-маркетинг застосовує всі аспекти традиційного маркетингу в диджиталі, але водночас постійно розширює набір інноваційних інструментів, що дозволяють створювати індивідуальні пропозиції для кожного клієнта на основі його поведінки, інтересів, потреб та очікувань і вимірювати та оптимізувати ефективність своїх маркетингових заходів завдяки аналітиці, A/B-тестуванню, конверсійній оптимізації тощо. Перспективним напрямом подальших досліджень є розробка стратегії, яка визначає цілі, цільову аудиторію, конкурентний аналіз, методи досягнення цілей і механізми контролю результативності.



Шифр НБУВ: Ж69762 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського