Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (10)
Пошуковий запит: (<.>A=Шевчук З$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

      
Категорія:    
1.

Шевчук З.  
"Коні не винні" М.Коцюбинського та "Шоста казка" Максима Горького / З. Шевчук // Слово і час. - 2002. - № 3. - С. 77-79. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4Укр)5-4 + Ш5(4Рос)6-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27444 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
2.

Шевчук З.  
"Клопіт згадування" або історія в літературі / З. Шевчук // Слово і час. - 2005. - № 9. - С. 14-24. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)6-303 + Ш400.030

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27444 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
3.

Шевчук З. В. 
Засоби моделювання історії в постмодерній українській прозі : Автореф. дис... канд. філол. наук / З. В. Шевчук; НАН України. Ін-т л-ри ім. Т.Г.Шевченка. - К., 2006. - 19 c. - укp.

Проаналізовано процес моделювання історії у сучасній українській прозі та засоби формування історичного контексту у межах художнього тексту. Вивчено особливості постмодерного розуміння часу та історії. Визначено специфічні риси діалогу з історією у творах В.Кожелянка, В.Єшкілєва, О.Гуцуляка, В.Шевчука, Я.Ороса, М.Матіоса, О.Ірванця, Д.Білого, Б.Бойчука, М.Омели, В.Туркевича. Здійснено дослідження художніх творів з альтернативної історії, визначено особливості та принципи її моделювання. Визначено засоби формування історичного контексту в літературі, зокрема інтертекстуальність, авторське незнання, різні види фрагментарності, реалізацію власне історичних чинників (включення в художній текст датування, документів, реальних історичних подій та персонажів), а також авторське визначення жанрових різновидів і символіку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)6-34 + Ш5(4УКР)6-328.9

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА344259 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Шевчук З. М. 
Психолого-педагогічні чинники розвитку духовного потенціалу в юнацькому віці : автореф. дис. ... канд. психол. наук : 19.00.07 / З. М. Шевчук; Нац. пед. ун-т ім. М.П. Драгоманова. - К., 2013. - 20 c. - укp.

Вивчено вплив психолого-педагогічних чинників на розвиток духовного потенціалу в юнацькому віці. Проаналізовано наукові підходи дослідження проблеми в зарубіжній та вітчизняній психології. Визначено сутність поняття "духовний потенціал особистості юнацького віку", обгрунтовано психолого-педагогічні чинники його розвитку. Досліджено вплив психологічних та педагогічних чинників на особливості розвитку духовного потенціалу в юнацькому віці у школярів та студентів різних регіонів України. Визначено показники та рівні (високий, середній, низький) розвитку зазначеного феномену. Доведено ефективність авторської програми психолого-педагогічного супроводу з розвитку духовного потенціалу в юнацькому віці шляхом цілеспрямованої актуалізації психолого-педагогічних чинників.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю937.23 + Ю937.42 + Ч481.352

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА396481 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Шевчук З. І. 
Зміст та реалізація права на судовий захист за трудовим законодавством України : автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.05 / З. І. Шевчук; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. - К., 2013. - 18 c. - укp.

Увагу приділено дослідженню правового регулювання права на судовий захист у межах трудового законодавства, реалізації зазначеного права у трудових спорах. Визначено такі поняття як "право на судовий захист", "незаконне звільнення", "поновлення на роботі" та ін. Проаналізовано право на судовий захист у правовому статусі суб'єкта трудових відносин, структуру права на судовий захист за трудовим законодавством, досліджено процедуру реалізації права на судовий захист в юрисдикційній та неюрисдикційній формах. Охарактеризовано особливості судового захисту трудових прав окремих категорій працівників, зокрема працівників публічної служби, жінок, молоді, пенсіонерів і людей з обмеженими функціональними можливостями. На підставі проведеного аналізу сформульовано пропозиції щодо внесення змін і доповнень до чинних і розроблення нових нормативно-правових актів з метою належного правового регулювання права на судовий захист працівника як учасника трудових відносин.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х892.19(4УКР)182.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА401162 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Шевченко Н. Ф. 
Духовний потенціал сучасної молоді : монографія / Н. Ф. Шевченко, З. М. Шевчук; ДВНЗ "Запоріз. нац. ун-т". - Запоріжжя : ЗНУ, 2014. - 199 c. - Бібліогр.: с. 167-189 - укp.

Досліджено психолого-педагогічні чинники розвитку духовного потенціалу сучасної молоді юнацького віку. Здійснено теоретичний аналіз наукових підходів до дослідження цієї проблеми в зарубіжній і вітчизняній психології. Визначено сутність поняття "духовний потенціал особистості юнацького віку", обгрунтовано психолого-педагогічні чинники його розвитку. Експериментально досліджено вплив психологічних і педагогічних чинників на особливості розвитку духовного потенціалу в учнівської та студентської молоді різних регіонів України. Визначено показники та рівні розвитку зазначеного феномену. Розроблено та доведено ефективність програми психолого-педагогічного супроводу з розвитку духовного потенціалу сучасної молоді шляхом цілеспрямованої актуалізації психолого-педагогічних чинників. Наведено методичні рекомендації викладачам, кураторам щодо розвитку духовного потенціалу молоді юнацького віку.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч311.352 + Ю959.0-990

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА785392 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Правничо-політологічні виміри освіти : До 180-річчя Нац. пед. ун-ту ім. М.П. Драгоманова / Б. І. Андрусишин, О. О. Морозова, А. А. Карнаух, З. Ю. Шевчук, Л. Ф. Купіна, Р. Г. Пєсцов, О. В. Бабкіна, А. А. Булда, Р. В. Губань, С. П. Дмитренко, Р. М. Вернидуб; ред.: Б. І. Андрусишин; Нац. пед. ун-т ім. М.П. Драгоманова. - Київ : Вид-во НПУ ім. М.П. Драгоманова, 2017. - 269 c. - укp.

Розглянуто передумови виникнення та розвиток Інституту політології та права, наведено короткі історії кафедр (теорії та історії держави і права, цивільного та трудового права, кримінального права та процесу, політичних наук, теорії та методики викладання соціально-гуманітарних дисциплін, правознавства, політології та державного управління, освітньої політики), біографічні довідки про викладачів інституту та списки випускників за 1998 - 2015 рр. Увагу приділено навчальній, методичній, науковій і виховній роботі інституту. Подано інформацію про міжнародні зв'язки, концепцію розвитку Інституту політології та права в 2015 - 2020 рр., а також стратегію його розвитку.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)132.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА829618 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Шевчук З. С. 
Вербалізація мовного портрета жінки (на матеріалі сучасної української жіночої прози) : автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.02.01 / З. С. Шевчук; Східноєвроп. нац. ун-т ім. Лесі Українки. - Луцьк, 2017. - 20 c. - Бібліогр.: с. 16-18 - укp.

Уточнено тлумачення поняття мовний портрет. Виокремлено параметри моделювання мовного портрета жінки. Здійснено узагальнену класифікацію портрета в лінгвістиці. Структуровано характеристики соматем за компонентами перцептивного сприйняття й основними ознаками параметричності (форма, розмір). Описано внутрішні характеристики, що репрезентують психоемоційний стан, особливості темпераменту, вияв почуттів, риси характеру та поведінки, моральні якості, вік і соціальну (сімейну) роль жінки. Визначено релевантні текстотвірні засоби формування мовного портрета жінки.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)6-357

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА430137 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського