Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (7)
Пошуковий запит: (<.>A=Юрценюк О$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 13
Представлено документи з 1 до 13

      
Категорія:    
1.

Поліщук О. Ю. 
Тривожність та алекситимія у хворих на інфаркт міокарда / О. Ю. Поліщук, О. С. Юрценюк, І. А. Тащук, О. М. Пендерецька // Буков. мед. вісн.. - 2002. - 6, № 2. - С. 72-74. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

З метою визначення психосоматичних співвідношень у хворих на інфаркт міокарда обстежено 78 пацієнтів, що перебували на стаціонарному лікуванні з діагнозом Q-інфаркт міокарда. Використовувались методики оцінки рівня тривожності (Ч.Спілбергера), алекситимії (Торонтська алекситимічна шкала). Встановлено, що в осіб із високим рівнем особистісної тривожності провідним чинником ризику виникнення інфаркту міокарда виступає емоційне перенапруження. Жінки характеризуються вищим рівнем особистісної тривожності на відміну від чоловіків, у яких за меншого рівня особистісної тривожності значно переважає тривожність ситуативна.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.140.45-4 + Р64-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Юрценюк О. С. 
Рівень особистісної тривожності та ситуативної тривоги у пацієнтів з ішемічною хворобою серця / О. С. Юрценюк // Буков. мед. вісн.. - 2011. - 15, № 4. - С. 74-76. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

З метою вивчення рівнів особистісної тривожності та ситуативної тривоги у хворих на ішемічну хворобу серця (ІХС) обстежено 130 пацієнтів, що перебували на стаціонарному лікуванні. Використано шкали особистісної та реактивної тривожності Ч. Спілбергера - Ю. Ханіна. Встановлено, що в осіб із високим рівнем особистісної тривожності провідним чинником ризику виникнення ІХС виступає емоційне перенапруження. Жінки характеризуються вищим рівнем особистісної тривожності на відміну від чоловіків, у яких за меншого рівня особистісної тривожності значно переважає ситуативна тривога.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.11-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Юрценюк О. С. 
Депресивні та тривожні розлади у хворих на ішемічну хворобу серця (діагностика, клініка, лікування та профілактика) : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.16 / О. С. Юрценюк; Укр. НДІ соц. і суд. психіатрії та наркології. - К., 2012. - 18 c. - укp.

Вперше в Україні на основі системного підходу досліджено клініко-психопатологічну структуру та перебіг депресивних і тривожних розладів (ДТР) у хворих на ішемічну хворобу серця (ІХС) залежно від ступеня її важкості. Встановлено вплив преморбідних рис особистості, віку, статі, соціального статусу хворих на ІХС на розвиток ДТР. Проведено порівняльне оцінювання ефективності нової системи диференцІйної діагностики та диференційованих підходів до лікування та профілактики ДТР у хворих на ІХС, що комплексно враховує особистісно-типологічні, психопатологічні, соматичні, соціальні фактори.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.11-37 + Р645.024.10

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА389224 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Юрценюк О. С. 
Спеціальна (нозологічна) психіатрія : навч. посіб. / О. С. Юрценюк; ВДНЗ України "Буков. держ. мед. ун-т". - Чернівці : Книги-XXI, 2016. - 119 c. - Бібліогр.: с. 119 - укp.

Висвітлено основні питання спеціальної (нозологічної) психіатрії. Наведено епідеміологію, етіологію, клінічні вияви, лікування, профілактику та експертизу основних психічних захворювань. Розкрито особливості психічних розладів унаслідок окремих інфекційних захворювань.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р64 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА803188 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Юрценюк О. С. 
Сім'я, як фактор формування непсихотичних психічних розладів (огляд літератури) / О. С. Юрценюк // Буков. мед. вісн.. - 2015. - 19, № 4. - С. 237-240. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Досліджено вплив сім'ї та різних сімейних психотравмівних факторів на розвиток непсихотичних психічних розладів у осіб молодого віку. Розглянуто дані літератури, сформульовано висновки.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р64-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Юрценюк О. С. 
Психологічні та соціальні чинники розвитку невротичних розладів у студентів (огляд літератури) / О. С. Юрценюк // Буков. мед. вісн.. - 2016. - 20, № 1. - С. 236-239. - Бібліогр.: 35 назв. - укp.

Проведено огляд даних літератури щодо психологічних і соціальних чинників, що впливають на розвиток невротичних розладів у студентів вищих навчальних закладів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.093.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Юрценюк О. С. 
Психопрофілактика та психокорекція непсихотичних психічних розладів у студентів вищих навчальних закладів (огляд літератури) / О. С. Юрценюк, Н. С. Карвацька, С. Д. Савка, С. С. Ротар, В. І. Курик // Буков. мед. вісн.. - 2017. - 21, № 1. - С. 235-238. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Досліджено методологію та методи психопрофілактики, корекції та психотерапії психічних і поведінкових розладів у студентів. Проведено огляд та аналіз літератури, сформульовано висновки.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р64-57

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Карвацька Н. С. 
Клінічно-патогенетичні особливості посттравматичного стресового розладу на тлі закритої черепно-мозкової травми в учасників антитерористичної операції / Н. С. Карвацька, О. С. Юрценюк, С. Д. Савка, Т. Г. Карвацька, С. М. Русіна // Буков. мед. вісн.. - 2017. - 21, № 2 (ч. 2). - С. 53-56. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Вивчено клінічно-патогенетичні особливості посттравматичного стресового розладу в учасників антитерористичної операції з урахуванням стану нервової системи (перенесеної закритої черепно-мозкової травми).


Індекс рубрикатора НБУВ: Р638.77 + Р645.025

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Юрценюк О. С. 
Частота та структура непсихотичних психічних розладів у студентів залежно від статі, курсу, форми навчання та спеціалізації / О. С. Юрценюк // Буков. мед. вісн.. - 2019. - 23, № 3. - С. 107-111. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Проаналізовано частоту та структуру непсихотичних психічних розладів (НПР) у студентів різних спеціальностей вищих навчальних закладів залежно від статі, курсу, форми навчання та спеціалізації. Мета дослідження - визначити частоту та структуру непсихотичних психічних розладів у студентів. Проаналізовано результати обстеження 1235 студентів. Під час проведення дослідження було застосовано методи: клінічний, клініко-психопатологічний, клініко-епідеміологічний, клініко-анамнестичний, експериментально-психологічний та статистичний методи. Встановлено, що найбільшу схильність до розвитку НПР мали студенти спеціальностей "Педіатрія" та "Медична психологія" - 48,48 %, а найменшу - у студентів філософсько-теологічного факультету - 9,68 %. Висновки: встановлено, що у студентів найчастіше діагностували невротичні, повэязані зі стресом, та соматоформні розлади. Найбільш схильними до розвитку непсихотичних психічних розладів виявились студенти 1-х та 5-х курсів навчання.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р64

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Юрценюк О. С. 
Динаміка рівнів тривожності, депресії, алекситимії та нейротизму у студентів залежно від курсу навчання / О. С. Юрценюк // Буков. мед. вісн.. - 2020. - 24, № 1. - С. 202-206. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Проаналізовано динаміку рівнів тривожності, депресії, алекситимії та нейротизму у студентів вищих навчальних закладів залежно від курсу навчання. Мета дослідження - визначити динаміку рівнів тривожності, депресії, алекситимії та нейротизму у студентів. Аналізували результати обстеження 1235 студентів. Застосовано методи: клінічний, клініко-психопатологічний, клініко-епідеміологічний, клініко-анамнестичний, експериментально-психологічний і статистичний. Встановлено, що у студентів IV курсу найбільше підвищився рівень особистісної тривожності (40,00 %), рівень депресії (13,82 %) і рівень нейротизму (7,64 %) у порівнянні зі студентами інших курсів. Рівень алекситимії найбільше зростав у студентів III курсу (25,85 %). Погіршення рівня ситуативної тривоги найбільше притаманне студентам II курсу навчання (32,56 %). Висновки: встановлено, що у студентів найбільш чутливими показниками ефективності лікування непсихотичних психічних розладів виявилися рівень ситуативної тривожності, алекситимії та депресії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р64-8 + Р64-32 + Ю935.21-223

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Удосконалення ранньої діагностики та диференційованого лікування пацієнтів з непсихотичними психічними розладами з урахуванням стану нервової системи : [колект. монографія] / В. М. Пашковський, О. С. Юрценюк, І. І. Кричун, Н. В. Васильєва, О. Б. Яремчук, О. О. Жуковський, І. І. Кривецька, І. І. Білоус, І. А. Зорій, Р. І. Рудницький, С. М. Русіна, Н. С. Карвацька, Н. В. Гринько, С. Д. Савка, І. Ю. Блажіна, Х. Ф. Шадід Фаді, І. Г. Герасим'юк, В. І. Курик; ред.: В. М. Пашковський; ВДНЗ України "Буковин. держ. мед. ун-т". - Чернівці : Технодрук, 2019. - 323 c. - укp.

Увагу приділено сучасним аспектам клінічної, інструментальної та біохімічної діагностики, а також медикаментозним і немедикаментозним методам диференційованого лікування пацієнтів із непсихотичними психічними розладами з урахуванням стану нервової системи. Досліджено психоемоційний статус і стан церебрального кровообігу в пацієнтів молодого віку з неврологічними проявами остеохондрозу поперекового відділу хребта. Простежено динаміку неврологічних показників і стану непсихотичних порушень у хворих на розсіяний склероз на тлі превентивного лікування. Вивчено клініко-психопатологічні, патоперсонологічні та психосоціальні особливості формування непсихотичних психічних розладів асоційованих із ревматоїдним артритом, розроблено засади їх діагностики та комплексної корекції. Запропоновано систему медико-психологічного супроводу жінок із загрозою передчасних пологів на III триместрі вагітності та після пологів. Висвітлено питання вдосконалення ранньої діагностики та диференційованого лікування непсихотичних психічних розладів у пацієнтів із нейродегенеративними захворюваннями.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р64-32 + Р62-32

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА836909 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Юрценюк О. С. 
Динаміка рівнів тривожності, депресії, алекситимії та нейротизму у студентів залежно від курсу навчання / О. С. Юрценюк // Буков. мед. вісн.. - 2020. - 24, № 1. - С. 202-206. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Проаналізовано динаміку рівнів тривожності, депресії, алекситимії та нейротизму у студентів вищих навчальних закладів залежно від курсу навчання. Мета дослідження - визначити динаміку рівнів тривожності, депресії, алекситимії та нейротизму у студентів. Аналізували результати обстеження 1235 студентів. Застосовано методи: клінічний, клініко-психопатологічний, клініко-епідеміологічний, клініко-анамнестичний, експериментально-психологічний і статистичний. Встановлено, що у студентів IV курсу найбільше підвищився рівень особистісної тривожності (40,00 %), рівень депресії (13,82 %) і рівень нейротизму (7,64 %) у порівнянні зі студентами інших курсів. Рівень алекситимії найбільше зростав у студентів III курсу (25,85 %). Погіршення рівня ситуативної тривоги найбільше притаманне студентам II курсу навчання (32,56 %). Висновки: встановлено, що у студентів найбільш чутливими показниками ефективності лікування непсихотичних психічних розладів виявилися рівень ситуативної тривожності, алекситимії та депресії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р64-8 + Р64-32 + Ю935.21-223

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
13.

Юрценюк О. С. 
Аналіз факторів, що впливають на формування невротичних розладів у студентів закладів вищої освіти / О. С. Юрценюк // Буков. мед. вісн. - 2021. - 25, № 3. - С. 157-160. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.093.3-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 


 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського