Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>I=Ж15922<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 120
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Вісник Вінницького державного медичного університету. Т. 4, N 2 / ред.: В. М. Мороз. - Вінниця, 2000. - 352 с. - укp. - рус.

Проаналізовано антимікробну активність декаметоксину стосовно збудників кістково-гнійної інфекції в експерименті та клініці. Досліджено знезаражувальну дію розчинів декаметоксину на широкий спектр мікроорганізмів. Доведено відсутність руйнівної дії дезинфектану на конструкційні матеріали виробів медичного призначення. Обгрунтовано доцільність використання водних розчинів декаметоксину з метою профілактичної дезинфекції. Наведено характеристику основних клінічних штамів мікроорганізмів, які спричиняють хронічні захворювання урогенітального тракту в жінок. Проведено порівняльну морфологічну оцінку неад'ювантних антибластомних методів лікування раку язика. Встановлено високу ефективність поєднання променевої та хіміотерапії з гіпертермією та гіперглікемією, а також селективної внутрішньоартеріальної поліхіміотерапії на фоні штучної гіперглікемії. Охарактеризовано вплив емоційно-больового стресу на агрегацію тромбоцитів і антиагрегаційні властивості тканин різних органів. Розглянуто особливості перебігу бронхоектатичної хвороби у осіб з обтяженою спадковістю, різними гематологічними показниками та соматотиповими характеристиками.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р.я54(4УКр)3

Шифр НБУВ: Ж15922 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Вісник Вінницького національного медичного університету. N 8(2) / ред.: В. М. Мороз. - Вінниця, 2004. - 207 с. - рус.

Розглянуто питання профілактики гострої респіраторної вірусної та герпетичної інфекції у дітей з допомогою вітчизняного індуктора інтерферону. Проаналізовано досвід лікування гострої ниркової недостатності у новонароджених за умов інтенсивної терапії, практичного використання антигомотоксичних препаратів у комплексному лікуванні інфекції сечовивідної системи у дітей, особливості її перебігу у дітей раннього віку. Розкрито нефротоксичний вплив нестероїдних протизапальних препаратів під час лікування дітей, хворих на ювенільний ревматоїдний артрит. Наведено характеристику соматитів і еритроцитарних антигенів у дітей, хворих на пієлонефрит, а також комплексну оцінку ризику розвитку остеопенічного синдрому у дітей з хронічним пієлонефритом. Представлено імуногенетичні критерії схильності до розвитку хронічного необструктивного пієлонефриту у дітей. Описано методи регіонарної антибактеріальної терапії в комплексному лікуванні хворих на гострий біліарний панкреатит, основні патогенетичні механізми розвитку артеріальної гіпертензії.

Рассмотрены вопросы профилактики острой респираторной вирусной и герпетической инфекции у детей с помощью отечественного редуктора интерферона. Проанализированы опыт лечения острой почечной недостаточности у новорожденных в условиях интенсивной терапии, практического использования антигомотоксических препаратов в комплексном лечении инфекции мочевыводящей системы у детей, особенности её протекания у детей раннего возраста. Изучено нефротоксическое влияние нестероидных противовоспалительных препаратов при лечении детей, больных на ювенильный ревматоидный артрит. Приведены характеристика соматитов и эритроцитарных антигенов у детей, больных пиелонефритами, а также комплексная оценка риска развития остеопенического синдрома у детей с хроническим пиелонефритом. Представлены иммуногенетические критерии склонности к развитию хронического необструктивного пиелонефрита у детей. Описаны методы регионарной антибактериальной терапии в комплексном лечении больных на острый билиарный панкреатит, основные патогенетические механизмы развития артериальной гипертензии.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р.я54(4УКР)31

Шифр НБУВ: Ж15922 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Вісник Вінницького національного медичного університету. N 9(1) / ред.: В. М. Мороз. - Вінниця, 2005. - 201 с. - рус.

Викладено нові підходи до реабілітації дітей з затяжними бронхо-легеневими захворюваннями. Проаналізовано особливості діагностики та лікування хронічного панкреатиту. Визначено параметри імунного статусу у хворих на хронічний панкреатит залежно від стану кісткової тканини. Наведено мікробіологічну оцінку антимікробних препаратів, що застосовують для профілактики та лікування нозокоміальних інфекцій. Представлено характеристику ехогенності підшлункової залози у ліквідаторів наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Розглянуто питання профілактики та хірургічного лікування різних форм місцевого больового синдрому ампутаційних кукс нижніх кінцівок.

Изложены новые подходы к реабилитации детей с продолжительными бронхо-легочными заболеваниями. Проанализированы особенности диагностики и лечения хронического панкреатита. Определены параметры иммунного статуса у больных хроническим панкреатитом в зависимости от состояния костной ткани. Приведена микробиологическая оценка антимикробных препаратов, применяемых для профилактики и лечения нозокомиальных инфекций. Представлена характеристика эхогенности поджелудочной железы у ликвидаторов последствий аварии на Чернобыльской АЭС. Рассмотрены вопросы профилактики и хирургического лечения разных форм местного болевого синдрома ампутационных кукс нижних конечностей.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р.я54(4УКР)31

Шифр НБУВ: Ж15922 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Вісник Вінницького державного медичного університету. Вип. 5.2 / ред.: В. М. Мороз. - Вінниця, 2001. - 626 с. - укp.

Висвітлено результати досліджень особливостей регенерації сечоводу, обтяженого протяжними дефектами. Описано функціональні особливості кардіореспіраторної системи у боксерів вищої кваліфікації віком 16 - 18 років. Наведено характеристику аеробної продуктивності організму молодих людей. Проаналізовано вплив простагландинів, стероїдних і нестероїдних протизапальних препаратів на колагенолітичну активність у передній камері ока кролів за проникної травми. Проведено оцінку впливу опіку шкіри на зміну деяких гісто- та стереометричних показників легень щурів. Доведено, що тіотриазолін, застосований для лікування опікової хвороби, сприяє збереженню структури нирок і покращенню їх функціонування.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р.я54(4Укр)3

Шифр НБУВ: Ж15922 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Вісник Вінницького державного медичного університету. Вип. 6.1 / ред.: В. М. Мороз. - Вінниця, 2002. - 260 с. - укp.

Наведено загальні відомості про стан і розвиток науково-дослідної роботи у Вінницькому державному медичному університеті, підготовку наукових і науково-педагогічних кадрів, що є об'єктивною багаторічною позитивною характеристикою діяльності ректорату на чолі з ректором В.М.Морозом. Висвітлено результати вивчення лікувальної дії очних лікарських крапель пролонгованої дії, що містять антисептик. Відзначено, що антимікробні краплі особливо ефективні в складі з мікробними полісахаридами. Проаналізовано морфофункціональні зміни в яєчниках жінок пременопаузального віку на селекційному матеріалі. Встановлено, що в яєчниках виникають інволютивні та дистрофічні зміни, які з'являються фоновим механізмом для розвитку патологічного клімаксу. Представлено результати застосування клонованих аутомакрофагів у комплексному лікуванні виразкової хвороби шлунка та дванадцятипалої кишки. Запропоновано нові підходи до проведення вторинної профілактики мікробно-запальних захворювань сечовидільної системи.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р.я54(4укр)31

Шифр НБУВ: Ж15922 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Актуальні питання стратегії, тактики застосування та дослідження антисептиків, антибіотиків : Міжнар. наук.-практ. конф., Вінниця, 11 - 12 верес. 2002 р. / ред.: В. М. Мороз. - Вінниця, 2002. - 250-554 с. c. - (Вісн. Вінниц. держ. мед. ун-ту; N 6(2)). - укp.

Висвітлено антимікробні властивості протизапального препарату "Амізон", біологічні властивості патогенних ентеробактерій. Проаналізовано зміни мукозної мікрофлори товстої кишки білих щурів за дії оксалату кобальту, імунокоригувальний вплив амізону за умов антибіотикотерапії на перебіг експериментальної гнійної рани у білих щурів. Наведено результати експериментального та клінічного дослідження ефективності антисептичного препарату "Декасан". Вивчено лікувальну дію альфавіру на моделі офтальмогерпесу у кролів. Описано антимікробні та знезаражувальні властивості похідних фенолу. Представлено порівняльну характеристику антисептичних препаратів для знезараження шкіри, характеристику біологічних властивостей та чутливості до антимікробних засобів збудників гнійно-запальних захворювань.

Освещены антимикробные свойства противовоспалительного препарата "Амизон", биологические свойства патогенных энтеробактерий. Проанализированы изменения мукозной микрофлоры толстой кишки белых крыс при действии оксалата кобальта, иммунокорректирующее влияние препарата "Амизон" в условиях антибиотиктерапии на протекание экспериментальной гнойной раны в белых крыс. Приведены результаты экспериментального и клинического исследования эффективности антисептического препарата "Декасан". Изучено лечебное действие альфавира на модели офтальмогерпеса у кроликов. Описаны антимикробные и обеззараживающие свойства производных фенола. Представлены сравнительная характеристика антисептических препаратов для обеззараживания кожи, характеристика биологических свойств и чувствительности к антимикробным свойствам возбудителей гнойно-воспалительных заболеваний.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.811.1 я431(0) + Р281.812/813 я431(0)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15922 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Вісник Вінницького державного медичного університету. Т. 7, N 1 / ред.: В. М. Мороз. - Вінниця, 2003. - 222 с. - укp.

Наведено результати дослідження антиаритмічної (протифібриляторної) активності комбінованого застосування препаратів "Ритмокор" та "Аміодарон". Проаналізовано вплив запального процесу та фармакотерапії диклофенаком натрію і метотрексатом на вітамінний гомеостаз у щурів з ад'ювантним артритом. Проведено порівняльну оцінку впливу вінборону та пентоксифіліну на метаболізм головного мозку та серця за умов гострої гіпоксичної гіпоксії. Розкрито взаємовідношення антиаритмічної, антигіпоксичної і мембранопротекторної активності лікарських препаратів. Описано вікові та статеві особливості показників центральної гемодинаміки і співвідношень амплітудних та часових показників реограми грудної клітки у підлітків, кардіопротекторні властивості вінборону у разі експериментальної алкогольної кардіоміопатії. Висвітлено шляхи підвищення ефективності лікування хворих на рак грудного відділу стравоходу. Викладено медичні та педагогічні аспекти профілактики наркоманії. Значну увагу приділено питанням кардіології, гастроентерології, нефрології, пульмонології, ревматології.

Приведены результаты исследования антиоритмической (протифибриляторной) активности комбинированного применения препарата "ритмокор" с амиодароном. Проанализировано влияние воспалительного процесса и фармакотерапии диклофенаком натрия и метотрексатом на витаминный гомеостаз у крыс с адъювантным артритом. Проведена сравнительная оценка влияния винборона и пентоксифилина на метаболизм главного мозга и сердца в условиях острой гипоксической гипоксии. Раскрыты взаимоотношения антиоритмической, антигипоксической и мембранопротекторной активности лекарственных препаратов. Описаны возрастные и половые особенности показателей центральной гемодинамики и соотношений амплитудных и временных показателей реграммы грудной клетки у подростков, кардиопротекторные свойства винборона во время экспериментальной алкогольной кардиомиопатии. Освещены пути повышения эффективности лечения больных на рак грудного отдела пищевода. Изложены медицинские и педагогические аспекты профилактики наркомании. Значительное внимание уделено вопросам кардиологии, гастроэнтерологии, нефрологии, пульмонологии, ревматологии.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р.я54(4УКР)3

Шифр НБУВ: Ж15922 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Вісник Вінницького державного медичного університету. Т. 7, N 2 / ред.: В. М. Мороз. - Вінниця, 2003. - 402 с. - укp.

Проаналізовано роль "імунних" та "неімунних" клітинних систем у механізмах запалення у разі атопічної хвороби з клінічними проявами дизендокриній. Описано особливості психофізіологічних функцій організму дівчат 15 - 16 років з дифузним нетоксичним зобом. Визначено ступінь ожиріння у вагітних жінок, особливості гормонального забезпечення вагітності у практично здорових жінок за сучасних умов. Висвітлено досвід діагностики та лікування ендокринних форм безпліддя. Розкрито андрологічні аспекти неплідного шлюбу. Розглянуто роль стероїдних гормонів у розвитку менінгіом головного мозку. Наведено клініко-ендокринологічну характеристику синдрому хірургічної менопаузи у жінок після тотальної гістеректомії. Викладено нові підходи до розробки критеріїв індивідуального прогнозування метаболічного синдрому на фоні патологічного перебігу клімаксу. Проведено комплексну оцінку стану плода у вагітних зі сполученням прееклампсії та невиношування, оцінку варіабельності серцевого ритму в діагностиці тиреотоксичного серця.

Проанализирована роль "иммунных" и "неиммунных" клеточных систем в механизмах воспаления во время атопической болезни с клиническими проявлениями дизендокриний. Описаны особенности психофизиологических функций организма девушек 15 - 16 лет с диффузным нетоксическим зобом. Определены степень ожирения в беременных женщин, особенности гормонального обеспечения беременности у практически здоровых женщин в современных условиях. Освещен опыт диагностики и лечения эндокринных форм бесплодия. Раскрыты андрологические аспекты бесплодного шлюба. Рассмотрена роль стероидных гормонов в развитии менингиом главного мозга. Приведена клинико-эндокринологическая характеристика синдрома хирургической менопаузы у женщин после тотальной гистеректомии. Изложены новые подходы к разработке критериев индивидуального прогнозирования метаболического синдрома на фоне патологического течения климакса. Проведены комплексная оценка положения плода у беременных с соединением прееклампсии и недоношивания, оценка вариабельности сердечного ритма в диагностике тиреотоксического сердца.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р.я54(4УКР)3

Шифр НБУВ: Ж15922 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Вісник Вінницького державного медичного університету. N 7 (2/1) / ред.: В. М. Мороз. - Вінниця, 2003. - 247 с. - укp.

Визначено показники функції ендотелію у хворих на гострий інфаркт міокарда. Висвітлено кристалографічні зміни ротової рідини у разі запальних процесів бронхолегеневої системи. Наведено результати експериментального дослідження антиаритмічної ефективності солей калію та магнію у випадку аритмій серця, ініційованих активацією перекисного окиснення ліпідів. Описано вікові особливості реалізації функціонального резерву серця за умов фізичного навантаження. Проаналізовано вплив різних етіологічних чинників на виникнення хронічного панкреатиту, клініко-психологічні особливості хворих на гіпертонічну хворобу, вплив потрійної ерадикаційної терапії на функціональний стан шлунка за невиразкової диспепсії. Охарактеризовано стан системи гормонів у жінок фертильного віку, хворих на асоційовані персистуючу бронхіальну астму та хронічний холецистит за умов диференційованого лікування. Розглянуто питання формування поліетіологічної патології шлунково-кишкового тракту, адаптаційного синдрому за гіперінсулінемії.

Определены показатели функции эндотелия у больных острым инфарктом миокарда. Освещены кристаллографические изменения ротовой жидкости при воспалительных процессах бронхолегочной системы. Приведены результаты экспериментального исследования антиаритмической эффективности солей калия и магния при аритмиях сердца, инициированных активацией перекисного окисления липидов. Описаны возрастные особенности реализации функционального резерва сердца в условиях физической нагрузки. Проанализированы влияние различных этиологических факторов на возникновение хронического панкреатита, клинико-психологические особенности больных на гипертоническую болезнь, влияние тройной эрадикационной терапии на функциональное состояние жкелудка при неязвенной диспепсии. Охарактеризовано состояние системы гормонов у женщин фертильного возраста, больных ассоциированной персистирующей бронхиальной астмой и хроническим холециститом в условиях дифференцированного лечения. Рассмотрены вопросы формирования полиэтиологической патологии желудочно-кишечного тракта, адаптационного синдрома при гиперинсулинемии.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р.я54(4Укр)3

Шифр НБУВ: Ж15922 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Вісник Вінницького державного медичного університету. N 7 (2/2) / ред.: В. М. Мороз. - Вінниця, 2003. - 287 с. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р.я54(4Укр)3

Шифр НБУВ: Ж15922 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
11.

Сучасні методи діагностики і лікування в клініці внутрішніх хвороб : Матеріали Всеукр. наук.-практ. конф. з міжнар. участю, 5 - 6 лют. 2004 р., м. Вінниця / ред.: В. М. Мороз. - Вінниця, 2004. - 329 с. - (Вісн. Вінниц. нац. мед. ун-ту; N 8(1)). - укp.

Проаналізовано стан гемодинаміки у жінок з гіпертонічною хворобою за клімактеричного синдрому. Розглянуто питання оптимізації лікування хворих, які перенесли інфаркт міокарда. Висвітлено порівняльну ефективність гіпотензивної терапії у працівників операторських професій, хворих на есенціальну гіпертензію, асоційовану з метаболічним синдромом, застосування норваска у хворих есенціальною і атеросклеротичною гіпертензією. Описано динаміку розчинних молекул адгезії, серцевого білка, що зв'язує жирні кислоти під впливом поєднаної терапії ловастатином та краталом, а також динаміку показників ліпідного спектру крові під впливом мілдронату у хворих з інфарктом міокарда за умов санаторної реабілітації. Розкрито вплив тромбоцитів на гемостатичний потенціал у разі стабільної стенокардії, гіпоксично-гіперкапнічних тренувань на стан центральної гемодинаміки у хворих на ішемічну хворобу серця, вміст ліпідів та убіхінону в сироватці крові хворих на післяінфарктний кардіосклероз під впливом симвастатину. Наведено клініко-епідеміологічну характеристику артеріальної гіпертензії та її кардіо-церебральних ускладнень у населення старших вікових груп в південному регіоні України, порівняльний аналіз впливу нимодипіну та еналаприлу на мозковий кровообіг у хворих із поєднаним перебігом гіпертонічної хвороби та хронічного обструктивного бронхіту. Розглянуто особливості добового профілю артеріального тиску у хворих на інфаркт міокарда. Висвітлено роль системних гемодинамічних порушень у розвитку електричної нестабільності серця та методи її корекції.

Проанализировано состояние гемодинамики у женщин с гипертонической болезнью при климактерическом синдроме. Рассмотрены вопросы оптимизации лечения больных, перенесших инфаркт миокарда. Освещены сравнительная эффективность гипотензивной терапии у работников операторских профессий, больных на эссенциальную гипертензию, ассоциированную с метаболическим синдромом, применения норваска у больных эссенциальной и атеросклеротической гипертензией. Описаны динамика растворимых молекул адгезии, сердечного белка, связующих жирные кислоты под влиянием совмещённой терапии ловастатином и краталом, а также динамика показателей липидного спектра крови под влиянием милдроната у больных с инфарктом миокарда в условиях санаторной реабилитации. Изучены влияние тромбоцитов на гемостатический потенциал при стабильной стенокардии, гипоксически-гиперкапнических тренировок на состояние центральной гемодинамики у больных на ишемическую болезнь сердца. Раскрыто содержание липидов и убихинона в сыворотке крови больных на послеинфарктный кардиосклероз под влиянием симвастатина. Приведены клинико-эпидемиологическая характеристика артериальной гипертензии и её кардио-церебральных осложнений у населения старших возрастных групп в южном регионе Украины, сравнительный анализ влияния нимодипина и эналаприла на мозговое кровообращение у больных с совмещенным течением гипертонической болезни и хронического обструктивного бронхита. Рассмотрены особенности суточного профиля артериального давления у больных на инфаркт миокарда. Освещены роль системных гемодинамических нарушений в развитии электрической нестабильности сердца и методы её коррекции.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р41я54(4Укр)31

Шифр НБУВ: Ж15922 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Вісник Вінницького національного медичного університету. N 10(1) / ред.: В. М. Мороз. - Вінниця, 2006. - 155 с. - рус.

Описано моделі визначення статі та типу соматотипу залежно від величини рентген-анатомічних показників ребер у юнаків і дівчат методом покрокового дискримінантного аналізу, метод визначення кількості карбонільних похідних білків сироватки крові у здорових людей та у хворих на ішемічну хворобу серця. Висвітлено тенденції змін поточного нервово-психічного стану підлітків в ліцеях середніх шкіл. Розкрито перинатальні аспекти передчасного відшарування плаценти у жінок з вірусною інфекцією та антифосфоліпідним синдромом. Визначено взаємозв'язок показників функції зовнішнього дихання і варіабельності серцевого ритму у пацієнтів з хронічними обструктивними захворюваннями легень залежно від початкового значення загальної потужності спектра. Проаналізовано досвід застосування препарату "Галстена" в лікуванні ацетонемічного синдрому у дітей. Вивчено вплив хронічного тонзиліту на перебіг вагітності та стан плода в різні терміни вагітності. Наведено оцінку показників добового моніторування артеріального тиску у хворих на гіпертонічну хворобу другої стадії залежно від структурно-геометричного ремоделювання лівого шлуночка та їх зміни під впливом комбінованої антигіпертензивної терапії. Викладено порівняльну характеристику змін клінічних проявів, показників функції зовнішнього дихання і варіабельності серцевого ритму у пацієнтів з бронхіальною астмою. Визначено рівень пролактину та вплив гіперпролактинемії на функціональну інтеграцію систем гемостазу та клітинного імунітету у хворих з плевральним синдромом різної етіології.

Представлены модели определения пола и типа соматотипа в зависимости от величины рентген-анатомических показателей ребер у юношей и девушек методом пошагового дискриминантного анализа, метод определения количества карбонильных производных белков сыворотки крови у здоровых людей и у больных ишемической болезнью сердца. Освещены тенденции изменений текущего нервно-психического состояния подростков в лицеях средних школ. Раскрыты перинатальные аспекты преждевременного отслоения плаценты у женщин с вирусной инфекцией и антифосфолипидным синдромом. Определена взаимосвязь показателей функции внешнего дыхания и вариабельности сердечного ритма у пациентов хроническими обструктивными заболеваниями легких в зависимости от начального значения общей мощности спектра. Проанализирован опыт применения препарата "Галстена" в лечении ацетонемического синдрома у детей. Изучено влияние хронического тонзиллита на протекание беременности и состояние плода в разные сроки беременности. Приведена оценка показателей суточного мониторирования артериального давления у больных с гипертонической болезнью второй стадии в зависимости от структурно-геометрического ремоделирования левого желудочка и их изменение под влиянием комбинированной антигипертензивной терапии. Изложена сравнительная характеристика изменений клинических проявлений, показателей функции внешнего дыхания и вариабельности сердечного ритма у пациентов с бронхиальной астмой. Определены уровень пролактина и влияние гиперпролактинемии на функциональную интеграцию систем гемостаза и клеточного иммунитета у больных с плевральным синдромом разной этиологии.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р.я54(4Укр)3

Шифр НБУВ: Ж15922 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Шапринський В. О. 
Актуальні аспекти антибіотикотерапії під час лікування післяопераційного перитоніту / В. О. Шапринський, О. І. Гладишенко, О. П. Феджага // Вісн. Вінниц. держ. мед. ун-ту. - 2000. - 4, № 1. - С. 196-197. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Проаналізовано результати лікування 212 хворих на післяопераційний перитоніт, яким у комплексній терапії було застосовано антибіотики. За результатами лікування зроблено висновок, що антибактеріальна терапія повинна включати три антибактеріальні препарати, один з яких широкого спектра дії. У таких випадках доцільно застосовувати тієнам.


Індекс рубрикатора НБУВ: р457.465.101.1-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15922 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Сидорова Н. Ю. 
Аналіз діастолічної функції лівого шлуночку у хворих на нейро-циркуляторну дистонію та гіпертонічну хворобу / Н. Ю. Сидорова, В. К. Сєркова // Вісн. Вінниц. держ. мед. ун-ту. - 2000. - 4, № 1. - С. 168-170. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Встановлено, що показник діастолічної функції IVRT був майже однаковий у групах хворих на гіпертонічну хворобу (ГХ) I та II стадій. Виявлено кореляційний зв'язок між показником IVRT і параметрами добового моніторування артеріального тиску (АТ) та гіпертрофією лівого шлуночка (ЛШ). Зроблено висновок: показник IVRT може використовуватися як один з критеріїв диференційної діагностики нейро-циркуляторної дистонії (НЦД) та ГХ, а його патологічне зростання може бути ранньою ознакою розвитку діастолічної дисфункції ЛШ у хворих на ГХ I стадії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р628.063-3 + Р410.030-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15922 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Годлевський А. І. 
Антибактеріальна терапія легеневих і плевральних ускладнень гострого панкреатиту / А. І. Годлевський, О. Є. Каніковський, Рашид. Рашид Айман, А. А. Жмур, С. І. Саволюк // Вісн. Вінниц. держ. мед. ун-ту. - 2000. - 4, № 1. - С. 78-79. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Проаналізовано результати лікування 37 хворих з легеневими ускладненнями гострого панкреатиту, серед яких для 11 в комплексному лікуванні використано іміпінем/ціластатин натрію (тієнам) (6) і зінацеф (5). Зроблено висновок про ефективність дії даних препаратів у лікуванні легеневих ускладнень гострого панкреатиту: зменшується число випадків післяопераційної летальності та час перебування хворих у стаціонарі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.601.1-52 + Р412.3-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15922 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Шевчук В. І. 
Аспекти біоенергетичної діагностики у хворих з ДЦП / В. І. Шевчук, І. Я. Островський, Л. І. Біліченко, Л. І. Островська // Вісн. Вінниц. держ. мед. ун-ту. - 2000. - 4, № 1. - С. 200-201. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Біоенергетичну діагностику застосовано для 25 хворих на дитячий церебральний параліч (ДЦП). Виявлено дисбаланс у вигляді переваги пригнічення біоенергетичної активності меридіанів. Симпатикотонія переважала у хворих з нижнім парапарезом, а парасимпатиконія - у хворих з тетрапарезом. Отримані дані мають важливе значення і вказують на неоднозначність перебігу ДЦП.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.627.709.3-43

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15922 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Шевчук В. І. 
Больовий синдром у хворих ДЦП та його лікування за допомогою препарату "Фастум-гель" / В. І. Шевчук, І. Я. Островський, Л. І. Біліченко, Л. І. Островська // Вісн. Вінниц. держ. мед. ун-ту. - 2000. - 4, № 1. - С. 198-199. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Лікування больового синдрому проводилось 24 хворим на дитячий церебральний параліч (ДЦП) віком від 4 до 24 років. Завдяки проведеній терапії у хворих значно зменшувалась болючість м'язів, відбувалась їх релаксація, покращувалось відновлення рухових функцій. Лікування хворих на ДЦП було більш ефективним за умов застосування Фастум-гелю.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.627.709.3-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15922 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Майко В. М. 
Біомеханічні умови функціонування кукс нижніх кінцівок в протезі / В. М. Майко, І. О. Сівак // Вісн. Вінниц. держ. мед. ун-ту. - 2000. - 4, № 1. - С. 240-242. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

З позицій точних наук проведено оцінку біомеханічних умов функціонування кукси нижньої кінцівки.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.286.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15922 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Лятуринська О. В. 
Вдосконалення учбового процесу на кафедрі дитячої хірургії / О. В. Лятуринська // Вісн. Вінниц. держ. мед. ун-ту. - 2000. - 4, № 1. - С. 217. - укp.

Розглянуто питання вдосконалення педагогічного процесу у вищій школі. Висвітлено річний досвід роботи зі студентами, що базується на методичних розробках кафедри дитячої хірургії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4Укр)р3-33 + Ч481.22

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15922 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Мєльніков О. Ф. 
Вивчення рівня імуноцитів, що містяь IG та імуноглобулінів в мигдаликах хворих на хронічний тонзиліт при місцевій специфічній та неспецифічній стимуляції / О. Ф. Мєльніков, Д. І. Заболотний, В. В. Кіщук // Вісн. Вінниц. держ. мед. ун-ту. - 2000. - 4, № 1. - С. 135-136. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Досліджено вміст імуноглобулінпродукуючих лімфоцитів у мигдаликах хворих на хронічний декомпенсований тонзиліт та рівень імуноглобулінів класів M, G, A у лізатах клітин мигдаликів під час локальної неспецифічної (магнітне поле низької частоти) та специфічної (IRS-19) стимуляції та без неї. Встановлено: у значної частини хворих даної категорії посилюється антитілосинтез у мигдаликах, особливо виражений у процесі сумісної локальної стимуляції, що розглянуто як наявність вираженого "залишкового імунофункціонального резерву" в мигдаликах за декомпенсованої форми хронічного тонзиліту та може слугувати діагностичним тестом для визначення стратегії лікування.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.709.2-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15922 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського