Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>TJ=Гірн. вісн.<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 404
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Тищенко С. В. 
Особливості руйнування масиву гірських порід, екранованого замкнутою динамічною зоною / С. В. Тищенко, Г. И. Еременко, Д. Ю. Малих // Гірн. вісн.. - 2014. - Вип. 98. - С. 3-5. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Розглянуто ефект від використання вибуху динамічної зони як екран для руйнованого масиву гірських порід за умов відкритої розробки корисної копалини. Зберегти законтурний масив можливо тільки у разі зміни традиційних методів ведення вибухових робіт. У вибуховій справі розроблено багато технологічних прийомів, що надають змогу управляти дією вибуху залежно від конкретних горно-геологічних умов ведення вибухових робіт. Для одержання необхідного результату варіюють просторовим розташуванням зарядів ВВ в гірському масиві, часом їх послідовного підривання, конструкцією зарядів. Перспективним методом управління дією вибуху є створення спеціальних штучних зон за допомогою вибухів свердловинних зарядів, розташованих на межі руйнованого масиву гірських порід або його частини перед ініціацією основних зарядів дроблення. Такі зони можуть використовуватися як екран, що оберігає від руйнування законтурний масив, зниження сейсмічної дії вибуху, а також з метою віддзеркалення хвиль стискування, тобто напрям відбитої хвилі розтягуючої напруги в заданий об'єм, що підлягає руйнуванню. Описаний механізм вибухового вантаження може викликати процес руйнування крихкого тіла, яким є гірська порода. Проблема зниження негативної вибухової дії на законтурний масив у практиці ведення вибухових робіт відкритим способом розв'язується за допомогою двох різних методів: застосуванням свердловинних зарядів ВВ зменшеної щільності та використання уздовж межі руйнованого гірського масиву попереднього контурного підривання.


Індекс рубрикатора НБУВ: И-1 + И133

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж60802 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Федоренко П. И. 
О возможностях снижения трудовых энерго- и ресурсозатрат при подготовке блоков к очистным работам / П. И. Федоренко, В. И. Чепурной, С. И. Ляш // Гірн. вісн.. - 2014. - Вип. 98. - С. 5-7. - Библиогр.: 7 назв. - рус.

Развитие систем разработки, мощных рудных тел, привело к появлению серии выработок малого сечения, составляющих основу конструктивного оформления систем. При этих системах для подготовки блоков к очистной выемке проходят восстающие выработки различного назначения. Трудоемкость и затраты средств на проходку восстающих достигают в отдельных случаях почти половины общей трудоемкости и затрат на подготовку блоков к очистной выемке. В Криворожском бассейне при подготовке блоков к очистной выемке, вскрытии новых месторождений и горизонтов ежегодно проходят порядка 24 тыс. м восстающих выработок. Подавляющее большинство выработок (96,7 %) проходят буровзрывным способом, с устройством временных полков (78,9 %) и с применением самоходных комплексов (17,8 %). На шахтах бассейна 3,3 % от общей протяженности восстающих выработок проходят машинным (комбайновым) способом. В настоящее время на проходке восстающих задействованы комбайны типа Рино-400 производства фирмы "Сандвик". Большая протяженность восстающих выработок, которые проходят на шахтах Кривбасса при подготовке блоков к очистной выемке высокая трудоемкость, низкая скорость проходческих работ, определяют необходимость поиска новых технологических и технических решений при разрушении горных пород применительно к проходке восстающих выработок. Перспективным с точки зрения технологичности, снижения трудоемкости и стоимости проходческих работ является разработанный ГВУЗ "КНУ" комбинированный способ проведения восстающих выработок за 1 прием взрывания отбойкой скважинных зарядов на незаряжаемую скважину увеличенного диаметра (компенсационную полость). Суть данного способа заключается в том, что в пределах проектного контура проводимой выработки выбуривают комплект скважины на полную высоту выработки. При этом одну скважину расширяют. Она служит как компенсационная полость. Остальные же скважины комплемента заполняют ВВ и взрывают с замедлениями. Проходная восстанавлмивающих комбинированным способом позволяет снизить трудовые, энергетические и материальные затраты как отдельных работ, так и технологию подготовки блоков в целом.


Індекс рубрикатора НБУВ: И152.4 + И332.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж60802 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Маланчук Є. З. 
Експериментальні дослідження закономірностей розподілу самородної міді за класами крупності на Рафалівському базальтовому кар'єрі / Є. З. Маланчук // Гірн. вісн.. - 2014. - Вип. 98. - С. 8-12. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Проведено експериментальні дослідження фізико-механічних властивостей самородної міді на Рафалівському базальтовому кар'єрі, сировина якого представляє інтерес не лише як будівельний матеріал, але й як рудовиявлення багатьох цінних мінералів. У результаті свердловинної розвідки та вивчення покладів в декількох кар'єрах Волині встановлено, що самородномідна мінералізація має регіональний характер і належить до декількох морфотипів з різними умовами локалізації, зокрема, у вигляді розсіяно-вкрапленій, шарувато-вкрапленій, прожилкововкрапленій і у вигляді крупно-вкраплених самородків в лавокластичних брекчіях. Усі ці різновиди утворюють різну концентрацію самородної міді від 0,3 до 1,0 %. Особливістю вкрапленості самородної міді є її різний вміст в базальтових потоках, розділених потужними потоками туфів, туфітів і лавобрекчій. Тому їх дослідження являє великий практичний інтерес і носить комплексний характер з огляду методів вивчення, властивостей окремих вулканітових зон і потоків, їх хімічного і мінералогічного складу. Мета роботи - визначення мінералогічного складу різних магматичних порід базальтового родовища, визначення їх дробимості, подрібнюваності та характеру розподілу корисних вміщуючих порід з відсотковим вмістом кожної мінералізації. Доведено доцільність комплексного підходу до процесу збагачення мінералів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д451(45УКР)33 + И342.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж60802 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Фролов О. О. 
Формування ефективних режимів детонаційних енергетичних потоків при багатоточковому ініціюванні свердловинних зарядів / О. О. Фролов // Гірн. вісн.. - 2014. - Вип. 98. - С. 12-16. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Виконано аналіз досліджень з визначення раціональних параметрів багатоточкового ініціювання. Показано, що існуючі конструкції свердловинних зарядів вибухових речовин не надають однозначного рішення по параметрах ініціатора, які надали б змогу забезпечити максимальну ефективність детонаційних енергетичних потоків за їх дії на стінки свердловини. Також не достатньо обгрунтовано способи реалізації багатоточкового ініціювання та ефективності його застосування у порівнянні з точковим ініціюванням. За результатами досліджень встановлено, що максимальна ефективність дії сумарного імпульсу детонаційних хвиль послідовного багатоточкового ініціювання в 1,39 - 1,57 разу більше у порівнянні з одноточковим залежно від зміни швидкості поширення детонації по вибуховій речовині з 5000 до 2500 м/с відповідно. Доведено, що у разі одночасного багатоточкового ініціювання значення сумарного імпульсу детонаційних хвиль більше в 1,61 разу ніж імпульс у разі одноточкового підривання незалежно від швидкості детонації вибухової речовини. Визначено оптимальні відстані між проміжними детонаторами послідовного й одночасного багатоточкового ініціювання. Встановлено, що оптимальна відстань між проміжними детонаторами послідовного багатоточкового ініціювання становить 1,1 - 2,1 м за збільшення швидкості детонації вибухової речовини з 2500 до 5000 м/с та у разі одночасного багатоточкового ініціювання - 0,92 м незалежно від швидкості поширення детонації по вибуховій.


Індекс рубрикатора НБУВ: И133-32 + И133.15

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж60802 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Швагер Н. Ю. 
Рекомендації щодо набору індивідуального медичного спорядження громадян у зонах конфліктів та для повсякденного життя / Н. Ю. Швагер, М. В. Домнічев, Т. А. Комісаренко, О. В. Нестеренко // Гірн. вісн.. - 2014. - Вип. 98. - С. 16-19. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Показано значущість наявності та практичності використання засобів з індивідуальних медичних комплектів під час надзвичайних ситуацій мирного та воєнного часу цивільним населенням. Перераховано основні засоби, враховуючи такі показники, як ефективність, вартість, зручність, доступність і необхідність. Проведено порівняння цих засобів з аналогами та здатність їх виконувати покладені на них функції. Передовсім це стосується нових засобів, що раніше не використовувалися у вітчизняній медицині для проведення заходів, спрямованих на порятунок життя і здоров'я постраждалих у випадку поранень. Визначено переваги та недоліки конкретних засобів і розглянуто можливість і зручність їх використання за місцевих умов. Розглянуто оптимальний перелік устаткування для набору індивідуального медичного спорядження як для рядового складу силових відомств, що беруть участь у військових діях, так і для цивільного населення. Рекомендований набір є базовим і може бути значно розширений та доповнений з урахуванням багатьох факторів, в тому числі таких, як ситуація в районі перебування користувача, доступність медичних послуг, тощо. Не розглянуто питання комплектації набору засобами для зашивання поранень, ліками від хронічних захворювань та невідкладних станів, які можуть додатково додаватися до цього набору.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)23

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж60802 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Харин С. А. 
Автоматизация исследования влияния факторов проходческого цикла на темпы сооружения выработок в крепких породах / С. А. Харин // Гірн. вісн.. - 2014. - Вип. 98. - С. 20-23. - Библиогр.: 4 назв. - рус.

Разработано соответствующее программное обеспечение и исследовано влияние крепости пород на скорость проходки горизонтальных выработок и формирующие ее факторы. Отмечено, что коэффициент крепости пород оказывает выраженное воздействие на число шпуров в забое выработки, удельный расход взравного вещества (ВВ), общую массу заряда, что способно влиять на темпы проходки выработки, он также во многом определяет эксплуатационную производительность средств бурения и, следовательно, скорость ведения работ, что особенно наглядно в весьма крепких породах, где высока доля затрат времени проходческого цикла на бурение шпуров. Указано, в частности, что при возрастании скорости проходки выработки с 25 м/мес до 50 м/мес, т.е. в 2 раза, требуемая для обеспечения такой скорости эксплуатационная производительность бурового оборудования должна увеличиться более интенсивно, в зависимости от условий, в 3,55 - 3,67 раза. Установлено также, что производительности средств погрузки оказывает в горизонтальных выработках менее сильное влияние на скорость проходки выработки. При двукратном возрастании производительности погрузочного оборудования скорость проходки выработки растет только в 1,09 - 1,19 раза.


Індекс рубрикатора НБУВ: И154 в641.8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж60802 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Сінчук О. М. 
Аналіз струму нульової послідовності асинхронних двигунів для бездатчикового керування / О. М. Сінчук, Ю. Г. Осадчук, І. А. Козакевич // Гірн. вісн.. - 2014. - Вип. 98. - С. 23-27. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Бездатчикове векторне керування надає змогу одержати високі показники якості керування без встановлення на вал машини додаткових вимірювальних засобів. Основою функціонування подібних систем є способи непрямої ідентифікації кутової швидкості та потокозчеплення двигуна. Залежно від застосовуваних методик проектування ідентифікуючої частини приводу змінюються показники точності у заданому діапазоні керування. Існуюча класифікація передбачає наявність 2-х підходів, перший з яких базується на використанні ідеалізованої математичної моделі двигуна, а другий - на використанні анізотропних властивостей. Використання ідеалізованої математичної моделі не надає змогу реалізувати високу точність ідентифікації кутової швидкості під час роботи у нижній частині діапазону керування, що призводить до необхідності його обмеження. Розглянуто спосіб бездатчикового векторного керування з ідентифікацією невимірюваних змінних стану на основі використання струму нульової послідовності для асинхронних двигунів, обмотки яких з'єднано у трикутник. Сигнал струму нульової послідовності надає змогу визначати кутове положення основної анізотропної властивості двигуна, а відслідковування цього положення у часі дозволяє ідентифікувати кутову швидкість без її безпосереднього виміру. Шляхом всебічного дослідження розробленої системи доведено, що такий спосіб надає змогу створювати системи, що мають високий діапазон керування частоти обертання двигуна.


Індекс рубрикатора НБУВ: З261.631-01

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж60802 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Кондратец В. А. 
Исследование динамики пульпы в улитковом питателе при измельчении песков механического двухспирального классификатора / В. А. Кондратец, А. М. Мацуй // Гірн. вісн.. - 2014. - Вип. 98. - С. 27-32. - Библиогр.: 3 назв. - рус.

Установлено, что изменение уровня пульпы в приемном устройстве улиткового питателя представляет собой стационарный случайный процесс, интенсивность которого различна по его ширине и возрастает с уменьшением уровня. Длительность участков с неизменным значением уровня пульпы сокращается с его уменьшением. Они не являются строго фиксированными по длине реализации, которая равна 1,56 с.


Індекс рубрикатора НБУВ: И41,42

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж60802 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Куліковська О. Є. 
Аналіз геодезичного забезпечення території Криворізького регіону / О. Є. Куліковська // Гірн. вісн.. - 2014. - Вип. 98. - С. 32-39. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Проаналізовано стан геодезичного забезпечення території Криворізького регіону в історичній послідовності, починаючи з часу освоєння та розвитку Криворізького залізорудного басейну. Розкрито зміст та склад виконаних топографо-геодезичних робіт різними організаціями. Підкреслено великий внесок у створення топографічних планів масштабу 1:500 на об'єкти комунального та цивільного будівництва інститутів "Укржилремпроект", "Укркоммунремдорпроект", Дніпропетровського філіалу інституту "УкрвостокГИИНТИЗ", ДП "Кривбаспроект", "Укргеопроект" та інших. Послідовно описано методику використання великої кількості існуючих систем координат, що створює незручності для об'єднання даних в єдину цілісну картину. Проведений аналіз показав, що існуюча планово-висотна геодезична мережа не зможе у повному обсягу задовольнити потреби користувачів за наявної виробничої структури, науково-виробничого потенціалу, технологічного забезпечення та матеріально-технічної бази, хоча певні кроки у регіоні здійснено. Для створення належних умов і потенціалу, які забезпечили б розв'язання проблеми, потрібна структурна і технологічна перебудова геодезичного забезпечення у Криворізькому регіоні із створення виробничих підрозділів з цифрової картографії в існуючих підприємствах, науково-виробничих інститутах, центрах і лабораторіях; розроблення та впровадження нових технологій, формування і функціонування автоматизованих банків даних; розроблення нормативної та правової бази, які б забезпечували розв'язання вище названих завдань. Оскільки геодезичні роботи відносяться до робіт, що мають загальнодержавне значення і багатофункціональне призначення, то необхідно забезпечити і фінансування (по можливості) не тільки з державного бюджету, але й з міського бюджету із залученням крупних гірничовидобувних підприємств регіону.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д12 + Д14

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж60802 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Суртаєв В. В. 
Перспективи розвитку галузі геотермальної енергетики в Україні / В. В. Суртаєв, В. С. Осипчук // Гірн. вісн.. - 2014. - Вип. 98. - С. 39-43. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Геотермальна енергія надає змогу одержувати необхідну людству енергію завдяки теплоті надр Землі. Чим більше віддалений від центра Землі певний внутрішній шар, тим нижче його температура. Але навіть самий верхній шар Землі (біля 10-ти км) містить кількість теплоти, якої достатньо для забезпечення всіх енергетичних потреб людини. Через розлами в корі теплота проникає на поверхню планети. Потенціал геотермальної енергії величезний і невичерпний. Залишається лише навчитися використовувати те, що так великодушно дарує природа. Для ефективного використання теплоти надр Землі необхідно мати докладні та достовірні відомості про переваги й недоліки даного типу альтернативних джерел енергії. До безумовних переваг геотермальної енергії варто віднести її фактичну невичерпність і стабільність дії. Теплоту надр Землі можливо одержувати постійно, на відміну від енергії вітру або Сонця. Використання підземних вод може становити небезпеку для здоров'я людини, оскільки останні можуть містити токсичні з'єднання.


Індекс рубрикатора НБУВ: З64

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж60802 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Єфіменко В. І. 
Експериментальні дослідження несучої здатності залізобетонних балок, відновлених полімербетонними ремонтними сумішами / В. І. Єфіменко, В. М. Чирва, А. А. Савченко, О. П. Сухан, Т. Ю. Гришковець, І. О. Возіян, М. О. Наумова // Гірн. вісн.. - 2014. - Вип. 98. - С. 44-48. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Наведено результати експериментальних досліджень двоетапного випробовування залізобетонних балок, доведених до руйнування на першому етапі дослідження, потім посилених FRP-матеріалами у розтягненій зоні ламелями MEGAPLATE THR-3000 і заанкерованих на приопорних ділянках моноспрямованими вуглецевими полотнами MEGAWRAP-200 з використанням двокомпонентного епоксидного клею EPOMAX-PL. Зруйновані ділянки бетону в стисненій зоні розчищено та відновлено до початкової геометрії перерізу шляхом встановлення ремонтної пломби з полімербетонного розчину по контактному шару з двокомпонентної епоксидної смоли. Використано полімер бетонний розчин, виконаний на основі епоксидних смол та з заповнювачем з доменного гранульованого шлаку. У досліджені експериментально визначено фізико-механічні характеристики використаного полімербетонного розчину. На другому етапі дослідження балки було доведено до руйнування за стандартною методикою випробування. Характер руйнування досліджуваних балок схожий на роботу переармованих залізобетонних конструкцій. Під час експериментального дослідження визначено, що за допомогою розглянутого методу можливо відновлювати несучу здатність і деформативність раніше посилених і зруйнованих будівельних конструкцій. Експериментально доведено раціональну доцільність використання такого методу відновлення будівельних конструкцій з їх багаторазовим використанням у практиці будівництва.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н539.1-09

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж60802 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Назимко В. В. 
Аналіз відповідності програми розвитку гірничих робіт вугільної шахти проектно-орієнтованому стилю управління / В. В. Назимко, А. В. Мерзлікін, Л. М. Захарова, Є. М. Арєф'єв // Гірн. вісн.. - 2014. - Вип. 98. - С. 48-52. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Проектні ризики вугільних шахт практично не досліджувались, хоча їх частка є найбільшою з приводу специфіки підземних умов роботи та високого ступеня геологічної невизначеності вугільного родовища. За таких умов адекватна оцінка ризиків невиконання програм розвитку гірничих робіт вугільних шахт є критично важливою. Аналіз структури програм розвитку гірничих робіт сучасних високопродуктивних вугільних шахт свідчить про те, що вони мають майже всі складові основних фаз проекту протягом його життєвого циклу. Проведено аналіз структури програм розвитку гірничих робіт вугільних шахт. Розглянуто всі стадії проектування основних і допоміжних робіт календарного плану вуглевидобутку. Встановлено, що на стадії проектування основних і допоміжних робіт календарного плану вуглевидобутку наочно проявляється проектно-орієнтований характер програми розвитку гірничих робіт, оскільки всі проекти без виключення складаються як проекти унікальних процесів та об'єктів, а узгодження проектів здійснюється індивідуально для кожного об'єкта. Доведено, що незважаючи на поточний характер вуглевидобутку, програма розвитку гірничих робіт на вугільній шахті має всі основні риси проекту.


Індекс рубрикатора НБУВ: И31-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж60802 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Драбчук А. М. 
Перспективи модернізації уловлювачів конвеєрних стрічок через впровадження інноваційних технологій у процес транспортування сипучих матеріалів / А. М. Драбчук, Ю. П. Калініченко // Гірн. вісн.. - 2014. - Вип. 98. - С. 52-55. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Наведено державні документи, відповідно до яких проводиться дослідження, перелік факторів, що впливають на стан конструкції конвеєра та чинники, що можуть порушити робочий стан агрегатів та призвести до аварії. Основними тезами статті є: потреба підвищення експлуатаційних характеристик конвеєрних агрегатів задля забезпечення зростання обсягів видобування сировини відповідно до державних програм розвитку галузі; огляд досліджень, що вже проведені за даним питанням; огляд інноваційних технологій та світової практики їх впровадження. Окреслено подальші шляхи розвитку дослідження, необхідність розробки нових методик проведення натурних дослідів та використання сучасних інформаційних систем для підвищення точності та покращання якості одержаних практичних даних. Як інноваційні технології виокремлено: модернізацію існуючих конструкцій уловлювачів стрічок та поєднання їх з напрацюваннями у сфері комп'ютерного моделювання транспортування сипучих матеріалів конвеєрами.


Індекс рубрикатора НБУВ: И163.43

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж60802 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Суртаєв В. В. 
Сучасні конструкції зовнішніх огороджень будинків з підвищеним теплозахистом / В. В. Суртаєв // Гірн. вісн.. - 2014. - Вип. 98. - С. 55-60. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

Виконано історичний огляд, проведено аналіз стану енергозбереження під час будівництва й експлуатації промислових і громадських будівель, наведено проблемні питання в даному аспекті досліджень. Окреслено основні шляхи підвищення ефективності використання теплоізоляційних матеріалів в сучасному будівництві, зокрема, на прикладі використання панелей "Сендвич", матеріалів на мінеральній основі "Rockwool", газонаповненого бетону та бетонів з теплоізоляційними наповнювачами, "теплої" цегли та інших матеріалів. Теплоізоляційні матеріали на неорганічній основі, а до них, безумовно, відносяться й волокнисті теплоізоляційні матеріали з мінерального та скловолокна, є основними в розв'язанні питань теплозахисту будинків і устаткування. Вітчизняний рівень техніки, технології, теоретичні та прикладні знання про процес надають змогу стверджувати, що у будівництві будинків з підвищеним теплозахистом, матеріали, унікальні за своїми властивостями та сферами застосування, будуть затребувані все більшою мірою.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н307.6 + Н42-047

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж60802 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Моркун В. С. 
Анализ методов управления параметрами газовой фазы пульпы в процессе флотации / В. С. Моркун, А. В. Пикильняк, Н. Н. Бережной, Е. И. Назимко // Гірн. вісн.. - 2014. - Вип. 98. - С. 60-63. - Библиогр.: 7 назв. - рус.

Проведены кинетический и термодинамический анализ прилипания минеральных частиц к воздушному пузырьку. При термодинамическом анализе изучались условия устойчивого существования флотационного комплекса. Получили развитие 2 термодинамические трактовки прилипания: адсорбционная и капиллярная теория. При кинетическом подходе было определено критическое время индукции и влияние на его значение крупности частиц, возраста пузырька, электролитов, гидродинамики обтекания пузырька, температуры среды. Рассмотрены основные факторы, влияющие на успешное ведение флотации, которые позволяют определить направления интенсификации процесса. Исследованы процессы изменения размеров газового пузырька в пульпе под воздействием динамических эффектов высокоэнергетического ультразвука. Получены зависимости изменения размера газового пузырька с течением времени в обычных для него условиях и под воздействием ультразвуковой волны с заданной частотой и интенсивностью. Приведено описание метода, позволяющего эффективно управлять составом газовой фазы пульпы в процессе флотации с использованием динамических эффектов высокоэнергетического ультразвука, на базе технологии ультразвуковых фазированных решеток для оптимизации процесса, повышения качества получаемого концентрата и энергоэффективности всего технологического процесса флотации. Приведены результаты моделирования процесса воздействия высокоэнергетического ультразвука на газовую фазу пульпы и результаты проведенных опытно-промышленных испытаний предлагаемого метода оптимизации процесса флотации.


Індекс рубрикатора НБУВ: И413-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж60802 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Орловський В. М. 
Термостійкі тампонажні матеріали, що розширюються при твердінні / В. М. Орловський // Гірн. вісн.. - 2014. - Вип. 98. - С. 63-68. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Наведено характеристику чинників, що впливають на якість розмежування пластів. Проведено аналіз якості цементування обсадних колон на бурових підприємствах України. Запропоновано нові термостійкі тампонажні матеріали, що розширюються під час твердіння, для цементування глибоких нафтових і газових свердловин.


Індекс рубрикатора НБУВ: И131.043

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж60802 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Степанкіна І. Б. 
Удосконалення взаємодії кар'єрного транспорту / І. Б. Степанкіна // Гірн. вісн.. - 2014. - Вип. 98. - С. 68-73. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

За сучасних умов найбільш ефективними технологіями транспортування гірничої маси в глибоких кар'єрах є циклічно-поточні технології. У разі обгрунтування раціональних параметрів надійності експлуатації кар'єрних транспортних комплексів важливою є проблема взаємодії складових видів транспорту. Проаналізовано взаємодію видів промислового транспорту глибоких кар'єрів за сучасних умов з метою її вдосконалення. Відмічено, що об'єктивною є необхідність створення транспортних комплексів, що базуються на одночасному або послідовному використанні 2-х чи більше видів транспорту в самостійному чи комбінованому використанні. Велике значення при цьому має досягнення збалансованої роботи всіх видів транспорту в комплексі. Для оптимізації транспортної системи кар'єру необхідно встановити кількісні та якісні показники взаємодії між транспортними процесами та їх обладнанням, а також раціональні співвідношення параметрів кожного виду кар'єрного транспорту в комплексі. Визначено напрямок дослідження закономірностей взаємодії елементів гірничотранспортної системи кар'єрів з метою збільшення її ефективності. На основі проведених досліджень та обробки статистичного матеріалу планується провести обгрунтування параметрів надійності експлуатації автомобільно-конвеєрного комплексу глибоких кар'єрів.


Індекс рубрикатора НБУВ: И168

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж60802 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Рудь Ю. С. 
Моделирование процесса разрушения кристаллических горных пород машинами ударного действия / Ю. С. Рудь, И. С. Радченко, В. Ю. Белоножко, С. Ю. Олейник // Гірн. вісн.. - 2014. - Вип. 98. - С. 73-78. - Библиогр.: 6 назв. - рус.

Актуальность проблемы исследования процесса разрушения кристаллических горных пород машинами ударного действия обусловлена практической необходимостью повышения их технических характеристик. Опубликовано ряд работ, в которых рассматриваются явление удара при бурении горных пород машинами ударного действия, описаны и проанализированы теории, применяемые при решении задачи соударения физических тел, изложены результаты экспериментальных исследований процесса разрушения горных пород. В этих работах не учитываются физико-механические свойства горной породы, которые должны приниматься во внимание при определении оптимальных параметров режима бурения. Предложена физическая модель разрушения кристаллической горной породы машинами ударного действия. На основе этой модели составлено дифференциальное уравнение, которое связывает силу и продолжительность удара бурового инструмента перфоратора с физико-механическими свойствами породы и скоростью ее разрушения. Решение данного уравнения позволило получить зависимости перемещения и скорости движения горной породы, а также проанализировать влияние продолжительности воздействия нагрузки на эти параметры.


Індекс рубрикатора НБУВ: И131.11-01

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж60802 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Михайлів В. І. 
Критичний аналіз засобів та методів захисту інформації в хмарних системах зберігання даних / В. І. Михайлів // Гірн. вісн.. - 2014. - Вип. 98. - С. 78-83. - Бібліогр.: 23 назв. - укp.

Розглянуто сучасний стан проблеми захисту інформації в хмарних системах зберігання даних, наведено результати детального критичного огляду переваг та недоліків програмних засобів і методів захисту інформації в хмарних сховищах даних. Виконано аналіз найбільш значних досліджень і патентів. Розглянуто проблеми та вразливості безпеки хмарних систем зберігання даних.


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.31-016.8 + З970.40

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж60802 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Моркун В. С. 
Формирование робастного автоматизированного управления замкнутым циклом измельчения на основе Hsubinf/sub-нормы / В. С. Моркун, В. В. Тронь, Н. В. Моркун // Гірн. вісн.. - 2014. - Вип. 98. - С. 83-86. - Библиогр.: 6 назв. - рус.

Приведены результаты исследование методов формирования автоматизированного управления технологическим процессом измельчения в условиях нестабильности характеристик железорудного сырья и неопределенности параметров технологического процесса.


Індекс рубрикатора НБУВ: И411.2-5-05

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж60802 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського