Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>TJ=Довкілля та здоров'я<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 434
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Козярін І. П. 
Актуальні проблеми післядипломної освіти лікарів з гігієни дітей та підлітків / І. П. Козярін, О. П. Івахно // Довкілля та здоров. - 2005. - № 1. - С. 14-16. - Бібліогр.: с. 16 - укp.

Наголошено, що сучасний рівень економіки, наукових досліджень, реформування системи охорони здоров'я потребує перегляду програм післядипломної освіти лікарів у галузі гігієни дитинства, удосконалення переліку функціональних обов'язків фахівця, підготовки нових учбових посібників, підсилення юридичної бази. Це значно підвищить авторитет та позиції лікаря-профілактика в суспільстві, важлива роль та діяльність якого є незаперечними.

Указано, что современный уровень экономики, научных достижений, реформирования системы здравоохранения требует пересмотра программ последипломного образования врачей в области гигиены детства, усовершенствования перечня функциональных обязанностей специалиста, подготовки новых учебных пособий, усиления юридической базы. Это значительно повысит авторитет и позиции врача-профилактика в обществе, важная роль и деятельность которого неоспоримы.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р128.3р(4УКР)3

Шифр НБУВ: Ж15205 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Савіна Р. В. 
Визначення перспективних шляхів та форм взаємодії гігієністів-науковців з фахівцями інших відомств з впровадження результатів наукових досліджень у практику / Р. В. Савіна, О. І. Савицька // Довкілля та здоров. - 2005. - № 1. - С. 65-68. - укp.

Представлено результати опитування фахівців у галузі гігієни навколишнього середовища про можливість перспективних шляхів взаємодії гігієнічної науки з іншими зацікавленими міністерствами та відомствами, представниками органів влади з питань впровадження результатів наукових досліджень в практику. Виявлено найбільш перспективні форми взаємодії з практичними службами та органами влади.

Представлены результаты опроса специалистов в области гигиены окружающей среды о возможных перспективных путях взаимодействия гигиенической науки с другими заинтересованными министерствами и ведомствами, представителями органов власти по вопросам внедрения результатов научных исследований в практику. Выявлены наиболее перспективные формы взаимодействия ученых с практическими службами и органами власти.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р121.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15205 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Сіренко О. В. 
Визначення токсичності лапролу CH 502-2-100 в умовах підгострого експерименту / О. В. Сіренко // Довкілля та здоров. - 2005. - № 2. - С. 67-69. - Бібліогр.: с. 69 - укp.

Вивчено вплив лапролу CH 502-2-100 на активність ферментних систем мікросом гепатоцитів білих щурів. Встановлено здатність речовини стимулювати процеси перекисного окиснення ліпідів, інтенсифікувати швидкість окиснення НАДФ:Н та НАД:Н, збільшувати O-деметилазну та C-редуктазну активність, показники цитохрому P450. Одержані дані свідчать про значну компенсаторну напругу системи мікросомального окиснення гепатоцитів за наявності речовини.

Изучено влияние лапрола CH 502-2-100 на активность ферментных систем микросом гепатоцитов белых крыс. Установлена способность вещества стимулировать процессы перекисного окисления липидов, интенсифицировать скорость окисления НАДФ: Н и НАД: Н, увеличивать O-деметилазную и C-редуктазную активность, показатели цитохрома P450. Полученные данные свидетельствуют о значительном компенсаторном напряжении системы микросомального окисления гепатоцитов в присутствии вещества.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.51-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15205 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Свояк Н. І. 
Використання мінеральних масел як інсекто-акарицидів для боротьби з шкідниками (огляд літ.) / Н. І. Свояк // Довкілля та здоров. - 2005. - № 1. - С. 69-74. - Бібліогр.: с. 73-74 - укp.

Висвітлено дані про можливість використання мінеральних нафтових мастил як інсекто-акарицидів для боротьби зі шкідниками садів. Проаналізовано дані літератури про екологічну, токсикологічну та гігієнічну оцінку мінеральних мастил. Одержані результати є підставою для рекомендацій щодо подальшого вивчення мінеральних мастил як діючої речовини нового пестицидного препарату.

Приведены данные о возможности использования минеральных нефтяных масел в качестве инсекто-акарицидов для борьбы с вредителями садов. Проанализированы данные литературы об экологической, токсикологической и гигиенической оценках минеральных масел. Полученные результаты являются основанием для рекомендации дальнейшего изучения минеральных масел как действующего вещества нового пестицидного препарата.


Індекс рубрикатора НБУВ: П491.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15205 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Главацька В. І. 
Вміст свинцю у молочних зубах дітей промислового міста / В. І. Главацька // Довкілля та здоров. - 2005. - № 2. - С. 54-56. - Бібліогр.: с. 56 - укp.

Проведено дослідження вмісту свинцю у молочних зубах 46-ти дітей дошкільного віку, що мешкають в умовах підвищеної дії цього елемента в довкіллі, з допомогою атомно-абсорбційної спектрофотометрії з визначенням дельтаамінолевулинової кислоти в сечі та вивченням її психофізіологічних особливостей. Встановлено, що у 100 % дошкільнят вміст свинцю в середньому перевищує фізіологічну норму у 4,6 рази на тлі напруження порфіринового обміну у 89,1 % та погіршення показників психофізіологічного стану у 60 % обстежених.

Проведено исследование содержания свинца в молочных зубах 46-ти детей дошкольного возраста, проживающих в условиях повышенного воздействия этого элемента в окружающей среде, с помощью атомно-абсорбционной спектрофотометрии с определением дельта-аминолевулиновой кислоты в моче и изучением их психофизиологических особенностей. Установлено, что у 100 % дошкольников содержание свинца в молочных зубах в среднем превышает физиологическую норму в 4,5 раза на фоне напряжения порфиринового обмена у 89,1 % и ухудшения показателей психофизиологического состояния у 60 % обследованных.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.661.21-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15205 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Капранов С. В. 
Вплив активного і "пасивного" паління на емоційний стан і розумову працездатність старшокласників / С. В. Капранов, Т. С. Капранова // Довкілля та здоров. - 2005. - № 1. - С. 19-22. - Бібліогр.: с. 22 - укp.

Вивчено вплив активного та "пасивного" паління на емоційний стан та розумову працездатність 966-ти учнів Х - ХI класів у місті з великим виробництвом чорної металургії та коксохімії. Встановлено, що активне і "пасивне" паління викликає у старшокласників пригнічення емоційного стану. У сім'ях, де батьки не палять, відсоток емоційно спокійних школярів вищий. Встановлено зміну рівня механічної пам'яті у дітей, які активно палять. Наведено рекомендації щодо захисту здоров'я школярів.

Изучено влияние на эмоциональное состояние и умственную работоспособность 966-ти школьников Х - ХI классов активного и "пассивного" курения в городе с крупными производствами черной металлургии и коксохимии. Установлено, что активное и "пассивное" курение вызывает у старшеклассников угнетение эмоционального состояния. В семьях, где родители не курят, выше процент эмоционально спокойных школьников. Обнаружено изменение уровня механической памяти у активно курящих детей. Предложены рекомендации, направленные на защиту здоровья школьников.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р128.94-3 + Р733.645.021.19-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15205 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Лихолат О. А. 
Вплив важких металів на розвиток бронхолегеневої патології у мешканців великого промислового міста / О. А. Лихолат, Т. В. Ананьєва // Довкілля та здоров. - 2005. - № 1. - С. 56-60. - Бібліогр.: с. 59-60 - укp.

Методом атомно-абсорбційного аналізу досліджено вміст важких металів в легеневій тканині суб'єктів, які мешкали за умов великого міста з високорозвиненою промисловістю (металургійні, машинобудівні, хімічні підприємства) та автотранспортом, а також хворих на хронічний обструктивний бронхіт. Встановлено порушення функціонування біохімічних систем легень, які є основним патогенетичним механізмом розвитку бронхолегеневих захворювань, збудником яких є важкі метали.

Методом атомно-абсорбционного анализа исследовано содержание тяжелых металлов в легочной ткани субъектов, которые проживали в условиях крупного города с высокоразвитой промышленностью (металлургические, машиностроительные, химические предприятия) и автотранспортом, а также больных хроническим обструктивным бронхитом. Определены нарушения функционирования биохимических систем легких, являющихся основными патогенетическими механизмами развития бронхолегочных заболеваний, возбудителями которых являются тяжелые металлы.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.201.1-1 + Р412.3-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15205 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Коршун М. М. 
Вплив поєднаної дії хімічних забруднювачів грунту і гамма-випромінювання на функціональну активність фагоцитів периферичної крові та селезінки / М. М. Коршун, К. Г. Гаркава // Довкілля та здоров. - 2005. - № 1. - С. 3-7. - Бібліогр.: с. 7 - укp.

В підгострому радіотоксикологічному експерименті вивчено деякі закономірності реагування фагоцитарної ланки неспецифічної резистентності організму на ізольовану та сполучену дію суміші хімічних забруднювачів грунту та чотирикратного тотального гамма-опромінення. Показано, що хімічні речовини та іонізуюче випромінення викликають зниження функціональної активності фагоцитів периферичної крові та селезінки. Поєднана дія хімічного та радіаційного факторів, у порівнянні з ізольованим, призводить до більш глибокого пригнічення функціональної активності гранулоцитів периферичної крові, за більш високих доз спостерігаються ефекти сумації, за більш низьких - ефекти потенціювання.

В подостром радиотоксикологическом эксперименте изучены некоторые закономерности реагирования фагоцитарного звена неспецифической резистентности организма на изолированное и сочетанное действие смеси химических загрязнителей почвы и четырехкратного тотального гамма-облучения. Показано,что химические вещества и ионизирующее излучение вызывают снижение функциональной активности фагоцитов периферической крови и селезенки. Сочетанное действие химического и радиационного факторов, по сравнению с изолированным, приводит к более глубокому угнетению функциональной активности гранулоцитов периферической крови, причем при более высоких дозах наблюдаются эффекты суммации, при более низких - эффекты потенцирования.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р121.6 + Р126.56

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15205 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Мороз Л. В. 
Вплив функціональних показників тулуба на стан постави молодших школярів / Л. В. Мороз, О. О. Єжова // Довкілля та здоров. - 2005. - № 2. - С. 51-53. - Бібліогр.: с. 53 - укp.

В ході аналізу експериментальних даних встановлено ступінь впливу показників тулуба на стан постави в цілому і в залежності від вікової і статевої належності школярів. Враховано "порогові" значення досліджуваних характеристик для більш ефективного формування постави і профілактики її відхилення від норми.

В ходе анализа экспериментальных данных установлена степень влияния исследуемых показателей на состояние осанки в целом и в зависимости от возрастно-половой принадлежности школьников. Рассчитаны "пороговые" значения исследуемых характеристик для более эффективного формирования осанки и профилактики ее отклонения от нормы.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р128.94-348

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15205 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Тимошина Д. П. 
Гигиенический мониторинг "пестицид - окружающая среда - здоровье" - основа профилактики заболеваний у работающих и населения / Д. П. Тимошина, Н. Г. Гончаренко // Довкілля та здоров. - 2005. - № 2. - С. 19-23. - Библиогр.: с. 23 - рус.

Розглянуто питання про необхідність розробки і впровадження в Україні системи моніторингу за залишками пестицидів в об'єктах навколишнього середовища і продуктах харчування. Впровадження цієї системи дозволить оцінити надійність гігієнічних регламентів застосування пестицидів, встановити закономірності формування пріоритетних забруднювачів за окремими регіонами та оцінити реальну небезпеку (ризик) для здоров'я людини.

Рассмотрены вопросы о необходимости разработки и внедрения в Украине системы мониторинга по остатками пестицидов в объектах окружающей среды и продуктах питания. Внедрение системы мониторинга позволит оценить надежность гигиенических регламентов применения пестицидов, установить закономерность формирования приоритетных загрязнителей по отдельным регионам и оценить реальную опасность (риск) для здоровья человека.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р284.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15205 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Коваль Н. М. 
Гігієнічна оцінка видалення неякісних лікарських засобів методом іммобілізації / Н. М. Коваль // Довкілля та здоров. - 2005. - № 1. - С. 52-55. - Бібліогр.: с. 55 - укp.

Наведено дані експериментальних досліджень ефективності застосування методу іммобілізації на основі портланд цементу для видалення неякісних антибактеріальних засобів. Одержані дані вказують на неможливість застосовування законодавчо затвердженої рецептури, яка містить 65 % неякісних ліків, для іммобілізації фармацевтичних відходів. За результатами досліджень показано ефективність і безпечність для навколишнього середовища методу інкапсуляції під час видалення та знешкоджування небезпечних відходів.

Проведены экспериментальные исследования эффективности применения метода иммобилизации на основе портланд цемента для удаления некачественных антибактериальных средств. Полученные данные свидетельствуют о невозможности применения законодательно утвержденной рецептуры, которая содержит 65 % некачественного лекарства, для иммобилизации фармацевтических отходов. Результатами исследований показана эффективность и безопасность для окружающей среды метода инкапсуляции при удалении и обезвреживании опасных отходов.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р282.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15205 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Омельчук С. Т. 
Гігієнічна оцінка динаміки працездатності операторів частин особливого призначення протягом робочих змін різної тривалості / С. Т. Омельчук, А. С. Котуза, І. С. Трінька // Довкілля та здоров. - 2005. - № 2. - С. 28-31. - Бібліогр.: с. 31 - укp.

На основі результатів дослідження встановлено закономірності змін функціонального та психоемоційного стану операторів частин особливого призначення під час чергувань, що дозволило обгрунтувати оптимальну тривалість їх робочої зміни.

На основании результатов исследования установлены закономерности изменений функционального и психоэмоционального состояния операторов частей особого назначения во время дежурства, что позволило обосновать оптимальную продолжительность их рабочей смены.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р124.03

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15205 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Коваль Н. М. 
Гігієнічна оцінка ефективності застосування добавок сорбентів для імобілізації неякісних лікарських засобів / Н. М. Коваль // Довкілля та здоров. - 2005. - № 2. - С. 59-62. - Бібліогр.: с. 62 - укp.

Проведено експериментальні дослідження ефективності застосування домішок сорбентів для видалення неякісних антибіотиків методом імобілізації на основі портланд цементу та їх впливу на фізико-хімічні характеристики кінцевого продукту. Було встановлено, що всі домішки сорбентів збільшили силу міцності на стиснення зразків в середньому в 1,5 рази в порівнянні з контролем. Введення відходів зменшили міцність зразків більш, ніж в 2 рази. На підставі дослідження впливу домішок з сорбувальними якостями на зменшення виділення специфічних складових ліків виявлено залежність результатів від будови та фізико-хімічних якостей активного інгредієнта засобу.

Проведены экспериментальные исследования эффективности применения добавок сорбентов для удаления некачественных актибиотиков методом иммобилизации на основе портланд цемента и их влияния на физико-химические характеристики конечного продукта. Было установлено, что все добавки сорбентов увеличивали силу прочности на сжатие образцов в среднем в 1,5 раза в сравнении с контролем. Введение отходов в рецептуры с добавками уменьшали прочность образцов более, чем в 2 раза. На основании исследования влияния добавок с сорбирующими свойствами на уменьшение выделения специфических составляющих лекарств выявлено зависимость результатов от строения и физико-химических свойств активного ингредиента препарата.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р282.51

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15205 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Проценко В. Н. 
Гігієнічна оцінка поліуретанових покриттів / В. Н. Проценко, Н. Г. Гончаренко, О. Ф. Бабічева // Довкілля та здоров. - 2005. - № 2. - С. 65-66. - Бібліогр.: с. 66 - укp.

Проведено дослідження поліуретанових композицій на основі модифікованих нітроцелюлозних емалей Е-501-НЦ та Е 112,6, синтезованих Інститутом хімії високомолекулярних сполук АН України, призначених для антикорозійного захисту металевих внутрішніх поверхонь танкерів для транспортування питної води, фруктів, м'яса, м'ясопродуктів, а також металевих конструкцій кают та інших приміщень, які експлуатуються за умов підвищеної вологості та атмосферних опадів. Використано органолептичні, хімічні і фізико-хімічні методи. З урахуванням рецептури покриттів було вивчено міграцію токсичних речовин в повітрі та модельному середовищі.

Проведены исследования полиуретановых композиций на основе модифицированных нитроцеллюлозных эмалей Э-501-НЦ и Э -112,6, синтезированных Институтом химии высокомолекулярных соединений АН Украины, предназначенных для антикоррозийной защиты металлических внутренних поверхностей емкостей (танкеров) для транспортировки питьевой воды, фруктов, мяса, мясопродуктов, а также металлических конструкций кают и других помещений, эксплуатируемых в условиях повышенной влажности и атмосферных осадков. Использованы органолептические, химические и физико-химические методы. С учетом рецептуры покрытий изучена миграция токсических веществ в воздухе и модельной среде.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р284.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15205 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Гозак С. В. 
Гігієнічна оцінка уроку евритмії у Вальдорфській школі / С. В. Гозак // Довкілля та здоров. - 2005. - № 1. - С. 16-18. - Бібліогр.: с. 18 - укp.

Вивчено вплив уроків евритмії у Вальдорфській школі на функціональний стан організму п'ятикласників. Встановлено, що у дітей одночасно спостерігається зберігання показників розумової працездатності (швидкість і точність переробки інформації) та значне покращання рухово-координаційних реакцій (знижується тремор м'язів кисті руки), що свідчить про позитивну дію спеціальних ритмічних вправ на функціональний стан організму учнів у процесі учбової діяльності.

Изучено влияние урока эвритмии в Вальдорфской школе на функциональное состояние организма пятиклассников. Выявлено, что у детей при сохранении показателей умственной работоспособности (скорость и точность переработки информации) происходит значительное улучшение двигательно-координационных реакций (снижается тремор мышц кисти руки), что свидетельствует о позитивном действии специальных ритмичных упражнений на функциональное состояние организма учащихся в процессе учебной деятельности.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р128.94-38

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15205 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Донець М. П. 
Дозові навантаження та стан здоров'я населення найбільш уражених районів Чернігівської області після Чорнобильської катастрофи / М. П. Донець // Довкілля та здоров. - 2005. - № 1. - С. 44-46. - Бібліогр.: с. 46 - укp.

На основі проведення постійного медичного моніторингу рівнів радіоактивного забруднення теріторій і харчових продуктів семи найбільш уражених районів Чернігівської області та контрольних, непостраждалих районів, визначення сумарних щорічних доз опромінення населення та вивчення його захворюваності встановлено закономірність синхронного підвищення доз опромінення і захворюваності , в першу чергу на гіпертонічну хворобу, стенокардію, виразкову хворобу шлунка, цукровий діабет. У цих випадках ріст захворюваності спостерігається в постраждалих та непостраждалих районах (менш інтенсивно), часто свідчить про поєднану дію іонізуючої радіації та факторів економічної кризи (безробіття, безгрошів'я населення та ін.)

На основании проведения постоянного медицинского мониторинга уровней радиоактивного загрязнения территорий и пищевых продуктов семи наиболее пострадавших районов Черниговской области и контрольных, не пострадавших районов, определения суммарных ежегодных доз облучения населения и изучения его заболеваемости установлена закономерность синхронного возрастания доз облучения и заболеваемости, в первую очередь, - гипертонической болезнью, стенокардией, язвенной болезнью, сахарным диабетом. При этом рост заболеваемости наблюдается в пострадавших и непострадавших районах (менее интенсивный), часто свидетельствует о сочетанном действии ионизирующей радиации и факторов экономического кризиса (безработица, безденежье населения и др.)


Індекс рубрикатора НБУВ: Р361 + Р126

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15205 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Кравець В. В. 
Доочищення та безреагентне знезаражування стічних вод у біоставку, засадженому вищими водяними рослинами / В. В. Кравець, О. Є. Шаповал, В. М. Попенко, С. І. Гаркавий, І. І. Бойко , І. В. Дзюблик, В. Г. Гузь // Довкілля та здоров. - 2005. - № 2. - С. 13-18. - Бібліогр.: с. 17-18 - укp.

Вивчено можливість третинного доочищення та одночасно безреагентного знезаражування стічних вод у біоставку, засадженому вищими водяними рослинами. Дослідами в промислових умовах протягом трьох років встановлено, що попередньо очищена вода в біоставку, засадженому вищими водяними рослинами, доочищується від органічних і мінеральних забруднювачів та знезаражується від вірусів поліомієліту і патогенної мікрофлори.

Изучена возможность третичной доочистки и обновременного безреагентного обеззараживания сточних вод в биологическом пруду, засаженном высшими водными растениями. Опытами в промышленных условиях на протяжении трех лет установлено, что предварительно очищенная вода в биологическом пруду, засаженном высшими водными растениями, доочищается от органических и минеральных загрязнений и обеззараживается от вирусов полиомиелита и патогенной микрофлоры.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р121.546.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15205 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Винарська О. І. 
Дослідження імунологічної реактивності організму за комбінованої пероральної дії нітриту, нітрату натрію та фенолу на рівні гігієнічних нормативів / О. І. Винарська, С. В. Лук'янчук, Н. О. Ніконова, Л. Є. Григоренко, Н. М. Дзюбенко, О. А. Скибіцька, Н. І. Зарченко // Довкілля та здоров. - 2005. - № 2. - С. 3-6. - Бібліогр.: с. 5-6 - укp.

Досліджено перорально комбінову дію нітриту, нітрату натрію та фенолу на імунну систему організму. Під час експерименту використано дози ксенобіотиків на рівні ГДК. Одержані результати дозволяють встановити, що внаслідок комбінованої дії нітриту, нітрату натрію і фенолу спостерігались порушення в клітинній ланці імунітету, зміни в системі неспецифічних факторів захисту організму, а також розвиток слабовираженої аутосенсибілізації. Імунотоксичні ефекти у тварин були більш виражені за дії трьохкомпонентної суміші ксенобіотиків, ніж у щурів, схильних до нітритно-нітратних навантажень.

Исследовано пероральное комбинированное действие нитрита, нитрата натрия и фенола на иммунную систему организма. В эксперименте использовались дозы исследуемых ксенобиотиков на уровне предельно-допустимых концентраций. Полученные результаты позволили установить, что вследствие комбинированного действия нитрита, нитрата натрия и фенола наблюдались нарушения в клеточном звене иммунитета, изменения в системе неспецифических факторов защиты организма, а также развитие слабовыраженной аутосенсибилизации. Иммунотоксические эффекты у животных были более выраженными при действии трехкомпонентной смеси данных ксенобиотиков, чем у крыс, подверженных только нитритно-нитратной нагрузке.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р419.441-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15205 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Мережкіна Н. В. 
Еколого-гігієнічна оцінка стану забруднення автотранспортом атмосферного повітря м. Києва / Н. В. Мережкіна // Довкілля та здоров. - 2005. - № 1. - С. 43-51. - Бібліогр.: с. 51 - укp.

Розглянуто екологічний стан атмосферного повітря м. Києва у зв'язку з забрудненням його автотранспортом. Виділено конкретні райони міста з перевищеною гранично допустимою концентрацією забруднення в атмосферному повітрі.

Рассмотрено экологическое состояние атмосферного воздуха г. Киева в связи с загрязнением его автотранспортом. Выделены конкретные районы города с превышением предельно допустимой концентрации загрязнителей в атмосферном воздухе.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р121.4 + Р126.54

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15205 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Прокопов В. О. 
Екстракційно-фотометричний метод визначення N-[3 (тридецилокси)пропіл]-пропандіаміну-1,3 у воді водних об'єктів / В. О. Прокопов, О. М. Поліщук, Т. А. Кононенко // Довкілля та здоров. - 2005. - № 2. - С. 56-58. - Бібліогр.: с. 59 - укp.

Розроблено екстракційно-фотометричний метод визначення в воді водних об'єктів масової концентрації N-[3-(тридецилокси)пропіл]- пропандіаміну-1,3 - основного компонента флотореагенту "Лилафлот" Д 817 М", що застосовується в гірничорудній промисловості для збагачення залізної руди. Метод базується на утворенні та екстракції іонного асоціата з кислотним барвником бромкрезоловим пурпуровим. Вивчено оптимальні умови реакції та екстракції pH водного розчину, концентрацію барвника, а також визначено склад асоціата. Розроблена методика дозволяє визначити флотореагент за вмісту в воді 0,01 - 1,0 мг/дм3.

Разработан экстракционно-фотометрический метод определения в воде водных объектов массовой концентрации N-[3-(тридецилокси) пропил]- пропандиамина-1,3 - основного компонента флотореагента "Лилафлот Д 817 М", применяющегося в горнорудной промышленности для обогащения железной руды. Метод основан на образовании и экстракции ионного ассоциата с кислотным красителем бромкрезоловым пурпуровым. Изучены оптимальные условия реакции и экстракции: pH водного раствора, концентрация красителя, определен состав ассоциата. Разработанная методика позволяет определять флотореагент при содержании в воде 0,01 - 1,0 мг/дм3.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.101.06-1с

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15205 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського