Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Книжкові видання та компакт-диски (2)
Пошуковий запит: (<.>A=БУЛЕЗ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
Категорія:    
1.

Булеца Б. А. 
Епідеміологія мозкових інсультів на Закарпатті / Б. А. Булеца, О. Р. Пулик, В. В. Лашек, Б. І. Булеза, Ю. А. Турак, Е. В. Свереняк // Укр. неврол. журн. - 2007. - № 4. - С. 53-56. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Виявлено фактори ризику розвитку мозкових інсультів на Закарпатті. У дослідженні взяли участь 216 хворих на мозкові інсульти, з них 160 - на ішемічні і 56 - на геморагічний інсульт. Чоловіків було 133, жінок - 83. Проаналізовано етіологічні та провокуючі фактори виникнення мозкових інсультів. Встановлено, що на Закарпатті ішемічний інсульт частіше виникає у осіб віком 59 - 69-ти років, геморагічний - 26 - 47-ми років. Причиною ішемічного інсульту в більшості хворих (84 пацієнти) був мозковий атеросклероз, геморагічного (44 пацієнти) - артеріальна гіпертензія. Основним провокуючим фактором ішемічного інсульту було зловживання гострою їжею (22 хворих) та алкоголем (72 хворих), а геморагічного - зловживання вином (21 хворий). Ішемічний інсульт виникав частіше вдома (31 хворий), геморагічний - на вулиці (9 хворих). Висновки: ішемічний інсульт на Закарпатті частіше виникає у осіб старшого віку, геморагічний - середнього. Етіологічним фактором ризику виникнення ішемічного інсульту є мозковий атеросклероз, геморагічного - артеріальна гіпертензія. В низинних районах Закарпаття спостерігається більше випадків мозкового інсульту, ніж у гірських.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703.1-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25729 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Булеца Б. А. 
Клініко-епідеміологічні особливості полісезонних нейроінфекцій на Закарпатті / Б. А. Булеца, О. Р. Пулик, Б. І. Булеза, Ю. А. Турак, Л. Л. Черняк, В. В. Лашек, І. О. Чулей, Е. В. Свереняк, Л. Н. Пак, П. О. Карпінський, М. В. Гирявець // Укр. неврол. журн. - 2008. - № 4. - С. 30-33. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Мета - вивчити частоту і сезонність нейроінфекцій на Закарпатті. У неврологічних стаціонарах районних лікарень і в обласній клінічній лікарні за період 2005 - 2007 рр. обстежено 286 хворих з різними формами нейроінфекції. Сезонні менінгіти виявлено у 60 хворих, гнійні - у 40, енцефаліти - у 42, менінгоенцефаліти - у 20, мієліти - у 6, гострий розсіяний енцефаломієліт - у 18, енцефаломієлополірадикулоневропатії - у 8, хворобу Гієна - Барре - у 6, енцефалітичні реакції та менінгізм - у 86 хворих. Встановлено, що нейроінфекції частіше спостерігали серед міського населення; частіше у жінок, ніж у чоловіків; частіше навесні, ніж в інші пори року. Найбільшу кількість нейроінфекцій було зареєстровано у низинних районах Закарпаття. Висновки. Нейроінфекція на Закарпатті зустрічається в будь-яку пору року. В гірських районах вища частота менінгітів, у низинних - енцефалітів. Усім пацієнтам, які перехворіли на нейроінфекцію, необхідно проводити через 2 - 3 міс протирецидивне лікування.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р620.16

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25729 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Пухлик Б. М. 
Вітчизняні надбання в галузі специфічної імунотерапії алергенами хворих на бронхіальну астму / Б. М. Пухлик, С. В. Зайков, І. В. Гогунська, І. В. Корицька, О. К. Яковенко, Б. Я. Булеза // Туберкульоз, легеневі хвороби, ВІЛ-інфекція. - 2012. - № 3. - С. 65-74. - Бібліогр.: 53 назв. - укp.

Декларація ЕААСІ (2011) закликає керівників країн Європи переглянути ставлення органів охорони здоров'я до лікування алергійних захворювань, надавши пріоритет застосуванню алергенспецифічної імунотерапії (СІТ) перед фармакотерапією, оскільки перша здатна обірвати їх розвиток, суттєво покращивши якість життя хворих та мінімізувавши економічний збиток. Наведено доказові експериментальні та клінічні дані (вибіркового - десятки і сотні хворих і популяційного масштабу - тисячі хворих зі всієї України), що свідчать про високу клінічну ефективність парентеральної і пероральної СІТ під час лікування бронхіальної астми. Наголошено, що все це можливо лише за умови застосування високоспецифічних регіональних алергенів, що забезпечує не тільки високу ефективність лікування, а й мінімальні побічні реакції, особливо у випадку пероральної СІТ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.202-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100471 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Сучасні підходи до алерген-специфічної імунотерапії при алергічних захворюваннях органів дихання у дітей / Б. М. Пухлик, І. В. Гогунська, І. В. Корицька , Л. П. Бібікова, О. К. Яковенко, Б. Я. Булеза, О. О. Наумова // Журн. вуш., нос. і горл. хвороб. - 2013. - № 1. - С. 52-58. - укp.

Зазначено, що алергічні захворювання загалом та алергічні захворювання органів дихання, в першу чергу, мають значне розповсюдження в світі. Єдиним методом медичного втручання, що може потенційно впливати на природний перебіг алергічного захворювання є алерген-специфічна імунотерапія (СІТ). Стверджено, що результати як парентеральної, так і пероральної СІТ в Україні свідчать про її високу ефективність при застосуванні у хворих на бронхіальну астму дітей.

Отмечено, что аллергические заболевания в целом и аллергические заболевания органов дыхания, в первую очередь, имеют значительное распространение в мире. Единственным методом медицинского вмешательства, который может потенциально влиять на естественное течение аллергического заболевания является аллерген-специфическая иммунотерапия (СИТ). Констатировано, что результаты как парентеральной, так и пероральной СИТ в Украине свидетельствуют о ее высокой эффективности при применении у больных бронхиальной астмой детей.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.41,21-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж20806 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського