Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Наукова електронна бібліотека (55)Автореферати дисертацій (22)Книжкові видання та компакт-диски (57)
Пошуковий запит: (<.>K=БІЛЬШОВИЦЬКА$<.>+<.>K=ДИКТАТУР$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 150
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Литвин М. Р. 
1939. Західні землі України / М. Р. Литвин, О. І. Луцький, К. Є. Науменко; Ін-т українознав. ім. І.Крип'якевича НАН України. - Л., 1999. - 151 c. - укp.

Відтворено трагічний злам української історії другої половини 1939 р.: німецько-радянський пакт 23 серпня, договір про дружбу і кордони 28 вересня, похід "визволителів" 17 - 26 вересня, більшовицьку систему "виборів" до Народних зборів Західної України, опір галичан сталінській диктатурі та їх вірність соборно-державним ідеалам.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР33)62

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА595124 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Яблонський В. М. 
Від влади п'ятьох до диктатури одного : Іст.-політ. аналіз Директорії УНР / В. М. Яблонський; Київ. держ. лінгв. ун-т. - К. : Альтерпрес, 2001. - 160 c. - Бібліогр.: с.145-152. - укp.

Висвітлено третю форму державності України періоду національно-визвольних змагань 1917 - 1920 рр. - Директорію Української Народної Республіки (УНР). Проаналізовано процес становлення та трансформації Директорії як вищого органу влади у контексті розгортання внутрішньо-політичної боротьби в УНР. Досліджено конституційний процес: спадкоємність концептуальних підходів до ідеї суверенітету України, забезпечення політичних і громадянських прав і свобод. Відображено проблеми зовнішньополітичної орієнтації та військової діяльності Директорії, а також їх вплив на долю Української Народної Республіки.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)612-33

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА606660 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Географія та історія Іспанії : Посіб. з країнознавства / уклад.: А. О. Серебрянська; Київ. держ. лінгв. ун-т. - К., 1998. - 269 c. - Бібліогр.: 33 назв. - укp.

Дається комплексний опис географічного положення країни, її територій та кордонів. Розкриваються природні умови і ресурси Іспанії, характеризуються рельєф, клімат, рослинний і тваринний світ. Наводяться дані про населення, мови і діалекти, адміністративне ділення країни, освіту і культуру сучасної Іспанії. Розкриваються найважливіші періоди в історії Іспанії: грецька і фінікійська колонізації, завоювання Піренейського півострова Римом, реконкіста, утворення північних піренейських королівств, об'єднання Іспанії, періоди буржуазних революцій, карлістські війни, епоха першої, другої і третьої загальної кризи капіталізму, від авторитарної диктатури до буржуазно-демократичного ладу. Висвітлюється тема про систему освіти Іспанії, останні реформи в цій галузі, умови навчання і життя іспанського суспільства.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д890(47ІСП)0 я73 + Т3(4ИСП))я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА587380 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Руденко М. Д. 
Енергія прогресу : Нариси з фіз. економії / М. Д. Руденко. - К. : Молодь, 1998. - 527 c. - укp.

До збірника популярних економічних праць відомого українського письменника і правозахисника увійшли роботи "Енергія прогресу", "Економічні монологи", есе "Не заглядаючи в святці", "Шлях до хаосу", а також окремі статті "Формула енергії прогресу як світова константа", "Рівновага багатства абсолютного й багатства відносного", "Сила і слабкість Адама Сміта", в яких розглядаються категорії фізичної економії, економічні теорії та їх історичні долі (економічні теорії Ф.Кене, А.Сміта), і які об'єднані темою критичного осмислення марксистської теорії диктатури пролетаріату.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)я44

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА587860 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Сергійчук В.  
Етнічні межі і державний кордон України / В. Сергійчук. - 2-ге вид., доп. - К. : Укр. вид. спілка, 2000. - 432 c. - укp.

На підставі великого архівного матеріалу досліджено, як століттями царська, а потім більшовицька Росія, панська Польща, Австро-Угорська монархія, боярська Румунія здійснювали експансію щодо України, загарбували її історичні землі, нищили культуру, мову.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т5 в92 + С5*425 + Т52(23=УКР) + Т3(4УКР)-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА596734 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Орлик В. М. 
Молдавська національна меншина в Україні (1919-1923 рр.) / В. М. Орлик; Кіровоград. держ. пед. ун-т ім. В.Винниченка. - Кіровоград, 1998. - 42 c. - укp. - рус.

На основі широкого кола документальних джерел розглядаються процеси в середовищі молдавської національної меншини на початку 20-х рр., участі молдаван УРСР в селянському повстанському русі та діяльності владних структур серед представників даної національної меншини. На основі аналізу документальних матеріалів автор переконливо вказує на неправомірність твердження деяких дослідників про намагання молдавського селянства Придністров'я в 1920-1923 рр. створити свою власну соціалістичну республіку та його активізацію після проголошення СРСР. В цей період не існувало не тільки активізації, а й самого руху. Тогочасні документи, як місцевих так і центральних архівів, свідчать, що молдавани були досить пасивними і відсталими як в політичному, так і громадському житті. Слабкість і малочисельність національної інтелігенції негативно впливала на процес відстоювання національних інтересів, збереження і розвиток мови та національної культури. Активізація діяльності партійних і радянських органів серед молдавської національної меншини, припадає на другу половину 1923 р., що було викликано проголошеним XII з'їздом РКП(б) курсом на коренізацію. Ця компанія підпорядковувалась не лише вирішенню головної мети правлячої партії - зміцненню власної диктатури, але й проводилась в пропагандистських цілях, для революціонізування споріднених народів, що проживали по інший бік радянського кордону.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Укр=9Мол)61 + Т3(4Укр)61-56

Рубрики:

Шифр НБУВ: Р84441 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Тесля В. І. 
Молоде покоління австрійських письменників та повоєнна австрійська література / В. І. Тесля // Наук. зап. Ніжин. держ. пед. ун-ту. Філол. науки. - 1998. - [Вип. 1]. - С. 94-98. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Розглянуто деякі проблеми входження молодого покоління письменників у австрійську літературу у перші повоєнні роки, коли відкрилися кордони і молодь отримала можливість надолужити прогаяне під час фашистської диктатури. Проаналізовано також причини деяких прорахунків засвоєння надбання письменників старшого покоління.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4АВС)-3.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68857/філол. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Рабінович Я. Й. 
На зламі віків : До 1000-річчя проживання євреїв в Україні / Я. Й. Рабінович. - К., 1998. - 360 c. - Бібліогр.: с. 353-359. - укp.

На великому фактичному матеріалі автор розкриває складний процес розселення, життя та побуту єврейського населення, його співпрацю з українцями, а також поляками, росіянами та представниками інших народів. Не оминаючи кризових ситуацій в житті українського єврейства, автор підтверджує солідарність передових діячів М.Драгоманова, І.Франка, Л.Українки, М.Коцюбинського з трудовим єврейством. Значну увагу приділено становищу єврейського населення на західноукраїнських землях, їх участі у суспільно-політичних та економічних процесах краю. Критичному аналізу подано події, що відбувалися в житті євреїв у післяжовтневий період, так зване "єврейське національне відродження". Розкривається трагедія єврейського населення України у роки Великої Вітчизняної війни, подаються нові матеріали про його участь у русі опору фашистам. Розповідається про цілеспрямоване роздування в перші післявоєнні роки антиєврейської кампанії, метою якої було розпалити шовіністичні та імперські амбіції. Вперше висвітлено завершальний період сталінської диктатури, його програму виселення євреїв у сибірську тайгу. Значну увагу приділено процесу духовного відродження єврейської освіти, науки, культури в сучасній демократичній незалежній Україні, розширенню економічних, наукових, культурних зв'язків між Україною та Ізраїлем, основні перспективи та напрями цього співробітництва.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР=9Е)0,02

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА588083 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Попович М. В. 
Нарис історії культури України / М. В. Попович. - К. : АртЕк, 1998. - 727 c. - (Прогр. "Трансформація гуманіт. освіти в Україні"). - укp.

Праця являє собою нарис історії культури України як комплексу характерних матеріальних і духовних здобутків суспільства, починаючи з періоду розселення слов'ян на сході Європи та виникнення Київської Русі і закінчуючи періодом комуністичної диктатури. До духовної культури включаються не тільки література, філософія та різні види мистецтва, а й спосіб життя, система цінностей, традицій та вірувань. Духовна культура українського суспільства розглядається у взаємозв'язку з політичною та господарською. Увесь комплекс проблем розвитку української культури висвітлюється у зв'язку з світовим культурним процесом.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)0-7 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС32932 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Стрільців В.  
Невинно убієнні: Документальні розповіді, фотографії, списки розстріляних і офіційно реабілітованих в'язнів Колими / В. Стрільців; Пер.: Я. Радевич-Винницький. - Л., 1999. - 183 c. - укp.

Наведено документальні нариси, які є одним із свідчень проти кривавої сталінсько-більшовицької диктатури та її репресивної машини, про трагічні долі людей, замордованих і розстріляних у колимських таборах ГУЛАГу, а тепер офіційно реабілітованих. Вперше публікується список українців, убитих каральними органами у столиці Колимського краю - Магадані.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(2)6-498 + Т3(4УКР)6-498

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС33529 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Пиріг О. А. 
НЕП: більшовицька політика імпровізації / О. А. Пиріг; Київ. нац. торг.-екон. ун-т. - К., 2001. - 274 c. - Бібліогр.: с. 240-266. - укp.

Висвітлено проблеми розробки та реалізації нової економічної політики в Україні. Відзначено, що НЕП був вимушеним тимчасовим відступом державної партії від комуністичної доктрини, більшовицькою політикою імпровізації. Доведено, що ринкові відносини запроваджувалися в господарство УСРР під жорстким контролем держави, мали обмежений характер та використовувалися більшовиками для зміцнення політичної влади.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)613.2-2,2 + У03(4УКР)613

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА606342 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Беловолов Ю. Г. 
Рабочее движение на Кубе (1933 - 1952 гг.) / Ю. Г. Беловолов. - Донецк : Кассиопея, 1999. - 248 c. - рус.

Проаналізовано важливий період в історії робітничого руху на Кубі - 1933 - 1952 рр., пов'язаний з закріпленням його позицій у внутрішній політиці країни завдяки досягненню єдності та згуртованості своїх лав на початку 1940-х рр. Висвітлено боротьбу прогресивних сил проти внутрішньої та зовнішньої реакції, яка домоглася розколу пролетаріату в роки "холодної війни" з метою підкорення його владі місцевого капіталу та іноземних монополістів. Досліджено курс на подолання розколу лав пролетаріату під керівництвом Конфедерації працівників Куби, зміцнення демократичних сил, перерване реакційним переворотом Батисти 10 березня 1952 р. Відсутність єдності серед антибатистських партій, неспроможність до опору пролетаріату послабленого розколом, викликали появу нових політичних сил - революційної молоді на чолі з Фіделем Кастро, яка стала на шлях збройної боротьби з диктатурою.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(7КУБ)6-42

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА603887 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Ачкіназі Б. О. 
Світова війна і влада у Франції (до питання про "Диктатуру" Клемансо в 1917 - 1919 рр.) / Б. О. Ачкіназі // Вісн. Дніпропетр. ун-ту. Історія та археол. - 2001. - Вип. 6. - С. 109-118. - Бібліогр.: 43 назв. - укp.

Висвітлено характер і специфіку так званої "диктатури" Клемансо у 1917 - 1919 рр. Доведено, що вона грунтувалась на парламентських рішеннях і була ліквідована після відновлення конституційних норм Третьої республіки (у жовтні 1919 р.).


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Фра)523-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68774 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Шаповал Ю. І. 
Україна ХХ століття: Особи та події в контексті важкої історії / Ю. І. Шаповал; Центр істор. політології Ін-ту політ. і етнонац. дослідж. НАН України. - К. : Генеза, 2001. - 557 c. - укp.

Вивчено недоступні раніше архівно-документальні джерела та висвітлено невідомі аспекти історії України у драматичному XX ст. Досліджено діяльність яскравих особистостей, долі яких у добу комуністичної диктатури склалися трагічно. На підставі використання матеріалів колишнього партійного та інших архівів, а також унікальних архівів ЧК - ГПУ - НКВД - КГБ, відтворено сторінки біографії М.Грушевського, К.Осьмака, Ю.Бачинського, Д.Ісаєвича, Є.Рихлика.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)6,02

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА604246 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Остроухов В. В. 
Філософські проблеми дослідження насилля і терору / В. В. Остроухов. - К. : Укр. Центр духов. культури, 2000. - 246 c. - Бібліогр.: 181 назв. - укp.

Розглянуто тему трансформації моральної парадигми в суспільній свідомості різних народів у різні історичні періоди. Зроблено порівняльний аналіз специфічних аспектів та особливостей застосування насилля і терору тоталітаристськими диктатурами ХХ ст. Досліджено проблеми формування моральних вимірів насильства в релігійно-філософських концепціях, поняття насилля в філософії К.Юнга, Е.Фромма, М.Бердяєва, А.Камю.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*666*333.73 + Ю3 в9 + Ю0 в05

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА600691 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Пащенко В.  
Більшовицька держава і православна церква в Україні (1917 - 1030-ті роки) : Моногр. / В. Пащенко, А. Киридон. - Полтава, 2004. - 335 c. - укp.

Проаналізовано формування політико-правової моделі державно-церковних відносин в Україні в 1917 - на початку 1920-х рр. Висвітлено тенденції розвитку українського національного церковного руху в зазначений період. Розкрито причини, суть і наслідки кампанії з вилучення церковних цінностей. Розглянуто питання "самоліквідації" української автокефальної православної церкви. Описано процес становлення антирелігійного агітаційно-пропагандистського режиму в Україні.

Проанализировано формирование политико-правовой модели государственно-церковных отношений в Украине в 1917 - начале 1920-х гг. Освещены тенденции развития украинского национального церковного движения в указанный период. Раскрыты причины, сущность и последствия кампании по изъятию церковных ценностей. Рассмотрены вопросы "самоликвидации" украинской автокефальной православной церкви. Описан процесс становления антирелигиозного агитационно-пропагандистского режима в Украине.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)61-55 + Э372.27-36

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА658516 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Вісник Київського міжнародного університету / ред.: О. П. Іваницька. - К., 2004. - 162 с. - (Міжнар. відносини; Вип. 3). - укp.

Розкрито вплив національно-визвольних процесів на демократизацію суспільства в австрійській імперії на початку ХІХ ст., особливості регіональної політики Габсбурзької монархії у 1830 - 1840 рр. Описано типологію та особливості диктатурного правління іспанського генерала М.Прімо де Рівери у 1923 - 1930 рр. Проаналізовано роль Німеччини в об'єднаній Європі у сучасний період, висвітлено пріоритети зовнішньої політики країни у 1991 - 2004 рр. Розглянуто проблеми та перспективи українсько-румунських відносин. Визначено стратегічні напрямки зовнішньоекономічного розвитку України та пріоритети формування зовнішньоторговельного режиму.

Изучены влияния национально-освободительных процессов на демократизацию общества в австрийской империи в начале ХІХ ст., особенности региональной политики Габсбургской монархии в 1830 - 1840 гг. Освещены типология и особенности диктатурного правления испанского генерала М.Примо де Риверы в 1923 - 1930 гг. Проанализирована роль Германии в объединенной Европе в современный период, освещены приоритеты внешней политики страны в 1991 - 2004 гг. Рассмотрены проблемы и перспективы украинско-румынских отношений. Определены стратегические направления внешнеэкономического развития Украины и приоритеты формирования внешнеторгового режима.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4я54(4УКР)3

Шифр НБУВ: Ж71862/міжн.відн. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Гуманітарна освіта: інтелект, виховання, професіоналізм : Тези доп. студ. наук.-практ. конф., 7 квіт. 2005 р., присвяч. 10-річчю УАЗТ / Укр. акад. зовніш. торгівлі. Каф. сусп. наук. - К., 2005. - 56 c. - укp.

Розглянуто соціально-політичний розвиток сучасного українського суспільства як чинник гуманітарної освіти, а також категорії раціонального та ірраціонального у філософському осмисленні людського існування. Показано роль переговорного процесу у боротьбі з авторитаризмом і диктатурою. Проаналізовано особливості становлення та розвитку гуманітарної освіти в Українській академії зовнішньої торгівлі.

Рассмотрены социально-политическое развитие современного украинского общества как фактор гуманитарного образования, а также категории рационального и иррационального в философском осмыслении человеческого существования. Показана роль переговорного процесса в борьбе с авторитаризмом и диктатурой. Проанализированы особенности становления и развития гуманитарного образования в Украинской академии внешней торговли.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч481.268 я431 + С.р(4УКР) я431

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА661536 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Научное наследие К.Маркса и современные социальные процессы : Материалы междунар. науч. конф., 5 - 6 мая 2004 г., г. Киев / ред.: Л. А. Гриффен; Нац. техн. ун-т Украины "Киев. политехн. ин-т". - К. : ЭКМО, 2004. - 305 c. - рус.

Рассмотрены социальная структура украинского общества и проблемы формирования самоидентичности социальных групп. Раскрыта природа производительных сил социализма, освещено ее влияние на характер социалистических производственных отношений. Определены причины кризиса международного рабочего движения и пути выхода из него. Проанализированы опыт применения политики диктатуры пролетариата в СССР, а также основные положения марксистского учения о социальной справедливости в современной политической науке. Изложены аспекты концепции свободного времени К.Маркса.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(4НІМ)6-60 я431(0) + С5*3 я431

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА657151 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Дерлоу Д.  
Ключові управлінські рішення. Технологія прийняття рішень : Пер. з англ. / Д. Дерлоу Р. А Семків, Р. Л Ткачук. - К. : Всеувито: Наук. думка, 2001. - 242 c. - (Сер. "Усе про менедж."). - Бібліогр.: с.235-236. - укp.

Викладено теорію управління на основі дослідження особливостей сучасного ділового життя. Запропоновано шляхи розв'язання основних проблем прийняття рішень: баланс інтуїції та розрахунку, диктатури та лідерства, стратегічних і тактичних пріоритетів, еволюційного та революційного у відтворенні управлінської схеми підприємства. Розглянуто інструментарій прийняття рішень і засобів контролю виконання. Висвітлено прийоми опанування основних якостей та вмінь, небхідних сучасному менеджеру для вдосконалення управлінської майстерності.


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.321

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС35517 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського