Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (2)Тематичний інтернет-навігатор (1)Наукова електронна бібліотека (61)Автореферати дисертацій (13)Книжкові видання та компакт-диски (170)Журнали та продовжувані видання (45)
Пошуковий запит: (<.>K=ГЕОЛОГІЯ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 723
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Геологія / ред.: В. Ф. Грінченко. - К., 2001. - 78 с. - (Вісн. Київ. нац. ун-ту ім. Т.Шевченка; Вип. 19). - укp.

Розглянуто проблеми геофізичного моніторингу небезпечних природних і техногенних явищ. Проаналізовано стан і перспективи розвитку сейсмологічної служби України. Показано можливість створення технології інтерпретації для векторного магнітометра. Аргументовано, що одночасне використання порівняльного методу до вертикальної, горизонтальної та сумарної аномальних компонент магнітного поля дозволяє отримати інформацію про геометричні та фізичні параметри джерела збудження у класі призматичних тіл. Запропоновано геофізичну інтерпретацію схилових деформацій у межах розвитку зсувів на Південному березі Криму.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д21я54(4Укр)3

Шифр НБУВ: Ж28079/Геол. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Геологія в XXI столітті: шляхи розвитку та перспективи / ред.: П. Ф. Гожик; НАН України. Ін-т геол. наук. - К. : Т-во "Знання" України, 2001. - 352 c. - укp.

Висвітлено деякі аспекти геології, палеонтології, тектоніки, стратиграфії, гідрогеології та геоекології. Розглянуто проблеми локалізації та ліквідації нафтопродуктових забруднень у підземному середовищі. Значну увагу приділено комп'ютерному картографуванню у морській геології. Всебічно досліджено вплив техногенних об'єктів нафтогазового комплексу на природні морські геоекосистеми. Розкрито перспективи розвитку морської геології у контексті загального реформування народного господарства України.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д3,0я43

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА606298 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Дмитрук Ю. М. 
Геологія екзогенних процесів : Навч. посіб. / Ю. М. Дмитрук; Чернів. держ. ун-т ім. Ю.Федьковича. - Чернівці : Рута, 2000. - 52 c. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Висвітлено найважливіші процеси і поняття екзогенної геології, які мають визначальний вплив на генезис грунтів. Встановлено, що у процесі вивітрювання, транспортування і перевідкладення гірські породи набувають нових властивостей, які не характерні для вихідних масивних кристалічних порід. З'ясовано, що залишкова та перевідкладена кора вивітрювання є субстратом для поселення різних організмів, у першу чергу - рослинних, вплив яких на дану кору призводить до інтенсивного її перетворення на грунт. Значну увагу приділено схиловим процесам та їх ролі в утворенні рельєфу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д382 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА600438 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Щуковський М. А. 
Геологія з основами мінералогії : Навч. посіб. до лаб.-практ. занять для студ. вищ. навч. закл. агр. спец. / М. А. Щуковський; Харк. держ. аграр. ун-т ім. В.В.Докучаєва. - Х., 2000. - 110 c. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Викладено загальні відомості про мінерали, їх кристалографію, а також описано форми знаходження мінералів у природі, їх фізичні ознаки та властивості. Наведено класифікацію головних породотвірних мінералів за хімічним складом. Основну увагу приділено фосфорним, калійним, азотним, гіпсовим, вапняковим, магнієвим та органічним агрономічним рудам. Детально проаналізовано еволюцію ландшафтів і людини у пізньому кайнозої на прикладі позальодовикової (перигляціальної) зони Лівобережної України.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д3,0я73-1 + Д33я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА606234 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Геологія та географія / ред.: Г. В. Пасічний. - Д., 1998. - 144 с. - (Вісн. Дніпропетр. ун-ту; Вип. 1). - укp. - рус.

Наведено нові результати геологічних, географічних та екологічних досліджень Середнього Придніпров'я. Окрему увагу приділено металогенії золота, срібла та марганцю. Викладено відомості щодо оцінки впливу різних антропогенних факторів на ландшафти, підземні та поверхневі води. Подано результати картографування території Дніпропетровщини.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д3/5я54(4УКР) + Д8,0я54(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68774/геол.геогр. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Геологія та розвідка нафтових і газових родовищ. Розвідувальна та промислова геологія : Держ. міжвід. наук.-техн. зб. / ред.: Є. І. Крижанівський; Івано-Франків. держ. техн. ун-т нафти і газу. - Івано-Франківськ, 1998. - 136 с. - (Розвідка і розробка нафт. і газ. родовищ; Вип. 35, Т. 1). - укp. - рус.

Наведено порівняльну характеристику основних алгоритмів томографічної обробки даних вертикального сейсмічного профілювання. Розглянуто питання вимірювання інтенсивності ядерних випромінювань з постійною статистичною помилкою, розподілу радіоактивних ізотопів урану, торію та калію в породах міоценових відкладів, а також особливості взаємозв'язку між тектонічною тріщинуватістю продуктивних горизонтів і характером питомих відборів нафти в межах Бориславського нафтогазопромислового району. Запропоновано метод розв'язання прямої задачі магніторозвідки для складнопобудованих середовищ, описано типи тектонічних тріщин в гірських породах Внутрішньої зони Передкарпатського прогину та ін.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д451.1я54

Шифр НБУВ: Ж61863/геол. та розв. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Геологія і магматизм докембрію Українського Щита : Зб. ст. / ред.: М. П. Щербак; НАН України. Ін-т геохімії, мінералогії та рудоутворення. - К., 2000. - 250 c. - укp.

Розглянуто проблеми докембрію України, зокрема, питання геології, магматизму, стратиграфії, геохронології, тектоніки, петрології та металогенії. Наведено пропозиції щодо вдосконалення діючої стратиграфічної схеми докембрію, методики геологозйомочних робіт, пошуків корисних копалин, а також новітні теоретичні розробки деяких головних проблем геології докембрію.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д3,0(45УКР) я43 + Д432(45УКР)-24 я43 + Д59(45УКР)34 я43

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА598029 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Геологія, буріння та експлуатація родовищ нафти і газу : Зб. наук. пр. / ред.: В. К. Мельничук; ВАТ "Укр. нафтогаз. ін-т". - К., 1999. - 119 c. - укp.

Розглянуто питання геології, розвідки, розробки та експлуатації нафтових і газових родовищ, буріння та освоєння нафтових і газових свердловин, збору, транспорту та зберігання нафти і газу, а також економіки та організації виробництва у нафтовій і газовій промисловості. Висвітлено проблеми підвищення нафтогазовіддачі покладів вуглеводнів, розкриття продуктивних горизонтів, техніки та технології видобутку нафти і газу. Проаналізовано питання обліку видобутку нафти і газу та закачки робочих агентів.


Індекс рубрикатора НБУВ: И36 я43

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА595063 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Геологія. Географія / ред.: Г. В. Пасічний. - Д., 2000. - 148 с. - (Вісн. Дніпропетр. ун-ту; Вип. 3). - укp. - рус.

Наведено результати геологічних, географічних і геоекологічних досліджень центральної частини України. Розглянуто мінералогію, морфологію та генетичні особливості родовищ золота. Детально проаналізовано промислово-урбаністичну та георелігійну ситуації на Дніпропетровщині. Розроблено методи контролю за процесом вилучення золота з руд. Охарактеризовано вплив важких металів на морфофізіологічні показники амфібій.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д3,0я54(4Укр)3 + Д8,0я54(4Укр)3 + Э29(4Укр),4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68774 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Геологія. Географія. Екологія / ред.: К. А. Нємець. - Х. : Основа, 1998. - 226 с. - (Вісн. Харк. ун-ту; N 402). - укp. - рус.

Розглядаються питання раціонального використання та охорони природного середовища, наводяться результати досліджень у галузі екології, геохімії, гідрогеології, географії, екології, соціальної та економічної географії. Аналізуються проблеми та перспективи використання ресурсів вторинної мінеральної сировини в Україні, уніфікована система характеристик, показників та умовних позначень для екологічно-природоохоронного картографування, проблеми інтеграції України в світовий ринок продовольства та сільськогосподарської продукції, ландшафтно-екологічні дослідження під час організації мережі спостережень за хімічними елементами. Повідомляється про досвід втілення єдиної системи безперервної екологічної освіти та виховання у позашкільних навчальних закладах. Ряд статей присвячено 125-річчю від дня народження видатного геолога і палеонтолога Д.М.Соболєва.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д3/5я54(45УКР) + Д8,0я54(45УКР) + Б1я54(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29137 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Рудько Г. І. 
Екологічна проблематика в географії та геології, її зміст та розвиток в Україні / Г. І. Рудько // Людина і довкілля. Пробл. неоекології. - Х., 2000. - Вип. 1. - С. 16-22. - укp.

Розглянуто аспекти екологічної проблематики в географії та геології. Надано характеристику екологічній геології як новому науковому напрямку в геології. Наведено її логічну структуру. На основі оцінки реального екологічного стану, що склався в державі, обгрунтовано необхідність відкриття спеціальності "Екологічна геологія" у вузах України.


Індекс рубрикатора НБУВ: Б1в2:Д + Д3,0в760 + Д8,0в76

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70579 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Бобров О. Б. 
Майське золоторудне родовище (Геологія, речовинний склад руд, модель утворення) / О. Б. Бобров, А. О. Сіворонов, І. Є. Меркушин, Д. С. Гурський, А. Х. Бакаржиєв, О. Ф. Маківчук, Л. З. Скакун, Н. О. Гнутенко, Ю. В. Ляхов; НАН України. Ін-т геол. наук. - Д. : Арт-Прес: Техпечать, 2000. - 166 c. - Бібліогр.: 116 назв. - укp.

Наведено результати комплексного вивчення Майського золоторудного родовища геолого-структурними, формаційними, мінералого-фізичними та термобарогеохімічними методами досліджень. Показано, що родовище пов'язане з флексуроподібним ускладненням східного крила Савранської синкліналі та утворено завдяки відділенню метаморфогенно-гідротермальних флюїдних систем аляскітоїдних гранітів у процесі їх кристалізації.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д451(45УКР)41 + Д59(45УКР)451

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА599850 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Наукові праці Донецького державного технічного університету. Сер. Гірнича геологія. Вип. 23 / ред.: Є. О. Башков. - Донецьк, 2001. - 120 с. - рус.

Наведено результати наукових досліджень у галузі сучасних розробок розвідки родовищ корисних копалин, маркшейдерської справи та геодезії. Розглянуто деякі питання та досягнення у галузі геологічних наук, будівництва шахт і підземних споруд, буріння свердловин за складних умов. Визначено параметри випуску породи за комбінованою технологією проходки вертикальних гірничих виробок. Проведено шахтні дослідження впливу параметрів буропідривних робіт на гранулометричний склад підірваної породи за комбінованою технологією. Обгрунтовано параметри міжрамних огорож об'ємної конструкції, буропідривних робіт за комбінованою технологією проходки виробок. Розглянуто питання підвищення ефективність буріння газових свердловин на вугільних родовищах.


Індекс рубрикатора НБУВ: И.я54(4Укр)3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69802 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Нафтогазова геологія та геофізика України - погляд у нове тисячоліття : Міжнар. наук. конф. молодих вчен. та спец., 20-21 черв. 2000 р.: Зб. робіт конф. / Укр. держ. геологорозвідув. ін-т (УкрДГРІ). - Чернігів, 2000. - 162 c. - укp.

Розглянуто особливості седиментації війзейсько-турнейських нафтогазових комплексів Качанівсько-Козіївської ділянки, а також перспективи нарощування запасів вуглеводнів у північно-західній частині Більче-Волицької зони Передкарпатського прогину. Проаналізовано історію формування локальної складчастості Каркінітсько-Північно-Кримського крейдово-палеогенового прогину. Досліджено вплив геологопошукових робіт на екологічний стан навколишнього середовища Селюхівської площі та розподіл важких металів у грунтах гірських ландшафтів внаслідок буріння нафтових свердловин за умов Передкарпаття.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д453.1 я431(0) + Д3/5 я431(0) + И36 я431(0)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА603860 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Бизов В. Ф. 
Основи динамічної та прикладної геології. Динамічна геологія : Підруч. / В. Ф. Бизов, І. С. Паранько. - Кривий Ріг : Мінерал, 2000. - 205 c. - (Б-ка гірн. інженера; Т. 1). - укp. - рус.

Наведено основні відомості про Землю, її внутрішню будову, склад та етапи розвитку. Розглянуто природу, причини та фактори екзо- й ендогенних процесів, їх продукти. Розкрито значення даних процесів для формування родовищ корисних копалин. Охарактеризовано вплив техногенезу на зміни геологічного середовища та висвітлено геологічні аспекти охорони довкілля і земних надр. Висвітлено значення інформації про зовнішню та внутрішню динаміку Землі для планування, проектування і проведення гірничих робіт.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д38я73-1

Шифр НБУВ: ВС34462 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Бизов В. Ф. 
Основи динамічної та прикладної геології: Прикладна геологія : Підруч. для студ. / В. Ф. Бизов, І. С. Паранько. - Кривий Ріг : Мінерал, 2000. - 138 c. - (Б-ка гірн. інженера; Т. 2). - Бібліогр.: 39 назв. - укp.

Викладено основні положення прикладної геології. Наведено відомості про корисні копалини, моделі їх класифікації, промислові типи корисних копалин. Охарактеризовано головні аспекти пошуків і розвідки родовищ. Розглянуто принципи, стадії, методи та системи їх розвідки, методику апробування корисних копалин, кондиції, підрахунок запасів і геолого-промислову оцінку родовищ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д451/453-5 я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС34569 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Єсипчук К. Ю. 
Уточнення кореляційної стратиграфічної схеми докембрію Українського щита / К. Ю. Єсипчук, М. П. Щербак, Є. Б. Глеваський, В. М. Скобелєв, Л. М. Степанюк, Г. В. Артеменко, В. М. Клочков // Минерал. журн. - 1999. - 21, № 1. - С. 5-19. - Бібліогр.: 25 назв. - укp.

Обгрунтовано зміни, які внесені в кореляційну стратиграфічну схему докембрію Українського щита після їх обговорення на III Всеукраїнській міжвідомчій нараді "Геологія та стратиграфія докембрію Українського щита" (21-23 квітня 1998 р., Київ) та затвердження Національним стратиграфічним комітетом України. Уточнено розчленування тетерівської серії; скорельовано нижню частину інгуло-інгулецької серії з криворізькою; перенесено глеєватську світу з мезо- в палеопротерозой; виділено осипенківську товщу в неоархеї, а садову - в палеопротерозої; встановлено шереметівський комплекс плагіогранітів в палеопротерозої Північно-Західного і старобогданівський комплекс сієнітів та кварцових сієнітів в неоархеї Приазовського району.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14166 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Ципріанович І. В. 
Інженерна геологія : Підручник для студ. буд. спец. вузів / І. В. Ципріанович; Київ. міжнар. ун-т цив. авіації. - К., 1999. - 258 c. - Бібліогр.: 26 назв. - укp.

Викладено загальні уявлення про походження та будову Землі, ендогенні та екзогенні процеси, що відбуваються на планеті, утворення мінералів і гірських порід. Наведено наукові основи грунтознавства, гідрогеології та геодинаміки. Особливу увагу приділено розгляду техногенних процесів, питань інженерно-геологічних досліджень для будівництва та збереження довкілля.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д49 я73-1 + Д,0 я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА602212 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Вісник Дніпропетровського університету / ред.: М. В. Поляков. - Д., 2004. - 158 с. - (Геологія. Географія; Вип. 6, N 8). - укp. - рус.

Наведено результати досліджень з питань загальної геології, стратиграфії, гідрогеології, інженерної та екологічної геології, фізичної та економічної географії, гідрохімії техногенезу. Проаналізовано вплив метаморфізму, петрографічного складу та ступеня відновленості на хіміко-технологічні властивості вугілля Львівсько-Волинського басейну. Висвітлено питання взаємодії людини та геоморфологічного середовища міських екосистем. Викладено наукові підходи до розробки змісту топонімічних карт, структури та змісту історико-географічного атласу Дніпропетровська, а також методику дослідження етнічних груп населення України, зокрема німецького етносу. Визначено перспективи розвитку нафтогазової промисловості в країні.

Приведены результаты исследований по вопросам общей геологии, стратиграфии, гидрогеологии, инженерной и экологической геологии, физической и экономической географии, гидрохимии техногенеза. Проанализированы влияние метаморфизма, петрографического состава и степени восстановления на химико-технологические свойства угля Львовско-Волынского бассейна. Освещены вопросы взаимодействия человека и геоморфологической среды городских экосистем. Изложены научные подходы к разработке содержания топонимических карт, структуры и содержания историко-географического атласа Днепропетровска, а также методика исследования этнических групп населения Украины, в частности немецкого этноса. Определены перспективы развития нефтегазовой промышленности в стране.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д,0я54(4УКР)3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68774/Геол.Геогр. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Вісник Київського національного університету ім. Т.Шевченка / ред.: В. Ф. Грінченко. - К., 2004. - 116 с. - (Геологія; Вип. 29-30). - укp.

Розглянуто питання геофізичного моніторингу карстово-суфозійних процесів на території Рівненської АЕС. Описано природу сейсмічних границь земної кори кіровоградського блоку Українського кристалічного щита, геохімічну типізацію його гранітоїдних комплексів та особливості їх формування. Висвітлено еколого-економічні аспекти моніторингу мінерально-сировинних ресурсів країни. Викладено методику кількісної оцінки мінералогічного складу континентальної земної кори. Визначено параметри гіпоцентрів карпатських землетрусів з урахуванням глибинної будови літосфери регіону та усереднених кінематичних незв'язок сейсмічних хвиль.

Рассмотрены вопросы геофизического мониторинга карстово-суффозионных процессов на территории Ровенской АЭС. Описаны природа сейсмических границ земной коры кировоградского блока Украинского кристаллического щита, геохимическая типизация его гранитоидных комплексов и особенности их формирования. Освещены эколого-экономические аспекты мониторинга минерально-сырьевых ресурсов страны. Изложена методика количественной оценки минералогического состава континентальной земной коры. Определены параметры гипоцентров карпатских землетрясений с учётом глубинной структуры литосферы региона и усредненных кинематических несвязок сейсмических волн.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д3,0я54(4Укр)3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28079/геол. Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського