Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (10)Тематичний інтернет-навігатор (2)Наукова електронна бібліотека (76)Автореферати дисертацій (87)Книжкові видання та компакт-диски (499)Журнали та продовжувані видання (19)
Пошуковий запит: (<.>K=ДЕПУТАТ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 468
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Хорунжий М. Й. 
Аграрна політика : Навч. посіб. / М. Й. Хорунжий; Київ. нац. екон. ун-т. - К., 1998. - 240 c. - Бібліогр.: 24 назв. - укp.

Обгрунтовується сутність і головні напрями державної аграрної політики України, умови і механізми її реалізації. Викладено фундаментальні питання, що формують поняття аграрної політики у світлі вимог Конституції України згідно з інтересами українського селянства. Вказуються основні напрями реформування агропромислового виробництва відповідно до потреб ринкових перетворень. Узагальнено різні точки зору щодо аграрних реформувань, які були висловлені державними діячами, народними депутатами і вченими-аграріями України. Розглядаються принципові питання реформування економічних відносин в агропромисловому комплексі України та шляхи виходу із затяжної кризи.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-18

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА587076 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Демократичний вибір як філософська і соціально-політична проблема : Зб. наук. пр. / ред.: О. М. Соломаха; Черніг. обл. від-ня Ком. виборців України. - Чернігів, 1999. - 101 c. - укp.

Проаналізовано історичні, філософсько-методологічні, соціальні та політичні проблеми демократичного вибору влади, узагальнено окремі аспекти виборів народних депутатів Верховної Ради України, що відбулися 1998 р. Розглянуто архетипи вибору в європейських народів, універсалізм як метафілософію сучасної політичної ментальності, діяльність опозиційних партій у політичній боротьбі, а також проблему співпраці провідних українських партій під час перших демократичних виборів в Україні тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф052(4УКР) + Х809(4УКР)526"1998" + Ю212.73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА596471 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Полешко А.  
Депутатська недоторканність: український і європейський досвід / А. Полешко // Право України. - 1999. - № 4. - С. 109-110. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27747 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
4.

Олійник М. П. 
Деякі аспекти правового статусу привілеїв парламентаріїв у порівняльному конституційному праві / М. П. Олійник, Н. М. Олійник // Вісн. Технол. ун-ту Поділля. - 1999. - № 6. - С. 19-20. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Проаналізовано досвід США, Франції, ФРН, України щодо індемнітету та імунітету депутатів. Висловлюються пропозиції щодо вдосконалення механізму недоторканості депутатів в Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х806.2 + Х999.80

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69410 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Ставнійчук М. І. 
Законодавство про вибори народних депутатів України: актуальні проблеми теорії і практики / М. І. Ставнійчук; ред.: В. Ф. Погорілко; Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького НАН України. - К. : Факт, 2001. - 156 c. - Бібліогр.: с. 144-155. - укp.

Висвітлено теоретичні та практичні проблеми правового регулювання виборів народних депутатів України. Досліджено фундаментальні наукові проблеми становлення сучасного виборчого права та виборчого процесу в Україні. Розглянуто систему виборчого законодавства України. Проаналізовано етапи становлення та функції законодавства про вибори народних депутатів України у незалежній українській державі. Запропоновано шляхи удосконалення законодавства про вибори народних депутатів України.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)5-30

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА606119 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Майданник О. О. 
Конституційно-правова відповідальність / О. О. Майданник; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. - К. : Т-во "Знання" України, 2000. - 40 c. - Бібліогр.: с.38-40. - укp.

Розкрито суть і зміст інституту конституційно-правової відповідальності, його роль як важливого засобу втілення в життя закріпленого в Конституції України (ст. 8) положення про панування верховенства права, його дії як принципу суспільного і державного буття. Визначено можливі критерії класифікації конституційно-правової відповідальності, охарактеризовано її встановлені види, показано своєрідність санкцій за конституційні правопорушення. Обгрунтовано необхідність доповнення Конституції та законів України нормами, які б усунули прогалини в законодавстві щодо реальної відповідальності народних депутатів перед українським народом, а також кодифікування в окремому законі всіх норм, що регламентують відносини у даній сфері.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)11

Рубрики:

Шифр НБУВ: Р88255 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Культура та інформаційне суспільство XXI століття : Матеріали наук.-творч. студент. конф., 10 - 11 квіт. 2001 р. / ред.: І. О. Давидова; Харк. держ. акад. культури. - Х., 2001. - 152 c. - укp.

Охарактеризовано процес формування естетичного ставлення до людського тіла та його рухів у японській ритмопластичній культурі (театрі, танку, бойових мистецтвах). Висвітлено актуальні питання економічного розвитку України. Проаналізовано світовий історичний досвід і сучасну економічну політику України. Відображено проблеми тіньової економіки в Україні. Розглянуто сучасні проблеми розвитку ринку праці в Україні. Описано проблеми міжнародного інвестування та покращання інвестиційного клімату в Україні. Розкрито роль і місце реклами у сучасному суспільстві. Викладено особливості менеджменту у малому бізнесі. Визначено особливості конституційно-правового статусу народного депутата України. Здійснено корпоративний аналіз інституту депутатської недоторканості. Досліджено сучасні проблеми вітчизняного музеєзнавства, а також особливості розвитку спеціалізованих музеїв в Україні. Висвітлено місце бібліотек у інформаційному просторі та розкрито функції бібліотек у сучасному суспільстві. Вивчено проблеми та наведено перспективи розвитку міжнародного туризму в Україні. Проаналізовано роль книжки у духовному житті Київської Русі. Визначено шляхи удосконалення поточної національної бібліографії України. Описано сучасні проблеми та перспективи ретроспективної національної бібліографії. Охарактеризовано Україну в контексті розвитку світового інформаційного освітнього Інтернет-середовища.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч11 я431(4УКР) + Ч23 я431(4УКР) + С.я431(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА606795 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Бублик И. Ф. 
Лингвоэтологические структуры вербальной агрессии (на материале речей депутатов бундестага ФРГ) / И. Ф. Бублик // Вч. зап. Харк. гуманіт. ін-ту "Нар. укр. акад.". - 2000. - Т. 6. - С. 456-461. - Библиогр.: 8 назв. - рус.

Розглянуто проблему лінгвістичного вивчення агресивної поведінки. Дослідження виконано на матеріалі промов депутатів бундестагу ФРН, які було виголошено в період до і після виборів канцлера восени 1998 року. Проаналізовано агресивну мовленнєву поведінку в парламентському узусі ФРН. Наведено визначення вербальної агресії в цілому. Запропоновано прагмалінгвістичну класифікацію агресивних мовленнєвих актів як актів звинувачення, погрози, іронії, глузування, наклепу, приниження, образи, як ініціативних та реактивних, прямих і непрямих. Узагальнено попередні висновки щодо особливостей функціонування агресивних мовленнєвих актів у парламентському узусі, а саме про об'єкт агресивної мовленнєвої поведінки та фактори, що її викликають. Об'єктом агресивних висловлювань у парламенті є морально-етичні позиції, інтелектуальні властивості та ділові якості опонентів. Умовами, що викликають вербальну агресію у парламенті, є наявність сильної парламентської опозиції та гострої соціально-політичної проблеми. Висловлено тезу про доцільність розгляду мовних засобів актуалізації агресивної мовленнєвої поведінки в парламентському узусі ФРН.


Ключ. слова: вербальна агресія, мовленнєва поведінка, агресивний мовленнєвий акт, бундестаг ФРН, депутати
Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.24-711.2 + Ю703.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69505 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Барабаш Ю.  
Міжфракційна міграція депутатів Верховної Ради України: причини, наслідки, шляхи вирішення проблеми / Ю. Барабаш // Людина і політика. - 2001. - № 1. - С. 26-31. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Висвітлено причини та наслідки міжфракційної міграції депутатів Верховної Ради України. Розглянуто поняття фракції, її повноваження, питання членства у фракції. Висунуто тезу про те, що міжфракційна міграція є особливим явищем українського парламенту, яке не сприяє стабільності діяльності Верховної Ради.


Ключ. слова: фракція, міграція, депутат
Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Укр)64-5 + Х809(4Укр)62

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16653 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Біленчук П. Д. 
Місцеве самоврядування в Україні. Муніципальне право : Навч. посіб. для вищ. навч. закл. / П. Д. Біленчук, В. В. Кравченко, М. В. Підмогильний; Європ. ун-т упр., безпеки та інформ.-прав. технологій. - К. : Атіка, 2000. - 304 c. - укp.

На основі аналізу чинного законодавства, широкого використання історико-правового і порівняльного методів розглянуто основні засади місцевого самоврядування (муніципального права), зокрема, історію, теорію, методологію, правові основи, а також пріоритетні напрямки розвитку місцевого самоврядування в Україні. Охарактеризовано основні вітчизняні та зарубіжні законодавчі акти про місцеве самоврядування, зокрема, Закон України "Про місцеве самоврядування в Україні", "Про статус депутатів місцевих Рад народних депутатів", "Про всеукраїнський та місцевий референдуми", Європейська хартія міст, Стамбульську декларацію з проблем поселень людей тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)011.2 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА596447 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Звірковська В.  
Парламентська культура в Україні: чинники, рівень і тенденції розвитку / В. Звірковська // Людина і політика. - 2001. - № 4. - С. 115-127. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Розглянуто поняття "парламентська культура" як важливий чинник сучасного українського державотворення. Увагу приділено чинникам розвитку парламентської культури, її складовим, шляхам формування депутатської етики. Проведено паралелі з парламентами західних країн, проаналізовано їх здобутки у цій сфері. Зроблено висновок про те, що недостатній рівень парламентської культури істотно послаблює авторитет парламентаризму - найвиразнішої форми публічної політики та демократії.


Ключ. слова: парламентська культура
Індекс рубрикатора НБУВ: Ф053

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16653 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Чорновол І.  
Польсько-українська угода 1890 - 1894 рр. / І. Чорновол; Львів. акад. мистецтв. - Л., 2000. - 247 c. - Бібліогр.: с. 229-240. - укp.

Висвітлено одну з найгучніших спроб польсько-українського порозуміння - угоду українських депутатів галицького сейму з його польськими фракціями. На підставі архівних джерел спростовано попередні трактування даної угоди і запропоновано новий погляд на неї. Відтворено широкий контекст українського громадського життя у 80-ті рр. і на початку 90-х рр. ХІХ ст.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР33)51-56 + Т3(4ПОЛ)51-56

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА601222 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Грушанська Н.  
Поняття та сутність інституту депутатської етики / Н. Грушанська // Право України. - 1999. - № 5. - С. 79-81. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х806.2 + Ю715.495

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27747 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
14.

Яцунська О.  
Проблеми становлення місцевого самоврядування в Україні: досвід соціологічного аналізу / О. Яцунська // Людина і політика. - 2000. - № 4. - С. 2-9. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Розглянуто проблему місцевого самоврядування в Україні. Наведено етапи реформи місцевого самоврядування, проаналізовано результати виборів місцевих голів і хід проведення виборів до місцевих рад. Висвітлено результати опитувань населення щодо проблеми місцевого самоврядування.


Ключ. слова: місцеве самоврядування, депутати
Індекс рубрикатора НБУВ: С5*333.641*18:С5*422.111

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16653 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Адамов Б. І. 
Розширення бази і поліпшення організації місцевого оподаткування в місті / Б. І. Адамов; НАН України. Ін-т економіки пром-сті. - Донецьк, 1997. - 46 c. - Бібліогр.: 11 назв. - укp. - рус.

Наводяться типові зразки рішень місцевих Рад народних депутатів про впровадження місцевого податку і збору та положення про них. Розроблені зразки рішень про готельний збір, збір за паркування автомобілів і видачу ордера на квартиру, за участь у бігах на іподромі, за право на використання символіки міста, за право проведення кіно- і телезйомок, місцевих аукціонів, за видачу дозволу на розміщення об'єктів торгівлі.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.413.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Р85319 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Кислий П.  
Становлення парламентаризму в Україні: На тлі світового досвіду / П. Кислий, Ч. Вайз. - К. : Абріс, 2000. - 414 c. - Бібліогр.: 172 назв. - укp.

Розглянуто широке коло проблем, які вирішує парламент стосовно державного будівництва, становлення демократії, заохочення народу до управління державою через своїх представників - депутатів, на підставі діяльності Верховної Ради України за 1991 - 1999 рр. Зроблено історичний огляд становлення парламентаризму у світі, законодавчої влади в Україні. Проаналізовано діяльність парламентських комітетів і народних депутатів у порівнянні з відповідними інституціями парламентів країн розвинутої демократії з метою використання їх багаторічного досвіду.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х806.2 + Х809(4УКР)62 + Ф035

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА601918 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Мурашин О.  
Сучасне дослідження проблем законодавства про вибори народних депутатів. / О. Мурашин // Право України. - 2001. - № 7. - С. 138-139. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4Укр)526.2-30

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27747 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
18.

Кісіль М. І. 
Схеми і механізми врегулювання майнових відносин у процесі реформування міжгосподарських лісових господарств / М. І. Кісіль, О. О. Канцуров. - К. : ІАЕ УААН, 2001. - 12 c. - укp.

Висвітлено концептуальні засади, схеми та механізми реформування лісових господарств, які необхідно враховувати під час підготовки відповідних нормативно-правових документів і рішень обласних рад народних депутатів, Всеукраїнського союзу сільськогосподарських підприємств. Розглянуто правові аспекти земельних та майнових відносин.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)340-571.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Р90634 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Україна. Вибори - 98: Досвід. Проблеми. Перспективи : Зб. матеріалів міжнар. наук.-практ. конф. (доп., виступи, рек.) / ред.: М. М. Рябець; Центр. вибор. коміс. - К., 1999. - 232 c. - укp.

Висвітлено підсумки виборів народних депутатів України та проблеми становлення виборчого законодавства. Досліджено теоретичні проблеми виборів як форми безпосередньої демократії. Розглянуто актуальні питання систематизації виборчого законодавства України. Проаналізовано особливості становлення виборчої системи в Україні. Відображено проблеми юридичної відповідальності за порушення виборчого законодавства. Описано порядок формування виборчих округів і виборчих комісій. Охарактеризовано особливості передвиборної агітації за умов змішаної системи виборів. Висвітлено міжнародний досвід участі політичних партій у виборчому процесі. Вивчено проблеми інформаційно-аналітичного, фінансового та матеріально-технічного забезпечення виборчого процесу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)526.2я431(0) + Ф052я431

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА610269 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

"Українське питання" в Російській імперії (кінець XIX - початок ХХ ст.) : В 3 ч. Ч. 2 / ред.: В. Г. Сарбей; НАН України. Ін-т історії України. - К., 1999. - 488 c. - укp.

На основі ретельного вивчення різноманітних архівних, статистичних, мемуарних першоджерел розглядається діяльність інтелектуальних провідників українства - Д.Багалія, Д.Яворницького, М.С.Грушевського, І.Франка, М.Коцюбинського, Л.Українки та ін. Висвітлюється стан української видавничої справи наприкінці ХІХ - початку ХХ ст., розкриваються передумови виникнення і функціонування українських культурно-освітніх організацій "Просвіта", "Родина", "Наша кооперація", "Український агроном" та інших, описується процес боротьби за українізацію освіти. Характеризується діяльність перших політичних партій в Україні в кінці ХІХ ст. - на початку ХХ ст., зокрема, Революційної Української Партії (РУП), Української соціалістичної партії (УСП), Української Народної партії (УНП), Української Демократичної Партії (УДП), Української Соціяльдемократії. Розповідається про діяльність селянських депутатів з України в державних думах Російської імперії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)52-56 + Т3(2)52-56

Рубрики:

Шифр НБУВ: В342673 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського