Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (4)Автореферати дисертацій (69)Книжкові видання та компакт-диски (34)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>K=ЕРОЗІЇ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 430
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Агрохімія і грунтознавство : Міжвід. темат. наук. зб.: Спец. вип. до V з'їзду УТГА (6-10 лип. 1998 р., м.Рівне). Ч. 3. Грунти - Екологія - Продовольство / ред.: В. В. Медведєв; УААН. Ін-т грунтознавства та агрохімії ім. О.Н.Соколовського. - Х., 1998. - 209 c. - укp.

Наведено результати досліджень з питань охорони навколишнього середовища та меліорації. Висвітлено стан і перспективи протиерозійного захисту грунтового покриву України, ландшафтно-екологічні методи захисту грунтів від ерозії, а також сучасні методи грунтових обстежень. Аналізуються особливості використання природних кормових угідь при реформуванні земельних відносин в умовах радіоактивного забруднення території. Представлено рекомендації щодо підвищення родючості осушених лучних грунтів шляхом їх удобрення продуктами очистки водоймищ, запропоновано методи відтворення та збереження родючості дерново-підзолистих грунтів легкого гранулометричного складу, а також охарактеризовано еколого-економічні аспекти вапнування та удобрення грунтів в зонах радіаційного забруднення тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: П038 я431(4УКР)5 + П06 я431(4УКР)5

Рубрики:

Шифр НБУВ: В342585 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Агрохімія і грунтознавство : Міжвід. темат. наук. зб. Вип. 59 / ред.: В. В. Медведєв; УААН. Ін-т грунтознавства та агрохімії ім. О.Н.Соколовського. - К. : Аграр. наука, 1998. - 174 с. - рус.

Викладено результати досліджень з охорони грунтів від ерозії та техногенного забруднення, запропоновано структуру автоматизованої інформаційної системи моніторингу земельних ресурсів, розглянуто технології ефективного і ресурсозберігаючого застосування добрив для підвищення продуктивності сільськогосподарських угідь. Досліджено принципи використання біологічних показників для оцінки токсичності забруднених грунтів, вплив різних систем обробітку грунту на продуктивність сівозміни і врожайність культур у південному Степу України та ін.


Індекс рубрикатора НБУВ: П03я5 + П04я5

Шифр НБУВ: Ж29253 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Нечаев С. В. 
Архейская океаническая кора как первоисточник рудогенных элементов и эволюция золоторудной минерализации в зеленокаменных комплексах Украинского щита / С. В. Нечаев // Минерал. журн. - 1999. - 21, № 4. - С. 106-115. - Библиогр.: 30 назв. - рус.

Нижні частини розрізів архейських зеленокам'яних комплексів Українського щита, що представлені магматичними породами мафіт-ультрамафітової асоціації, ідентифікованої з океанічною корою, розглянуто як первинне джерело рудогенних елементів у процесах подальшого рудоутворення. Припущено, що серпентинізація океанічних гіпербазитів обумовила першу мобілізацію і перерозподіл кларкового золота. До відомих зеленокам'яних комплексів (давніше за 3 млрд рр.) додано молодший. У цьому комплексі, який метаморфізований за умов гранулітової фації 2,6 млрд рр. тому, виявлено мінералізацію Ba, Mn (з Co, Ni, Cu), W, Cu і Zn, а також Cr і Ni з Au, котра ідентифікується з рудами, що утворилися в океанічних умовах фанерозою. Протерозойська регенерація цієї мінералізації утворює еволюційний ряд рудних мінеральних асоціацій від високотемпературної скарнової до низькотемпературної гідротермальної. Накреслено послідовність концентрації Au в зеленокам'яних комплексах, давніших за 3 млрд рр., яка пов'язана з оксидною і сульфідною фаціями залізо-кременистої формації та послідуючими етапами її гідротермальної регенерації. У результаті ерозії архейських комплексів утворилися раннєпротерозойські золотоносні теригенні відклади.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д432(45Укр)11-24 + Д59(45Укр)43

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14166 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Назаренко І. І. 
Загальне землеробство : Навч. посіб. для студ". Ч. 2 / І. І. Назаренко, І. С. Смага; Чернів. держ. ун-т ім. Ю.Федьковича. - Чернівці : Рута, 1999. - 87 c. - Библиогр.: 11 назв. - укp.

Подано відомості про сівозміни, їх ознаки, класифікацію, завдання, агрономічне обгрунтування та особливості в різних зонах України. Висвітлено досягнення у методиці обробітку грунту в сучасному землеробстві, а також запропоновано системи обробітку грунту під ярі, озимі культури у різних зонах України та за умов розвитку водної та вітрової ерозії.


Індекс рубрикатора НБУВ: П14 я7

Рубрики:

Шифр НБУВ: В342558 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Шерман І. М. 
Зрошуване землеробство і рибництво / І. М. Шерман // Тавр. наук. вісн. - 1999. - Вип. 11, ч. I. - С. 204-207. - укp.

Подано інформацію щодо втрат родючого шару грунту, органічних і мінеральних добрив у процесі виробництва продукції рибництва за умов зрошувального землеробства, внаслідок водної і вітрової ерозії. Розглянуто принципи акумуляції гумусу й органо-мінеральних добрив у водоймах, наведено принципи ведення рибництва у зрошувальних водоймах, що забезпечує отримання 600 - 700 кг/га риби і покращання екологічної ситуації навколишнього середовища.


Індекс рубрикатора НБУВ: П062,9,025 + П728,025

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69225 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Матеріали науково-практичної конференції "Земельна реформа в Україні. Сучасний стан та перспективи подальшого удосконалення земельних відносин" (10 - 13 квіт. 2001 р.; м.Київ) / ред.: А. С. Даниленко; УААН. Ін-т землеустрою УААН, Нац. аграр. ун-т, "Земельна реформа в Україні. Сучасний стан та перспективи подальшого удосконалення земельних відносин", науково-практична конференція (2001; Київ). - К. : Знання, 2001. - 110 c. - укp.

Визначено сучасний стан та перспективи реформування земельних відносин в Україні. Висвітлено основні напрями подальшого розвитку земельної реформи в Україні. Досліджено економіко-екологічні проблеми раціонального природокористування за сучасних умов реформування земельних відносин. Відображено проблеми нормативно-правового забезпечення формування та розвитку ринку землі в Україні. Охарактеризовано земельно-ресурсний потенціал та його соціально-економічне значення. Описано передумови створення легального та ефективного ринку землі в Україні. Вивчено економічні проблеми картографічного забезпечення формування приватної власності земель сільськогосподарського призначення. Викладено деякі аспекти формування первинного та вторинного ринку землі. Здійснено екологічне обгрунтування рівня сільськогосподарської освоєності України. Проаналізовано можливості сучасних інформаційних технологій щодо прискорення земельної реформи в Україні. Розглянуто економічну ефективність використання територіальних ресурсів міст з цінним історико-культурним потенціалом. Досліджено еколого-економічні проблеми відтворення та збереження земель за сучасних умов. Розкрито деякі аспекти комплексного економіко-екологічного планування аграрної сфери. Висвітлено природоохоронні заходи щодо захисту та відновлення родючості земель, порушених під час спорудження нафтогазових свердловин. Визначено допустимі норми ерозії основних грунтів України під час впровадження землеустрою у реформованих господарствах. Описано роль та значення екологічної оцінки басейнів річок за умов земельної реформи.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х859(4УКР)11я431

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА606367 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Нормативи грунтозахисних контурно-меліоративних систем землеробства / ред.: О. Г. Тараріко, М. Г. Лобас; УААН. Ін-т агроекології та біотехнології. - К., 1998. - 158 c. - Бібліогр.: 38 назв. - укp.

Розглядаються закономірності розвитку ерозійного процесу та ерозійна ситуація в Україні. Наведено основні принципи контурно-меліоративної організації території, способи винесення і закріплення лінійних рубежів на місцевості. Дано опис смугового розміщення посівів, структури посівних площ і сівозміни. Підкреслено, що в умовах здійснення земельної реформи, утвердження різних форм власності на землю, зміни в соціально-економічній ситуації обумовлюють необхідність коригування і уточнення основних методологічних положень та нормативів грунтозахисної системи землеробства з контурною організацією території (КМЗ), в основу якої було покладено принцип системної оптимізації використання природних і матеріально-технічних ресурсів, регулювання водно-ерозійних процесів, диференційованого адаптування землекористування до грунтово-ландшафтних факторів. Представлено баланс гумусу, поживних елементів в системі КМЗ. Розглянуто особливості використання добрив при КМЗ. Висвітлено методи кількісного обліку ерозійних втрат грунту, а також втрат грунту при вітровій ерозії тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: П140.88(4УКР) я82

Шифр НБУВ: ВА587405 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Білонога Ю. Л. 
Оптимізація швидкості руху рідин в теплообмінниках / Ю. Л. Білонога // Хім. пром-сть України . - 1999. - № 5. - С. 33-35. - Бібліогр.: 2 назв. - укp.

Показано, що швидкість руху рідини в трубопроводах теплообмінної апаратури хімічних і харчових виробництв суттєво впливає на інтенсивність кавітаційної ерозії внутрішньої поверхні труб дорогого обладнання. З урахуванням коефіцієнта поверхневого натягу рідини, підраховано товщину ламінарної плівки живого перерізу. Запропоновано формулу підрахунку товщини ламінарної плівки, яка дає змогу оптимально розрахувати швидкість руху рідини в теплообмінній апаратурі.


Ключ. слова: кожухотрубні теплообмінники, інтенсивна ерозія, кавітація, ламінарна плівка
Індекс рубрикатора НБУВ: Л112-51-082

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14738 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Шикула М. К. 
Охорона грунтів : Навч. посіб. для студ. агр. закл. освіти III - IV рівнів акредитації / М. К. Шикула, О. Ф. Гнатенко, Л. Р. Петренко, Капштик М.В.; Нац. аграр. ун-т. - К. : Знання, 2001. - 400 c. - Бібліогр.: 53 назв. - укp.

Розглянуто основні причини та умови прояву руйнівних процесів у грунтах України, базуючись на сучасних концептуальних засадах. Висвітлено сучасні методи прогнозування процесів ерозії та деградації грунтів, а також методи запобігання та боротьби з ними. Проаналізовано механізми та чинники розвитку ерозійних і деградаційних процесів, а описано заходи для їх подолання. Проаналізовано грунтозахисні технології вирощування сільськогосподарських культур.


Індекс рубрикатора НБУВ: П038 я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА605855 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Хруслова Т. М. 
Іригаційна ерозія на схилових землях Донбасу при поливі ДМ "Фрегат" / Т. М. Хруслова, О. М. Козицький // Меліорація і вод. госп-во. - 1998. - № 85. - С. 37-42. - укp.

Наведено результати досліджень з формування структури штучного дощу та іригаційної ерозії на схилових землях при поливі дощувальною машиною "Фрегат". Встановлено величину ерозійнодопустимої норми поливу, показники дощу до утворення поверхневого стоку, величину поверхневого стоку, винесення і розподіл по площі змитого грунту. Розроблено заходи та технологічні методи зрошення культур, що виключають прояви ерозії.


Індекс рубрикатора НБУВ: П064.6(2УКР)55

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29055 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Амулявичюс А.  
Исследования магнитных свойств материалов, полученных в процессе лазерной резки стали / А. Амулявичюс, А. Даугвила, Р. Давидонис, Ч. Сипавичюс // Металлофизика и новейшие технологии. - 1998. - 20, № 11. - С. 56-64. - Библиогр.: 24 назв. - рус.


Ключ. слова: мессбауэровская спектроскопия, суперпарамагнетизм, нанокристаллы, намагниченность насыщения
Індекс рубрикатора НБУВ: К222.07 + К630.9

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14161 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
12.

Біологія / ред.: М. М. Марченко. - Чернівці : Рута, 2005. - 256 с. - (Наук. вісн. Чернів. ун-ту; Вип. 252). - укp. - рус.

Розглянуто питання застосування сучасних технологій для створення інформаційних баз даних агрохімічного обстеження грунтів. Проаналізовано особливості перебігу процесу трансформації рослин на першому етапі утворення грунтового гумусу. Визначено динаміку гумусного стану чорнозему в північному степу України. Висвітлено перспективи і проблеми інтродукції мікробних препаратів у агроценози. Розкрито вплив озимих культур в сівозміні на інтенсивність розвитку водної ерозії. Наведено оцінку цитотоксичності грунтів селітебних територій Буковини, а також біоіндикаційну оцінку поверхневого шару грунтів селітебних територій Прут-Дністровської рівнинної лісостепової області.

Рассмотрены вопросы применения современных технологий для создания информационных баз данных агрохимического обследования почв. Проанализированы особенности протекания процесса трансформации растений на первом этапе образования почвенного гумуса. Определена динамика гумусного состояния чернозема в северной степи Украины. Освещены перспективы и проблемы интродукции микробных препаратов в агроценозы. Изучено влияние озимых культур в севообороте на интенсивность развития водной эрозии. Приведена оценка цитотоксичности почв селитебных территорий Буковины, а также биоиндикационная оценка поверхностного слоя почв селитебных территорий Прут-Днестровской равнинной лесостепной области.


Індекс рубрикатора НБУВ: П0я54(4УКР)3

Шифр НБУВ: Ж69219 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Вісник аграрної науки Причорномор'я. Вип. 1(25) / ред.: В. С. Шебанін; Миколаїв. держ. аграр. ун-т. - Миколаїв, 2004. - 232 с. - укp.

Висвітлено проблеми трансформації особистих селянських господарств у селянські (фермерські) формування, використання маркетингу як способу ефективної реалізації продукції АПК. Проаналізовано стан іноземного інвестування аграрного сектору України, функціонування аграрного ринку, інвестиційний клімат в АПК. Розглянуто питання підвищення ефективності виробництва у підприємствах малого аграрного бізнесу. Розкрито вплив сучасної дегуміфікації грунту на його протиерозійну стійкість. Доведено, що втрата гумусу з грунту зменшує протиерозійний потенціал грунтового покриву та підсилює процес водної ерозії. Наведено характеристику степового ландшафту України як природно-антропогенної системи, диференційованої на окремі комплекси. Визначено напрямки досліджень екології степу, викладено підходи до оцінок стану довкілля.

Освещены проблемы трансформации личных крестьянских хозяйств в крестьянские (фермерские) формирования, использования маркетинга как способа эффективной реализации продукции АПК. Проанализированы состояние иностранного инвестирования аграрного сектора Украины, функционирование аграрного рынка, инвестиционный климат в АПК. Рассмотрены вопросы повышения эффективности производства в предприятиях малого аграрного бизнеса. Изучено влияние современной дегумификации почвы на её противоэрозионную устойчивость. Доказано, что потеря гумуса из почвы уменьшает противоэрозионный потенциал почвенного покрова и усиливает процесс водной эрозии. Приведена характеристика степного ландшафта Украины как природно-антропогенной системы, дифференцированной на отдельные комплексы. Определены направления исследований экологии степи, изложены подходы к оценкам состояния окружающей среды.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)32я54 + П.я54(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69316 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Єщенко В. О. 
Загальне землеробство : Підруч. для підготов. фахівців в аграр. вищ. навч. закл. II - IV рівнів акредитації з напряму "Агрономія" / В. О. Єщенко, П. Г. Копитко, В. П. Опришко, А. П. Бутило, П. В. Костогриз. - К. : Вища освіта, 2004. - 335 c. - укp.

Розглянуто основні закони землеробства, умови життя культурних рослин і заходи їх регулювання. Досліджено біологічні особливості бур'янів, наведено їх класифікацію та характеристику найбільш шкідливих і поширених представників окремих біологічних груп. Розроблено методики обліку забур'яненості посівів і визначення засміченості грунту насінням та органами вегетативного розмноження бур'янів. Обгрунтовано ефективні засоби боротьби зі шкідливими рослинами. Визначено основні принципи формування, проектування та освоєння сівозмін. Встановлено особливості розміщення польових культур і чистого пару. Розглянуто сучасні методи механічного обробітку грунту й агротехнічні засоби захисту орних земель від ерозії. Досліджено особливості формування системи землеробства в різних грунтово-кліматичних зонах України. Обгрунтовано науково-методичні засади проведення агрономічних досліджень, наведено зразки оформлення документації та методи статистичної обробки одержаних результатів.

Рассмотрены основные законы земледелия, оптимальные условия выращивания культурных растений и способы их регулирования. Исследованы биологические особенности сорняков, приведена их классификация и характеристика наиболее вредных и распространенных представителей отдельных биологических групп. Разработаны методики учета сорняков и определения засоренности почвы их семенами и органами вегетативного размножения. Обоснованы эффективные способы борьбы с вредными растениями. Определены основные принципы формирования, проектирования и освоения севооборота. Установлены особенности размещения полевых культур и чистого пара. Рассмотрены современные методы механической обработки почвы и агротехнические средства защиты вспашных земель от эрозии. Исследованы особенности формирования системы земледелия в разных почвенно-климатических зонах Украины. Обоснованы научно-методические принципы проведения агрономических исследований, приведены образцы оформления документации и методы статистической обработки полученных результатов.


Індекс рубрикатора НБУВ: П14 я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА659828 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Чернявський О. А. 
Конструювання протиерозійних агроландшафтів : Моногр. / О. А. Чернявський, В. К. Сівак; Держ. упр. екології та природ. ресурсів у Чернів. обл., Буков. ін-т агропромисл. вир-ва УААН. - Чернівці : Рута, 2005. - 292 c. - Бібліогр.: с. 256-258. - укp.

Висвітлено теоретико-методологічні засади протиерозійної організації території за умов Буковини. Проаналізовано сучасний стан земельних ресурсів області, описано грунтозахисну систему землеробства за контурно-меліоративною та внутрішньопольовою організацією території. На підставі експериментальних даних довготривалих стаціонарних дослідів розглянуто особливості ефективного та раціонального використання змитих грунтів, зокрема, охорони та відтворення їх родючості, а також захисту лісових ландшафтів від ерозії.

Освещены теоретико-методологические основы противоэрозионной организации территории в условиях Буковины. Проанализировано современное состояние земельных ресурсов области, описана почвозащитная система земледелия в соответствии с контурно-мелиоративной и внутриполевой организацией территории. На основании экспериментальных данных продолжительных стационарных опытов рассмотрены особенности эффективного и рационального использования смытых почв, в частности охраны и воссоздания их плодородия, а также защиты лесных ландшафтов от эрозии.


Індекс рубрикатора НБУВ: П064

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА662429 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Науковий вісник Національного аграрного університету. Вип. 81 / ред.: Д. О. Мельничук. - К., 2005. - 321 с. - укp.

Визначено показники родючості грунтів за умов грунтозахисних технологій вирощування сільськогосподарських культур. Проаналізовано вплив грунтозахисних агротехнологій на динаміку органічної речовини дерново-підзолистих грунтів Полісся, а також вплив тривалого застосування добрив на вміст і баланс калію в лучно-чорноземному карбонатному грунті Лісостепу України. Розглянуто питання відтворення родючості грунтів, формування екологічно сталих агроландшафтів, ерозії грунтів, біологічного землеробства, захисту рослин у грунтозахисних технологіях.

Определены показатели плодородия почв в условиях почвозащитных технологий выращивания сельскохозяйственных культур. Проанализировано влияние почвозащитных технологий на динамику органического вещества дерново-подзолистых почв Полесья, а также влияние продолжительного применения удобрений на содержание и баланс калия в лужно-черноземной карбонатной почве Лесостепи Украины. Рассмотрены вопросы восстановления плодородия почв, формирования экологически устойчивых агроландшафтов, эрозии почв, биологического земледелия, защиты растений в почвозащитных технологиях.


Індекс рубрикатора НБУВ: П.я54(4УКР)3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69836 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Система ведення сільського господарства Дніпропетровської області / ред.: О. А. Любович; Голов. упр. сіл. госп-ва і продовольства облдержадмін. {Дніпропетровськ}, Центр наук. забезп. агропромисл. вир-ва Дніпропетр. обл. - Д. : Ін-т зерн. госп-ва УААН, 2005. - 432 c. - укp.

Наведено агроекологічну характеристику природних ресурсів і грунтово-кліматичних умов області. Проаналізовано економічний стан і визначено перспективи розвитку сільського господарства. Висвітлено питання спеціалізації та концентрації агропромислового виробництва, викладено науково обгрунтовані рекомендації з підвищення урожайності сільськогосподарських культур, родючості грунтів і захисту їх від ерозії, удосконалення систем сівозмін і структури посівних площ.

Приведена агроэкологическая характеристика природных ресурсов и почвенно-климатических условий области. Проанализировано экономическое состояние и определены перспективы развития сельского хозяйства. Освещены вопросы специализации и концентрации агропромышленного производства, изложены научно обоснованные рекомендации по повышению урожайности сельскохозяйственных культур, плодородию почв и защиты их от эрозии, усовершенствованию систем севооборота и структуры посевных площадей.


Індекс рубрикатора НБУВ: П(4УКР-4ДНІ)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА665875 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Булигін С. Ю. 
Формування екологічно сталих агроландшафтів : Підруч. для підгот. фахівців із спец. 7.070904 "Землевпорядкування та кадастр" (спеціалізація "Охорона земель") та 7.130101 "Агрохімія та грунтознавство" (спеціалізація "Охорона грунтів") в аграр. вищ. навч. закл. ІІІ-ІV рівнів акредитації / С. Ю. Булигін. - К. : Урожай, 2005. - 298 c. - укp.

Висвітлено загальну концепцію формування екологічно сталих і високпродуктивних агроландшафтів за умов небезпеки ерозії та посух. Розглянуто фізичні основи ерозійних процесів, наведено їх класифікацію. Встановлено закономірності руху рідини, коефіцієнт шорсткості поверхні, показники стоку. Запропоновано метод розрахунку критичних швидкостей водних потоків для грунтів. Охарактеризовано кліматичні, топографічні, грунтові, літологічні, біо- та антропогенні фактори водної та вітрової ерозії грунтів. Проаналізовано властивості та особливості класифікації, картографування та меліорації еродованих земель. Досліджено розвиток ерозійних процесів на території України (за винятком гірських ландшафтів). Розглянуто основні аспекти та сучасні методи передпроектного обстеження території, призначеної для агроландшафтного упорядкування. Висвітлено питання протиерозійного захисту та екологічного нормування технологічного навантаження на грунт. Запропоновано алгоритм ескізного проектуваня грунтозахисно-меліоративної просторової структури агроландшафту.

Рассмотрена общая концепция формирования экологически устойчивых и высокопродуктивных агроландшафтов в условиях эрозии и засухи. Рассмотрены физические основы эрозийных процессов, представлена их классификация. Установлены закономерности движения жидкости, коэффициент шероховатости поверхности, показатели стока. Предложен метод расчета критических скоростей водных потоков для грунтов. Охарактеризованы климатические, топографические, грунтовые, литологические, биогенные и антропогенные факторы водной и ветряной эрозии почв. Проанализированы свойства и особенности классификации, картографирования и мелиорации эродированных земель. Исследовано развитие эрозионных процессов на территории Украины (за исключением горных ландшафтов). Рассмотрены основные аспекты и современные методы предварительного проектного обследования территории, предназначенной для агроландшафтных работ. Освещены вопросы противоэрозионной защиты и экологического нормирования технологической нагрузки на почву. Разработан алгоритм эскизного проектирования почвозащитно-мелиоративной пространственной структуры агроландшафта.


Індекс рубрикатора НБУВ: П064 я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА663397 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Географія України (регіональні проблеми) / ред.: Я. С. Кравчук. - Л., 1998. - 188 с. - (Вісн. Львів. ун-ту; Вип. 21). - укp.

Наведено результати геоморфологічних, фізико-географічних, соціально-економічних, екологічних та інших досліджень в Україні, зокрема, в Українських Карпатах, на Поділлі, Малому Поліссі, в українсько-польському прикордонному регіоні. Проведено екологічний аналіз окремих територій. Наведено еколого-геохімічну характеристику грунтового покриву Львова. Висвітлено вплив клімату на утворення та розвиток форм лінійної ерозії. Описано еколого-географічні аспекти освоєння геліоенергетичних ресурсів у Закарпатті. Розглянуто вплив природних умов на сільське розселення в гірських районах Львівщини та Івано-Франківщини.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д8,0(45УКР)я54(4УКР)3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28852/Геогр. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Корлюк С. С. 
Практикум з агроекології : Навч. посіб. для студ. аграр. спец. навч. закл. II - IV рівнів акредитації / С. С. Корлюк. - О. : Друк, 2000. - 144 c. - Бібліогр.: с. 143. - укp.

Розглянуто проблеми агроекології, зокрема, біосфери та екологічних систем, агрометеорологічного прогнозування, водної та вітрової ерозії грунтів, системи біологічного (альтернативного) землеробства. Описано мінеральні, органічні добрива, пестициди, проаналізовано їх вплив на навколишнє середовище. Наведено закон екології, охарактеризовано принципи організації екологічного моніторингу.


Індекс рубрикатора НБУВ: П035.8 я73-5

Шифр НБУВ: ВА616479 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського