Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (7)Тематичний інтернет-навігатор (1)Наукова електронна бібліотека (9)Автореферати дисертацій (202)Книжкові видання та компакт-диски (141)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>K=РОЗМНОЖЕНН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1041
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Павлова С. В. 
Анализ возможных деформаций нелинейной системы и методология их преодоления / С. В. Павлова // Пробл. упр. и информатики. - 1999. - № 6. - С. 31-39. - Библиогр.: 5 назв. - рус.

Проведено комп'ютерними засобами дослідження структурної нестійкості функції, що входить складовою у праву частину нелінійного диференціального рівняння об'єкта керування, та запропоновано засіб подолання негативних явищ, пов'язаних з неконтрольованим розмноженням критичних точок через деформації об'єкта.


Індекс рубрикатора НБУВ: З965.5-016

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26990 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Рудик С. К. 
Анатомія свійських тварин : Підруч. для студ. вищ. аграр. навч. закл. III - IV рівнів акредитації із спец. "Вет. медицина" та як навч. посіб. із спец. "Зооінженерія" / С. К. Рудик, Ю. О. Павловський, Б. В. Криштофорова, В. Т. Хомич, В. С. Левчук. - К. : Аграр. освіта, 2001. - 576 c. - укp.

Викладено основні закономірності будови тіла свійських тварин за системами органів: скелета, з'єднання кісток, м'язів, системи органів шкірного покриву, апаратів травлення, дихання, органів сечовиділення і розмноження, серцево-судинної та нервової систем, органів чуття. Розглянуто будову органів з погляду онто- та філогенезу в порівняльному аспекті. Висвітлено загальні принципи будови нервової системи. Наведено особливості будови тіла свійської птиці.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*63 я73-1 + П6-266 я73-1

Рубрики:
  

Шифр НБУВ: ВС34963 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Лисенко М. В. 
Анатомія і фізіологія сільськогосподарських тварин / М. В. Лисенко, В. І. Бойко, М. Д. Замазій. - К. : Лібра, 1999. - 430 c. - Бібліогр.: 28 назв. - укp.

Висвітлено історію розвитку та основи анатомії, фізіології, цитології, гістології та ембріології, об'єкти вивчення і методи дослідження тварин. Розглянуто загальні закономірності будови та функцій клітин, тканин і систем органів сільськогосподарських тварин: органів руху, травлення, дихання, сечовиділення, розмноження, крово- і лімфообігу, кровотворення, імунного захисту, а також органів шкірного покриву та внутрішньої секреції. Досліджено фізіологічні процеси, що відбуваються в організмі тварин.


Індекс рубрикатора НБУВ: П526.0 я73-1 + П527.3 я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС33813 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Нечитайло В. А. 
Ботаніка. Вищі рослини : Підруч. для студ. біол. ф-тів вищ. навч. закл. / В. А. Нечитайло, Л. Ф. Кучерява. - К. : Фітосоціоцентр, 2000. - 431 c. - укp.

Наведено стислий огляд розвитку ботанічної науки. Детально розглянуто структурну систему ядра, оболонку рослинної клітини, мітоз, амітоз і мейоз. Окремі розділи присвячено морфологічній та анатомічній будові вегетативних органів, відтворенню та розмноженню рослин, а також еколого-морфологічній класифікації життєвих форм. Апробовано сучасні біологічні, типологічні та допоміжні (математичний, морфологічний, анатомічний, палеоботанічний, ембріологічний, географічний, біохімічний, експериментальний, гібридологічний, тератологічний, серодіагностичний, а також ентомологічний) методи систематики рослин.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е522 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: СО24272 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Давиденко В. М. 
Біотехнологічні фактори інтенсифікації відтворення овець / В. М. Давиденко; УААН. - К. : Аграр. наука, 1998. - 250 c. - Бібліогр.: 414 назв. - укp.

Робота присвячена дослідженню анатомо-фізіологічних особливостей системи органів розмноження, удосконаленню інструментів і приладів штучного осіменіння овець, стимуляції і синхронізації репродуктивної функції, удосконаленню біотехнологічних методів інтенсифікації відтворення стад овець. Викладені результати досліджень автора, проведені за період з 1963 по 1998 роки. Висвітлено теорію і практику напрямків інтенсифікації біотехнології відтворення стад овець в умовах традиційних для України вівчарських ферм, комплексів і в умовах фермерських господарств.


Індекс рубрикатора НБУВ: П661-34,021

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА590263 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Харенко М. І. 
Біотехнологія розмноження свиней / М. І. Харенко. - 2-е вид., доп. - Суми : Козац. вал, 1998. - 221 c. - Бібліогр.: с. 214-218. - укp.

Містяться дані вітчизняних та зарубіжних вчених, а також результати особистих досліджень автора з проблеми біотехнології розмноження свиней, які включають матеріали морфо-функціональних особливостей статевої системи свиноматок і кнурів-плідників, основи організації і технології біотехніки розмноження в умовах промислових комплексів і спецгоспів, а також основні проблеми патології розмноження свиней у промисловій технології виробництва свинини.


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-3,021 + П875.54,021 + П876,021

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА590136 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Ветеринарна медицина : Міжнар. темат. наук. зб. Вип. 78, т. 2 / ред.: П. П. Фукс; УААН. - Х., 2000. - 251 с. - укp.

Проаналізовано застосування бджолиного обніжжя та препарату на його основі "Бістим" у комплексному лікуванні новонароджених телят у випадку диспепсії. Всебічно досліджено вплив йодовмісного препарату на динаміку гематологічних і біохімічних показників у молодняка великої рогатої худоби, хворого на гіпотиреоз. Описано деякі морфологічні зміни в органах травлення, сечовиділення, розмноження та імунної системи даної худоби, вирощеної у третій зоні радіоактивного забруднення.


Індекс рубрикатора НБУВ: П8я54(0)

Шифр НБУВ: Ж29046 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Тараненко Л. К. 
Використання інбредних ліній в гетерозисній селекції гречки / Л. К. Тараненко, О. О. Смолка // Вісн. Полтав. держ. с.-г. ін-ту. - 2000. - № 3. - С. 4-5. - укp.

З урахуванням біологічних особливостей розмноження гречки, зумовлених чітко вираженою системою самонесумісності, встановлено, що використання ефекту гетерозису в селекційних програмах є можливим у двох основних напрямках: шляхом створення сортів-синтетиків багаторазового використання гетерозису в ряді генерацій та сортолінійних і міжлінійних гетерозисних гібридів одноразового використання гетерозису.


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.8-314

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Дудник М. О. 
Виноградарство : Підруч. для студ. вищ. аграр. закл. освіти ІІІ-ІV рівнів акредитації / М. О. Дудник, М. М. Коваль, І. М. Козар, О. Д. Лянний, Е. І. Хреновськов. - К. : Урожай, 1999. - 287 c. - укp.

Розглянуто народногосподарське значення виноградарства, дано коротку історичну довідку про розвиток його в Україні, показано стан галузі та основні положення концепції розвитку на перспективу. Висвітлено питання біології та екології виноградної рослини, способи розмноження винограду, вирощування саджанців вищих селекційних категорій. Показано спеціалізацію природно-виноградарських районів України, наведено коротку характеристику сортименту винограду та шляхи його поліпшення. Стосовно до природних умов основних виноградарських регіонів України проаналізовано питання вибору ділянок та особливості закладання виноградників, системи ведення кущів, основні агротехнічні прийоми технології винограду: формування і обрізування кущів у поєднанні з операціями із зеленими частинами куща, система утримання грунту, удобрення, зрошення насаджень, захист рослин від хвороб і шкідників, раціональні способи збирання врожаю ягід. Окремо розглянуто особливості агротехніки столового винограду, а також методи визначення сорту, шляхи поліпшення існуючого сортименту та принципи районування і спеціалізації виноградарства України. Наведено практичні поради з деяких організаційно-економічних і агротехнічних питань культури винограду.


Індекс рубрикатора НБУВ: П26 я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА588365 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Пинчук А. И. 
Двойникование в кристаллах висмута при одновременном воздействии постоянного магнитного поля и сосредоточенной нагрузки / А. И. Пинчук, С. Д. Шаврей // Металлофизика и новейшие технологии. - 2000. - 22, № 12. - С. 43-46. - Библиогр.: 7 назв. - рус.

Виявлено, що прикладення постійного магнітного поля до монокристалів вісмуту з одночасною дією зосередженого навантаження на площину спайності (111) зразків призводить до часткового пригнічення двійникування. Істотно зменшуються сумарний здвійникований об'єм і сумарна площа меж поділу двійник - матриця. Основна причина падіння цих величин полягає в зменшенні середнього пробігу двійникувальних дислокацій під час накладання на кристали вісмуту постійного магнітного поля. Зі збільшенням часу дії зосередженого навантаження сумарний здвійникований об'єм і сумарна площа меж поділу збільшується. Останнє пояснено розмноженням двійникувальних дислокацій у гирлі клинуватих двійників. Інтерпретацію одержаних результатів наведено в рамках спін-залежної моделі магнітопластичного ефекту з урахуванням енергетичного розгляду процесів ковзання та двійникування.


Ключ. слова: двойникование, постоянное магнитное поле, сосредоточенная нагрузка, кристаллы висмута
Індекс рубрикатора НБУВ: К232.902.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14161 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Піщаленко М. А. 
Динаміка чисельності озимої совки у зв'язку з сонячною активністю та часом відновлення весняної вегетації озимої пшениці / М. А. Піщаленко, С. В. Писаренко // Вісн. Полтав. держ. с.-г. ін-ту. - 2001. - № 1. - С. 94-96. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Проведено порівняльний аналіз багаторічних даних масового розмноження озимої совки Agrotis segetum Schiff. у Полтавській області за останні 110 років. З урахуванням часу відновлення весняної вегетації рослини (ЧВВВ), що зимують та показників різких змін сонячної активності (СА), доведена можливість використання показників різких змін СА у прогнозуванні ЧВВВ і масових розмножень комах-шкідників.


Індекс рубрикатора НБУВ: П491.121.03

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Васильєва В. Л. 
Концептуальні основи визначення безпеки вірусних інсектицидів для здоров'я людини та довкілля / В. Л. Васильєва // Мікробіол. журн. - 2001. - 63, № 1. - С. 62-71. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Зазначено, що якісною відмінністю нового класу біопестицидів з використанням вірусів від хімічних засобів є внутрішньоклітинний паразитизм діючого чинника в організмі живого біологічного хазяїна та здатність входити до складу природних мікробіоценозів і протягом тривалого часу стримувати чисельність шкідливого виду. Аргументовано мету програми вивчення безпеки вірусів для нецільових тварин - припинення їх вірогідної адаптації до нецільових тварин, розмноження та спричинення неспецифічної інфекції. Показано, що тільки за такої умови є можливим вивчення інших параметрів - токсичності, алергенності препаратів і проведення їх нормування. Розроблено відповідні схеми та методи досліджень.


Ключ. слова: вірусні інсектициди, біобезпека, критерії оцінки, токсичність - патогенність бакуловірусів
Індекс рубрикатора НБУВ: Е30*445.5*725*80

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22205 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Таширев А. Б. 
Концепция интегральных механизмов аккумуляции металлов синтрофными микробными ассоциациями / А. Б. Таширев // Мікробіол. журн. - 1999. - 61, № 5. - С. 78-84. - Библиогр.: 18 назв. - рус.

Розглянуто інтегральні механізми взаємодії мікроорганізмів із широким спектром металів. Інтегральні біогеохімічні концентраційні функції синтрофних асоціацій забезпечують максимально повне вилучення металів із водних розчинів. Визначальними властивостями синтрофних асоціацій є такі: надзвичайно широке видове розмаїття і внаслідок цього - різноманітність типів мікробного метаболізму; висока концентрація біомаси; швидке протікання процесів концентрування хімічних елементів; інтегрування біогеохімічних функцій та як наслідок - здатність до концентрування будь-яких хімічних елементів; максимальна біогеохімічна енергія росту і розмноження та пов'язана з цим висока швидкість накопичення хімічних елементів. Розроблено узагальнену теоретичну модель взаємодії мікроорганізмів з широким спектром металів, яка може бути використана для створення нових мікробних природоохоронних технологій.


Ключ. слова: микробная аккумуляция металлов, синтрофные ассоциации
Індекс рубрикатора НБУВ: Е40*807

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22205 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Пузік В. К. 
Культура ізольованих органів, тканин і клітин в біотехнології рослин : Навч. посіб. для студ. агроном. спец. вузів III-IV рівнів акредитації / В. К. Пузік; Харк. держ. аграр. ун-т ім. В.В.Докучаєва. - Х., 1997. - 98 c. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Розглянуто предмет і задачі біотехнології, її складові частини. Показано значення генетичної інженерії при створенні нових рослин. Наведено методику культивування окремих ізольованих клітин, протопластів, пиляків, пилку та ін. Представлена характеристика клітинних популяцій in vitro, описується клітинна селекція і мутагенез, культура клітинних суспензій, а також висвітлюються методи in vitro для оздоровлення і розмноження рослин.


Індекс рубрикатора НБУВ: П123.7 я73-1

Шифр НБУВ: ВА588391 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Юркова Г. Н. 
Микроклональное размножение растений сахарной свеклы с генетически детерминированными признаками / Г. Н. Юркова, О. В. Дубровная, Т. В. Чугункова, И. И. Лялько // Физиология и биохимия культур. растений. - 1999. - 31, № 3. - С. 227-232. - Библиогр.: 14 назв. - рус.

Із клітин листкових експлантів шляхом прямої регенерації отримані рослини-регенеранти цінних генотипів цукрових буряків. Розроблено комплекс біотехнологічних прийомів, який дозволяє значно підвищити індукцію пагонів із клітин експлантів та прискорити розмноження рослин.


Ключ. слова: сахарная свекла, инбредные линии, маркерные признаки, микроклональное размножение
Індекс рубрикатора НБУВ: П215.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61831 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Стекленев Е. П. 
Морфогенетическая характеристика гамет и физиологические особенности размножения животных в связи с их гибридизацией / Е. П. Стекленев // Цитология и генетика. - 2000. - 34, № 4. - С. 50-78. - Библиогр.: 139 назв. - рус.

Результати аналізу морфогенетичної характеристики сперміїв 100 видів ссавців і деяких гібридних форм, анатомо-фізіологічних особливостей розмноження тварин різних таксономічних груп, відтворювальної здатності й повноцінності генеративних елементів віддалених гібридів відображають чітку картину їх біологічного взаємовідношення у зоологічному ряду. Воно обумовлене генетичними, фізіологічними і біохімічними факторами і проявляється у різній результативності гібридизаційних процесів, що визначається генеалогічною спорідненістю відправних видів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*447,23,025

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж60216 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Григоренко Н. В. 
Мутагенный эффект гербицида титуса у кукурузы / Н. В. Григоренко, Е. А. Ларченко // Цитология и генетика. - 2000. - 34, № 5. - С. 50-54. - Библиогр.: 10 назв. - рус.

За тестами хромосомних аберацій та генних мутацій вивчено мутагенний ефект нового гербіциду тітусу на кукурудзі. Показано, що досліджуваний препарат характеризується певною мутагенною активністю, яка інколи перевищувала рівень спонтанного мутування в 5 - 7 разів. Наголошено, що необхідно суворо дотримуватися рекомендованих доз, оскількі навіть незначне їх збільшення може призвести до суттєвих генетичних наслідків. Дуже важливо дотримуватись фази розвитку культурної рослини, в якій рекомендовано внесення гербіциду. Використання тітусу в посівах кукурудзи на ділянках гібридизації та в розсадниках розмноження елітних і суперелітних ліній взагалі не бажане.


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.2-434

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж60216 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Теслюк П. С. 
Насінництво картоплі / П. С. Теслюк, М. Я. Молоцький, М. Ю. Власенко. - Біла Церква : Білоцерк. держ. аграр. ун-т, 2000. - 200 c. - укp.

Висвітлено біологічні, біохімічні та морфологічні особливості картоплі, причини її виродження та шляхи боротьби з ними. Розглянуто систему насінництва картоплі та сорти, занесені до Реєстру сортів рослин України. Викладено технології вирощування садивних бульб у різних зонах країни у літньому садінні та у двохурожайній культурі, за умов зрошення та прискореного розмноження, а також засоби малої механізації для вирощування та збирання картоплі.


Індекс рубрикатора НБУВ: П215.1-37(4УКР),021

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА598849 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Рудишин С. Д. 
Основи біотехнології рослин : Навч. посіб. для студ. аграр. спец. / С. Д. Рудишин. - Вінниця, 1998. - 224 c. - Бібліогр.: 78 назв. - укp.

Висвітлено сучасні положення, методи та наукова ідеологія біотехнології рослин. Наведено основні етапи історії дисципліни, особливості біотехнологічної лабораторії, відомості про поживні середовища та методи стерилізації рослинного матеріалу. Особливий акцент зроблено на питаннях мікроклонального розмноження, дії фітогормонів, одержанні безвірусного матеріалу, природи сомаклональної мінливості, культурі протопластів, генетичній трансформації рослин.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*440.4 я73-1 + П123.7 я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА585800 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Мельничук М. Д. 
Основи біотехнології рослин : Підруч. / М. Д. Мельничук, Т. В. Новак, Б. О. Левенко. - К., 2000. - 247 c. - укp.

Викладено теоретичні засади біотехнології сільськогосподарських рослин. Наведено сучасні методи досліджень у галузі генетичної інженерії, мікроклонального розмноження, соматичної гібридизації, методи фітосанітарного контролю, кріозбереження з урахуванням екологічної безпеки використання рослинних біотехнологій у практиці сільськогосподарського виробництва. Висвітлено історію розвитку біотехнології. Досліджено проблеми екологічної безпеки використання біотехнологій. Запропоновано визначення основних технологічних процесів під час проведення генно-інженерних, біотехнологічних досліджень. Розкрито сутність і висвітлено деякі найбільш важливі результати застосування напрямків культури тканин і генної інженерії вищих рослин.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*440.4 я73 + П2-27 с1/8 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА605246 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського