Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (3)Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (33)Журнали та продовжувані видання (8)
Пошуковий запит: (<.>A=Яворська Г$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 52
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Яворська Г. М. 
Прескриптивна лінгвістика як дискурс (методологічний, соціолінгвістичний, етнокультурний аспекти) : Автореф. дис... д-ра філол. наук: 10.02.15 / Г. М. Яворська; НАН України. Ін-т укр. мови. - К., 2000. - 36 c. - укp.

Висвітлено теоретичні проблеми регулювання мовної діяльності суспільства, співвідношення дескриптивного та прескриптивного підходів щодо мови. Визначено статус та характерні ознаки прескриптивного підходу у науці про мову на тлі основних тенденцій розвитку лінгвістики у XIX - XX ст., узятих у перспективі загальнонаукових тенденцій розвитку гуманітарного знання. Вияви соціальної активності щодо мовних питань розглянуто як різновид метамовної рефлексії та досліджено у логіко-лінгвістичному та культурно-семіотичному аспектах. Вперше запропоновано варіант логічної інтерпретації лінгвістичних прескрипцій як таких, що мають деонтичну модальність та належать до логіки норм і дій. Наведено основні характеристики функціонально-комунікативного підходу до мови та визначено тенденцію розвитку соціолінгвістичних досліджень стосовно аналізу дискурсу. Особливу увагу приділено теоретичним проблемам мовної норми. З метою дослідження динаміки нормалізаційних і кодифікаційних процесів розроблено та застосовано модель лінгвістичної свідомості, яка дозволяє описати, а також пояснити мовні конфлікти у зв'язку з відповідними системами ціннісних орієнтацій та культурними стереотипами. Встановлено, що соціонормативний (функціонально-комунікативний) аспект розгляду мовних питань поєднано з їх когнітивною інтерпретацією. Висвітлено вплив діахронічної семантики метамовних позначень на етноспецифічний тип поглядів на мову. На матеріалі мовних реформ у різних країнах проаналізовано механізми маніпулювання мовою, проблеми влади та ідеології.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш106.11 + Ш100.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА309242 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Яворська Г. М. 
Прескриптивна лінгвістика як дискурс. Мова, культура, влада / Г. М. Яворська; НАН України. Ін-т мовознав. ім. О.О.Потебні. - К. : Ін-т мовознав. ім. О.О.Потебні, 2000. - 286 c. - Бібліогр.: с. 257-285. - укp.

Висвітлено теоретичні проблеми регулювання мовної діяльності суспільства, співвідношення дескриптивного та прескриптивного підходів до мови. Вияви соціальної активності щодо мовних питань інтерпретовано як різновид метамовної рефлексії та досліджено у логіко-лінгвістичному і культурно-семіотичному аспектах. Особливу увагу приділено теоретичним проблемам мовної норми, соціонормативний (функціонально-комунікативний) аспект розгляду мовних питань поєднано з їх когнітивною інтерпретацією. Проаналізовано механізми маніпулювання мовою, проблеми влади та ідеології.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш100.3 + С5*18:Ч + С5*681 + Ф055.5 + Ю252:Ш1 691

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА597598 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Сибірна Р. І. 
Стійкість до протитуберкульозних препаратів штамів IMycobacterium tuberculosis/i, виділених від хворих / Р. І. Сибірна, Г. В. Яворська // Мікробіол. журн. - 2001. - 63, № 4. - С. 91-95. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Проведено бактеріологічне обстеження хворих з вогнищ туберкульозної інфекції на Львівщині в період 1996 - 1999 р. Встановлено, що в загальній структурі серед хворих з бактеріовиділенням дисемінована форма посідає перше місце. Виявлено збільшення кількості штамів мікобактерій туберкульозу, стійких до основних протитуберкульозних препаратів, та їх полірезистентність, особливо у хворих, які проживають у містах.


Ключ. слова: мікобактерії туберкульозу, вогнища інфекції, протитуберкульозні препарати, полірезистентність
Індекс рубрикатора НБУВ: Е422.28 + Р11(4Укр)026.254

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22205 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Дяченко В. І. 
Професійна усталеність майбутніх співробітників міліції як складова їхньої соціально-професійної зрілості : Моногр. / В. І. Дяченко, Г. Х. Яворська. - О. : НДРВВ ПУПУ ім. К.Д.Ушинського, 2002. - 157 c. - Бібліогр.: 228 назв. - укp.

Описано процес формування професійної усталеності курсантів навчальних закладів освіти МВС, структуру та ознаки професійної усталеності співробітників органів внутрішніх справ. Проаналізовано формування професійної усталеності курсантів у процесі вогневої підготовки, висвітлено адаптаційний, продуктивний та репродуктивний етапи процесу.

Описаны процесс формирования профессиональной устойчивости курсантов учебных заведений МВД, структура и свойства профессиональной устойчивости сотрудников органов внутренних дел. Проанализировано формирование профессиональной устойчивости курсантов в процессе огневой подготовки, освещены адаптационный, продуктивный и репродуктивный этапы процесса.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.01р + Ю941.1-6

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА650399 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Яворська Г. Х. 
Основи педагогіки : Навч. посіб. для студ. вищ. навч. закл. / Г. Х. Яворська; Південноукр. держ. пед. ун-т ім. К.Д.Ушинського. - О. : Юрид. л-ра, 2002. - 304 c. - Бібліогр.: с. 278-289. - укp.

Розглянуто питання основ педагогіки, дидактики, теорії виховання та професійної діяльності педагога в організації навчально-виховного процесу у вищій школі з позиції нового підходу гуманізації, демократизації та національної і полікультурної спрямованості педагогічного процесу. Висвітлено нормативно-правову базу розвитку вищої освіти в Україні та професійної діяльності педагога в країні. Описано основні види зв'язку правоохоронної діяльності з педагогікою, модель особистості сучасного працівника органів внутрішніх справ, систему юридичної освіти в Україні.

Рассмотрены вопросы основ педагогики, дидактики, теории воспитания и профессиональной деятельности педагога в организации учебно-воспитательного процесса в высшей школе с позиции нового подхода гуманизации, демократизации, национальной и поликультурной направленности педагогического процесса. Освещена нормативно-правовая база развития высшего образования в Украине и профессиональной деятельности педагога в стране. Описаны основные виды связи правоохранительной деятельности с педагогикой, модель личности современного работника органов внутренних дел, система юридического образования в Украине.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч31я73

Шифр НБУВ: ВА633872 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Яворська Г. В. 
Частота виділення життєздатних мікобактерій туберкульозу від хворих з різними формами туберкульозу легень / Г. В. Яворська, Р. І. Сибірна // Мікробіол. журн. - 2002. - 64, № 1. - С. 82-86. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Проаналізовано виділення мікобактерій туберкульозу у хворих на туберкульоз легень з визначенням їх життєздатності. Вивчено характер бактеріовиділення у хворих з різними клінічними формами та генезисом туберкульозного процесу. Протягом 1998 - 2000 рр. зареєстровано 228 випадків відсутності росту після посіву матеріалу за наявності позитивної мікроскопії. Визначення життєздатності мікобактерій туберкульозу показало, що у хворих у більшій кількості виділяються живі мікроорганізми за всіх, крім фіброзно-кавернозної, форм патологічного процесу. У пацієнтів, хворих на хронічний туберкульоз легень із рецидивом захворювання виділяється значно більша кількість живих мікобактерій, ніж у вперше виявлених хворих.


Ключ. слова: мікобактерії туберкульозу, характер бактеріовиділення, життєздатність
Індекс рубрикатора НБУВ: Р542-4 + Р264.935.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22205 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Сибірна Р. І. 
Виявлення збудника туберкульозу позалегеневої локалізації різними мікробіологічними методами / Р. І. Сибірна, Н. В. Кондратюк, Г. В. Яворська // Мікробіол. журн. - 2004. - 66, № 1. - С. 62-67. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Проведено мікробіологічні дослідження на виявлення мікобактерій туберкульозу у 59-ти хворих позалегеневим туберкульозом. Установлено, що метод мікроскопії мазка, пофарбованого за Циль-Нільсеном, з попередньою обробкою патологічного матеріалу способом "збагачення" з використанням бікарбонату натрію дає ефективніший результат, ніж метод прямої мікроскопії мазка, пофарбованого за Циль-Нільсеном. Це свідчить про можливість застосування нового методу для ранньої діагностики позалегеневого туберкульозу, особливо туберкульозу статевих органів.


Ключ. слова: мікобактерії туберкульозу, позалегеневий туберкульоз, мікробіологічні дослідження
Індекс рубрикатора НБУВ: Р542-46

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22205 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Яворська Г. Х. 
Педагогіка для правників : Навч. посіб. / Г. Х. Яворська. - К. : Знання, 2004. - 335 c. - (Вища освіта XXI ст.). - Бібліогр.: с. 308-320. - укp.

Висвітлено загальні основи педагогіки як науки, теорію і практику організації навчального та виховного процесів, особливості системи юридичної освіти в Україні та в інших країнах. Проаналізовано професійну діяльність педагога в організації навчально-виховного процесу.

Освещены общие основы педагогики как науки, теория и практика организации учебного и воспитательного процессов, особенности системы юридического образования в Украине и в других странах. Проанализирована профессиональная деятельность педагога в организации учебно-воспитательного процесса.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч311я73-1

Шифр НБУВ: ВА653485 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Яворська Г. Х. 
Соціально-професійна зрілість курсантів вищих закладів освіти МВС України : Моногр. / Г. Х. Яворська; АПН України. Ін-т педагогіки і психології проф. освіти. - О. : ПЛАСКЕ ЗАТ, 2005. - 405 c. - Бібліогр.: с. 374-395. - укp.

Висвітлено теоретико-методологічні засади дослідження соціально-професійної зрілості як показника якості підготовки особистості до професійної діяльності. Розкрито сутність, специфіку та змістові характеристики соціально-професійної зрілості як особистісної якості працівника міліції, встановлено закономірності її розвитку. Визначено критерії сформованості соціально-професійної зрілості працівників міліції та запропоновано модель педагогічної системи формування даної якості. Показано особливості організації навчально-виховного процесу у ВНЗ МВС України. Охарактеризовано основні етапи формування соціально-професійної зрілості курсантів, зокрема їх самовизначення як професіоналів, самоідентифікацію як працівників міліції та самоактуаліазацію у професійній діяльності. Праналізовано закономірності та основні тенденції розвитку соціально-професійної зрілості курсантів ВНЗ МВС України, здійснено експериментальне дослідження ефективності розробленої моделі її формування у процесі їх підготовки до професійної діяльності.

Освещены теоретико-методологические основы исследования социально-профессиональной зрелости как показателя качества подготовки личности к профессиональной деятельности. Раскрыты сущность, специфика и основные характеристики социально-профессиональной зрелости как личностного качества сотрудника милиции, проанализированы закономерности ее развития. Определены критерии сформированности социально-психологической зрелости сотрудника милиции и предложена модель педагогической системы формирования данного качества. Показаны особенности организации учебно-воспитательного процесса в ВУЗ МВД Украины. Охарактеризованы основные этапы формирования социально-профессиональной зрелости курсантов, в частности их саомоопределение как профессионалов, самоидентификацию как сотрудников милиции и самоактуализацию в профессиональной деятельности. Установлены закономерности и основные тенденции развития социально-профессиональной зрелости курсантов ВУЗ МВД Украины и проведено экспериментальное исследование эффективности разработанной модели ее формирования в процессе их подготовки к профессиональной деятельности.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.01 р3

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА668315 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Богомолов О. В. 
Ісламська ідентичність в Україні : Моногр. / О. В. Богомолов, С. І. Данилов, І. М. Семиволос, Г. М. Яворська; Центр близькосх. дослідж. - К. : AMES, 2005. - 130 c. - укp.

Розглянуто питання, пов'язані з соціально-політичними особливостями функціонування ісламської ідентичності в Україні від соціально-географічних параметрів, опису та характеристики мусульманських інститутів, що діють сьогодні в українській державі, до аналізу специфіки ісламської ідеології та дослідження рецепції ісламу та мусульман в українській дискурсивній практичній діяльності. Висвітлено особливості вивчення колективних ідентичностей.

Рассмотрены вопросы, связанные с социально-политическими особенностями функционирования исламской идентичности в Украине от социально-географических параметров, описания и характеристики мусульманских институтов, действующих в настоящий период в украинском государстве, до анализа специфики исламской идеологии и исследования рецепции ислама и мусульман в украинской дискурсивной практической деятельности. Освещены особенности изучения коллективных идентичностей.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э380.9(УКР) + С5*332.111.3-231.1 + С5*18:Д8 + Ф015.29 + Т3(4УКР)6-56

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА670106 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Яворська Г. Х. 
Формування соціально-професійної зрілості у курсантів - майбутніх офіцерів міліції: теоретико-методологічний аспект : Моногр. / Г. Х. Яворська; Одес. юрид. ін-т Нац. ун-ту внутр. справ. - О., 2005. - 247 c. - укp.

Розглянуто питання підготовки працівників системи МВС України у ВНЗ як соціально-педагогічну проблему. Проаналізовано зарубіжний досвід професійної підготовки працівників поліції. Висвітлено теоретико-методологічні засади дослідження соціально-професійної зрілості як показника якості підготовки фахівця до професійної діяльності. Описано модель педагогічної системи формування соціально-професійної зрілості працівників міліції у ВНЗ.

Рассмотрены вопросы подготовки работников системы МВД Украины в ВУЗ как социально-педагогическая проблема. Проанализирован зарубежный опыт профессиональной подготовки работников полиции. Освещены теоретико-методологические основы исследования социально-профессиональной зрелости как показателя качества подготовки специалиста к профессиональной деятельности. Представлена модель педагогической системы формирования социально-профессиональной зрелости работников милиции в ВУЗ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.01р:С + Х819(4УКР)1122.011.02р:С

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА668226 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Яворська Г. Х. 
Теоретичні та методичні засади формування соціально-професійної зрілості курсантів вищих навчальних закладів МВС України : Автореф. дис... д-ра пед. наук / Г. Х. Яворська; Ін-т педагогіки і психології профес. освіти АПН України. - К., 2006. - 45 c. - укp.

Досліджено теоретико-методичні засади та методичну систему формування соціально-професійної зрілості курсантів у навчально-виховному процесі вищих навчальних закладів МВС України. Розкрито професійну підготовку працівників системи МВС як педагогічну проблему, висвітлено зарубіжний досвід професійної підготовки працівників міліції. Обгрунтовано сутність, зміст, структуру та критерії соціально-професіональної зрілості курсанта - майбутнього офіцера міліції, педагогічну модель формування соціально-професійної зрілості особистості офіцера, що являє взаємозалежність, взаємозумовленість та взаємозв'язок імперативно-інформаційного, соціально-діяльнісного та індивідуально-регулятивного блоків. Розроблено та експериментально перевірено методику поетапного формування соціально-професійної зрілості особистості в процесі професійної підготовки, що охоплює етапи професійного самовизначення й адаптації, самоідентифікації та самоактуалізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.01р3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА343707 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Яворська Г. В. 
Стійкість штамів IMycobacterium tuberculosisD до антимікобактеріальних препаратів / Г. В. Яворська, Л. П. Пугачевська // Мікробіол. журн. - 2006. - 68, № 5. - С. 44-51. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.


Ключ. слова: мікобактерії туберкульозу, стійкість, антимікобактеріальні препарати
Індекс рубрикатора НБУВ: Е422.28*441.147.2 + Р264.935.4-7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22205 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
14.

Яворська Г. 
Джерела інфікування, ідентифікація збудників та шляхи запобігання мікробному псуванню постійних фіксованих експонатів зоологічного музею / Г. Яворська, І. Шидловський // Вісн. Львів. ун-ту. Сер. біол.. - 2007. - Вип. 45. - С. 160-168. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е40*873

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28852/б. Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
15.

Яворська Г. 
Видовий склад мікроорганізмів, виділених від дітей першого року життя з проявами дисбактеріозу / Г. Яворська, Л. Хім'як, М. Грицанюк // Вісн. Львів. ун-ту. Сер. біол.. - 2007. - Вип. 44. - С. 111-114. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Порушення кількісного і якісного складу мікрофлори кишківника є доволі небезпечним явищем, оскільки це має безпосередній вплив на нормальне функціонування шлунково-кишкового тракту та в цілому на здоров'я дитини. Проаналізовано контингент дітей першого року життя, у яких спостерігали клінічні ознаки дисбактеріозу. Від цих дітей виділяли штами умовно-патогенних збудників і досліджували основні морфолого-культуральні особливості виділених збудників. Встановлено, що превалюють окремі види мікроорганізмів (один або два), які, очевидно, мають етіологічне значення у розвитку дисбактеріозу. Видовий склад не залежить від статі, але залежить від віку. Морфолого-культуральні характеристики збудників не залежать від форми і стадії інфекційного процесу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.412.0 + Р733.412.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28852/б. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Яворська Г. Х. 
Становлення андрагогіки як науки про освіту дорослих / Г. Х. Яворська // Наука і освіта. - 2007. - № 3. - С. 115-117. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Розглянуто особливості андрагогіки як науки про освіту дорослих. Наведено класифікацію зазначеної дисципліни. Порівняно андрагогічну та педагогічну моделі навчання. Доведено, що знання з андрагогіки допоможуть спеціалістам, що забезпечують процес освіти дорослих.

Рассмотрены особенности андрагогики как науки об образовании взрослых. Приведена классификация указанной дисциплины. Сделано сравнение андрагогической и педагогической моделей обучения. Доказано, что знания по андрагогике помогут специалистам, которые обеспечивают процесс образования взрослых.

The article presents some features to andragogy as sciences about education of adults. The corresponding scientific literature on this problematics is analysed. Classification of the specified discipline is stated. Comparison of andragogical and pedagogical model of training is carried out. It is proved, that knowledge on andragogy will help experts who provide process of education of adults.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч44

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16225 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Яворська Г. Х. 
Формування у курсантів ВНЗ МВС України готовності до правоохоронної діяльності в процесі фізичної підготовки : монографія / Г. Х. Яворська, В. М. Шалаєв; Одес. юрид. ін-т Харк. нац. ун-ту внутр. справ. - О., 2007. - 115 c. - Бібліогр.: с. 80-95. - укp.

Розглянуто методику формування готовності у курсантів ВНЗ МВС України до правоохоронної діяльності в процесі занять спеціальною фізичною підготовкою. Увагу приділено плануванню, структурі, методичному забезпеченню навчального процесу, методам тестування фізичного компонента професійної готовності курсантів.

Рассмотрена методика формирования готовности у курсантов ВУЗ МВД Украины к правоохранительной деятельности в процессе занятий специальной физической подготовкой. Уделено внимание планированию, структуре, методическому обеспечению учебного процесса, методам тестирования физического компонента профессиональной готовности курсантов.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.01р3:Ц36

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА712423 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Яворська Г. В. 
Біологія клінічних штамів мікобактерій / Г. В. Яворська, Р. І. Сибірна // Біол. студії. - 2009. - 3, № 1. - С. 65-72. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Зазначено, що мікобактерії належать до надзвичайно варіабельних мікроорганізмів. Такі властивості викликають значне занепокоєння серед фтизіатрів, оскільки зростає кількість пацієнтів, у яких клінічна картина захворювань, спричинених мікобактеріями, часто є незрозумілою. У зв'язку з цим актуальною залишається проблема дослідження біологічних властивостей мікобактерій "туберкульозної" й атипової груп. Проаналізовано біологічні властивості клінічних штамів мікобактерій, виділених від хворих з різними формами туберкульозу (легеневого та позалегеневого) і з різних закладів (диспансерних і пенітенціарних). Відзначено певні особливості досліджуваних ознак серед виділених культур мікобактерій.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е422.28 + Р264.935

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100193 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Фолюш М. І. 
Контамінація мікроорганізмами експонатів глибоководних тварин Зоологічного музею / М. І. Фолюш, О. А. Бундз, Г. В. Яворська, І. В. Шидловський // Біол. студії. - 2009. - 3, № 3. - С. 75-82. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Зазначено, що зоологічні музейні експонати - це важливі джерела знань про біотичне різноманіття. Їх тривале збереження часто обмежене через біопошкодження, які можуть спричиняти мікроорганізми. За короткий час вони здатні пошкодити деревину, папір, металеві конструкції, а також деякі музейні експонати. Тому питання захисту експонатів є актуальним аспектом наукових досліджень. Уперше досліджено контаміновані мікроорганізмами експонати глибоководних тварин Зоологічного музею. Встановлено, що зараження експонатів мікроорганізмами відбувається переважно через повітря. Проаналізовано кількісний та якісний склад мікрофлори повітря музейних приміщень, який виявився досить стабільним.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е40*873

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100193 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Яворська Г. В. 
Морфолого-культуральні і фізіолого-біохімічні властивості атипових мікобактерій / Г. В. Яворська, Р. І. Сибірна // Мікробіол. журн. - 2009. - 71, № 4. - С. 27-34. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Досліджено морфолого-культуральні та фізіолого-біохімічні властивості культур атипових мікобактерій, виділених від хворих на мікобактеріози. Показано можливість використання вказаних властивостей для своєчасної діагностики захворювання.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е422.28 + Р54

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж67522 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського