Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (1)
Пошуковий запит: (<.>K=РLUS<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

      
Категорія:    
1.

Зеленцов С. М. 
Функція серця, системна гемодинаміка та стан деяких пресорних нейрогуморальних субстанцій у жінок з гіпертонічною хворобою та клімактеричним синдромом / С. М. Зеленцов // Буков. мед. вісн.. - 2001. - 5, № 1. - С. 57-61. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Вивчено особливості внутрішньосерцевої, системної гемодинаміки та стан симпатоадреналової системи, вміст реніну й альдостерону у жінок, хворих на гіпертонічну хворобу та з клімактеричним синдромом. Обстежено 40 жінок, хворих на гіпертонічну хворобу та з клімактеричним синдромом (середній вік 51,5 - 3,5 року). Контрольні групи складали 18 здорових жінок середнього віку (44,1 - 3,4 року) та 30 жінок хворих на гіпертонічну хворобу в репродуктивному періоді. Системну та внутрішньосерцеву гемодинаміку вивчали за допомогою ЕхоКГ на апараті "SіМ-5000-Рlus" (Італія), вміст адреналіну та норадреналіну в добовій сечі - спектрофлуориметричним за методом Е.Ш. Матлина, а концентрацію в крові реніну й альдостерону - радіоімунним методом. Одержані результати показали, що у жінок з гіпертонічною хворобою в поєднанні з клімактеричним синдромом виявляється підвищена активація симпатоадреналової системи та зсуви з боку системної гемодинаміки та функції міокарда, які проявляються гіперкінетичним типом гемодинаміки з високим системним периферичним опором судин і зниженням інотропної функції міокарда.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-3 + Р712.59-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Фліс П. С. 
Цефалометрична діагностика визначення ефективності застосування знімного ортодонтичного апарата з рухомою похилою площиною при лікуванні мезіального прикусу / П. С. Фліс, В. В. Філоненко, Н. М. Дорошенко // Новини стоматології. - 2017. - № 3. - С. 66-70. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Мета роботи - оцінка ефективності застосування знімного ортодонтичного апарата з рухомою похилою площиною при лікуванні мезіального прикусу в змінному періоді прикусу. Проведено аналіз цефалограм пацієнтів з мезіальним прикусом у змінному періоді прикусу основної та групи порівняння. Для їх розшифрування використано метод Sassouni Рlus. Аналіз результатів цефалометричних даних проведено за параметрами, які були найінформативнішими у рамках дослідження. Висновки: запропоновано конструкцію знімного ортодонтичного апарата з рухомою похилою площиною покращує сагітальне співвідношення зубів у фронтальній ділянці переважно на зубоальвеолярному рівні зі зміщенням суглобових головок вгору та їх незначною сагітальною ретракцією.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р665.621.050 + Р668.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15068 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Місюрьова С. В. 
Впровадження системи якості згідно з державним стандартом ISO 15189:2015 у лабораторії клінічної діагностики Клініко-діагностичного центру Національного фармацевтичного університету: прикладні аспекти / С. В. Місюрьова, В. Є. Доброва, Н. О. Свід, І. А. Отрішко // Клініч. фармація. - 2018. - 22, № 1. - С. 28-33. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Одним з етапів розробки та впровадження системи якості у медичних лабораторіях є проведення валідаційних робіт. Основними об'єктами цих робіт стають методики, за допомогою яких проводяться вимірювання різних параметрів у лабораторії. Мета роботи - дослідження аспектів забезпечення якості у Лабораторії клінічної діагностики Клініко-діагностичного центру НФаУ шляхом проведення валідаційних процедур з оцінки придатності біохімічних методик. Об'єкти дослідження - стандартизовані біохімічні методики визначення рівнів гамма-глутамілтрансферази (ГГТ) та лужної фосфатази у зразках біологічних рідин. Як контрольну сироватку було обрано "Хімічний контроль. Набір реагентів" виробництва High Technology, Inc. (США) з відомою концентрацією аналітів. Вимірювання проводилися на автоматичному біохімічному аналізаторі Express Plus фірми Bayer (Німеччина). Під час обробки результатів досліджень було використано показники описової статистики та проведено ряд статистичних оцінок. Оцінка внутрішньолабораторної збіжності та відтворюваності методик визначення концентрації ГГТ та лужної фосфатази за допомогою фотометричного методу під час роботи на аналізаторі біохімічному Еxpress Рlus, проведена двома операторами-лаборантами однакової кваліфікації, вказує на відсутність грубих помилок у роботі аналізатора та статистично важливих відмінностей у разі проведення вимірювань. Оцінка правильності методик, проведених за допомогою стандартного зразка, довела, що систематична похибка не значима (за заданим критерієм прийнятності). Отже, дані методики забезпечують правильність вимірів у межах лабораторії. Розширена невизначеність, яку було розраховано як метрологічну оцінку придатності, показала, що одержані значення рівня ГГТ та лужної фосфатази можна вважати точними та достовірними. Висновки: валідація методик визначення гамма-глутамілтрансферази та лужної фосфатази у крові людини за допомогою фотометричного методу довела, що дані методики мають робочі характеристики, які відповідають регламентованим, задовольняють встановленим критеріям, а вимірювані за допомогою них параметри відповідають належним.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р343

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15836 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Місюрьова С. В. 
Забезпечення якості біохімічних досліджень за допомогою валідаційних процедур у лабораторії клінічної діагностики Клініко-діагностичного центру Національного фармацевтичного університету на прикладі методик визначення рівнів загального та прямого білірубіну у біологічних рідинах / С. В. Місюрьова, В. Є. Доброва, Н. О. Свід, І. А. Отрішко, Т. С. Сахарова // Клініч. фармація. - 2018. - 22, № 3. - С. 52-63. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Основними принципами створення системи якості у сучасній лабораторній діагностиці є наступні: стандартизація лабораторних процесів через розробку стандартних операційних процедур; загальне управління якістю клінічних лабораторних досліджень на основі розробки та виконання вимог міжнародних стандартів; контроль за якістю всіх етапів лабораторного процесу через впровадження процедури валідації. Мета роботи - дослідження аспектів забезпечення якості у лабораторії клінічної діагностики Клініко-діагностичного центру НФаУ шляхом проведення валідаційних процедур з оцінки придатності біохімічних методик. Об'єктами дослідження стали стандартизовані біохімічні методики визначення рівнів загального та прямого білірубіну у зразках біологічних рідин. У якості контрольної сироватки був обраний "Хімічний контроль. Набір реагентів. Рівень 1" виробництва High Technology, Inc. (США) з відомою концентрацією аналітів. Вимірювання проводилися на автоматичному біохімічному аналізаторі Express Plus фірми Bayer (Німеччина). При обробці результатів досліджень були використані показники описової статистики та проведено ряд статистичних оцінок. Процедура валідації методик складається з кількох етапів. Спочатку був складений валідаційний сценарій: встановлені особливості методик визначення загального та прямого білірубіну в біологічних рідинах; проаналізовані параметри, які потрібно оцінювати. Потім були розроблені протоколи для оцінки придатності даних методик та визначені валідаційні характеристики. Оцінка внутрішньолабораторної збіжності та відтворюваності методик визначення концентрації загального та прямого білірубіну фотометричним методом при роботі на біохімічному аналізаторі Еxpress Рlus, яка була проведена двома операторами-лаборантами однакової кваліфікації, вказує на відсутність грубих помилок у роботі аналізатора та статистично важливих відмінностей при проведенні вимірювань. Оцінка правильності методик, проведених за допомогою контрольної сироватки, довела, що систематична похибка не значима (по заданому критерію прийнятності). Отже, дані методики, які були атестовані, забезпечують правильність вимірів у межах лабораторії. Розширена невизначеність, яка була розрахована як метрологічна оцінка придатності, показала, що одержані значення рівнів загального та прямого білірубіну можна вважати точними та достовірними. Висновки: валідація методик визначення загального та прямого білірубіну в крові людини фотометричним методом довела, що дані методики мають робочі характеристики, які відповідають регламентованим, задовольняють встановленим критеріям, а вимірювані за їх допомогою параметри відповідають належним.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р345.8

Шифр НБУВ: Ж15836 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Місюрьова С. В. 
Підходи до впровадження системи якості згідно з ISO 15189:2015 у Лабораторії клінічної діагностики Клініко-діагностичного центру Національного фармацевтичного університету на прикладі методик визначення рівнів лактатдегідрогенази та глюкози у біологічних рідинах / С. В. Місюрьова, В. Є. Доброва, Н. О. Свід, І. А. Отрішко, В. В. Пропіснова // Клініч. фармація. - 2019. - 23, № 3. - С. 12-18. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Сучасна клініко-діагностична лабораторія має розв'язувати проблеми впровадження та забезпечення системи якості, заснованої на застосуванні принципів спеціалізованого стандарту ISO 15189:2015 "Лабораторії медичні. Окремі вимоги до якості та компетентності" як елементу забезпечення процедури оцінки відповідності результатів лабораторних досліджень. Ефективне розв'язання цих питань стає однією з важливих умов під час акредитації, а впровадження оцінювання придатності методів у повсякденну діяльність є свідченням компетентності сучасних клініко-діагностичних лабораторій. Мета роботи - дослідження підходів до забезпечення якості у Лабораторії клінічної діагностики Клініко-діагностичного центру НФаУ за допомогою проведення валідаційних процедур з оцінки придатності біохімічних методик визначення рівнів лактатдегідрогенази (ЛДГ) та глюкози у біологічних рідинах. Об'єкт дослідження - стандартизовані біохімічні методики визначення рівнів ЛДГ та глюкози. Як контрольну сироватку було обрано "Хімічний контроль. Набір реагентів. Рівень 1", виробництва High Technology, Inc. (США) з відомою концентрацією аналітів. Вимірювання проводилися на автоматичному біохімічному аналізаторі Express Plus виробництва фірми "Bayer Corporation", Німеччина. Під час обробки результатів досліджень було використано показники описової статистики та проведено ряд статистичних оцінок. Процедура валідації методик складається з кількох етапів. На базі Лабораторії клінічної діагностики КДЦ НФаУ було розроблено протоколи та валідаційні звіти для оцінки придатності методик визначення ЛДГ та глюкози в біологічних рідинах за фотометричним методом за допомогою біохімічного аналізатора Еxpress Рlus. Валідацію було проведено за допомогою реагентів виробництва High Technology, Inc., USA та контрольних матеріалів (стандартних зразків). Було визначено валідаційні характеристики методик: специфічність, збіжність і відтворюваність, правильність, невизначеність вимірювань. Оцінка внутрішньо-лабораторної збіжності та відтворюваності методик визначення концентрації ЛДГ та глюкози під час роботи аналізаторів, яку було проведено двома операторами-лаборантами однакової кваліфікації, вказує на відсутність грубих помилок у роботі аналізатора та статистично важливих відмінностей під час проведення вимірювань. Оцінка правильності методик, проведених за допомогою контрольної сироватки, довела, що систематична похибка не значима (по заданому критерію прийнятності). Отже, дані методики забезпечують правильність вимірів у межах лабораторії. Розрахунок розширеної невизначеності показав, що одержані значення рівнів ЛДГ та глюкози можна вважати точними та достовірними. Висновки: валідація методик визначення лактатдегідрогенази та глюкози в крові людини за допомогою фотометричного методу довела, що дані методики мають робочі характеристики, які відповідають регламентованим, задовольняють встановленим критеріям, а вимірювані за допомогою них параметри відповідають належним.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р.е(4Укр)л4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15836 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Місюрьова С. В. 
Валідація біохімічної методики визначення рівня аміаку у зразках біологічних рідин як інструмент забезпечення якості діагностики гіперамонемій / С. В. Місюрьова, Н. О. Свід, В. Є. Доброва, І. А. Отрішко, В. В. Пропіснова // Клініч. фармація. - 2020. - 24, № 1. - С. 56-62. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.415.2-45

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15836 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
7.

Місюрьова С. В. 
Підходи до впровадження системи якості згідно з ISO 15189:2015 у Лабораторії клінічної діагностики Клініко-діагностичного центру Національного фармацевтичного університету на прикладі методик визначення рівнів лактатдегідрогенази та глюкози у біологічних рідинах / С. В. Місюрьова, В. Є. Доброва, Н. О. Свід, І. А. Отрішко, В. В. Пропіснова // Клініч. фармація. - 2019. - 23, № 3. - С. 12-18. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Сучасна клініко-діагностична лабораторія має розв'язувати проблеми впровадження та забезпечення системи якості, заснованої на застосуванні принципів спеціалізованого стандарту ISO 15189:2015 "Лабораторії медичні. Окремі вимоги до якості та компетентності" як елементу забезпечення процедури оцінки відповідності результатів лабораторних досліджень. Ефективне розв'язання цих питань стає однією з важливих умов під час акредитації, а впровадження оцінювання придатності методів у повсякденну діяльність є свідченням компетентності сучасних клініко-діагностичних лабораторій. Мета роботи - дослідження підходів до забезпечення якості у Лабораторії клінічної діагностики Клініко-діагностичного центру НФаУ за допомогою проведення валідаційних процедур з оцінки придатності біохімічних методик визначення рівнів лактатдегідрогенази (ЛДГ) та глюкози у біологічних рідинах. Об'єкт дослідження - стандартизовані біохімічні методики визначення рівнів ЛДГ та глюкози. Як контрольну сироватку було обрано "Хімічний контроль. Набір реагентів. Рівень 1", виробництва High Technology, Inc. (США) з відомою концентрацією аналітів. Вимірювання проводилися на автоматичному біохімічному аналізаторі Express Plus виробництва фірми "Bayer Corporation", Німеччина. Під час обробки результатів досліджень було використано показники описової статистики та проведено ряд статистичних оцінок. Процедура валідації методик складається з кількох етапів. На базі Лабораторії клінічної діагностики КДЦ НФаУ було розроблено протоколи та валідаційні звіти для оцінки придатності методик визначення ЛДГ та глюкози в біологічних рідинах за фотометричним методом за допомогою біохімічного аналізатора Еxpress Рlus. Валідацію було проведено за допомогою реагентів виробництва High Technology, Inc., USA та контрольних матеріалів (стандартних зразків). Було визначено валідаційні характеристики методик: специфічність, збіжність і відтворюваність, правильність, невизначеність вимірювань. Оцінка внутрішньо-лабораторної збіжності та відтворюваності методик визначення концентрації ЛДГ та глюкози під час роботи аналізаторів, яку було проведено двома операторами-лаборантами однакової кваліфікації, вказує на відсутність грубих помилок у роботі аналізатора та статистично важливих відмінностей під час проведення вимірювань. Оцінка правильності методик, проведених за допомогою контрольної сироватки, довела, що систематична похибка не значима (по заданому критерію прийнятності). Отже, дані методики забезпечують правильність вимірів у межах лабораторії. Розрахунок розширеної невизначеності показав, що одержані значення рівнів ЛДГ та глюкози можна вважати точними та достовірними. Висновки: валідація методик визначення лактатдегідрогенази та глюкози в крові людини за допомогою фотометричного методу довела, що дані методики мають робочі характеристики, які відповідають регламентованим, задовольняють встановленим критеріям, а вимірювані за допомогою них параметри відповідають належним.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р.е(4Укр)л4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15836 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Місюрьова С. В. 
Валідація біохімічної методики визначення рівня аміаку у зразках біологічних рідин як інструмент забезпечення якості діагностики гіперамонемій / С. В. Місюрьова, Н. О. Свід, В. Є. Доброва, І. А. Отрішко, В. В. Пропіснова // Клініч. фармація. - 2020. - 24, № 1. - С. 56-62. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.415.2-45

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15836 Пошук видання у каталогах НБУВ 


 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського