Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Автореферати дисертацій (13)Книжкові видання та компакт-диски (196)Журнали та продовжувані видання (10)
Пошуковий запит: (<.>U=Ш85$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 123
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Герасименко Н.  
Наші підлітки - жертви С.Кінга / Н. Герасименко // Слово і час. - 2008. - № 4. - С. 43-49. - Бібліогр.: 23 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш85(4УКР)6-334

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27444 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
2.

Українська і польська література для дітей та юнацтва : зб. наук. пр. / уклад.: Т. П. Левчук; Волин. держ. ун-т ім. Л.Українки. - Луцьк : РВВ "Вежа", 2007. - 251 с. - (Волинь філол.: текст і контекст; Вип. 3). - укp.

Проаналізовано дитячу та молодіжну пресу Волині 1920 - 1930 рр. Описано поетичний образ Л.Українки в художньому каноні дитячої літератури даного регіону, образ кота в українській ліриці. Визначено національну домінанту в літературній казці української діаспори. Розкрито народний колорит казок Д.Павличка, роль української літературної казки в контексті світової літератури.

Проанализированы детская и молодежная пресса Волыни 1920 - 1930 гг. Описаны поэтический образ Л.Украинки в художественном каноне детской литературы данного региона, образ кота в украинской лирике. Определена национальная доминанта в литературной сказке украинской диаспоры. Раскрыты народный колорит сказок Д.Павлычка, роль украинской литературной сказки в контексте мировой литературы.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш85(4Укр)-3я43 + Ш85(4Пол)-3я43

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73363 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Думанська М. І. 
Особливості перекладацької творчості Марії Грінченко для дітей (на прикладі казки Г. К. Андерсена "Соловейко") / М. І. Думанська // Вісн. Сум. держ. ун-ту. Сер. Філол. науки. - 2007. - 1, № 1. - С. 26-31. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Висвітлено теоретичне та практичне значення перекладацької творчості Марії Грінченко. Показано оригінальність перекладних текстів письменниці, доведено їх потенційну здатність до сучасного видавничого втілення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш85(4УКР)5-4 + Ш85(4ДАН)-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69231/філол. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Бока О. В. 
Власні імена як компресовані тексти-носії когнітивної інформації (на матеріалі казки Дж. Роулінг "Гаррі Поттер і орден Фенікса") / О. В. Бока // Вісн. Сум. держ. ун-ту. Сер. Філол. науки. - 2008. - № 1. - С. 15-19. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Досліджено власні імена, які розглянуто як компресовані тексти, що містять кодовану когнітивну інформацію про власника імені, його статус та суспільно-історичне становище взагалі. Вплив лінгвальних та екстралінгвальних чинників на семантичну наповненість власних імен дозволяє виділити їх денотативне та конототивне значення, що може бути імпліковане чи експліковане у власному імені. Декодування компресованої у власних іменах інформації спрямоване на повне розуміння посилання, переданого наратором.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш85(4ВЕЛ)-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69231/філол. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Ткаченко Л. В. 
Виховні концепти й особливості поетики української дитячої поезії початку ХХ ст. (на матеріалі творчості Марійки Підгірянки, Олександра Олеся, Миколи Вороного) : автореф. дис... канд. філол. наук : 10.01.01 / Л. В. Ткаченко; Херсон. держ. ун-т. - Херсон, 2008. - 20 c. - укp.

Проаналізовано віршовану творчість для дітей М. Підгірянки, О. Олеся, М. Вороного в аспектах педагогічної спрямованості та поетикальної майстерності. З'ясовано місце пісні та музики у поезії М. Підгірянки, охарактеризовано виховні концепти та художні особливості віршів поетеси у контексті їх жанрової специфіки та діалогічних засад. Проаналізовано драматичну казку "В чужому пір'ю", особливу увагу приділено сюжету та його параболізації, драматургічній майстерності авторки. Образ квітів у ліриці О. Олеся інтерпретовано у контексті дитячого сприймання. Охарактеризовано провідні педагогічні мотиви лірики та вірошованих казок, розкрито їх естетичну оригінальність. Книгу "Княжа Україна" розглянуто як художньо-навчальний феномен літератури для підлітків. Проведено дослідження ліро-епічних творів М. Вороного, запропоновано інтерпретацію поеми "Євшан-зілля" на філософському, психологічному, ейдетичному, хронотопічному рівнях авторської художньої рецепції літописної легенди. Охарактеризовано образ панни у ліриці поета, громадські та віталістичні аспекти мотиву юнацтва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш85(4УКР)53-335

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА360194 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Вавілова І. В. 
Дитяча література як засіб формування особистості дитини (друга половина XIX - початок XX ст.) : автореф. дис... канд. пед. наук : 13.00.01 / І. В. Вавілова; Харк. нац. пед. ун-т ім. Г.С.Сковороди. - Х., 2008. - 22 c. - укp.

Проаналізовано стан дослідженості проблеми формування особистості дитини періоду друга половина XIX - початок XX ст. Розкрито суть поняття "дитяча література", наявна у сучасній педагогічній і літературознавчій термінології. Досліджено теоретичні питання розвитку дитячої літератури у вітчизняній педагогіці зазначеного періоду, розкрито її специфіку та функції. Визначено роль дитячої періодики у становленні та розвитку літератури для дітей. Показано її специфіку та розглянуто функції. Розкрито роль дитячої періодики у становленні та розвитку літератури для дітей. Виокремлено вимоги до художніх текстів книг для позакласного читання та навчальної літератури. Узагальнено досвід використання дитячої літератури як засобу формування особистості дитини у шкільній практиці другої половини XIX - початку XX ст, способи її опрацювання. Визначено напрями освітньо-просвітницької роботи в діяльності прогресивно налаштованої педагогічної громадськості з питань популяризації дитячої літератури. Виявлено особливості методико-педагогічної роботи з питань організації дитячого читання та формування читацької культури школярів. Висвітлено перспективи за сучасних умов досвіду стосовно впливу дитячої літератури на формування підростаючих поколінь. Виявлено прогностичні тенденції використання дитячої літератури як засобу формування особистості дитини у загальноосвітніх закладах сьогодення України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.355.21 + Ч33(4УКР)52 + Ш85(4УКР)5-3,0

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА362398 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Антипчук Н. В. 
Журнал "Молода Україна": місце і роль у розвитку української дитячої літератури : автореф. дис... канд. філол. наук / Н. В. Антипчук; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. - К., 2007. - 20 c. - укp.

Досліджено історію виникнення та діяльності журналу "Молода Україна" упродовж усього періоду його існування. У контексті українського національного відродження здійснено спробу показати вплив часопису на розвиток дитячої літератури та літературного життя. Висвітлено значущість журналу для української культури в цілому. Розглянуто питання специфічного дитячого наративу в українській літературі на прикладі проаналізованих творів. У журналі реалізовано концепцію дитинства, що зумовлювала довірливе спілкування дорослих і дітей, у межах культурного проекту, що грунтувався на універсальних уявленнях про природу істини, добра, користі, порядності, краси, а також утверджував національні цінності за умов дискримінації української мови та культури. Співробітниками часопису були О.Пчілка, Л.Українка, Г.Григоренко, С.Черкасенко, Н.Кибальчич, С. Васильченко, М.Рильський.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш85(4УКР)5-319 + Ч612.4(4УКР)722 г

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА354786 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Кусий Л. М. 
Михайло Таранько - редактор і видавець українських часописів та книжкових серій для дітей і молоді (1919 - 1939 рр.) : автореф. дис... канд. наук із соц. комунікацій: 27.00.05 / Л. М. Кусий; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. Ін-т журналістики. - К., 2009. - 18 c. - укp.

Уперше в українській історіографії на підставі залучення до наукового обігу значної кількості архівних матеріалів і друкованих джерел комплексно досліджено редакторську та видавничу діяльність М. Таранька. Проаналізовано структуру, зміст, проблемно-тематичні напрями, жанрову специфіку часописів "Світ дитини" та "Молода Україна", розглянуто умови їх функціонування. Досліджено типо-видову структуру та тематичну наповненість книжкових серій М. Таранька "Діточа Бібліотека", "Бібліотека для молодіжи", "Бібліотека "Молодої України", "Повістева Бібліотека", "Популярна Бібліотека". З'ясовано репертуар його видавництва. Проаналізовано визначні твори учасників літературного процесу міжвоєнного двадцятиліття, які співпрацювали з М. Тараньком. Доведено новаційність окремих його видавничих проектів. Висвітлено біографію М. Таранька.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч612.3(4УКР)6-8 Таранько, М. + Ш85(4УКР)6-39

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА363028 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Будугай О. Д. 
Пригодницько-шкільна повість для дітей 1960 - 1980-х років: жанрові особливості (О.Огульчанський, Б.Комар, А.Давидов) : автореф. дис... канд. філол. наук / О. Д. Будугай; Херсон. держ. ун-т. - Херсон, 2007. - 20 c. - укp.

У світоглядному, естетичному, композиційно-сюжетному, образному, хронотопічному та мовностилістичному аспектах визначено жанрові особливості різновиду пригодницько-шкільної повісті. Запропоновано термін "пригодницько-шкільна повість" з урахуванням українських і зарубіжних традицій формування цього жанрового різновиду, а також типологічної спорідненості повістей. У контексті українського літературного процесу 1960 - 1980-х рр. зроблено аналіз пригодницько-шкільних повістей для дітей О.Огульчанського, Б.Комара, А.Давидова. Здійснено сучасну реінтерпретацію пригодницько-шкільних повістей даного періоду, в ідейному змісті яких втілені загальнолюдські цінності та специфіка української ментальності. Запропоновано розглядати пригодницько-шкільну повість як діалог прози для дітей та педагогіки. На підставі аналізу архівних матеріалів уточнено окремі факти життя та творчості дитячих письменників, висвітлено історію написання та видання маловідомих повістей, їх роль в українському літературному процесі. Виявлено та проаналізовано специфіку читацької рецепції досліджених повістей. Визначено тенденцію розвитку даного жанрового різновиду в сучасному літературному процесі. Систематизовано та доповнено результати досліджень вітчизняних і зарубіжних науковців стосовно теорії жанрів, жанрових різновидів середньої прози.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш85(4УКР)6-334

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА354180 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Гнідець У. С. 
Специфіка комунікації в літературі для дітей та юнацтва (на матеріалі сучасної німецькомовної прози) : автореф. дис... канд. філол. наук / У. С. Гнідець; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. - Сімф., 2008. - 20 c. - укp.

Проведено комплексний аналіз специфіки літературної комунікації у німецькомовній літературі для дітей та юнацтва, зміни комунікативної парадигми в ній у період від 1970-х рр. до сьогодення. Обгрунтовано суть поняття літератури для дітей і юнацтва на базі комунікативної теорії дієвості. Визначено головні принципи здійснення комунікації в літературі для дітей та юнацтва, а саме: ідейне збагачення наративу, бінарність, рівноправність і самодостатність комунікантів, візуалізацію образу дитини як ідеального реципієнта, що є літературним явищем, зумовленим його власною природою як безпосереднім центром причинно-наслідкового зв'язку всієї комунікативної інтеракції у тексті. Проаналізовано твори видатних німецькомовних письменників У.Вьольфель, П.Гертлінга, О.Пройслера, М.Енде, Ю.Шубігера з метою з'ясування специфіки комунікативного процесу на внутрішньо-текстовому рівні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш85(0)943.24-334

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА356107 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Резніченко Н. А. 
Українська проза для дітей 60 - 80-х років XX століття (жанрово-стильові модифікації) : автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.01 / Н. А. Резніченко; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. - К., 2009. - 18 c. - укp.

Висвітлено жанрово-стильові модифікації українського письменства для дітей 1960 - 1980-х рр. як складову всієї літератури. У світоглядному, естетичному, композиційно-сюжетному, образному, хронотопному аспектах вивченно жанрово-стильові особливості малодосліджених прозових творів для дітей. Розкрито індивідуальну творчу специфіку, багатогранність стилю художньої прози В. Нестайка, Я. Стельмаха, О. Гончара, В. Близнеця, Г. Тютюнника, Є. Гуцала, принципи творення дитячих характерів. Визначено три домінантні жанрово-стильові модифікації (пригодницьку, лірико-імпресіоністичну, інтелектуально-психологічну прозу) масиву літератури для дітей зазначеного періоду. Висвітлено тенденції розвитку літератури для дітей та виявлено розмаїття творчих пошуків прозаїків, різноманітності форм і способів художнього освоєння дійсності, які свідчать, що у письменстві для юного читача утвердилася система жанрів, принципи типізації, які були проявом загальної тенденції українського письменства другої половини XX ст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш85(4УКР)6-334

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА363315 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Будугай О. Д. 
Аксіологічні та жанрові параметри пригодницько-шкільної повісті для дітей 1960 - 1980-х років : монографія / О. Д. Будугай; Переяслав-Хмельниц. держ. пед. ун-т ім. Г. Сковороди. - Переяслав-Хмельниц. : СКД, 2009. - 160 c. - Бібліогр.: 253 назв. - укp.

Обгрунтовано термін "пригодницько-шкільна повість" (ПШП) з урахуванням українських і закордонних традицій формування малодослідженого в генології жанрового різновиду. Розглянуто ПШП як діалог прози для дітей і педагогіки, аксіологічні параметри повістей. Визначено жанрові особливості ПШП на естетичному, композиційно-сюжетному, образному, хронотопічному та мовностилістичному рівнях. Здійснено сучасну реінтерпретацію ПШП 1960 - 1980-х рр., в ідейному змісті яких втілені загальнолюдські цінності й специфіка української ментальності. Проаналізовано ПШП для дітей І. Сенченка, О. Огульчанського, Б. Комара, А. Давидова, І. Кирія, В. Фіялка у контексті українського літературного процесу даного періоду. Висвітлено творчість дитячих письменників, історію написання і видання маловідомих в літературному процесі повістей. Визначено специфіку читацької рецепції досліджуваних творів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш85(4УКР)6-334

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА741671 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Підгородецька І. Ю. 
Асоціативно-образне поле КРАСА в контексті української літератури для дітей (друга половина XIX - початок XX ст.) : автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.02.01 / І. Ю. Підгородецька; Харк. нац. пед. ун-т ім. Г.С. Сковороди. - Х., 2011. - 19 c. - укp.

Виділено й проаналізовано елементарні й комплексні одиниці асоціативно-образного поля "краса природи" (космоніми, фітоніми, кольоративи), досліджено їх функції в художніх текстах для дітей. Здійснено парадигматичну класифікацію лексики на позначення "зовнішньої краси людини". Визначено словесно-образні домінанти, що експлікують "духовну красу людини". Досліджено прагматику художніх текстів літератури для дітей у контексті формування у свідомості дитини естетичних та етичних цінностей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш85(4УКР)5-357

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА381885 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

В усі віки найважча ноша - Слово. До 70-річчя від дня народження Євгена Івановича Шморгуна : біобібліогр. покажч. / ред.: В. П. Ярощук, Л. Г. Сахнюк, З. М. Тирак; Рівнен. держ. обл. б-ка, Рівнен. обл. б-ка для дітей. - Рівне : Волин. обереги, 2010. - 51 c. - (Славет. земляки). - укp.

Висвітлено життєвий шлях і творчу діяльність Є.І. Шморгуна - відомого дитячого письменника, заслуженого журналіста України, голови Рівненської обласної організації Національної Спілки письменників України. Наведено бібліографічні описи його творів і список літературних джерел про нього.

Освещены жизненный путь и творческая деятельность Е.И. Шморгуна - известного детского писателя, заслуженного журналиста Украины, председателя Ровенской областной организации Национального Союза писателей Украны. Даны библиографические описания его произведений и список литературных источников о нем.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш85(4УКР)6-4 Шморгун Є.І. я1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА726019 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Кайки М. Ю. 
Вербалізація оцінних значень в російській дитячій літературі середини XX - початку XXI ст. : автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.02.02 / М. Ю. Кайки; Нац. пед. ун-т ім. М.П. Драгоманова. - К., 2010. - 20 c. - укp.

Проаналізовано прагматичний та когнітивний підходи щодо аналізу оцінки. Розглянуто сучасні класифікації оцінних значень, та на їх базі сформовано нову класифікацію оцінок. Виділено й описано різні види оцінки: квантитативну, емоційну, естетичну, етичну, сенсорну, раціональну, логічну, соціальну на фонетичному, лексичному, словотвірному та граматичному рівнях мовної структури. З'ясовано вербальні засоби оформлення оцінки в дитячій літературі радянського та пострадянського періоду. Встановлено, що найбільш поширеним видом оцінки у дитячій літературі радянського періоду є кількісна, а в літературі пострадянського періоду - емоційна оцінка.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.12-71 + Ш85(4РОС)6-357

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА373478 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Сітко А. В. 
Відтворення комунікативної семантики англійських інтерогативних конструкцій у перекладі : автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.02.16 / А. В. Сітко; ДЗ "Південноукр. нац. пед. ун-т ім. К.Д. Ушинського". - О., 2011. - 19 c. - укp.

Досліджено особливості, тенденції та проблеми відтворення комунікативної семантики інтерогативів у перекладах українською мовою. Виявлено засоби відтворення прагматичних властивостей інтерогативів крізь призму мовленнєвих актів. Вперше на широкому фактичному матеріалі здійснено системний багатоаспектний контрастивний аналіз структури, семантики та прагматики речень аналізованого типу англійської й української мов. Усебічне зіставне дослідження інтерогативних конструкцій дозволяє провести перекладознавчий аналіз речень даного типу, виробити критерії адекватного перекладу художніх текстів, що містять інтерогативи. Охарактеризовано прийоми перекладу англомовних інтерогативів українською мовою. Виділено типи граматичних, лексико-семантичних і прагматичних трансформацій, які простежуються у разі відтворення речень даного типу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш85(0)943.21-318.37 + Ш85(4УКР)6-318.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА383930 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Потапова А. Є. 
Відтворення стилістичних засобів у перекладі дитячої художньої літератури (на матеріалі українських, німецьких та російських перекладів творів Дж. К. Ролінг) : автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.02.16 / А. Є. Потапова; ДЗ "Південноукр. нац. пед. ун-т ім. К.Д. Ушинського". - О., 2011. - 20 c. - укp.

Визначено специфічні риси дитячої літератури й особливості її цільової аудиторії, які повинні враховуватись для досягнення адекватного перекладу. Розроблено критерії якісного перекладу творів, призначених для дітей. Запропоновано на етапі доперекладацького аналізу виділяти домінантні риси індивідуального авторського стилю та відтворювати їх у перекладі з позицій функціонального підходу. Стилістичні засоби, виділено як домінантні, поділяються на дві групи: такі, що підлягають прагматичній адаптації та такі, що не підлягають. Визначено роль прагматичної адаптації як обов'язкового для використання інструмента перекладу дитячої літератури. Проаналізовано тактики відтворення таких стилістичних засобів як оніми, засоби створення колориту, метафори, порівняння та фразеологічні одиниці як основні носії образності твору, засоби створення експресивності, стилістично маркована лексика у виконанні чотирьох перекладачів, у результаті чого надано рекомендації щодо вибору оптимальних стратегій та тактик перекладу дитячої літератури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш85(4ВЕЛ)6-4 Ролін| Дж. К. 418.7 + Ш85(4)6-318.37

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА384059 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Сидоренко Н. І. 
Жанрові модифікації і поетика української дитячої повісті 60-80-х років XX століття : автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.01.01 / Н. І. Сидоренко; Київ. ун-т ім. Б. Грінченка. - К., 2010. - 20 c. - укp.

Досліджено проблему жанрових модифікацій на матеріалі українських дитячих повістей 60 - 80-х років Ю. Збанацького, М. Стельмаха, О. Гончара, І. Багмута, В. Земляка, Б. Харчука, Б. Комара, В. Нестайка, Г. Тютюнника, М. Віграновського, В. Близнеця, Є. Гуцала, Н. Бічуї. Проаналізовано модифікації, утворені шляхом міжродового чи міжжанрового ситезу: повісті-трагедії, повісті-поеми, повісті-легенди, повісті-балади, повісті-казки. З'ясовано, що поширеними у дитячій повісті є явища жанрової дифузії (використання жанрів-вставок, проникнення окремих іножанрових елементів) і синтез "роману виховання" з пригодницькими жанрами. Зазначено, що оригінальні жанрові модифікації створили І. Багмут ("повість-жарт" з численними додатковими жанровими особливостями) та В. Нестайко (гумористичний пригодницький дитячий роман із трьох повістей, "казковий серіал", "новорічний детектив"). Твір "Яблуня і зернятко" Н. Бічуї ідентифіковано як нову жанрову модифікацію - "театральну повість", що визначається не тільки її темою, а й способом моделювання художнього світу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш85(4УКР)6-334

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА387801 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Кердівар Н. І. 
Творчість Миколи Трублаїні і становлення пригодницького жанру в українській літературі першої половини XX ст. : автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.01.01 / Н. І. Кердівар; Дніпропетр. нац. ун-т ім. О.Гончара. - Д., 2010. - 20 c. - укp.

Досліджено творчість М. Трублаїні та розвиток пригодницького жанру в українській літературі першої половини XX ст. На матеріалі оповідань "Малий посланець", "Крила рожевої чайки", повістей "Лахтак", "Шхуна Колумб" і роману "Глибинний шлях" розглянуто своєрідність творчої манери письменника, зокрема, розкрито особливості романтичного героя пригодницького твору. З'ясовано основні способи розбудови сюжетної інтриги, подано типологію конструктивного та деструктивного персонажів, активізовано поняття "закритого" та "відкритого" тексту. Доведено, що твори М. Трублаїні будуються за схемою "закритого" типу. Вперше здійснено структурний аналіз роману "Глибинний шлях". З'ясовано, що домінуюча роль у романі належить образу наратора, який включений до сфери конструктивного героя і здійснює вагомий вплив на сприйняття подій читачем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш85(4УКР)6-4 Трублаїні М. П. 534

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА377935 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Салюк Б. А. 
Типологія традиційних образів дитини-бешкетника у художніх творах для дітей і про дітей : автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.01.05 / Б. А. Салюк; Терноп. нац. пед. ун-т ім. В. Гнатюка. - Т., 2011. - 20 c. - укp.

Досліджено типологію традиційних образів дитини-бешкетника у художніх творах для дітей і про дітей. Обгрунтовано традиційність образу бешкетника, визначено його типологічні моделі - комічний і драматичний типи, пояснено номінацію даних моделей, вивчено джерела їх походження. Увагу акцентовано на особливостях функціонування традиційних образів бешкетників комічного та драматичного типів у творах українських і зарубіжних письменників за такими позиціями: комічний і драматичний засади у трактуванні образу, національний характер персонажів, антропологічний і психологічний аспект у портретуванні, діяльність персонажа у контексті проблеми "бешкетник vs суспільство", специфіка сюжету та хронотопу в творах про бешкетників визначених типів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш85(0)-34 + Ш85(4УКР)-34

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА385353 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського