Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (31)Книжкові видання та компакт-диски (100)Журнали та продовжувані видання (15)
Пошуковий запит: (<.>U=Ю6*333.4$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 72
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Навроцький В. В. 
Логіка соціальної взаємодії : Моногр. / В. В. Навроцький. - Х. : Консум, 2005. - 202 c. - Бібліогр.: с. 183-193. - укp.

Розглянуто проблеми побудови теорії соціальної взаємодії, питання символічного інтеракціонізму. Висвітлено положення феноменологічної соціології та комунікативної теорії дії. Проаналізовано значення принципів раціональності, наведено її характеристики. Описано дві системи епістемічної логіки, елементи аналітичної теорії планування.

Рассмотрены проблемы построения теории социального взаимодействия, вопросы символического итерракционизма. Освещены положения феноменологической социологии и коммуникативной теории действия. Проанализировано значение принципов рациональности, приведены её характеристики. Описаны две системы эпистемической логики, элементы аналитической теории планирования.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю41 + Ю6*333.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА660733 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Корабльова В. М. 
Поколіннева комунікація як подія "між" / В. М. Корабльова // Наук. зап. Харк. ун-ту Повітр. сил. Соц. філос., психологія. - 2005. - Вип. 2. - С. 109-114. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Представлено спробу розгляду відносин між поколіннями у межах діалогової парадигми, яка розуміє буття як те, що відбувається "між" і поза часом. Відносини поколінь зображено як різновекторну комунікацію - між- та внутрішню, причому цю комунікацію розглянуто як підгрунтя ідентичності покоління. Підкреслено, що феномен покоління має суб'єктивну актуальність у сучасній культурі, і актуалізація ознаки покоління є наявною саме у внутрішній комунікації. Наразі відбувається ідентифікація поколінння не через протиставлення, конфлікт (як у 60-х роках ХХ ст.), а через подію зустрічі Я і Ти, у просторі "між" через переживання Ти як іншого-такого-як-Я.


Ключ. слова: поколіннева комунікація, поколіннева ідентифікація, подія "між", відносини Я - інший, діалог поколінь
Індекс рубрикатора НБУВ: Ю937.4 + Ю6*333.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69887 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Повещенко Г. П. 
Граничні ситуації спілкування / Г. П. Повещенко // Наук. вісті НТУУ "КПІ". - 2007. - № 6. - С. 61-70. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Показано, що технологічний розвиток (знання плюс вміння) сучасного суспільства впливає на його мислення вже не тільки через речі та послуги, але й безпосередньо шляхом формування суспільної думки і, як наслідок, суспільної структури та поведінки. Масштабне поширення технологій цілеспрямованого використання існуючих певних тенденцій та традицій поведінки людей призводить до того, що формалізація (принаймні, на якісному рівні) суспільних стосунків і зв'язків є можливою. Розглянуто деякі аспекти аналізу кризи структури та поведінки системи (граничне спілкування: "монополізація" ідеї, відсутність "третьої сили", відсутність "компромісу" тощо) на базі відповідної математичної моделі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю955.3 + Ю6*333.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16492 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Абисова М. А. 
Комунікативні стратегії у відкритій та закритій соціальних системах / М. А. Абисова // Вісн. Нац. авіац. ун-ту. - 2009. - № 1. - С. 105-109. - Бібліогр.: 23 назв. - укp.

Розглянуто типи комунікативних стратегій як технологій соціальної комунікації у відкритій та закритій соціальних системах.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*333.4 + С5*12

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70861 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Студенікін А. А. 
Вплив когнітивного стилю особистості на процес спілкування : Автореф. дис... канд. психол. наук : 19.00.01 / А. А. Студенікін; Ін-т психології ім. Г.С.Костюка АПН України. - К., 1999. - 19 c. - укp. - рус.

Дисертація присвячена дослідженню природи когнітивного стилю та його впливу на поведінку індивіда у сфері спілкування. Проведене теоретичне та експериментальне дослідження показало, що механізм когнітивного стилю виявляється в характеристиках образу інших людей та самого себе, що дозволило виділити два протилежних особистісних типи, з особливостями їх проявів поведінки у сфері спілкування. Відмінності між ними полягають в різних стратегіях спілкування, а саме в об'ємі, мотивах спілкування, в позитивності оцінки партнерів по спілкуванню. Отримані результати дозволяють підійти до типологізації суб'єктів спілкування і дають змогу в майбутньому будувати прогноз на основі вимірювання когнітивного стилю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю935.1 + Ю6*333.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА304927 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Сотникова О. О. 
Гра та комунікація в соціальній віртуальній реальності : Автореф. дис... канд. філософ. наук : 09.00.03 / О. О. Сотникова; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. - Х., 2005. - 17 c. - укp.

Наведено результати дослідження соціальної віртуальної реальності з позицій тих трансформацій, яких зазнає "суб'єкт" у віртуальній реальності в процесі її актуалізації/конструювання. Розглянуто теоретичне зрушення, яке відбулося в концептуалізації гри - від категорії естетики до категорії соціальної філософії - та збіглося з практичними соціальними перетвореннями, що знаменували собою проникнення гри в усі сфери життя. Проаналізовано феномен соціальної віртуальної реальності в двох його аспектах: віртуальність соціальної реальності та соціальність віртуальної реальності. Визначено фактори віртуалізації сучасного життя та механізми актуалізації/конструювання соціальної віртуальної реальності. Сформульовано основні принципи комунікативних практик "суб'єкта" у соціальній віртуальній реальності - (інтер)текстуальність, анонімність, ігри з ідентичностями, які дозволили аргументувати положення про те, що суб'єкт у віртуальній реальності функціонує як "віртуальний персонаж" і саме на рівні взаємодії віртуальних персонажів відбувається актуалізація/конструювання/симулювання соціальної віртуальної реальності. Доведено, що основною стратегією комунікативних практик в Інтернеті є іронія.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*333.4 + Ю223.221

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА339020 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Кумкін І. О. 
Громадянська злагода як необхідна умова розвитку сучасного українського суспільства : Автореф. дис... канд. філософ. наук / І. О. Кумкін; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. - Сімф., 2007. - 16 c. - укp.

Проведено дослідження громадянської злагоди як одного з найважливіших чинників суспільного розвитку. Розглянуто феномен "визнання" як вираження волі до влади, як перший крок до формування влади авторитету. Проведено дослідження влади авторитету та авторитету влади, взявши за аксіому положення, що основу будь-якої влади складає насильство. Розглянуто феномен публічності та спілкування як передумови та умови громадянської злагоди. Визначено підстави формування громадянських цінностей і встановлено механізм їх адаптації. Проаналізовано намагання України знайти відповідь на свій історичний виклик на підставі розгляду шляхів, форм і способів здійснення громадянської злагоди. Обгрунтовано висновок про можливість формування громадянської злагоди як нової ідеології українського суспільства за умов особливих трансформаційних процесів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*333.4 + Ю6*667

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА350229 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Скринник З. Е. 
Гроші як соціокультурний феномен у вимірах практичної філософії : Автореф. дис... д-ра філософ. наук / З. Е. Скринник; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. - Л., 2007. - 40 c. - укp.

Запропоновано концепцію соціально-культурної суті феномену грошей. Виявлено соціокультурні механізми, через які монетарні відносини спричинюють тоталізацію інструментальної раціональності у життєвому світі людини та передумови, за яких можливо протистояти такій тоталізації у процесі ринкової трансформації в Україні. З'ясовано соціальну природу культурного феномену грошей як медіума соціальних комунікацій. Проаналізовано особливості узагальнення, абстрагування та ідеалізації у процесі історичної еволюції грошей як спеціалізованої мови. Виявлено причини та наслідки перетворення метамови грошей до специфічної матриці культурної реальності, її вплив на розвиток і утвердження раціональності у соціальному житті. Розкрито роль грошей у процесі системної колонізації життєвого світу людини у добу Модерну. Висвітлено коло проблем, що вимагають поглиблення взаємодії філософського й економічного знання. Досліджено місце та роль феномену грошей у системі соціальних та індивідуальних цінностей. Проаналізовано передумови еволюції "людини економічної" у напрямку до "людини етичної". Аргументовано, що єдиною соціальною силою, що протистоїть інструментальній раціональності монетарних кодів, є організована воля громадянського суспільства. Визначено соціальну природу грошей, а саме: фінансові важелі, які держава, реалізуючи суспільний вибір, використовує для надання економіці соціального спрямування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*333.4 + Ю6*18:У

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА349836 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Ушко І. М. 
Духовно-практична природа ділового спілкування : Автореф. дис... канд. філософ. наук / І. М. Ушко; Харк. ун-т Повітр. сил ім. І.Кожедуба. - Х., 2006. - 18 c. - укp.

Розкрито природу ділового спілкування та визначено її провідні духовно-практичні компоненти у ціннісно-екзистенційному вимірі. У філософському аспекті проаналізовано особливості становлення та розвитку феномену "ділове спілкування" та зазначено, що його виокремлення відбувається в епоху розвитку капіталізму, проте формування окремих механізмів і технологій - на ранніх етапах становлення торгово-комерційних відносин. Вперше розкрито духовну природу ділового спілкування в системі понятійної єдності: менталітет, корпоративний дух, творча активність. Обгрунтовано визначення поняття "ділове спілкування" як різновиду соціально значущої діяльності, що конструює аксіологічну систему свого суб'єкта й актуалізує його поведінкові стереотипи, спрямовані на результативність дії. Доведено, що менталітет як соціально-культурний феномен є духовно-практичною базою процесів самоорганізації ділового спілкування з урахуванням історичних і територіальних, релігійних і національних особливостей. Визначено конструктивний характер корпоративного духу як колективної стратегії ділового спілкування та складної системи його духовних утворень (віри, відданості соціальному інтересу, морально-етичного комплексу), обумовлених предметно-практичною діяльністю, що сприяють творчій активності суб'єкта ділового спілкування. На підставі розгляду сучасних форм прояву відчуження показано його вплив на характер ділового спілкування в цілому та на особистість у процесі здійснення соціально значущої діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*333.4 в055 + Ю704.8 + Ю6*333.122

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА344148 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Перепелицина О. А. 
Діалог у контексті без/основності : Автореф. дис... канд. філос. наук : 09.00.03 / О. А. Перепелицина; Харк. нац. ін-т ім. В.Н.Каразіна. - Х., 2004. - 21 c. - укp.

Визначено можливості та специфіку діалогу в постсучасній ситуації. Розглянуто варіанти співвідношення основності та безосновності у людському переживанні дійсності. Обгрунтовано, що ситуацією "можливості" основності й безосновності (без/основності), яка виявляється у потенційній наявності, але практичній відсутності основ є постсучасна ситуація. Проаналізовано ідею діалогу у західній філософській традиції, виявлено його сучасні моделі у даному контексті. Обгрунтовано, що діалогічні відносини у постсучасній ситуації як ситуації без/основності представлені особливою моделлю діалогу, специфіка якої виявляється у його трансгресивному характері та набутті ключового значення емоційно-тілесною спрямованістю до Іншого. З'ясовано особливості генезису діалогічних відносин у ситуації без/основності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*333.4 + Ю6*328.933*31-725

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА332307 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Чорба О. П. 
Діалог: соціокомунікативні та дискурсивні аспекти : Автореф. дис... канд. філософ. наук / О. П. Чорба; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. - О., 2007. - 16 c. - укp.

Проаналізовано діалог як засіб комунікації та об'єкт філософського пізнання. Класифіковано історико-філософський матеріал і виділено особливості концептуальних підходів до діалогу у XX ст. Діалогічні концепції XX ст. розподілено як особистісно-орієнтовані та інформаційно-дискурсивні. Виявлено специфіку сучасних комунікативних процесів, що за певних умов мають дискурсивний характер. На підставі аналізу структурних і функціональних елементів діалогу та дискурсу визначено їх відмінні риси та характер взаємодії. Соціальний дискурс класифіковано за двома типами - інституціональним і неінституціональним, виділено його форми та вдосконалено типологізацію дискурсу. Визначено умови переходу від діалогу до дискурсу. Розглянуто засоби масової комунікації та соціальних досліджень у контексті діалогічних форм їх функціонування. Показано важливу роль соціального дискурсу у сучасних соціокомунікативних процесах. Здійснено аналіз сучасного політичного, економічного, міжрелігійного та педагогічного дискурсів, визначено діалог як оптимальну форму сучасних комунікативних процесів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю225.4 + Ю6*333.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА349304 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Дмитренко М. Й. 
Ділове спілкування як феномен соціальної дійсності : Автореф. дис... канд. філософ. наук / М. Й. Дмитренко; Харк. ун-т повітр. сил. - Х., 2005. - 19 c. - укp.

Досліджено питання соціально-філософского аналізу ділового спілкування як відносно самостійного явища громадського життя. Значну увагу приділено зівставленню спілкування та ділового спілкування у контексті категорій загального й особливого, що дозволяє виявити якісні характеристики й особливості функціональної спрямованості ділового спілкування. Представлено ділове спілкування у своїй якісній визначеності. Виявлено характерні риси, що дозволяють інтерпретувати його як факт історичних змін соціальної дійсності, культурних і цивілізаційних перетворень, які відбуваються у суспільстві, як модифікацію спілкування й одиницю видового різноманіття у системі соціальної взаємодії. Розглянуто аспект ділового спілкування як феномену соціальної дійсності та його системотвірні детермінанти, серед яких визначено морально-етичну імперативність, знаково-символічне поле та координати динаміки (конфлікт, співробітництво).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*333.4 + Ю953.41 + Ю704.8

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА341392 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Балінченко С. П. 
Комунікативні засади інтеграційних процесів у сучасному суспільстві : Автореф. дис... канд. філософ. наук : 09.00.03 / С. П. Балінченко; Донец. нац. ун-т. - Донецьк, 2005. - 16 c. - укp.

Досліджено засади та механізми інтеграційних процесів, що відбуваються у контексті міжсуспільної комунікації. Визначено, що об'єднання суспільства залежить від рівня сформованості їх Я-концепцій, а також від сумісності, здатності до адаптації у спільному соціокультурному середовищі та стратегій прямого та прихованого впливу, вжитих стосовно учасників взаємодії. Запропоновано визначення соціокультурної кодової системи суспільства, яка уособлює ознаки зазначеного суспільства як актора міжсуспільної взаємодії. Виділено соціокультурні коди "прийнятого" (визначення інформації зовні як сумісної) та "чужорідного" (спрямовні на збереження унікальних рис), а також зазначено стратегії моделювання їх складу шляхом використання імпліцитних чи відвертих інтенцій за умов розгортання інтеграційних процесів. На прикладах сучасних суспільств проілюстровано різні стадії сформованості Я-концепції суспільства, а також визначено засади комунікативної, стратегічної чи фатичної взаємодії між ними. Виокремлення з інтеграційних процесів коагуляції (стихійного об'єднання за умов загрози) та ітерації (утворення спільного середовища шляхом урегулювання протиріч) дозволяє висвітлити перспективи подальшого дослідження механізмів і наслідків утворення суспільних об'єднань в інформативну епоху сьогодення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*333.4 + Ю6*328.941

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА339526 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Спинка Л. А. 
Комунікативні механізми легітимації політичних інститутів в умовах глобалізації (соціально-філософський аналіз) : автореф. дис... канд. філософ. наук / Л. А. Спинка; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. - К., 2008. - 17 c. - укp.

Наведено результати соціально-філософського аналізу особливостей застосування комунікативної моделі для легітимації міжнародних політичних інститутів за умов глобалізації. Розкрито можливості використання комунікативної теорії для обгрунтування механізмів легітимації міжнародних політичних інститутів. З'ясовано функціональні особливості комунікативних механізмів. Проаналізовано процес функціонування нового типу політичних інститутів, основним завдання яких є регулювання міжнародної взаємодії. Розкрито сутність базових понять комунікативної теорії, які використовуються для характеристики стосунків на міжособистісному рівні, виявлено умови й особливості їх ретрансляції на міжнародні взаємодії. Доведено, що формування міжнародних зв'язків та утворення міжнародних політичних інститутів є необхідною умовою забезпечення відносно безпроблемного співіснування в соціумі, створення та гармонізації багаторівневого світу. Розкрито можливості використання комунікативної теорії з метою успішного розвитку даних процесів, зокрема, таких її механізмів, як орієнтація на ціннісну раціональність, домінування комунікативної дії над стратегічною, прагнення до порозуміння, налагодження справжньої невикривленої комунікації, дискурсу як процедури усунення можливого непорозуміння.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*666.4*133.1 + Ю6*333.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА356048 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Саввіна Л. І. 
Комунікація як чинник розвитку суспільства : Автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.03 / Л. І. Саввіна; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. - О., 2004. - 14 c. - укp.

Запропоновано визначення соціальної комунікації як специфічного феномену культури суспільства, що базується на комунікативній раціональності та виявляється у взаємодії різних суб'єктів у дискурсі для визначення осмисленого і раціонально обгрунтованого, значущого рішення як справедливого. З'ясовано, що ментальною основою комунікації є різні типи раціональності, а її сучасний вид базується на комунікативній етиці. Виявлено, що зміна типу раціональності впливає на трансформацію комунікативних здібностей громадськості, що обумовлює еволюцію форм демократії. Встановлено роль комунікації як взаємодії різних соціальних інститутів у прийнятті критично осмисленого і раціонально обгрунтованого рішення, норми. Зазначено, що найбільш ефективним засобом комунікації є правовий (політичний) дискурс громадськості та влади, що забезпечує згоду та плюралізм у суспільстві як умову його подальшого розвитку.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*333.4 + С5*333.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА333439 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Балашенко І. В. 
Мовний простір в контексті міжнаціональних відносин : Автореф. дис... канд. філософ. наук : 09.00.03 / І. В. Балашенко; Південноукр. держ. пед. ун-т (м.Одеса) ім. К.Д.Ушинського. - О., 2004. - 19 c. - укp.

Уперше у соціально-філософському контексті розглянуто мовний простір за умов міжнаціональних відносин. Створено концепцію стосовно системи "площинних" розподілів мови, обумовлених дією суспільства, висвітлено їх вплив на різні сфери життя та діяльності людини. Висвітлено питання продукування мовним простором подвійної ідентифікації носіїв мови, що призводить до створення нової надетнічної спільноти. Розглянуто мовний простір у контексті його генезису й бази спілкування носіїв різної історичної пам'яті, яка впливає на простір культури та створює просторові системи, що реалізуються в мовно-культурних ситуаціях і визначають умови розвитку національної культури. Зазначено, що мовний простір є інтегральним феноменом, що відображає комунікативні відносини соціуму. Обгрунтовано, що розвиток мови титульної нації відбувається шляхом зв'язку соціальної трансформації суспільства та мовного простору. Запропоновано положення, що його інтеграційні процеси в поліетнічному соціумі продукують міжкультурну та міжмовну комунікації в регіональному просторі та сприяють розвитку загальнодержавного мовно-культурного простору.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*333.4 + Ю6*425 + С5*425*333 + С5*681.*333.64

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА329258 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Балута Г. А. 
Онтологічні засади мови в комунікативному просторі суспільства : Автореф. дис... канд. філос. наук : 09.00.03 / Г. А. Балута; Дніпропетр. нац. ун-т. - Д., 2001. - 18 c. - укp.

Структуру "мова - комунікація" розглянуто як взаємозалежний і взаємоутворювальний зв'язок субстанції мови і комунікативного простору, що вирізняється як просторово-часова організація феномену інтерсуб'єктивності. До основи запропонованої концепції покладено філософські ідеї феномену інтерсуб'єктивності, просторових форм комунікації, субстанційності мови, трансформацій онтологічної категорії мови. Висвітлено фундаментальні проблеми філософії мови і комунікації, сформульовано характеристики комунікативного простору в мовнофункціональних вимірах, здійснено описовий аналіз субстанції мови. Розглянуто суттєві характеристики субстанції мови та комунікативного простору крізь призму мовно-філософської концепції істини. Дійсність абсолютної істини, що утримується в мові, виступає як можливість соціальної істини (консенсусу).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю224.21 + Ю6*333.4 + Ш100.0

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА314381 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Волков О. Г. 
Прагматика політичного тексту : Автореф. дис... канд. філософ. наук : 09.00.03 / О. Г. Волков; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. - Сімф., 2002. - 19 c. - укp.

Розглянуто проблеми прагматики мови на рівні соціальної філософії. Виділено такі прояви політичного тексту, як інститутивний та акафістичний, що надає можливість детального аналізу дослідження структури комунікативного впливу. Показано своєрідність залежності зміни комунікативного значення від чинника: є індивид одержувачем чи відправником повідомлення. Виявлено вплив на продуктивність дескрипції виділення об'єкта в фокусуванні та фокалізації, його визначення в номінації, приписування йому властивостей, своєрідності авторизації в прозиціональному акті. Визначено залежність результативності з'ясування реальності в політичному тексті від семантики: теоретико-модальна призводить до виникнення заідеологізованої свідомості; теоретико-істинна дозволяє об'єктивно виявити своєрідність реальності; теоретико-ігрова припускає зміну трактувань залежно від правил соціальної гри; інтенціональну обумовлено пануванням суб'єктивних інтересів; ситуаційна залежить від змін соціальної ситуації. Розкрито обумовленість впливу тексту від своєрідності ілокутивних характеристик та їх здійснення в перлокутивному ефекті, а також обумовленість перлокутивного ефекту його положенням у структурі політичного гіпертексту, вплив якого є наслідком того, що вердикативні, комісивні, ексерситивні, експозитивні та бехавітивні тексти взаємодоповнюють один одного, утворюють цілісність. Визначено своєрідність комунікативного акту від якісних особливостей модусу соціальної свідомості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*333.4 + Ф082

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА321720 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Кузьменко М. О. 
Самовизначення Європейської спільноти (в парадигмі соціального конструктивізму) : автореф. дис... канд. філософ. наук / М. О. Кузьменко; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. - К., 2008. - 16 c. - укp.

Здійснено процес самовизначення Європейської спільноти у парадигмі соціального конструктивізму. З'ясовано теоретичні засади даної парадигми, її науково-методологічний потенціал щодо аналізу процесів соціокультурної ідентифікації спільнот. Визначено можливість множинних ідентичностей. За цього колективні ідентичності часто є відмінними, однак вони рідко виключають одна одну. У контексті конструктивістської перспективи поняття Європейської ідентичності може бути осягнуто шляхом референції до дискурсу, а не як проста категорія культури. На відміну від розгляду ідентичності Європи як складової комплексу культурної цінності, цілей, території чи людей доцільніше її визначити на підставі термінів соціокогнітивної форми, що базується на практиках оцінювання, дискурсивних практиках і проектах ідентичностей, які можуть бути охарактеризовані у термінах діалогічної раціональності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*328.943 + Ю6*328.941 + Ю6*333.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА356115 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Чмихун С. Є. 
Соціальне знання в інформаційно-комунікативному просторі сучасного суспільства : автореф. дис... канд. філософ. наук / С. Є. Чмихун; Харк. ун-т повітр. сил ім. І.Кожедуба. - Х., 2008. - 18 c. - укp.

Досліджено проблеми суті, специфіки та місця соціального знання у сучасному суспільстві. Розглянуто теоретичні інтерпретації природи соціального знання, тенденції йго застосування, надано компаративний аналіз наявних концепцій. Визначено структурні компоненти соціального знання та виявлено його функціональну спрямованість. З'ясовано нормативно-регулятивну атрибутивність соціального знання та його ціннісно-смислову змістовність. Показано неоднозначну наявність соціального знання у продукції мас-медіа. Соціальне знання висвітлено у аспекті його прикладної значущості. Значну увагу приділено його можливостям впливати на створення прогнозів, бачення суспільства та людини у наступних фазах розвитку та зміни, конструтивно реагувати на ситуації, зумовлені ризиком, і транслювати прийоми оптимізації конфліктних відносин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*333.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА355761 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського