Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (7)Автореферати дисертацій (3)Книжкові видання та компакт-диски (43)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>U=Ю811.13$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 23
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Лосев А. Ф. 
Эстетика природы: Природа и ее стилевые функции у Р.Роллана / А. Ф. Лосев, М. А. Тахо-Годи. - К. : Collegium, 1998. - 240 c. - рус.

Представлена целостная концепция эстетики природы на материале анализа произведений Р.Роллана. Рассмотрены стилевые функции пейзажа, природа как принцип раскрытия человеческой индивидуальности, черты космического понимания природы. Проанализированы различные виды моделей природы, в частности, античная, спинозистская, руссоистская, романтическая, модернистская. Проведен сравнительный обзор этих моделей.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4ФРА)-4 Роллан Р. 34 + Ю811.133

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА601607 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Борейко В. Е. 
Природоохранная эстетика в ВУЗе : Учеб. пособие / В. Е. Борейко; Киев. экол.-культ. центр. - К., 2005. - 80 c. - (Охрана дикой природы; Вып. 46). - Библиогр.: с. 58-59 - рус.

Изложены теоретические и практические аспекты природоохранной эстетики как учебного предмета в ВУЗ. Раскрыта сущность понятий красоты окультуренной, неживой, божественной дикой природы, животных и растений, стихий и явлений природы, планет и светил. Проанализировано влияние красоты природы на развитие культуры и науки, описано участие общественности в ее защите.


Індекс рубрикатора НБУВ: Б1 в2:Ю8 я7 + Ю811.133 я7

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА662214 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Лугуценко Т. В. 
Діалектика естетичного та економічного у соціокультурних проявах людської життєтворчості : автореф. дис... канд. філософ. наук / Т. В. Лугуценко; Східноукр. нац. ун-т ім. В.Даля. - Луганськ, 2007. - 16 c. - укp.

Досліджено проблему естетики економічного, описано механізм прояву естетичного в ціннісних орієнтаціях, який розкриває взаємозв'язок естетичних та економічних потреб в аспекті їх ціннісного змісту. Розглянуто механізми утворення зацікавленості (зокрема економічної) людини в естетичних потребах у різних сферах діяльності (в художній творчості та мистецтві). Проаналізовано вплив естетичного на економічні сторони буття людини в соціальній реальності (повсякденній, економічній та духовній) та художній практиці та доведено його пріоритетне значення у процесі актуалізації "комплементації" естетичного й економічного. Розкрито сутність, структуру та поведінку "людини естетичної" та "людини економічної" на різних рівнях буття. Досліджено розвиток людини у напрямку "homo estheticus" у контексті енвайронментальної естетики. На підставі визначення співвідношення та взаємовпливу естетичного й економічного в рекламі виокремлено естетичну сферу сучасного буття реклами як універсальної культури. З використанням останніх досягнень у галузі філософсько-естетичної рефлексії проведено дослідження реклами як феномену, онтологічно вкоріненого у людському бутті, як універсального механізму відтворення та регулювання світовідчування, зокрема естетичного. З'ясовано, що різновекторна спрямованість мотивації естетичного й економічного у бутті людини призводить до змін її внутрішнього світу й обумовлює необхідність пошуку компромісів ("естетизації економічного" й "економізації естетичного"), які проявляються в художній практиці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю811.136 + У01 а1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА353283 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Журба М. А. 
Естетична доцільність як феномен імперативності (на аналізі економічної діяльності) : автореф. дис... канд. філософ. наук : 09.00.08 / М. А. Журба; Східноукр. нац. ун-т ім. В.Даля. - Луганськ, 2008. - 16 c. - укp.

Запропоновано концепцію ролі естетичної імперативності в життєдіяльності людини. Проаналізовано онтологічну суть і механізм дії естетичної імперативності на підставі результатів дослідження естетичних напрацювань представників німецької класичної та сучасної філософії. Розглянуто феномен прояву естетичного імперативу в економічному нормативі. Виявлено амбівалентність естетичного простору у контексті єдності краси та квазікраси, яка більш достеменно розкриває саме естетичні детермінанти економічного буття. Висвітлено питання щодо побудови людиною техносфери. Це дозволило використати певні факти зі сфери архітектури, художньої літератури, живопису, дизайну, реклами, кіно з метою висвітлення прояву естетичної імперативності за сучасних умов.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю811.136 + Ю814

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА362437 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Богданова Н. Г. 
Естетична свідомість студентської молоді в сучасній Україні в контексті глобалізаційно-інформаційного аналізу : Автореф. дис... канд. філос. наук / Н. Г. Богданова; Ін-т вищ. освіти АПН України. - К., 2007. - 20 c. - укp.

Здійснено соціально-філософський аналіз особливостей формування естетичної свідомості студентської молоді в період глобалізації й інформаційної революції. Визначено місце та роль естетичного серед духовних пріоритетів молоді. Доведено, що естетична свідомість є могутнім чинником ціннісних орієнтацій людей, їх спілкування та практичної діяльності, що реалізується за принципами краси, гармонії, досконалості. Руйнація або обмеження естетичного спотворює образ життєвого світу людини, але й руйнує її внутрішню духовну сутність, а згортання, зміцнення естетичного як елемента свідомості людини спонукає її до творчості в усіх сферах суспільної практичної діяльності, обумовлює життєдіяльність за законами краси. Проаналізовано чинники руйнівного впливу на духовний світ молоді, обгрунтовано можливості, напрями та заходи організаційно-управлінського та виховного процесів збереження та зростання в духовному світі студентської молоді дійсних естетичних цінностей. Особливу увагу приділено аналізу методів, засобів, технологій залучення студентів до активної участі в мистецько-творчому житті суспільства, активізації форм їх естетичної самодіяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*622.221 + Ю811.136 + Ю481.355

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА352503 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Бабушка Л. Д. 
Краса як абсолютна цінність: історико-естетичний аналіз : Автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.08 / Л. Д. Бабушка; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. - К., 2003. - 15 c. - укp.

Зазначено, що краса за своєю природою відноситься до абсолютних цінностей, оскільки вона є незнищенною, універсально притаманною людському буттю стосовно вищих (вершинних) його ознак. Відтворено динаміку руху та трансформацію понять "краса" - "цінність" - "абсолют" в історико-естетичному аспекті. В онтологічному аспекті красу розглянуто як абсолют, тобто одиницю виміру цінності, яка ідентична з власною сутністю. У гносеологічному аспекті відтворено динаміку краси, акцентовану на виключності її значущості в системі ціннісних орієнтацій. У аксіологічному аспекті виявлено зміну не лише методу аналізу краси як символу вищої цінності, але й зміну сфери ціннісних процесів (пріоритетів): космологічних - теократичних - антропологічних - панестетичних.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю811.13 + Ю217.8

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА326613 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Ісаєв В. Д. 
Естетична імперативність цивілізації та культури : монографія / В. Д. Ісаєв, М. А. Журба; Східноукр. нац. ун-т ім. В.Даля. - Луганськ, 2009. - 187 c. - Бібліогр.: с. 171-186. - укp.

Запропоновано концепцію ролі естетичної імперативності в життєдіяльності людини. Проаналізовано онтологічну сутність і механізм дії естетичної імперативності на підставі дослідження естетичних напрацювань представників німецької класичної та сучасної філософії. Розкрито феномен прояву естетичного імперативу в економічному нормативі. Виявлено амбівалентність естетичного простору в контексті єдності краси та квазікраси, яка розкриває естетичні детермінанти економічного буття. Увагу приділено аналізу шляхів, якими людина будує техносферу та проявам естетичної імперативності в області архітектури, художньої літератури, живопису, дизайну, реклами, кіно.

Предложена концепция роли эстетической императивности в жизнедеятельности человека. Проанализированы онтологическая сущность и механизм действия эстетической императивности на основе исследования эстетических наработок представителей немецкой классической и современной философии. Раскрыт феномен проявления эстетического императива в экономическом нормативе. Выявлена амбивалентность эстетического пространства в контексте единства красоты и квазикрасоты, раскрывающая эстетические детерминанты экономического бытия. Уделено внимание анализу путей построения человеком техносферы и проявлениям эстетической императивности в области архитектуры, художественной литературы, живописи, дизайна, рекламы, кино.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю811.136 + Ч111.1 + Ю6*671.112

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА719656 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Ісаєв В. Д. 
Естетична імперативність: здобутки та поразки соціуму : навч. посіб. / В. Д. Ісаєв, М. А. Журба; Східноукр. нац. ун-т ім. В. Даля. - Луганськ, 2010. - 304 c. - Бібліогр.: 231 назв. - укp.

Розглянуто проблему співвідношення цивілізації та культури у контексті визначення феномену естетичної імперативності. Увагу приділено власному буттю та засобам реалізації мети за сучасних умов політичного та громадського розвитку України. Визначено рекламу як гіперестезис сучасного цивілізаційного буття людини.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю811.13 я73 + Ю6*671.112 я73 + Ч111.1 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА739730 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Крилова С. А. 
Краса людини: особистість, сім'я, суспільство (соціально-філософський аналіз) : монографія / С. А. Крилова. - Ніжин : Аспект-Поліграф, 2011. - 339 c. - Бібліогр.: 503 назв - укp.

Висвітлено проблеми створення комплексної теорії краси як соціального феномену. Вперше розкрито сутнісну суперечливість, парадоксальність і багатовимірність краси в її естетичних, моральних, екзистенціонально-комунікативних і соціальних вимірах. Виявлено, що краса вчинків і відносин є предметом етики та соціальної філософії, тому тут перетинаються дослідження цих двох наук. Визначено, що категорія краси, на відміну від прекрасного, виражає вічнісні, інваріантні форми гармонійного буття людини та суспільства. Доведено, що в соціальному бутті людини краса виступає як цільність, цілеспрямованість і цілісність. Зазначено, що краса на відміну від гламурності, є цілісним феноменом, тоді як гламурність - відчуження від цілісності людини та суспільства. Увагу приділено проблемам гармонізації суспільних відносин через формування краси вчинків і відносин як світоглядних цінностей.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю811.13 + Ю811.11 + Ю6*333.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА749153 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Косяк В. А. 
Людина та її тілесність у різних формах культури : навч. посіб. / В. А. Косяк. - Суми : Унів. кн., 2010. - 318 c. - укp.

Розглянуто людську тілесність як багатовимірний соціокультурний феномен у пізнавальному просторі філософської антропології та філософії культури. Простежено взаємовідносини тілесного та духовного начал у їх взаємних, історично сконструйованих людською свідомістю зближеннях і віддаленнях, пов'язаних із самопізнанням людини в міфології, магії та містиці, релігії, софійності, естетиці, соціології, культурології та спорті. "Людину тілесну" досліджено у парадигмі психотілесної (духотілесної) єдності, що є пріоритетною в синтезі знань про людину.

Рассмотрена человеческая телесность как многомерный социокультурный феномен в познавательном пространстве философской антропологии и философии культуры. Прослежены взаимоотношения телесного и духовного начал в их взаимных, исторически сконструированных человеческим сознанием сближениях и отдалениях, связанных с самопознанием человека в мифологии, магии и мистике, религии, софийности, эстетике, социологии, культурологии и спорте. "Человек телесный" изучен в парадигме психотелесного (духотелесного) единства, которая является приоритетной в синтезе знаний о человеке.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю216.26 я73 + Ч111.161.2 я73 + Ю811.13 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА733135 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Шкепу М. А. 
Эстетика безобразного Карла Розенкранца : монография / М. А. Шкепу; ред.: А. Пучков; Нац. акад. искусств Украины, Ин-т пробл. соврем. искусства. - К. : Феникс, 2010. - 447 c. - Библиогр.: 100 назв. - рус.

Освещены теоретические, методологические, исторические и искусствоведческие аспекты эстетики безобразного (ЭБ) немецкого философа К. Розенкранца (1805 - 1879 гг.). Определены место ЭБ в логике истории (ЛИ), феноменологические разломы и онтологическая деструкция в современном искусстве, отчужденная отрицательность безобразного в контексте ЛИ, природа и место превращенных форм в ЭБ, негативная феноменология искусства в регрессивном времени, современные трансфузии художественного отражения.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю811.135

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС51958 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Єременко Ю. В. 
Естетична сутність потворного: від класичної до некласичної парадигми : автореф. дис. ... канд. філософ. наук : 09.00.08 / Ю. В. Єременко; Східноукр. нац. ун-т ім. В. Даля. - Луганськ, 2011. - 20 c. - укp.

Досліджено тенденції еволюції естетичної сутності потворного від класичної до некласичної парадигми. Виявлено основні традиції трактування сутності потворного, розкрито онтологічні підстави, культурні та філософсько-історичні передумови, які детермінували уявлення про потворне в різні епохи. Обгрунтовано, що розуміння сутності потворного, його ролі в художньому процесі та місця в системі естетичних знань детерміновано формами філософського та художнього осмислення тих факторів реальності, які утворюють буттєві підстави потворного. Визначено особливості та причини посилення значення дискурсу потворного в некласичній естетичній свідомості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю811.135

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА385504 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Мокляк Л. І. 
Класичне мистецтво як механізм формування естетичного досвіду особистості / Л. І. Мокляк // Вісн. Нац. авіац. ун-ту. - 2010. - № 2. - С. 168-172. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Проаналізовано особливості класичного мистецтва у формуванні естетичного досвіду особливості.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю811.134 + Щ03(0)5-221

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70861 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Левченко В. В. 
Краса буття та екопсихологія у можливому вирішенні проблеми взаємовідношень людини й природи / В. В. Левченко // Освіта на Луганщині. - 2010. - № 2. - С. 221-227. - Бібліогр.: 21 назв. - укp.

Розглянуто деякі проблеми взаємовідношень людини й природи через інтенції художньо-образної системи Г. Сковороди, що грунтуються на ідеях і поняттях культури в цілому. Народившись в історії естетики Давньої Греції, вони набули значення в модернізмі та набувають важливого значення в культурі постмодерну, його сучасного філософсько-психологічного розуміння для оновлення життя й духовності людини.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю811.133 + Ю959.51-61

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14958 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Лустенко А. Ю. 
Естетика буденності : монографія / А. Ю. Лустенко; Східноукр. нац. ун-т ім. В. Даля. - Луганськ, 2011. - 355 c. - Бібліогр.: с. 344-355. - укp.

Увагу приділено осмисленню буденності, його естетичного змісту та традиції філософської рефлексії. Проаналізовано основні тенденції рефлексії буденності в культурі європейського середньовіччя й епохи Ренесансу, Нового часу, XIX - XX ст. Показано роль буденності в процесі генези й інобуття естетичних і світоглядних форм культури. Зазначено, що усвідомлення нелінійності та поліваріантності участі буденності в організмі культури є необхідною умовою для подальшого збереження та здійснення самого культурного буття, що здатне вмістити високі інтелектуальні запити та масові вимоги, окремі акти морального, духовного героїзму, творче піднесення та буденний плин життя.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю811.136

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА755439 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Лустенко А. Ю. 
Буденність як філософсько-естетичний феномен : автореф. дис. ... д-ра філософ. наук : 09.00.08 / А. Ю. Лустенко; Східноукр. нац. ун-т ім. В. Даля. - Луганськ, 2013. - 33 c. - укp.

Досліджено процес рефлексії феномену буденності за умов філософської традиції. Осмислено складники буденності в тематичному просторі давньогрецької філософії та естезис буденності в середньовічному філософському контексті, де буденність визначено як синтез сакральної та антропологічної реальності. Досліджено епістемічне підгрунтя концептуалізації буденності, які висуває новочасовий раціоналізм, буденність визначено як безпосередню даність природної й трансцендентальної реальності. Розглянуто засвоєння феномену буденності німецькою класичною філософією, у якій буденне визначено як область діяльності емпіричного розуму. Проаналізовано концептуалізацію буденності у філософії Гуссерля, Гайдеггера, Сартра як рефлексію базових засад конституювання феноменального світу та буття екзистенції, а також розглянуто естезис буденності за умов постмодерної культури. Досліджено та проаналізовано процес визначення буденності як об'єкта естетичної рефлексії, розглянуто становлення й трансформацію естетичних концептів буденності в ретроспективі історії художньої літератури. Висвітлено ключові етапи історії естетики й відповідні парадигми, які втілюють суттєві екзистенційні та змістовиражальні аспекти рефлексії буденності на естетичному просторі. Підкреслено, що процесуальність їх існування розкриває перспективу формування та трансформації парадигм естезису буденності. Висвітлено процес естетичного засвоєння буденності за умов парадигм класицизму, романтизму, реалізму, модерну та постмодерну. Розглянуто диференціацію феноменів буденного та трансцендентного в культурному й естетичному контекстах, обгрунтовано роль темпоральності в бутті й осмисленні буденності. Проаналізовано процес трансформації буденності в постінформаційному цивілізаційному контексті.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю811.136

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА395693 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Крилова С. А. 
Краса як феномен соціального буття людини (соціокультурні та гендерні аспекти) : автореф. дис. ... д-ра філософ. наук : 09.00.03 / С. А. Крилова; Нац. пед. ун-т ім. М.П. Драгоманова. - К., 2012. - 35 c. - укp.

Здійснено теоретичне осмислення краси не лише як естетичної й етичної, а й соціокультурної категорії. Доведено, що краса може й повинна врятувати світ як міжлюдську комунікацію, спільноту людей. Така постановка питання робить красу фундаментальною проблемою саме соціальної філософії. Обгрунтовано методологічний підхід, що одержав назву "соціальна метаантропологія", в якому виокремлюється буденне, граничне та метаграничне буття суспільства та людини в суспільстві, й який постає новим напрямом соціально-філософського знання. Красу соціального буття проаналізовано в її цілісності - від тілесної краси до краси світогляду особистості, її вчинків і відносин у сім'ї та суспільстві. Зроблено висновок, що краса відносин у відкритому, демократичному суспільстві виражається через феномен соціального партнерства. Одним з найважливіших екзистенціально-комунікативних виявів краси відносин в контексті соціального партнерства є гендерне партнерство - стратегія життя чоловіка та жінки, коли взаємини з протилежною статтю будуються на розумінні, толерантності та співтворчості.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*3 + Ю6*64 + Ю811.13

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА390120 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Журба М. А. 
Естетика економічно доцільної діяльності як єдність краси і квазікраси / М. А. Журба // Вісн. Держ. акад. керів. кадрів культури і мистец.. - 2007. - № 2. - С. 50-55. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Розкрито сутність естетичної категорії краси у контексті економічних відносин. Виявлено провідні тенденції технократизму (філософії техніки) сучасного суспільства, який сприяє в процесі естетичного відтворення товарів споживання втраті цілісності речі як засобу задоволення людських потреб і створює новий простір взаємодії естетичної й економічної доцільності. Визначено соціальні детермінанти економічного відтворення естетичних творінь у сучасному технократичному суспільстві. Доведено, що взаємодія та єдність краси і квазікраси в діяльності людини зумовлена амбівалентністю економічних процесів.

Раскрыта сущность эстетической категории красоты в контексте экономических отношений. Выявлены ведущие тенденции технократизма (философии техники) современного общества, способствующего в процессе эстетического оформления товаров потребления утрате целостности вещи как средства удовлетворения человеческих потребностей и созданию нового пространства взаимодействия эстетической и экономической целесообразности. Определены социальные детерминанты экономического воссоздания эстетических творений в современном технократическом обществе. Доказано, что взаимодействие и единство красоты и квазикрасоты в человеческой деятельности обусловлено амбивалентностью экономических процессов.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю811.136

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22799 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Чепалов О. І. 
Категорія краси та її видозміни у доробку французьких балетмейстерів кінця XX ст. / О. І. Чепалов // Вісн. Держ. акад. керів. кадрів культури і мистец.. - 2005. - № 1. - С. 37-42. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ335.42(4ФРА)6 + Ю811.13

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22799 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
20.

Лугуценко Т. В. 
Класична й модерністська моделі взаємовідношень естетичного й економічного у мотивації / Т. В. Лугуценко // Вісн. Держ. акад. керів. кадрів культури і мистец.. - 2005. - № 2. - С. 37-40. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*31-723 + Ю811.136

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22799 Пошук видання у каталогах НБУВ 


...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського