Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (23)Тематичний інтернет-навігатор (4)Автореферати дисертацій (646)Реферативна база даних (3190)Книжкові видання та компакт-диски (807)Журнали та продовжувані видання (19)
Пошуковий запит: (<.>K=АРЕШТ$<.>+<.>K=МАЙН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 113
Представлено документи з 1 до 20
...

   Тип видання:   науково-популярне видання   
1.

Томашівський, С.
Київська Козаччина 1855 року [Електронний ресурс] / С. Томашівський. - Л. : Наукове Товариство ім. Шевченка, 1902. - 20 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Київська Козаччина 1855 — масові сел. виступи в Київській губернії за відновлення козацтва як сусп. стану і військ. формування. Приводом до них стало опублікування під час Кримської війни 1853—1856 маніфесту імп. Миколи I, що передбачав створення рухомого держ. ополчення. По Київщині, де ще свіжими були згадки про запороз. козацтво, почали поширюватися чутки, нібито тих, хто запишеться в ополчення («у козаки»), буде звільнено від кріпосної залежності (див. Кріпацтво) і вони одержать поміщицькі землі та майно. Бажаючі покозачитися примушували священиків та ін. письменних людей складати списки «вільних козаків», а записавшись у ці списки, відмовлялися відробляти панщину і виконувати розпорядження місц. адміністрації, створювали власні органи самоврядування («сільські громади») і вибирали собі ватажків (відомі імена окремих з них: Василь Бзенко, Іван та Микола Бернадські, Яків Романовський, Михайло Гайденко, Корній Захарченко). Почавшись у лют. 1855 у Васильківському повіті, рух за покозачення в берез.—квіт. охопив понад 500 сіл і містечок у 8 із 12 повітах Київ. губернії (Таращанському, Васильківському, Київському, Звенигородському, Черкаському, Уманському, Сквирському, Канівському). На придушення «козаччини» уряд кинув регулярні війська і поліцію. У кількох селах і містечках сталися криваві сутички, найзапекліше протистояли військам і поліції покозачені селяни у Биковій Греблі (Васильківський пов.; нині село Білоцерківського р-ну), Березні (Сквирський пов.; нині село Володарського р-ну; обидва Київ. обл.), Корсуні (нині м. Корсунь-Шевченківський) і Таганчі (Канівський пов.; нині село Канівського р-ну Черкас. обл.). Однак сили були нерівними. Селяни змушені були скоритися.



Кл.слова:
історія України -- козаччина -- повстання

   Тип видання:   наукове видання   
2.
 


Флейшиц, Екатерина Абрамовна.
Обязательства из причинения вреда и из неосновательного обогащения [Електронний ресурс] / Е. А. Флейшиц ; Всесоюз. ин-т юрид. наук М-ва юстиции СССР. - М. : Гос. изд-во юридической лит., 1951. - 239 с.. - (Курс советского гражданского права)

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В книге рассмотрено понятие обязательств из причинения вреда в советском гражданском праве



Кл.слова:
юриспруденція -- законодавство -- майнові відносини -- завдання шкоди

   Тип видання:   науково-популярне видання   
3.

Микулин, Андрій.
Концентраційні табори в Совєтському Союзі [Електронний ресурс] / А. Микулин. - [Б. м.] : Видання Закордонних Частин Організації Українських Націоналістів, 1958. - 132 с.. - (Бібліотека українського підпільника. Серія друга ; ч. 2)

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


«Вони бояться правди — хай світ почує правду!» — такий епіграф написав український автор Василь Савченко на своїй книжці «Безимлаг», виданій в Авґсбурзі 1948 року. «Вони» — це ті, в кого руки залиті кров'ю мільйонів невинних жертв українського й інших неросійських народів СССР; це ті, що на одній шостій частині світу запровадили таке рабство, якого не бачив світ за часів середньовіччя. Це — большевики, московські імперіялісти, колонізатори. Не зважаючи на те, що російська імперія існує вже більше чотирьох сторіч, а сучасна комуністично-російська система — майже 40 років, світ і до цього часу мало поінформований про жахіття в тюрмі народів — СССР. Навіть тоді, коли протягом 1955–1956 рр. на Захід повернулася численна кількість кол. вояків німецької армії, що потрапили під час другої світової війни до російського полону і, як живі свідки нелюдських знущань у совєтських концтаборах, свідчили про масове народовбивство, арешти і заслання в СССР, — світ далі майже не звернув на те уваги. Знову ж, коли українська еміґрація на Заході, маючи численні свідчення й оригінальні документи від запроторених до совєтських концтаборів українців (напр., з Мордовських концтаборів), закликає вільний західній світ вжити супроти носіїв російського імперіялізму та його допоміжних сил моральних і матеріяльних санкцій, — вільний світ не то що вперто мовчить, але й ще поступово вплутується в коло московської коекзистенції, вишукує шляхи мирних контактів та співпрацює з народовбивцями, а цим самим посередньо сприяє системі невільництва і концтаборів у СССР. Видаючи книжку «Концентраційні табори в Совєтському Союзі», ми хочемо відкрити бодай частину заслони, де як свій, так і чужий читач зрозуміє суть жахливої політики, що її практикує червона Москва на неросійських народах.



Кл.слова:
комуністичний терор -- трудова експлуатація -- злочини проти людства

   Тип видання:   зб. статей   
4.
 



Лихо з розуму [Електронний ресурс] : портрети двадцяти "злочинців" / уклад. В. Чорновіл. - Париж : Перша українська друкарня у Франції, 1967. - 335 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


«Лихо з розуму (Портрети двадцяти „злочинців“)» — збірник, складений в 1967 році В'ячеславом Чорноволом. Її автор, на той час 29-річний журналіст, був одним з тих, хто виступив проти сваволі і безчинств КДБ. Він зібрав матеріали про Першу хвилю арештів серед української інтелігенції 1965—1966. Двадцять „злочинців“ - це двадцять заарештованих представників української інтелігенції, матеріали про яких і представлені у цій збірці. Чорновіл опублікував біографії в'язнів, зразки творів, за які вони, власне, і були засуджені, та листи із таборів, які відображають умови побуту та переживання тогочасних політичних в'язнів. Крім того, В.Чорновіл включив до збірника списки в'язнів Дубравлагу (Мордовські табори) — учасників боротьби за незалежність України 1942—1954, а також українців, засуджених за релігійні переконання. Українською мовою книжка вперше вийшла 1967 (саме це видання представлене у релізі), зажила міжнародної популярності (1968 вийшло англійське видання, 1974 — французьке) і зробила відомими багатьох українських інакодумців. За цю книжку Чорновіл ув'язнений 3.08.1967 р., а 1968 р. удостоєний міжнародної журналістської премії (Великобританія). 1996 за цю та інші праці, раніше інкриміновані як антирадянські, він удостоєний Державної премії ім. Т. Г. Шевченка в галузі публіцистики. 1991 збірник перевиданий у Львові. Увійшов до 10-томного зібрання його творів (т. 2, 2003 р.).



Кл.слова:
дисидентський рух -- інакодумство -- репресії

   Тип видання:   наукове видання   
5.


Українська інтелігенція під судом КГБ. Матеріали з процесів В. Чорновола, М. Масютка, М. Озерного та ін. [Електронний ресурс]. - [Б. м.] : Сучасність, 1970. - 246 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
репресії -- політичний арешт

   Тип видання:   законодавчі матеріали   
6.

Чертков, Владимир Лазаревич.
Судебная защита прав и интересов авторов [Електронний ресурс] / В. Л. Чертков ; Московский общественный научно-исследовательский институт судебной защиты и усовершенствования адвокатов. - М. : Юридическая литература, 1971. - 112 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В книге описываются порядок и особенности рассмотрения авторских споров в суде. При этом исследуются вопросы подведомственности и подсудности указанных споров, участники судебною разбирательства и положение управлений по охране авторских прав, подготовка дел к судебному разбирательству, виды и особенности доказательств, заключения экспертизы по авторским спорам, судебные решения и исполнительное производство по ним.



Кл.слова:
юриспруденція -- законодавство -- майнові відносини -- авторське право -- інтелектуальна власність

   Тип видання:   методичний посібник   
7.

Чернышев, В. И.
Вопросы возникновения и исполнения обязательств по возврату неосновательно приобретенного (сбереженного) имущества [Електронний ресурс] : пособие для адвокатов / В. И. Чернышев ; Псковская областная коллегия адвокатов. - Псков : Лениздат. Псковское отделение, 1973. - 23 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В книге расмотренны случаи неосновательного приобретения (сбережение) имущества одним лицом за счет другого в тек случаях, когда такое приобретение имеет место без установленных законом или сделкой оснований.



Кл.слова:
законодавство -- юстиція -- майнові відносини -- злочин

   Тип видання:   наукове видання   
Категорія: Біологічні науки   
8.

Осадча-Яната, Наталія.
Українські народні назви рослин [Electronic resource] : зібрав автор на Україні в роках 1927-1939 / Н. Осадча-Яната. - Нью-Йорк : Українська вільна академія наук у США, 1973. - 176 p.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Осадча-Яната Наталія (1891—1982) — український ботанік, фармаколог і фольклорист, автор термінологічних словників Академії Наук у Києві, професор (ботанічна номенклатура). Дружина Янати Олександра Алоїзовича — українського агронома і ботаніка, академіка АН УРСР. Його найфундаментальніші праці, насамперед з народної ботанічної номенклатури, Наталя Осадча-Яната, яка після арешту чоловіка залитися без роботи і засобів до існування, вивезла до Сполучених Штатів, де й видала. Сама вона працювала в Українській Вільній Академії Наук, здобувши визнання як фахівець з медичної ботаніки.



Кл.слова:
ботанічна номенклатура -- фітоніми

   Тип видання:   науково-популярне видання   
9.

Мороз, Валентин.
Бумеранг: Твори Валентин Мороза [Електронний ресурс] / В. Мороз. - [Б. м.] : Українське видавництво Смолоскип ім. В. Симоненка : Перша українська друкарня у Франції, 1974. - 306 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Пропоноване видання побачило світ за кордоном, як багато тогочасної самвидавівської літератури. На момент виходу цієї книги Мороз перебував у Володимирській в'язниці. Книга містить найвідоміші твори В. Мороза, а також низку документів та матеріалів, що висвітлюють його арешти та допити. Разом з тим, уміщено різноматітні матеріали у його підтримку зі сторони тогочасної української інтелігенції.



Кл.слова:
публіцистика

   Тип видання:   науково-популярне видання   
Категорія: Біологічні науки   
10.
 


Майнарди, Д..
Собака и лисица. Правдивый рассказ о свободном путешествии по царству этологии [Електронний ресурс] / Д. Майнарди. - М. : Мир, 1976. - (В мире науки и техники)

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Автор книги – известный итальянский ученый-этолог. Его «Правдивый рассказ о свободном путешествии по царству этологии» адресован широкому читателю и призван осветить некоторые достижения науки о поведении животных. Этому в немалой степени способствуют высокие литературные достоинства книги и немногочисленные, но очень выразительные рисунки автора.



Кл.слова:
поведінка тварин -- доместикація

   Тип видання:   наукове видання   
11.

Майн, Х.
Марковские процессы принятия решений [Електронний ресурс] / Х. Майн, С. Осаки. - М. : Наука, 1977. - 176 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В книге излагается теория управляемых случайных процессов, которые широко используются в таких областях, как управление запасами, исследование операций, теория надежности, теория массового обслуживания и профилактическое обслуживание сложных технических систем. Ясное и простое изложение сочетается с достаточной математической строгостью приведенных результатов. Для понимания материала достаточно знания элементарной теории цепей Маркова и основ линейного программирования.



Кл.слова:
марковський процес -- випадковість -- програмування

   Тип видання:   навчальний посібник   
12.

Чернышев, Валентин Иынович.
Обязательства из неосновательного приобретения или сбережения имущества [Електронний ресурс] : учебное пособие / В. И. Чернышев ; Ярославский гос. ун-т. - Ярославль : [б. в.], 1977. - 103 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В работе рассматриваются понятие, значение, сфера применения и условия возникновения обязательств из неосновательного приобретения (сбережения) имущества. Проводится отграничение этих обязательств от смежных правоотношений. Издание рассчитано на студентов, аспирантов, преподавателей юридических и экономических учебных заведений, практических работников.



Кл.слова:
юриспруденція -- юстиція -- правовідносини -- майнові відносини

   Тип видання:   наукове видання   
Категорія: Математика   
13.

Майника, Э.
Алгоритмы оптимизации на сетях и графах [Електронний ресурс] / Э. Майника. - М. : Мир, 1981. - 324 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга Э. Майники - профессора Иллинойского университета (США) - посвящена дискретному программированию, которое широко попользуется для решения проблем оптимизации, возникающих при проектировании экономических систем. Рассматриваются задачи почтальона, коммивояжера, управления проектами и размещений. Приводится количественная оценка времени сходимости описываемых алгоритмов, которые могут быть сравнительно легко запрограммированы и практически реализованы с помощью ЭВМ.



Кл.слова:
програмування -- математика -- алгоритм -- дискретне програмування -- ЕОМ

   Тип видання:   наукове видання   
14.

Владимиров, В. А.
Ответственность за корыстные посягательства на социалистическую собственность [Електронний ресурс] / В. А. Владимиров, Ю. И. Ляпунов. - М. : Юридическая литература, 1986. - 224 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В книге рассматриваются нормы советского законодательства о борьбе с преступлениями против социалистической собственности, о необходимости строжайшего соблюдения законов об охране государственного и общественного имущества. На основе обобщения судебно-следственной практики, постановлений пленумов Верховных Судов СССР и РСФСР анализируются вопросы квалификации преступных посягательств на социалистическую собственность. Для работников суда, прокуратури, органов МВД, а также научных работников.



Кл.слова:
соціалістичне майно -- громадське майно

   Тип видання:   художня література   
15.

Бёлль, Генрих.
Потерянная честь Катарины Блюм [Електронний ресурс] / Генрих Бёлль. - М. : Радуга, 1988. - 191 с.. - (Мастера современной прозы)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Бёлль «вмешался» в дело Баадера – Майнхоф, одно из самых трагических событий террористической волны в Западной Германии, опубликовав статью, в которой стремился противодействовать разгулу насилия, и употребив в ней по отношению к откровенно бульварной газете «Бильд» выражение «открытый фашизм». Последовала форменная травля Бёлля в шпрингеровской прессе, он оказался среди тех «интеллектуалов», которых громче всех обвиняли в «пособничестве терроризму», ему грозили расправой, в его доме был произведен обыск, а позднее в него была подложена бомба. Эти события отразились в повести «Потерянная честь Катарины Блюм, или Как возникает насилие и к чему оно может привести» (1974).



Кл.слова:
література -- повість

   Тип видання:   науково-популярне видання   
16.
 


Тідеманн, Г.
Бабин Яр: критичні питання та коментарі [Електронний ресурс] : пер. с нем. / Г. Тідеманн. - Tübingen : Ernst Gauß , 1994

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Герберт Тідеманн використовує стандартні наукові методології для аналізу повідомлень, свідчень очевидців та інших джерел щодо так званої "трагедії Бабиного Яру". Автор висуває і досліджує версію, що "трагедію Бабиного Яру" вигадало НКВС/КДБ для сокриття власних злочинів проти українського народу. Автор також ставить і розглядає багато гострих питань відносно цієї події, зокрема щодо походження сумнівного плаката, яким нібито десятки тисяч жидів закликали 29 вересня 1941 р. зібратися з майном на розі невеличких вулиць. Він також не знаходить відповіді на питання чому ніхто ніколи не вимагав проведення в Бабиному Яру криміналістичних досліджень. Книга Герберта Тідеманна «Бабин Яр: Критичні питання та коментарі» разом із працею Удо Валенді «Бабин Яр — ущелина "з 33 771 убитими жидами"?» (Babi Jar — Die Schlucht „mit 33.771 ermordeten Juden“?) на сьогоднішній день є найбільш відомими і ретельними дослідженнями історії Бабиного Яру. На жаль, вітчизняні науковці-історики не прагнуть розібратися в тому що насправді відбулося в урочищі "Бабин Яр" за часів ІІ-ї світової війни та в епоху сталінських репресій.



Кл.слова:
Україна -- геноцид -- антисемітизм -- фашизм -- репресії

   Тип видання:   наукове видання   
17.

Кант, И.
Собрание сочинений [Електронний ресурс] : в 8 т. / И. Кант. - М. : Чоро, 1994. - (Мировая философская мысль)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Т. 1 : "Докритические" произведения . - 544 с.

Т. 3 : Критика чистого разума. - 741 с.

Т. 4 : Полегомены. Основоположения метафизики нравов. Метафизические начала естествознания. Критика практического разума. - 630 с.

Т. 5 : Критика способности суждения. - 414 с.


Настоящее восьмитомное собрание сочинений Канта приурочено к 200-летию избрания его членом Петербургской академии наук. Юбилейное издание отличается от предыдущего своей полнотой: практически здесь собрано все существенное, что было издано на русском языке. Второе отличие — качество переводов. Восстановлены, насколько это было возможно, классические переводы, выполненные Н. Лосским, В. Соловьевым, П. Флоренским. Уточнена терминология. Особенно тщательно сверен с оригиналом и заново прокомментирован текст «Критики чистого разума». «Критика способности суждения» и (в значительной степени) «Антропология» переведены заново. Большую помощь в подготовке юбилейного издания оказали немецкие коллеги — Архив Канта (Марбург) и издательство Феликс Майнер (Гамбург), предоставившее для перевода последние издания работ Канта, а также вышедшие тома нового исследовательского альманаха «Кант-форшунген».



Кл.слова:
пізнання -- антропологія -- природознавство

   Тип видання:   підручник   
18.

Гаухман, Л. Д.
Ответственность за преступления против собственности [Електронний ресурс] / Л. Д. Гаухман, С. В. Максимов. - М. : Учебно-консультационный центр "ЮрИнфоР", 1997. - 320 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Первое со времени вступления в силу нового Уголовного кодекса России издание, посвященное вопросам охраны собственности от традиционных и нетрадиционных видов преступлений. Новые законодательные решения вопросов ответственности за хищения в крупных размерах, вымогательство, причинение имущественного ущерба путем обмана или злоупотребления доверием (в том числе в банковской сфере), неправомерное завладение транспортными средствами. Правовые основания для прекращения уголовного преследования или для пересмотра приговоров по делам о преступлениях против собственности, совершенных до 1 января 1997 г. Постановления пленумов Верховных судов СССР. РСФСР и РФ по делам о преступлениях против собственности, действующие в части, непротиворечащей новому УК РФ. Издание адресовано юристам, студентам юридических вузов, всем, кто интересуется вопросами охраны собственности.



Кл.слова:
злочин -- майно -- кримінальний кодекс

   Тип видання:   науково-популярне видання   
19.

Савченко, М. О.
Анатомія неоголошеної війни [Електронний ресурс] / М. О. Савченко. - К. : Українська перспектива, 1997. - 183 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У книжці розповідається про основні події, які відбувалися в Севастополі і в Криму з кінця 1991 до 1997 року. Україна і Росія кілька разів опинялися на межі можливого збройного конфлікту під час розв’язування проблеми чорноморського флоту. На основі раніше закритого широкого документального матеріалу показано масштаби неоголошеної війни, приховану великодержавну, шовіністичну політику певних сил Росії, спроби переглянути кордони, відторгнути Крим і Севастополь від України. Велику увагу приділено аналізові діяльності російських спецслужб і розвідки чорноморського флоту на півострові. Наведено факти взаємодії командної ланки ЧФ з по-сепаратистському налаштованими організаціями, партіями та депутатами кримського парламенту і колишнім президентом Криму. Розкривається ряд серйозних помилок окремих керівників України, через які не вдалося своєчасно розв’язати проблему чорноморського флоту. особливе місце займає розповідь про скорумпованість вищих чинів чорноморського флоту, про розпродаж, розкрадання та вивезення цінного майна. Важливу увагу приділено портретам тих, хто створював Військово-Морські Сили України, показано успіхи і патріотизм цих людей, а також їхні помилки. Читач узнає про основні етапи будівництва українських ВМС з 1991 до 1997 року.



Кл.слова:
ХХ століття -- сучасна історія -- флот -- десоветизація

   Тип видання:   наукове видання   
20.

Шаталіна, Євгенія Платонівна.
Селянські виселки під час колективізації в Україні (1928-1932 рр.) [Електронний ресурс] / Є. П. Шаталіна ; Національна академія наук України, Інститут історії України. - Київ : [б. в.], 1997. - 68 с.. - (Історичні зошити)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Зроблено спробу висвітлити одну із малодосліджених сторінок депортації селянства в межах України під час колективізації. Розраховано на науковців, викладачів, студентів, учнів та всіх, хто цікавиться і досліджує проблеми колективізованого села.



Кл.слова:
депортація -- конфіскація майна -- комуністичний терор
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського