Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (25)Тематичний інтернет-навігатор (3)Автореферати дисертацій (562)Реферативна база даних (4070)Книжкові видання та компакт-диски (1525)Журнали та продовжувані видання (30)
Пошуковий запит: (<.>K=БАТЬК$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 106
Представлено документи з 1 до 20
...

   Тип видання:   словник   
1.


Українсько-польський тематичний словник жестової мови (для батьків та дітей) [Електронний ресурс] / О. В. Бойчук [та ін.]. - Х. : Прапор, 2009. - 88 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Словник містить загальновживані жести, необхідні для спілкування між людьми з вадами слуху. Опис рухів рук і зображення на фото допоможуть таким людям розширити свій словниковий запас як українською, так і польською мовою. Опанування цими жестовими мовами сприятиме всебічному розвитку їхньої духовності та культури. Розрахований на осіб, які мають вади слуху та бажають спілкуватися з такими ж особами України та Польші. Словарь содержит общеупотребительные жесты, необходимые в общении людей с проблемами слуха. Описание движения рук и изображение на фото помогут таким людям расширить свой словарный запас украинского и польского языков. Овладение этими жестовыми языками способствует всестороннему развитию их духовности и культуры. Рассчитан на людей с проблемами слуха, которые желают общаться с такими же людьми в Украине и в Польше.



Кл.слова:
жести -- жестикуляція

   Тип видання:   словник   
2.

Корнилова, М.
Словарик-смешарик [Електронний ресурс] / М. Корнилова. - М. : Эксмо, 2005. - 112 с.. - (Смешарики)

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Задачка для родителей: один маленький ребенок за три минуты может задать миллион вопросов. Сколько вопросов может задать один маленький ребенок за десять минут? А сколько времени понадобится одному родителю, чтобы ответить на все эти вопросы? Подсчитали? А теперь возьмите Словарик-Смешарик и сэкономьте свое время! Более 200 шуточно-серьезных определений. Читать интересно и полезно! Легкий и доступный для ребенка язык. Все понятно без лишних вопросов! Более 200 красочных иллюстраций. Хоть целый год рассматривай!



Кл.слова:
дитячі запитання -- допомога батькам

   Тип видання:   словник   
3.

Скрипник, Лариса Григорівна.
Власні імена людей [Електронний ресурс] : словник-довідник / Л. Г. Скрипник, Н. П. Дзятківська. - 3-тє вид.. - К. : Наукова Думка, 2005. - 334 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У Словнику-довіднику подаються офіційні імена, уживані в Україні,та їх варіанти, включено відомості про їх походження, правила правопису українських і російських прізвищ. Імена ілюструються уривками з поетичнихтворів, народних пісень тощо. Видання сувенірне. В ім’я здавна вкладався глибокий духовний зміст. Його вибір для новонародженої дитини був традиційною вірою в магічну силу слова й власного імені. Недарма ж великі українські князі носили такі славні імена, як Володимир (володар світу і людей), Ізяслав (той, хто славу здобуває), Святослав, Мстислав, Ярополк… Духовна міць, яка входила в них через надані ймення, робила князів непереможними. Адже в іменах завжди містилося добре віщування, побажання добробуту, захисту Богів, надія на кращу синовню чи доччину долю. І, мабуть, немає матері, яка б не назвала свою гарну доньку Любомирою (яку в миру люблять), Світланою (світлою, чистою) або Миланою (яка для всіх мила, якою милуються). Обираючи майбутнє ймення для дитини, батьки хотіли, щоб разом з ним вона отримала і захисника згори, божого охоронця. Так, вважалося, що Мирослави присвячені Богові Миру, Ярослави – Ярилу, а про Богуславів і Богданів дбатимуть Боги, які подарували родині бажану дитинку. Вважалося також, що той, хто назве немовля непривабливим іменем як-от Неждан, Нелюбима, Немира, збереже її від злого ока, яке, нібито, не зверне уваги на дитину, яку не ждали або не люблять. Але вже доведено, що подібні ймення тільки заважатимуть людині в житті, адже несуть в собі силу-силенну негативу. Дослідники вважають, що імена творилися за допомогою первісного арійського способу, який передбачає врахування всього комплексу релігійних та соціальних уявлень давнього суспільства. Навіть вважається, що імена були розподілені за кастовими прошарками, що зараз вже втратило своє значення. Крім того, імена могли втілювати як верхній, так і нижній Божественний світ. У давніх українців не було чітко вираженого протиборства між “темним” і “світлим”, кожне начало мало власне призначення, і від їх взаємодії творилося життя. Ще в давні часи, як засвідчують джерела, був звичаєвий набір двоосновних імен. Але й ці складові частини імен могли формуватися з більш простих елементів, які також слід враховувати, бо вони можуть іноді давати відмінне тлумачення. Існують імена, в яких виражено побажання здобути славу (Святослав, Ростислав), бути мужнім і відважним воїном (Ратимир, Ратибор, Ярополк), проявляти миролюбність (Миролюб, Любомир). Імена, які висловлюють гостинність (Гостирад, Милогост, Доброгост), можна пояснити і як очікування в родині бажаної дитини, яка прийшла на цей світ добрим гостем. Є імена, що втілюють любов батьків до Бога, який послав їм дитину і через відповідне ім’я дбатиме про неї (Богумил, Богуслав, Богурад), а також побажання на майбутнє позитивних рис характеру своїй дитині (Доброслав, Добромисл).



Кл.слова:
ономастика

   Тип видання:   словник   
4.

Коломієць, М. П.
Словник української мови в малюнках [Електронний ресурс] / М. П. Коломієць. - К. : Освіта, 1995. - 416 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У словнику вміщені слова, що входять до лексичного мінімуму з української мови учнів початкових класів. Значення багатьох слів пояснюється за допомогою малюнків. Для учнів початкових класів, учителів, батьків.



Кл.слова:
слово -- лексика -- візуалізація

   Тип видання:   підручник   
Категорія: Релігія   
5.

Хижняк, З. І.
Історія Києво-Могилянської академії [Електронний ресурс] / З. І. Хижняк, В. К. Маньківський. - К. : Києво-Могилянська академія, 2003. - 184 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Протягом усієї історії український народ не мав іншої інституції, яка б справила більший вплив на розвиток його освіти, науки, культури, ніж Києво-Могилянська академія. Впродовж віків вона була виразником і носієм традиційних рис духовності українського народу, могутнім чинником формування його самосвідомості, джерелом ідей боротьби за батьківську віру і національну свободу. Для українців вона завжди буде національною святинею, не меншою, ніж Падуя чи Болонья для італійців, Оксфорд - для англійців, Сорбонна - для французів, Карловий університет - для чехів, Ягеллонський - для поляків.



Кл.слова:
академія -- освіта -- національність

   Тип видання:   підручник   
6.


Сімейне право України [Електронний ресурс] : підручник для студентів вузів / за ред. Ю. С. Червоного. - К. : Істина, 2000. - 400 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У підручнику висвітлені основні питання навчальної дисципліни "Сімейне право України": поняття сімейного права, його предмет та метод, функції, принципи; історія розвитку сімейного законодавства України; сімейні правовідносини; шлюб, права та обов'язки подружжя, а також батьків і дітей; форми виховання дітей, позбавлених батьківського піклування, права та обов'язки інших членів сім'ї та родичів, а також питання застосування Сімейного кодексу України до іноземців та осіб без громадянства, застосування законів іноземних держав та міжнародних договорів в Україні.



Кл.слова:
виховання -- батьківство

   Тип видання:   підручник   
7.


Описи Київського намісництва 70 - 80 років XVIII ст. [Електронний ресурс] / уклад. Г. В. Болотова. - К. : Наукова думка, 1989. - 352 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Зібрання описів Київського намісництва 70—80-х років XVIII ст.— документальне джерело по адміністративному устрою, соціально-економічній та політичній історії України періоду феодалізму. Для істориків, викладачів і студентів вузів, всіх, хто цікавиться історичним минулим нашої Батьківщини.



Кл.слова:
феодалізм

   Тип видання:   підручник   
8.

Сергійчук, В. І.
Трагедія українців Польщі [Електронний ресурс] / В. І. Сергійчук. - Т. : Тернопіль, 1997. - 440 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


П'ятдесят років тому комуністична влада Польщі вчинила катастрофічну наругу над українцями Лемківщини, Надсяння, Холмщини та Підляшшя, насильно пересиливши їх із споконвічних батьківських земель на північно-східні території, що відійшли від Німеччини. З метою повної асиміляції близько 150 тисяч наших братів і сестер по крові було розселено по кілька сімей серед польського етносу. А перед цим, у 1944-1946 роках, 482 тисячі українців із вказаних етнічних земель нашого народу насильно відправили в Радянську Україну. Автор на основі численних документів і матеріалів показує процес освоєння українцями привісленських територій з часів Київської Русі, постійне прагнення тамтешньої людності жити спільно з Матір'ю-Україною, - аж до трагічних подій 1944-1947 років. Дослідження виконане в рамках програми "Українознавство в системі освіти, науки і культури" Інституту українознавства Київського національного університету імені Тараса Шевченка і рекомендоване Міністерством освіти України як посібник студентам і викладачам, котрі вивчають історію України, а також розраховане на всіх, хто цікавиться минулим нашого народу.



Кл.слова:
депортація -- асиміляція -- українсько-польський конфлікт

   Тип видання:   методичний посібник   
9.


Розвиваємо пам'ять [Електронний ресурс] / С. Є. Гавріна, Н. Л. Кутявіна, І. Г. Топоркова, С. В. Щербініна. - К. : ТОВ "Перо", 2007. - 26 с.. - (Школа для дошкільнят)

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Шановні батьки та педагоги! Добра пам'ять у вашої дитини — запорука її успішного навчання в школі. Пропонуємо до вашої уваги робочий зошит «Розвиваємо пам'ять». У цьому зошиті зібрано цікаві вправи, що допоможуть розвинути зорову та слухову пам'ять вашого малюка. Зошит призначено для співпраці дитини і дорослого. Багато вправ у зошиті складаються з двох частин: перша частина містить матеріал для запам'ятовування, а друга призначена для перевірки. Тобто після виконання першої частини завдання треба перегорнути сторінку й перевірити, наскільки добре дитина запам'ятала матеріал. Для виконання деяких завдань знадобляться кольорові олівці. Завдання у зошиті розміщено за ступенем зростання складності, тому належить займатися з дитиною послідовно, не пропускаючи завдань. Якщо ваша дитина не впоралася з вправою, допоможіть їй, поясніть завдання ще раз. Добре, якщо ви зможете запропонувати дитині інші подібні вправи для тренування. До наступної вправи переходьте лише тоді, коли малюк впорається з попередньою. Якщо ви зможете займатись із цим зошитом щоденно 20-25 хвилин, то пам'ять вашої дитини значно поліпшиться, і їй буде набагато легше засвоювати шкільний матеріал.



Кл.слова:
дитина

   Тип видання:   методичний посібник   
10.


Розвиваємо мислення [Електронний ресурс] / С. Є. Гавріна [и др.]. - К. : ТОВ "Перо", 2007. - 24 с.. - (Школа для дошкільнят)

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Шановні батьки та педагоги! Перед вами — захоплюючий робочий зошит, що допоможе дітям старшого дошкільного віку розвинути логічне мислення, навчитись аналізувати, порівнювати, узагальнювати, визначати головне, робити логічні висновки. Завдання у книзі розміщено за ступенем зростання складності, тому займатись належить послідовно, не пропускаючи вправ. Допоможіть вашому малюку: поясніть йому завдання, перевірте належність його виконання. Якщо дитина не впоралась із завданням, поясніть його ще раз. Добре, якщо ви зможете запропонувати малюку інші подібні вправи для тренування. До наступного завдання переходьте лише після того, як виконано попереднє. Якщо ви займатиметеся з цим зошитом 20-25 хвилин щодня, у багатьох випадках труднощі з дошкільної підготовки буде усунено. Займатись з книжкою можна як індивідуально, так і з групою дітей. Не забувайте похвалити вашого малюка за старанність. Бажаємо успіхів!



Кл.слова:
дитина -- логіка

   Тип видання:   науково-популярне видання   
11.

Сокол, А.
Моя країна - Україна [Електронний ресурс] / А. Сокол, О. Конечна. - Донецьк : ТОВ Глорія Трейд, 2010. - 64 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга "Моя країна - Україна" запрошує юних читачів у подорож по рідній країні, в доступній формі знайомить з історією України, її державним устроєм, символікою, природними багатствами та культурою, даючи цілісне уявлення про Україну як незалежну демократичну державу. Мета книги - прищепити юним читачам почуття патріотизму, любові до своєї Батьківщини, гордості за рідну землю. Ці почуття і сформовані під їх впливом риси характеру - чесність, мужність, благородство, відданість - актуальні в усі часи, а надто в такий непростий період розвитку, який переживає Україна сьогодні.



Кл.слова:
незалежна держава -- історія -- національна символіка

   Тип видання:   методичний посібник   
12.


Вчимося писати [Електронний ресурс] : робочий зошит: 6 - 7 років. - К. : Перо, 2007. - 24 с.. - (Школа для дошкільнят)

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


На сьогодні ця серія є кращою для підготовки дітей до школи. Вона вирізняється комплексним підходом і високим методичним рівнем. Автори цих посібників — висококваліфіковані педагоги та психологи. Тематика книг охоплює розвиток всіх основних інтелектуальних процесів — рахунку, мовлення, мислення, уваги і пам’яті. Книги прекрасно підходять як для групових занять у дитячому садку, так і для індивідуальної роботи батьків з дітьми.



Кл.слова:
дитина -- підготовка -- написання -- школа

   Тип видання:   методичний посібник   
13.

Шкода, М.
Свята моєї Батьківщини [Електронний ресурс] : дитячий календар ілюстрований / М. Шкода. - Донецьк : БАО, [20_ _?]. - 176 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Історія свят – це, мабуть, найцікавіша сторінка світової культури. Свята бувають різні: релігійні, державні, професійні, сімейні. Кожне свято – це радість, щире спілкування, розваги та частування. Усі вони пов’язані з давніми традиціями та визначними історичними подіями. До цього ілюстрованого видання ввійшли розповіді про всі святкові дні, які ми відзначаємо в Україні.



Кл.слова:
свято -- визначна дата -- національна традиція

   Тип видання:   навчальний посібник   
14.


Зовнішнє оцінювання з математики [Електронний ресурс] : інформаційні матеріали. - К. : УЦОЯО, 2006. - 40 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Навчальний посібник «Зовнішнє оцінювання з математики. Інформаційні матеріали» знайомить випускників загальноосвітніх навчальних закладів, їхніх батьків і вчителів з програмовими вимогами, формами тестових завдань, структурою та змістом, а також правилами проходження тестування. У запропонованому демонстраційному варіанті тестового зошита учні можуть виконати завдання та заповнити бланки відповідей, аналогічні тим, з якими вони працюватимуть під час зовнішнього оцінювання. Для випускників, учителів загальноосвітніх навчальних закладів, викладачів вищих навчальних закладів.



Кл.слова:
задача -- рівняння -- приклад

   Тип видання:   наукове видання   
15.

Павленко, Ю.
Українська державність у 1917 - 1919 рр. [Електронний ресурс] : історико-генетичний аналіз / Ю. Павленко, Ю. Храмов. - К. : Манускрипт, 1995. - 262 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У книзі висвітлюється історія формування, розвитку та падіння першої у XX ст. Української держави, пов’язаних з цим соціальних процесів, культурних перетворень та політичних подій. Головна увага приділяється розгляду періоду гетьманування П. Скоропадського, під час якого Україна перетворилася на справжній державний організм з усіма властивими йому ознаками та атрибутами. У цьому зв’язку критично переглядаються поширені в історіографії оцінки діяльності лідерів Центральної ради. Гетьманату та Директорії, характер діяльності більшовицьких, анархістських та білих сил. При написанні книги, крім звичайних історичних джерел, широко використовувалися мемуарні свідчення різних людей, що пережили ці буремні роки в містах України, особливо у Києві, події в якому реконструюються з особливою увагою. Книга розрахована на широкий загал читачів, всіх, хто цікавиться історією своєї Батьківщини.



Кл.слова:
Україна -- історичний розвиток -- незалежність

   Тип видання:   навчальний посібник   
16.
 


Шатун, В. Т.
Основи менеджменту [Електронний ресурс] : навчальний посібник / В. Т. Шатун. - Миколаїв : Вид-во МДГУ ім. П. Могили, 2006. - 376 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


На основі залучення великої кількості джерел у стислій формі викладені основні теоретичні і практичні аспекти сучасного менеджменту. Системно висвітлені універсальні функції менеджменту, надана характеристика основних організаційних структур управління, всебічно, аргументовано і переконливо викладені вимоги до особистості сучасного керівника. Приділено чимало уваги таким актуальним управлінським проблемам, як управління конфліктами, техніка контактів керівника з підлеглими, особливості жіночої психології і жіночого стилю керівництва, інформаційне забезпечення управлінської діяльності в умовах конкуренції. Оригінальний метод використання тестів та наявність численних практичних рекомендацій, дохідливий і переконливий стиль викладення матеріалу підвищують практичну спрямованість навчального посібника, сприяють об’єктивній оцінці читачем власних якостей як майбутнього керівника. Навчальний посібник призначений широкому колу читачів незалежно від сфери їх діяльності, форм власності і структури організації, в якій вони працюють. Він буде корисним студентам, підприємцям, менеджерам по персоналу, керівникам підприємств, вихователям і батькам, а також читачам, які цікавляться питаннями менеджменту.



Кл.слова:
сучасний керівник -- жіночій стиль керівництва

   Тип видання:   науково-популярне видання   
17.

Захаров, Б.
Нарис історії дисидентського руху в Україні (1956-1987) [Електронний ресурс] / Б. Захаров. - Х. : Фоліо, 2003. - 144 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга висвітлює історію дисидентського руху в Україні 1956-1987 років. У Розділі І автор намагається визначити місце дисидентського руху в історичному процесі, розглянути культурологічні аспекти цього явища. У Розділі ІІ розглядається увесь спектр дисидентських напрямків і течій, що існували в Україні в цей період: український національний рух, загально демократичний рух, релігійні рухи, єврейський та німецький рухи за свободу еміграції, рух кримських татар за повернення на історичну батьківщину, рух за соціальні та економічні права. Особлива увага приділяється українському національному рухові – йому присвячені Розділи III, IV і V. Книга значною мірою побудована на свіжому, незайманому матеріалі – аудіоінтерв’ю з учасниками дисидентського руху.



Кл.слова:
дисидентська течія -- релігійний рух

   Тип видання:   художня література   
18.

Муракамі, Харукі.
1Q84 [Електронний ресурс] / Х. Муракамі. - Х. : Фоліо, 2009-2010

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Т. 1. - 2009. - 494 с.

Т. 2. - 2010. - 428 с.

Т. 3. - 2011. - 465


«1Q84» — новий роман Муракамі — побачив світ у Японії 28 травня 2009 року, й увесь його стартовий наклад був розкуплений ще до кінця дня. Незвична назва твору — пряма алюзія на роман-антиутопію Джорджа Орвелла «1984». Віра і релігія, кохання й секс, зброя і домашнє насилля, вбивство за переконанням і суїцид, втрата себе й духовна прірва між поколіннями батьків і дітей — усе це майстерно переплетено у детективному сюжеті роману, де події відбуваються у двох паралельних реальностях: Токіо 1984-го і Токіо, за висловлюванням головної героїні Аомаме, «незрозуміло якого (1Q84)» року. До видання увійшла перша книга роману Х. Муракамі «1Q84».



Кл.слова:
роман -- детектив

   Тип видання:   підручник   
19.
 



Сімейне право України [Електронний ресурс] : підручник / за заг. ред. В. І. Борисової, І. В. Жилінкової. - К. : Юрінком Інтер, 2004. - 200 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Підручник підготовлено колективом викладачів кафедри цивільного права Національної юридичної академії України ім. Ярослава Мудрого на основі нового Сімейного кодексу України і відповідно до нової програми курсу сімейного права. Висвітлено актуальні теоретичні проблеми сімейного права і розглянуто основні питання курсу: сім’я, шлюб, особисті та майнові правовідносини подружжя, права та обов’язки батьків і дітей, влаштування дітей, позбавлених батьківського піклування тощо. Особливу увагу приділено новим інститутам сімейного права. Для студентів, аспірантів і викладачів вищих навчальних юридич: них закладів освіти, а також наукових і практичних працівників.



Кл.слова:
сім’я -- шлюб -- майнові правовідносини

   Тип видання:   життєпис   
20.


Визначні жінки України [Електронний ресурс]. - [Б. м.] : Об'єднання Українських Жінок на еміграції, 1950

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Серія 1 : 1. Олена Пчілка. 2. Старицька-Черняхівська. - 64 с.


Ольга Петрівна Косач (Олена Пчілка) (29 липня 1849 - 4 жовтня 1930) Ольга Косач Ольга Петрівна Косач, у дівоцтві Драгоманова, народилася у червні 1849 року на Полтавщині, місті Гадяч. Вона була донькою Петра Драгоманова, але з роками, ставши відомою письменницею взяла псевдонім Олена Пчілка. Українка за походженням і щира патріотка в душі вона пишалася своїм походженням і привчала дітей шанувати рідну землю, народ і звичаї. Утім, процес "українізації" в родині Олени Пчілки, мати відомої Української поетеси Лесі Українки, відбувався не так уже й просто. Хоча б з огляду на те, що чоловік і батько їхніх шести дітей і в сім'ї і на службі спілкувався російською мовою, щоправда, чисто літературною, а не містечковим суржиком. однак українська мова, українська ідея були йому не чужі. Старицька-Черняхівська Людмила Михайлівна (17.08.1868, м. Київ, — 1941) — письменниця, перекладачка, громадська діячка. Дочка письменника М. Старицького. Навчалася в київській приватній гімназії В. Ващенко-Захарченко. У 1888—1893 рр. брала участь у роботі літературного гуртка «Плеяда». З 1908 р. — член ТУП. З 1912 р. разом із сестрою Марією керувала роботою літературно-мистецького клубу «Родина» в Києві. З 1914 р. співробітничала в Київському комітеті для допомоги українцям-біженцям; працювала сестрою милосердя у військовому шпиталі. З квітня 1917 р. — член Української Центральної Ради. З травня 1917 р. — член президії товариства «Український національний театр». З 1919 р. — заступниця голови Національної ради українських жінок (м. Кам’янець-Подільський). З 1920 р. працювала в установах ВУАН. У 1930 р. заарештована у справі «Спілки визволення України» і тимчасово ув’язнена в м. Харкові; того ж року засуджена до умовного 5-річного строку позбавлення волі й вислана до м. Сталіно (нині Донецьк), де займалася перекладацькою діяльністю. У 1936 р. повернулася до Києва. В липні 1941 р. вдруге заарештована НКВС і вислана до Харкова, звідки вивезена під конвоєм до м. Акмолинська (Казахстан); померла в дорозі. У 1989 р. реабілітована посмертно.



Кл.слова:
література -- українська література -- біографія
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського