Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (5)Тематичний інтернет-навігатор (3)Автореферати дисертацій (184)Реферативна база даних (6143)Книжкові видання та компакт-диски (750)Журнали та продовжувані видання (47)
Пошуковий запит: (<.>K=БУКОВИН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 35
Представлено документи з 1 до 20
...

   Тип видання:   хрестоматія   
1.


Сборник песен буковинского народа [Електронний ресурс] / сост. А. Лоначевский. - К. : Тип-я М.П. Фрица, 1875. - 240 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Лоначевский (Александр Иванович) — собиратель малорусских народных песен и этнограф; р. в 1841 г., учился в киевском унив., был учителем в зап. крае. Собранный им ценный этнографический материал помещен в сборнике «Песни про кохання» (Киев, 1864), изданном Лавренко. В 70 гг. Л. редактировал произведения народного творчества, помещавшиеся в «Записках» киевского отдела географич. общества.



Кл.слова:
музика -- фольклор -- народна творчість

   Тип видання:   довідник   
2.

Левицкий, И. Е.
Галицко-русская библиография XIX столетия с увзгляднением русских изданий в Угорщине и Буковине [Електронний ресурс] : в 2 т. / И. Е. Левицкий. - Л. : Типография Ставропигийского института, 1888-1895

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Т. 1. - 1888. - 161 с.

Т. 2. - 1895. - 736 с.


Левицкий, Иван Емельянович - украинский писатель. Капитальный его труд - "Галицко-русская библиография XIX столетия с увзгляднением русских изданий в Угорщине и Буковине" (Львов, 1888 - 1895). Он составил несколько народных календарей, ряд популярных книжек для народа: "За виру и отчину", "Провидение Боже", "Прибудь разум, щасте буде", "Пид Зборовом", "Два образки с жатя для науки селянам", указатель галицко-русских изданий за 1772 - 1800 годы и др.



Кл.слова:
бібліографія

   Тип видання:   наукове видання   
3.

Купчанко, Г.
Буковина и её русские жители [Електронний ресурс] / Г. Купчанко. - Відень : Книгопечатня Фридриха Яспера, 1895. - 55 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Григорий Купчанко внёс огромный вклад в развитие этнографии на территории современной Западной Украины. Его основными достижениями в этом направлении явились три монументальные работы «Буковина и ее русские жители» (Вена, 1895), «Галичина и ее русские жители» (Вена, 1896) и «Угорская Русь и ее русские жители» (1897), в которых восточнославянское население этих регионов рассматривается и анализируется с разных точек зрения — языка, духовной и материальной культуры, антропологического типа, менталитета. Большое внимание Купчанко уделял сравнению друг с другом разных этнографических групп этих регионов и объяснению их родства с другими восточнославянскими («русскими») народностями.



Кл.слова:
Буковина -- русин

   Тип видання:   науково-популярне видання   
4.

Свистун, Ф. И.
Прикарпатская Русь под владением Австрии [Електронний ресурс] : в 2 т. / Ф. И. Свистун, О. А. Марков. - Л. : Типография Ставропигийского института, 1895-1896

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Ч. 1. - 1895. - 350 с.

Ч. 2. - 1896. - 743 с.


"Прикарпатская Русь под владением Австрии" - капитальный труд галицко-русского историка, филолога и писателя Ф.И.Свистуна о культурном и политическом движение русинов в Галичине, Буковине и Закарпатье (входивших до 1918 в состав Австро-Венгерской империи) Целью движения было соединение русинов, коренного восточнославянского населения прикарпатских земель, являющихся частью единого русского народа, объединённого не только с малороссами Российской империи, но и великороссами общим происхождением, наследием Киевской Руси и христианством восточного обряда, с мощной русской культурой и противостояние на основе этой культуры полонизации (в Галичине), мадьяризации (в Закарпатье) и румынизации (на Буковине).



Кл.слова:
християнство -- Австро-Угорська імперія -- русин -- самоідентифікація -- міжнародні відносини

   Тип видання:   зб. статей   
5.


Кореспонденція Якова Головацького [Електронний ресурс] : в 2 ч.. - Л. : Наук. Товариство ім. Шевченка, 1905

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Ч. 1 : в літах 1835-49. - 1905. - 614 с.

Ч. 2 : в літах 1850-62. - 1905. - 766 с.


ГОЛОВАЦЬКИЙ Яків Федорович (псевд. — Головацький Ярослав, Русин Гаврило, Балагур Яцко, Галичанин та ін.; 29.Х 1814, с. Чепелі, тепер Бродівського р-ну Львів, обл. — 13.V 1888, Вільнюс) — укр. мовознавець, етнограф, фольклорист, поет, педагог і громад. діяч, чл. Рос. геогр. т-ва, почес. чл. Т-ва історії і старовини російської з 1866. У 1834 — 35 навч. в духовній академії в Кошице та ун-ті в Пешті; закін. 1841 Львів. ун-т. У 1842 — 48 був священиком. Протягом 1848 — 67 працював професором, а 1863 — 64 — ректор Львів. ун-ту. В 1868-88 — голова Віденської археогр. комісії, одночасно (з 1871) — голова Тимчас. комісії по організації Вілен. публ. бібліотеки й музею. Належав до «Руської трійці», організував випуск альм. «Русалка Дністровая» (1837). Досліджував фольклор і етнографію українців зони Карпат («Нарис старослов’янського байкарства або міфології», 1860; «Народні пісні Галицької та Угорської Русі», кн. 1 — 4, 1878; «Про костюми або народне вбрання русинів чи руських у Галичині й північно-східній Угорщині», 1867). Підготував праці про писемні пам’ятки («Хрестоматія церковнословенська і давньоруська», 1854; «Пам’ятки дипломатичної і судово-ділової мови руської в давньому Галицько-Волинському князівстві й суміжних руських областях в XIV та XV століттях», 1867). Велике значення у справі відродження укр. шкільництва і культури мала «Грамматика руского Азыка» Г. (1849), яка спиралася на мовну практику Галичини, була осн. посібником у школах до 1862. На підставі нових діал. даних Г. здійснив одну з перших у вітчизн. мовознавстві спроб опису діал. диференціації укр. мови — «Розправа о язиці южноруськім і єго нарічіях» (1848); виділив волин.-поділ. (або українське), галицьке (або наддністрянське) і карпаторуське наріччя. Обстоював самобутність укр. мови, підкреслював її глибокі істор. корені. У питаннях реформування правопису, витворення норм укр. літ. мови виявляв непослідовність. Створив «Географический словарь западнославянских и югославянских земель и прилежащих стран» (1877, вид. 1884), опубл. «Читанку» М. Шашкевича (1850) тощо. Уклав досконалий для свого часу регіональний словник говорів Галичини, Буковини і Закарпаття — «Материалы для словаря малорусского нарЂчія, собраныя в Галиціи и въ СЂверо-восточной Венгрии...» (1857 — 59, літери А — 3) та «Словник української мови» (обидва — в кн.: Науковий збірник Музею української культури у Свиднику, т. 10. Пряшів, 1982).



Кл.слова:
нація -- українська література -- самоідентифікація

   Тип видання:   художня література   
6.

Воробкевич, І.
Твори [Електронний ресурс] : в 2 т. / І. Воробкевич. - Л. : Просьвіта, 1909-1911

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Т. 2. - 1911. - 412 с.


У даний реліз увійшли два томи буковинського письменника Сидіра (Ізидора) Воробкевича – письменника та композитора. До першого тому входять поетичні твори. Другий том представлений прозовими оповіданнями, зокрема такими як «Турецькі бранці», «Маковейка», «Черниця Ксеня» та ін.



Кл.слова:
українська література

   Тип видання:   наукове видання   
7.
 


Аркас, Микола.
Історія України-Русі [Електронний ресурс] / Микола Аркас. - Краків : [б. в.], 1912. - 424 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Микола Миколайович Аркас - український письменник, композитор, історик. Основна робота в галузі історії - «Історія України-Русі», написана українською мовою і видана в 1908 р. у Петербурзі. Книга була дуже популярна. За висловлюванням сучасників, «жодна українська книга, крім «Кобзаря», не мала такого успіху, як праця М. Аркаса». Той край, від Карпатських гір і аж до Кубані, звемо ми Україною, а наш народ, що там живе (про инших людей на Вкраїні буде мова далі) звемо Українцями. Се назва добра, стара й найзручніща - так звуть себе наші люде скрізь: чи в Київі, чи в Полтаві, чи в Одесі, чи у Львові (в Галичині), чи в Чернівцях (на Буковині). А проте се одні люде, з однією мовою, з однаковими звичаями, з тією самою культурою. Де-б не жив Українець: чи то на Кубані, чи в Чернигові, чи на Буковині на границі з Румунією - скрізь у нього така сама біла хата з садочком, однакові пісні, звичаї та обряд (наприклад весільний), однаково в хаті й коло хати, - одно слово, видно, що то ті самі люде - Українці, один народ Український, а не Польський, не Московський, чи инший який.



Кл.слова:
давній час -- медієвістика -- історія

   Тип видання:   наукове видання   
8.
 



Народнє мистецтво Галичини й Буковини. нар. искусство Галиции и Буковины и Земский Союз в 1916–1917 [Електронний ресурс]. - К. : Тип. Худож.-ремесл. шк.-мастер. печ. дела, 1919. - 65 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Дане видання є двомовною працею з дослідження народного мистецтва Галичини й Буковини. Матеріал написаний паралельно українською та російською (текст розділений на дві колонки). Розглядається існування народного мистецтва в умовах першої світової війни, яка все ж не змогла знищити тяжіння українців до прекрасного, навіть у такі страшні часи. Видання також містить знімки національного одягу, місцевих жителів, традиційної храмової архітектури тощо.



Кл.слова:
прикладне мистецтво -- історія мистецтва

   Тип видання:   наукове видання   
9.


Ілюстрована хроніка товариства "Український Народний Дім" у Чернівцях, 1884–1934 [Електронний ресурс] : пропамятна книжечка видана з нагоди 50-их роковин існування цього т-ва. - Чернівці : Друкарня Т. Іваницький і СП., 1934. - 68 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Випуск книги було приурочено до 50-річчя заснування товариства. Назва видання цілком відповідає його змісту – це історія задуму, створення та діяльності товариства. Окремий розділ присвячено самій будівлі «Українського Народного Дому». Багато місця посідають характеристики окремих осіб, що були причетні до його розбудови, а список членів товариства станом на 1934 р. наведено в кінці видання. Хроніку проілюстровано портретами найбільш видатних діячів культурного життя Буковини тих часів.



Кл.слова:
Буковина -- культурне життя

   Тип видання:   науково-популярне видання   
10.

Кравець, Микола.
Селянство Східної Галичини і Північної Буковини у другій половині XIX ст. [Електронний ресурс] / М. Кравець. - Л. : Львівського університету, 1964. - 242 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


На великому документальному матеріалі показано аграрну еволюцію у Східній Галичині і на Північній Буковині у другій половині XIX ст. Вперше в радянській історичній науці дано- розгорнуту характеристику соціально-економічного і політичного становища найчисленнішої соціальної верстви західноукраїнського суспільства — селянства, його боротьби за ліси і пасовиська, показане формування робітничо-селянського союзу. Розглянуто політичний рух навколо селянського питання. Монографія розрахована на викладачів і студентів історичних факультетів, наукових працівників, може також являти інтерес для масового читача.



Кл.слова:
Галичина -- Буковина -- селянство -- аграрна діяльність

   Тип видання:   довідник   
Категорія: Науки про Землю   
11.

Beck, E.
Bibliographie zur landeskunde der Bukowina [Electronic resource] / E. Beck. - Munchen : Südostdeutschen kulturwerkes, 1966. - 378 S.
Переклад назви: Бібліографія з географії Буковини

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
географія -- бібліографознавство -- Буковина

   Тип видання:   словник   
Категорія:    
12.

Дей, Олексій Іванович.
Словник українських псевдонімів та криптонімів (XVI - XX ст.) [Електронний ресурс] / О. І. Дей. - К. : Наукова думка, 1969. - 560 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга розкриває понад 10 000 псевдонімів, криптонімів та різних умовних знаків, якими підписувалися письменники, критики, публіцисти, актори, художники і громадські діячі України дожовтневого і радянського періодів. До словника включені матеріали з українських видань всіх територій (Східної України, Галичини, Буковини, Закарпаття), а також з окремих органів і видань, що з'явилися в інших країнах (Польщі, Канаді, Швейцарії). При кожному псевдонімі подано видання, де він виступає, і джерело, на основі якого розкрито справжнє прізвище автора. Величезна кількість розшифрувань здійснена на основі архівних фондів та авторських свідчень сучасних діячів культури і преси. Видання розраховане на науковців і партійних працівників, журналістів, працівників бібліотек, викладачів і студентів гуманітарних вузів, на широкі кола книголюбів.



Кл.слова:
ономастика -- скорочення -- антропоніміка

   Тип видання:   навчальний посібник   
13.


Матеріали до словника буковинських говірок [Електронний ресурс] : навчальний посібник / ред. К. Ф. Герман, К. М. Лук'янюк, В. А. Прокопенко. - Чернівці : ЧДУ, 1971-1979

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Вип. 1. - 1971. - 98 с.

Вип. 2. - 1971. - 60 с.

Вип. 3. - 1972. - 87 с.

Вип. 5. - 1978. - 100 с.

Вип. 6. - 1979. - 108 с.


Матеріали до словника фіксують лексику одного з давніх говорів української мови. Використано матеріали дипломних робіт студентів філологічного факультету, а також матеріали, зібрані діалектологічними експедиціями кафедри української мови ЧДУ. Для мовознавців — науковців, етнографів, викладачів, студентів.



Кл.слова:
слово -- вираз -- правопис -- вимова

   Тип видання:   хрестоматія   
14.


Казки Буковини [Електронний ресурс]. - Ужгород : Карпати, 1973. - 240 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
розповідь -- казка -- дитинство

   Тип видання:   методичний посібник   
15.

Кольбенгаєр, Е.
Взори вишиванок домашнього промислу на Буковині [Електронний ресурс] / Е. Кольбенгаєр. - [Б. м.] : Східна екзекутива Союзу українок в Канаді, 1974. - 102 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Це видання є копією старовинного рукопису української культури зібраного, нарисованого та обробленого інженером Еріхом Кольбенгаером в період з 1902 по 1912 роки, відредаговано та перевиданого східною екзекутивою союзу українок в Канаді зі вступним словом автора. Передрук наближений до оригіналу і передає в первинному вигляді довершеність народної творчості, що віками передавалась та доповнювалась майстрами української вишивки на Буковині. Змінювались покоління та господарі краю, а ремесло народної вишивки наповнювалось яскравими барвами, які передавали живий інтерес громад Буковини до неповторних узорів, коріння яких беруть початок з сивої давнини. Інтерес до вишивки завжди був живим, особливо в останні роки після здобуття незалежності України українським народом, є за велику честь одівати вишиванку чоловіками чи оздоблювати орнаментом з українськими мотивами для жінок. Сподіваюсь, що цей витвір мистецтва, який водночас є історичним нарисом, стане докладним посібником із вишивки хрестиком для територій, що представлені тут. Ним скористаються народні майстри, туристи, культурно-мистецькі колективи, творча молодь. Представлені орнаменти (вишивки) є надбанням світової цивілізації, яскравим творінням буковинців, що мешкали на Буковині, нині територй України та Румунії.



Кл.слова:
вишиванка -- вишивка -- візерунок

   Тип видання:   життєпис   
16.


Георгій Гарас [Електронний ресурс] : альбом. - К. : Мистецтво, 1974. - 34 с.. - (Майстри народного мистецтва)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Альбом праць заслуженого майстра народної творчості Георгія Олексійовича Гараса (1901-1972), що близько сорока років творив нові зразки буковинського орнаменту на основі народних взірців.



Кл.слова:
вишивка -- орнамент

   Тип видання:   зб. статей   
17.


Класова боротьба селянства Східної Галичини (1772-1849) [Електронний ресурс] : документи і матеріали / відп. ред. Г. Я. Сергієнко ; упоряд. О. А. Купчинський. - К. : Наукова думка, 1974. - 596 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Збірник є першою науковою публікацією документів з історії класової боротьби селянства Східної Галичини в період розкладу феодалізму та буржуазно-демократичної революції 1848-49 рр. Документи висвітлюють селянські виступи в регіоні в тісному взаємозв'язку з подіями в Наддніпрянській Україні, Буковині, Росії, Молдавії, Польщі, Угорщині, Молдавії.



Кл.слова:
феодалізм -- буржуазно-демократична революція

   Тип видання:   альбом   
18.

Кольбенгаер, Е.
Взори вишивок домашнього промислу на Буковині в період з 1902 по 1912 [Електронний ресурс] / Е. Кольбенгаер. - [Б. м.] : Східна екзекутива союзу українок, 1974. - 102 p.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Це видання є копією старовинного рукопису української культури зібраного, нарисованого та обробленого інженером Еріхом Кольбенгаером в період з 1902 по 1912 роки, відредаговано та перевиданого східною екзекутивою союзу українок в Канаді зі вступним словом автора. Передрук наближений до оригіналу і передає в первинному вигляді довершеність народної творчості, що віками передавалась та доповнювалась майстрами української вишивки на Буковині. Змінювались покоління та господарі краю, а ремесло народної вишивки наповнювалось яскравими барвами, які передавали живий інтерес громад Буковини до неповторних узорів, коріння яких беруть початок з сивої давнини. Інтерес до вишивки завжди був живим, особливо в останні роки після здобуття незалежності України українським народом, є за велику честь одівати вишиванку чоловіками чи оздоблювати орнаментом з українськими мотивами для жінок. Сподіваюсь, що цей витвір мистецтва, який водночас є історичним нарисом, стане докладним посібником із вишивки хрестиком для територій, що представлені тут. Ним скористаються народні майстри, туристи, культурно-мистецькі колективи, творча молодь. Представлені орнаменти (вишивки) є надбанням світової цивілізації, яскравим творінням буковинців, що мешкали на Буковині, нині територй України та Румунії.



Кл.слова:
рукоділля -- вишивання

   Тип видання:   альбом   
19.


Українська вишивка [Електронний ресурс]. - Торонто : Ліга Українських Католицьких Жінок Торонтської Єпархії, 1984. - 52 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В альбомі представлені зразки вишивок різних регіонів України: Київщини, Полтавщини, Чернігівщини, Черкас, Житомира, Одещини, Херсонщини, Полісся, Волині, Східного Поділля, Західного Поділля, Яворівщини, Сокальщини, Покуття, Буковини, Лемківщини, Бойківщини, Гуцульщини, Закарпаття. Показані церковні ризи, українські рушники, мережки, змережування і рубці.



Кл.слова:
прикладне мистецтво -- орнамент

   Тип видання:   художня література   
20.

Федькович, Юрій.
Поетичні твори. Прозові твори. Драматичні твори. Листи [Електронний ресурс] / Юрій Федькович. - К. : Наукова думка, 1985. - 578 с.. - (Бібліотека української літератури)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Він прийшов у літературу з українських Карпат, з Гуцульщини, краю, що одухотворив художнє слово письменника вічноживою народною поезією. Поєднавши назавжди свою долю з долею рідного краю, він думками, художньою уявою обіймав усі українські землі, розмежовані у той час кордонами двох монархій — російської та австро-угорської. Він перший на Буковині почав писати народною мовою; продовжуючи і розвиваючи традиції Маркіяна Шашкевича, Тараса Шевченка, став основоположником нової української літератури на буковинській землі.



Кл.слова:
українська література -- проза -- поезія -- драматургія
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського