Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (12)Тематичний інтернет-навігатор (4)Автореферати дисертацій (5395)Реферативна база даних (34158)Книжкові видання та компакт-диски (5447)Журнали та продовжувані видання (24)
Пошуковий запит: (<.>K=ВЛАСТИВОСТІ$<.>+<.>K=МЕТАЛІВ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 83
Представлено документи з 1 до 20
...

   Тип видання:   наукове видання   
Категорія: Математика   
1.

Spiez, S.
Divisibility properties of generalized Vandermonde determinants [Electronic resource] / S. Spiez, J. Urbanowicz, P. van Wamelen. - [S. l. : s. n.]. - 25 p.
Переклад назви: Подільність властивості узагальнених детермінант Вандермонда

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
математика

   Тип видання:   монографія   
2.


Рослини в урботехногенному середовищі степової зони України [Електронний ресурс] : монографія / Т. Ф. Чипиляк, О. М. Зубровська, Г. Н. Шоль ; Національна академія наук України, Криворізький ботанічний сад. - Київ : ТОВ "Талком", 2022. - 390 с.

  Текст у форматі PDF 4.13 Мб


Монографію присвячено дослідженню рослинного покриву Кривого Рогу – одного з найбільших індустріальних міст степової зони України. Висвітлено результати багаторічних досліджень трансформації флори міста, зумовленої кліматичними змінами й урботехногенним навантаженням. Наведено особливості впливу важких металів на листяні деревні рослини, розвитку видів і культиварів квітниково-декоративних рослин за кліматичних змін.

Для фахівців з екології, ботаніки, фізіології, студентів вищих навчальних закладів, спеціалістів садово-паркового господарства, управлінь з екології і природних ресурсів.



Кл.слова:
флора -- насадження -- декоративні рослини

   Тип видання:   науково-довідкове видання   
Категорія: Науки про Землю   
3.

Хільчевський, Валентин Кирилович.
Гідрохімічний словник [Електронний ресурс] : науково-довідкове видання / В. К. Хільчевський ; Міністерство освіти і науки України, Київський національний університет імені Тараса Шевченка. - Київ : Видавництво "ДІА", 2022. - 208 с.

  Текст у форматі PDF 2.62 Мб


У першому, виданому в Україні, гідрохімічному словнику-довіднику вміщено терміни, які висвітлюють наступні питання: властивості і хімічний склад природних вод; процеси формування хімічного складу природних вод; методологія та методи гідрохімічних досліджень і хімічного аналізу води; процеси забруднення та самоочищення водних об’єктів; гідробіологічні та мікробіологічні процеси у водних об'єктах; якість води та інтегроване управління водними ресурсами. Наведено деякі терміни із суміжних дисциплін – гідрології, географії, гідрогеології, гідробіології, геохімії та ін.

Словник розраховано на студентів університетів спеціальності "Науки про Землю" освітніх програм гідрологічного профілю, які вивчають гідрохімічні та гідроекологічні дисципліни. Словник буде корисним фахівцям з гідрохімії, гідрології, управління водними ресурсами, гідроекології, гідрогеології, географії.




      
4.


Спадкове модифікування сталі [Електронний ресурс] : монографія / С. Є. Кондратюк [и др.]. ; Національна академія наук України, Фізико-технологічний інститут металів та сплавів. - Київ : [б. в.], 2018. - 132 с.

Рубрики:

  Текст у форматі PDF 6.72 Мб


В монографії на основі системних досліджень вперше узагальнено уявлення щодо засад спадкового модифікування литих вуглецевих і лего-ваних сталей з використанням компонентів шихти, модифікуючих і ліга-турних матеріалів з підготовленою високодисперсною структурою. Пока-зано домінуючу роль температурно-часових умов кристалізації при за-кладенні, збереженні і використанні металогенетичних особливостей сталей для підвищення механічних властивостей і опору виливків крих-кому руйнуванню. Книга призначена для наукових та інженерно-технічних працівників науково-дослідних установ, вузів і промислових підприємств, що спеціалі-зуються в галузі ливарного виробництва і машинобудування, а також мо-же бути корисною аспірантам і студентам відповідних спеціальностей.



Кл.слова:
модифікування -- сталь -- металогенетичні ознаки -- плавлення

      
Категорія: Астрономія   
5.

Кондратенко, Петро. Національний авіаційний університет.
Модель створення та еволюції Всесвіту з мінімальною початковою ентропією [Електронний ресурс] : фундаментальні взаємодії у Всесвіті / Петро Кондратенко ; Національний авіаційний університет. - [Б. м.] : LAP Lambert Academic Publishing, 2017. - 140 с.

Рубрики:

  Текст у форматі PDF 2.00 Мб


У книзі з використанням Закону подібності і Закону єдності запропонована модель створення і еволюції Всесвіту, в якій виконуються фізичні закони. З моделі випливає, що наш Всесвіт є частиною Супер-Всесвіту, окремим шаром в розшарованому просторі, причому між сусідніми шарами існує інформаційний зв'язок через одну делокалізовану точку. У кожному просторі народжуються відповідні частки. Еволюція чотиривимірного Світу завершується створенням Брани п’ятивимірного Світу. На підставі нової моделі розглянуті схеми слабкої і сильної взаємодій в двох суміжних просторах: двовимірному і тривимірному просторі. Ці схеми дозволяють описати відомі експериментальні результати. Запропоновано механізм народження речовини у Всесвіті за рахунок енергії Скалярного Поля та приведені ядерні реакції, що зумовили створення всіх відомих на даний момент стабільних і нестабільних атомних ядер. Ці процеси відповідальні за випромінювання зірок. У книзі розглянуті властивості Скалярного Поля. Дано опис структури важких (Z ≥ 4) ядер, а також ієрархії бозонів взаємодії. Розглянуто механізм народження зоряної і планетної системи.



Кл.слова:
Модель народження і еволюції Всесвіту -- розшарований простір -- Скалярне Поле

   Тип видання:   монографія   
6.


Materials science and metalworking [Electronic resource] : monograph = Матеріалознавство і слюсарна справа : монографія / P. Fedirko [etc.]. - Kraków : Traicon, 2017. - 356 p.

Рубрики:

  Текст у форматі PDF 10.12 Мб


У виданні наведено основні відомості про будову, фізикомеханічні і технологічні властивості матеріалів, викладено питання термічної обробки металів і сплавів, правила виконання основних видів слюсарної обробки металів, види інструменту для кожної слюсарної операції, прийоми їх виконання і методи організації робочого місця. Окрім того, наведено основи стандартизації, взаємозамінності і технічних вимірювань. Міститься інформація про полімерні, композиційні і неметалеві матеріали.



Кл.слова:
залізовуглецеві сплави -- консолідовані матеріали -- нероз'ємні з'єднання -- ЄСДП

   Тип видання:   підручник   
Категорія: Хімічні науки   
7.

Швайка, Олесь Павлович.
Основи хімії гетероциклічних сполук [Електронний ресурс] : навчальний підручник / О. П. Швайка, М. І. Короткіх ; Національна академія наук України, Інститут фізико-органічної хімії та вуглехімії ім. Л. М. Литвиненка. - Київ : Наука, 2016. - 240 с.

Рубрики:

  Текст у форматі PDF 1.64 Мб


У підручнику викладені основи хімії гетероциклічних сполук. Розглянуті найважливіші їх класи, методи синтезу, фізико-хімічні властивості та хімічні реакції. Вперше в підручнику з хімії гетероциклічних сполук окреслюється проблема циклічного стану хімічної речовини, окремі розділи присвячені йонним, радикальним та карбеновим формам гетероциклічних сполук. Це вперше в Україні створений підручник з хімії гетероциклічних сполук. Для студентів хімічних спеціальностей університетів, аспірантів та викладачів.



Кл.слова:
азоли -- азини -- пірани -- оксепіни -- конденсовані гетероцикли

   Тип видання:   навчальний посібник   
Категорія: Науки про Землю   
8.

Шевченко, Роман Юрійович.
Картографія [Електронний ресурс] : електронний підручник / Р. Ю. Шевченко. - Київ : ЦНМВ "Кий", 2015. - 230 с.

  Текст у форматі PDF 8.70 Мб


Підручник "Картографія" розкриває основні актуальні напрямки сучасної картографічної науки, яка є інтегральною із астрономією, геодезією, географією, інформатикою, космонавтикою. Наведено визначення картографії, обґрунтовані математичні засади науки, інструментарне забезпечення знімальних робіт, проаналізовані картографічні ресурсу Інтернету, властивості GPS-технологій в туризмі, наведений широкий аналіз та порівняльна технологічна та функціональна характеристика туристичних навігаторів, значення карт у сфері суспільного обслуговування.

Тематика розділів підручника відповідає навчальній та робочій програмі дисципліни "Картографія" для здобувачів вищої освіти галузі знань "Сфера обслуговування", спеціальностей "Туризм/Туризмознавство" та "Менеджмент туристичного бізнесу" у КНТЕУ.



Кл.слова:
картографія -- орієнтування на місцевості -- навігація

   Тип видання:   навчальний посібник   
9.


Товарознавство одяго-взуттєвих товарів [Електронний ресурс] : навчальний посібник / М. П. Головко [та ін.] ; Харківський державний університет харчування та торгівлі. - Харків : [б. в.], 2015. - 459 с.

Рубрики:

  Текст у форматі PDF 4.90 Мб


Розкрито основні властивості одяго-взуттєвих товарів, наведено їх призначення, умови використання, основи первинної обробки, дефекти, стандартизацію, сортування, приймання, зберігання, пакування і транспортування.



Кл.слова:
текстильні товари -- трикотажні товари -- килимові вироби -- хутряні товари -- шкіряне взуття

   Тип видання:   монографія   
Категорія: Гірнича справа   
10.

Нагорный, В. П.
Подземные хранилища углеводородов [Електронний ресурс] / В. П. Нагорный, В. М. Глоба ; Національна академія наук України, Інститут геофізики ім. С. І. Субботіна. - Киев : [б. в.], 2014. - 288 с.

Рубрики:

  Текст у форматі PDF 21.50 Мб


У монографії показана актуальність і перспективи підземного зберігання природних і зріджених газів, нафти і нафтопродуктів. Відображені етапи розвитку будівництва та експлуатації підземних ємкостей впродовж 100-річного періоду. Викладені геологічні та гірничотехнічні умови районів будівництва, властивості гірських порід, що визначають їх придатність до розміщення в них підземних сховищ вуглеводнів. Основна частина монографії присвячена питанням будівництва і експлуатації різних типів підземних сховищ: споруджуваних в пористих структурах, в кам'яній солі методом розмиву, в міцних, непроникних гірських породах шахтним методом, за допомогою камуфлетних вибухів та у вічномерзлих породах. Розглянуті питання безпеки і охорони довкілля. Для широкого круга фахівців і студентів технічних вузів.



Кл.слова:
газосховища -- підземні резервуари -- гірнича справа -- вибухові роботи

   Тип видання:   наукове видання   
11.


Мікроекономічне моделювання і інформаційні технології [Електронний ресурс] / О. О. Бакаєв [та ін.]. - Київ : Наукова думка, 2013. - 182 с.. - (Проект "Наукова книга")

Рубрики:

  Текст у форматі PDF 8.14 Мб


Розглянуто сутність, властивості, моделі мікроекономічного моделювання. Наведено конкретні моделі розвитку та функціонування підприємства за умов урахування таких якісних факторів, як маневреність, еластичність, надійність розробленої стратегії функціонування. Викладено особливості функціонування фірми у ризиковій ситуації, а також основні принципи, методи і засоби використання інформаційних технологій для підтримки прийняття управлінських рішень.



Кл.слова:
цінова стратегія -- конкурентні переваги -- економічні ризики -- управління мікрооб'єктом

   Тип видання:   наукове видання   
Категорія: Науки про Землю   
12.

Нагорный, В. П.
Соль Земли [Електронний ресурс] / В. П. Нагорный, В. М. Глоба ; Національна академія наук України, Інститут геофізики ім. С. І. Субботіна. - Киев : [б. в.], 2013. - 154 с.

Рубрики:

  Текст у форматі PDF 16.47 Мб


Викладені питання утворення і властивості кухонної та калійної солей, їх значення в житті людей та економічного розвитку суспільства. Розглянута історія утворення солей та способів їх видобутку. Увага приділена родовищам кухонної та калійної солей, світовим запасам та об’ємам виробництва. Розглянуті методи розробки родовищ і видобутку солей з використанням сучасних машин та механізмів. Особлива увага приділена соляним масивам, які можуть бути використані для будівництва унікальних підземних сховищ вуглеводнів, захоронення шкідливих відходів виробництва, розміщення підземних спелеолікарень, санаторіїв, музеїв, картинних та скульптурних галерей. Книга розрахована на масового читача.



Кл.слова:
видобуток солі -- калійні солі -- геологічна техніка -- спелеотерапія

   Тип видання:   навчальний посібник   
13.

Покровська, Н. В.
Макроекономіка [Електронний ресурс] / Н. В. Покровська ; Відкритий міжнародний університет розвитку людини „Україна”. Інститут Економіки і Менеджменту. - К. : [б. в.], 2011. - 49 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Економічну теорію традиційно поділяють на: макро- та мікроекономіку. Макроекономіка виявляє властивості економіки як єдиного цілого, економічного життя в широкому плані. Мікроекономіка ж дає уявлення про рух індивідуальних цін та інших показників цього рівня. Вони тісно взаємодіють. Макроекономіка як наука вивчає агрегатні, тобто сукупні економічні величини. Макроекономічні явища відбивають успіхи або невдачі будь-якої країни. Держава може впливати на господарські показники через економічну політику – податки, видатки, зміну монетарної політики. Економічна теорія вчить людей “ловити рибу” (давши рибу – нагодуєш на день, навчиш ловити – нагодуєш на все життя). Економічна наука досліджує, як суспільство вибирає найкращі способи використання обмежених ресурсів, аби виробляти різноманітні товари та розподіляти їх серед різних груп населення. Вона є дослідження багатства й одночасно складовою дослідження людини.



Кл.слова:
економіка -- ресурси -- торгівля -- товарообіг

   Тип видання:   підручник   
14.
 



Медична мікробіологія, вірусологія та імунологія [Електронний ресурс] / за ред. В. П. Широбокова. - 2-е вид.. - Вінниця : Нова Книга, 2011. - 952 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Підручник складено у відповідності з офіційно затвердженими програмами викладання мікробіології, вірусології та імунології на усіх факультетах вищих медичних навчальних закладів. Послідовно розглянуті питання загальної мікробіології (основні методи дослідження мікроорганізмів, морфологія, структура і класифікація бактерій, їх фізіологія, вплив фізичних, хімічних та біологічних факторів на мікроорганізми, генетика мікробів та біотехнологія, протимікробні препарати та поняття про інфекцію) та спеціальної мікробіології (відомості про морфологію, фізіологію, патогенні властивості збудників багатьох інфекційних захворювань, сучасні методи їх діагностики, специфічної профілактики і терапії). Також підручник містить розділи з вірусології, протозоології, мікології та гельмінтології, в яких розглядаються основні біологічні властивості відповідних збудників та захворювання, які вони викликають. Значна частина підручника присвячена розгляду питань імунології (неспецифічна резистентність організму, вчення про антигени, імунна система організму, імунна відповідь, реакції імунітету, алергія та інші види імунних реакцій, імунодіагностика та імунокорекція, імунопрофілактика та імунотерапія). Містить розділи з клінічної та санітарної мікробіології, розглядаються питання екології мікроорганізмів, нормальної мікрофлори тіла людини та впливу мікроорганізмів на плід. Окремі розділи присвячені мікрофлорі ротової порожнини та мікробіологічним дослідженням у фармації. Підручник призначений для студентів медичних ВНЗ і університетів, відповідних кафедр ВНЗ підвищення кваліфікації лікарів, інтернів та мікробіологів усіх спеціальностей.



Кл.слова:
медицина  -- мікробіологія  -- вірусологія  -- імунологія

   Тип видання:   методичний посібник   
15.

Богомолов, М. Ф.
Опорний конспект лекцій з дисципліни "Оптоелектронні пристрої" [Електронний ресурс] / М. Ф. Богомолов ; Відкритий міжнародний університет розвитку людини "Україна". Інженерно-технологічний інститут. Кафедра побутової електронної апаратури. - К. : [б. в.], 2011. - 36 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Світло - у широкому розумінні цього слова, електромагнітні хвилі, мінімальні довжини яких вимірюються одиницями нанометрів а максимальні - долі міліметра. До оптичного випромінювання входить видиме світло, інфрачервоне випромінювання і ультрафіолетове випромінювання. Фізичні властивості лазерного випромінювання і методи його дослідження характеризуються значною мірою загальності. Саме в діапазоні спектру лазерного випромінювання проявляються і хвильові і корпускулярні властивості світла. Хвильові властивості обумовлюються дифракцією, інтерференцією та поляризацією. Тим часом деякі властивості не можна зрозуміти не ввівши уявлення про світло як про потік частинок - фотонів. Відношення швидкості світла в середовищі та у вакуумі називають абсолютним показником заломлення у цьому середовищі. Взагалі для різних довжин хвиль показник заломлення різний, звідки виникає явище дисперсії.



Кл.слова:
оптимизація -- одномірні задачі -- обладнання

   Тип видання:   дисертація   
16.

Москвич, Лідія Миколаївна.
Проблеми підвищення ефективності судової системи [Електронний ресурс] : дис. ... д-ра юрид. наук : 12.00.10 / Л. М. Москвич ; Національний університет «Юридична академія України імені Ярослава Мудрого». - Харків : [б. в.], 2011. - 485 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 3.39 Мб


Метою цієї дисертаційної роботи є створення концепції ефективності судової системи й розроблення науково обґрунтованих пропозицій підвищення ефективності національної судової системи, зокрема. Постановлена мета зумовила доцільність вирішення наступних завдань: – визначити природу судової системи: її ґенезу, властивості, принципи й функції в сучасному суспільстві; – вивчити різноманітні підходи до розуміння терміна «ефективність», оцінити можливість його застосування при формулюванні понятійного апарату теорії ефективності судової системи; – сформулювати зміст теоретичної конструкції «ефективність судової системи»; – обґрунтувати потребу в опрацюванні стандартів ефективності судової системи як концептуальної ідеї її досконалої організації й функціонування; – визначити зміст Стандартів ефективності судової системи України; – опрацювати систему умов, критеріїв, індикаторів і показників, що можуть бути використані для виміру рівня відповідності судової системи України її ідеальній моделі; – проаналізувати існуючі європейські моделі оцінювання ефективності судової системи, з’ясувати, чи є можливість запозичення позитивного досвіду й рекомендувати відповідну методологію виміру, що може бути застосована в Україні; – на підставі системного аналізу визначити рівень ефективності судової системи України й запропонувати шляхи його підвищення; – висвітлити й аргументувати концептуальні засади подальшої судової реформи й окреслити напрямки оптимізації національної судової системи.



Кл.слова:
судоустрій -- стандарти ефективності -- неупередженість судового розгляду

   Тип видання:   навчальний посібник   
17.

Калінін, І. В.
Теорія екосистем [Електронний ресурс] / І. В. Калінін ; Відкритий міжнародний університет розвитку людини «Україна». Факультет біомедичних технологій. Кафедра екології. - К. : [б. в.], 2011. - 43 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У самому загальному виді її предмет - структури і процеси, стратегії виживання, властивості і сторони, включаючи соціальні змінення та конфлікти, котрі виникають у ході усе більш масштабної і глибокої «соціалізації природи». Проте головним об`єктом уваги екологічної діяльності стає структура і динаміка мікро-, макро- і мегасистем, тобто соціобіотехнічних систем, оскільки сьогодні вже не має природи поза суспільства, а є соціалізована діяльністю людей природа і деформовані середовищним впливом соціотехнічні системи та процеси. Екологічній діяльності властиві процеси диференціації та інтеграції. З одного боку, з`являються нові галузі теоретичного і практичного інтересу виробництва та поширення рисків, не сприймаємих органами чуттів людини, соціальни аспекти екомодернізації, екологічних аварій та катастроф. З іншого - йдуть пошуки фундаментальної інтегрируючої теорії, висхідної до концепції класиків Чикагської школи, до неомарксистської традиції, а також до постмодерністських концепцій (Е. Гіденс, У. Бек, Ф. Бетел, Л. Колдуел, Б. Нортон та інши)



Кл.слова:
природа -- екосистема

   Тип видання:   навчальний посібник   
Категорія: Фізика   
18.

Урсуляк, Л. В.
Кристалографія та мінералогія [Електронний ресурс] / Л. В. Урсуляк ; Відкритий міжнародний університет розвитку людини „Україна”. Інженерно-технологічний інститут, Кафедра хімії і новітніх хімічних технологій. - К. : [б. в.], 2010. - 9 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Анізотропія і симетрія фізичних властивостей кристалів зумовлена закономірністю і симетрією їхньої внутрішньої будови. Частинки, з яких складені кристали (атоми, іони, молекули), утворюють правильні симетричні ряди, сітки, ґратки. Розташування частинок стає закономірним, упорядкованим, коли речовина переходить з аморфної фази (газ, рідина, склоподібний стан) у кристалічну, що відповідає мінімуму вільної енергії за конкретних умов. Закономірність розташування частинок, їхня природа, енергетичний спектр і сили зв’язку між ними визначають фізичні властивості кристала.



Кл.слова:
кристалічна ґратка -- анізотропія -- молекулярна будова

   Тип видання:   навчальний посібник   
Категорія: Біологічні науки   
19.

Руденко, В. М.
Біоорганічна хімія [Електронний ресурс] / В. М. Руденко ; Відкритий міжнародний університет розвитку людини «Україна». - К. : [б. в.], 2010. - 37 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Біоорганічна хімія - розділ органічної хімії, що вивчає індивідуальну структуру, фізико- хімічні властивості та шляхи синтезу органічних речовин, які входять до складу тваринних і рослинних організмів, а також механізми участі цих речовин у біологічних процесах. Разом з тим дослідження в галузі Біоорганічної хімії вносять істотний вклад у розв'язання головної проблеми органічної хімії - зв'язок між структурою речовин та їхньою реакційною здатністю в біологічних умовах, що виключають високі температури, тиск, сильні кислоти та луги. Біоорганічна хімія вивчає біополімери- білки, нуклеїнові кислоти та їхні складові – поліпептиди, амінокислоти й нуклеотиди, а також природні й синтетичні біологічно активні речовини - антибіотики, тваринні й рослинні гормони, вітаміни, високоактивні лікувальні препарати, пестициди тощо. Результати досліджень у галузі Біоорганічної хімії дають змогу по-новому розв'язувати важливі проблеми медицини і народного господарства, проблеми хімічної біоніки. Створюються нові промислові каталізатори на основі вивчення високоактивних і специфічних ферментів та механізмів їхньої дії; системи, - здатні перетворювати хімічну енергію на механічну роботу, як це має місце при м'язовому скороченні; системи збереження й реалізації інформації за принципами, закладеними в біологічних об'єктах, промислове виробництво вибіркових сит, аналогічних до біологічних мембран.



Кл.слова:
речовина -- організм -- дослідження

   Тип видання:   навчальний посібник   
Категорія: Хімічні науки   
20.

Перепелиця, О. П.
Елементи хімічних технологій (Метали. Екохімія) [Електронний ресурс] : конспект лекцій / О. П. Перепелиця, В. В. Малишев ; Відкритий міжнародний університет розвитку людини «Україна». - К. : [б. в.], 2010. - 86 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Метали — це прості речовини з високими значеннями електро- і теплопровідності, від’ємним коефіцієнтом електропровідності, здатністю добре відбивати світлові хвилі (це обумовлює їх блиск і непрозорість), пластичністю. У твердому стані метали, зазвичай, мають кристалічну будову. Більшість металів мають кубічну або гексагональну решітки, володіють низькими енергіями іонізації атомів і малою (нерідко від’ємною) спорідненістю до електронів. У розчинах і розплавах метали утворюють позитивні елементарні іони. У складних іонах і полярних молекулах атоми металів є центрами позитивного заряду. Кристалічні решітки, утворені металами і металоподібними сполуками, називаються металічними. У деяких вузлах таких решіток знаходяться позитивні іони металів, валентні електрони можуть рухатися між ними в різних напрямах. Сукупність вільних електронів інколи називають електронним газом. Така будова решітки обумовлює велику електропровідність, теплопровідність і високу пластичність металів — при механічному деформуванні не відбувається розрив зв’язків і руйнування кристалу, оскільки іони структури ніби плавають в хмарі електронного газу. Теплота сублімації, яка характеризує міцність зв’язку, змінюється від 80 кДж/моль для цезію до 857 кДж/моль для вольфраму. Особливо міцний хімічний зв’язок мають важкі перехідні метали, що визначає їх високі



Кл.слова:
хімія -- метали -- речовини
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського