Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (17)Тематичний інтернет-навігатор (1)Автореферати дисертацій (619)Реферативна база даних (4276)Книжкові видання та компакт-диски (1738)Журнали та продовжувані видання (39)
Пошуковий запит: (<.>K=ВЧИТЕЛІ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 99
Представлено документи з 1 до 20
...

   Тип видання:   монографія      життєпис   
1.

Новицький, О.
Тарас Шевченко [Електронний ресурс] / О. Новицький. - Х. : Рух, 1930. - 88 с.. - (Українське малярство)

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Монографія присвячена менш відомому, проте, не менш розвинутому таланту Тараса Шевченка — книга розкриває його як художника. Вона містить біографію митця, а саме історію розвитку його малярских здібностей, розповідає про його вчителів та про те, що Шевченко першим з українців опанував техніку офорту (тобто глибокого друку). Монографія доповнена збіркою репродукцій робіт художника.



Кл.слова:
художник -- художня творчість

   Тип видання:   методичний посібник   
2.


Методика стереометрії [Електронний ресурс] : посібник для вчителів / під ред. О. М. Астряба, В. П. Білоусової. - 2-е вид., перероб.. - К. : Радянська школа, 1949. - 194 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Ця книга має на меті допомогти вчителям у справі викладання досить важкого з методичного погляду курсу стеріометрії.



Кл.слова:
геометрія -- об'ємна фігура

   Тип видання:   атлас   
Категорія: Біологічні науки   
3.
 



Атлас комах України [Електронний ресурс] / В. І. Гусєв [та ін.]. - К. : Радянська школа, 1962. - 307 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


"Атлас комах України" складається з 80 багатокольорових таблиць, на яких зображено 1233 види комах, характерних для Української РСР. В атласі описано різних шкідників сільськогосподарських та лісових рослин, паразитів риб, свійських тварин та перенощиків збудників хвороб людини. Текстова частина атласа складається з вступу та коротких характеристик поданих на таблицях видів комах. Атлас розрахований на вчителів біології середньої школи, викладачів та студентів біологічних факультетів педінститутів і університетів, сільськогосподарських, лісогосподарських, ветеринарних і медичних технікумів та інститутів.



Кл.слова:
комахи -- ентомологія -- паразитологія

   Тип видання:   навчальний посібник   
4.

Донченко, М. М.
Вивчення логарифмічної лінійки в середній школі [Електронний ресурс] : посібник для вчителів / М. М. Донченко. - 2-е вид., перероб. і доп.. - К. : Радянська школа, 1967. - 92 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Матеріал посібника викладений на основі властивостей логарифмів і охоплює всі теми програми, які потребують застосування логарифмічної лінійки. Крім основного, у книжці є додатковий матеріал, розрахований на поглиблення знань учнів про логарифмічну лінійку. Посібник написаний на основі власного досвіду автора і розрахований на вчителів математики середньої школи та учнів IX-X класів.



Кл.слова:
математика -- обчислення

   Тип видання:   довідник   
5.

Редько, Юліан Констянтинович.
Довідник українських прізвищ [Електронний ресурс] / Ю. К. Редько ; за ред. І. Варченка. - К. : Радянська школа, 1968. - 256 с.. - (Бібліотека вчителя-словесника)

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У книжці викладено короткі відомості про виникнення прізвищ на Україні, про семантику, будову, відмінювання, правопис і наголошування українських прізвищ. Основною частиною довідника є словничок, у якому зібрано близько чотирьох тисяч прізвищ, у написанні, відмінюванні й наголошенні яких можуть виникати труднощі. Разом з початковою формою того або іншого прізвища зазначено форми родового, давального й орудного відмінків однини та називного й родового множини, форми жіночих прізвищ, відмінні від форм прізвищ чоловіків; у кожній формі визначено наголос. Довідник розрахований на вчителів, журналістів, а також на тих працівників навчальних закладів і установ, які мають справу з оформленням особових документів.



Кл.слова:
ономастика -- антропоніміка

   Тип видання:   словник   
6.


Словник труднощів української мови [Електронний ресурс] : близько 15000 слів / за ред. С. Я. Єрмоленко. - К. : Радянська школа, 1969. - 336 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У словнику зібрано найбільш складні у вживанні слова. Пояснюються написання і вимова слів, словотворення, даються граматична і стилістична характеристики слів, наводяться приклади можливої сполучуваності слів і керування. Для вчителів, учнів загальноосвітніх шкіл, всіх, хто цікавиться мовою.



Кл.слова:
словотвір -- граматика

   Тип видання:   методичний посібник   
Категорія: Хімічні науки   
7.

Каданер, Л. І.
Досліди з електрохімії в середній школі [Електронний ресурс] : методичний посібник для вчителів / Л. І. Каданер, А. О. Щокіна. - К. : Радянська школа, 1970. - 102 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Автори цієї книжки описали понад сімдесят найрізноманітніших дослідів з електрохімії — однієї з найважливіших тем курсу хімії середньої школи. Книжка складається з трьох розділів, до кожного з яких подано теоретичний матеріал, що допоможе вчителю глибше розібратися в окремих питаннях, краще осмислити зміст дослідів. Велика кількість дослідів, багатий ілюстративний матеріал допоможуть легко підібрати роботи для демонстрування на уроках, практичних занять, гурткової роботи, хімічних вечорів тощо. Вчителі можуть використати книжку і для навчального моделювання. Книжка може бути хорошим посібником не лише для вчителів хімії середніх шкіл, а й для студентів природничих факультетів вузів.



Кл.слова:
електроліз -- іонізація -- гальванізація -- корозія

   Тип видання:   монографія   
8.


Мова і процеси суспільного розвитку [Електронний ресурс] / відп. ред. В. М. Русанівський. - К. : Наукова думка, 1980. - 211 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У монографії розглядаються процеси розвитку сучасних літературних мов світу, характерні ознаки мови нації - її функціональна різноманітність, тенденції збагачення словникового складу, інтернаціоналізація лексичних засобів, зокрема в галузі нової термінології, - що не однаково проявляються в старописемних і молодописемних мовах. Аналізуються процеси розвитку мов у СРСР і США, а також у країнах, що розвиваються, африканського, південноамериканського і азіатського континентів. Для мовознавців - дослідників, викладачів і студентів, суспільствознавців, вчителів, лекторів і пропагандистів.



Кл.слова:
літературна мова -- мовознавство

   Тип видання:   наукове видання   
9.


Історія Львова в документах та матеріалах [Електронний ресурс] : збірник документів і матеріалів. - К. : Наукова думка, 1986. - 422 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Збірник є першою науковою публікацією комплексу документів з історії міста від його заснування до наших днів. Документи відображають розвиток міста протягом століть, боротьбу його населення проти експансії іноземних феодалів і Ватікану, розвиток економіки, культури і соціальної боротьби в епоху феодалізму і капіталізму, економічні, політичні і культурні зв'язки міста з іншими містами України і Росії, вплив Великого Жовтня на піднесення революційної боротьби трудящих за соціальне і національне визволення та возз'єднання з Радянською Україною. Широко показується процес перетворення Львова у великий промисловий і культурний центр України. Для науковців, викладачів вузів і студентів, вчителів, краєзнавців.



Кл.слова:
місто -- економічний розвиток -- політика

   Тип видання:   наукове видання   
10.

Масенко, Л. Т.
Українські імена і прізвища [Електронний ресурс] / Л. Т. Масенко. - К. : Знання, 1990. - 48 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Історія виникнення і побутування імен та прізвищ тісно пов'язана з історією народу, з особливостями його матеріальної і духовної культури. У брошурі розглядається походження українських імен і прізвищ, історичні етапи становлення прізвищ, роль народних говірок у формуванні цієї лексичної групи. Висвітлюються питання правопису імен і прізвищ у сучасній українській мові. Розрахована на лекторів, пропагандистів, викладачів вузів, вчителів, студентів філологічних факультетів, широке коло читачів.



Кл.слова:
ономастика -- деривація

   Тип видання:   навчальний посібник   
11.
 


Жуковський, Аркадій.
Нарис історії України [Електронний ресурс] / Аркадій Жуковський, Орест Субтельний ; Наукове Товариство ім. Т. Шевченка, Українознавча бібліотека НТШ. Число 1. - Л. : [б. в.], 1993. - 230 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У книзі зроблено стислий огляд подій української історії від найдавніших часів до сучасності. По-новому висвітлено окремі явища та постаті нашого минулого і сучасного, зокрема національно-визвольних змагань останнього століття. Книга розрахована на вчених-дослідників, викладачів вузів, технікумів та вчителів шкіл, усіх, хто цікавиться історією України.



Кл.слова:
історія України

   Тип видання:   словник   
12.

Лисенко, П. С.
Словник поліських говорів [Електронний ресурс] / П. С. Лисенко. - К. : Наукова думка, 1994. - 260 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Дослідження лексики поліських говорів становить особливу цінність для осмислення історії українського народу та його мови. Це незамінний матеріал для дослідників фольклору та етнографії. До Словника, крім виразно діалектної лексики, включені також деякі олова загальнонародної розмовної мови, що мають цікаві семантичні, граматичні та акцентологічні особливості. Словник розрахований на мовознавців, істориків, фольклористів, етнографів, вчителів, викладачів та студентів відповідного фаху, аматорів історії української мови.



Кл.слова:
діалектознавство -- акцентологія -- фольклор

   Тип видання:   монографія   
13.
 


Пещак, Марія.
Розвиток давньоруського і староукраїнського наукового тексту [Електронний ресурс] / Марія Пещак. - К. : Українознавство, 1994. - 289 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Монографія написана на основі дослідження структури тексту рукописних історичних пам'яток ХІ-ХУІІ ст. Пропонується опис мовного оформлення композиційно! структури наукових творів, способи включення чужого до авторської розповіді, особливості розгортання тексту при наявності в ньому таблиць і малюнків, мовні ознаки поділу давньоруських і староукраїнських історичних писемних пам'яток на первинну і вторинну наукову ліетратуру, розвиток ознак поділу наукових творів на книжки і томи. Розрахована на науковців, аспірантів, викладачів вузів, студентів і вчителів середніх шкіл, істориків, мовознавців та книгознавців.



Кл.слова:
текстологія -- мовознавство -- графологія

   Тип видання:   науково-популярне видання   
14.

Пещак, М. М.
Розвиток давньоруського і староукраїнського наукового тексту [Електронний ресурс] / М. М. Пещак. - Київ : Українознавство, 1994. - 272 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Монографія написана на основі дослідження структури тексту рукописних історичних пам'яток ХІ—ХVІІ ст. Пропонується опис мовного оформлення композиційно! структури наукових творів, способи включення чужого до авторської розповіді, особливості розгортання тексту при наявності в ньому таблиць і малюнків, мовні ознаки поділу давньоруських і староукраїнських історичних писемних пам'яток на первинну і вторинну наукову ліетратуру, розвиток ознак поділу наукових творів на книжки і томи. Розрахована на науковців, аспірантів, викладачів вузів, студентів і вчителів середніх шкіл, істориків, мовознавців та книгознавців.



Кл.слова:
палеографія -- науковий текст -- культура мови

   Тип видання:   наукове видання   
15.

Лизанчук, Василь.
Навічно кайдани кували [Електронний ресурс] : факти, документи, коментарі про русифікацію в Україні / В. Лизанчук ; Інститут народознавства НАН України. - Львів : [б. в.], 1995. - 416 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Щоб розкрити руйнівну, антинаціональну суть русифікації в Україні, в книзі використано сотні документів. Автор простежує магістральну лінію лиходійної політики білих царів-батечок і червоних комісарів-генсеків, спрямовану на знищення української мови і культури, витравлення духовності і ментальності нації. Показує морально-психологічні наслідки московсько-більшовицького месіанізму "російщення", який деморалізував український народ, придушував його національно-державну самодостатність, самобутність, самоцінність, породжував почуття меншовартості. Для науковців, вчителів, студентів, школярів, усіх, хто цікавиться непересічною долею українців.



Кл.слова:
імперський шовінізм -- русифікація -- лінгвоцид -- українофобія

   Тип видання:   словник   
16.

Сікорська, З. С.
Українсько-російський словотворчий словник [Електронний ресурс] / З. С. Сікорська. - К. : Освіта, 1995. - 256 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Словник містить близько 42 тисяч слів. У ньому розкрито процес словотворення найбільш уживаних слів української мови порівняно з російською, показано спільність словотворчих процесів близькоспоріднених мов. Словник прислужиться у вивченні словотворення, складу слова, також як довідковий посібник. Для вчителів-словесників, студентів-філологів.



Кл.слова:
лінгвістика -- українська мова -- російська мова -- морфологія -- лінгвостилістика -- словотворення -- структура слова

   Тип видання:   словник   
17.


Гуцульські говірки [Електронний ресурс] / під ред. Я. Закревської. - Л. : Інститут українознавства, 1997. - 232 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Передаємо до Ваших рук Короткий словник гуцульських говірок, що є відображенням основного лексичного складу одного з найцікавіших і найархаїчніших говорів південно-західного наріччя української мови. Гуцульські говірки мають давні традиції вивчення (понад 150 років), однак окремого завершеного й опублікованого словника, який охоплював би говірки всієї Гуцульщини, досі немає. Короткий словник гуцульських говірок є науково-популярним словником шкільного типу, призначеним насамперед для освітянських потреб і масового користувача. Його об’єктом є слово як лексико-словотвірна цілість, а не як відбиття системних регулярних фонетичних і граматичних особливостей, характерних для цих говірок. Пропонований словник є диференційним, тобто він не охоплює усієї лексики, яка функціонує у гуцульських говірках, а подає лише вибрану традиційну діалектну лексику, що не ввійшла до основного словникового складу сучасної української літературної мови. Короткий словник гуцульських говірок призначений для вчителів, які працюють у діалектному оточенні, для учнів, яким він полегшить засвоєння норм української літературної мови, для всіх, хто хоче ознайомитися з діалектним розмаїттям української мови; одночасно він полегшить читання творів художньої літератури, у яких автори використовують гуцульський говір із стилістичною метою, а також користування давніми і сучасними фольклорними й етнографічними матеріалами з Гуцульщини. Пропонований Словник є певним етапом у створенні повного академічного Словника гуцульських говірок, який укладає група мовознавців відділу української мови Інституту українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України за принципами і засадами, що відповідають вимогам підготовки академічних діалектологічних видань. Основою його є багатотисячна картотека, яка, хоч і формувалася протягом тривалого часу, досі ще відкрита для поповнення. Авторський колектив плекає надію, що великий кількатомний Словник теж незабаром почне друкуватися окремими випусками, якщо на його підготовку до друку і публікацію будуть знайдені потрібні кошти, належна підтримка та розуміння меценатів і громадськості.



Кл.слова:
говірка -- діалектологія

   Тип видання:   наукове видання   
18.
 



Україна в Другій світовій війні в документах [Електронний ресурс] : збірник німецьких архівних матеріалів : в 4 т. / уклад. В. Косик. - Л. : Ін-т українознавства ім. І. Крип'якевича НАН України : Львівський держ. ун-т ім. І. Франка, Ін-т укр-ї археографії та джерелознавства ім. М. Грушевського НАН України, 1997-2000

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Т. 1. - 1997. - 384 с.

Т. 2. - 1998. - 384 с.

Т. 3. - 1999. - 384 с.

Т. 4. - 2000. - 368 с.


У збірнику, впорядкованому професором Володимиром Косиком, висвітлюються німецькі архівні документи 1941-1945 рр., які найточніше відображають період окупації України Німеччиною та розвиток національного Руху Опору. Для науковців, вчителів, студентів, та всіх, хто цікавиться історією України.



Кл.слова:
український народ -- сучасна історія -- ХХ століття -- друга світова війна -- війна -- окупація

   Тип видання:   словник   
19.

Янко, М. П.
Топонімічний словник України [Електронний ресурс] : словник-довідник / М. Т. Янко. - К. : Знання, 1998. - 432 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Топонімічний словник України містить найголовніші назви міст, районню центрів, селищ міського типу, сіл, у яких відбулися історичні події або які пов'язані з іменами видатних людей, а також назви об'єктів рельєфу, річок, озер, лиманів, заток і проток, найважливіших заповідників, історичних і природних пам'яток України. У ньому подано детальний етимологічний аналіз відповідню утворень. Словник має за мету задовольнити потреби середньої школи. Він призначений для учнів старших класів, вчителів географії, історії, студентів відповідних факультетів, лекторіїв, а також для широкого кола читачів.



Кл.слова:
географія -- географічна назва -- наукова термінологія

   Тип видання:   словник   
20.

Ужченко, В. Д.
Фразеологічний словник української мови [Електронний ресурс] / В. Д. Ужченко, Д. В. Ужченко. - К. : Освіта, 1998. - 224 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Словник вміщує найуживанішу фразеологію сучасної української мови. У ньому розкривається значення фразеологізмів, що ілюструються цитатами, подається їхня граматична і стилістична характеристика, наводяться синонімічні та частково антонімічні вислови. Вперше досить широко подаються історичні, етимологічні та культурно-етичні коментарі. Для учнів, вчителів та широкого кола читачів.



Кл.слова:
фразеологія -- сталий вираз
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського