Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (28)Тематичний інтернет-навігатор (17)Автореферати дисертацій (1692)Реферативна база даних (10372)Книжкові видання та компакт-диски (2526)Журнали та продовжувані видання (368)
Пошуковий запит: (<.>K=ГРОМАДСЬК$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 343
Представлено документи з 1 до 20
...

   Тип видання:   методичний посібник   
1.


Изъяснение плана Киева [Електронний ресурс]. - СПб. : Печатано в тип. Карла Крайя, 1843. - 33 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У книзі наведені списки районів і передмість Києва так, як їх називали в середині ХІХ ст. Перераховано річки й озера в самому місті та за його межами, а також острови, мости, фонтани. Пойменовано площі, вулиці, церкви, цвинтарі, казенні та громадські будівлі в кожній з частин. Крім того, не забуто назви сіл і хуторів навколо Києва, заводів тощо. У кінці книги дано таблицю із зазначенням відстані між деякими об'єктами.



Кл.слова:
урбаністика -- топографія -- топоніміка

   Тип видання:   зб. статей   
2.


Громада. Українська збірка [Електронний ресурс] / уклад. М. Драгоманов. - Женева : Печатня "Громади", 1882

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

№ 5. - 270 с.


"Громада"- громадсько-політичний збірник, який виходив у Женеві під редакцією М.Драгоманова. Починаючи з осені 1876р., було видано п’ять томів збірника. Головна мета "Громади" — дати якнайбільше матеріалів для вивчення України і її народу, його духовних починань і устремлінь до свободи і рівності серед світової спільноти.



Кл.слова:
Українська Держава -- громадська діяльність

   Тип видання:   наукове видання   
3.

Драгоманов, М. П.
Політичні пісні українського народу XVIII-XIX ст. [Електронний ресурс] / М. П. Драгоманов. - Женева : Печатня "Громади", 1883-1885

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Ч. 1. Кінець Козацтва., розд. 1 : Запорозці в 1709 до 1739 р.. - 1883. - 138 с.

Ч. 1. Кінець Козацтва., розд. 2 : Гетьманшина і Слобідчина 1709 - 1765. - 1885. - 228 с.


Діяльність М.Драгоманова становила новий період у розвитку суспільно-політичної думки України. Враховуючи потреби часу, він заклав теоретичні засади, на яких грунтувався український визвольний рух кінця XIX — початку XX ст. Заслуга М.Драгоманова полягає в тому, що він став на захист духовності українського народу, виступив проти денаціоналізації, заборони царськими указами народної мови. Зазнавши переслідувань царського уряду, М.Драгоманов емігрував і видавав у Женеві український громадсько-політичний альманах "Громада" (1878-1882 pp.).



Кл.слова:
українська література -- політична література -- народна творчість

   Тип видання:   художня література   
4.

Барвінок, В.
Скошений цвіт [Електронний ресурс] : виїмок з галицьких образків / В. Барвінок. - 2-е вид.. - Ляйпциг : Українська Накладня, 1890. - 304 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Володи́мир Григо́рович Барві́нський (* 25 лютого 1850, Шляхтинці — † 3 лютого 1883, Львів) — український громадський діяч, видавець, історик, соціолог, журналіст, письменник (літературні псевдоніми Василь Барвінок, Ришмидинов та ін.), літературний критик і публіцист, перекладач.



Кл.слова:
українська література -- нація -- самоідентифікація

   Тип видання:   наукове видання   
Категорія: Релігія   
5.

Драгоманов, Михайло Петрович.
Віра й громадські справи [Електронний ресурс] / М. Драгоманов. - Коломия : Накладом редакції "Хлібороба", 1892. - 14 с.. - (Бібліотека "Хлібороба" ; ч. 3)

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
релігія -- християнство

   Тип видання:   наукове видання   
6.

Осадчий, Т. И.
Крестьянское надельное землевладение в Херсонской губернии в связи с платежами крестьян [Електронний ресурс] / Т. И. Осадчий. - Херсон : Типография О.Д. Ходушиной, 1894. - 198 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Тихін Іванович Осадчий (1866—1945) — український економіст, земський статистик, громадський діяч. Член Української Центральної Ради та Центрального комітету Української селянської спілки. У дореволюційний період стояв на позиціях розгортання процесу капіталістичного розвитку. Він бачив неминучість цього розвитку і навіть визнавав його певну прогресивність. Але, як правовірний народник, називає цей процес, небажаним. Розвитку капіталізму він протиставляє дрібне виробництво селян і ремісників. У 1917 — член Української Центральної Ради та Центрального комітету Української селянської спілки. Після приходу до влади більшовиків працює директором Тиницької сільськогосподарської профшколи. Після звільнення вчителює в Гирявській початковій школі. Під час німецької окупації 1941—1943 рр. жив в селі Гирявці. У 1945 — помер.



Кл.слова:
сучасна історія -- Російська імперія -- селянство -- капіталізм

   Тип видання:   довідник   
7.

Гульдманъ, В. К.
Подольскій адресъ-календарь [Електронний ресурс] / В. К. Гульдманъ. - Каменецъ-Подольскій : Подольский губернский статистический комитет, 1895. - 463 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Відомості про офіційні особи (губернатори, чиновники тощо), про всі державні й громадські установи, організації та товариства, що діяли на Поділлі, про стан населення, промисловості, ремесла, сільського господарства, транспорту і зв’язку, торгівлі, культури, освіти, медицини та інших галузей в розрізі губернії та повітів.



Кл.слова:
Поділля

   Тип видання:   життєпис   
8.

Павлик, М.
Михайло Петрович Драгоманов 1841-1895 [Електронний ресурс] : єго юбилей, смерть, автобіографія / М. Павлик. - Л. : Друкарня В. Манєцкого, 1896. - 495 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


"Михайло Петрович Драгоманов. 1841-1895. Його ювілей, смерть, автобіографія і спис творів" — літературно-науковий збірник, у якому подано різноманітний матеріал з України та з-за кордону, що висвітлює життя і творчість М.Драгоманова, його внесок у розвиток філософської, громадсько-культурної та естетичної думки України, співпрацю з європейським науковим світом. Уклав і видав М.Павлик 1896 у Львові до 30-річчя творчої праці М.Драгоманова. Збірник містить і матеріали посмертного пошанування М.Драгоманова. "Тим часом як ювілей Михайла Драгоманова зворушив і згорнув докупи усі радикальні елементи Русі-України, смерть його потрясла до глибини душі ще далеко ширші кола — і своїх, і чужих". Ці дві тенденції знайшли вияв у матеріалах збірника. Перша, ювілейна, частина знайомить із святковими заходами, промовами представників різних товариств, інституцій, партій, в яких вимальовується живий образ М.Драгоманова. Подаються привіти й промови емігрантів з Росії (А.Ляхоцького, С.Степняка-Кравчинського, Ф.Вовка та ін), українських письменників, громадсько-культурних діячів з Галичини (Наталі Кобринської, В.Стефаника, Д.Лукіяновича та ін.), вчених з європейських країн: А.Рамбо, Л.Леже, Г.Парі (Франція), В.-К.Морфілла (Англія), Ю.Полівки (Чехія) та ін. Друга частина — скорботно-траурна — охоплює матеріали преси, що стосуються смерті та похоронів вченого, подає мовою оригіналу надгробні промови, некрологи з українських та зарубіжних газет, а також три автобіографії М.Драгоманова та бібліографічний покажчик його творів, укладений М.Павликом. У першій та другій частинах збірника вміщені поетичні твори-привіти вченому, серед них вірші*. "Була доба, питали ясні мрії", "Поклон Тобі від нас, земляче дорогий", "Дорогій пам'яті М.П.Драгоманова" (автори їх з політичних міркувань не названі).



Кл.слова:
історик -- Україна -- Кирило-Мефодіївське товариство -- самоідентифікація -- національні меншини

   Тип видання:   каталог   
9.

Тарновский, В. В.
Каталог украинских древностей коллекции В. В. Тарновского [Електронний ресурс] / В. В. Тарновский. - К. : Тип. К. Н. Милевского, 1898. - 86 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Це видання є каталогом до унікальної колекції українських старожитностей відомого мецената, громадського і культурного діяча другої половини ХІХ ст. – В. В. Тарновського, яка стала важливою складовою фондів та експозиції Чернігівського історичного музею. Також у виданні знаходяться фотографії до даної колекції.



Кл.слова:
археологія -- давня історія -- первісне суспільство

   Тип видання:   життєпис   
10.

Мончаловский, О. А.
Житье и деятельность Ивана Наумовича [Електронний ресурс] / О. А. Мончаловский. - Л. : Типография Ставропигийского института, 1899. - 116 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
громадський діяч -- галицько-руський рух

   Тип видання:   життєпис   
11.


Михайло П. Драгоманов. Переписка [Електронний ресурс] / уклад. М. Павлик. - Л. : Українсько-Руська видавнича спілка, 1901. - 184 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Т. 1


Драгоманов Михайло Петрович (1841 - 1895) - публіцист, історик, філософ, економіст, літературознавець, фольклорист, громадський діяч. Один з організаторів "Старої громади" у Києві. З 1870 р.– доцент Київського університету. Після звільнення за політичну неблагонадійність у 1876 р. емігрував до Швейцарії, де створив своєрідний осередок української політичної еміграції. У 1889–1895 рр.– професор Софійського університету.



Кл.слова:
епістолярії -- суспільство -- освіта -- народознавство

   Тип видання:   наукове видання   
12.

Яворский, Ю. А.
Из этнографической тетрадки 1830-ых годов [Електронний ресурс] / Ю. А. Яворский. - Л. : Издание «Галицько-русской Матиці», 1902. - 15 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга літературознавця, фольклориста, історика і громадського діяча русофільської орієнтації Ю. А. Яворського (1873–1937) вийшла друком в ті роки, коли він досліджував давньоруські літературні пам'ятники та фольклорні твори в Галичині, що входила до складу Австро-Угорщини. Основний зміст збірки складають колядки та щедрівки, зібрані, як зазначено у передмові, літератором Й. Левицьким. Його записи відтворені повністю, зі збереженням орфографії оригіналу.



Кл.слова:
народна творчість -- народна пісня -- фольклор

   Тип видання:   словник   
13.

Доманіцький, В. М.
Словарик. Пояснення чужих та не дуже зрозумілих слів [Електронний ресурс] / В. М. Доманіцький. - К. : Друкарня С.А. Борисова, 1906. - 128 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Перший український словник чужомовних слів, що його склав видатний український літературознавець, історик, фольклорист, публіцист, громадсько-політичний діяч Василь Миколайович Доманицький (за тогочасними правописними нормами — Доманіцький). Нині ця книга є цікавою не тільки з погляду тлумачення етранжизмів, але і як багате джерело архаїзмів та віджилих значень чужомовних слів.



Кл.слова:
літературознавство -- чужомовне слово

   Тип видання:   наукове видання   
Категорія: Релігія   
14.

Студинський, К.
Львівська духовна семінарія в часах Маркіяна Шашкевича: 1829-1843 [Electronic resource] / К. Студинський. - Л. : Наук. тов-во ім. Т. Шевченко, 1916. - 690 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Студинський, Кирило Йосипович (4 жовтня 1868, Кип'ячці — 1941), літературознавець і громадський діяч, член ВУАН, голова НТШ у Львові у 1923—1932 рр.



Кл.слова:
християнство -- духовенство -- церква

   Тип видання:   життєпис   
15.

Лозинський, М.
Михайло Павлик, його життє i дїяльнiсть [Електронний ресурс] / М. Лозинський. - Відень : Союз визволення України, 1917. - 23 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга, видана невдовзі після смерті відомого західноукраїнського громадського діяча Михайла Павлика, розповідає про його життя та діяльність.



Кл.слова:
НТШ -- Русько-українська радикальна партія

   Тип видання:   наукове видання      хрестоматія   
16.

Драгоманов, Михайло Петрович.
Нові українські пісні про громадські справи (1764–1880) [Електронний ресурс] / М. Драгоманов. - 2-ге вид.. - К. : Криниця, 1918. - 154 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Даний матеріал є своєрідною історією України періоду 1764-1880 рр. Вона розглядається на прикладі українських народних пісень, які дають чітке уявлення про те, чим жили тогочасні українці, що їх турбувало, до чого вони прагнули. Ці пісенні твори розкривають ставлення українців до суспільства і стосунків всередині нього, їх сприйняття тогочасної політичної ситуації. У праці також міститься стаття, присвячена історії видання даного матеріалу.



Кл.слова:
український фольклор -- народна пісня

   Тип видання:   монографія   
17.

Сумцов, М. Ф.
Слобожане [Електронний ресурс] : історично-етнографічна розвідка / М. Ф. Сумцов. - Х. : Союз, 1918. - 238 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Дана публікація є монографією українського фольклориста, етнографа, літературознавця та громадського діяча Миколи Федоровича Сумцова. Видання присвячене Слобожанщині і є своєрідним підсумком його багаторічної плідної роботи з історико-географічного вивчення Слобідської України. Це дослідження — спроба вченого першим зробити історичний огляд життя слобожан, починаючи з їхнього походження і закінчуючи розвитком культури, обрядами і звичаями.



Кл.слова:
Слобожанщина -- культура -- обряд -- звичай

   Тип видання:   науково-популярне видання   
18.

Григориів-Наш, Н. Я.
Історія України [Електронний ресурс] : виложена нар. думами та піснями / Н. Я. Григориів-Наш. - Кам’янець на Поділлі : М-во преси й інформації Укр. Нар. Респ, 1919

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Вип. 2 : Козаччина. - 1919. - 58 с.


Григоріїв (1883–1953) – громадський та політичний діяч, публіцист і педагог – велику увагу приділяв сприйняттю матеріалу дитиною на емоційному рівні. Його книга для читання «Історія України, виложена народними думами та піснями» (1919) є своєрідною працею з історії України, яку складав сам народ. Фольклорний матеріал з історія козацтва (вип. 2) поділено на невеличкі частини, до нього додано коротку характеристику проблеми чи історичного факту.



Кл.слова:
історія -- фольклор

   Тип видання:   науково-популярне видання   
19.
 


Левицький, М. П.
Паки й паки (про нашу літературну мову) [Електронний ресурс] / М. П. Левицький. - Відень : Наша Воля, 1920. - 67 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Ч. 3. - 1920. - 67 с.


Модест Пилипович Левицький (1866 – 1932) був різнобічною особистістю: лікарем, письменником, мовознавцем, перекладачем, педагогом, громадським і політичним діячем, дипломатом. Як мовознавець зробив найбільший внесок у культуру мови і стилістику. Його по праву можна вважати засновником культури української мови як окремої лінгвістичної дисципліни.



Кл.слова:
літературознавство -- історія літератури -- українська література

   Тип видання:   наукове видання   
20.

Барвінський, О. Г.
Історія української літератури [Електронний ресурс] / О. Г. Барвінський. - Л. : Наук. Тов-во ім. Т. Шевченко, 1920

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Ч. 1. - 1920. - 822 с.


Барвінський Олександр Григорович (Псевдоніми: Австрієць, Олег Подолянин; *6 червня 1847, село Шляхтинці, нині Тернопільського району Тернопільської області — † 25 грудня 1926, м. Львів) — український історик, педагог, громадсько-політичний діяч.



Кл.слова:
фольклор -- літературознавство -- компаративістика
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського