Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (275)Тематичний інтернет-навігатор (13)Автореферати дисертацій (10970)Реферативна база даних (73586)Книжкові видання та компакт-диски (10844)Журнали та продовжувані видання (320)
Пошуковий запит: (<.>K=ЗАСОБ$<.>+<.>K=МАСОВОЇ$<.>+<.>K=ІНФОРМАЦІЇ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 439
Представлено документи з 1 до 20
...

   Тип видання:   підручник   
Категорія:    
1.

Товченко, Л. О.
Фізичне виховання студентів в спеціальних медичних групах [Електронний ресурс] : навчальний посібник / Л. О. Товченко. - [Б. м. : б. в.]. - 376 с.

Рубрики:

  Текст у форматі PDF 5.79 Мб


У навчальному посібнику запропоновано теоретичні аспекти фізичного вихо-вання студентів вищих навчальних закладів, що за станом здоров’я віднесені до спеціа-льних медичних груп. Розглянуті принципи застосування методів і засобів фізичної ку-льтури для зміцнення здоров’я. Докладно викладені методи проведення занять і органі-зації активного відпочинку студентів, особливості організації їх фізичного виховання після перенесених захворювань, подані практичні рекомендації. Приділена увага само-контролю і самоаналізу за стааном здоров’я студентів в умовах фізичного виховання.

Призначено для студентів вищих навчальних закладів, викладачів кафедр фізич-ного виховання. Може бути рекомендовано широкому колу осіб, що цікавляться пи-таннями фізичної культури, збереженням та відновленням здоров’я.



Кл.слова:
здоров'я -- фізичне виховання студентів -- фізична реабілітація

   Тип видання:   методичний посібник   
2.


Программирование на языке JAVA [Електронний ресурс]. - [Б. м. : б. в.]

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Вообще опасно объявлять каждую новую технологию программирования революционной. Если вы поторопитесь подать свой голос за признание технологии, подобной той, которая реализована в языке Java, революционной — вас могут закидать тухлыми яйцами или занести в разряд пустозвонов, падких на модные новинки. Что же в таком случае делает тот или иной продукт революционным ? Он не может быть только лишь компактней, быстрее и дешевле. Такой продукт должен изменить весь стиль работы, радикально упростив решение сложных проблем. Создание языка Java — это действительно один из самых значительных шагов вперед в области разработки сред программирования за последние 20 лет. Язык HTML (Hypertext Markup Language — язык разметки гипертекста) был необходим для статического размещения страниц во “Всемирной паутине” WWW (World Wide Web). Язык Java потребовался для качественного скачка в создании интерактивных продуктов для сети Internet.



Кл.слова:
програмування -- класи -- функція -- мережеві засоби

   Тип видання:   науково-популярне видання   
3.

Стивенс, Р.
Программирование баз данных [Електронний ресурс] / Р. Стивенс. - [Б. м. : б. в.]

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга представляет собой практическое руководство по проектированию и обслуживанию реляционных баз данных в приложениях Visual Basic .NET. Она предназначена, в первую очередь, для разработчиков приложений Visual Basic .NET, но будет также интересна всем, кто занимается разработкой баз данных. Автор предполагает, что некоторый опыт работы с одной из недавних версий Visual Basic у читателя уже есть. Подробно рассмотрены структуры объектов доступа к базам данных, вопросы безопасности, XML-представления данных, работа с SQL-запросами, одно- и многопользовательский доступ к базе данных. Книга снабжена множеством примеров, иллюстрирующих весь цикл разработки баз данных в среде.



Кл.слова:
база даних -- захист інформації -- програмування

   Тип видання:   альбом   
4.


Українська дерев'яна архітектура [Електронний ресурс]. - [Б. м. : б. в.]. - 31 p.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


З давніх-давен більша частина території сучасної України була вкрита лісами. Навіть на широких степових просторах Південної України, у долинах річок росли великі діброви. Тож дерево було найпоширенішим матеріалом, з якого предки сучасних українців не лише зводили різноманітні будівлі, а й виготовляли все необхідне для життя: меблі, посуд, хатнє начиння, господарський реманент, виробниче устаткування, транспортні засоби. У них було особливе, шанобливе ставлення до дерева як до матеріалу живого й одухотвореного, прихильного до людини. Аж до кінця 18 ст. всі в Україні – від простого селянина до ясновельможного гетьмана – були щиро переконані, що жити слід тільки у дерев’яному будинку чи палаці, бо кам’яні та цегляні будівлі є вкрай шкідливими для здоров’я. В історико-культурологічному плані це переконання зіграло злий жарт з українським народом. Мурованих палат, замків, храмів будували мало, а дерев’яні, яких було безліч, усі загинули – тож історична та культурна спадщина України виявилася штучно збідненою. Проте, якою вражаючою була наша дерев’яна архітектура, ми можемо лише здогадуватися на підставі результатів археологічних досліджень, захоплених описів мандрівників-іноземців та тих окремих дерев’яних пам’яток, які ще вціліли.



Кл.слова:
дерево -- будівля -- архітектура

   Тип видання:   бібліографія   
5.

Блащук, С.
«Історіографічні дослідження в Українській РСР» (1968–1973). «Історіографічні дослідження в Україні» (поновленi з 1997). Випуски 1–20. Бібліографічний покажчик публікацій [Електронний ресурс] / С. Блащук, Н. Пазюра. - [Б. м. : б. в.]. - 30 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Покажчик укладено за хронологічним принципом. Усі випуски переглянуто de visu. Для оптимізації пошуку необхідної інформації покажчик розділено на 2 частини: 1) Хронологічний покажчик (розпис вихідних даних за випусками); 2) Алфавітний покажчик публікацій. Всього у бібліографії представлено 421 позиція із 20 випусків «Історіографічних досліджень»



Кл.слова:
література -- історіографія

   Тип видання:   монографія   
Категорія: Науки про Землю   
6.

Шевченко, Роман Юрійович.
Просторові дестинації сакральної аріхтектури м. Києва [Електронний ресурс] : монографія / Р. Ю. Шевченко. - [Б. м. : б. в.]. - 147 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Монографія присвячена історико-архітектурному комплексу м. Києва сакральної та релігійно-паломницької спеціалізації. Досліджується теориторіальна організація ан- самблів культвих споруд м. Києва від найдавніших часів до сьогодення. Застосовуються найсучасніші методики та технології: супуникові навігаційні системи, геоінформаційні системи та технології, електронно-картографічні бази даних. Матеріал дослідження за- безпечений історичними та сучасними світлинами, які були зроблені під час науково- краєзнавчих експедицій містом, як одного з найважливіших прийомів збору сучасної гео- проторової інформації. Результатом реалізації просторового дослідження дестинацій са- кральної аріхтектури – є навігаційні карти з розміщенням сучасної культової архітек- тури та інших релігійно-обрядових ланшафтів всіх релігійних вірувань, конфесій та па- рафій. Зміст роботи поєднує інженерно-картографічні, геоедезичні, фотограмметричні, архітектурно-будівельні питання, напрямки геоінформаційного моделювання та проекту- вання міського середовища. Монографія є апгрейдингом (ремейковим варіантом) кандидатської дисертації ав- тора - "Географо-картографічний моніторинг культових споруд м. Києва" із сучасними змінами та доповненнями та продовженням колективної монографії "Картографічна інтерп- ретація деяких особливостей м. Києва"

Розрахована на вчених-дослідників м. Києва (києвознавців), спеціалістів з пи- тань геоінформатики, геодезії, картографії та суміжних інженерно-технічних наук, сту- дентів спеціальностей "Туризм", "Геоінформаційні системи та технології", "Архітекту- ра", "Спеціальні історичні дисципліни" та всіх тих, кого цікавить історія, географія та картографування м. Києва.



Кл.слова:
дестинація сакральної архтітектури -- специфічні пам’ятоки культури -- культова споруда

   Тип видання:   наукове видання   
7.

Мосин, О. В.
Компьютерная преступность и интернет [Електронний ресурс] / О. В. Мосин. - [Б. м. : б. в.]. - 32 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Поступательно развивающийся научно-технический прогресс ставитважность компьютерных информационных технологий на первый план. Порой законодатель не успевает за все увеличивающимися темпами технократическогои информационного развития общества. Изменения, происходящие в экономической жизни России – формирование и развитие частно-собственнических отношений,создание финансово-кредитной системы, предприятий различных форм собственностии т.п. - оказывают существенное влияние на вопросы правовой защиты информации



Кл.слова:
комп’ютерні технології -- захист інформації

   Тип видання:   енциклопедія   
Категорія: Транспорт   
8.


Легкові автомобілі. Автобуси. Вантажівки [Електронний ресурс] : енциклопедія техніки. - К. : Промінь, [20_ _?]. - 64 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


За час існування автомобіля, а це більш ніж 100 років, з'явилось більше 5000 автомобільних марок, причому кожна випускалась сотнями. Про всі марки розповісти неможливо, але з багатьма з них можна познайомитись на сторінках цієї книги. В книзі багато цікавої інформації про історію створення автомобілів, засновників різних фірм і т. ін. Для наймолодших цікавими будуть кольорові фото і ілюстрації сучасних, старовинних і раритетних авто.



Кл.слова:
двигун -- механічна техніка -- марка автомобіля

   Тип видання:   художня література   
9.
 


Вороний, Микола.
Блакитна Панна [Електронний ресурс] / М. Вороний. - [Б. м.] : [б. в.], [19_ _?]. - 152 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Поет М. Вороний оспівав весну як блакитну панну. Поряд зі звичними, традиційними у фольклорі та в літературі засобами виразності (весна запашна, чарівна, у прозорих шатах, у серпанках) автор використовує біблійну урочисту лексику («Осанна!»), метафори («в душі моїй, в сяйві мрій В'ються хмелем арабески»), мистецькі терміни (арабески, фрески, гротески). І це надає творові неповторне інтелектуально-мистецьке естетичне забарвлення.



Кл.слова:
українська література -- поезія

   Тип видання:   навчальний посібник   
Категорія:    
10.

Олтаржевський, Д. О.
Цифрові комунікації [Електронний ресурс] : навчальний посібник із дисципліни "Медіавиробництво: промоція" / Д. О. Олтаржевський ; Навчально-науковий інститут журналістики, Киіївський національний університету імені Тараса Шевченка. - Київ : ННІЖ КНУ імені Тараса Шевченка, 2023. - 120 с.

Рубрики:

  Текст у форматі PDF 5.99 Мб


Цей навчальний посібник адресований насамперед студентам, які навчаються за спеціальністю 061 «Журналістика» освітнього рівня бакалавр освітньо-наукових програм журналістика і соціальна комунікація, реклама та зв’язки з громадськістю, видавнича діяльність і медіаредагування, медіапродюсування. Його мета – сприяти вивченню дисципліни «Медіавиробництво: промоція» та формуванню у студентів теоретичних основ і практичних навичок просування медіийних продуктів у онлаийн-просторі за допомогою ефективного використання PR-технологій, принципів рекламного менеджменту і медіапланування, управління проєктами та засобів цифрового маркетингу.



Кл.слова:
цифрові комунікації -- технології віртуальної реальності -- соціальні медіа

   Тип видання:   автореферат   
11.

Сливка, Лариса Володимирівна.
Теорія та практика здоров'язбережувального виховання учнів загальноосвітніх шкіл Польщі (ХХ – початок ХХІ століття) [Електронний ресурс] : реферат дисертації на здобуття наукового ступеня доктора педагогічних наук / Л. В. Сливка ; Міністерство освіти і науки України, Дрогобицький державний педагогічний університет імені Івана Франка. - Дрогобич : ДДПУ ім. Івана Франка, 2023. - 43 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 1.16 Мб


Схарактеризовано методологічні засади і систематизовано поняттєво-категорійний апарат дослідження. З’ясовано стан дослідженості проблеми здоров’язбережувального виховання учнів загальноосвітніх шкіл Польщі в історико-педагогічній літературі. Розроблено періодизацію розвитку здоров’язбережувального виховання учнів загальноосвітніх шкіл Польщі (ХХ ‒ початок ХХІ ст.) у контексті суспільно-політичних, соціокультурних і науково-педагогічних чинників. Увиразнено творчий доробок польських учених, громадських діячів, педагогів у галузі теорії і практики здоров’язбережувального виховання учнівства. Проаналізовано зміст, методи, засоби і форми реалізації здоров’язбережувального виховання учнів загальноосвітніх шкіл (ХХ – початок ХХІ ст.). Виявлено форми і змістовий компонент професійної підготовки реалізаторів здоров’язбережувального виховання учнів загальноосвітніх шкіл Польщі в заявлених хронологічних межах.

Обґрунтовано рекомендації і перспективні напрями творчого використання польського досвіду здоров’язбережувального виховання учнів загальноосвітніх шкіл за сучасних умов реформування української системи освіти.



Кл.слова:
загальноосвітні школи -- здоров'язбережувальне виховання -- культура здоров'я -- учні загальноосвітніх шкіл

   Тип видання:   методичний посібник   
12.


Особливості розслідування незаконного виробництва, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення, пересилання чи збуту наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів (в т.ч. із використанням телекомунікаційних технологій) [Електронний ресурс] : науково-методичні рекомендації / М. С. Цуцкірідзе [и др.] ; Національна поліція України, Харківський національний університет внутрішніх справ, Кафедра криміналістики, судової експертології та домедичної підготовки факультету № 1. - Київ : ТОВ "7БЦ", 2021. - 125 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 1.73 Мб


Методичні рекомендації для практичних підрозділів Національної поліції України "Особливості розслідування незаконного виробництва, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення, пересилання чи збуту наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів (в т.ч. із використанням телекомунікаційних технологій)".



Кл.слова:
слідчі ситуації -- проведення судових експертиз -- кримінальні правопорушення

   Тип видання:   монографія   
Категорія: Науки про Землю   
13.

Шевченко, Роман Юрійович.
Києвознавство: просторова інтерпретація урболандшафту [Електронний ресурс] : монографія / Р. Ю. Шевченко ; Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України, Державна екологічна академія післядипломної освіти та управління. - Київ : ДЕАПОУ, 2021. - 248 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Монографія присвячена дослідженню навколишнього природного середовища (довкілля), а також природних, антропогенних та соціокультурних екологічних публічних просторів м. Києва. Столиця України представляє собою цілий ряд малодосліджених кластерів її території: трансформація природного та антропогенного ландшафтів, особливості довкілля та природокористування у топоніміці міста, аудит історичних та сучасних картографічних матеріалів, як документальних літописів екологічної історії міста, екологія туристсько-рекреаційного та рекреаційно-екскурсійного природокористування природних зон, історія та географія екологічних катастроф та їх генезис. Відповідне дослідження об’єднане у розроблену комплексну парадигму вивчення довкілля та простору м. Києва – обсерваційний моніторинг. Для його реалізації та розв’язання відповідних наукових задач були успішно апробовані сучасні технології геодезії, картографії, фотограмметрії, геоінформаційних систем та технологій. Основою наукових досліджень є еколого-географічні та картографічні рекогностувальні експедиції, які були проведені протягом останніх двадцяти років. Був накопичений величезний за об’ємом фактологічний еколого-географічний матеріал (база даних). Це абриси експедицій, архів стародавніх та сучасних карт, матеріали аерокосмічної зйомки та дистанційного зондування м. Києва. Розроблений та застосований інструментарій технологій полігонного та камерального моніторингу м. Києва: укладена карта ландмарків – реперів еколого-географічних та природоохоронних обсервацій, обґрунтовані нові наукові дефініції: довкілля-простір м. Києва, екологічне києвознавство, інновінг-інструментарій обсерваційного моніторингу великого міста. Вивчені особливості проєктування еколого-туристичних стежок (на прикладі вул. Оболонська набережна). Досліджені маловідомі еколого-гідрографічні об’єкти: каскад озер Почайна, штучні еколого-гідрологічні об’єкти публічних просторів (фонтани та водограї). Окремо вивчені технології створення геоінтелектуальної системи прийняття екологічних рішень у м. Києва. Укладена серія статистичних еколого-моніторингових карт. Представлений широкий опис унікальних та ексклюзивних об’єктів природного та публічного просторів м. Києва із метою їх залучення в систему міського екологічного (зеленого) та урбаністичного (промислового) туризму, рекреації, релаксації, інтерпретації природної та культурної спадщини м. Києва засобами ГІС та ДЗЗ.

Монографія буде корисною дослідникам м. Києва: екологам-природоохоронцям, києвознавцям-географам, історикам, картографам, екскурсоводам та гідам-інтерпретаторам, а також спеціалістам у галузі геоінформаційного еколого-географічного картографування великих міст.



Кл.слова:
довкілля -- картографія -- екологічний моніторинг

   Тип видання:   навчальний посібник   
14.

Хільчевський, Валентин Кирилович.
Агрогідрохімія [Електронний ресурс] : підручник / В. К. Хільчевський ; Міністерство освіти і науки України, Київський національний університет імені Тараса Шевченка. - Київ : ДІА, 2021. - 176 с.

Рубрики:

  Текст у форматі PDF 4.65 Мб


Розглянуто основні проблеми, пов'язані з хімізацією землеробства і охороною водних ресурсів. Дано уявлення про формування балансу хімічних речовин у ґрунті, застосування різних видів добрив і пестицидів, можливі шляхи їхнього надходження у водні об'єкти. Наведено методи розрахунку надходження хімічних речовин у водні об’єкти. Теоретичні положення ілюструються матеріалами про вплив агрохімічних засобів на хімічний склад річкових вод у басейні Дніпра.

Підручник розраховано на студентів спеціальності «Науки про Землю» освітніх програм гідрологічного профілю.



Кл.слова:
ґрунт -- добрива -- характеристика пестицидів

   Тип видання:   методичний посібник   
15.


Досудове розслідування злочинів, пов’язаних із незаконним обігом наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів, прекурсорів, отруйних, сильнодіючих речовин, отруйних сильнодіючих лікарських засобів із використанням сучасних телекомунікаційних та інших технологій [Електронний ресурс] : методичні рекомендації / М. С. Цуцкірідзе [и др.] ; Міністерство внутрішніх справ України, Національна поліція України, Харківський національний університет внутрішніх справ. - Київ : Харківський національний університет внутрішніх справ, 2021. - 164 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 5.58 Мб


У навчальному посібнику наведено кримінально-правову та криміналістичну характеристику, механізм документування та розслідування безконтактних збутів наркотичних засобів через мережу Інтернет, зокрема з використанням телефонних дзвінків і Інтернет-месенджерів та здійснення «закладок». Наведено механізм документування та розслідування збутів наркотичних засобів через мережу Інтернет при здійсненні оплати за наркотичні засоби криптовалютою.



Кл.слова:
розслідування злочинів -- незаконний обіг -- розкриття та розслідування злочиніВ

   Тип видання:   зб. статей   
16.


Тоталітаризм як система знищення національної пам’яті: Матеріали всеукраїнської науково-практичної конференції з міжнародною участю (11 – 12 червня 2020 року) [Електронний ресурс] : збірник наукових праць = Totalitarianism as a system of destruction of national memory : Materials of the All-Ukrainian scientifi c-practical conference with international participation / відп. ред. Тетяна Єщенко. - Львів : Друкарня Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького, 2020. - 556 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 10.33 Мб


У збірнику наукових праць уміщено матеріали учасників усеукраїнської науково-практичної конференції з міжнародною участю «Тоталітаризм як система знищення національної пам’яті». Подано розвідки, в яких розглянуто колективну пам’ять і національну ідентичність, міфи, символи й ідеологеми комуністичного тоталітаризму у мистецтві, науці й освіті; репресії, голод, державний терор, ідеологічний тиск, війни як засоби знищення української нації, місця української національної пам’яті (топографічні, монументальні, символічні, функціональні); визначено десемантизацію базових ідеологем радянської семіосфери в сучасній українській мові, розглянуто русифікацію як інструмент експансії і (нео-)тоталітаризму; проаналізовано ідеологічну цензуру, тоталітарну риторику і нові маніпулятивні технології у пресі, на радіо, телебаченні, рекламі, в мережі інтернет.

Для науковців у галузі українознавства, істориків, культурологів, філологів.



Кл.слова:
історія і сучасність -- інструмент експансії -- тоталітаризм

   Тип видання:   монографія   
Категорія: Науки про Землю   
17.

Шевченко, Р. Ю.
Інструментарій моніторингу довкілля міста Києва [Електронний ресурс] : монографія / Р. Ю. Шевченко ; Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України, Державна екологічна академія післядипломної освіти та управління. - Київ : ДЗ "ДЕА", 2020. - 324 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У монографії сформульовані концептуальні положення нової методології екологічного моніторингу – обсерваційної, парадигма якої ґрунтується на розроблених системах і математичних моделях реального та віртуального моніторингу довкілля за допомогою ландмаркових систем наземного, підземного, повітряного, водного та космічного базування. Представлені новітні технічні та технологічні висновки щодо метризації довкілля-простору, розробки геопросторових моделей обсерваційних систем моніторингу на прикладі м. Києва. Зазначається, що обсерваційні дослідження поділяються на класичні (традиційні) та неоновітні, застосовуючи концепти теорії конверсійного моделювання довкілля-простору із апробуваннням алгоритму обсерваційних сценаріїв результатів рекогностування із застосуванням краудсорсингових технологій цифрового картографування. Представлені та відтворені нові можливості дешифрування, ідентифікації та інтерпретації даних дистанційного зондування Землі та оперативних геопросторових моделей мережі інфраструктури екологічних обсервацій, що отримали дефініційне обґрунтування як еколандмарки. Визначені та знайшли підтвердження засади та концепції розробленої теорії формалізованого обсерваційного еколого-географічного картографування. Розроблена серія техноекологічних карт м. Києва, апробація проведена на проблемних полігонах геостаціонарних екологічних досліджень м. Києва.

Розрахований на науковців природничих та технічних наук, що займаються інноваційними проблемами реалізації проведення екологічного моніторингу засобами цифрової геодезії та картографії, геоінформаційних систем та аерокосмічних технологій. Монографія рекомендована здобувачами різних ступенів вищої освіти закладів вищої освіти галузей знань «Геодезія та землеустрій», «Природничі науки» та «Науки про Землю» і спрямований на формування картографічних вмінь та геопросторової компетентності засобами ГІС та ДЗЗ.



Кл.слова:
моніторинг довкілля -- ландшафти -- екологічна безпека

   Тип видання:   методичний посібник   
18.


Інвентаризація земель наукових установ, підприємств та організацій Національної академії аграрних наук України [Електронний ресурс] : методичний посібник / Дорош Й.М. [и др.] ; Національна академія аграрних наук України, Інститут землекористування. - Київ : ФОП Ямчинський О. В., 2020. - 133 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 3.24 Мб


В методичному посібнику проаналізовано питання нормативно-правового забезпечення інвентаризації земель та відповідність існуючої інформації про землі (земельні ділянки) наукових установ, підприємств та організацій НААН вимогам чинного законодавства. Описано основні проблеми, які виникають за відсутності методики проведення та галузевого стандарту інвентаризації земель для землекористувань, що мають специфічні особливості у використанні на прикладі наукових установ, підприємств та організацій НААН. Висвітлено стандартизацію та нормування робіт із землеустрою. Наведено основні положення галузевого стандарту, а також його структуру, зміст та склад при проведенні інвентаризації земель наукових установ, підприємств та організацій НААН. Представлено аналіз сучасного стану використання земель наукових установ, підприємств та організацій НААН як передумова інвентаризації земель Запропоновано методичні рекомендації щодо проведення інвентаризації земель (земельних ділянок) наукових установ, підприємств та організацій НААН.

Методичний посібник розрахований для вчених, аспірантів, сертифікованих інженерів-землевпорядників та інженерів-геодезистів, працівників наукових установ, підприємств та організацій Національної академії аграрних наук України, працівників сфери державного управління земельними ресурсами, органів місцевого самоврядування.



Кл.слова:
галузевий стандарт інвентаризації -- стандартизація -- використання земельних ділянок

   Тип видання:   монографія   
19.


Цивілізаційна суб’єктність України: від потенцій до нового світогляду і буття людини [Електронний ресурс] = Ukraine as a civilizational subject: from potencies to a new worldview and human existence : монографія / С. І. Пирожков, Н. В. Хамітов ; Національна академія наук України, Інститут всесвітньої історії. - Київ : "Наукова думка" НАН України, 2020. - 258 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 1.62 Мб


У монографії здійснено осмислення цивілізаційної суб’єктності України — такого стану розвитку, коли наша країна сама вирішує свою цивілізаційну долю, обирає ідентичність і партнерів. Автори ставлять і вирішують проблему винайдення ефективної методології осягнення країни як суб’єкта історії та геополітики. Вони розробляють методологію метаантропологічного потенціалізму, що дозволяє зрозуміти реальні можливості країни для створення її гуманістичного цивілізаційного проєкту, який сприятиме гідній самореалізації людини. В роботі обґрунтовано необхідність формування нової системи безпеки в умовах гібридної війни, а також євроатлантичний вектор як каталізатор суб’єктності України. Підкреслено важливу роль суспільної консолідації як засобу реалізації суб’єктності. Осмислено світоглядний вимір суб’єктності. Це дало змогу авторам визначити перспективи суб’єктності України у ХХI столітті.

Для науковців, викладачів, аспірантів, студентів, державних діячів та всіх, хто цікавиться проблемами цивілізаційного розвитку України як суб’єкта історії та сучасності.



Кл.слова:
суб'єктність -- міграція -- суб'єкт історії

   Тип видання:   наукове видання   
20.


Встановлення відповідності умов контрольованих операцій з виробництва на замовлення вимогам законодавства з трансфертного ціноутворення [Електронний ресурс] / Брехов [и др.] ; Державна фіскальна служба України, Університет державної фіскальної служби України, Науково-дослідний інститут фіскальної політики. - Київ : Алерта, 2019. - 110 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Текст у форматі PDF 2.51 Мб


У роботі розкрито науково-практичні підходи до визначення відповідності умов контрольованих операцій з виробництва на замовлення принципу «витягнутої руки», а також зарубіжний та вітчизняний досвід у цій сфері. Здійснено огляд практики врегулювання податкових спорів зі встановлення відповідності контрольованих операцій з виробництва на замовлення вимогам законодаства з трансфертного ціноутворення. Визначено особливості використання джерел інформації для встановлення відповідності умов контрольованих операцій з виробництва на замовлення принципу «витягнутої руки». Надано рекомендації щодо визначення та обґрунтування цін (рівня рентабельності) у контрольованих операціях з виробництва на замовлення.



Кл.слова:
інвестиції -- метод чистого прибутку -- засади аналізу
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського