Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (7)Тематичний інтернет-навігатор (11)Автореферати дисертацій (112)Реферативна база даних (725)Книжкові видання та компакт-диски (308)Журнали та продовжувані видання (418)
Пошуковий запит: (<.>K=КИЄВО$<.>+<.>K=ПЕЧЕРСЬК$<.>+<.>K=ПАТЕРИК$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 38
Представлено документи з 1 до 20
...

   Тип видання:   науково-популярне видання   
1.


Інший Київ [Електронний ресурс] : альтернативний путівник Києвом / відп. ред. Ж. Озірна. - К. : Фундація Центр Сучасного Мистецтва, 2012. - 145 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Проблема Києва, як, втім, і будь-якого пострадянського міста із заплутаним минулим, полягає у майже повній відсутності слідів власне цього минулого. Щось занепало і зруйнувалося, щось перекроїли та перебудували, щось просто кудись зникло – одним словом, минуле в Києві не берегли. Додамо до сумної картини і те, що місто, яке мирно жило тихим провінційним життям, таке собі класичне повітове місто N, на початку 1990-х несподівано для самого себе прокинулося столицею новоствореної держави, і з цією роллю ледве могло впоратися.



Кл.слова:
Київ -- топографія -- урбаністика

   Тип видання:   підручник   
2.


Історія місцевого самоврядування України [Електронний ресурс] : підручник / Ю. М. Мальчин, В. А. Чумак ; Національний університет "Києво-Могилянська Академія". - Київ : 7БЦ, 2023. - 512 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 2.99 Мб


Підручник «Історія місцевого самоврядування» видається вперше і дає можливість прослідкувати трансформацію місцевого самоврядування від часів Київської Русі до сьогодення. Джерельною основою підручника є опубліковані матеріали та архівні документи. При підготовці підручника також використані монографічні дослідження, в яких висвітлюються різні аспекти історії місцевого самоврядування. В підручнику є документальні додатки.

Підручник розрахований на студентів гуманітарних факультетів університетів, депутатів місцевих рад та працівників органів місцевого самоврядування.



Кл.слова:
самоврядування -- місцеве управління -- суспільство

   Тип видання:   словник   
3.


Англійсько-французько-німецько-український словник термінології Європейського Союзу [Electronic resource] / голов. ред. В. Єрмоленко. - К. : К. І. С., 2007. - 226 p.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Перед Вами – чотиримовний (англійсько-німецько-французько-український) “Словник термінології Європейського Союзу”, що став результатом термінологічної роботи проекту “Лабораторія наукового перекладу”. Словник було створено під час 14-х багатогодинних термінологічних семінарів, протягом яких експерти “Лабораторії” обговорювали вміщені до словника терміни та терміносполуки. Проект, що тривав у липні-грудні 2005 року, було здійснено громадською організацією “Молодіжний гуманітарний центр” за підтримки Міжнародного фонду “Відродження” та сприяння Національного університету Києво-Могилянська академія. Експертами “Лабораторії наукового перекладу” та учасниками семінарів стали фахівці з європейського права, спільних політик ЄС, міжнародної політики, світової економіки та міжнародних освітніх програм, а також професійні філологи, перекладознавці та термінознавці . Об’єднавши представників найширшого кола дисциплін, координатори “Лабораторії” прагнули відповісти на найбільший виклик перекладацького та термінотворчого процесу: його засадничу міждисциплінарність. Особливості цього словника Істотною рисою цього словника є його багатомовність. Нинішній Європейський Союз, що об’єднує 27 європейських країн, має 23 офіційні мови, кожна з яких відбиває частинку багатої та розмаїтої культури ЄС. Термінологія Європейського Союзу також не формувалася з огляду на одну-єдину мову: часто вона була результатом не тільки політичних, економічних і соціальних, але й лінґвістичних компромісів. З цієї причини у перекладі термінології ЄС неможливо уникнути компаративного підходу. Але якщо аналіз ключових понять терміносистеми ЄС в кожній з 23-х офіційних мов є завданням надмірним, то порівняння термінологічних версій, уживаних в трьох робочих мовах ЄС - англійській, французькій та німецькій – виявилося дуже корисним. Дуже часто саме порівняння різних мовних версій могло наштовхнути на те чи інше перекладацьке рішення. Англійські, німецькі та французькі версії було взято з офіційних текстів Європейського Союзу: джерел первинного та вторинного права ЄС, офіційних багатомовних словників Союзу та офіційних прес-релізів інституцій ЄС. Оскільки більшість цих документів мають різномовні паралельні версії, робота над Словником змогла використати справжній багатомовний потенціал термінології ЄС. Українські версії були витворені в результаті тривалих та гострих дискусій термінологічних семінарів “Лабораторії наукового перекладу”. Нинішнє видання складається з трьох частин. У першій вміщено, власне, чотиримовний Словник термінології ЄС, упорядкований за англійською абеткою. У другій ви знайдете німецький, французький та український покажчики, що дозволить здійснювати пошук за кожною з цих мов. З огляду на те, що проблеми транскрипції та транслітерації чужомовних імен залишається однією з ключових у справі перекладу, у третій ми вмістили список імен основних діячів нинішнього ЄС та його історії.



Кл.слова:
політологія -- канцелярит -- міжнародні відносини

   Тип видання:   наукове видання   
4.

Баран, В. Д.
Історичні витоки українського народу [Електронний ресурс] / В. Д. Баран, Я. В. Баран. - К. : Генеза, 2005. - 208 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У книжці висвітлюються складні проблеми слов'янського етногенезу і походження українського і інших східнослов'янських народів. Особливу увагу приділено розвитку етнокультурних і соціальних процесів, Великому розселенню слов'ян, що привели до зародження в ранньому середньовіччі всіх слов'янських народів. Важливе місце займають питання утворення Києво-Руської держави і критика концепції "давньоруської народності".



Кл.слова:
слов'янська культура -- етногенез -- етнокультурний процес

   Тип видання:   науково-популярне видання   
5.

Безпечний, М. Г.
Хотів: з давніх давен і до сьогодення [Електронний ресурс] / М. Г. Безпечний, В. К. Хільчевський, Л. М. Лупеха. - Київ : ДІА, 2009. - 108 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 5.06 Мб


У книзі викладені краєзнавчі дослідження про село Хотів Києво-Святошинського району Київської області, яке розташоване поблизу південно-західних околиць Києва. Вміщені дані про природні умови ґрунти, ландшафти, кліматична характеристика, гідрографія. Наведено історичний нарис з давніх часів (скіфське городище VI-V ст. до н.е.), часів польсько-литовської доби та російської імперії (приналежність села Києво-Печерській лаврі, Казенній палаті), радянського періоду і до часів незалежності України. Наведено положення про герб Хотова. Наведено перелік жителів, які загинули в часи Великої Вітчизняної війни 1941 — 1945 pp. Вміщено інформацію про відомих земляків.



Кл.слова:
етнографія -- краєзнавство -- регіональна історія

   Тип видання:   наукове видання   
6.

Величко, С. В.
Літопис [Електронний ресурс] : в 2 т. / С. В. Величко ; ред. О. В. Мишанич. - К. : Дніпро, 1991

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Т. 1. - 564 с.

Т. 2. - 642 с.


Літопис козацького канцеляриста Самійла Васильовича Величка - найбільший за обсягом історичний твір свого часу, надрукований у Києві 1848-1864 рр. Унікальність цього наймонументальнішого твору історико-мемуарної прози ХXІІ-ХVІII ст. полягає в тому, що це не тільки літопис (так умовно назвали його перші видавці), а й історичний, публіцистичний і художній твір. Разом з Літописом Самовидця, Літописом Григорія Грабянки, "Історією Русів" Величків твір входить у корпус козацької історіографії, авторами якої є літописці-вчені, вихованці Києво-Могилянської академії, представники знаменитого "стану військових канцеляристів", який, за оцінкою М.Грушевського, прийшов "на зміну духовних представників київської схоластики першої половини XVIII ст. та загальноросійських ухилів її епігонів другої половини: він підготував національне українське відродження XIX століття"



Кл.слова:
історія України -- козаччина

   Тип видання:   монографія   
7.

Горський, В. С.
Київ в історії філософії України [Електронний ресурс] / В. С. Горський. - К. : КМ "Academia" : Пульсари, 2000. - 264 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У книзі проаналізовано становлення й розвиток філософії в Києві поминаючи від зародження її у складі культури стародавнього Києва княжої доби. Спеціальні розділи присвячено характеристиці сутності філософських поглядів чільних представників "академічної" філософії, які працювали в Києво-Могиляиській академії, Київській духовній академії та київському Університеті Св. Володимира. Тим самим відтворюється картина регіональної київської філософської культури як одного з визначних компонентів загального змісту української філософської думки. Книгу адресовано студентам, аспірантам, науковцям. Ії з цікавістю прочитає кожен, хто небайдужий до історії філософії України.



Кл.слова:
історія філософії -- філософія України

   Тип видання:   фотоальбом   
8.

Дерлеменко, Є. А.
Печерськ. Погляд крізь століття [Електронний ресурс] : фотоальбом / Є. А. Дерлеменко, І. І. Цуркан. - К. : Фора, 2006. - 112 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Фотоальбом наповнений краєвидами та визначними пам'ятками Печерська - одного зі старовинних районів Києва.



Кл.слова:
фотографія -- визначне місце

   Тип видання:   науково-популярне видання   
9.

Диса, Катерина.
Історія з відьмами. Суди про чари в українських воєводствах Речі Посполитої XVІІ-XVІІІ століття [Електронний ресурс] / Катерина Диса. - К. : Критика, 2008. - 302 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Головні герої книжки молодого історика, викладачки Києво-Могилянської академії Катерини Диси – уявлення ранньомодерного українського населення Речі Посполитої про відьомство і чари, звинувачення у відьомстві, а також конфлікти, що призводили до таких звинувачень. На читачів чекає вельми захоплива інтелектуальна, а почасти й «детективна» екскурсія за лаштунки судових процесів, адже самі суди, доводить авторка, – то лише оболонка, а судові документи, які потрапити до рук історика, проходили кілька своєрідних фільтрів: слова відьми записував (власне, переказував і витлумачував) писар, тому запис не конче був тотожний відповіді на запитане; не завжди зрозуміло, який сенс вкладали в ті чи ті слова підсудні, свідки, судді, врешті, невідомо, яким тоном і з якою інтонацію вони ті слова вимовляли...



Кл.слова:
відьомство -- чари

   Тип видання:   енциклопедія   
10.


Енциклопедія Трипільської цивілізації [Електронний ресурс] : в 2 т. / голов. ред. Л. М. Новохатько. - К. : Книжкова палата України, 2004

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Т. 1. - 703 с.

Т. 2. - 655 с.


Шість тисяч років то-му на землі, яку сьогодні називають Україною, стояли величезні поселення - міста. Люди, яких ми називаємо трипільцями, заклали підвалини цивілізації на нашій землі. Вони одними з перших почали тут вирощувати хліб і плавити метал, збудували тисячі селищ і десятки міст. Вони прагнули вічного життя, молячись і приносячи пожертви вищим силам, створили дивовижні магічні орнаменти, які зачаровують нас і сьогодні. Ця давня історія, цей Трипільський Світ відкриті нам завдяки праці кількох поколінь вчених, які називають себе археологами, дослідниками давнини. Результати їх праці втілені в багатьох книжках, експозиціях музеїв. Нині археологічний музей відкрито і в селі Трипілля під Києвом, там, де майже сто років тому проводив свої розкопки В.Хвойка. Трипільська цивілізація – блискуча археологічна культура, що існувала на території Правобережної України і Молдови протягом декількох тисячоліть. На значній території теперішньої України трипільці створили державу Аратта. Найдавніші поселення першого етапу держави Аратта з’явилися близько 5400 р. до н.е.. Натепер археологами знайдено вже більше 200 поселень ранньої Трипільської цивілізації.



Кл.слова:
стародавня цивілізація

   Тип видання:   бібліографія   
11.


Києво-Могилянська академія [Електронний ресурс] : матеріали до бібліогр. покажч. літератури з фондів наук. б-ки НаУКМА / уклад. Т. П. Шульга. - К. : КМ Академія, 2002. - 99 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


До 10-річчя відродження Національного університету «Києво-Могилянська академія» — української alma mater вищої освіти, яка здобула славу та визнання ще на початку XVII століття й гідно репрезентувала Україну в європейському культурному світі, наукова бібліотека НаУКМА започатковує підготовку та видання серії иауково-допоміжних бібліографічних покажчиків. Ці видання є спробою розкрити фонди нашої бібліотеки з теми історії славетної академії.



Кл.слова:
історія -- освіта

   Тип видання:   бібліографія   
12.


Києво-Могилянська Академія: Історія та відродження [Електронний ресурс] : бібліографічний покажчик / ред. І. Ф. Голова ; уклад. О. І. Архипська, Т. В. Бугасова. - К. : KM "Academia", 1995. - 41 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
академічна освіта -- перепрофілювання -- університет

   Тип видання:   фотоальбом   
13.


Київ [Електронний ресурс] : фотоальбом / уклад. А. Прибєга. - К. : Мистецтво, 2006. - 208 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Величні ансамблі Софії Київської та Михайлівського Золотоверхого монастиря, храмові споруди Києво-Печерської Лаври, будівлі Кирилівської та Андріївської церков і багатьох інших пам'яток старовини - все це читач зможе побачити в цьому чудово ілюстрованому фотоальбомі.



Кл.слова:
фотографія -- визначне місце

   Тип видання:   методичний посібник   
14.

Костенко, Л.
Гуманітарна аура нації або дефект головного дзеркала [Електронний ресурс] / Л. Костенко. - Л. : ЛНУ ім. І. Франка, 2001. - 51 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Лекція, прочитана в національному університеті "Києво-Могилянська Академія" 1 вересня 1999р. Отже, гуманітарна аура нації. Чи не правда, якесь приємне для слуху поєднання слів? Справді, кожна нація повинна мати свою гуманітарну ауру. Тобто потужно емануючий комплекс наук, що охоплюють всі сфери суспільного життя, включно з освітою, літературою, мистецтвом,- в їхній інтегральній причетності до світової культури і, звичайно ж, у своєму неповторно національному варіанті.



Кл.слова:
гуманітарні науки -- національне мистецтво -- самоусвідомлення

   Тип видання:   довідник   
Категорія: Релігія   
15.


Краткое историческое описание Киевопечерской лавры [Електронний ресурс]. - Киев : Типография Академии Киевской при Лавре Печерской, 1805. - 271 с.

Рубрики:


 Джерело інформації

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга содержит краткое историческое описание Киево-Печерской Лавры и других достопримечательностей города Киева.



Кл.слова:
Київ -- Киево-Печерська лавра -- пам'ятка

   Тип видання:   наукове видання   
16.

Лабинцев, Ю.
Друковано в... Лаврe Кіевопечарской [Електронний ресурс] / Ю. Лабинцев, Л. Щавінська . - М. : Коміт. з культури м. Москви; Управ. культури ЦАО м. Москви; Держ. установа культури м. Москви «Бібліотека української літератури», 2006. - 28 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  


 Джерело інформації

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Ця брошура присвячена початку книгодрукування в Києві. Тоді у друкарні Києво-Печерської Лаври вийшло у світ перше видання – «Часослов», що здавна був у слов’ян однією з основних навчальних книжок



Кл.слова:
книгодрукування -- Києво-Печерська Лавра

   Тип видання:   монографія   
17.

Мінаков, Михайло Анатолійович.
Історія поняття досвіду [Електронний ресурс] : монографія / М. А. Мінаков ; Національний університет "Києво-Могилянська академія". - К. : Парапан, 2007. - 380 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Цю монографію присвячено історії вивчення досвіду і тих засобів, якими філософія намагалася його описати в ХІХ - ХХ ст. Аналізу піддано еволюцію поняття досвіду в межах західних філософських традицій, зокрема у критичній філософії Канта, філософії абсолюту Гегеля, неокантіанстві, прагматизмі, аналітичній філософії мови, феноменології та герменевтиці.



Кл.слова:
історія філософії -- історія науки

   Тип видання:   дисертація   
18.

Мінаков, Михайло Анатолійович.
Досвід і філософія: еволюція поняття досвіду в західній філософії ХІХ-ХХ ст. [Електронний ресурс] : дис. ... д-ра філос. наук : 09.00.05 / М. А. Мінаков ; Нац. ун-т "Києво-Могилянська академія". - К. : [б. в.], 2007. - 408 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Дисертацію присвячено визначенню основних характеристик еволюції поняття досвіду в західних філософських системах, що під впливом перетворення філософської думки у німецькому ідеалізмі постали у ХІХ–ХХ століттях. На основі історико-філософського топологічного аналізу ключових положень про досвід, висунутих у межах західної філософії від Античності до ХХ століття, відтворено цілісну картину передісторії та історії філософського поняття досвіду. Докладно проаналізовано особливості філософського аналізу досвіду у Канта та Геґеля, що заклали рамки подальшої еволюції змісту поняття досвіду, визначені напруженням між епістемологічним та герменевтичним підходами. Було встановлено, що еволюція поняття досвіду відбувалася як діалектичний процес визначення досвіду в термінах фактичності та історичності в основних течіях філософії Заходу ХІХ–ХХ ст. На основі аналізу основних рис історії поняття досвіду в західній філософії ХІХ–ХХ ст. в дисертації в систематичному вигляді було представлено цілісну концепцію еволюції поняття досвіду в західній філософії ХІХ–ХХ ст., яка узагальнює специфіку підходів до аналізу досвіду в філософських позиціях неокантіанства, прагматизму, аналітичної філософії мови, феноменології і герменевтики, та особливості впливу цих підходів на формуванням завдань сучасної епістемології, філософії мови та філософії науки.



Кл.слова:
неокантіанство -- прагматизм -- феноменологія -- герменевтика

   Тип видання:   наукове видання   
19.

Максимович, М. О.
Исторія древней русской словесности [Електронний ресурс] : в 2 кн. / М.О. Максимович. - Кіевъ : Университетская типографія, 1839

Рубрики:


 Джерело інформації

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Кн. 1. - 227с.


У цій праці М. О. Максимовичем вперше було поставлене на наукові підвалини питання про місце української мови серед слов'янських, про її походження і взаємозв'язки з іншими східнослов'янськими мовами. Крім того, тут він класифікує українські діалекти, розрізняючи в малоруському наріччі такі групи говорів (за його термінологією – різності), як києво-переяславську, сіверську, слобожанську і волинсько-подільську, виділяючи серед них як основну і зразкову для української мови києво-переяславську групу, тобто середньонаддніпрянські говори.



Кл.слова:
мова -- діалект -- говір

   Тип видання:   зб. статей   
Категорія:    
20.


Могилянські читання 2022 : Зберегти пам’ять: українське музейництво у вирі лихоліть [Електронний ресурс] : збірник наукових праць / відп. ред. О. М. Черняхівська ; голов. ред. М. А. Остапенко ; ред.: К. К. Крайній, Л. П. Михайлина, А. Г. Варивода ; Національний заповідник "Києво-Печерська лавра". - Київ : НВП "Інтерсервіс", 2023. - 304 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 22.87 Мб


У збірнику вміщено наукові праці учасників ХХVІI Могилянських читань (Національний заповідник “Києво-Печерська лавра”, 15–16 грудня 2022 р.). Загалом опубліковано 28 тематичних статей, що є результатами новітніх досліджень у галузях історії, мистецтвознавства, реставрації, пам’яткознавства та музеєзнавства.

Видання розраховано як на фахівців, так і на широке коло зацікавленої читацької аудиторії.



...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського