Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (42)Тематичний інтернет-навігатор (2)Автореферати дисертацій (3766)Реферативна база даних (25456)Книжкові видання та компакт-диски (3878)Журнали та продовжувані видання (98)
Пошуковий запит: (<.>K=КОМУНІСТИЧНИЙ$<.>+<.>K=РУХ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 451
Представлено документи з 1 до 20
...

   Тип видання:   наукове видання   
Категорія: Релігія   
1.
 


Ґудзяк, Борис.
Криза і реформа: Київська метрополія, Царгородський патріархат і генеза Берестейської унії [Електронний ресурс] : пер. з англ. / Б. Ґудзяк ; Інститут історії церкви Львівської богословської академії. - Львів : [б. в.], 2000. - 448 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Видання пояснює й переосмислює одну з найбільш контроверсійних подій церковної історії України і Білорусії – Берестейську унію (1596), в наслідок якої більшість єпископату визнало верховенство папи римського, залишаючись вірними візантійсько-слов’янській літургійній традиції та східнохристиянському етносу. Автор аналізує процес релігійно-культурних реформ у Київській митрополії в світлі її традиційних взаємин із Великою Церквою в Царгороді саме в той час, коли Польсько-Литовська Річ Посполита і загалом Європа вирували від реформаційних рухів – протестантського й католицько-реформаторського. Він показує, яким чином внутрішні проблеми руського суспільства, укладені наслідками докорінних перетворень, які започаткував царгородський патріарх Єремія ІІ у 1688-1589 рр (до і після відвідин Москви, де він змушений був надати тамтешній Церкві ранг патріархату), спричинилися до рішення єрархії Київської митрополії вийти з-під зверхності Царгорода. У книзі описується юрисдикційний статус Руської Церкви від часів Хрещення до кінця XVI ст., дається оригінальний огляд її взаємин із грецьким православним світом під османським пануванням, аналізуються церковно-політичні та міжконфесійні відносини. Показано також, як впливали стосунки між єрархією та мирянством на процеси духовного відродження й оновлення церковного життя. Усе це – а ще проникливий погляд на звичаї ранньомодерної доби, психологічні портрети відомих діячів, характеристики проводирів Церкви, полемістів, опис місць, що мали відношення до унії, картографічний та ілюстративний матеріал, джерельні й довідникові додатки – робить Кризу і реформу цікавою книжкою як для фахівців, так і для всіх, хто хоче пізнати минуле та зрозуміти сьогоднішню релігійну ситуацію в Східній Європі.



Кл.слова:
історія церкви -- католицизм -- протестантизм

   Тип видання:   наукове видання   
2.

Ґадамер, Г. -Ґ.
Герменевтика і поетика [Електронний ресурс] : вибрані твори / Г. -Ґ. Ґадамер. - К. : Юніверс, 2001. - 288 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У цій книжці есе та статей Гадамер продовжує рух новітньої німецької філософії, починаючи з Ніцше, яка відкинула претензії на стерильну "науковість" і вводить читача у філософський дискурс мистецтва "як органону філософії, якщо не суперника, що переживає її в усьому".



Кл.слова:
нмецька філософія

   Тип видання:   науково-популярне видання   
3.

Яремчук, В. Д.
Українська багатопартійність Наддніпрянської і Західної України [Електронний ресурс] : компаративний аналіз (1899-1918 рр.) / В. Д. Яремчук. - К. : ІПіЕНД імені І. Ф. Кураса НАН України, 2012. - 504 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У пропонованому дослідженні здійснено спробу комплексного аналізу політичної діяльності перших українських партій Східної (Наддніпрянська) і Західної (Галичина і Буковина) України, які діяли у контексті української багатопартійності трьох зазначених регіонів наприкінці ХІХ – початку ХХ ст. Особлива увага акцентується на специфіці діяльності українських політичних партій, їхньої взаємодії та здобутків, досягнутих у політичному житті Російської та Австро-Угорської імперій. У книзі представлено результати компаративного аналізу становлення та функціонування багатопартійності в Наддніпрянській і Західній Україні. Для фахівців, студентів, усіх, хто цікавиться проблемами, пов’язаними з виникненням та діяльністю українських політичних партій, політичною історією України.



Кл.слова:
політичні партії -- національний рух -- Галицький сейм -- Державна Дума

   Тип видання:   навчальний посібник   
4.

Яншина, А. М.
Міжнародні кредитно-розрахункові і валютні операції [Електронний ресурс] / А. М. Яншина ; Відкритий міжнародний університет розвитку людини „Україна”. Інститут Економіки і Менеджменту. - К. : [б. в.], 2010. - 44 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Міжнародні розрахунки охоплюють торгівлю товарами та послугами, а також некомерційні операції, кредити і рух капіталів між країнами, у тому числі відносини, пов'язані з будівництвом об'єктів за кордоном і наданням економічної допомоги країнам. Більша частина всіх міжнародних розрахунків опосередковує міжнародні торговельні відносини. Міжнародна торговельна операція починається з продажу товару експортером імпортеру. Процес продажу являє собою обмін товарів на грошовий еквівалент. З юридичного погляду торгівля —- це акт, під час якого власність (товар) передається однією стороною (продавцем) другій (покупцю) в обмін на отриману грошову вартість. Беручи за основу відому формулу товарного обігу К. Маркса «товар—гроші— товар», зазначимо, що, з одного боку, розрахунки стають підсумковим етапом виробничо-збутового процесу, в ході якого відбувається громадське визнання корисності продукції, відшкодовуютьсявитрати на її виробництво, а також створюється і розподіляється дохід. З іншого боку, розрахунки є початковим етапом наступного виробничого циклу, передумовою безперервного відтворення. Єфективна організація розрахунків сприяє нормальному кругообороту коштів, забезпечує безперебійність реалізації продукції.



Кл.слова:
грошовий обіг -- макроекономіка

   Тип видання:   науково-популярне видання   
5.

Яневський, Данило.
Проект "Україна": жертва УПА, місія Романа Шухевича [Електронний ресурс] / Д. Яневський. - Харків : Фоліо, 2012. - 288 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Про кого ця книга? Ця книга про людей. Не про всіх, а, головним чином, лише про тих молодих і не дуже молодих чоловіків і жінок, хлопців і дівчат, які народилися в перші двадцять років ХХ століття. Народились і зростали на території «другої» Речі Посполитої — в Східній Галичині та на Волині, які є складовою та невід’ємною частиною сучасної держави Україна. Частина з них мала за малу Батьківщину Західну Галичину, яка тепер є складовою та невід’ємною частиною Польської Республіки. Всі вони були громадянами Польської Республіки. Всі вони були українцями. Всі вони були греко-католиками. Як згодом з’ясувалося, цей «набір» даних при народженні для більшості з них виявився фатальним. Під тиском непереборних зовнішніх обставин вони, а в більшості це були сільські хлопці та дівчата, були змушені взятися за зброю. Абсолютна більшість із них загинула. «За даними радянських каральних органів, — читаємо у класичному нині дослідженні, — котрі воювали з повстанцями, протягом 1944 р... було вбито 57 405 вояків УПА, 50 387 взято в полон, 15 990 здалися самі, усього — 123 782 чоловіка; за перші чотири місяці 1945 р. — ще 95 083 чоловіка; загалом 218 865 чоловік» . Отже, ця книга про людей, що загинули. Написати та зрозуміти їх історію — означає написати та зрозуміти історію і нашої країни, і її народу, зрозуміти історію тисяч українських родин.



Кл.слова:
український визвольний рух -- боротьба з окупантами -- диверсійна діяльність

   Тип видання:   підручник   
Категорія: Математика   
6.

Яглом, И. М.
Геометрические преобразования [Електронний ресурс] : в 2 т. / И. М. Яглом. - М. : Гос. изд-во технико-теоретической литературы, 1955. - (Библиотека математического кружка)

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Т. 1 : Движения и преобразования подобия. - 1955. - 280 с.

Т. 2 : Линейные и круговые преобразования. - 1956. - 611 с.


Эта книга, состоящая из двух томов, посвящена элементарной геометрии. В течение главным образом XІХ века в элементарной геометрии был накоплен весьма обширный материал. Было доказано много красивых и неожиданных теорем о кругах, треугольниках, многоугольниках и т. д. Но, кроме конкретных теорем, элементарная геометрия содержит ещё две большие общие идеи, которые легли в основу всего дальнейшего развития геометрии и значение которых далеко выходит даже за эти достаточно широкие рамки. Речь идёт о дедуктивном методе и аксиоматическом обосновании геометрии, во-первых, и о геометрических преобразованиях и теоретико-групповом обосновании геометрии, во-вторых. Эти идеи очень содержательны и плодотворны; так, обе они в своём непосредственном развитии приводят к неевклидовым геометриям. Раскрытие одной из этих идей — идеи теоретико-группового обоснования геометрии — и составляет основную задачу книги.



Кл.слова:
геометрія -- рух -- теорема

   Тип видання:   наукове видання   
7.


Эстония. Кровавый след нацизма: 1941-1944 годы [Електронний ресурс] : сборник архивных документов о преступлениях эстонских коллаборационистов в годы Второй мировой войны. - М. : Европа, 2006. - 268 с.. - (Евровосток)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В сегодняшней Эстонии упорно распространяются утверждения, будто в годы Второй мировой войны эстонские солдаты на службе вермахта в карательных акциях не участвовали, к расстрелам мирного населения и к истреблению евреев отношения не имели. На этом настаивают не только эстонские комбатанты, не только юные неонацисты, невозбранно пропагандирующие лозунги, по меньшей мере удивительные для страны, принятой в состав Европейского союза, но и высшие официальные лица, включая бывшего президента Эстонии Арнольда Рюйтеля. Согласно официальной позиции эстонских политиков, эстонцы в немецких мундирах сражались за свободу Эстонии на территории своей страны только с советской властью и сделали все для того, чтобы «создать основу для продолжения сопротивления, приведшего к восстановлению независимости Эстонии через десятки лет». Ложь бывает и более рафинированной – это грубая ложь, которую опровергают документы, собранные в этой книге. Только документы, и они говорят сами, не нуждаясь в комментариях.



Кл.слова:
визвольний рух -- патріотизм -- радянська пропаганда

   Тип видання:   науково-популярне видання   
Категорія: Транспорт   
8.
 



Электрические железные дороги [Електронний ресурс] / ред. В. А. Кисляков, А. В. Плакс, В. Н. Пупынин. - Москва : Транспорт, 1993. - 278 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Изложены основные сведения об электрических железных дорогах, основы электрической тяги и принципы электроснабжения. Рассмотрены основные элементы электрического и механического оборудования электрического подвижного состава, тяговых подстанций и контактной сети. Приведены примеры расчетов. Предназначен в качестве учебника для студентов вузов железнодорожного транспорта и может быть полезен для инженерно-технических работников железнодорожного транспорта.



Кл.слова:
електрична тяга -- рухомий склад -- залізниця

   Тип видання:   наукове видання   
9.

Щеголев, С. Н.
Украинское движение, как современный этап южнорусского сепаратизма [Електронний ресурс] / С. Н. Щеголев. - К. : Т-ва И.Н.Кушнеревъ и К, 1912. - 588 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В книге киевского цензора С.Н. Щеголева проводится исследование "украинского" сепаратизма.



Кл.слова:
Російська імперія -- національно-визвольний Рух -- нація -- міжнародні відносини -- самоідентифікація

   Тип видання:   наукове видання   
10.

Шубин, А.
Преданная демократия. СССР и неформалы (1986–1989) [Електронний ресурс] / А. Шубин. - М. : Европа, 2006. - 344 с.. - (СССР)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Это книга в жанре свидетельства. Демократическая среда 80-х – неформалы – сначала искренне стремилась к «правильному» социализму, затем столь же искренне увлеклась – реконструируя себе идеологию по книгам – кто анархо-синдикализмом, кто линией конституционных демократов, кто еще чем-то. Неформалы составляли реальную демократическую среду в период бури и натиска горбачевской перестройки. Они шли на улицы, они обеспечивали успешность массовых акций. Старшие товарищи грамотно воспользовались энергией этой восторженной молодежи и столь же грамотно отодвинули ее в сторону, когда заняли ключевые позиции в Межрегиональной группе уже подзабытого Съезда народных депутатов. Автор был в самой гуще краткого по времени движения идеалистов-неформалов конца семидесятых – восьмидесятых годов прошлого века и пережил все стадии этого движения



Кл.слова:
демократія -- молодіжний рух

   Тип видання:   зб. статей   
11.


Шлях до незалежності: суспільні настрої в Україні кін. 80-х рр. ХХ ст. [Електронний ресурс] : документи і матеріали / голов. ред. В. А. Смолій. - К. : Інститут історії України НАНУ, 2011. - 626 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


До збірника увійшли документальні матеріали, що відтворюють суспільно- політичне життя, суспільні настрої в Україні кінця 80-х років ХХ ст. Основу збірника складають документальні матеріали ГДА СБУ, які охоплюють період від 1986 р. до вересня 1991 р. Наявні в збірнику документи свідчать про розмах українського національно-демократичного руху кінця 1980-х, послідовну боротьбу з ним радянських органів безпеки. Містяться відомості про ініціативи створення в Україні широкого громадського об’єднання, схожого на прибалтійські народні фронти, активну діяльність осередків Народного Руху України за перебудову. Збірник розрахований на науковців, викладачів, студентів, усіх, хто цікавиться історією України.



Кл.слова:
сучасна історія -- ХХ століття -- соціум

   Тип видання:   наукове видання   
12.


Шлях до незалежності: суспільні настрої в Україні кін. 80-х рр. ХХ ст. Документи і матеріали. До 20-ї річниці незалежності України [Електронний ресурс]. - К. : Інститут історії України НАН, 2011. - 626 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


До збірника увійшли документальні матеріали, що відтворюють суспільно-політичне життя, суспільні настрої в Україні кінця 80-х років ХХ ст. Основу збірника складають документальні матеріали ГДА СБУ, які охоплюють період від 1986 р. до вересня 1991 р. Наявні в збірнику документи свідчать про розмах українського національно-демократичного руху кінця 1980-х, послідовну боротьбу з ним радянських органів безпеки. Містяться відомості про ініціативи створення в Україні широкого громадського об’єднання, схожого на прибалтійські народні фронти, активну діяльність осередків Народного Руху України за перебудову. Збірник розрахований на науковців, викладачів, студентів, усіх, хто цікавиться історією України.



Кл.слова:
історія -- перебудова -- десоветізація

   Тип видання:   зб. статей   
Категорія:    
13.


Школа навчання молодих лідерів [Електронний ресурс] : просвіта й активізація молоді м. Харкова. - Х. : ХМЦД, 2007

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Ч. IV : Можливості для млоді. - 78 с.


В рамках програми "Просвіта й активізація молоді м. Харкова" Харківський міський центр дозвілля молоді проведе в серпні для початківців і активістів молодіжного громадського руху м. Харкова традиційну Школу навчання молодих лідерів. Тема навчання - "Студент знатиме!". Орієнтовна кількість учасників - 30 осіб, студентів ("зарахованих" абітурієнтів) І курсу вузів ІІІ-IV ступенів акредитації, а також інші початківці молодіжного руху м. Харкова, що цікавляться студентськими проблемами. Головними робочими напрямами будуть нормативно-правове забезпечення освіти, навчальний процес, освітні успіхи студентів, права студентів (освітні, соціальні), дозвілля та праця студентів, студентське самоврядування, громадська активність молоді (профспілки), взаємодія з органами місцевого самоврядування, можливості для студентів (місцеві гуманітарні та соціальні програми).



Кл.слова:
молодь -- освіта -- громадський рух

   Тип видання:   художня література   
14.

Шкляр, Василь Миколайович.
Залишенець. Чорний ворон [Електронний ресурс] / В. М. Шкляр. - Х. : Клуб Сімейного Дозвілля, 2011. - 384 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У новому романі «Залишенець», над яким автор працював майже 13 років, висвітлено одну з найдраматичніших сторінок нашої історії — повстанську боротьбу українців проти окупаційної влади у 1920-х роках. Написана на документальній основі книга про лицарів лісу, гайдамаків Холодного Яру вражає художнім проникненням у переплетіння любові й ненависті, вірності та зради. Із глибин забуття виринає містична постать отамана Чорного Ворона, що переміг смерть...



Кл.слова:
українська література -- історична проза -- повстанський рух

   Тип видання:   наукове видання   
Категорія: Релігія   
15.

Шип, Н. А.
Церковно-православний рух в Україні (поч. ХХ ст.) [Електронний ресурс] / Н. А. Шип ; Національна академія наук України, Інститут історії України. - К. : [б. в.], 1995. - 66 с.. - (Історичні зошити)

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
православ'я -- патріархія -- єпархія -- церковне життя

   Тип видання:   навчальний посібник   
16.

Шеремет , Л. М.
Електронні прилади [Електронний ресурс] : опорний коспект лекцій / Л. М. Шеремет ; Відкритий міжнародний університет розвитку людини "Україна". Інженерно-технологічний інститут. Кафедра побутової електронної апаратури. - К. : [б. в.], 2011. - 48 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Починаючи з минулого століття, були відкриті і продовжують відкриватися явища, природа яких обумовлена взаємодією вільних електронів з електромагнітним полем і речовиною. Електронними приладами називають прилади, в яких провідність здійснюється за допомогою електронів або іонів, які рухаються у вакуумі, газі або напівпровіднику. Для виконання функцій електроніки електронні прилади разом з пасивними елементами (резисторами, конденсаторами, дроселями, трансформаторами) та збиральними одиницями (роз'ємами, вимикачами, панелями та друкованими платами і т.д.) об'єднують певним чином в електронні схеми пристроїв.



Кл.слова:
електроніка -- електронне обладнання

   Тип видання:   наукове видання   
17.

Шаталіна, Євгенія Платонівна.
Селянські виселки під час колективізації в Україні (1928-1932 рр.) [Електронний ресурс] / Є. П. Шаталіна ; Національна академія наук України, Інститут історії України. - Київ : [б. в.], 1997. - 68 с.. - (Історичні зошити)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Зроблено спробу висвітлити одну із малодосліджених сторінок депортації селянства в межах України під час колективізації. Розраховано на науковців, викладачів, студентів, учнів та всіх, хто цікавиться і досліджує проблеми колективізованого села.



Кл.слова:
депортація -- конфіскація майна -- комуністичний терор

   Тип видання:   наукове видання   
18.

Чорновіл, Вячеслав Максимович.
Твори [Електронний ресурс] : в 10 т. / В. М. Чорновіл. - К. : Смолоскип, 2002-2011

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Т. 1 : Літературознавство. Критика. Журналістика. - 2002. - 640 с.

Т. 2 : Правосуддя чи рецидиви терору? Лихо з розуму (портрети двадцяти "злочинців"). Документи та матеріали 1966-1968 рр.. - 2003. - 908 с.

Т. 3 : Український вісник. Випуски I-VI. - 2006. - 984 с.

Т. 4, кн. 1 : Листи. - 2005. - 994 с.

Т. 4, кн. 2 : Листи. - 2005. - 1072 с.

Т. 5 : Публіцистика, документи, матеріали "Справи № 196" (1970-1984). - 2007. - 916 с.

Т. 6 : Документи та матеріали (листопад 1985 - квітень 1990). - 2009. - 1056 с.

Т. 7 : Статті, виступи, інтерв'ю (березень 1990 - грудень 1992). - 2011. - 1084 с.


До першого тому ввійшли літературознавчі праці Вячеслава Чорновола, рецензії, критичні начерки, ранні журналістські спроби, статті. В основному - це праці з архіву В. Чорновола, які раніше не друкувалися: про Т. Шевченка, Б. Грінченка, В. Самійленка, матеріали про П. Грабовського, опрацьовані автором в Якутському архіві. До другого тому ввійшли праці «Правосуддя чи рецидиви терору?» та «Лихо з розуму (Портрети двадцяти «злочинців»)», які Вячеслав Чорновіл написав на захист української інтелігенції, заарештованої 1965 року радянською владою. Цими творами автор викрив антилюдяну радянську систему, зробив ґрунтовний аналіз несправедливого арешту, а потім засудження двадцяти інтелігентів. У третьому томі Творів у десяти томах Вячеслава Чорновола опубліковано шість випусків позацензурного журналу «Український вісник», редактором якого він був з кінця 1969 р. по 1972 р. У журналах уміщено самвидавні документи середини 60-х - поч. 70-х років, хроніку репресій - переслідувань, арештів, судів. Усі матеріали вміло об’єднані редакторськими поясненнями, зауваженнями, доповненнями. У журналах є документи самого Вячеслава Чорновола. Четвертий том Творів Вячеслава Чорновола в двох книгах — його епістолярна спадщина ( поч. 60-х — 1998 pp.), що складається з трьох розділів: «Листи з неволі», які впорядкував сам автор, «До рідних» та «До друзів і знайомих». Листи обіймають період активної правозахисної діяльності В. Чорновола, в основному періоди ув’язнення в радянських політичних таборах та перебування на засланні. Вони становлять надзвичайно змістовний та історично важливий матеріал, свідчення утвердження і боротьби людини в умовах несвободи проти тоталітарного режиму, формування політичної самосвідомості, відображають стратегію і тактику українського правозахисного руху. У заключному розділі серед адресатів — відомі письменники та громадські діячі, колеги з-за кордону, члени Міжнародної Амністії, в’язні сумління. Листи В. Чорновола разом з детальними коментарями упорядників допомагають почути голос доби. У п’ятому томі Творів В. Чорновола в десяти томах уміщено публіцистику та документи періоду з 1970 по 1984 pp. Сюди увійшли матеріали «Справи № 196», які опубліковано вперше. У шостому томі Творів В. Чорновола в десяти томах уміщено матеріали після звільнення з ув’язнення (1985 р.) по квітень 1990 р. - початок державотворчої діяльності. Це період відновлення ж. «Український вісник» (вип. 7 - 14), ініціювання і заснування УГС, очолювання прес-служби УГС, випусків, крім «УВ», «УВ-експрес», «Листків прес-служби УГС», активної участі в мітингах 1980-х pp., створення міжнародних організацій та участь у їхній роботі, внесення радикальних ідей у Програму НРУ. У сьомому томі Творів В. Чорновола в десяти томах уміщено його статті, виступи, інтерв’ю. Це період початку державотворчої діяльності відомого політика від весни 1990 р. до грудня 1992 р. включно (депутат Верховної Ради, депутат і голова Львівської обласної ради, кандидат на пост Президента України, гетьман Українського козацтва, співголова НРУ з березня до початку грудня 1992 p., далі - голова НРУ). Це період перед самим здобуттям незалежності та її утвердженням у нелегкій боротьбі з ворогами самостійної Української держави.



Кл.слова:
дисидентський рух -- українська політика -- публіцистика

   Тип видання:   монографія   
19.

Чоп, В. М.
"Вольный Бердянск" [Електронний ресурс] : місто в період анархістського соціального експерименту (1918-1921 роки) / В. М. Чоп, І. І. Лиман. - Запоріжжя : Тандем-У, 2007. - 478 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У монографії на основі унікальних архівних, музейних документів, спогадів старожилів, мемуарів учасників подій, фотодокументів приватних колекцій, аудіоматеріалів досліджується комплекс проблем, пов’язаних із визначенням місця Бердянська в історії махновського руху і місця махновського руху в історії Бердянська 1918—1921 рр. Книга розрахована на широке коло читачів — бердянців і гостей міста, науковців, викладачів, студентів, школярів, усіх, хто цікавиться історією рідного краю.



Кл.слова:
махновський рух -- анархізм -- громадянська війна -- Бердянськ

   Тип видання:   науково-популярне видання   
20.
 


Чикаленко, Євген.
Щоденник, 1907–1917 [Електронний ресурс] / Євген Чикаленко. - К. : Темпора, 2011. - 480 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Щоденник Євгена Чикаленка (1861-1929) знайомить читача з одним із найцікавіших періодів української історії початку XX ст. Діяльність газети “Рада” розвиток громадських і політичних подій в Україні напередодні та під час Першої світової війни, стан справ в українському визвольному та культурницькому русі - все це знайшло відображення в нотатках Є. Чикаленка того часу а також у його пізніших коментарях, звернених до майбутніх читачів. Видання розраховане на широкий загал читачів і буде цікаве всім, хто не байдужий до історії України.



Кл.слова:
громадська діяльність -- культурницький рух -- просвітництво -- українська культура
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського