Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (44)Тематичний інтернет-навігатор (7)Автореферати дисертацій (620)Реферативна база даних (12491)Книжкові видання та компакт-диски (1965)Журнали та продовжувані видання (530)
Пошуковий запит: (<.>K=МИСТЕЦЬК$<.>+<.>K=ПЕДАГОГІКА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 222
Представлено документи з 1 до 20
...

   Тип видання:   довідник   
Категорія:    
1.

Куник, А.
Сборник материалов для истории императорской академии наук в XVIII веке [Електронний ресурс] : в 2 ч. / А. Куник. - Санктпетербургъ : Типографiя Императорской Академiи Наукъ, 1865

Рубрики:

Географічні рубрики:


 Джерело інформації

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Ч. 1. - 530 с.

Ч. 2. - 530 с.


Сборник содержит материалы по истории просвещения в России в XVIII в. Куник Арист Аристович (1814-1899) - историк, филолог, этнограф, нумизмат.



Кл.слова:
педагогіка -- вчений -- академік -- історія педагогіки -- Російська імперія

   Тип видання:   науково-популярне видання   
2.
 


Захарченко, М. М.
История Кіевскаго института благородных девицъ, 1838-1888 г. [Електронний ресурс] / М. М. Захарченко. - К. : Типографія С. В. Кульженко, 1889. - 168 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В книге излагается история Киевского института благородных девиц с 1838 по 1888 год : Первое девичье училище, возникновение Киевского института, учебная и хозяйственная часть, состав воспитанниц и преподавателей, вознаграждение за уроки, достопримечательности институтской церкви, материальное положение воспитанниц, богослужение, юбилейный бал, план усадьбы Киевского института, и др.



Кл.слова:
виховання -- педагогіка -- етикет

   Тип видання:   хрестоматія   
3.


Думи кобзарські [Електронний ресурс]. - Чернігів : [б. в.], 1897. - 106 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Думи і кобзарське мистецтво, які досягли найвищого розквіту в козацьку епоху, і сьогодні становлять значний інтерес як для науковців, так і для шанувальників музичної і словесної традиційної культури. Намагання зберегти їх - чи то через аудіо записи з раритетних архівних матеріалів, чи то через писемні джерела, є цілком природним явищем. Козаччина, козацькі думи, кобзарське мистецтво - органічна частина національного менталітету. І в яких формах - духовних і мистецьких - вони б не проявлялися, цілком очевидно, що це свідчення нетлінної віри в ту історичну дійсність, яка, хоч і не повториться, але залишиться національною гордістю для майбутніх поколінь. Хоча сьогодні й немає вже того соціально-культурного середовища, яке плекало епічну традицію, проте діяльність поодиноких ентузіастів переконливо доводить потребу збереження української епічної традиції.



Кл.слова:
фольклор -- народна творчість -- епос

   Тип видання:   художня література   
4.

Франко, І.
З вершин і низин [Електронний ресурс] : збірник поетичних творів 1873-1893. В додатку "Зівяле листє" й "Великі роковини" / І. Франко. - К. ; Ляйпциг : Українська накладня, 1900. - 728 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Збірка «З вершин і низин» — це складна мистецька будова з віршів, писаних у різний час і з різного приводу. Франко у «Передньому слові» пише: «Укладаючи матеріал для сеї книжки, я покинув думку про хронологічний порядок, зовсім не пригожий в книжці так різномастого змісту, котрій, проте, хотілось мені придати яку–таку артистичну суцільність». Збірка складається з семи великих розділів, які умовно розподіляємо тут на дві нерівні частини. У перших трьох розділах — «De profundis», «Профілі і маски» та «Сонети» — зібрано ліричні твори, в чотирьох останніх — «Галицькі образки», «Із жидівських мелодій», «Панські жарти» та «Легенди» — твори епічні.



Кл.слова:
українська література -- класична література

   Тип видання:   життєпис   
5.

Бунаков, Н. Ф.
Записки Н.Ф. Бунакова. Моя жизнь [Електронний ресурс] : в связи с общерусской жизнью, преимущественно провинциальной 1837-1905 / Н. Ф. Бунаков. - С.-Петербург : Общественная польза, 1909. - 364 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Николай Фёдорович [26. 11 (8. 12). 1837, Вологда,-8(21). 12. 1904, Петербург], русский педагог, последователь К. Д. Ушинского, теоретик и практик нач. обучения, методист и автор учебников и учебных пособий по рус. яз. Б. отстаивал идею всеобщего обязательного и бесплатного обучения, требовал повышения общеобразоват. уровня нар. школы и приближения её к потребностям жизни. В открытой им в Воронеже нач. школе Б. проводил большую методич. работу (1867-84). Поселившись в 1884 в с. Петине (Воронежская губ. ), он построил на свои средства нар. школу, сам преподавал в ней, открыл школу для взрослых и нар. библиотеку, был организатором и руководителем первого в России крестьянского самодеят. театра. В 1873-83 и в 1896-1901 руководил в нескольких губерниях земскими летними учительскими съездами-курсами. В 1902 Петинская школа и др. просветительные учреждения, созданные Б., были закрыты, а сам Б. лишён права заниматься пед. и общественной деятельностью, выслан и отдан под надзор полиции. Соч. : Избр. педагогические сочинения, М., 1953; Родной яоык как предмет обучения в начальной школе с трёхгодичным курсом. 18 изд., СПБ, [1914]; Как я стал и как перестал быть "учителем учителей", СПБ, 1905; Моя жизнь в связи с общерусской жизнью, преимущественно провинциальной, СПБ, 1909. Лит.: М а к е д о н о в Л. В., Николай Федорович Бунаков, его жизнь, деятельность, СПБ, 1907; Соловьев В. М., Педагогические взгляды и педагогическая деятельность Н. ф. Бунакова, М., 1960.



Кл.слова:
педагогіка -- освіта -- історія педагогіки -- Російська імперія

   Тип видання:   зб. статей   
6.


Кіево-Межигорская фаянсовая фабрика [Електронний ресурс] : збірник статей. - К. : С. В. Кульженко, 1910. - 322 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Видання є збіркою, перша частина якого – історичний нарис. Він присвячений історії фабрики, а також рясніє докладними описами її виробів. Далі наведені клейма фабрики за весь час її існування. Цей матеріал доповнюють статті самого різного змісту: про зв'язок православного іконопису з італійським живописом раннього Відродження, соціологічне дослідження на тему «мистецтво і робітник», а також хроніка подій мистецького життя та реклама. Книга багато ілюстрована.



Кл.слова:
іконопис -- мистецьке життя

   Тип видання:   альбом   
7.


Група пражської студії [Електронний ресурс]. - Прага : [б. в.], 1925. - 30 с.. - (Сучасне українське мистецтво)

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Дана публікація є альбомом виставки мистецького об'єднання під назвою Пражська група. Відкриває видання вступна стаття українського історика мистецтва і театру Дмитра Антоновича. Стаття подана двома мовами (французькою та українською) і розповідає про тогочасний стан українського мистецтва, причини появи Пражської групи і, власне, про саму виставку, репродукції картин з якої містяться в альбомі.



Кл.слова:
українське мистецтво

   Тип видання:   наукове видання   
8.

Антонович, Д.
Олександр Мурашко (1875 - 1919) [Електронний ресурс] / Д. Антонович. - Прага : Українська молодь, 1925. - 14 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга містить репродукції і біографічні відомості про одного з найсильніших артистів-малярів, основоположника й професора Київської Академії Мистецтва, першорядного майстра европейської слави - Олександра Олександровича Мурашка. Описується втрата видатного майстра рисунку і фарби, найбільш необхідного для подальшого мистецького розвитку української творчості.



Кл.слова:
культурна спадщина -- малярство -- образотворче мистецтво

   Тип видання:   зб. статей   
9.


Мистецько-технічний ВИШ [Електронний ресурс] : збірник Київського художнього інституту. - К. : КХІ, 1928. - 82 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Київський Художній Інститут, (його сучасний стан і робота).



Кл.слова:
мистецтвознавство -- художня школа

   Тип видання:   каталог   
10.
 



Друга всеукраїнська художня виставка УСРР [Електронний ресурс] : каталог / уклад. К. П. Бульдін. - К. ; О. : НАРКОМОС УСРР, 1929. - 45 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Це видання являється плановим продовженням накресленого НКО 5-ти річного плану освітньої та культурно-виховної мистецької роботи серед трудящих мас. В ньому знаходяться роботи, які були представлені на ІІ Всеукраїнській Художній виставці Наркомосу УСРР.



Кл.слова:
українське мистецтво -- живопис

   Тип видання:   монографія      життєпис   
11.
 


Михайлов, Ю.
М. Жук [Електронний ресурс] / Ю. Михайлов. - Х. : Рух, 1930. - 31 с.. - (Українське малярство)

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Дана публікація є нарисом репресованого українського художника, поета і мистецтвознавця Юхима Михайлева. Ця праця присвячена іншому українському поету і художнику — Михайлу Жуку. В художній формі розповідається його біографія: злиденнне дитинство, дорослішання, перше зацікавлення фарбами від батька-маляра, навчання у різних мистецьких вишах у Києві та Москві тощо. У виданні також містяться репродукції робіт Жука.



Кл.слова:
мистецтвознавство -- живопис

   Тип видання:   монографія      життєпис   
12.

Сліпка-Москальцева, О.
Михайло Бойчук [Електронний ресурс] / О. Сліпка-Москальцева. - Х. : Рух, 1930. - 51 с.. - (Українське малярство)

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Дана монографія належить до серії публікацій про українське малярство видавництва “Рух” і присвячена одному з найвидатніших українських художників-монументалістів Михайлу Бойчуку. Розглядаються його мистецькі пошуки, творче становлення на тлі доби, зв'язок із західними школами і переосмислення набутих за кордоном знань, трансформування їх у власну творчість. Особлива увага приділяється Бойчуку як педагогу. Аналізується його техніка, манера письма, ідея деяких творів. В якості додатку представлені репродукції робіт живописця.



Кл.слова:
художня творчість -- живопис

   Тип видання:   науково-популярне видання   
13.

Комашка, А. М.
За пролетарську гегемонію в просторовому мистецтві [Електронний ресурс] / А. М. Комашка. - Х. : АХЧУ, 1931. - 70 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Процеси мистецького руху в УССР відбудівного періоду. Шляхи розвитку просторового мистецтва за реконструктивної доби.



Кл.слова:
СРСР -- історія мистецтва -- сучасне мистецтво

   Тип видання:   наукове видання   
14.


Театр ім. Марії Заньковецької, 1922–1932 [Електронний ресурс] / ред. Б. Романицький [и др.]. - К. : Мистецтво, 1933. - 80 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Даний матеріал присвячений 10-річчю від дня заснування театру ім. М. Заньковецької. У вступній частині театрознавець Петро Рулін подає картину тогочасного стану театрального мистецтва в радянській Україні. Видання містить також спогади відомих театральних діячів щодо своєї роботи в театрі: мистецького керівника і співзасновника театру режисера Бориса Романицького, режисера і педагога Івана Чабаненка, прозаїка Івана Ткачука та інших. Останній розділ присвячений історії театру.



Кл.слова:
театральне мистецтво

   Тип видання:   довідник   
15.

Голубець, М.
Український килим [Електронний ресурс] : друга вистава / М. Голубець. - Л. : Наукове Товариство ім. Т. Шевченка, 1936. - 36 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Даний нарис присвячений українському килимарству. Автором праці є Микола Голубець — український історик, архівіст, краєзнавець, мистецтвознавець, поет, прозаїк та бібліограф. У цій праці українське килимарство порівнюється із еталонним зразком даного ремесла — східними килимами. Розглядається техніка виготовлення килимів, історія розвитку промислу. Показана роль мистецько-промислової спілки у Косові ‘‘Гуцульське мистецтво’’ у відродженні автентичного українського килиму. В книзі міститься велика кількість ілюстрацій (знімків килимів).



Кл.слова:
килимарство -- ремесло -- етнографія

   Тип видання:   художня література   
Категорія:    
16.

Теліга, Олена.
Душа на сторожі [Електронний ресурс] : вибір з поезій / Олена Теліга. - Мюнхен : Культура, 1946. - 31 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Вірші, з яких зложена збірка "Душа на сторожі", збережені були одним з революційних друзів Олени Теліги. Вірші ці - відомі зі сторінок журналів - в сукупності творять певного роду підсумок мистецької та ідейної дороги поетки-революціонерки: починаючи з її молодечих поривів за далекими обріями й поступового усвідомлення себе й українського світа в поезії аж до включення в організовані лави української Революції.



Кл.слова:
література -- поезія

   Тип видання:   науково-популярне видання   
17.
 


Білецький, Леонід.
Історія української літератури [Електронний ресурс] : в 2 т. / Л. Білецький. - Авґсбурґ : [б. в.], 1947

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Т. 1 : Народня поезія. - 1947. - 330 с.


З наведених найрізноманітніших груп пісенних, віршових форм і строф бачимо, яку багату та різноманітнуструктуру влробила українська пісенна традиція. Із цієї багатющої скарбниці тільки де-які з них, можна думати, що вони є принесені зовні; більша частина цих ритмічних форм в українській поезії розвинулась остільки самостійно, що їх можна вважати цілком оригінальними й витвореними тільки витонченою мистецькою душею українського національного ґенія. Це показує, яка висока мистецька його культура, яка багата та різнородна. Її можна порівнювати й ставити поруч тільки з античною грецькою поетичною творчістю та її пісенною строфою. Такою е й була українська пісенна творчість, такою й б^е, бо творчий дух української нації є незміримий у глибині і невгасимий у його творчих потугах.



Кл.слова:
українська література -- літератузнавство -- поетика

   Тип видання:   методичний посібник   
Категорія: Математика   
18.

Арнольд, И. В.
Отрицательные числа в курсе алгебры [Електронний ресурс] : пособие для учителей / И. В. Арнольд. - М. ; Ленинград : Академия педагогических наук РСФСР, 1947. - 82 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Для того, чтобы выбрать правильный путь, помочь учащимся быстрее преодолеть естественно возникающие затруднения, преподаватель должен с возможно большей отчетливостью и полнотой ориентироваться как в теоретической стороне дела, так и в тех методических приемах, которые могут найти применение в нужных случаях. Настоящая брошюра и имеет целью помочь в этом преподавателю.



Кл.слова:
математика -- педагогіка -- освіта -- алгебра -- число

   Тип видання:   художня література   
19.

Голубенко, П.
ВАПЛІТЕ [Електронний ресурс] / П. Голубенко. - Берхтесгаден : Орлик, 1948. - 92 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Вільна Академія Пролетарської Літератури (ВАПЛІТЕ) — літературне об'єднання в Україні. Виникла у Харкові, існувала з січня 1925 до 28 січня 1928. Організація стояла на засадах творення нової української літератури шляхом засвоєння найкращих здобутків західно-європейської культури. Фактичним лідером ВАПЛІТЕ був Микола Хвильовий. Приймаючи офіційні вимоги комуністичної партії, в питаннях літературної політики ВАПЛІТЕ займало незалежну позицію і стояло на засадах творення нової української літератури кваліфікованими митцями, що ставили перед собою вимогу вдосконалення, засвоєння найкращих здобутків західноєвропейської культури. Лідером організації був Микола Хвильовий, який висунув гасло «Геть від Москви!». Президентами — Михайло Яловий (пізніше Микола Куліш), секретарем — Аркадій Любченко. До складу організації входили: Микола Хвильовий, Михайло Яловий, Аркадій Любченко, Олесь Досвітній, Микола Куліш, Майк Йогансен, Григорій Епік, Павло Тичина, Іван Сенченко, Олекса Слісаренко, Петро Панч, Микола Бажан, Юрій Яновський, Юрій Смолич, Іван Дніпровський, Олександр Копиленко, Петро Шатун та інші. В 1927 ВАПЛІТЕ видавала журнал «ВАПЛІТЕ», у якому серед інших друкувались: Никифор Щербина та ін. Погляди М. Хвильового зумовили критику ВАПЛІТЕ з боку партійних і державних діячів УРСР. Особливо гострих нападок зазнав твір М. Хвильового «Вальдшнепи». 28 січня 1928 р. було конфісковано вже надруковане 6-те число літературно-художнього двомісячника «ВАПЛІТЕ» «через уміщення другого уривка з «Вальдшнепів» Хвильового, ВАПЛІТЕ змушена була «самоліквідуватися» [1]. Члени ВАПЛІТЕ продовжували літературну діяльність в альманасі «Літературний ярмарок» (1928-29) і організації «Пролітфронт». Члени ВАПЛІТЕ — одні з перших жертв репресій сталінського режиму.



Кл.слова:
мистецьке угруповання -- літературознавство -- українська література

   Тип видання:   життєпис   
20.


Визначні жінки України [Електронний ресурс]. - [Б. м.] : Об'єднання Українських Жінок на еміграції, 1950

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Серія 1 : 1. Олена Пчілка. 2. Старицька-Черняхівська. - 64 с.


Ольга Петрівна Косач (Олена Пчілка) (29 липня 1849 - 4 жовтня 1930) Ольга Косач Ольга Петрівна Косач, у дівоцтві Драгоманова, народилася у червні 1849 року на Полтавщині, місті Гадяч. Вона була донькою Петра Драгоманова, але з роками, ставши відомою письменницею взяла псевдонім Олена Пчілка. Українка за походженням і щира патріотка в душі вона пишалася своїм походженням і привчала дітей шанувати рідну землю, народ і звичаї. Утім, процес "українізації" в родині Олени Пчілки, мати відомої Української поетеси Лесі Українки, відбувався не так уже й просто. Хоча б з огляду на те, що чоловік і батько їхніх шести дітей і в сім'ї і на службі спілкувався російською мовою, щоправда, чисто літературною, а не містечковим суржиком. однак українська мова, українська ідея були йому не чужі. Старицька-Черняхівська Людмила Михайлівна (17.08.1868, м. Київ, — 1941) — письменниця, перекладачка, громадська діячка. Дочка письменника М. Старицького. Навчалася в київській приватній гімназії В. Ващенко-Захарченко. У 1888—1893 рр. брала участь у роботі літературного гуртка «Плеяда». З 1908 р. — член ТУП. З 1912 р. разом із сестрою Марією керувала роботою літературно-мистецького клубу «Родина» в Києві. З 1914 р. співробітничала в Київському комітеті для допомоги українцям-біженцям; працювала сестрою милосердя у військовому шпиталі. З квітня 1917 р. — член Української Центральної Ради. З травня 1917 р. — член президії товариства «Український національний театр». З 1919 р. — заступниця голови Національної ради українських жінок (м. Кам’янець-Подільський). З 1920 р. працювала в установах ВУАН. У 1930 р. заарештована у справі «Спілки визволення України» і тимчасово ув’язнена в м. Харкові; того ж року засуджена до умовного 5-річного строку позбавлення волі й вислана до м. Сталіно (нині Донецьк), де займалася перекладацькою діяльністю. У 1936 р. повернулася до Києва. В липні 1941 р. вдруге заарештована НКВС і вислана до Харкова, звідки вивезена під конвоєм до м. Акмолинська (Казахстан); померла в дорозі. У 1989 р. реабілітована посмертно.



Кл.слова:
література -- українська література -- біографія
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського