Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (4)Автореферати дисертацій (218)Реферативна база даних (1477)Книжкові видання та компакт-диски (48)Журнали та продовжувані видання (3)
Пошуковий запит: (<.>K=НАБІР$<.>+<.>K=ЛИСТІВОК$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 12
Представлено документи з 1 до 12

   Тип видання:   словник   
1.

Скрипник, Лариса Григорівна.
Власні імена людей [Електронний ресурс] : словник-довідник / Л. Г. Скрипник, Н. П. Дзятківська. - 3-тє вид.. - К. : Наукова Думка, 2005. - 334 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У Словнику-довіднику подаються офіційні імена, уживані в Україні,та їх варіанти, включено відомості про їх походження, правила правопису українських і російських прізвищ. Імена ілюструються уривками з поетичнихтворів, народних пісень тощо. Видання сувенірне. В ім’я здавна вкладався глибокий духовний зміст. Його вибір для новонародженої дитини був традиційною вірою в магічну силу слова й власного імені. Недарма ж великі українські князі носили такі славні імена, як Володимир (володар світу і людей), Ізяслав (той, хто славу здобуває), Святослав, Мстислав, Ярополк… Духовна міць, яка входила в них через надані ймення, робила князів непереможними. Адже в іменах завжди містилося добре віщування, побажання добробуту, захисту Богів, надія на кращу синовню чи доччину долю. І, мабуть, немає матері, яка б не назвала свою гарну доньку Любомирою (яку в миру люблять), Світланою (світлою, чистою) або Миланою (яка для всіх мила, якою милуються). Обираючи майбутнє ймення для дитини, батьки хотіли, щоб разом з ним вона отримала і захисника згори, божого охоронця. Так, вважалося, що Мирослави присвячені Богові Миру, Ярослави – Ярилу, а про Богуславів і Богданів дбатимуть Боги, які подарували родині бажану дитинку. Вважалося також, що той, хто назве немовля непривабливим іменем як-от Неждан, Нелюбима, Немира, збереже її від злого ока, яке, нібито, не зверне уваги на дитину, яку не ждали або не люблять. Але вже доведено, що подібні ймення тільки заважатимуть людині в житті, адже несуть в собі силу-силенну негативу. Дослідники вважають, що імена творилися за допомогою первісного арійського способу, який передбачає врахування всього комплексу релігійних та соціальних уявлень давнього суспільства. Навіть вважається, що імена були розподілені за кастовими прошарками, що зараз вже втратило своє значення. Крім того, імена могли втілювати як верхній, так і нижній Божественний світ. У давніх українців не було чітко вираженого протиборства між “темним” і “світлим”, кожне начало мало власне призначення, і від їх взаємодії творилося життя. Ще в давні часи, як засвідчують джерела, був звичаєвий набір двоосновних імен. Але й ці складові частини імен могли формуватися з більш простих елементів, які також слід враховувати, бо вони можуть іноді давати відмінне тлумачення. Існують імена, в яких виражено побажання здобути славу (Святослав, Ростислав), бути мужнім і відважним воїном (Ратимир, Ратибор, Ярополк), проявляти миролюбність (Миролюб, Любомир). Імена, які висловлюють гостинність (Гостирад, Милогост, Доброгост), можна пояснити і як очікування в родині бажаної дитини, яка прийшла на цей світ добрим гостем. Є імена, що втілюють любов батьків до Бога, який послав їм дитину і через відповідне ім’я дбатиме про неї (Богумил, Богуслав, Богурад), а також побажання на майбутнє позитивних рис характеру своїй дитині (Доброслав, Добромисл).



Кл.слова:
ономастика

   Тип видання:   наукове видання   
Категорія: Релігія   
2.

Ribeiro, J.
Catimbo [Electronic resource] : magia do nordeste / J. Ribeiro. - Rio de Janeiro : Pallas, 1992. - 128 с.
Переклад назви: Катімбо. Магія північного сходу

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Catimbó це певний набір магічно-релігійної діяльності, що відбуваються на північному сході Бразилії. Відомий з середини сімнадцятого століття, Catimbó є результатом злиття практики магії з Європи і корінних ритуалів шаманізму, який додається в контексті переконання католицизму. В сфері богослужіння, африканських впливів можна відзначити, однак, як обмежений.



Кл.слова:
езотерика -- магія

   Тип видання:   підручник   
3.

Shema, M.
Anti-hacker tool kit [Electronic resource] / M. Shema, B. C. Johnson. - Emeryville : McGraw-Hill, 2004. - 808 p.
Переклад назви: Антихакерський набір інструментів

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


This jam-packed reference explains how to use 100+ software tools for auditing systems on a network, auditing a network, and investigating incidents. Other topics include port scanners, vulnerability scanners, password crackers, and war dialers.



Кл.слова:
комп'ютерна безпека -- сканер

   Тип видання:   підручник   
4.

Gill, T.
Windows Media Resource Kit [Electronic resource] / T. Gill, B. Birney. - Redmond : Microsoft Press, 2003. - 525 p.
Переклад назви: Набір ресурсів Windows Media

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


This resource kit offers technical insights and tools needed for capturing, encoding, distributing, and playing back digital video and audio using the Windows Media 9 Series platform.



Кл.слова:
мультимедіа -- відео

   Тип видання:   підручник   
Категорія: Біологічні науки   
5.

Губський, Ю. І.
Біологічна хімія [Електронний ресурс] : підручник / Ю. І. Губський. - К. ; Вінниця : Нова Книга, 2007. - 656 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Підручник "Біологічна хімія" містить систематизований виклад курсу біологічної хімії відповідно до програми з дисципліни, затвердженої для студентів вищих медичних навчальних закладів IV рівня акредитації. В основному тексті підручника розглянуті структура та ферментативні реакції перетворення основних класів біомолекул - білків, амінокислот, вуглеводів, ліпідів, нуклеотидів, порфіринів; висвітлені питання будови та властивостей інформаційних нуклеїнових кислот ДНК і РНК, молекулярної біології та генетики, біохімічні основи фізіологічних функцій організму людини та їх нейрогуморальної регуляції. Значну увагу приділено молекулярним механізмам функціонування клітин крові, печінки, м'язів, нирок та нервової системи. Розглянуті біохімічні основи патогенезу атеросклерозу, цукрового діабету, ожиріння, хвороб ендокринної, імунної системи та сполучної тканини. Кожен розділ підручника містить, крім інформаційного матеріалу, набір тестових завдань для самоперевірки та контролю засвоєння знань.



Кл.слова:
молекулярна біологія -- генетика -- біохімія

   Тип видання:   навчальний посібник   
6.

Препернау, Дж.
Windows Vista [Електронний ресурс] : пер. с англ. / Дж. Препернау, Дж. Кокс. - К. : BHV, 2008. - 304 с.. - (Крок за кроком)

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Описуються засоби та можливості Windows Vista – останньої версії операційної системи Windows від корпорації Майкрософт. Увібравши в себе все найкраще, що було притаманне її попередницям, Windows Vista здатна задовольнити будь-які потреби користувачів. Ця операційна система має бездоганний графічний інтерфейс із великою кількістю візуальних ефектів, відзначається простотою настроювання, гарантує надійний захист інформації та миттєвий пошук. Windows Vista – це операційна система і набір прикладних програм, які дозволяють робити на комп’ютері майже все. Для користувачів будь-якого рівня підготовки, які прагнуть самостійно опанувати операційну систему Windows Vista.



Кл.слова:
операційна система -- прикладна програма

   Тип видання:   альбом   
7.
 



Народне мистецтво [Електронний ресурс] : україна / уклад. П. Г. Юрченко. - К. : Мистецтво, 1967. - 44 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Комплект листівок з фотографіями народних виробів: килимів, орнаментальних тарілок, вишивок, панно, дерев'яних виробів.



Кл.слова:
прикладне мистецтво -- народна творчість

   Тип видання:   монографія   
8.


Нові теоретичні засади технології виробництва сімейств програмних систем у контексті генерувального програмування [Електронний ресурс] : монографія / К. М. Лавріщева [та ін.] ; Національна академія наук України, Інститут програмних систем. - К. : [б. в.], 2011. - 277 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Монографія містить змістовний науковий виклад нових теоретичних засад технології розроблення сімейств програмних систем (СПС) у генерувальному програмуванні (ГП). Визначено нову методологію виготовлення СПС з готових програмних ресурсів (модулів, компонентів повторного використання – КПВ і програм) з використанням засобів ГП; теорію компонентного програмування; засоби моделювання членів СПС предметно-орієнтованими мовами DSL (Domain Specific Language), нові моделі (взаємодії, варіабельності і життєздатності) СПС; нові проектні рішення щодо технології тестування з оцінюванням різних показників якості, розміру і вартості продукту СПС. Наведені формальні засоби специфікації компонентів та КПВ, як головних будівельних об’єктів в СПС, що накопичуються у репозиторії ГП для їх застосування методом збирання з них СПС. Розроблено нові засоби й інструменти тестування й оцінювання якісних та інших показників створених СПС. Запропоновано загальну структуру інструментально-технологічного комплексу підтримки інтегрованої технології виробництва окремих компонентів ПС у середовищі VS.Net, CORBA, Java, до якої включено набір технологій розробки КПВ, обслуговування КПВ у репозиторії, моделювання мовою DSL, взаємодії з різними середовищами, збирання різномовних КПВ у СПС, тестування, оцінювання тощо. Деякі результати оригінальні, не мають прототипу. В монографії подано результати досліджень, проведених у відділі ―Програмна інженерія― за фундаментальними проектами ІІІ–1–07 ―Розробка теоретичного фундаменту генерувального програмування та інструментальних засобів його підтримки‖ (2007–2011) та попереднього проекту ―Розробка теоретичних основ та методологічних засад компонентного програмування‖ (2002–2006).



Кл.слова:
програмна інженерія -- СПС

   Тип видання:   зб. статей   
9.


Інакодумство на Сумщині [Електронний ресурс] : збірник документів та матеріалів (1955-1990 роки) / упор. В. О. Артюх, Г. М. Іванущенко, В. О. Садівничий ; Центр досліджень визвольного руху. - Суми : Мрія-1, 2012. - 300 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У збірнику подані документи, що висвітлюють історію протестних настроїв та проявів інокодумства комуністичному авторитарному режимові на території Сумщини, починаючи з часів хрущовської «відлиги» до періоду пізньої «перестройки». Документи стосуються найважливіших форм «антисовєтських проявів» – від випадкових розмов, розповсюдження листівок, дисидентства інтелігенції і до створення підпільних організацій. Для дослідників історії національно-визвольного руху, краєзнавців, учителів, студентів, усіх, хто цікавиться новітньою історією України.



Кл.слова:
антисовєтський спротив -- рух опору -- дисидентський рух -- документація

   Тип видання:   методичний посібник   
10.

Павлов, В. А.
WEB-дизайн та WEB-програмування [Електронний ресурс] / В. А. Павлов ; Відкритий міжнародний університет розвитку людини «Україна». - К. : [б. в.], 2010. - 110 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Веб-сайт – це набір з декількох десятків, сотень або навіть тисяч веб-сторінок (HTML- або XML-документов), зв'язаних разом єдиною темою, загальним оформленням, взаємними гіпертекстовими посиланнями і, як правило, близьким по інтернетівських мірках розміщенням (зазвичай в межах одного домена, хоча частини сайту цілком можуть розташовуватися на декількох вузлових комп'ютерах, обслуговуватися декількома серверами і навіть належати до різних доменів). Це означає, зокрема, що іноді, залежно від контексту, один і той же набір сторінок може розглядатися або як самостійний сайт, або як частина якогось іншого сайту. Це інформаційна одиниця, що представляє компанію або окремо узяту людину, доступна з будь-якого куточка миру, а також один з сучасних засобів передачі інформації і рекламний продукт, що дає великі можливості в області пошуку і залучення клієнтів. Таким чином, вміст сайту — так само як текст журналу і, у меншій мірі, книги — виходить з площини окремої сторінки в нове, третє вимірювання. У цій «об'ємній» композиції об'єкти можуть утворювати один з одним контрастні або підтримуючі зв'язки не тільки на площині сторінки, але і «упоперек сайту», взаємодіючи з елементами, розташованими в тій же позиції на сусідніх сторінках.



Кл.слова:
дизайн -- програмування

   Тип видання:   навчальний посібник   
11.

Шевчук, О. І.
Конспект лекцій з дисципліни «Архітектура комп'ютерів» [Електронний ресурс] / О. І. Шевчук ; Відкритий міжнародний університет розвитку людини «Україна». - К. : [б. в.], 2010. - 76 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Архітектура комп’ютера – абстрактне уявлення комп’ютера, яке відображає його логічну і схемотехнічну організацію, включаючи в себе: Структурну схему комп’ютера, будову й організацію його функціональних пристроїв та елементів; Організацію і розрядність інтерфейсів усіх компонентів комп’ютера; Програмний модуль, набір і досяжність його регістрів; Архітектуру, організацію й засоби адресації пам’яті; Систему і формати машинних команд комп’ютера; Засоби представлення і формати даних комп’ютера; Системні ресурси комп’ютера і обробку переривань. Структурно ПК являє собою системну плату зі слотами розширення для комутації додаткових пристроїв за допомогою контролерів (адаптерів). Основними слотами на сьогоднішній день є: PCI (розрядність відповідає розрядності процесора), AGP (розрядність 32 біт), USB (Universal Serial Bus), ISA (Industry Standard Architecture, розрядність – 8 або 16 біт), застарілі і на переважній більшості ПК, які зараз випускаються, слоти ISA взагалі відсутні. Найширшого використання набув слот РСІ; Внутрішня системна шина ПК створює простір магістралей для прийому-передачі трьох типів сигналів: адресації, даних, управління. Розрядність адресної шини (до 64) формує простір прямого доступу до постійної, оперативної, віртуальної пам’яті. Кількість бітів шини даних (64, 128, 256) визначає можливості ПК виконувати арифметико-логічні операції над бітами (додавання, множення, зсув, пересилка). Сигнали шини управління призначені для автоматичної обробки штатних ситуацій, які пов’язані з перетворенням потоків інформації між компонентами ПК і периферійними пристроями, обробкою переривань. Системна плата, крім слотів, має гніздо процесора, порти клавіатури, миші та інших пристроїв уведення/виведення, мікросхеми (чіпи) BIOS і системної логіки, гнізда для пам’яті. BIOS служить для управління процесом обміну інформацією і знаходиться в чіпах ROM системної плати. Інші карти визначаються функціональним призначенням.



Кл.слова:
схемотехніка -- історія -- ЕОМ

   Тип видання:   навчальний посібник   
Категорія: Фізика   
12.


Загальний курс фізики [Електронний ресурс] : збірник задач / за ред. І. П. Гаркуші. - К. : Техніка, 2003. - 560 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Збірник складено відповідно до діючої програми загального курсу фізики для фізичних спеціальностей вищих педагогічних навчальних закладів, а також переважної більшості спеціальностей вищих технічних навчальних закладів. Він містить близько 2 200 задач з усіх розділів курсу, які мають широкий діапазон рівня складності. Відповіді до найбільш складних задач супроводжуються вказівками та розв’язаннями. Різноманітний за змістом та рівнем складності набір задач дає змогу використовувати збірник також під час вивчення загального курсу фізики у вузах з підвищеним обсягом викладання фізики. Для студентів інженерно-технічних і педагогічних спеціальностей вищих навчальних закладів.



Кл.слова:
механіка -- термодинаміка -- магнетизм -- оптика -- квантова теорія
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського