Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (282)Тематичний інтернет-навігатор (51)Автореферати дисертацій (642)Реферативна база даних (3442)Книжкові видання та компакт-диски (409)Журнали та продовжувані видання (147)
Пошуковий запит: (<.>K=НБУ$<.>+<.>K=ВЕРНАДСЬК$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 29
Представлено документи з 1 до 20
...

   Тип видання:   наукове видання   
1.


І. Вернадський. Витоки. Творча спадщина у контексті історії економічної думки в Україні [Електронний ресурс] / за ред. В. Д. Базилевича. - Київ : Знання, 2009. - 864 с.. - (Славетні постаті)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У збірнику наводяться найважливіші праці І.В. Вернадського — випускника Університету Св. Володимира, а пізніше професора, засновника кафедри політичної економії і статистики цього університету — з історії економічної думки і політичної економії (ці праці в Україні видаються вперше). У статтях науковців розкривається значення новаторських ідей І.В. Вернадського, аналізується його внесок в історію економічної думки в Україні, вперше висвітлено постать І.В. Вернадського як творчої особистості, батька геніального вченого мислителя ХХ століття — Володимира Івановича Вернадського. Для науковців, викладачів економічних дисциплін, аспірантів, студентів вищих навчальних закладів, усіх,кого цікавить історія економічної думки і науки в Україні.



Кл.слова:
політична економія -- меркантилізм -- фізіократія -- статистика

   Тип видання:   монографія   
2.


Інтеграція України у світове співтовариство в контексті розвитку бібліотечних інформаційних технологій [Електронний ресурс] / [О. С. Онищенко, Л. А. Дубровіна, В. М. Горовий та ін.]. - К. : НБУВ, 2011. - 224 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 4.47 Мб


У монографії висвітлюються проблеми розвитку глобальних інформаційних обмінів на базі структуризації міжнародних бібліотечних систем та інших великих центрів концентрації інформаційних ресурсів, включення в цей процес вітчизняних бібліотек, зокрема НБУВ. Розглядаються основні принципи розвитку сучасного інформаційного співробітництва. Орієнтована на фахівців та широке коло читачів, які цікавляться проблемами інформатизації.



Кл.слова:
бібліографознавство -- каталог

      
3.


Інформаційно-комунікаційна діяльність наукових бібліотек в умовах розвитку суспільства знань [Електронний ресурс] : монографія / О. М. Василенко [и др.] ; НАН України, Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського. - Київ : [б. в.], 2017. - 410 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Текст у форматі PDF 3.07 Мб


Монографію присвячено дослідженню сучасних тенденцій, інновацій та перспектив в інформаційно-комунікаційній діяльності наукових бібліотек в умовах розвитку інформаційного суспільства та формування суспільства знань. Висвітлено теоретико-методологічні та прикладні аспекти інформаційно-комунікаційної діяльності наукових бібліотек, розглянуто зарубіжний та вітчизняний досвід інтенсифікації процесів інтеграції наукових бібліотек із закладами науки, освіти та культури в науково-комунікаційному просторі України, розроблено пріоритетні напрями формування національних наукових ресурсів та надання інтелектуального доступу до інформації та знань – важливого чинника забезпечення інформаційно-знаннєвих потреб суспільства. Видання адресоване працівникам бібліотечно-інформаційної галузі, фахівцям документно-комунікаційної сфери, викладачам, аспірантам і студентам вишів.



Кл.слова:
електронна комунікація -- охорона інтелектуальної власності -- дослідження -- підвищення кваліфікації -- наукова бібліотека

   Тип видання:   наукове видання   
4.


Історія Національної академії наук України (1941–1945) [Електронний ресурс] : у 2 ч. / упор. Л. М. Яременко [та ін.] ; відп. ред. О. С. Оніщенко ; Національна академія наук України, Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського, Інститут архівознавства, Інститут археографії та джерелознавства імені М.С. Грушевського. - К. : [б. в.], 2007

Рубрики:

Географічні рубрики:

Ч. 1 : Документи і матеріали. - 808 с.  Текст у форматі PDF 18.01 Мб

Ч. 2 : Додатки. - 576 с.  Текст у форматі PDF 9.44 Мб


Цим збірником продовжується видання документів та матеріалів з історії діяльності Національної академії наук України. До наукового обігу вводяться невідомі та маловідомі архівні документи, матеріали періодичних видань, мемуарні джерела, що характеризують діяльність АН УРСР у період 1941–1945 рр. Вперше пропонуються документи, які відображають діяльність наукових установ та окремих науковців на окупованих територіях України. Для науковців, істориків, зокрема істориків науки, архівістів, викладачів вищих і середніх навчальних закладів та студентів.



Кл.слова:
історія науки

   Тип видання:   наукове видання   
5.


Історія Національної академії наук України. 1946–1950 [Електронний ресурс] : у 2 ч. / упор. Л. М. Яременко [та ін.] ; голов. ред. О. С. Онищенко ; Нац. акад. наук України, Нац. б-ка України ім. В. І. Вернадського, Ін-т архівознавства, Ін-т української археографії та джерелознавства ім. М. С. Грушевського. - К. : Нац. б-ка України ім. В. І. Вернадського, 2008

Рубрики:

Географічні рубрики:

Ч. 1 : Документи і матеріали. - 604 с.  Текст у форматі PDF 22.04 Мб

Ч. 2 : Додатки. - 2008. - 716 с.  Текст у форматі PDF 7.27 Мб


Цим збірником продовжується видання документів та матеріалів з історії діяльності Національної академії наук України. До наукового обігу вводяться невідомі та маловідомі архівні документи, матеріали періодичних видань, що характеризують діяльність АН УРСР у період 1946–1950 рр. Для науковців, істориків, зокрема істориків науки, архівістів, викладачів вищих і середніх навчальних закладів та студентів.



Кл.слова:
бібліотекознавство

   Тип видання:   монографія   
6.

Копанєва, В. О.
Бібліотека як центр збереження інформаційних ресурсів Інтернету [Електронний ресурс] : монографія / В. О. Копанєва. - К. : Вид-во НБУВ, 2009. - 198 с.

Рубрики:

  Текст у форматі PDF 3.74 Мб


У монографії обґрунтовано необхідність розвитку діяльності наукової бібліотеки зі створення нової інформаційної складової — фонду плинних мережевих ресурсів. Визначено джерельну базу формування фонду «мережевої україніки». Розроблено підхід до кооперативного створення архіву науково-інформаційних і суспільно значущих інтернет-ресурсів провідними галузевими та регіональними бібліотеками. Запропоновано інформаційну технологію опрацювання цих ресурсів, що базується на використанні Дублінського ядра метаданих і повнотекстовому індексуванні. Досліджено тенденції розвитку правового підґрунтя архівування мережевих ресурсів — перехід від заборонної парадигми класичного авторського права до дозвільної системи поширення знань. Розглянуто сформований у Національній бібліотеці України імені В. І. Вернадського фонд мережевих ресурсів. Для фахівців, які використовують інформаційні ресурси Інтернету у своїй професійній діяльності.



Кл.слова:
електронний ресурс -- мережа -- система

   Тип видання:   навчальний посібник   
7.

Волкова, І. А.
Бухгалтерський облік у банках [Електронний ресурс] : навчальний посібник / І. А. Волкова, О. Ю. Калініна. - К. : Центр учбової літератури, 2011. - 520 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Навчальний посібник «Бухгалтерський облік у банках» узагальнений у 9-ти темах у поєднанні з виконанням практичних завдань та вправ за обліковими процедурами основних банківських операцій. Посібник побудовано за інструктивно-нормативними документами НБУ з питань бухгалтерського обліку. Основний акцент зроблено на освоєння слухачами чинних методик обліку та номенклатури рахунків плану рахунків бухгалтерського обліку в банках. У посібнику вміщено додатки з формами первинних документів, чинні законодавчі нормативно-правові документи, питання для самоопрацювання та практичні завдання. Посібник розрахований на студентів вищих навчальних закладів для самостійного вивчення предмета «Бухгалтерський облік у банках». Він може бути корисним бухгалтерам-практикам, аудиторам, фінансистам, підприємцям і слухачам, що одержують другу освіту на базі вищої, а також усім, хто цікавиться бухгалтерським обліком у банках.



Кл.слова:
фінанси -- облік -- аудит

   Тип видання:   бібліографія   
8.


В. І. Вернадський. Вчений. Мислитель. Громадянин. Праці вченого та література про нього з фондів Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського [Електронний ресурс] : бібліогр. покажч. / уклад. Л. В. Беляєва, Л. С. Новосьолова. - К. : НБУВ, 2003. - 260 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 0.79 Мб


До науково-бібліографічного видання увійшли праці вченого, листування, опубліковані у 1888-2002 рр., література про його життя та діяльність, відомості про його рукописну спадщину, що зберігаються у фондах Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського. Книгу адресовано фахівцям різних галузей знання, широкому колу читачів, які цікавляться питаннями історії науки і культури.



Кл.слова:
історія науки -- видатний вчений

      
9.


Віктор Федорович Іваницький (1881–1955). Життя, віддане книзі. [Електронний ресурс] ; Національна академія наук України, Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського / Національна академія наук України, Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського. - Київ : Нац. б-ка України ім. В. І. Вернадського, 2018. - 312 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 4.94 Мб


Збірник присвячено заступнику директора Всенародної бібліотеки України (нині – Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського) в 1923–1933 рр., керівнику відділу Орієнталія та інших спеціалізованих відділів установи, видатному бібліотекознавцю, книгознавцю, сходознавцю Віктору Федоровичу Іваницькому (20.ХІ.1881–26.ІІ.1955). Збірник складається зі статей про В. Ф. Іваницького, публікації архівних документів (автобіографія, спогади, заяви щодо реабілітації, а також підготовлені ним бібліотечні інструкції) та бібліографічних покажчиків – списків праць ученого, літератури про нього, іменного покажчика. Видання підготовлено до 100-річчя Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського, призначено для бібліотекознавців, бібліотекарів, бібліографів, біографістів, книгознавців, істориків сходознавства.



Кл.слова:
життєвий шлях -- Віктор Федорович Іваницький -- діяльність

   Тип видання:   наукове видання   
10.


Вибрані наукові праці академіка В.І. Вернадського [Електронний ресурс] / Нац. акад. наук України, Комісія з наук. спадщ. акад. В. І. Вернадського, Нац. бібл. України ім. В. І. Вернадського, Ін-т іст. України. - К. : [б. в.], 2012

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Т. 2. Ч. 1 : Володимир Іванович Вернадський. Листування з українськими вченими. Д–Я. - 2012. - 708 c.


Видання є другою книгою другого тому ювілейної серії «Вибрані наукові праці академіка В.І. Вернадського», ініційованої Національною академією наук України і присвяченої 150-річчю вченого. Другий том продовжує тематику першого тому серії – «Володимир Іванович Вернадський і Україна». У другій книзі другого тому «Володимир Іванович Вернадський. Листування з українськими вченими» вміщуються листи, в значній кількості неопубліковані до цього часу. Ці листи розкривають роль вченого в організації науки та освіти, створенні Академії наук і вищої школи в Україні, розвитку нових наукових напрямів, його участь в експедиціях, конференціях та дослідженнях, пов’язаних з Україною. Вони також висвітлюють ромадсько-політичні погляди, високі моральні якості та багатий духовний світ ученого. Частина листування репрезентує його дружні та родинні стосунки з різними кореспондентами. Публікація супроводжується широким науковим коментарем, який дозволяє зрозуміти суспільний та науковий контекст спілкування вченого та його кореспондентів, розкрити значення цих осіб у житті та діяльності В.І. ернадського, становити нові факти його біографії. Структурно том побудований за лфавітним принципом: кореспонденти розташовуються за першою літерою прізвища. Перша книга містить листи кореспондентів, прізвища яких починаються на А–Г. Друга книга складається з двох частин (частина 1 — Д–Н, частина 2 — О–Я). У другій книзі вміще ний вступ від укладачів, де передаються принципи підготовки листування до публікації, зокрема передавання тексту, відзначений внесок осіб, які долучилися до укладання томуна різних стадіях роботи.



Кл.слова:
філософія -- епістолярії

   Тип видання:   наукове видання   
11.


Володимир Іванович Вернадський і Україна [Електронний ресурс]. Т. 1 / Нац. акад. наук України, Комісія з наук. спадщ. акад. В. І. Вернадського, Нац. бібл. України ім. В. І. Вернадського, Ін-т іст. України. - К. : [б. в.], 2011. - (Вибрані праці академіка В. І. Вернадського)

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Кн. 2 : Вибрані праці. - 2011. - 584 с.


Книга друга першого тому «Володимир Іванович Вернадський і Україна» серії «Вибрані праці академіка В.І. Вернадського» містить праці В.І. Вернадського, пов’язані з Україною. Серед них — природничі статті та замітки, написані в Києві, Полтаві і Криму; праці з історії та філософії науки; суспільно-політичні та публіцистичні твори, які так чи інакше стосуються питань, що хвилювали українське суспільство в 10–20-х роках ХХ ст. Окремий блок складають статті, відгуки, замітки, доповіді про діяльність українських учених, з якими В.І. Вернадського пов’язували роки плідної співпраці. Включено також окремі маловідомі меморіальні статті його колег, присвячені науковому внеску вченого в розвиток природничих наук. Останні були написані в найближчі роки після його кончини та опубліковані в 1945–1947 рр.



Кл.слова:
академіки -- філософія -- природничі науки

   Тип видання:   наукове видання   
12.

Мазурок, О.
Володимир Вернадський про Угорську Русь [Електронний ресурс] / О. Мазурок, П. Пеняк, М. Шевера. - Ужгород : [б. в.], 2003. - 96 с.

Рубрики:

  Текст у форматі PDF 7.26 Мб


У публiкацii узагальнено рукописнi i ранiше опублiкованi матерiали видатного вченого-природодослiдника i фiлософа, громадського i полiтичного дiяча, академiка В.I. Вернадського про Закарпаття. Книга розрахована на iсторикiв, краезнавцiв, етнографiв, всiх хто цiкавиться спадщиною В.I. Вернадського.



Кл.слова:
краєзнавство -- історія краю

   Тип видання:   наукове видання   
13.

Постернак, С.
Всенародня бібліотека України при Всеукраїнській Академії Наук у м. Київі [Електронний ресурс] / С. Постернак. - К. : Всеукраїнська Академія Наук, 1923. - 63 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Директор Всенародної бібліотеки України (нині – Національної бібліотеки України ім. В. І. Вернадського) розповідає про історію створення установи та її завдання, характеризує роботу кожного з 11 відділів, а також книжковий фонд за мовними та іншими показниками та шляхи його формування. С. П. Постернак підкреслює важливість надсилання обов'язкових примірників до книгозбірні. Особливу увагу він приділяє ролі читальної зали. Окремий розділ присвячено Вінницькій філії. У додатку – Статут бібліотеки.



Кл.слова:
бібліотекознавство -- історія бібліотеки

   Тип видання:   альбом   
14.


Грошові знаки та монети України [Електронний ресурс] / уклад. Т. П. Мартиняк. - Х. : Колорит, 2005. - 184 с.. - (Українська Колекція)

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Ілюстративний матеріал альбому із серії «Українська колекція» відображає історію грошових знаків та монет України від найдавніших часів до сьогодення. Особливу увагу приділено створенню національної валюти за добу правління трьох урядів України 1917—1920 pp., а також проведенню грошової реформи 1996 p., випуску НБУ ювілейних і пам'ятних монет. Окремий розділ складає достатньо повна колекція так званих місцевих і приватних «грошей», які функціонували в різні роки в Харкові. Призначається нумізматам, боністам, історикам, усім, хто цікавиться історичним минулим України.



Кл.слова:
монета -- нумізматика

   Тип видання:   монографія   
15.

Добко, Тетяна Василівна.
Довідково-бібліографічна діяльність наукових бібліотек Національної академії наук України: становлення та розвиток (XX ст. – перше десятиліття XXІ ст.) [Електронний ресурс] : монографія / Т. В. Добко ; Національна академія наук України, Національна бібліотека України ім. В. І. Вернадського. - Київ : [б. в.], 2013. - 376 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 3.27 Мб


У монографії висвітлено становлення та розвиток довідково-бібліографічної діяльності Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського, Львівської національної наукової бібліотеки імені В. Стефаника та інших наукових бібліотек України; розглянуто методичні засади, види, форми та напрями довідково-бібліографічного обслуговування, формування його як складника науково-інформаційної діяльності в системі бібліотечних комунікацій; визначено спадкоємність традицій та засоби впровадження інновацій у діяльність бібліотек у період трансформації інформаційного суспільства в суспільство знань. Автором розглянуто традиційний та сучасний понятійний апарат цієї сфери бібліотекознавства, запропоновано концептуальні підходи до організації довідково-бібліографічної діяльності наукових бібліотек відповідно до змін інформаційного середовища та інформаційно-технологічних комунікацій, потреб користувачів і суспільних пріоритетів. Проаналізовано зарубіжний досвід довідково-інформаційної діяльності в електронному середовищі, накреслено перспективу розвитку довідково-бібліографічної діяльності в умовах невпинного зростання обсягів інформаційних ресурсів.



Кл.слова:
довідково-бібліографічне обслуговування -- наукові бібліотеки -- бібліотечні послуги

   Тип видання:   довідник   
16.


Каталоги Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського [Електронний ресурс] : довідник / Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського ; уклад. Ю. Л. Фіх, Т. В. Добко. - Київ : [б. в.], 2017. - 72 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 0.49 Мб


Довідник характеризує систему каталогів Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського (НБУВ). Подано інформацію про карткові, друковані, електронні, цифрові імідж-каталоги і картотеки НБУВ. Вміщено інформацію про книжкові багатства НБУВ, про склад бібліотечних фондів, представлених рідкісними виданнями і колекціями. Видання сприятиме популяризації довідково-бібліографічних ресурсів, ефективності бібліографічного пошуку та використанню фондів НБУВ. Для широкого кола користувачів.



Кл.слова:
бібліографічні ресурси -- довідковий апарат -- каталогізація -- імідж-каталоги

   Тип видання:   науково-популярне видання   
17.
 


Дубровіна, Л. А.
Кодикологія та кодикографія української рукописної книги [Електронний ресурс] / Л. А. Дубровіна ; Інститу рукописів Центральної наукової бібліотеки ім. В. І. Вернадського, Інститут Української аехеографії. - К. : [б. в.], 1992. - 264 с.. - (Проблеми едиційної та камеральної археографії: історія, теорія, методика ; вип. 13)

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Монографія присвячена визначенню теоретичних і методологічних підвалин науки про рукописну книгу — кодикології та її камеральної галузі — кодикографії. У ній вводиться поняття «рукописна книга» як комплексне історичне джерело, окреслюється об’єкт і предмет української кодикології та кодикографії, їх місце серед наук джерелознавчого та книгознавчого циклів. Автором пропонується археографічна, кодикологічна і документально-інформаційна моделі рукописних книг та методика їх кодикографування, а також розглядаються основні напрями вивчення української книжно-рукописної традиції та історії книжної культури в Україні. Видання розраховане на дослідників у галузі книгознавства, джерелознавства, археографії, кодикології, палеографії, а також фахівців з історії писемної та книжкової культури України.



Кл.слова:
палеографія -- епіграфіка -- книгознавство

   Тип видання:   навчальний посібник   
18.


Маркетингові дослідження [Електронний ресурс] : навчальний посібник / Н. О. Мартинович, В. Г. Горник, Е. Б. Бойченко ; Таврійський національний університет імені В. І. Вернадського, Навчально-науковий інститут управління, економіки та природокористування. - 2021 : "Видавництво Людмила", Київ. - 323 с.

  Текст у форматі PDF 4.23 Мб


У навчальному посібнику розкрито сутність маркетингових дослі- джень, а також наведено значну кількість прикладів з практики проведення та оформлення результатів маркетингових досліджень, запропонований комплекс питань, тестових і розрахункових завдань, які пройшли апроба- цію у вищому навчальному закладі під час проведення практичних та семі- нарських занять.

Посібник передбачає допомогу студентам в освоєнні теоретичних знань і практичних навичок в організації проведення маркетингових дослі- джень, а також спрямоване на формування у слухачів здатності до само- стійного творчого мислення, яке безперечно стане в нагоді при прийнятті рішення в практичній діяльності.



Кл.слова:
маркетинг -- підприємницька діяльність -- маркетингова інформаційна система

   Тип видання:   довідник   
19.

Загреба, М.
Монети України [Електронний ресурс] : 1992-2005 / М. Загреба. - К. : Логос, 2005. - 64 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Зображення, технічні параметри та ринкові ціни на монети України 1992 – 2005 рр. карбування. Вперше різновиди обігових монет штемпельного характеру зведено у таблиці. До каталогу також включено жетони та сувенірну продукцію Монетного двору НБУ.



Кл.слова:
аверс -- реверс -- гурт -- нумізматика

   Тип видання:   наукове видання   
20.


Національна академія наук України. 1918–2008 [Електронний ресурс] : до 90-річчя від дня заснування / голов. ред. Б. Є. Патон. - К. : КММ, 2008. - 624 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 26.58 Мб


У книзі викладено історію Національної академії наук України від дня заснування (1918) до сьогодення. Увагу зосереджено на життєздатності академічної моделі В.І. Вернадського, становленні структури, наукових шкіл і напрямів Академії, показі наукових здобутків, їх впливу на виробничу і суспільну практику, ролі Академії як основи національної наукової системи. Подано наукові портрети видатних академічних шкіл і вчених. Розглянуто проблеми розвитку НАН України в епоху перетворення науки на основну рушійну силу прогресу, інтеграції Академії в європейський і світовий науковий простір. Книга розрахована на широкі кола вчених, діячів освіти, культури, політиків, громадських діячів, усіх, хто цікавиться наукою та її історією в Україні.



Кл.слова:
історія науки
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського