Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (17)Автореферати дисертацій (839)Реферативна база даних (6262)Книжкові видання та компакт-диски (1145)Журнали та продовжувані видання (32)
Пошуковий запит: (<.>K=ОБЕРТАНН$<.>+<.>K=ЗЕМЛІ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 121
Представлено документи з 1 до 20
...

   Тип видання:   наукове видання   
1.

де Бруин, К.
Путешествие через Московию [Електронний ресурс] : пер. с фр. / К. де Бруин. - Москва : Императорское Обществ Истории и Древностей Российских при Московском Университете, 1873. - 312 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:


 Джерело інформації

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Бруин Корнелиус де (1652 – после 1711) голландский художник и путешественник. Известен своими путешествиями. Первое из них он совершил по странам Европы и Ближнего Востока (Италия, Египет, Сирия и др.). Описание этого путешествия было издано в 1698 г. В 1701 – 1707 гг. де Бруин совершил второе путешествие – в Россию, Персию, Индию, на острова Цейлон и Яву, после чего через Астрахань, Москву и Архангельск морем вернулся на родину – в Амстердам. В 1711 г. де Бруин издал описание своего второго путешествия. В последующие годы это издание было переведено на ряд европейских языков. Русский текст «Путешествия через Московию Корнилия де Бруина», в переводе с французского, был опубликован в Москве в 1873 г.



Кл.слова:
Московія -- землі -- звичаї

   Тип видання:   художня література   
2.

Наумович, І. Г.
Онуфрій Грушкевич [Електронний ресурс] / І. Г. Наумович. - 3-е вид.. - Л. : Ставропигійський ин-т, 1902. - 130 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Історичні повісті – найживіші уроки із минулого багатостраждального народу, кращий спосіб пробудження патріотичного духу. В них Іван Григорович настановляв народ до доброчинного життя, навчав всьому доброму і корисному. Повісті дали можливість працювати йому з більш широкою аудиторією. Майже у всіх творах головним героєм є священик, котрий живе одним життям із селянами, є його захисником. Устами пастиря автор прищеплював народу благородство, тверезість, бережливість й ін. Він зображав сцени довірливого ставлення селян до своїх священиків, своїми працями спонукав людей до праці на землі, що є першопричиною матеріального блага населення. І.Наумович пи- сав своєрідним народним стилем, висвітлював справжнє селянське життя: «Він зображав наших галицьких Іванів такими, які вони, насправді, були».



Кл.слова:
українська література -- Російська імперія

   Тип видання:   науково-популярне видання   
3.

Томашівський, С.
Київська Козаччина 1855 року [Електронний ресурс] / С. Томашівський. - Л. : Наукове Товариство ім. Шевченка, 1902. - 20 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Київська Козаччина 1855 — масові сел. виступи в Київській губернії за відновлення козацтва як сусп. стану і військ. формування. Приводом до них стало опублікування під час Кримської війни 1853—1856 маніфесту імп. Миколи I, що передбачав створення рухомого держ. ополчення. По Київщині, де ще свіжими були згадки про запороз. козацтво, почали поширюватися чутки, нібито тих, хто запишеться в ополчення («у козаки»), буде звільнено від кріпосної залежності (див. Кріпацтво) і вони одержать поміщицькі землі та майно. Бажаючі покозачитися примушували священиків та ін. письменних людей складати списки «вільних козаків», а записавшись у ці списки, відмовлялися відробляти панщину і виконувати розпорядження місц. адміністрації, створювали власні органи самоврядування («сільські громади») і вибирали собі ватажків (відомі імена окремих з них: Василь Бзенко, Іван та Микола Бернадські, Яків Романовський, Михайло Гайденко, Корній Захарченко). Почавшись у лют. 1855 у Васильківському повіті, рух за покозачення в берез.—квіт. охопив понад 500 сіл і містечок у 8 із 12 повітах Київ. губернії (Таращанському, Васильківському, Київському, Звенигородському, Черкаському, Уманському, Сквирському, Канівському). На придушення «козаччини» уряд кинув регулярні війська і поліцію. У кількох селах і містечках сталися криваві сутички, найзапекліше протистояли військам і поліції покозачені селяни у Биковій Греблі (Васильківський пов.; нині село Білоцерківського р-ну), Березні (Сквирський пов.; нині село Володарського р-ну; обидва Київ. обл.), Корсуні (нині м. Корсунь-Шевченківський) і Таганчі (Канівський пов.; нині село Канівського р-ну Черкас. обл.). Однак сили були нерівними. Селяни змушені були скоритися.



Кл.слова:
історія України -- козаччина -- повстання

   Тип видання:   довідник   
Категорія: Статистика   
4.
 


Сціборський, Микола.
Україна в цифрах [Електронний ресурс] : (статистична студія території, населення й народнього господарства) / Микола Сціборський. - [Вінніпег] : Новий шлях, 1940. - 44 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Микола Сціборський насамперед відомий як ідеолог українського націоналізму, провідник Легії українських націоналістів (1925 – 1929), один із фундаторів Української військової організації та Організації українських націоналістів. Він – автор багатьох публіцистичних праць, наприклад: “ОУН і селянство”, “Робітництво і ОУН”, “Націократія” (три видання), “Національна політика большевиків в Україні” (українською, англійською, французькою й німецькою мовами), “Демократія”, “Сталінізм” (три видання), “Україна і національна політика Совітів”, “Земельне питання”, “Україна в цифрах” (українське і німецьке видання). Валентин Мороз назвав “Націократію” Сціборського, “Націоналізм” Донцова і “Призначення України” Юрія Липи триєдиним символом, що сформував українське “вірую”. У 1941 році у складі похідної групи ОУН повернувся до рідного Житомира, щоб займатися державотворчими проектами в Україні під патронатом німецького командування. Трагічно загинув разом з Омеляном Сеником на рідній землі від кулі бандерівського найманця Кузія. Похорон Сціборського і Сеника, незважаючи на дощ, перетворився на масову маніфестацію, в якій взяли участь, за словами прихильників ОУН, до 3000 осіб.



Кл.слова:
статистика -- населення -- демографія

   Тип видання:   наукове видання   
Категорія: Релігія   
5.

Огієнко, І.
Українська церква [Електронний ресурс] / І. Огієнко. - Прага : Видавництво Юрія Тищенка, 1942

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Т. 1 : Нариси з історії української православної церкви. - 1942. - 328 с.

Т. 2 : Нариси з історії української православної церкви. - 1942. - 224 с.


Коли розпочалося християнство в Україні? Коли світ віри Христової досяг і нашої землі й нашого народу, що споконвіку замешкував її? Звичайно маємо на все це відповідь таку, що Христову віру нашому народові прищепив перший князь наш Володимир Святославович року 988-го. Такий погляд дуже поширений у нас, але погляд цей не відповідає дійсному стану справи. Один із перших великих князів українських, Володимир, дійсно перемінив стару віру українську на нову, на християнство, зробив це відкрито й офіційно, і змусив і підданий народ свій до того самого. Отже, за князя Володимира в Україну вже офіційно занесено християнство, і з того часу воно стало офіційною вірою нашої тодішньої української держави.



Кл.слова:
давня історія -- релігійна література -- християнство -- Біблія

   Тип видання:   наукове видання   
6.

Лукреций
О природе вещей [Електронний ресурс] : в 2 т. : пер. с лат. / Лукреций. - М. : Изд-во АН СССР, 1946-1947. - (Классики науки)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Т. 1. - 1946. - 453 с.

Т. 2. - 1947. - 718 с.


«Про природу речей» (лат. «De rerum natura») — поема римського поета Лукреція — і єдиний повністю збережений поетичний твір, у якому проповідується вчення Епікура. Слід зауважити, що Лукрецій, переконаний і пристрасний послідовник Епікура, не відтворив у своїй поемі всього вчення останнього: він виклав головним чином Епікурову фізику. У детальному викладі фізики Епікура полягає величезна заслуга Лукреція, тому що саме ця сторона Епікурового вчення представляє зовсім винятковий інтерес для історії наукової думки і матеріалізму. Що ж до вчення про критерії (каноніки) і етики, то він зачіпає їх лише побіжно. Епікур (ін. гр. Філософ 4-3 століття до н.е.) був найбільшим матеріалістом і атеїстом античного світу, ідеологом рабовласницької демократії, розвивав атомістичну філософію. Навчав, що матерія вічна і що боги не можуть у неї втручатися. Мета філософії — щастя людини, заради якого потрібно звільнитися від внутрішніх страхів і забобонів, пізнати закони природи.Суть філософії спрямована проти забобонів і містики. Поема Лукреція складається із шести книг. У перших двох книгах викладається атомістична теорія світобудови, що відкидає втручання богів у мирські справи. Книга третя присвячена вченню Епікура про душу, причому наводяться докази, що душа матеріальна, смертна і що страх перед смертю безглуздий. У четвертій книзі знаходиться виклад питань про людину, а також про чуттєві сприйняття, в яких Лукрецій бачить основу людських знань. У п'ятій книзі Лукрецій займається проблемами космогонії, пояснюючи походження землі, неба, моря, небесних тіл і живих істот. У кінці цієї книги дається блискучий нарис поступового розвитку людства і людської культури і розбирається питання про походження мови. Основний зміст шостої книги — знищення забобонних страхів шляхом природного пояснення явищ природи, що вражають людину. Тут йдеться про грім, блискавки, хмари, дощ, землетруси, виверження Етни, розливи Нілу, про різні незвичайні властивості джерел та інші явища природи. Закінчується остання книга міркуванням про хвороби і описом повального мору в Афінах під час Пелопоннеської війни в 430 році до н.е.



Кл.слова:
антична філософія -- епікуреїзм -- матеріалізм

   Тип видання:   науково-популярне видання   
7.
 


Куницкий, Р. В.
День и ночь. Времена года [Електронний ресурс] / Р. В. Куницкий. - М. : Воениздат, 1947. - (Научно-популярная библиотека солдата и матроса)

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


40-50-х годах прошлого века в СССР публиковалось несколько научно-популярных серий. Самая известная – серия «Научно-популярная библиотека». Параллельно с этой серией выпускалась серия «Научно-популярная библиотека солдата и матроса», издававшаяся военным, а не гражданским, издательством. Перед вами – одна из книг этой серии: «День и ночь. Времена года». В ней в очень простой и увлекательной форме даны основы окружающего нас мира – к которым мы настолько привыкли, что даже забываем задать себе очевидные, но не такие уж и простые для ответа вопросы… В этой небольшой книжке мы постараемся ответить на два вопроса – почему день сменяется ночью, а ночь днём и почему изменяются времена года. Попутно придётся ответить и на некоторые другие вопросы.



Кл.слова:
сезон -- обертання Землі -- астрономія

   Тип видання:   наукове видання   
8.

Донцов, Д.
Поетика вогнених меж [Електронний ресурс] : олена Теліга / Д. Донцов. - Торонто : Homin Ukrainy, 1953. - 97 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Цим твором, присвяченім Поетиці вогняних меж, хочу дати вираз почуттю глибокої відданості й подиву для Поетики наддніпрянської України, яка - крім Лесі Українки - не знає собі рівної шляхетністю форми й глибінню змісту. Хочу відслонити містерійну суть її поезії, її дух, такий рідний великим традиціям Київської землі, з якої вийшла; який кличним дзвоном гудітиме в серцях тих, що їх визвала на шлях героїзму і посвяти.



Кл.слова:
проза

   Тип видання:   науково-популярне видання   
Категорія: Науки про Землю   
9.

Бублейников, Ф. Д.
Земля [Електронний ресурс] / Ф. Д. Бублейников ; под ред. Г. П. Горшкова. - 2-е изд.. - М. : Гос. изд-во тех.-теорет. лит., 1955. - 48 с.. - (Научно-популярная библиотека)

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
форма Землі -- океан -- материк

   Тип видання:   науково-популярне видання   
10.

Кубійович, Володимир.
Західні Українські Землі в межах Польщі 1920-1939 [Електронний ресурс] : етнографічні відношення / Володимир Кубійович. - Чікаго ; Нью-Йорк : Український Публіцистично-Науковий Інститут, 1963. - 31 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
Україна -- етнографія -- національна політика -- інтербелум

   Тип видання:   науково-популярне видання   
11.

Данилюк, Михайло.
Повстанський записник [Електронний ресурс] / Михайло Данилюк. - Йью-Йорк ; Джерсі-Сіті : Свобода, 1968. - 288 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Південна Волинь з її Крем'янеччиною та Дубенщиною, що стала темою цього «Записника» - це лише один із численних прикладів, як виростала доба. Обмеження опису подій лише одним закутком нашої землі дає рельєфнішу картину того, що саме мається на увазі. Вслід за цим обмеженням території приходить також і обмеження опису періоду боротьби, який в основному стосується початків повстанського руху в 1942-1943 роках, бо в той час судила мені доля бути живим свідком фактів і подій.



Кл.слова:
УПА -- визвольний рух

   Тип видання:   наукове видання   
Категорія: Науки про Землю   
12.

Ефремов, И. А.
Тайны прошлого в глубинах времен [Електронний ресурс] / И.А. Ефремов. - М. : Знание, 1968. - 45 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Среди всех планет нашей Солнечной системы Земля отличается особенностями, наиболее благоприятными для развития жизни. Эти особенности определяют изменения ее поверхности или геологические процессы.



Кл.слова:
Сонячна система -- планета -- розвиток Землі -- геологія -- палеонтологія -- кліматологія

   Тип видання:   науково-популярне видання   
13.


Бережанська земля [Електронний ресурс] : історико-мемуарний збірник / голов. ред. В. Лев ; Наукове товариство ім. Т. Г. Шевченка, Комісія реґіональних дослідів і публікацій. - Нью-Йорк : Комітет "Видавництва Бережани", 1970. - 908 с.. - (Український архів ; т. XIX)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Пропам'ятна книга "Бережанська земля" - це частина історії нас самих у визначеному часі і просторі, тому вона має у наших душах і серцях зв'язувати й об'єднувати наших предків, нас самих, наших дітей і внуків в одне, бо ми - один Народ, автохтони-господарі тієї Землі, на якій ми були, миє і - при Божій помочі - будемо! Кожний клаптик тієї землі - насичений нашою працею, нашим потом, там і кров наша, і кістки наших рідних, від яких ми самі походимо, там лежать наші Воїни-Герої, що в лютий час захищали від ворогів свій Народ і свою Землю.



Кл.слова:
краєзнавство -- Галичина

   Тип видання:   науково-популярне видання   
Категорія: Науки про Землю   
14.

Монин, А. С.
Популярная история земли [Електронний ресурс] / А. С. Монин. - Изд. 2-е, переработанное, дополненное. - М. : Наука, 1980. - 224 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В книге излагаются в общедоступной форме современные сведения об истории нашей планеты, о росте ядра и эволюции оболочек, происхождении атмосферы и гидросферы, образовании и развитии океанической и континентальной земной коры, геологических периодах последних 600 млн. лет. Специальные главы посвящены истории жизни на Земле, палеомагнитньм данным об изменении земного магнитного поля, об образовании и распаде суперконтинентов и движении континентов и полюсов и, наконец, истории климата, включая ледниковые периоды.



Кл.слова:
ядро землі -- оболонка землі -- історія життя

   Тип видання:   науково-популярне видання   
Категорія: Науки про Землю   
15.

Большаков, А. А.
Космические методы в океанологии [Електронний ресурс] / А. А. Большаков. - М. : Знание, 1982. - 64 с.. - (Новое в жизни, науке, технике. Космонавтика, астрономия ; № 6)

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В последние годы все большее место в космических программах отводится исследованиям Земли из космоса как со специализированных спутников, так и с борта пилотируемых орбитальных станций. Среди широкого комплекса методов космического зондирования Земли важную роль играют методы по изучению Мирового океана. Об этом и рассказывается в данной брошюре. Брошюра рассчитана на широкий круг читателей, интересующихся прикладными аспектами космонавтики.



Кл.слова:
дослідження Землі -- світовий океан -- космічні дослідження

   Тип видання:   наукове видання   
16.

Уткін, В. С.
Життя Землі [Електронний ресурс] : нарис про будову Землі та розвиток життя на ній / В. С. Уткін. - К. : Веселка, 1983. - 167 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга розповідає про сучасні гіпотези утворення планети Земля, про геологічні процеси, які на ній відбувалися, про тварин і рослини, що жили мільйони років тому, про появу первісних людей.



Кл.слова:
Земля -- історія

   Тип видання:   підручник   
17.

Лейтман, М. Б.
Автоматическое измерение выходных параметров электродвигателей [Електронний ресурс] / М. Б. Лейтман. - М. : Энергоатомиздат, 1983. - 152 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Рассмотрены вопросы, связанные с автоматическим измерением и регистрацией выходных параметров электродвигателей — частоты вращения, механической мощности» скольжения, относительной нестабильности частоты вращения и вращающего момента. Рассмотрены принципы построения соответствующей измерительной аппаратуры. Уделяется внимание анализу погрешностей измерения, способам повышения точности и быстродействия измерительной аппаратуры. Для специалистов, занимающихся вопросами проектирования н испытания электродвигателей, разработкой измерительной аппаратуры



Кл.слова:
вимірювальна апаратура -- частота обертання -- механічна потужність

   Тип видання:   життєпис   
18.
 


Sharaf, Myron.
Fury on Earth [Electronic resource] : a Biography Of Wilhelm Reich / M. Sharaf. - New York : St. Martin's Press, 1984. - 550 p
Переклад назви: Гнів на Землі: біографія Вільгельма Райха

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Argues that most forms of therapy practised today include some idea that Wilhelm Reich pioneered. This biography - written by a former patient, student and assistant of Reich - reveals how the same "life functionalism" that Reich studied brought him personal isolation and death in prison.



Кл.слова:
медицина

   Тип видання:   монографія   
19.

Крип'якевич, Іван.
Галицько-Волинське князівство [Електронний ресурс] / І. Крип'якевич. - К. : Наукова думка, 1984. - 176 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Монографія – результат багаторічних досліджень академіка АН УРСР І. П. Крип’якевича з історії Галицько-Волинської землі періоду Давньоруської держави та феодальної роздробленості. Розкрито умови формування Галицько-Волинського князівства, його адміністративно-територіальний поділ, соціально-економічні й політичні відносини, вклад у боротьбу проти експансії католицьких феодалів та навали кочівників-завойовників, показано дружні взаємовідносини Галицько-Волинської Русі з іншими давньоруськими землями, доведено безпідставність тверджень польської буржуазно-шовіністичної історіографії, що заперечувала східнослов’янський характер Галичини й Волині та прогресивну роль Київської Русі на цих землях. Для істориків, археологів, викладачів і студентів вузів, краєзнавців.



Кл.слова:
історія України -- медієвістика -- слов'янські землі

   Тип видання:   науково-популярне видання   
Категорія: Науки про Землю   
20.

Ясаманов, Николай Александрович.
Популярная палеогеография [Електронний ресурс] / Н. А. Ясаманов. - М. : Недра, 1985. - 136 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Автор рассказывает о достижениях палеогеографии — науки, изучающей физико-географические условия минувших геологических эпох. История Земли и жизни на ней, от самого образования планеты до современности; дрейф материков и новая глобальная тектоника; процессы горообразования и климат прошлых эпох — вот только некоторые из тем, которым посвящена эта увлекательная книга.



Кл.слова:
історія Землі -- геологічне дослідження
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського