Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (4)Автореферати дисертацій (37)Реферативна база даних (282)Книжкові видання та компакт-диски (318)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>K=ПЕРЕКАЗ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 30
Представлено документи з 1 до 20
...

   Тип видання:   хрестоматія   
1.

Демянчук, І.
Перекази старинного сьвіта [Електронний ресурс] / І. Демянчук. - Л. : Наукове Товариство ім. Т. Шевченка, 1908. - 60 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
піраміда Хеопса -- Семіраміда

   Тип видання:   художня література   
Категорія: Релігія   
2.


Пророцтва Арабської Цариці Михальди, котру звали також Сабою [Електронний ресурс]. - 2-е вид., перероб. і доп.. - Нью-Йорк : Українська Книгарня ім. Т. Шевченка, 1918

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Мова арабської літератури й освіченого суспільства, що зберігся до цих пір - це значною мірою стародавню мову північних арабів. Певною мірою споріднені йому "сайхадскіе" мови мешканців Аравійського Півдня були майже повністю витіснені арабською мовою і його діалектами до XI століття н. е..; власне літератури на них практично не збереглося. Монументальні написи (починаючи з кінця II тисячоліття до н. Е..) - Це в основному лише короткі повідомлення культового та історичного характеру. Вони говорять про "торговому царстві" Маин, таких "військових" царствах, як Саба або Хімйар, складному соціальному ладі, пишному культі. Деякі поетичні перекази півдня збереглися в обробці на арабською мовою - в Корані, в книгах історика - географа ал-Хамданія (? -945), коментувати "хімйарской касиди" Нашуана ал-Хімйарі (? -1177); мабуть ці перекази розповідали і частиною співали особливі оповідачі. Більш ранні записи (до VII ст.) Практично не збереглися; легенди сильно перероблені ісламом і з історією мають мало спільного.



Кл.слова:
релігійна література -- християнство -- Біблія

   Тип видання:   хрестоматія   
3.

Калинець, С.
Було, та мохом поросло [Електронний ресурс] : народні легенди і перекази / С. Калинець. - Л. : Селянська бібліотека, 1922. - 56 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Автор переказує у власній інтерпретації народні легенди і перекази.



Кл.слова:
легенда -- переказ

   Тип видання:   хрестоматія   
4.


Робін Гуд [Електронний ресурс] : переказ старовинних англійських народних балад : пер. с англ.. - К. : Веселка, 1969. - 214 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Це книжка про відважного розбійника Робіна Гуда, оборонця бідних і знедолених; про його вірних друзів, Маленького Джона, Пурпурового Вілла, мірошниченка Мача та інших вбраних у зелене вільних стрільців, несхибних лучників, що ніколи один одного в біді не кидали; про дівчину Маріан, що відшукала Робіна Гуда в шервудському лісі й заступилася за нього перед королевою; про те, як Робін Гуд подолав ноттінгемського шерифа, переміг сера Гая Гісборна і здобув багато інших сміливих звитяг.



Кл.слова:
Середньовіччя -- історія Європи -- феодалізм -- класична література -- пригоди

   Тип видання:   наукове видання   
Категорія: Науки про Землю   
5.

Кругляк, Ю. М.
Ім'я вашого міста [Електронний ресурс] / Ю. М. Кругляк. - К. : Наукова думка, 1978. - 153 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


З кожним роком ономастика набирає все більшої популярності: з'являється чимало наукових досліджень, частину топонімічного матеріалу вміщено в «Історії міст і сіл Української РСР». Публікації на цю тему нерідко можна побачити в журналах та газетах. Уже протягом десяти років під рубрикою «І села і міста друкує матеріали, зібрані письменником Юрієм Кругляком, громадсько-політичний тижневик Україна». Вони й лягли в основу цієї книжки. Тут за абеткою подаються коротенькі довідки про час заснування й походження назви міст і селищ міського типу Української РСР Поряд з науковими твердженнями одекуди викладено легенди й перекази, поширені в народі. Гадаємо, що це видання стане в пригоді науковцям, краєзнавцям, учителям, юним історикам та географам — усім, хто цікавиться історією рідного краю.



Кл.слова:
ономастика -- географія

   Тип видання:   художня література   
6.

Рабле, Ф.
Гаргантюа и Пантагрюель [Електронний ресурс] : роман / Ф. Рабле. - К. : Веселка, 1984. - 225 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Переказ для дітей веселих і героїчних історій з життя велетнів Гаргантюа і Пантагрюеля.



Кл.слова:
класична література -- адаптований виклад

   Тип видання:   наукове видання   
7.
 


Геродот із Галікарнасу
Скіфія. Найдавніший опис України з V століття перед Христом [Електронний ресурс] : пер. с давньогрецької / Геродот із Галікарнасу. - К. : Довіра, 1992. - 75 с.. - (Відродження)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Ви познайомитесь з поки що єдиним повним перекладом з давньогрецької на українську четвертої книги "Мельпомена" Геродотової "Історії в дев'яти книгах". Це перший опис Скіфії і народів, що її населяють, який дійшов до нас. Опис створений головним чином на розпитах знаючих осіб з числа грецьких колоністів (немає доказів, що Геродот побував у кримських і приазовських містах). Характеристику скіфських рік Геродот починає з Істра (Дунаю), що «тече через усю Європу, беручі початок в землі кельтів». Він вважає Істр найбільшою з відомих рік, до того ж завжди повноводною, влітку й взимку. Після Істра найбільша ріка — Бористен (Дніпро). Геродот правильно вказує, що тече вона з півночі, але нічого не говорить про дніпровські пороги, отже, не знає про них. «Біля моря Бористен — уже могутня ріка. Тут до нього приєднується Гіпаніс (Південний Буг), що впадає в той самий лиман». Геродот дав відомості про західні береги Чорного моря від устя Дністра до Босфору і більшої частини узбережжя Балканського півострова. У своїх описах Геродот переказує багато міфів про походження скіфського народу; у яких значна роль відводиться Гераклові. Опис Скіфії він закінчує розповіддю про шлюби скіфів з войовничими жінками з племені амазонок, чим і можна, на його думку, пояснити скіфський звичай, що полягє в тому, що дівчина не може вийти заміж, поки не уб'є ворога.



Кл.слова:
історія  -- Скіфія -- стародавня історія

   Тип видання:   наукове видання   
8.

Булашев, Г.
Український народ у своїх легендах, релігійних поглядах та віруваннях [Електронний ресурс] / Г. Булашев. - К. : Довіра, 1992. - 416 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Унікальне видання, що вперше з'явилось друком на початку ХХ ст., розповідає про духовні набутки українського народу - космогонію, міфологію, легенди і перекази про світотвір, про рослинний та тваринний світ, народну астрологію - загалом легенди від часів язичництва до початку минулого століття.



Кл.слова:
космогонія -- міфологія -- народна астрологія

   Тип видання:   науково-популярне видання   
9.
 


Влад, Марія.
Стрітеннє [Електронний ресурс] : книжка гуцульських звичаїв і вірувань / Марія Влад. - К. : Український письменник, 1992. - 227 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Хто такий гуцул? Це гонорова й волелюбна людина, яка може багато чого вибачити, але тільки не приниження власної гідності. Ключиком до розуміння духовного світу гуцулів слугує їх оригінальне глибокохристиянська міфологія А Стрітеннє — одно з найулюбленіших свят на Гуцульщині. Відома українська поетеса у першій своїй прозовій книжці вкладає у це слово набагато глибший зміст. Це своєрідна данина рідному краєві, що зумів зберегти свою праісторію спервовіку. Це книжка гуцульських звичаїв і вірувань, давніх легенд, казок, переказів, колядок, ворожінь тощо. Письменниця переконує читача в тому, що врешті-решт холод сучасних негараздів буде подолано всеперемагаючим теплом українського Відродження.



Кл.слова:
звичаї -- етнографія -- Гуцульщина

   Тип видання:   методичний посібник   
10.

Рак, И. В.
Мифы древнего египта [Електронний ресурс] / И. В. Рак. - СПб. : Петро-РИФ, 1993. - 270 с.. - (Древний восток: Религия. Мифология. Культура)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Системный свод древнеегипетских мифов и легенд в литературно-художественном пересказе продолжает традицию отечественных популярных изданий по наиболее значительным мифологиям Древнего мира — Греции и Рима, Двуречья, Китая, Индии. Текст богато иллюстрирован, снабжён развёрнутым пре­дисловием, научно-популярными комментариями, словарём-справочником и приложениями, где приводятся различные древ­неегипетские тексты в переводах М. Матье, М. Коростовцева, О. Павловой, А. Ахматовой. По ходу изложения даётся обзор гипотез и теорий, принятых в современной египтологии; автор предлагает также собственные толкования мифов. Книга предназначена для широкого круга читателей.



Кл.слова:
міф -- легенда -- переказ

   Тип видання:   хрестоматія   
11.


Героїчний епос українського народу [Електронний ресурс] : хрестоматія : навчальний посібник для студентів вузів / упоряд. О. М. Таланчук, Ф. С. Кислий. - К. : Либідь, 1993. - 432 с.

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Ця книга є першою хрестоматією, яка зібрала під однією обкладинкою твори епічного жанру : колядки, думи, історичні пісні, стрілецькі пісні, легенди, перекази, казки. Це дає можливість простежити шляхи зародження в українському фольклорі повної і правдивої історико-героїчної тематики.



Кл.слова:
колядка -- дума -- легенда -- переказ -- казка

   Тип видання:   енциклопедія   
12.


Зарубежная литература XX века [Електронний ресурс] : энциклопедическое издание : в 2 кн. / под ред. В. Новикова. - М. : Олимп : АСТ, 1997. - 1600 с.. - (Все шедевры мировой литературы в кратком изложении. Сюжеты и характеры)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В книгу вошли краткие пересказы наиболее значительных произведений зарубежной литературы XX века. Издание адресовано самому широкому читательскому кругу: ученикам старших классов, абитуриентам, студентам, учителям и преподавателям, а также тем, кто просто любит литературу, кому свод пересказов поможет в поисках увлекательного чтения и в составлении личных библиотек.



Кл.слова:
література -- стислий переказ -- сюжет -- персонаж

   Тип видання:   науково-популярне видання   
13.

Царик, З.
Село біля башти [Електронний ресурс] / З. Царик. - Л. : [б. в.], 1999. - 131 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Історико-краєзнавчий нарис про одне з сіл Львівщини - П'ятничани, що коло Бібрки. На основі архівних матеріалів, археологічних досліджень, переказів та спогадів відтворено суспільний розвиток села від давнини до сучасності.



Кл.слова:
нарис -- історія -- археологічне дослідження

   Тип видання:   монографія   
14.

Кайндль, Р. Ф.
Гуцули їх життя, звичаї та народні перекази [Електронний ресурс] / Р. Ф. Кайндль. - Чернівці : Молодий буковинець, 2000. - 208 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У монографії чернівецького етнографа австрійського походження Р.Ф. Кайндля (1866-1930) висвітлюються особливості матеріальної і духовної культури, звичаї і традиції, світоглядні уявлення та фольклор населення буковинської і частково галицької Гуцульщини. Книга, побачивши світ 1894 року німецькою мовою, була першим повним нарисом етнографії гуцулів з-над Черемошу. Її високо оцінили провідні українські народознавці: І. Франк», В. Гнатюк, В. Шухевич, М. Кордуба. Як пам’ятка наукової думки кінця XIX ст., монографія не втратила свого пізнавального значення й у наш час. Українською мовою книга Гуцули публікується вперше. Вона розрахована на етнографів, народознавців, істориків, учителів, усіх, хто прагне глибше пізнати традиційну культуру гуцульської гілки українського народу. Книга побачила світ при сприянні та підтримці народного депутата України Василя Михайловича Ткачука та Коломийської друкарні ім. Шухевича (голова М.М. Андрусяк).



Кл.слова:
фольклористика -- Гуцульщина -- етнографія

   Тип видання:   енциклопедія   
15.

Муравьёва, Т. В.
100 великих мифов и легенд [Електронний ресурс] / Т. В. Муравьёва. - М. : Вече, 2003. - 480 с.. - (100 великих)

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В книге представлены 100 наиболее известных мифов и легенд народов мира: это древние мифы шумеров и аккадцев, египтян и индейцев, греков и римлян, представлены индийская, китайская и японская мифология, библейские сказания и легенды средневековой Европы, а также былины, предания и сказания древней Руси. Кроме краткого пересказа их содержания, который по своей стилистике приближен к оригиналам, прослеживается процесс возникновения и развития, история изучения мифов и сказаний; а также их отражение в литературе и искусстве.



Кл.слова:
билина -- переказ -- сказання

   Тип видання:   наукове видання   
16.


Говірка села Машеве Чорнобильського району [Електронний ресурс] : в 4 ч.. - К. : Довіра : Центр захисту культурної спадщини від надзвичайних ситуацій, 2003-2005

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Ч. 1 : Бідношия Ю.І., Дика Л.В. Тексти. - 2003. - 456 с.

Ч. 2 : Воронич Г.В., Москаленко Л.А., Пономар Л.Г. Тексти. - 2003. - 607 с.

Ч. 3 : Бідношия Ю.І. Матеріали до Лексичного атласу української мови. - 2003. - 225 с.

Ч. 4 : Бідношия Ю.І. та ін. Матеріали до Поліського етнолінгвістичного атласу. - 2005. - 704 с.


Книга є частиною монографічного опису говірки та традиційної культури с. Машеве, мешканці якого після Чорнобильської катастрофи 1986 року були компактно переселені в с. Лукаші Баришівського р-ну Київської обл. У1997-2001 роках від переселенців старшого віку здійснено аудіозапис різнотематичних розповідей, а також пісень, замовлянь, переказів і зразків малих фольклорних жанрів. Тексти паспортизовано, подано у фонетичній транскрипції та паралельно у призначеній для нефілологів транслітерації. Представлені матеріали зберігають адекватний мовно-культурний образ втраченої частини Полісся. Праця орієнтована на мовознавців, етнологів, фольклористів, соціологів, а також широке коло читачів.



Кл.слова:
катастрофа -- Полісся -- традиційна культура

   Тип видання:   монографія   
17.

Яворницький, Д. І.
Запорожжя в залишках старовини і переказах народу [Електронний ресурс] : у 2 ч. / Д. І. Яворницький. - 3-є вид., випр. і доп.. - Д. : АРТ-Прес, 2005

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Ч. 1. - 312 с.

Ч. 2. - 496 с.


"Запорожжя в залишках старовини і переказах народу" - перша велика монографія видатного дослідника козацтва, історика, археолога, фольклориста, етнографа і культурно-громадського діяча Дмитра Івановича Яворницького (1855-1940). Новаторська для свого часу, народознавча за характером, ця книга яскраво демонструє широчінь наукових зацікавлень автора, його любов до України, її минулого. Видання 2005 року зроблене згідно виправлень Д. Яворницького. Є певні відмінності від видання 1888 року, причому при друці в 2005 році окремі досить значні частини зі старого видання вилучено, а деякі додано. Так, в новому виданні відсутній досить значний за обсягом текст, у якому автор висловлює свої припущення про етимологію слова "козак" і наводить багато тверджень інших авторів про його походження. У книзі автор описує природні та історичні умови, в яких виникло явище Запорожжя, дуже яскраво описує Дніпрові пороги, розповідає про свої зустрічі із "дідами", місцевими старожилами, які розповідають часом фантастичні, часом реальні історії про запорожців. Крім самих історій, автор дуже цікаво передає само спілкування з місцевими жителями, видно особливості українського сільського побуту. Книга є науковим дослідженням, але разом із цим написана живою простою мовою, легка у читанні, і як на мене, буде дуже цікава всім кого цікавить подібна тематика.



Кл.слова:
козацтво -- історія -- етнографія

   Тип видання:   хрестоматія   
18.

Волосевич, О. А.
Історія України в казках та легендах [Електронний ресурс] / О. А. Волосевич. - Л. : [б. в.], 2005. - 287 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Історія України від слов’янський племен до ХХ ст. постає в народних казках, легендах, переказах та їх авторських переспівах. З другої частини книги - “Історія України в іменах та подіях - допитлива дитина здобуде історично-наукову інформацію



Кл.слова:
казка -- легенда

   Тип видання:   науково-популярне видання   
19.

Townsend, Alan.
Making a Living in Europe [Electronic resource] : human geographies of economic change / Alan Townsend. - New York : Routledge, 2005. - 277 p
Переклад назви: Заробляючи на життя в Європі: антропологічна географія економічних змін

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Will 'making a Living' remain a dream for the deprived and excluded? Jobs are one of Europe's most important problems. Employment provides the basic means of distributing wealth in society, in providing for families, and ensuring pensions for the elderly. Yet unemployment, and increasingly 'non-employment', continues at near record levels in the European Union. Making a Living in Europe shows how the culture of work has been transformed in the industrialised nations of the EU. Exploring the relationship between employment change, society and economic restructuring, the shift toward 'flexible' work for women in services, away from traditional industrial jobs for men, is demonstrated within three key sectors: business services, retailing and tourism. The outcome of change is discussed in terms of shifts of people and jobs from urban to rural areas. Europe must be understood in the context of the new Europe, of change in the USA and of global change. Drawing on examples from UK and European Regions and USA, the author challenges long-standing assumptions about changes in economy and society and highlights the need for stronger local and European policies to reduce inequality at large and contribute positively to local people's struggles to make a living in Europe.



Кл.слова:
мікроекономіка -- заробітчанство -- трудова міграція -- грошові перекази

   Тип видання:   науково-популярне видання   
20.

Хартленд, Э.
Легенды старой Англии [Електронний ресурс] / Э. Хартленд. - М. : Центрполиграф, 2007. - 222 с.

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В собрании Эдвина Хартленда представлены саги, предания, легенды и сказки старой Англии. Мир волшебных прелестных и безобразных созданий, взаимодействуя с миром людей, порождает немыслимо парадоксальную смесь острого гротеска, нежной чувствительности и леденящего душу ужаса. Великаны и карлики, эльфы и демоны, простые горожане и спесивые короли разыгрывают вечную драму мудрости и глупости, добра и зла, милосердия и жестокости. На зеленых холмах, в живописных деревенских домиках, в блистательных залах старинных замков, у пылающего камина льются чарующие воображение и слух предания...



Кл.слова:
сага -- переказ -- казка
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського