Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (3)Книжкові видання та компакт-диски (5)
Пошуковий запит: (<.>K=КОСМОГОНІЯ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 14
Представлено документи з 1 до 14

   Тип видання:   наукове видання   
1.

Хокинг, С.
Мир в ореховой скорлупке [Електронний ресурс] : пер. англ. / С. Хокинг. - СПб. : Амфора, 2007. - 218 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Один из самых известных физиков-теоретиков нашего времени, Стивен Хокинг, возвращается с новой, блестяще иллюстрированной научно-популярной книгой о происхождении Вселенной и природе пространства и времени.



Кл.слова:
всесвіт -- космогонія

   Тип видання:   монографія   
2.

Фолсом, К.
Происхождение жизни: маленький теплый водоем [Електронний ресурс] : пер. с англ. / К. Фолсом. - М. : Мир, 1982. - 160 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В монографии известного американского ученого рассмотрены основные положения космогонии и космохимии, эволюция газовой оболочки Земли, абиогенный синтез сложных органических молекул, формирование обособленных агрегатов макромолекул, значение естественного отбора в становлении и развитии жизни, основные данные о биохимических свойствах современной живой клетки. Для биологов всех специальностей, геологов, палеонтологов, физиков, химиков, астрономов, философов, историков науки, для преподавателей высшей и средней школы.



Кл.слова:
космогонія -- космохімія -- природний відбір

   Тип видання:   довідник   
Категорія: Релігія   
3.

Гаврилов, Д. А.
Боги славян [Електронний ресурс] : язычество. Традиция / Д. А. Гаврилов, А. Е. Наговицын. - М. : Рефл-Бук, 2002. - 464 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В книге приводятся обширные сведения о славянских богах. Подробно рассмотрена космогония древних славян и ее связи с другими мировыми космогониями, в частности, с индоевропейской. Прослежено взаимовлияние славянской языческой традиции и христианства. Книга написана популярно и увлекательно, содержит много редких иллюстраций и, несомненно, представляет интерес как для специалистов, так и для широкого круга читателей.



Кл.слова:
поганство -- слов'яни -- космогонія

   Тип видання:   життєпис   
4.

Асмус, В. Ф.
Иммануил Кант [Електронний ресурс] / В. Ф. Асмус. - М. : Наука, 1973. - 539 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Кант — великое имя в истории мировой культуры, в истории не только немецкого народа, но и всего человечества. Он был новатором и в области науки и в области философии. Он не только творец великой космогонической гипотезы, провозгласившей, что наша Вселенная есть развивающаяся Вселенная, что наша Земля имеет историю во времени. В философии он был возобновителем и даже зачинателем диалектики. Именно с Канта ведет начало течение диалектического идеализма, представленное великими именами не только Канта, но и Фихте, Шеллинга и Гегеля. Вот почему наступающая годовщина (250 лет со дня рождения) будет широко отмечаться во всем мире всем прогрессивным человечеством. Откликом на это событие является предлагаемая читателю книга. Она характеризует все основные аспекты философии Канта, В ней рассматриваются и естественнонаучные результаты деятельности Канта (космология и космогония, догадка о существовании, кроме нашей Галактики, внешних галактик, учение о вековом влиянии приливного трения на скорость суточного вращения Земли), и основные разделы его философии: теория познания, этика, учение о целесообразности в органической природе и эстетика. Большая часть этих вопросов была освещена в ряде моих историко-философских работ, в частности, в книге «Диалектика Канта». Работы эти в целом охватывали важнейшие аспекты философии Канта. Но в них не было главы, которая характеризовала бы своеобразие кантовского идеализма и соответственно определяла бы место и значение Канта в истории идеализма. Для настоящего издания я написал такую главу или раздел — «Трансцендентальный идеализм и трансцендентальный метод» и таким образом характеристика и оценка философии Канта приобрели законченность и полноту, необходимые для монографии о философе. Я опустил содержащийся в моей книге «Диалектика Канта» разбор «общей» логики Канта, но зато ввел разбор его «трансцендентальной логики», столь необходимый для рассмотрения места Канта в истории диалектики.



Кл.слова:
космогонія -- діалектика -- матеріалізм

   Тип видання:   наукове видання   
5.

Булашев, Г.
Український народ у своїх легендах, релігійних поглядах та віруваннях [Електронний ресурс] / Г. Булашев. - К. : Довіра, 1992. - 416 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Унікальне видання, що вперше з'явилось друком на початку ХХ ст., розповідає про духовні набутки українського народу - космогонію, міфологію, легенди і перекази про світотвір, про рослинний та тваринний світ, народну астрологію - загалом легенди від часів язичництва до початку минулого століття.



Кл.слова:
космогонія -- міфологія -- народна астрологія

   Тип видання:   підручник   
6.

Лаплас, П. С.
Изложение системы мира [Електронний ресурс] / П. С. Лаплас. - Ленинград : Наука, 1982. - 376 с.. - (Классики науки)

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В этой книге П. С. Лаплас знаменитый французский математик и астроном (1749-1827) в популярной форме излагает содержание своего фундаментального труда пятитомного "Трактата по небесной механике" и на основе закона всемирного тяготения объясняет все наблюдаемые движения планет и спутников солнечной системы. В конце он приводит свою космогоническую гипотезу и дает очерк истории астрономии.



Кл.слова:
космогонія -- астрономія

   Тип видання:   наукове видання   
7.

Лурье, С. Я.
Демокрит [Електронний ресурс] : тексты, перевод, исследования / С. Я. Лурье. - Ленинград : Наука, 1970. - 664 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Настоящая книга представляет собой комментированное собрание отрывков, восходящих к сочинениям древнегреческого философа Демокрита, и свидетельств о нем. До нас не дошло ни одно из сочинений величайшего материалиста древности. Фрагменты его сочинений сохранились только в виде цитат и переложений у античных и средневековых авторов.



Кл.слова:
математика -- психологія -- космогонія

   Тип видання:   наукове видання   
Категорія: Релігія   
8.


Українці [Електронний ресурс] : народні вірування, повір'я, демонологія / упор. А. П. Пономарьов, Т. В. Косміна, О. О. Боряк. - 2-ге вид.. - К. : Либідь, 1991. - 640 с.. - (Пам'ятки історичної думки України)

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


3бipкa знайомить із класичними зразками української етнографічної спадщини, які довгий час були вилучені з нашого духовного життя.



Кл.слова:
анімізм -- фетишизм -- релігійна свідомість -- космогонія

   Тип видання:   словник   
9.

Хобзей, Наталя.
Гуцульська міфологія [Електронний ресурс] : етнолінгвістичний словник / Н. Хобзей ; Ін-т українознавства ім. І. Крип'якевича Національної академії наук України. - Л. : [б. в.], 2002. - 216 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Словник гуцульської міфологічної лексики представляє не тільки мовний образ гуцульських говірок, але й особливості світосприймання і багатство духовного світу їхніх носіїв. Видання адресоване спеціалістам-філологам, культурологам, широкому колу читачів, яких цікавить українська мова та традиційна духовна культура українців.



Кл.слова:
світогляд -- космогонія -- демонологія

   Тип видання:   навчальний посібник   
Категорія: Астрономія   
10.

Андрієвський, С. М.
Курс загальної астрономії [Електронний ресурс] : навчальний посібник / С. М. Андрієвський, І. А. Климишин. - О. : Астропринт, 2007. - 480 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У пропонованому навчальному посібнику автори намагалися висвітлити основні досягнення у пізнанні Всесвіту. Значну увагу приділено сучасним результатм експериментальних і теоретичних досліджень ближнього і далекого Космосу. Навчальний посібний значною мірою базується на "Астрономії" (1994 р.) І.А.Климишина, вдала структура якого була збережена у цій книзі. За останні роки наука сягнула нових рубежів, з'явилися нові дані про світ зір і галактик. планет і міжпланетного середовища. Вони й були прйняті до уваги при роботі над цим навчальним посібником, який автори адресують студентам університетів та інших ВНЗ, а також учителям шкіл і гімназій.



Кл.слова:
космогонія -- космологія -- астрофізика -- небесна механіка

   Тип видання:   наукове видання   
Категорія: Релігія   
11.

Элиаде, Мирча.
Избранные сочинения [Електронний ресурс] : миф о вечном возвращении; Образы и символы; Священное и мирское : пер. с фр. / М. Элиаде. - Москва : Ладомир, 2000. - 414 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В предлагаемом томе трудов М. Элиаде собраны три работы, объединенные общей темой. Во многом перекликаясь с проблематикой предыдущих книг, «Миф о вечном возвращении» говорит об архаическом восприятии времени как ряда повторяющихся больших и малых циклов, отмеченных сакральными событиями сотворения, гибели и возрождения Мира. С архетипом Времени связаны космогонические представления, включающие восприятие пространства как структурно размеченного целого с выделенным в нем Центром. Циклическому времени мифа противостоит время историческое и возникающие вместе с ним проблемы судьбы, личности, веры, названные автором «ужасом истории». Образы Мира и Центра, Времени и Истории, ритуалы «сожжения времени» и «вязания узлов» рассматриваются в работе «Образы и символы» в основном на материале Древнего Востока. «Священное и мирское» продолжает и отчасти обобщает обе эти темы.



Кл.слова:
культурологія -- міфологія -- архетипи -- космогонія -- орієнталізм

   Тип видання:   монографія   
12.

Куєвда, Володимир.
Міфологічні джерела української етнокультурної моделі: психологічний аспект [Електронний ресурс] : монографія / В. Куєвда ; Інститут психології ім. Г. С. Костюка АПН України, Донецьке відділення Наукового товариства ім. Шевченка, Український культурологічний центр. - Донецьк : [б. в.], 2007. - 264 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У книзі на широкому фактичному матеріалі розглядається психологічна природа міфологічних джерел становлення української етнокультурної моделі. Методами історико-психологічного, порівняльного аналізу розкриваються важливі аспекти міфологічних образів та особливості їхнього опредмечення як основи традиційної символіки. З’ясовано несподівані кореляти між міфологічними відомостями та сучасними науковими уявленнями про світотворчі процеси. Викладаються провідні тенденції формування моделей поведінки, життєвих настановлень, ціннісних орієнтацій міфологічного походження. Розрахована на фахівців у галузі історичної та етнічної психології, педагогів, студентів, усіх, хто цікавиться таємницями походження та психологічною сутністю української культури.



Кл.слова:
архетипи -- ментальність -- космогонія -- орнаментика -- оберегова матриця -- календарні свята

   Тип видання:   науково-популярне видання   
13.
 


Хокинг, Стивен.
Мир в ореховой скорлупке [Електронний ресурс] / Стивен Хокинг. - Санкт-Петербург : Амфора, 2013. - 224 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга Стивена Хокинга "Краткая история времени", побившая рекорды продаж, познакомила читателей во всём мире с идеями этого блестящего физика-теоретика. И вот новая сенсация: Хокинг возвращается! Великолепно иллюстрированное продолжение - "Мир в ореховой скорлупке" - раскрывает суть научных открытий, которые были сделаны после выхода в свет его первой, широко признанной книги. Один из самых блестящих учёных нашего времени, известный не только смелостью своих идей, но также ясностью и остроумием их выражения, Хокинг увлекает нас к переднему краю исследований, где правда кажется причудливее вымысла, чтобы объяснить простыми словами принципы, которые управляют Вселенной.



Кл.слова:
квантова фізика -- космогонія -- природа часопростору

   Тип видання:   наукове видання   
14.
 


Лукреций, Тит Кар.
О природе вещей [Електронний ресурс] / Тит Лукреций Кар. - Москва : Художественная литература, 1983. - 384 с.. - (Библиотека античной литературы)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В знаменитом произведении римский поэт Тит Лукреций Кар (I в. до н. э. ) в поэтической форме излагает свое материалистическое мировоззрение.



Кл.слова:
антична філософія -- матеріалізм -- атомізм -- космогонія
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського