Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (67)Тематичний інтернет-навігатор (12)Автореферати дисертацій (627)Реферативна база даних (5338)Книжкові видання та компакт-диски (2393)Журнали та продовжувані видання (386)
Пошуковий запит: (<.>K=ПОЛЬСЬК$<.>+<.>K=УКРАЇНСЬКЕ$<.>+<.>K=ЗАМИРЕНН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 254
Представлено документи з 1 до 20
...

   Тип видання:   монографія   
1.

Кралюк, П. М.
Ян Лятос: ренесансна філософія та наука на українських землях [Електронний ресурс] / П. М. Кралюк, М. М. Якубович. - Острог : Вид-во Національного ун-ту "Острозька академія", 2011. - 144 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Презентоване видання – перша в українській та зарубжній науці монографія, присвячена творчості польсько-українського вченого Яна Лятоса (1539 – 1608 рр.) – найбільш послідовного критика календарної реформи папи Григорія ХІІІ. Емігрувавши в 1597 році до Острога, Ян Лятос продовжував роботу над астрономічними, астрологічними та математичними дослідженнями, які викликали резонанс у Речі Посполитій та далеко за її межами. У монографії висвітлено специфіку наукових поглядів Яна Лятоса, простежено їхній зв’язок із творчим доробком інших ренесансних авторів. У якості додатку представлено критичне видання та переклад твору “Прогностикон” (1594 р.). Видання орієнтоване на науковців, богословів, викладачів, студентів, а також усіх, хто цікавиться визначними здобутками українського Ренесансу.



Кл.слова:
видатна людина -- вчений -- астрономія -- математичне дослідження

   Тип видання:   наукове видання   
2.

Возняк, М.
Як пробудилося українське народне життя в Галичинi за Австрії [Електронний ресурс] / М. Возняк. - Л. : Новий Час, 1924. - 180 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга присвячена розвитку українського національного руху в Галичині у 1-ій пол. 19 ст.



Кл.слова:
Україна -- історія -- національно-визвольна боротьба -- самоідентифікація -- міжнародні відносини

   Тип видання:   аналітична доповідь   
3.


Щорічна доповідь Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини про стан дотримання прав і свобод людини і громадянина [Електронний ресурс] : офіційне видання / ред. О. Кузьміна. - Київ : [б. в.], 2014. - 552 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 4.37 Мб


З огляду на масштаб порушень прав людини у листопаді 2013 – лютому 2014 р. перші результати провадження щодо порушень прав людини, здійсненого Уповноваженим у тісній співпраці з громадськими активістами та правозахисниками, ґрунтовно викладені у Спеціальній доповіді Уповноваженого, оприлюдненій 28 лютого 2014 р. Наразі провадження триває, спільно з представниками інститутів громадянського суспільства здійснюється збір доказів та зафіксованих порушень прав людини у цей трагічний період. Українське суспільство та міжнародна спільнота очікують прозорого й ефективного розслідування порушень прав тисяч учасників протестних акцій. Відтак, у рамках наданого мені мандата на здійснення парламентського контролю за дотриманням прав і свобод людини я докладу всіх зусиль, аби розслідування, які проводять правоохоронні органи, були ефективними та нарешті дали відповідь на питання, хто саме має понести відповідальність за людські жертви та скалічені долі. 2013-й, який залишиться у пам’яті багатьох поколінь як рік масових протестних акцій і пов’язаних із цим кричущих порушень прав людини, у діяльності Уповноваженого також позначений розв’язанням цілого спектра інших важливих питань у сфері захисту прав людини. Значні зусилля були спрямовані й на подальше інституційне зміцнення Секретаріату Уповноваженого та на реалізацію амбітних завдань, які ми поставили перед собою у Стратегічному плані діяльності Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини на 2013–2017 рр.



Кл.слова:
права людини -- громадські активісти -- акції протесту -- міліцейське свавілля

   Тип видання:   художня література   
4.

Пшимановсьний, Януш.
Чотири танкісти і пес [Електронний ресурс] : повість : пер. з пол. / Януш Пшимановсьний. - К. : Молодь, 1975. - 500 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Служили у Війську Польському четверо друзів, четверо танкістів: поляки — Янек, що завжди влучав у ціль, Густлік, який гнув пальцями сталеві цвяхи, грузин Григорій — чудовий водій і українець Василь — командир танка. П’ятим був Шарик — пес танкової бригади; а шостим — танк Т-34, названий «Рудим» на честь санітарки з волоссям капітанового кольору. Про їхні пригоди розповідає ця книжка. Друга частина повісті українською мовою виходить уперше.



Кл.слова:
література -- повість

   Тип видання:   художня література   
5.

Шульц, Бруно.
Цинамонові крамниці та всі інші оповідання [Електронний ресурс] : в перекладі Юрія Андруховича / Бруно Шульц. - Київ : А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2012. - 384 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Бруно Шульц — один із найвидатніших письменників XX століття. Він народився в Дрогобичі, писав польською мовою, а його посмертна слава спричинилася до змагання кількох країн за право вважати його «своїм». Це перший повний переклад творів Бруно Шульца на українську мову. Здійснив його один із найзнаковіших сучасних письменників Юрій Андрухович



Кл.слова:
новелістика -- екзистенційна проза -- українська літера утра

   Тип видання:   наукове видання   
6.

Жолтовський, Павло Миколайович.
Художнє життя на Україні в XVI—XVIII ст. [Електронний ресурс] / П. М. Жолтовський ; Академія наук Української РСР, Музей етнографії та художнього промислу. - К. : Наукова думка, 1983. - 180 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Важливе значення для пізнання духовної атмосфери, в якій розвивалося українське мистецтво, має вивчення еволюції естетичної думки на Україні в такі складні для становлення та розвитку культури українського народу часи, якими були XVII і XVIII ст. Зміст цього процесу полягав у поступовому відмиранні середньовічних естетичних понять, народженні нового світосприйняття з його реалістичними тенденціями. Істотне місце в практичному осмисленні естетичних філософських та етичних понять посідає емблематично-символічна образотворчість, яка є наочним виявом не лише естетичної свідомості, а й усього комплексу духовної культури епохи. Тут широко використовувалась міфологія, література та мистецтво античного світу, образи християнського середньовіччя, фольклорні мотиви.



Кл.слова:
українське мистецтво -- естетика

   Тип видання:   наукове видання   
7.

Гваньїні, Олександр.
Хроніка європейської Сарматії [Електронний ресурс] : пер. з пол. / Олександр Гваньїні. - К. : Києво-Могилянська академія, 2007. - 1006 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


"Хроніка європейської Сарматії" італо-польського історика XVI–XVII ст. Олександра Гваньїні (1538–1614) є надзвичайно цінною й популярною пам’яткою європейської історіографії, яка активно поширювалася і використовувалася в Україні в XVI–XVIII ст. Ця книга неодноразово видавалася різними європейськими мовами, а її найновіше видання (у польському перекладі) побачило світ у Кракові 1611 р. «Хроніка» Гваньїні складається з 10 книг-частин, кожна з яких присвячена конкретній державі або регіону, висвітлює їх військово-політичну та релігійно-культурну історію. Найбільшу увагу приділено Центральній та Східній Європі (Україна, Білорусь, Росія, Польща, Литва, Молдова та ін.), дещо меншу – Західній Європі (Австрія та Німеччина, Швейцарія, Скандинавія тощо), а також Близькому Сходу. І не випадково саме за цією «Хронікою» вчився Богдан Хмельницький, не випадково вона справила такий потужний вплив на українське, російське, білоруське літописання. «Хроніка» Гваньїні написана легко, читається і нині з величезним інтересом та містить багато ілюстрацій. Видання окремою книгою у перекладі українською мовою «Хроніки» Гваньїні – цінного історичного джерела, літературної та історіографічної пам’ятки без сумніву стане вагомою подією у науковому та культурному житті сучасної України. Це видання розраховане не тільки на науковців, а й на викладачів вищої та середньої школи, широке коло любителів історії.



Кл.слова:
європейська історіографія

   Тип видання:   науково-популярне видання   
8.
 


Сас, П. M.
Хотинська війна 1621 року [Електронний ресурс] / П. M. Сас. - К. : Інститут історії України НАН України, 2011. - 522 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Темою цієї книги є грандіозний для XVII ст. воєнний конфлікт – Хотинська війна 1621 р. між Османською імперією та Річчю Посполитою. На основі історичних джерел окреслено політичні фактори, що спричинили Цецорську битву 1620 р., а також висвітлено її перебіг. Приділено увагу польсько-запорозьким відносинам у контексті підготовки до турецької війни. Розглянуто структуру та чисельність османської армії, польсько-литовських сил, а також війська запорозьких козаків. Встановлено дату початку Хотинської війни, докладно висвітлено як морську фазу цієї війни, так і її сухопутні воєнні дії, насамперед ті, що розгорнулися восени 1621 р. під Хотином. Вивчено особливості поля Хотинської битви, спорудження мостів через Дністер та способи виживання вояків в умовах облоги. Розглянуто питання воєнної тактики сил турецького султана Османа II, польсько-литовської армії під командуванням Я.-К. Ходкевича та С. Любомирського, запорожців на чолі з гетьманами Я. Бородавкою і П. Конашевичем-Сагайдачним. Детально висвітлено перебіг турецько-польських переговорів та укладення Хотинського миру. Для науковців, викладачів, студентів, усіх, хто цікавиться історією.



Кл.слова:
Османська імперія -- Річ Посполита -- запорозьке козацтво

   Тип видання:   методичний посібник   
9.

Грабянка, Г.
Хотинська війна (1621 р.) [Електронний ресурс] / Г. Грабянка, С. Величко, Й. Мюллер. - К. : Центр пам'яткознавства Академії наук України та Українського товариства охорони пам'ток історії та культури, 1991. - 240 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Науково популярне видання висвітлює історію однієї з найбільших битв періоду середньовіччя Хотинської війни 1621 року, в якій українські козацькі й польські війська завдали нечуваної поразки величезній армії Османської імперії. У цій війні невмирущої слави зажив видатний син українського народу, славетний полководець і державний діяч гетьман Петро Конашевич-Сагайдачний. Книга включає фрагменти опису подій Хотинської війни козацькими літописцями Г.Грабянкою, С.Величком, німецьким дослідником Й.Мюллером, відомими українськими істориками М.Грушевським, Д.Яворницьким, В.Голобуцьким, а також М.Алекберлі та іншими.



Кл.слова:
війна -- історія

   Тип видання:   науково-популярне видання   
10.

Безпечний, М. Г.
Хотів: з давніх давен і до сьогодення [Електронний ресурс] / М. Г. Безпечний, В. К. Хільчевський, Л. М. Лупеха. - Київ : ДІА, 2009. - 108 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 5.06 Мб


У книзі викладені краєзнавчі дослідження про село Хотів Києво-Святошинського району Київської області, яке розташоване поблизу південно-західних околиць Києва. Вміщені дані про природні умови ґрунти, ландшафти, кліматична характеристика, гідрографія. Наведено історичний нарис з давніх часів (скіфське городище VI-V ст. до н.е.), часів польсько-литовської доби та російської імперії (приналежність села Києво-Печерській лаврі, Казенній палаті), радянського періоду і до часів незалежності України. Наведено положення про герб Хотова. Наведено перелік жителів, які загинули в часи Великої Вітчизняної війни 1941 — 1945 pp. Вміщено інформацію про відомих земляків.



Кл.слова:
етнографія -- краєзнавство -- регіональна історія

   Тип видання:   художня література   
11.
 


Чемерис, Валентин.
Фортеця на Борисфені [Електронний ресурс] / Валентин Чемерис. - Х. : Фолио, 2008. - 434 с.. - (Історія України в романах)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Роман «Фортеця на Борисфені» присвячено досить невеликому проміжку часу в українській історії. Невеликому, але дуже важливому, який став предтечею Великої Визвольної війни під проводом Богдана Хмельницького. Події починаються з літа 1635 року, коли запорожці на чолі з гетьманом Іваном Сулимою зруйнували Кодацьку фортецю на Дніпрі, і закінчуються Кумейківською битвою, під час якої українці гідно боронили свою честь та землю від польської шляхти, і тільки зрада не дала їм можливості перемогти…



Кл.слова:
історична проза -- роман

   Тип видання:   художня література   
12.
 


Ґомбрович, Вітольд.
Фердидурке [Електронний ресурс] / Вітольд Ґомбрович. - К. : Основи, 2002. - 329 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Роман «Фердидурке» видатного польського письменника Вітольда Ґомбровича (1904—1969) — іскрометна й захоплююча мандрівка у світ людських стереотипів,— на думку більшості критиків, є центральним твором польської літератури XX століття. Провокативно-аванґардистський, балаганно-кабаретовий, пародійно-ґротесковий, іронічно-скептичний, стилістично-розмаїтий, цей твір демонструє вічну дисгармонію існування людини, котра повсякчас перебуває в пошуках власної автентичної форми. Тридцятилітній письменник-початківець перетворюється на школяра, страждає, закохується, сміється, розчаровується, кпить, потерпає і втікає, втікає. Втікає від людей і від себе самого.



Кл.слова:
польська література -- ґротескний роман

   Тип видання:   монографія   
13.

Перепічка, Є. В.
Феномен Степана Бандери [Електронний ресурс] / Є. В. Перепічка. - Л. : Сполом, 2008. - 736 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Монографія розпочинається з детальної, багатої на документалістику (посилання на 147 документів та книжок), біографії родини Бандери. До речі, це прізвище, що в перекладі з іспанської означає «прапор», визначило долю одного зі славетних синів цієї родини, який очолив боротьбу українського народу за волю. Книжка розширює обрії нашої обізнаності з національно-визвольним рухом під проводом С. Бандери. Він перед Другою світовою війною розробив концепцію боротьби українського народу проти всіх поневолювачів: польського, комуно-московського та фашистського режимів на території України; першим дослідив, що гітлеризм та комунізм мають одне профашистське коріння. Також проаналізовано білі плями історії двох гілок ОУН — мельниківської та бандерівської.



Кл.слова:
СРСР -- Україна -- ОУН-УПА -- Друга світова війна

   Тип видання:   підручник   
14.

Karolak, Stanisław.
Учебник польского языка [Електронний ресурс] / Stanisław Karolak, Danuta Wasilewska. - Warszawa : Wiedza Powszechna, 1977. - 570 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Настоящий учебник предназначен для желающих самостоятельно заниматься польским языком. Главный упор сделан на разговорный язык, что и обусловило в основном бытовую тематику предлагаемых текстов. Авторы стремились поставить своих "героев" в различные повседневные ситуации, чтобы таким образом ознакомить учащихся со словами, выражениями и оборотами, которыми обычно пользуются в подобных ситуациях. Задачей настоящей книги является ознакомление изучающих польский язык с основными законами и правилами польской грамматики, с наиболее употребительными в разговорной речи словами и оборотами, с достаточным количеством слов, чтобы учащиеся, проработав материал учебника, могли активно овладеть навыками разговорной речи.



Кл.слова:
польська мова

   Тип видання:   словник   
15.


Українсько-польський, польсько-український словник [Електронний ресурс] / уклад. М. Юрковський, В. Назарук. - К. : Школа, 2003. - 934 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Словник виходить в світ у час пожвавлених взіємних контактів між Польшею та Україною і галузі політики, економіки, торгівлі, науки та культури, а особливо туризму. Словник має полегшити як українцям, так і полякам контакти у вищезгаданих галузях. Він може допомогти викладачам та молоді у польському середовищі та польської мови в українському середовищі , а також усім шанувальникам обох мов.



Кл.слова:
мовознавство -- польська мова

   Тип видання:   словник   
16.


Українсько-польський тематичний словник жестової мови (для батьків та дітей) [Електронний ресурс] / О. В. Бойчук [та ін.]. - Х. : Прапор, 2009. - 88 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Словник містить загальновживані жести, необхідні для спілкування між людьми з вадами слуху. Опис рухів рук і зображення на фото допоможуть таким людям розширити свій словниковий запас як українською, так і польською мовою. Опанування цими жестовими мовами сприятиме всебічному розвитку їхньої духовності та культури. Розрахований на осіб, які мають вади слуху та бажають спілкуватися з такими ж особами України та Польші. Словарь содержит общеупотребительные жесты, необходимые в общении людей с проблемами слуха. Описание движения рук и изображение на фото помогут таким людям расширить свой словарный запас украинского и польского языков. Овладение этими жестовыми языками способствует всестороннему развитию их духовности и культуры. Рассчитан на людей с проблемами слуха, которые желают общаться с такими же людьми в Украине и в Польше.



Кл.слова:
жести -- жестикуляція

   Тип видання:   словник   
17.
 



Українсько-польський розмовник [Електронний ресурс] / заг. ред. В. М. Русанівського. - Вид. 2-ге, стереотип., виправ.. - Київ ; Ірпінь : Перун, 2011. - 336 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


«Українсько-польський розмовник» виходить друком у зв’язку з пожвавленням культурно-економічних зв’язків між Україною та Польщею. До кожної розмовної теми підібрано тексти-діалоги, словничок та реєстр типових зворотів. Представлені в кінці розмовника зразки ділових паперів стануть у пригоді при написанні офіційних листів, заяв, анкет тощо. Видання призначене для учнів загальноосвітніх шкіл, студентів, викладачів, туристів, ділових людей. Воно буде корисним як для тих, хто володіє польською мовою на достатньому рівні, так і для тих, хто лише починає опановувати її. Розмовником можна послугуватись і як практичним посібником на заняттях з польської мови.



Кл.слова:
польська мова -- розмовна лексика

   Тип видання:   наукове видання   
18.

Литвин, М.
Українсько-польська війна 1918-1919 рр. [Електронний ресурс] / М. Литвин. - Л. : Інститут українознавства НАНУ, 1998. - 488 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Розглянуто передумови, хід і найважливіші наслідки українсько-польської війни 1918-1919 рр. Відзначено національно-визвольний характер війни для галицьких українців та її етапи. Проаналізовано військове будівництво Західно-Української Народної Республіки, організацію Галицької Армії та Армії Української Народної Республіки на Холмсько-Волинському фронті, формування Галицького фронту Збройних сил Польщі. Показано місце ЗУНР в експансіоністських планах Другої Речі Посполитої, країн Антанти, США, Росії, Чехословаччини, Румунії та Угорщини. Несприятлива зовнішньополітична ситуація, необхідність українців боротися кількома фронтами проти агресорів стали головними причинами втрати незалежності і територіальної цілісності України.



Кл.слова:
національно-визвольний рух -- армія -- Галичина

   Тип видання:   науково-популярне видання   
19.
 


Литвин, Микола.
Українсько-польська війна 1918-1919 рр. [Електронний ресурс] / Микола Литвин ; Інститут українознавства імені І. Крип’якевича НАН України. - Л. : [б. в.], 1998. - 486 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У книзі розглядається основні етапи Українсько-Польської війни у листопаді 1918 - липні 1919 рр., хід бойових дій на Галицькому і Волинсько-Холмському фронтах; аналізується військове будівництво ЗУНР, організація УГА і Війська Польського, діяльність військово-дипломатичних місій у Східній Галичини. Показано вплив геополітичної ситуації у Центрально-Східній Європі на хід і результати Українсько-Польської війни. Вперше залучено до наукового обліку неопубліковані документи з архівів України, Польщі, Чехії. Книга розрахована на істориків, політологів, дипломатів, військових, краєзнавців, та усіх хто цікавиться історією України XX ст.



Кл.слова:
ЗУНР -- етнічна політика -- збройні конфлікти -- історія України

   Тип видання:   наукове видання   
20.

Офіцинський, Р.
Українсько-польські стосунки у дистрикті Галичина [Електронний ресурс] / Р. Офіцинський, Л. Хаврак. - Ужгород : Ужгородський нац. ун-т, 2002. - 89 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У пропонованому дослідженні висвітлено діяльність у 1941–1944 рр. на галицьких теренах основних українських і польських політичних сил (ОУН, УЦК, Делегатура уряду) та військових організацій (УНС, УПА, АК, селянські батальйони), показано хід українсько-польських перемовин під впливом німецького і радянського факторів. На тлі історії дивізії “Галичина” розглядаються найбільш дискусійні питання, котрі й нині мають поважний резонанс.



Кл.слова:
ОУН -- УПА -- Друга світова війна
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського