Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (106)Тематичний інтернет-навігатор (3)Автореферати дисертацій (7219)Реферативна база даних (37499)Книжкові видання та компакт-диски (832)Журнали та продовжувані видання (6)
Пошуковий запит: (<.>K=ПОНЯТТ$<.>+<.>K=МІФУ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 276
Представлено документи з 1 до 20
...

   Тип видання:   науково-популярне видання   
1.
 


І-с, В.
Імперіялізм Московщини, Росії та Совєтського Союзу [Електронний ресурс] / В. І-с. - Вінніпег : [б. в.], 1952. - 111 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В книзі висвітлюється поняття многонаціональності російської держави.



Кл.слова:
загарбання -- нація -- націоналізм

   Тип видання:   наукове видання   
Категорія: Математика   
2.

Бурбаки, Н.
Общая топология [Електронний ресурс] : основные структуры / Н. Бурбаки. - М. : Наука, 1968. - 274 с.. - (Элементы математики)

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Наряду с алгебраическими структурами (группами, кольцами, телами и т. д. ), которые составляли предмет второй книги этого сочинения, во всех разделах анализа встречаются структуры другого рода: структуры, в которых придается математический смысл интуитивным понятиям предела, непрерывности и окрестности. Изучение этих структур и будет предметом настоящей книги.



Кл.слова:
структура -- поняття

   Тип видання:   художня література   
3.

Роллан, Ромен.
Кола Брюньйон [Електронний ресурс] / Ромен Роллан. - Київ : Дніпро, 1971. - 208 с.. - (Вершини світового письменства ; т. 10)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Ім’я Ромена Роллана знайоме й близьке читачам, пробуджує в кожному багато думок, почуттів. Такі поняття, як творче горіння, велич і чистота душі, мужність і принциповість художника, невтомність у пошуках істини, пристрасність у любові до людини і ненависті до її ворогів, до всього, що принижує й спотворює людину,— все це об’єднують у собі два такі місткі слова: Ромен Роллан.



Кл.слова:
роман -- французька література

   Тип видання:   довідник   
Категорія: Математика   
4.

Александрова, Надежда Вячеславовна.
Математические термины [Електронний ресурс] : справочник / Н. В. Александрова. - М. : Высшая школа, 1978. - 190 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Идея этой книги возникла, когда обнаружилось, что сведения о происхождении математических терминов и обозначений нигде не собраны. Они рассеяны в огромном числе статей и книг, в предисловиях, примечаниях и сносках. Автору хотелось собрать следующие сведения о математических понятиях: кто и когда ввел понятие, определение и т. п.; как оно называлось при своем первом появлении; когда возник современный термин и кем он был предложен; что он означает в точном переводе на русский язык; кому принадлежит обозначение.



Кл.слова:
поняття -- визначення

   Тип видання:   навчальний посібник   
5.

Удовиченко, Г. М.
Загальне мовознавство [Електронний ресурс] : історія лінгвістичних учень / Г. М. Удовиченко. - К. : Вища школа, 1980. - 216 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У посібнику дається поняття про структурні компоненти мови як об’єкта мовознавства, висвітлюється історія лінгвістичних учень наукових центрів стародавніх цивілізацій, періоду середньовіччя та епохи Відродження, XVI — XVIII і XIX століть; особливу увагу приділено питанню розвитку науки про мову за роки Радянської влади. Призначений для студентів філологічних факультетів університетів та педагогічних інститутів.



Кл.слова:
мова -- мовлення -- лінгвістика -- слово

   Тип видання:   монографія   
6.

Голосовкер, Я.
Логика античного мифа [Електронний ресурс] / Я. Голосовкер. - М. : Наука, 1987. - 224 с.

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Есть люди большого ума, но с детской душой. Они стесняются детскости своей души и скрывают ее иногда под сугубо внешней сухостью или шутливостью. Такая душа была, вероятно, у Суворова. Им будет близка эта книга «Логика античного мифа», невзирая на охлаждающее ее слово «логика». Мне самому оно в данном контексте не по душе. Но при завоевании истины не всегда ходят путями души. Слово «логика» отпугивает читателей. Им слышится в этом слове нечто формально-схематическое, школьное. Художники им свысока брезгают: для них «логика» – антипод искусству, некая антипоэзия, дело умственных закройщиков. Это наивность. Но преодолеть наивность, как и всякую предвзятую настроенность, нелегко. Многим все еще кажется, что логику изобрел Аристотель.



Кл.слова:
динамічна структура міфу -- античність

   Тип видання:   науково-популярне видання   
7.
 


Дубровіна, Л. А.
Кодикологія та кодикографія української рукописної книги [Електронний ресурс] / Л. А. Дубровіна ; Інститу рукописів Центральної наукової бібліотеки ім. В. І. Вернадського, Інститут Української аехеографії. - К. : [б. в.], 1992. - 264 с.. - (Проблеми едиційної та камеральної археографії: історія, теорія, методика ; вип. 13)

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Монографія присвячена визначенню теоретичних і методологічних підвалин науки про рукописну книгу — кодикології та її камеральної галузі — кодикографії. У ній вводиться поняття «рукописна книга» як комплексне історичне джерело, окреслюється об’єкт і предмет української кодикології та кодикографії, їх місце серед наук джерелознавчого та книгознавчого циклів. Автором пропонується археографічна, кодикологічна і документально-інформаційна моделі рукописних книг та методика їх кодикографування, а також розглядаються основні напрями вивчення української книжно-рукописної традиції та історії книжної культури в Україні. Видання розраховане на дослідників у галузі книгознавства, джерелознавства, археографії, кодикології, палеографії, а також фахівців з історії писемної та книжкової культури України.



Кл.слова:
палеографія -- епіграфіка -- книгознавство

   Тип видання:   науково-популярне видання   
8.
 



Українське козацтво [Електронний ресурс] : витоки, еволюція, спадщина : у 3 випусках / ред. В. А. Смолій ; Академія наук України. - К. : [б. в.], 1993

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Вип. 1. - 1993. - 166 с.

Вип. 2. - 1993. - 174 с.

Вип. 3. - 1993. - 178 с.


Козацтво і Україна, козацтво і український народ - ці поняття здавна перебували в одному асоціативному ряду. Адже історія козацтва становить цілу епоху в минулому України та її народу. Козаки освоїли величезні території північно-причорноморських степів і розвивали господарство, що базувалося на вільнонайманій праці і великій товаросмкості. В розбурханому морі феодальної стихії з’явилися господарські структури, які не лише не були адекватні панівному способу виробництва, а, по суті, стали його антиподами, провісниками змін, що принесли лише наступні століття.



Кл.слова:
козаччина -- Ренесанс -- Україна

   Тип видання:   науково-популярне видання   
9.

Грабович, Григорій.
У пошуках великої літератури [Електронний ресурс] / Г. Грабович ; Національна академія наук України, Інститут української археографії, Гарвардський університет, Український науковий інститут. - Київ : [б. в.], 1993. - 72 с.. - (Гарвардська бібліотека українознавства)

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Поняття “Великої літератури”, переконання, що українська література повинна стреміти до нових європейських масш табі в, було одним із найосновніших організуючих чинників в культурному житті великої української повоєнної еміграції 1945-1950 рр. Пропонована праця відомого американсько-українського літературознавця досліджує як генезу й історію цієї ідеї, так і спроби її мистецького втілення в широкій гамі важливих творів, які щойно тепер повертаються до материка історії української літератури. Простеження даного явища відбувається водночас в кількох аналітичних ключах - історичному, соціологічному та психологічному - й становить перший етап ширшого планованого автором дослідження життя української еміграції.



Кл.слова:
літературознавство -- літературні дискусії -- українська діаспора

   Тип видання:   хрестоматія   
10.

Білик, Б. І.
Хрестоматія з історії України [Електронний ресурс] : для студентів вузів / Б. І. Білик. - Київ : ІСДО, 1993. - 376 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Хрестоматія складена у відповідності до програми з історії України, підготовленої кафедрою української історії та етнополітики Київського університету ім. Т. Шевченка. Це збірник документів і матеріалів, які, на думку укладачів, доцільно використовувати студентам неспеціальних факультетів у процесі вивчення вітчизняної історії. Матеріали хрестоматії згруповано за темами. До кожної теми подано короткі пояснення наукового і методичного характеру. Здебільшого документи перекладені на сучасну українську мову. Застарілі, не зрозумілі для неспеціалістів слова, терміни і поняття роз’яснюються у примітках. Там же уточнюються деякі складні, а також мало відомі широкому загалу обставини, факти і події, що згадуються в документах.



Кл.слова:
історія України -- Київська Русь -- козаччина -- державотворення

   Тип видання:   науково-популярне видання   
11.

Киселева, О. А.
Феномен человеческой жизни [Електронний ресурс] / О. А. Киселева. - Київ : Наукова думка, 1994. - 85 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Відповідь на питання: «Чому людина шукас сенс життя?» — автор намагається відшукати у реаліях самого життя. Останнє досліджується ним у поняттях цілісності, відкритості, амбівалентності, єдності множинного, темпоральності, трансцендування. Проблема пошуку смислу життя аналізується як дискурс, незавершений внутрішній діалог співвіднесення проекту особи з життєвим процесом. Для наукових працівників, викладачів, аспірантів, студентів.



Кл.слова:
психологія -- онтологія -- людство

   Тип видання:   монографія   
12.

Боряк, Геннадій.
Національна архівна спадщина України та державний реєстр "Археографічна україніка". Архівні документальні ресурси та науково-інформаційні системи [Електронний ресурс] / Геннадій Боряк ; Національна академія наук України, Інститут української археографії та джерелознавства ім. M. С. Грушевського, Інститут рукописів ЦНБ ім. В. І. Вернадского, Головне архівне управління при Кабінеті міністрів України. - К. : [б. в.], 1995. - 348 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Монографія присвячена теоретико-методологічним проблемам актуалізації великих масивів архівних документів, пов'язаних з історією, наукою та культурою нашої держави. Архівні фонди – документальні системи первинного рівня – розглядаються як складова загальнонаціональних інформаційних ресурсів України, аналізується історія фондоутворення, організаційно-облікові класифікації сукупного архівного фонду, зміст понять Державного та Національного архівного фонду, Єдиної системи науково-довідкового апарату архівів. Розглядаються проблеми створення документальних систем другого документального рівня та розвиток камеральних традицій в архівній системі, принципів каталогізації та підготовки науково-довідкових видань. Основна увага приділяється розвитку спеціальної історичної дисципліни – археографії та її камеральної галузі, вводиться нове поняття евристичної археографії. Розробка методів камерального аналізу архівної спадщини колективного рівня пов'язується з основним завданням сучасної археографії – створенням Археографічного реєстру національної спадщини України (АРУ). Розрахована на істориків, філософів, філологів, культурологів, а також на широке коло дослідників, які цікавляться вітчизняною історією.



Кл.слова:
архівознавство -- археографія -- архівні матеріали

   Тип видання:   підручник   
13.

Вітгенштайн, Л.
Філософські дослідження [Електронний ресурс] / Л. Вітгенштайн. - К. : Основи, 1995. - 311 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


До книжки ввійшли дві головні праці видатного австрійського філософа Людвіга Вітгенштайна (1889—1951). Перша з них, «Tractatus Logico-Philosophicus», дає нове поняття філософії як відмови від будь-якої форми системної побудови і визначає її мету як логічне пояснення думок. Вихідний пункт цих ідей — міркування, що сучасний світ є вже не світом речей, а світом фактів у логічному просторі. У другій праці «Філософські дослідження» стисло викладено думки про філософію мови, багатство і оригінальність яких справили великий вплив на сучасне західноєвропейське мислення і визначили нові напрямки в модерній лінгвістиці. Ще більше значення має ця праця як модель філософського методу.



Кл.слова:
філософія мови -- сучасна лінгвістика

   Тип видання:   підручник   
14.

Пятигорский, А. М.
Мифологические размышления [Електронний ресурс] : лекции по феноменологии мифа / А. М. Пятигорский. - М. : Языки русской культуры, 1996. - 280 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Предмет этих лекций — сравнительная мифология. Сравнительная в том смысле, что любое размышление о мифе сравнительно по определению. Ибо думая о чем то как о мифе или о мифе как о чем то, мы уже предполагаем существование, по крайней мере, еще одного мифа или еще одной вещи, кроме мифа или вещи, с которых мы начинаем думать.



Кл.слова:
поняття міфу -- міф знання

   Тип видання:   навчальний посібник   
15.

Ситниченко, Людмила.
Першоджерела комунікативної філософії [Електронний ресурс] : навчальний посібник для студентів гуманітарних спеціальностей вищих навчальних закладів / Л. Ситниченко ; Міжнародний фонд «Відродження». - К. : Либідь, 1996. - 169 с.. - (Програма «Трансформація гуманітарної освіти в Україні»)

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Пропонована книга саме й має на меті, звертаючись до вихідних смислових джерел філософії комунікації, — через критичний аналіз кола її уявлень і поняттєвих засад, а також через безпосереднє ознайомлення з тими творами цього напряму, які, на нашу думку, є головними першоджерелами в її історичному становленні, — прилучити українського читача до розв'язання таких питань.



Кл.слова:
сучасна філософія -- ідеалізм -- соціум

   Тип видання:   методичний посібник   
Категорія:    
16.
 


Петряєв, С. Ю.
Обережно, фальшивка! Методика дослідження паперових грошей та дорожних чеків [Електронний ресурс] / С. Ю. Петряєв. - К. : Київська школа менеджменту та бізнесу, 1997. - 64 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга "Обережно, фальшивка" написана відомим фахівцем-дослідником у сфері експертизи грошей і є довідково-методичним посібником, в якому систематизовані основні відомості з питань встановлення справжності паперових грошових знаків і дорожніх чеків, з якими касирам та експертам банків, а також багатьом іншим організаціям доводиться щоденно стикатися в своїй діяльності. Методика дослідження описана з позицій часто обмежених можливостей експертів і касирів банків, і за змістом є надійним знаряддям установлення справжності грошей. На основі низки досліджень автор намагався викласти найважливіші відомості в сфері дослідження грошових знаків. На прикладі ознак засобів відтворення зображень наведені способи підробки валюти, які найчастіше зустрічаються в Україні та СНД. Це допоможе добре орієнтуватися при встановлені справжності грошових знаків, крім того, навчитися визначати види поліграфічного друку, які використовуються при виготовлені справжніх грошових знаків. Важливим розділом є словник термінів, який допоможе розібратися і оволодіти професйною термінологією та поняттями при роботі з грошовими знаками і дорожніми чеками. Посібник розрахований як на фахівців в операціях з готівкою, що мають значний досвід роботи у цій галузі, так і на осіб, які вперше зіткнулися з цією проблемою.



Кл.слова:
підроблення грошей -- фальшивомонетництво

   Тип видання:   підручник   
Категорія: Релігія   
17.

Лубський, В. І.
Релігієзнавство [Електронний ресурс] / В. І. Лубський. - К. : Вілбор, 1997. - 480 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У підручнику досліджуються особливості предмету релігієзнавства, його місце в системі гуманітарного знання; ґрунтовні положення релігієзнавства, основні поняття; основні концепції дослідження релігії, їх можливості; сутність і значення релігії в духовно-культурному житті особистості. Завдання підручника – сприяти вивченню основних питань теорії та практики релігієзнавства як гуманітарної науки, яка досліджує суспільно-історичну природу релігії і висвітлити формування феномена релігії який постає як поступовий процес інтегрування традиційних теологічних знань, екзистенційних філософських надбань і рефлексії над здобуттям практичного досвіду формування особистості навколо аксіологічної системи релігій.



Кл.слова:
світові релігії -- історія релігії

   Тип видання:   методичний посібник   
18.

Шаповал, В. М.
Конституційне право зарубіжних країн [Електронний ресурс] : пiдручник для студентiв юридичних вищих навчальних закладiв i факультетiв / В. М. Шаповал. - К. : АртЕк : Вища школа, 1997. - 264 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Дано загальну характеристику конституцiйно-правового регулювання в зарубiжних країнах. Зокрема, визначено поняття, предмет i систему конституцiйного права, його суб'єкти та джерела. Аналiзуються проблеми конституцiйно-правової вiдповiдальностi. Значне мiсце вiдведено питанням взаємодiї конституцiйного права i суспiльства, а також характеристицi держави як суб'єкта вiдповiдних правовiдносин. Розглянуто основнi конституцiйно-правовi iнститути в зарубiжних країнах, придiлено увагу конституцiйно-правовому статусу особи.



Кл.слова:
законодавство -- права людини

   Тип видання:   монографія   
19.

Нікіфорук, М.
Чи було щось у Бабиному Яру? Факти проти міфу [Електронний ресурс] / М. Нікіфорук. - К. : [б. в.], 1997. - 32 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Використовуючи аерофотознімки і газети воєнного часу, український письменник Михайло Нікіфорук піддає сумніву міф про військові злодіяння у Бабиному Яру. Пам'ять про "різанину" євреїв в Бабиному Яру є болючою для всіх політиків. Але існує безліч доказів того, що вона ніколи не траплялася. Повітряна розвідка та фотографії, зроблені до і під час Другої світової війни, показують масові поховання жертв радянської ЧК/НКВД, але відсутні масові поховання євреїв. Михайло Нікіфорук — Голова Дослідницького комітету Бабиного Яру. Звіт комітету був вперше опублікований у 1991 році Ukraіnіan Frіends of Faіrfіeld Assocіatіon, 25 Thіrd Street, Stamford, Connectіcut 06905.



Кл.слова:
Друга світова війна -- геноцид

   Тип видання:   підручник   
20.

Шаповал, В. М.
Конституцiйне право зарубiжних країн [Електронний ресурс] : пiдручник / В. М. Шаповал. - К. : АртЕк : Вища школа, 1997. - 264 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Дано загальну характеристику конституцiйно-правового регулювання в зарубiжних країнах. Зокрема, визначено поняття, предмет i систему конституцiйного права, його суб'єкти та джерела. Аналiзуються проблеми конституцiйно-правової вiдповiдальностi. Значне мiсце вiдведено питанням взаємодiї конституцiйного права i суспiльства, а також характеристицi держави як суб'єкта вiдповiдних правовiдносин. Розглянуто основнi конституцiйно-правовi iнститути в зарубiжних країнах, придiлено увагу конституцiйно-правовому статусу особи.



Кл.слова:
конституція  -- правова відповідальність -- суспільство
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського