Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (44)Тематичний інтернет-навігатор (19)Автореферати дисертацій (8696)Реферативна база даних (61995)Книжкові видання та компакт-диски (2530)Журнали та продовжувані видання (900)
Пошуковий запит: (<.>K=РЕАКТИВ$<.>+<.>K=ДЛЯ$<.>+<.>K=БІОХІМІЧНИХ$<.>+<.>K=ДОСЛІДЖЕНЬ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 512
Представлено документи з 1 до 20
...

   Тип видання:   довідник   
1.


Довідник офіційного опонента. Збірник нормативних документів та інформативних матеріалів з питань експертизи дисертаційних досліджень [Електронний ресурс] / уклад. Ю. І. Цеков ; за ред. Р. В. Бойка. - 2-е вид., випр. і допов.. - К. : Толока, 2008. - 64 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У виданні вміщені нормативні документи та інформаційні матеріали на допомогу науковцям, які беруть участь в атестаційному процесі як офіційні опоненти на захисті дисертації, автори відгуків на дисертаційні дослідження, члени спеціалізованих учених рад, а також усім, хто цікавиться питаннями атестації наукових кадрів вищої кваліфікації. Подані документи чинні на 1 листопада 2001 року.



Кл.слова:
захист наукових робіт

   Тип видання:   навчальний посібник   
2.

Корунець, Ілько Вакулович.
Порівняльна типологія англійської та української мов [Електронний ресурс] : навчальний посібник / І. В. Корунець. - 2-е вид., доп. і перероб.. - Вінниця : Нова Книга, 2003. - 464 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Пропонований посібник є значно доповненим і переробленим виданням посібника 1995 року (в-во "Либідь"). У нього внесено доповнення, викликані появою нових досліджень вітчизняних і зарубіжних лінгвістів (вступна частина). Доповнено й оновлено розділ "Типологія фонетичних і фонологічних систем", уточнено кількість структурних типів складів обох порівнюваних мов. Зміни внесено і в розділи "Типологія морфологічних..." і "Типологія синтаксичних систем". Більше матеріалів перенесено в таблиці, зроблено доповнення в системі вправ кожного розділу. Посібник своїм наповненням відповідає вимогам програми з предмета. Він може бути використаний викладачами порівняльного мовознавства, а також викладачами англійської мови вищих і спеціальних середніх навчальних закладів, аспірантами та студентами, які вивчають і цікавляться спільними (ізоморфними) й відмінними (аломорфними) рисами та явищами англійської та української мов.



Кл.слова:
лінгвістика -- англійська мова -- синтаксис -- морфологія

   Тип видання:   наукове видання   
3.

Терський, Святослав.
Археологія доби Галицько-Волинської держави [Електронний ресурс] : здобутки Волинської археологічної експедиції Львівського історичного музею за 15 років діяльності (1986-2000) : каталог виставки / Святослав Терський ; Державний фонд фундаментальних досліджень, Національна академія наук України, Інститут українознавства ім. І. Крип'якевича, Львівський історичний музей. - Л. : [Б. в.], 2002. - 108 с.. - (Серія "Археологічні збірки Галичини і Волині" ; вип. 1)

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У виданні висвітлені здобутки Волинської археологічної експедиції за 1986-2000 рр. Серед найважливіших відкриттів - найдавніші оборонні украплення дитинця літописного Лучеська (10 ст.), посаду (12 ст.), передмістя Помостичі (14-17 ст.), комплекс житлової, господарської та культової дерев'яної забудов 13-16 ст., палац вельможі 14 ст. у Володимирі тощо.



Кл.слова:
краєзнавство

   Тип видання:   словник   
4.


Інверсійний словник української мови [Електронний ресурс] / під ред. С. П. Бевзенка. - К. : Наукова думка, 1985. - 812 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Словник є інверсійним словником-індексом до одинадцятитомного Словника української мови. Містить весь реєстр словника-джерела, відбиваючи тим самим лексичний склад сучасної української літературної мови. Його можна використовувати як посібник для наукових досліджень різних структурних рівнів української мови, зокрема словотвору, фонетики, морфології тощо, а також для порівняльно-типологічних досліджень, при створенні програм для різних видів машинного опрацювання текстів, розшифровок та ін. Для філологів — наукових працівників, викладачів вузів та шкіл, студентів, всіх, хто цікавиться лексикою української літературної мови.



Кл.слова:
інверсія -- деривація -- морфологія -- лексика

   Тип видання:   наукове видання   
5.

Леффлер, Уильям.
Переработка нефти [Електронний ресурс] : пер. с англ. / У. Д. Леффлер. - М. : Олимп-бизнес, 2004. - 223 с.. - (Серия "Для профессионалов и неспециалистов")

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга профессора У. Л. Леффлера «Переработка нефти» представляет собой научно-популярное описание процессов переработки нефти на современном нефтеперерабатывающем заводе. В ней содержатся в концентрированном виде важнейшие сведения о функционировании такого завода в целом и его отдельных блоков и установок, а также о выпускаемых нефтепродуктах — автомобильном бензине, дизельном, реактивном, котельном топливе, коксе, битуме и др. Описаны процессы первичной переработки нефти, процессы, улучшающие качество продукции и максимально повышающие глубину переработки нефти.



Кл.слова:
нафта -- процес переробки

   Тип видання:   словник   
6.

Івченко, Анатолій Олександрович.
Тлумачний словник української мови [Електронний ресурс] / А. О. Івченко. - Х. : Фоліо, 2002. - 540 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Тлумачний словник української мови» містить найважливіші, найчастотніші слова сучасної української мови (біля 7000 словникових статей), без опанування яких неможливе розуміння сучасних текстів і розмовної літературної мови. При доборі слів автор використав як досягнення української частотної лексикографії, так і матеріали власних досліджень значного за обсягом корпусу текстів сучасної української преси. Важливою рисою цього словника є те, що він охоплює найновішу лексику, яка була повністю відсутня в дотеперішніх тлумачних словниках української мови. Натомість, він повністю позбавлений маловживаних, діалектних та застарілих слів. Порівняно із попередніми тлумачними словниками дане видання має дві принципові відмінності в побудові словникової статті. Перша відмінність полягає в тому, що спеціально виділено синоніми, які раніше подавалися у складі тлумачення й часто не вирізнялися користувачами словника. Окрім того, синоніми супроводжуються позначками різноманітного типу (стилістичними, оціночними тощо), це значно підвищує ефективність їхнього використання. Друга відмінність полягає в тому, що значна кількість слів іншомовного походження супроводжується етимологічними довідками, в яких зазначається з якої мови запозичено дане слово. Досі таку інформацію можна було одержати або з етимологічного словника, або із словника іншомовних слів. Таким чином, до рук читача потрапляє словник універсального призначення, який може використовуватися і як довідкове видання, і як книга для читання й посібник для активного засвоєння сучасної української мови. Усі словникові статті подано в доступному, проте не спрощеному вигляді. Вони містять інформацію, яка стосується не лише значень слів, але й орфоепічних та морфологічних норм. Словник призначений для різних категорій читачів як україномовних, так і російськомовних. Але найбільше він придасться учням і студентам, які прагнуть поглибити знання української мови, а також іноземцям, які вивчають українську мову. Нинішнє видання опрацьоване на основі «Словника української мови» в 11 т:, а також лексичної комп'ютерної бази даних, створеної автором.



Кл.слова:
літературна мова -- українська мова -- дефініція

   Тип видання:   довідник   
Категорія: Хімічні науки   
7.


Справочник показателей качества химических реактивов [Електронний ресурс] / ред. Л. В. Бровкин, Л. Н. Ларичева. - М. : Химия, 1968

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Кн. 1. - 1968. - 268 с.


Справочник содержит технические характеристики более чем двух тысяч наименований химических реактивов. Он рассчитан на инженеров, техников, научных работников, преподавателей вузов и студентов и издается с целью ознакомления указанной выше категории читателей с требованиями, которым должен отвечать тот или иной реактив. Справочник составлен и подготовлен к печати сотрудниками Всесоюзного научно-исследовательского института химических реактивов и особо чистых химических веществ Министерства химической промышленности СССР Брудзь В.Г., Раковской В.А. и Усковой Л.Е. В виду большого объема для удобства пользования справочник выпускается в двух книгах с общей нумерацией страниц.



Кл.слова:
хімія -- хімічні реактиви

   Тип видання:   підручник   
Категорія: Хімічні науки   
8.

Юрьев, Ю. К.
Практические работы по органической химии [Електронний ресурс] : в 4 т. / Ю. К. Юрьев. - 2-е изд.. - М. : Изд-во МГУ, 1961-1969

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Т. 1 и 2. - 1961. - 420 с.

Т. 3. - 1964. - 259 с.

Т. 4. - 1969. - 254 с.


1. Во время работы в лаборатории соблюдайте чистоту, тишину, порядок, точность и правила техники безопасности. Беспорядочность, поспешность или неряшливость часто приводят к повторению работы и даже к несчастным случаям с тяжелыми последствиями. Поэтому запрещается посещение студентов, работающих в лаборатории, посторонними лицами или отвлечение посторонней работой. 2. Не пейте в лаборатории воду, не принимайте пищу, ие курите. 3. Экономьте газ, электричество и реактивы; не превышайте установленных норм расхода реактивов. Не оставляйте без надобности горяшими газовые горелки или включенными электрические приборы. 4. По окончании пользования газом, водой и электричеством немедленно закрывайте краны и выключайте электроприборы. 5. Не выливайте в раковины остатки кислот, щелочей, сернистых соединений, огнеопасных жидкостей и т. п. Сливайте указанные вещества в предназначенные для них специальные склянки. 6. Не бросайте в раковины бумагу, песок и другие твердые вещества.



Кл.слова:
органічна сполука

   Тип видання:   словник   
9.


Словник староукраїнської мови XIV-XV ст. [Електронний ресурс] : у 2 т. / уклад. Д. Г. Гринчишин, У. Я. Єдлінська, В. Л. Карпова ; ред. Л. Л. Гумецька, І. М. Керницький. - К. : Наукова Думка, 1977-1978

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Т. 1 : А - М (5701 слів). - 1977 р.. - 632 с.

Т. 2 : Н - Θ (5827 слів). - 1978 р.. - 582 с.


Словник староукраїнської мови реєструє актову лексику першого етапу середнього періоду історії української писемної мови. У словнику подається максимально повний виклад усіх наявних значень, семантичних відтінків, словосполучень з докладною розробкою статей службових слів за всіма їх синтаксичними функціями. Вперше в лексикографічній практиці із зазначенням фонетичної і графічної варіативності слів. Запроваджується цифрова статистика значень, семантичних відтінків і функцій засвідчених у пам’ятках XIV—XV ст. слів, а також усіх наявних фонетичних і графічних варіантів у формах з різними деформаціями включно. Словник є також базою для етимологічних досліджень, для порівняльного вивчення слов’янських мов та їх взаємодії з іншими мовами. Для філологів широкого профілю, мовознавців, палеографів, фахівців з історії української мови, викладачів, студентів та ін.



Кл.слова:
архаїзм -- фразеологізм

   Тип видання:   підручник   
Категорія: Біологічні науки   
10.

Галактионов, В. Г.
Иммунология [Електронний ресурс] : учебник для вузов / В. Г. Галактионов. - М. : Изд-во МГУ, 1998. - 480 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В учебнике «Иммунология» пять частей: «Молекулярная иммунология», «Клеточная иммунология», «Частные проявления иммунитета», «Нарушения иммунитета», «Сравнительная иммунология». Особого упоминания заслуживает, как мне кажется, заключительная часть. Выходившие до сих пор учебники по иммунологии не рассматривали в обобщенном виде вопросы онто- и филогенеза иммунной реактивности. Именно это обстоятельство определило включение в него части «Сравнительная иммунология» с двумя заключительными главами «Онтогенез иммунной системы» и «Эволюция иммунитета», где помимо современного фактического материала изложены собственные взгляды автора на роль специфического иммунитета в прогрессивной эволюции мира животных. К работе над учебником «Иммунология» истинный интерес проявили ведущие специалисты в этой области, сотрудники Российской Академии Наук и преподаватели Московского университета Н.Г. Хрущев, Г.И. Абелев, Ю.С. Ченцов, А.А. Ярилин, М.А. Ланге. Всем им я искренне благодарен также за реальную помощь и чисто человеческую, бескорыстную поддержку. Как и любая книга, предлагаемый учебник «Иммунология», по-видимому, не лишен недостатков. Поэтому все критические замечания и пожелания читателей будут восприняты мною как стимул к совершенствованию его последующих переизданий. Учебник «Иммунология» предназначен для студентов и аспирантов, изучающих биологию, а также преподавателей и научных сотрудников, занимающихся проблемами иммунологии.



Кл.слова:
імунітет -- невразливість до хвороб

   Тип видання:   наукове видання   
Категорія: Хімічні науки   
11.

Чумаков, Ю. И.
Пиридиновые основания [Електронний ресурс] / Ю. И. Чумаков. - К. : Техніка, 1965. - 194 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В книге рассмотрены последние достижения в области синтеза и разделения изометра ряда пиридина. Описаны методы получения индивидуальных пиридиновых оснований и приминения их в качестве полупроводников для синтеза полимеров со специальными свойствами, лекарственных препаратов, витаминов, ингибиторов коррозии, селективных экстрагентов, индикаторов, химических реактивов и др. Книга расчитана на научных и инженерно-технических работников химической, коксохимической и химико-фармацевтической промышленности, а также может быть использована студентами и аспирантами химико-технологических вузов, специализирующихся в области синтеза или переработки гетероциклических соединений.



Кл.слова:
фармацевтика -- піридинові основи -- синтез ізометру

   Тип видання:   методичний посібник   
12.

Гарасим, П. М.
Фінансовий, управлінський і податковий облік у господарських товариствах (ВАТ, ЗАТ, ТОВ, ПОП, ПАП) [Електронний ресурс] / П. М. Гарасим, Г. П. Журавель, П. Я. Хомин. - Т. : [б. в.], 2003. - 522 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У навчальному посібнику висвітлено особливості фінансового, управлінського та податкового обліку основних засобів, запасів, коштів, розрахунків, витрат і доходів, капіталу на відкритих і закритих акціонерних товариствах, а також товариствах з обмеженою відповідальністю, приватно- орендних підприємствах, приватних агропромислових підприємствах галузей матеріального виробництва, торгівлі й постачання. На відміну від розрізненого викладу суті кожного з видів обліку в окремих посібниках, автори комплексно і взаємопов’язано висвітлили специфіку перших за тематичним принципом, що забезпечує цілісність сприйняття загальної системи бухгалтерського обліку. Матеріал подано з урахуванням змін і доповнень до Положень (стандартів) бухгалтерського обліку, податкового законодавства, діючого Плану рахунків, інших нормативних актів та найновіших досліджень вітчизняних і зарубіжних вчених. Навчальний посібник призначений для студентів, які навчаються за спеціальністю “Облік і аудит”. Він може бути корисним для облікових працівників, ревізорів, податкових інспекторів.



Кл.слова:
підприємництво

   Тип видання:   монографія   
13.

Небеська, А. В.
Культуріндустрія і хеві-метал [Електронний ресурс] : трансформація важкої музики від 70-их років до сьогодні : кваліф. робота ... бакалавра культури / А. В. Небеська; Нац. ун-т "Києво-Могилянська академія". - К. : [б. в.], 2010. - 80 с.

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Актуальність даного дослідження полягає в популярності важкої музики сьогодні й її впливі на життя сучасних людей. Від 70-х років хеві-метал трансформувався, і сьогодні деякі його піджанри користуються популярністю серед дуже великого числа меломанів. Об'єктом дослідження є важка музика і допоміжні артефакти хеві-металу: тексти пісень, відеокліпи, зображення виконавців, поведінка фанатів. Предметом дослідження є явище комерціалізації музики; варіанти протистояння комерціалізації музики; відображення у музиці тенденцій сучасного суспільства і їх зміна від 70-х років до сьогодення. Метою даної роботи є спроба проаналізувати важку музику від часу її виникнення до сьогодення, виокремити відмінності між хеві-металом 70-х років і хеві-металом сьогодні і з'ясувати, яке місце важка музика займає у культуріндустрії. Завданнями роботи є: визначити ознаки хеві-металу 70-х, 90- х і 2000-х; з'ясувати відносини між хеві-металом і традиційною культурою цих 4 років; зрозуміти трансформацію важкої музики і вплив на цей процес комерціалізації; дати відповідь на запитання, чи є хеві-метал музикою для аутсайдерів, або ж він є одним з продуктів культуріндустрії. Методами роботи є аналіз наявної літератури, досліджень важкої музики, а також аналіз музики, текстів пісень, відеокліпів, фотографій і зображень Матеріалами дослідження є музика відомих хеві-метал виконавців, тексти пісень, відеокліпи на пісні, фотографії музичних гуртів і окремих виконавців. Наукова новизна дипломної роботи полягає у дослідженні теми, яка не досліджувалася вітчизняними науковцями, а також розгляд важкої музики у контексті культуріндустрії.



Кл.слова:
музика -- рок -- меломанія -- шоу-бізнес

   Тип видання:   монографія   
14.

Парфан, Н. Я.
Нові медіа в контексті сучасної музичної культури [Електронний ресурс] : кваліф. робота ... магістра культури / Н. Я. Парфан; Нац. ун-т "Києво-Могилянська академія". - К. : [б. в.], 2009. - 84 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Розглядаючи нові медіа в контексті музичної культури, ми намагаємося з’ясувати, як їхні властивості позначаються на музиці. При цьому нам доводиться обійти феномен електронної музики, оскільки він не має прямого стосунку до нових медіа в тому розумінні, в якому вживають це поняття його автори. Виникнення електронної музики пов’язують не з комп’ютерними чи цифровими технологіями, а з більш ранніми звуковими експериментами. Натомість предметом даного дослідження будуть ті опосередковані метамедіумом комп’ютера «об’єкти», що пов’язані з прагматикою музики. На нашу думку, нові медіа, якими визначається досвід слухача, – це аудіоформат MP3, файлообмінні та соціальні мережі, портативні цифрові плеєри. Цей перелік включає лише найтиповіші феномени, а тому, безсумнівно, може бути розширеним та нюансовним. В основі роботи лежить опис та аналіз емпіричного матеріалу –«переслідування об’єктів», як називає цей метод англійський дослідник Девід Бір. Ми звертаємося до комп’ютерних програм, файлообмінних сайтів, віртуальних спільнот, а також форумів та соціологічних досліджень, в яких слухачі розповідають про власний досвід. Коли мова йде про таке недавнє явище, як нові медіа, узагальнення неможливі без прямого доступу до емпіричної реальності. Тому наше дослідження побудоване на індукції – від одничиного, часткового ми рухаємося до загального. Такий підхід обумовлює структуру нашої роботи: вона розбита на три розділи, кожен з яких присвячений конкретному медіафеномену.



Кл.слова:
електронна музика -- mp3 -- соціальна мережа -- слухач

   Тип видання:   підручник   
15.

Коршак, Є. В.
Фізика [Електронний ресурс] : підручник для 10 класів загальноосвітніх навчальних закладів / Є. В. Коршак, О. І. Ляшенко, В. Ф. Савченко. - К. : Генеза, 2010. - 96 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Фізика – це основа природничих наук. Її поняття і методи досліджень використовуються в осягненні сутності природничо-наукової картини світу. Тому фізика вважається світоглядною наукою, яка формує мислення людини, озброює її загальнонауковими методами пізнання, що потрібні кожній людині незалежно від її фаху чи особливостей професійної діяльності.



Кл.слова:
дослід -- фізична величина

   Тип видання:   навчальний посібник   
16.
 



Цивільне право в Україні [Електронний ресурс] : курс лекцій : в 6 т. / за ред. Р. Б. Шишки. - Х. : Еспада, 2004-2005

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Т. 1. - 2004. - 417 с.

Т. 5. - Кн. 1 : Загальні положення зобов’язального права. - 2005. - 177с.


Курс лекцій розроблено відповідно до програми Цивільне право України з урахуванням чинного, у тому числі новітнього цивільного законодавства, досвіду регулювання цих відносин в інших країнах зокрема європейського, існуючих доктрин. В ньому поміщені конструкції чинного законодавства, огляд основних теоретичних концепцій, авторські конструкції інститутів зобов’язального права, бачення перспектив їх розвитку та правозастосування. Розрахований на викладачів, магістрів, аспірантів, студентів, вищих закладів освіти 3 – 4 рівнів акредитації. Буде корисний практикам та іншим особам, які цікавляться проблемами цивільного права, особливо молодим викладачам і здобувачам. Доцільно використовувати у тих ВЗО, де ще нема стійких традицій та не створено власних цивілістичних шкіл. Може бути використаний при проведенні наукових досліджень.



Кл.слова:
юриспруденція -- законодавство -- правовідносини -- неустойка -- порука -- гарантія -- завдаток

   Тип видання:   навчальний посібник   
17.

Гурин, Н. А.
Электрооборудование промышленных предприятий и установок. Дипломное проектирование [Електронний ресурс] : учеб. пособ. / Н. А. Гурин, Г. И. Янукович. - Минск : Высшая школа, 1990. - 238 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В учебном пособии даны рекомендации по организации процесса дипломного проектирования, оформления, нормоконтролю и защите дипломного проекта. Рассмотрена методика проектирования силового электрооборудования, выбора аппаратов управления, вопросы автоматизации электропривода, вопросы по организации электромонтажного производства, проектирования электрического освещения, вопросы компенсации реактивной мощности и выбора трансформаторов, расчета токов короткого замыкания. Рассмотрена методика технико-экономических расчетов. Все вопросы изложены в сжатой, легкой для понимания форме. В приложениях пособия находится необходимый справочный материал для выполнения дипломного проекта.



Кл.слова:
проектування -- підприємство

   Тип видання:   підручник   
18.

Раушенбах, Б. В.
Вибрационное горение [Електронний ресурс] / Б. В. Раушенбах. - М. : Гос. изд-во физ.-мат. лит-ры, 1961. - 500 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга посвящена проблеме неустойчивости процесса горения, с которой столкнулись при создании жидкостных ракетных двигателей, воздушно-реактивных двигателей, высокофорсированных топок тепловых электростанций, при осуществлении ряда физических экспериментов и опытов по теории горения. В книге систематически излагается современная теория возбуждения продольных акустических колебаний теплоподводом. Рассматриваются закономерности, свойственные этому типу колебаний, причем для их анализа широко привлекаются сведения из гидромеханики, акустики, теории горения, используется математический аппарат теории регулирования и теории колебаний. Книга рассчитана на научных работников, инженеров, аспирантов, студентов старших курсов университетов и высших технических учебных заведений, имеющих дело с вопросами теории горения и теории колебаний сплошных сред, а также на лиц, работающих в области современного двигателестроения и теплотехники.



Кл.слова:
горіння -- теорія горіння

   Тип видання:   навчальний посібник   
19.

Андрианова, Т. Н.
Сборник задач по технической термодинамике [Електронний ресурс] : учеб. пособие для вузов / Т. Н. Андрианова, Б. В. Дзампов, В. Н. Зубарев, С. А. Ремизов. - М. : Энергоиздат, 1981. - 240 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Задачник составлен в соответствии с программой курса «Техническая термодинамика» для теплотехнических и теплофизических специальностей энергетических вузов и факультетов. Все задачи снабжены ответами, а наиболее типичные — подробными решениями. Предлагаемый задачник предназначен в качестве учебного пособия для студентов теплотехнических и теплофизических специальностей энергетических втузов и факультетов и отвечает соответствующей программе курса «Техническая термодинамика». Задачник может быть использован при упражнениях на практических занятиях в аудитории и дома. Этой книгой могут пользоваться и студенты других, неэнергетических вузов. Работая над задачником, авторы использовали свой опыт педагогической работы в Московском ордена Ленина энергетическом институте и расположили материал в такой последовательности, в какой обычно излагается программа курса в МЭИ. Ввиду того что в Советском Союзе с 1 января 1963 г введена как предпочтительная международная система единиц (СИ), большая часть задач дана в этой системе Авторы 'испытывали затруднения применяя ее, в связи с тем, что, составляя задачи, они не сполагали нормативными материалами "(таблицы и диаграммы лдяного пара, таблицы термодинамических свойств газов и др.), оставленными по повой системе. Часть задач и ответов к ним даны В старых единицах, что авторы считают необходимым, учитывая сложность «переходного» периода. Сущность системы, ее положи тельные стороны и отличие от технической системы авторы постара лись подчеркнуть в решениях некоторых задач раздела «Парамет ры состояния» и «Первый закон термодинамики» Содержание некоторых разделов заметно отличается от того ма териала, который предлагался в ранее изданных задачниках. Так, составляя раздел «Реальные газы», авторы предложили задачи, даю щие некоторые понятия о способах обработки экспериментального материала ('применение метода конечных разностей, пользование таб лицами и диаграммами обобщенных свойств веществ). Эти задачи могут быть полезными для студентов-теплофизиков. Задачи подобно го типа могут быть предложены для домашних упражненийВ разделе «Теплоемкость газов в идеальном состоянии» авторы сочли нужным поместить несколько простейших задач па вычисление теп л ос-емкостей газов по формуле Эйнштейна, для того чтобы дать хотя бы некоторое представление о том, как вычисляются термоди намические функции при помощи квантовой теории теплоемкости В разделе «Влажный воздух» приведены задачи с применением /й-диаграммы для повышенных давлений воздуха. В задачах разделов «Циклы газотурбинных установок н реактив ных двигателей» н «Циклы паротурбинных установок» обращено вни мание на влияние необратимости процессов иа к. п. д. установок, а также помещены задачи, рассматривающие новые циклы парога-уяых установок



Кл.слова:
енергія -- теплова реакція

   Тип видання:   зб. статей   
20.


Записки Императорскаго Новороссійскаго университета [Електронний ресурс] : в 113 т.. - О. : Новороссийский ун-т, 1867-1913

Рубрики:

Географічні рубрики:


 Джерело інформації

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Т. 1. - 1867. - 156 с.

Т. 11. - 1873. - 346 с.

Т. 12. - 1874. - 234 с.

Т. 23. - 1877. - С. 231-258

Т. 31. - 1880. - С. 293-331

Т. 37. - 1883. - 62 с.

Т. 46. - 1888. - С. 73-160

Вып. 1 : Историко-филологический факультет. - 1909. - 438 с.


– наук.–інформаційне вид. Новорос. ун–ту (Одеса). Публікувалися протягом 1867–1913, вийшло 113 т. Друкувалися результати досліджень з математики, фізики, хімії, геології, географії, біології, медицини, археології, історії, економіки, статистики, правознавства, філософії, психології, філології, мистецтвознавства. В т. 1–5 – винятково наук. праці, окремі дослідження та переклади. Від 6–го т. друкувалися протоколи засідань ученої ради ун–ту. Щороку виходило кілька томів. До 1909 побачили світ 112 т. Од 1909 почали видаватися праці окремих ф–тів: історико–філол. – 14 вип. (1909–18), фіз.–мат. – 12 (1910–19), мед. – 9 (1909–19), юрид. – 15 (1909–17), а також 9 випусків офіц. від. (1909–17).



Кл.слова:
стаття -- наказ -- доповідь
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського