Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (19)Тематичний інтернет-навігатор (11)Автореферати дисертацій (105)Реферативна база даних (770)Книжкові видання та компакт-диски (279)Журнали та продовжувані видання (99)
Пошуковий запит: (<.>K=РЕСПУБЛІКА$<.>+<.>K=ІНДІЯ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 66
Представлено документи з 1 до 20
...

   Тип видання:   наукове видання   
1.

Мак'явеллі, Нікколо.
Флорентійські хроніки. Державець [Електронний ресурс] : пер. з італ. / Н. Мак'явеллі. - К. : Основи, 1998. - 524 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Нікколо Мак’явеллі (1469-1527) — титаїї італійського Відродження, філософ і мислитель, історик і письменник. "Флорентійські хроніки" (написані 1521-1527, видані 1532) викладають історію Флоренції, починаючи з доби Давнього Риму і закінчуючи встановленням синьйорії Медічі 1434 року. У трактаті "Державець" (написаний 1518, виданий 1532), мета якого "привести народ до створення нової держави", автор, будучи реалістичним політиком республіканського напряму, намагається пізнати загальні закони політичного життя, трактує роль, місце і значення державця, володаря, зверхника в Європі та Італії XVI ст. Причому мак’явеллізм, тобто приписувані Мак’явеллі погляди, далеко не відповідають смислу його вчення.



Кл.слова:
політологія -- філософія політики -- державне управління

   Тип видання:   навчальний посібник   
2.

Макарчук, С. А.
Українська Республіка галичан. Нариси про ЗУНР [Електронний ресурс] / С. А. Макарчук. - Л. : Світ, 1997. - 192 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Пропонований посібник висвітлює історію українського національно-визвольного руху в Австро-Угорщині, що привів до створення у жовтні 1918 р. Української Національної Ради та проголошення Західноукраїнської Народної Республіки. Розглядаються питання державного і військового будівництва в ЗУНР, хід українсько-польської війни 1918-1919 рр., причини поразки Української Галицької Армії. Велика увага звернена на ідею соборності в політичній діяльності ЗУНР, що втілилася у пам'ятному історичному Акті Злуки.



Кл.слова:
національно-визвольний рух -- УНР -- Українська Галицька Армія -- Акт Злуки

   Тип видання:   зб. статей   
3.


Україна - Угорщина: спільне минуле та сьогодення [Електронний ресурс] = A magyar-ukrán közös múlt és jelen : матеріали міжнародної наукової конференції (Київ, 14-16 квітня 2005 р.) / Національна академія наук України, Інститут історії України ; відп. ред. В. А. Смолій. - Київ : [б. в.], 2006. - 275 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Історія свідчить, що Україна започаткувала шлях до Європи не з діалогу з великими європейськими державами, а із входженням українських земель до структурних зв’язків між сусідніми європейськими країнами. Історичний досвід доводить, що реалізація одного із найважливіших для України зовнішньополітичних орієнтирів - західноєвропейського вектору як обов’язкової поєднуючої ланки до Великої Європи - можлива насамперед через розвиток відносин з центральноєвропейськими країнами, особливо з тими, до складу яких входили українські землі і де й сьогодні мешкає чимало українців. Не менш важливим є врахування успішного досвіду постсоціалістичної трансформації наших західних сусідів, що дозволило їм у безпрецедентно стислі терміни досягти такої, здавалося б, недосяжної мети як возз’єднатися з Європейським Співтовариством. Однією з таких країн є Угорська Республіка - новий повноправний член Європейського Союзу.



Кл.слова:
міжнародні зв'язки -- культурний обмін -- Закарпаття

   Тип видання:   наукове видання   
4.

Онфре, Мішель.
Трактат атеології. Фізика метафізики [Електронний ресурс] / М. Онфре. - К. : Ніка-центр, 2010. - 216 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


«Трактат атеології» знаного французького філософа Мішеля Онфре (нар. 1959 р.) присвячений жорсткій критиці трьох світових монотеїзмів: юдаїзму, християнству та ісламу. На думку автора, їх об’єднує одна похмура пристрасть – генеалогічний потяг до смерті, на противагу потягові до життя. Монотеїзми надихаються низкою ненавистей – до розуму й мислення, до всіх книг в ім’я тільки однієї, до життя, до сексуальності, жінок, задоволення, до тіла, бажань, потягів. Щоправда, критика релігії для Онфре не є метою в собі, це радше засіб для віднайдення перспектив нової постхристиянської моралі, етики та політики. Адже “культура смерті” монотеїзмів глибинно суперечить демократичним і республіканським цінностям свободи, рівності та братерства. Книга складається з чотирьох частин: “Атеологія”, “Монотеїзми”, “Християнство”, “Теократія”, а також змістовного бібліографічного огляду. Розрахована на вчених, викладачів і студентів, що цікавляться питаннями філософії, релігії, етики, соціальної психології, культурології.



Кл.слова:
психологія релігії -- нетерпимість -- монотеїзм -- сапіофобія -- мізогінія -- гомофобія

   Тип видання:   монографія   
5.

Сергієнко, Г. Я.
Т.Г. Шевченко і Кирило-Мефодіївське товариство [Електронний ресурс] / Г. Я. Сергієнко. - К. : Наукова думка, 1983. - 205 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В монографії висвітлені суспільно-політична діяльність революційного демократа Т. Г. Шевченка і його участь в Кирило-Мефодіївському товаристві – таємній організації, що виникла у Києві й діяла на Україні в 1846–1847 pp. Виявлено зв'язки товариства, показано розмежування його учасників на революційно-демократичну і ліберально-буржуазну групи, розкрито зміст статуту та програми, що передбачали ліквідацію самодержавства й скасування кріпосного права, поширення освіти серед народу, визволення і об'єднання слов'янських країн у республіканську федерацію. Для наукових працівників, істориків, викладачів і студентів історичних факультетів



Кл.слова:
політична діяльність -- товариство -- історія

   Тип видання:   монографія   
6.

Єфіменко, Геннадій.
Статус УСРР та її взаємовідносини з РСФРР: довгий 1920 рік [Електронний ресурс] : монографія / Геннадій Єфіменко. - К. : Інститут історії України, 2012. - 367 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В книзі аналізується розвиток взаємовідносин між УСРР і РСФРР та еволюція державного статусу радянської України у 1920 р. На основі документальних джерел автор робить висновок про сумнівність панівних в історіографії поглядів на процес утворення СРСР як поступального об’єднання незалежних радянських республік і відповідного місця 1920 року у цій схемі. Наголошується на тому, що розвиток радянської України протягом 1920 р. мав протилежні вектори — від повного підпорядкування України Кремлю включно з переходом її в автономний статус до набуття деяких ознак незалежності. Підсумком боротьби різних підходів став договір між УСРР та РСФРР від 28 грудня 1920 р., в якому вперше на офіційному рівні радянська Росія визнала незалежність УСРР.



Кл.слова:
Україна -- радянська республіка

   Тип видання:   монографія   
Категорія:    
7.

Куцаєва, Т. О.
Спогади про польські читацькі культури Модерної епохи в рефлексіях польських книжкових знаків (2-га пол. XІХ – поч. XХ ст.) [Електронний ресурс] : монографія / Т. О. Куцаєва ; Національний історико-архітектурний музей "Київська фортеця", Громадська організація "Культура заради майбутнього". - Дніпро : "ФОП Середняк Т. К.", 2023. - 115 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 7.63 Мб


Монографія присвячена польським читацьким культурам Модерної епохи в рефлексіях книжкових знаків 2-ї пол. XIX – поч. XX сторічь на антикварних книгах із історичних колекцій бібліотек «Київського художньо-промислового і наукового музею» та «Державного історичного музею», а також пов’язаних із ними колекцій низки сучасних музеїв та бібліотек України, Литви, Польщі та США. Авторка приділяє рівну увагу як книжковому знаку, так і книзі, приналежність якої конкретний книжковий знак засвідчував. Власницькі та невласницькі книжкові знаки приватних та інституційних бібліотек – маркери фрагментів польських історичних книгозбірень, стали ключами для написання їх історій або продовження реконструкції складу вже відомих збірок. Вдалось віднайти фрагменти біографій, а також історій власників у зв’язку з їх життям та діяльністю в Україні впродовж 2-ї пол. XIX – перших декад XX сторічь. Більшість з цих власників залишили Україну, деякі були вбиті, а інституції – ліквідовані, внаслідок драм Першої світової війни, переслідувань та репресій більшовиків, а потім совєтської влади. Совєтська дійсність між двома світовими війнами, Друга світова війна та наступні довгі роки, ще більш драматично посилили розпорошеність історичних книгозбірень та спричинили великі труднощі пов’язані з відстеженням їх долі. Сліди та шляхи вцілілих фрагментів віднайдених польських історичних книгозбірень, які є самодостатніми соціокультурними явищами, довго залишались невідомими як в Національному музеї історії України, так і в кількох інших українських музеях і бібліотеках. Досліджені книжкові знаки та книжкові скарби уособлюють нове знання та є частиною важливого спогаду про втрачені в реаліях совєтської дійсності польські читацькі культури.

Монографія призначена усім зацікавленим історією польсько-українського історичного культурного діалогу, а також європейської культурної спадщини, бібліофільством, біографістикою, книгознавством, колекціонуванням книжкових знаків, полоністикою, рукописною та книжковою спадщиною, мистецтвознавством та українознавством. Публікація є першої в авторському циклі «Оприлюднення культурної спадщини». Дослідження та публікація підготовлені в рамках стипендіальної програми «Досліджуйте в Україні» (Badaj na Ukrainie) від Центру діалогу ім. Юліуша Мєрошевського, Республіка Польща.




   Тип видання:   життєпис   
8.

Кошиць, Олександр.
Спогади Олександра Кошиця [Електронний ресурс] / Олександр Кошиць. - Winnipeg : Культура й освіта, 1942. - 659 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


СПОГАДИ ОЛЕКСАНДРА КОШИЦЯ — це в дійсности автобіографія. Над Спогадами Покійний працював довший час, але доривочно. Вже в останні роки звертався Він до них частіше й поширював їх, скорочував, або робив замітки: поширити, скоротити, вставити ... Ці побажання не виконались. Це книга любови до народу й України, яким Автор віддав усе своє життя й свій ґеній. З глибокого пієтизму до великого українського Бояна, ґенія-дириґента, знавця української пісні й старовини, який, в роках 1919-1926 із Республіканською Капелею і потім Українським Національним Хором, у чорні дні історії України відкрив їй двері до найшляхотніших закутин людських істот по всьому культурному світі — в Европі й Південній і Північній Америках. В память незабутніх годин співпраці з Покійним на Вищих Освітніх Курсах та роздумувань над проблемами української культури будучого в роках 1941-1944, коли родилась ідея Осередку, —- Осередок Української Культури й Освіти з радістю передає Його спогади українському громадянству.



Кл.слова:
класична музика -- просвітницька діяльність

   Тип видання:   наукове видання   
9.
 


Мельвиль, Андрей Юрьевич.
Социальная философия современного американского консерватизма [Електронний ресурс] / А. Ю. Мельвиль. - М. : Политиздат, 1980. - 143 с.. - (Социальный прогресс и буржуазная философия)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В последние годы в буржуазной, прежде всего в американской, общественной мысли все более заметен поворот к консервативным идеям. Каковы причины и характерные особенности этого явления, именуемого на Западе «консервативной реставрацией»? В книге кандидата философских наук А. Ю. Мельвиля критически анализируются наиболее распространенные в США консервативные социально-философские теории, вскрываются их идейные истоки и социальная направленность. Автор показывает, что в условиях углубления общего кризиса капитализма и обострения противоборства двух мировых систем широкие круги буржуазии отказываются от либеральной риторики и обращаются к консервативной апологии устоев капитализма. Целью настоящей книги является критический анализ важнейших консервативных течений в современной американской мысли. Основное внимание в ней уделяется социально-философским аспектам этих течений.



Кл.слова:
консервативна реставрація -- республіканська партія -- американське суспільство

   Тип видання:   життєпис   
10.

Кришна, К.
Рабиндранат Тагор [Електронний ресурс] / К. Кришна. - М. : Молодая Гвардия, 1989. - 540 с.. - (Жизнь замечательных людей. ЖЗЛ : серия биографий ; вып. 639)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Для меня большая честь познакомить вас с жизнью и творчеством Рабиндраната Тагора. Знакомство самого поэта с вашей страной произошло во время его визита в 1930 году. Память о нем сохранялась с той поры, и облик поэта становился яснее и отчетливее, по мере того как вы все больше узнавали о нем. Таким образом, цель этой книги — прояснить очертания, добавить новые штрихи к портрету поэта. Я рад, что вы разделите со мною радость понимания духовного мира Тагора. В последние годы долгой жизни поэта я был близок с ним и имел счастье узнавать его помыслы, переживания и опасения. Я говорю «опасения», потому что во время нацистского нашествия на вашу страну он в гораздо большей мере был озабочен судьбой вашего народа, чем судьбами союзников в Европе. Каждый день он просил меня читать ему вслух военные сводки, и чем они были безутешнее, тем заметнее было его волнение. Ему невыносима была мысль о том, что нацистский сапог оскверняет землю Советской России (оскверняет — именно это слово он употреблял, потому что советская земля была для него священна — в его представлении именно здесь разгорелся «величайший жертвенный костер в истории», который принес справедливость миллионам эксплуатируемых и осветил путь освобождения для всего мира. Иногда глаза его наполнялись слезами. Как жаль, что он не дожил до тех дней, когда советский народ изгнал захватчиков! Как бы он хотел увидеть этот день, и, без сомнения, он воспел бы вашу победу в замечательных стихах. Этому не суждено было случиться. Однако до самого своего конца он верил, что победа все-таки будет за Советами. Он обладал глубокой, почти фанатической уверенностью, что добро и справедливость обязательно восторжествуют. С этой верой он умер, и в конце концов вера эта была подтверждена историей. Дорогой читатель! Великий дар Тагора своему народу и другим народам мира не только в его бессмертных творениях, но и в не меньшей мере в его неодолимой вере в торжество добра над злом и в светлое будущее человечества.



Кл.слова:
поезія -- сучасна історія -- ХХ століття -- Індія -- політика -- демократія

   Тип видання:   наукове видання   
11.

Родионов, Евгений.
Пунические войны [Електронний ресурс] / Е. Родионов. - СПб. : Изд-во СПбУ, 2005. - 626 с.. - (Серия "Res militaris")

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга посвящена одному из самых драматичных эпизодов античной истории - Пуническим войнам. Привлекая широкий круг источников, автор постарался подробно осветить все значимые военные кампании и сражения, проследить внутриполитическую ситуацию в противоборствующих государствах, а так же дать портреты наиболее ярких исторических деятелей эпохи.



Кл.слова:
Античність -- Римська республіка -- Карфаген

   Тип видання:   науково-популярне видання   
12.

Кошиць, Олександр.
Про українську пісню й музику [Електронний ресурс] / Олександр Кошиць. - Київ : Музична Україна, 1993. - 51 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Олександр Антонович Кошиць (1875-1944) — видатний український хоровий диригент і композитор, один із засновників Української республіканської капели (1919), з якою гастролював по всьому світу, щоб, за словами ініціатора створення цього колективу Симона Петлюри, показати світовій громадськості, що є така держава Україна і є український народ. Свою місію капела виконала з честю, зачарувавши численних слухачів різних країн і народів незрівнянним мистецтвом співу, глибиною і проникливістю створених образів, неперевершеною чарівністю українських народних і авторських пісень.



Кл.слова:
музика -- спів -- українська культура

   Тип видання:   довідник   
13.


Природа і природні ресурси Північного Причорномор’я [Електронний ресурс] : бібліографічний покажчик літератури за 2008 рік / Одеська національна наукова бібліотека імені М. Горького ; упоряд. О. Г. Кушнір. - О. : [б. в.], 2010. - 80 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Черговий випуск бібліографічного покажчика «Природа і природні ресурси Північного Причорномор’я» містить опис публікацій на тему посібника за 2008 рік. У роботі над випуском взяли участь Кримська республіканська універсальна наукова бібліотека імені І. Я. Франка та наукова бібліотека Таврійського національного університету імені В. І. Вернадського. Всі описані праці систематизовано за темами, в межах кожного розділу розташовано в алфавіті авторів і назв. Завершують посібник покажчики географічних назв та імен.



Кл.слова:
геологічне дослідження -- корисні копалини -- охорона природи

   Тип видання:   монографія   
14.

Руднева, С. Е.
Предпарламент [Електронний ресурс] : октябрь 1917 г.: опыт исторической реконструкции / С. Е. Руднева. - М. : Наука, 2006. - 279 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга посвящена реконструкции истории Временного совета Российской республики (Предпарламента). Монографически эта тема изучена впервые. На основе большого количества архивных источников, мемуаров и других документов исследованы этапы созыва и функционирования временного учреждения парламентского типа, созданного в 1917 г. Для специалистов-историков и всех интересующихся историей России.



Кл.слова:
парламент -- тимчасовий уряд -- республіка

   Тип видання:   підручник   
Категорія: Релігія   
15.

Нилаканта, Ш.
Прашна-тантра [Електронний ресурс] : хорарная астрология / Ш. Нилаканта. - М. : Саттва, 2003. - 192 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Нилаканта Прашна Тантра — трактат XVI века по индийской астрологии Написан простым и ясным языком, кратко, но полно излагает практические методы хорарной астрологии, применяемые при решении большинства повседневных жизненных проблем. Перевод с санскрита выполнен известным индийским доктором Бангалором Венката Раманом.



Кл.слова:
життєві проблеми -- Індія

   Тип видання:   науково-популярне видання   
16.

Антонетти, П.
Повседневная жизнь Флоренции во времена Данте [Електронний ресурс] / П. Антонетти. - М. : Молодая Гвардия, 2004. - 287 с.. - (Живая история: Повседневная жизнь человечества)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга известного французского историка Пьера Антонетти освещает разнообразные стороны жизни Флоренции на рубеже XIII-XIV веков, в один из самых драматических периодов ее развития, когда рушились прежние устои и традиции, а на смену христианскому и рыцарскому Средневековью шло жесткое и рациональное Новое время. Именно в эту эпоху жил и творил величайший флорентийский поэт, автор "Божественной комедии", Данте Алигьери.



Кл.слова:
Флорентійська республіка -- історія Флоренції

   Тип видання:   науково-популярне видання   
17.

Декруазетт, Ф.
Повседневная жизнь в Венеции во времена Гольдони [Електронний ресурс] / Ф. Декруазетт. - М. : Молодая Гвардия, 2004. - 286 с.. - (Живая история: Повседневная жизнь человечества)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В книге французской исследовательницы Франсуазы Декруазетт на широком историческом материале воссоздана общественная и культурная жизнь Венецианской республики в XVIII веке, время ее расцвета и "упадка". Карло Гольдони был не просто уроженцем Венеции - для многих он стал Венецианцем с большой буквы, творцом, который перенес на сцену и обессмертил все те проблемы, надежды и чаяния, которыми жили его современники.



Кл.слова:
Венеціанська республіка -- історія Венеції

   Тип видання:   художня література   
18.

Рушді, Салман.
Опівнічні діти [Електронний ресурс] : роман : пер. з англ. / С. Рушді. - К. : Юніверс, 2007. - 704 с.. - (Букерівські лауреати)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Роман про перехід Індії від британської колонії до незалежної держави. Чудовий зразок магічного реалізму. Це й історія однієї сім'ї, і розповідь про буття народжених тієї ночі, коли Індія стала незалежною, і відображення становлення молодої держави.



Кл.слова:
сучасна література -- історичний роман -- деколонізація

   Тип видання:   науково-популярне видання   
Категорія: Релігія   
19.
 


Снесарев, Андрей.
Невероятная Индия [Електронний ресурс] : религии, касты, обычаи / Андрей Снесарев. - М. : Ломоносов, 2012. - 192 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Сколько в Индии насчитывается богов и какие боги самые главные? Какие касты - неприкасаемые? Что пили древние арии? Как взглядом можно испортить еду? Почему при кремации мужчин использовали сандаловое дерево, а женщин - навоз? Почему пожелание выглядеть старухой носит исключительно положительный смысл? Почему индийские последователи зороастризма парсы никогда не снимают головные уборы? Как наматывается чалма? Каким словом заменяется несчастливое число "один"? Сколько раз подряд следует чихать, чтобы не накликать беду? Что индийцу сулит подергивание правого глаза и дрожь в правой руке и насколько полезно, проснувшись, увидеть хвост черной коровы? Ответы на эти и многие другие вопросы можно прочитать в этой книге.



Кл.слова:
етнологія -- Індія -- касти -- звичаї

   Тип видання:   наукове видання   
20.

Бойко, О. Д.
Нариси історії української революції 1917-1921 років [Електронний ресурс] / О. Д. Бойко, В. Ф. Верстюк, В. І. Головченко. - К. : Наукова думка, 2011

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Кн. 1. - 2011. - 390 с.

Кн. 2. - 2012. - 464 с.


У книзі розповідається про особливий період у модерній історії України, в ході якого були реалізовані перші в XX ст. українські державотворчі проекти: Українська Народна Республіка, Українська Держава, Західноукраїнська Народна Республіка, Українська Соціалістична Радянська Республіка. Розкриваються соціальні, політичні та культурні аспекти революційного часу. Нариси узагальнюють великий історіографічний доробок сучасних українських істориків, які займаються вивченням Української революції.



Кл.слова:
історія
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського