Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (27)Тематичний інтернет-навігатор (355)Автореферати дисертацій (839)Реферативна база даних (5085)Книжкові видання та компакт-диски (1547)Журнали та продовжувані видання (85)
Пошуковий запит: (<.>K=САМОВРЯДУВАНН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 166
Представлено документи з 1 до 20
...

   Тип видання:   навчальний посібник   
1.

Ярмиш, Олександр Назарович.
Державне будівництво та місцеве самоврядування в Україні [Електронний ресурс] : навчальний посібник для вищих навчальних закладів / О. Н. Ярмиш, В. О. Серьогін. - Х. : Вид-во Національного ун-ту внутр. справ, 2002. - 530 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У пудручнику систематично викладені всі теми за вузівською програмою навчального курсу «Державне будівництво і місцеве самоврядування в Україні». Розглядаються поняття державного будівництва і місцевого самоврядування як науки, її система та місце серед юридичних наук, основи організації та діяльності органів публічної влади в Україні. Аналізуються принципи організації та діяльності органів державної влади і місцевого самоврядування, їх функції, компетенція, форми і методи роботи, взаємодія з правоохоронними органами, об’єднаннями громадян і трудовими колективами. Для студентів, курсантів, аспірантів, ад’юнктів і викладачів юридичних вузів і факультетів.



Кл.слова:
публічна влада -- Верховна Рада -- виконавча влада

   Тип видання:   навчальний посібник   
2.

Ярмиш, О. Н.
Державне будівництво та місцеве самоврядування в Україні [Електронний ресурс] : навчальний посібник / О. Н. Ярмиш, В. О. Серьогін. - Х. : Вид-во Національного ун-ту внутр. справ, 2002. - 527 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У навчальному посібнику систематично викладені всі теми за вузівською програмою навчального курсу «Державне будівництво і місцеве самоврядування в Україні». Розглядаються поняття державного будівництва і місцевого самоврядування як науки, її система та місце серед юридичних наук, основи організації та діяльності органів публічної влади в Україні. Аналізуються принципи організації та діяльності органів державної влади і місцевого самоврядування, їх функції, компетенція, форми і методи роботи, взаємодія з правоохоронними органами, об’єднаннями громадян і трудовими колективами. Для студентів, курсантів, аспірантів, ад’юнктів і викладачів юридичних вузів і факультетів.



Кл.слова:
орган державної влади

   Тип видання:   навчальний посібник   
3.


Юридичний путівник споживача: навч.-прак. посіб. [Електронний ресурс] / ред. В. Е. Теліпко ; Український молодіжний правничий союз. - Київ : Центр учбової літератури, 2010. - 368 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У пропонованому навчально-практичному посібнику детально і систематизовано на основі чинного законодавства і практики його застосування розкриваються основні аспекти прав споживача і механізми їх реалізації та захисту. На допомогу читачу-споживачеві наводяться зразки написання претензій та позовних заяв, а також термінологічний словник з основними поняттями і дефініціями в межах розглядуваної проблематики та узагальнення судової практики захисту прав і застосування законів. Пропонований навчально-практичний посібник розраховано на студентів, аспірантів і викладачів вищих навчальних закладів, юристів-практиків, посадових і службових осіб органів державної влади і місцевого самоврядування, активістів і співробітників правозахисних громадських організацій, а також кожного громадянина, який цікавиться проблемами правового регулювання споживчої сфери в умовах реалій сучасної України і прагне бути обізнаним у своїх правах та обов’язках, механізмах їх реалізації і захисту, які витікають з його статусу як споживача і головного учасника відносин цивільного обороту.



Кл.слова:
право споживче

   Тип видання:   довідник   
4.


Юридичний довідник з підготовки до розгляду справ про захист прав споживачів [Електронний ресурс] / уклад. М. О. Фролов ; Спільнота споживачів та громадських організацій. - Київ : Наш час, 2008. - 400 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Споживче (консьюмерське) право на сучасному етапі розвитку громадянського суспільства в Україні та національної правової системи є багатогранне та часом суперечливе явище. Цивільний кодекс називає серед іншого такі способи захисту прав як: визнання права; припинення дій, що створюють загрозу порушенню права; визнання актів органів державної влади та місцевого самоврядування недійсними. Необхідність у застосуванні зазначених способів захисту прав споживачів виникає не у зв’язку із порушенням суб’єктивного права громадянина або організації, а з метою запобігти порушенню. Для студентів, аспірантів, викладачів, науковців.



Кл.слова:
право споживче

   Тип видання:   монографія   
5.

Штурхецький, С. В.
Комунікативний потенціал місцевого самоврядування в Україні [Електронний ресурс] / С. В. Штурхецький. - Рівне : Овід, 2011. - 148 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 6.51 Мб


Монографія присвячена аналізу актуальних проблем функціонування та розвитку такого маловивченого насьогодні феномена місцевого самоврядування в Україні, як комунікативний потенціал. Досліджується сутність комунікативного потенціалу, аналізуються особливості комунікативного процесу в місцевому самоврядуванні, визначається комунікативний потенціал унормованих законодавством формбезпосередньоїучастігромадян. Теоретичнийвикладілюструється прикладами з періодики, наукової літератури та практики діяльності територіальних громад. На основі останніх політичних та економічних трендів запропоновано шляхи розвитку комунікативного потенціалу місцевого самоврядування в Україні. Для викладачів, науковців, політиків, державних службовців, працівників органів місцевого самоврядування, всіх, хто цікавиться проблемами розвитку місцевого самоврядування.



Кл.слова:
політика -- влада -- громадська організація

   Тип видання:   зб. статей   
6.


Шоста всеукраїнська науково-практична конференція з питань самоорганізації населення «Регламентація питань самоорганізації населення законодаством України. Збірник матеріалів». Кіровоград, 9-10 липня 2011 року [Електронний ресурс] / під редакцією О.С. Орловського, А.С. Крупника, Н.В. Мішиної ; Всеукраїнська громадська організація «Асоціація сприяння самоорганізації населення». - Одеса : ПП „Євродрук”, 2011. - 220 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В брошурі містяться тези виступів учасників конференції, тексти підсумкових документів, а також законопроектів, які обговорені на конференції та передані авторським колективом на розгляд Верховній Раді України. Брошура може бути корисною законодавцям, науковим працівникам, депутатам місцевих рад, керівникам та службовцям органів місцевого самоврядування, викладачам, аспірантам і студентам юридичних спеціальностей та держуправління, а також усім, хто займається питаннями локальної демократії.



Кл.слова:
самоорганізація населення

   Тип видання:   підручник   
7.

Шляхтун, П. П.
Політологія [Електронний ресурс] / П. П. Шляхтун. - К. : Либідь, 2002. - 576 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Так само як людина — істота біологічна — не може існувати без повітря, вона як істота суспільна не може жити без політики. Це твердження, на перший погляд, може здатися безпідставно перебільшеним, оскільки є чимало людей, які ставляться до політики зневажливо, вважають її брудною справою. Проте це зовсім не означає, що такі люди стоять поза політикою. Не цікавлячись політикою, не виступаючи її суб'єктом, вони за будь-яких умов залишаються об'єктом політики, зазнають впливу політичних інститутів: держави, політичних партій, органів місцевого самоврядування, засобів масової інформації тощо та осіб, які їх представляють. Політика є діяльністю з керівництва та управління суспільством на основі публічної влади. її соціальне призначення полягає в узгодженні багатоманітних і суперечливих інтересів і потреб індивідів та людських спільнот, забезпеченні їх співіснування в межах єдиного суспільства, в організації суспільного життя. Виконує це призначення передусім держава як головний політичний інститут. Якби не було держави зі встановленими нею загалыюобов 'язковими правшами суспільної поведінки (правовими нормами), дотримання яких забезпечується силою державного примусу, в суспільстві запанували б анархія і хаос, сила й насильство, «війна всіх проти всіх», як визначав додержавшій стан людства видатний англійський філософ XVII ст. Т. Гоббс. Саме держава надає суспільству організованості, об 'єднує людей на основі спільних інтересів та цінностей у цілісне утворення, надає суспільному життю цілеспрямованого характеру. Жити в суспільстві й бути вільним від політики, впливу держави неможливо. Але залежність індивідів, суспільства в цілому від держави може бути різною. В одному разі суспільство змогло підпорядкувати собі державу, поставити її на службу суспільному благові, досягти завдяки мудрому державному керівництву країни висот у своєму розвитку, в іншому — держава вивищувалася над суспільством, чинила над ним насильство, а можновладці використовували державну владу насамперед у власних інтересах. Характер відносин між суспільством і державою вирішальною мірою залежить від політичної культури членів суспільства як сукупності їхніх знань про політику, ціннісних орієнтацій і поведінки стосовно неї. У кінцевому підсумку політика, влада завжди роблять з людьми те, що вони їй дозволяють, а держава і правителі є такими, яким є саме суспільство. Недарма кажуть, що кожен народ має таких правителів, яких заслуговує. Формування політичної культури членів суспільства, набуття ними політичних знань і навичок політичної поведінки є важливою умовою функціонування політики, насамперед держави, в інтересах суспільства. Природа створила людину так, що вона дбає передусім про власні інтереси. Політики як люди, чия діяльність пов язана з використанням публічної влади, також: не є винятком. Для того щоб політики якомога більше дбали про суспільні інтереси і якнайменше використовували владу у власних інтересах, потрібний постійний і пильний контроль громадськості за здійсненням влади, діями політиків. А це також вимагає від громадян політичних знань. Оволодівати політичною наукою, отже, потрібно для того, щоб не бути лише пасивним об'єктом політики, об'єктом політичного маніпулювання з боку охочих до влади людей, а впливати на здійснення влади як у суспільних, так і у власних інтересах. Роль і значення політики та наукових знань про неї особливо зростають у переломні історичні періоди, коли зазнають докорінних перетворень самі основи суспільного життя, ідеали, цінності, світоглядні орієнтації людей. Саме такий період кардинальних змін переживає нині українське суспільство. Необхідність політологічних знань в сучасних умовах актуалізується й тим, що сучасні політичні технології, особливо ті, що пов 'язані з проведенням виборчих кампаній і формуванням іміджу політичних лідерів та реалізуються за допомогою електронних засобів масової інформації, створюють широкі можливості для маніпулювання масовою та індивідуальною політичною свідомістю. Протистояти такому маніпулятивному впливу можна тільки на основі глибоких наукових знань про політику. Головне призначення пропонованого підручника полягає в тому, щоб допомогти студентам — майбутнім фахівцям різних сфер суспільної діяльності — оволодіти систематизованими науковими знаннями про політику, які склали б основу їхньої демократичної політичної культури. Такі знання потрібні кожній освіченій людині. Вони сприятимуть формуванню здатності самостійно аналізувати політичні явища і процеси, визначати своє місце в них. Підручник, звичайно, не претендує на всеосяжне висвітлення проблем політичної науки. У ньому аналізуються лише найважливіші, вузлові проблеми політології, насамперед ті, що стосуються сутності політики, інституціоналізованих і персоналізованих форм її здійснення. Значна увага приділяється також історії становлення і розвитку політичних ідей як за рубежем, так і в Україні. В окремих главах подається матеріал про здійснення політики, політичної влади в Україні. Підручник розрахований на поглиблене вивчення науки про політику і може бути використаний студентами всіх спеціальностей вищих навчальних закладів, у тому числі спеціальності «Політологія». Його побудовано таким чином, що кожен структурний елемент може бути темою окремого виступу на семінарському занятті, реферату, контрольної чи курсової роботи. В разі необхідності наявний теоретичний матеріал можна розширити завдяки літературним джерелам, список яких наведено до кожної теми. Ці джерела слугуватимуть вихідними і в написанні дипломних та дисертаційних робіт, підготовці до складання кандидатських іспитів із спеціальностей політичних наук. Авторське бачення структури, тематики і проблематики курсу «Політологія» може прислужитися викладачам політології у вищих навчальних закладах при власному визначенні тематики і проблематики навчального курсу з політології. Ознайомлення із систематизованим викладенням у підручнику проблем теорії політикиі буде корисним і тим, хто обрав політику своїм фахом, tie перебільшуючи значення науки про політику для політичної практики, все ж таки можна стверджувати, що багато наявних у нинішньому українському суспільстві негараздів спричинені невисоким професіоналізмом наших політиків, відсутністю у них глибоких політологічних знань і як наслідок -низьким рівнем політичної культури. Політика і наука про неї в Україні все ще існують нарізно, а державна політика в багатьох и проявах здійснюється без належного теоретичного обгрунтування, нерідко методом спроб і помилок. Рядові громадяни, зі свого боку, ще не зайняли активної позиції стосовно влади і продовжують залишатися її пасивними об єктами, очікуючи від неї за сформованою ще за соціалізму звичкою всіляких соціальних благ. Політика є одним із таких видів людської діяльності де кожен вважає себе фахівцем, тому що всі члени суспільства і кожний окремо так чи інакше стикаються з нею. Судити про політику можуть і повинні всі. Тож хай ця праця прислужиться тому, щоб такі судження робилися зі знанням справи



Кл.слова:
предмет політології -- пам’ятник архітектури -- функція політології

   Тип видання:   навчальний посібник   
8.

Шлійко, А. В.
Організаційно-правові засади захисту прав споживачів: навчальний посібник [Електронний ресурс] / А. В. Шлійко ; Міністерство освіти і науки України. - Тернопіль : ТНЕУ, 2008. - 300 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У навчальному посібнику обґрунтовано об’єктивну необхідність правових засад захисту прав споживачів, вимоги щодо якості у сфері виробництва, послуг (робіт) для забезпечення відповідності їх умовам стандартів та вимог споживачів. Розкрито механізм державного регулювання із захисту законних інтересів споживачів, регламентування діяльності господарюючих суб’єктів у сфері торгівлі і послуг, громадського харчування тощо. Структуру навчального посібника побудовано на матеріалах законодавчо-правової бази захисту споживачів із використанням діяльності відповідних органів самоврядування, які уповноважені проводити державний захист прав громадян як споживачів. Разом з тим у посібнику висвітлені питання, які мають міжгалузевий характер, що підвищує пізнавальність викладеного матеріалу. Посібник стане у пригоді підприємцям, державним службовцям, студентам, які прагнуть поглибити свої знання у галузі споживчого права в Україні.



Кл.слова:
права споживачів

   Тип видання:   зб. статей   
Категорія:    
9.


Школа навчання молодих лідерів [Електронний ресурс] : просвіта й активізація молоді м. Харкова. - Х. : ХМЦД, 2007

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Ч. IV : Можливості для млоді. - 78 с.


В рамках програми "Просвіта й активізація молоді м. Харкова" Харківський міський центр дозвілля молоді проведе в серпні для початківців і активістів молодіжного громадського руху м. Харкова традиційну Школу навчання молодих лідерів. Тема навчання - "Студент знатиме!". Орієнтовна кількість учасників - 30 осіб, студентів ("зарахованих" абітурієнтів) І курсу вузів ІІІ-IV ступенів акредитації, а також інші початківці молодіжного руху м. Харкова, що цікавляться студентськими проблемами. Головними робочими напрямами будуть нормативно-правове забезпечення освіти, навчальний процес, освітні успіхи студентів, права студентів (освітні, соціальні), дозвілля та праця студентів, студентське самоврядування, громадська активність молоді (профспілки), взаємодія з органами місцевого самоврядування, можливості для студентів (місцеві гуманітарні та соціальні програми).



Кл.слова:
молодь -- освіта -- громадський рух

   Тип видання:   монографія   
10.

Шевченко, О. В.
Економічна ефективність ґрунтоохоронних заходів при використанні земель сільськогосподарського призначення [Електронний ресурс] : монографія / О. В. Шевченко, А. Г. Мартин ; Національний університет біоресурсів і природокористування України. - Київ : Компринт, 2016. - 332 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Текст у форматі PDF 10.12 Мб


У монографії проаналізовано сучасний стан і тенденції використання земельних ресурсів у сільському господарстві. Встановлено, що деградація ґрунтів нині є однією з найважливіших виробничо-екологічних проблем, передумовою неможливості досягнення високої еколого-економічної ефективності використання земель у майбутньому. Запропоновано методику визначення суспільних утрат від деградації земель, яка базується на обчисленні частки капіталізованого рентного доходу, що втрачається при зниженні родючості ґрунту за різних ступенів деградації земель, а також витрат на відновлення родючості порушених і малопродуктивних земель. Обґрунтовано науково-методичний підхід до визначення економічної ефективності ґрунтоохоронних заходів у сучасних ринкових умовах, який базується на одержанні додаткового доходу за рахунок приросту врожаїв сільськогосподарських культур на захищених земельних ділянках. Наукове видання розраховане на дослідників, аспірантів, магістрів факультетів землевпорядкування вищих навчальних закладів, викладачів, фахівців з землеустрою, моніторингу, агрономів, працівників сфери державного управління земельними ресурсами та органів місцевого самоврядування.



Кл.слова:
зсуви ґрунтів -- агроландшафти -- еколого-економічне моделювання

   Тип видання:   наукове видання   
11.

Шведа, Ю. Р.
Вибори та виборчі системи. Європейські стандарти та досвід для утвердження демократії в Україні. [Електронний ресурс] / Ю. Р. Шведа. - Л. : Львівський національний університет імені Івана Франка, 2010. - 462 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У науково-навчальному виданні “Вибори та виборчі системи. Європейські стандарти та досвід для утвердження демократії в Україні” аналізуються політичні вибори, виборча демократія, виборчий процес та виборчі системи. У роботі подано розгорнуту характеристику об’єктивним індикаторам демократичних виборів, структурі, елементам та типам виборчих систем, їх перевагам та недолікам, головним процедурам виборчого процесу, технікам ”виборчої інженерії”, способам протидії незаконному впливу на волевиявлення виборців, формам прямої демократії. Робота буде корисною для науковців, студентів, державних сдужбовців та працівників органів місцевого самоврядування, а також для усіх, хто цікавиться електоральною політикою.



Кл.слова:
політичні вибори -- виборчий процес -- демократичні вибори

   Тип видання:   навчальний посібник   
12.

Чорнооченко, Світлана Іванівна.
Цивільний процес [Електронний ресурс] : навчальний посібник / С. І. Чорнооченко. - 2-е вид., перероб. і доп.. - К. : Центр навчальної літератури, 2005. - 472 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У навчальному посібнику аналізуються норми цивільного процесуального права України та практика їх застосування судами. На основі положень нового (2004 р.) та чинного Цивільного процесуаль- ного кодексу України, законодавства про судоустрій у відповідності до програми для вищих юридичних навчальних закладів послідовно розкриваються питання пов'язані з особливостями цивільних процесуальних правовідносин та їх суб'єктів , підвідомчості та підсудності цивільних справ, їх порушення та підготовки, судового розгляду і винесення рішення по суті, апеляційного та касаційного оскарження судових рішень, ухвал суду, звернення судових рішень до виконання, цивільного судочинства з іноземним елементом. Матеріал посібника викладено у порівнянні нового і чинного цивільного процесуального законодавства, що сприяє кращому засвоєнню даного курсу Розраховано на студентів, курсантів, слухачів, викладачів вищих юридичних закладів освіти та факультетів, а також працівників право- охоронних органів, юридичних служб органів державної влади, місцевого самоврядування, підприємств і установ.



Кл.слова:
суд -- процесуальний кодекс

   Тип видання:   підручник   
13.

Чиркин, В. Е.
Система государственного и муниципального управления [Електронний ресурс] : учебник для вузов / В. Е. Чиркин. - М. : Юристъ, 2005. - 379 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Рассматриваются система государственного и муниципального управления, взаимосвязи, особенности, органы, должностные лица государственного и муниципального управления, вопросы эффективности различных структур управления, анализируются возможности и своеобразие управленческих институтов и процедур. Для студентов вузов, обучающихся по специальностям "Государственное и муниципальное управление", "Юриспруденция". Будет полезен для сотрудников органов управления.



Кл.слова:
місцеве самоврядування

   Тип видання:   навчальний посібник   
14.

Чала, Н. Д.
Бюджетна система [Електронний ресурс] : навчальний посібник / Н. Д. Чала, Л. В. Лазоренко. - К. : Знання, 2010. - 223 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У навчальному посібнику розкрито економічні основи бюджету, його роль в економіці країни. Значне місце відведено аналізу характеристик формування дохідної та видаткової частин Державного Бюджету України, системі міжбюджетних відносин в Україні. Розглянуто процедуру бюджетного процесу та діяльність органів оперативного управління бюджетом. Особливістю посібника є його практичне спрямування, наявність тестів, завдань для семінарських занять і самостійної роботи студентів. Для студентів вищих навчальних закладів очної, заочної та дистанційної форм навчання економічних і юридичних спеціальностей, слухачів системи перепідготовки і підвищення кваліфікації у галузі державного управління, працівників органів державної влади та місцевого самоврядування. Книга буде також корисною аспірантам, державним службовцям, народним депутатам усіх рівнів, усім, хто цікавиться бюджетною проблематикою.



Кл.слова:
державне управління -- бюджетний процес -- бюджетне фінансування

   Тип видання:   підручник   
15.
 


Фрицький, О. Ф.
Конституційне право України [Електронний ресурс] : підручник / О. Ф. Фрицький. - К. : Юрінком Інтер, 2002. - 536 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У підручнику розглядаються особливості конституційного права України як галузі національного права, науки та навчальної дисципліни; Конституція України як Основний Закон держави, загальні засади конституційного ладу; конституційно-правовий статус людини і громадянина; форми народного волевиявлення; конституційно-правові основи організації здійснення державної влади: законодавчої, виконавчої, судової, влади Президента України; територіальний устрій та місцеве самоврядування в Україні. Для студентів, аспірантів, викладачів і науковців юридичних та гуманітарних вищих навчальних закладів.



Кл.слова:
конституція -- громадянин -- народне волевиявлення -- юриспруденція -- законодавство -- влада

   Тип видання:   монографія   
16.

Федюк, Лілія Василівна.
Особисті немайнові права юридичних осіб [Електронний ресурс] : монографія / Л. В. Федюк ; Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника, Юридичний інститут. - Івано-Франківськ : [б. в.], 2013. - 500 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 2.80 Мб


Монографія присвячена комплексному дослідженню особистих немайнових прав юридичних осіб та детальному аналізу кожного з особистих немайнових прав, що можуть належати юридичній особі. У книзі розглядаються питання розвитку даних прав у науці цивільного права та законодавстві, поняття та види особистих немайнових прав юридичних осіб, серед яких аналізуються права на найменування, на місцезнаходження, на ділову репутацію, на індивідуальність, на конкуренцію, на діяльність та інформативні права. Монографія розрахована на наукових і науково-педагогічних працівників вищих навчальних закладів і наукових установ, докторантів, аспірантів та студентів юридичного напряму, практичних працівників судових, правоохоронних і правозастосовних органів, посадових осіб органів державної влади та місцевого самоврядування, може бути сприйнята широким загалом читачів.



Кл.слова:
цивілістика -- немайнові права -- ділова репутація -- конкуренція -- доступ до інформації

   Тип видання:   аналітична доповідь   
17.


Україна та проект «русского мира» [Електронний ресурс] : аналітична доповідь / С. І. Здіорук [та ін.] ; Національний інститут стратегічних досліджень. - Київ : [б. в.], 2014. - 80 с.. - (Серія "Гуманітарний розвиток" ; випуск 1)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 0.31 Мб


Осмислено сутність і ґенезу політико-ідеологічного проекту «русский мир», з’ясовано причини його конструювання, наголошено на зорієнтованості технології Кремля забезпечувати гуманітарний супровід інтеграційних процесів в економічній і політичній площинах на пострадянському просторі. Особливу увагу приділено аналізу механізмів «м’якої сили», через які міфологеми РМ інспіруються в українське суспільство, а також ставленню української спільноти до ідеології РМ. На підставі проведеного дослідження висловлено пропозиції стосовно протидії впливам ідей РМ на вітчизняний гуманітарний простір. У додатку наведено ідеологічні альтернативи, які б у контексті стримування експансії доктрини РМ на українські терени водночас окреслювали шляхи консолідації українства та визначали стратегію майбутнього поступу Української нації. Видання розраховане на державних діячів, працівників органів державної влади й місцевого самоврядування, політиків і політологів, науковців, представників експертного й інтелектуального середовища, які цікавляться проблемами національної безпеки.



Кл.слова:
пропаганда -- гібридна війна -- дезінформація -- політичні технології

   Тип видання:   навчальний посібник   
18.


Транспарентність влади в контексті європейської інтеграції України [Електронний ресурс] : конспект лекції до короткотермінового семінару в системі підвищення кваліфікації кадрів / уклад. Е. А. Афонін, О. В. Суший. - К. : НАДУ, 2010. - 48 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 0.45 Мб


Видання містить конспект лекції з тематики однойменного короткотермінового семінару в системі підвищення кваліфікації кадрів. Призначене для слухачів і викладачів системи перепідготовки та підвищення кваліфікації керівних кадрів державної служби та місцевого самоврядування.



Кл.слова:
політика -- євроінтеграція -- самоідентифікація -- держава -- міжнародні відносини

   Тип видання:   науково-популярне видання   
19.

Томашівський, С.
Київська Козаччина 1855 року [Електронний ресурс] / С. Томашівський. - Л. : Наукове Товариство ім. Шевченка, 1902. - 20 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Київська Козаччина 1855 — масові сел. виступи в Київській губернії за відновлення козацтва як сусп. стану і військ. формування. Приводом до них стало опублікування під час Кримської війни 1853—1856 маніфесту імп. Миколи I, що передбачав створення рухомого держ. ополчення. По Київщині, де ще свіжими були згадки про запороз. козацтво, почали поширюватися чутки, нібито тих, хто запишеться в ополчення («у козаки»), буде звільнено від кріпосної залежності (див. Кріпацтво) і вони одержать поміщицькі землі та майно. Бажаючі покозачитися примушували священиків та ін. письменних людей складати списки «вільних козаків», а записавшись у ці списки, відмовлялися відробляти панщину і виконувати розпорядження місц. адміністрації, створювали власні органи самоврядування («сільські громади») і вибирали собі ватажків (відомі імена окремих з них: Василь Бзенко, Іван та Микола Бернадські, Яків Романовський, Михайло Гайденко, Корній Захарченко). Почавшись у лют. 1855 у Васильківському повіті, рух за покозачення в берез.—квіт. охопив понад 500 сіл і містечок у 8 із 12 повітах Київ. губернії (Таращанському, Васильківському, Київському, Звенигородському, Черкаському, Уманському, Сквирському, Канівському). На придушення «козаччини» уряд кинув регулярні війська і поліцію. У кількох селах і містечках сталися криваві сутички, найзапекліше протистояли військам і поліції покозачені селяни у Биковій Греблі (Васильківський пов.; нині село Білоцерківського р-ну), Березні (Сквирський пов.; нині село Володарського р-ну; обидва Київ. обл.), Корсуні (нині м. Корсунь-Шевченківський) і Таганчі (Канівський пов.; нині село Канівського р-ну Черкас. обл.). Однак сили були нерівними. Селяни змушені були скоритися.



Кл.слова:
історія України -- козаччина -- повстання

   Тип видання:   навчальний посібник   
20.

Ткачук, А. Ф.
Місцеве самоврядування: світовий та український досвід [Електронний ресурс] : посібник / А. Ткачук, Р. Агранофф, Т. Браун. - К. : Заповіт, 1997. - 188 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Посібник "Місцеве самоврядування: світовий та український досвід" є результатом багаторічної роботи експертів Програми спряння парламентові України над аналізом тенденцій розвитку місцевого самоврядування в різних країнах світу та Україні. Тут викладені основні проблеми, що стоять перед місцевим самоврядуванням не залежно від країни чи системи самоврядування, а також аналізується досвід становлення місцевого самоврядування в Україні в історичній перспективі. Посібник може бути корисним для народних депутатів України, депутатів місцевих рад, практичних працівників органів місцевого самоврядування, студентів юридичних факультетів, політологів та політиків.



Кл.слова:
місцева рада -- самоврядування
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського