Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (12)Автореферати дисертацій (106)Реферативна база даних (871)Книжкові видання та компакт-диски (541)Журнали та продовжувані видання (25)
Пошуковий запит: (<.>K=СПЕЦІАЛЬНА$<.>+<.>K=ТЕРМІНОЛОГІЯ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 112
Представлено документи з 1 до 20
...

   Тип видання:   науково-популярне видання   
1.
 


Ґуґерті, Т. Ф.
Практичне кування та мистецьке ковальство [Електронний ресурс] : пер. з англ. / Т. Ф. Ґуґерті. - [Б. м.] : [Hurtom], [20_ _?]. - 136 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Дана книга хоч і старенька ( вона вийшла 1915 року ), але є дуже цікавою оскільки написана людиною, що не один рік викладала ковальство у відповідних школах. Також у цій книзі я вирішив спробувати впроваджувати власні українські ковальські терміни тому що сучасна українська ковальська термінологія (на жаль і не лише ковальська) просто змавпована з російської, а російська в свою чергу переважно з німецької. Виходить, що ми чиї предки були одними з найперших і найкращих у обробці заліза (маю на увазі сколотів) і не маємо власної ковальської термінології? Це звісно брехня і нісенітниця, просто її свого часу нищили разом із власне усією українською мовою. Я особисто вважаю, що будь-які терміни повинні бути інтуїтивно зрозумілі навіть неспеціалісту. От наприклад, є таке англійське слово tuyere словник пропонує переклад метав чи фурма, а я перекладав як піддувало. Чи наприклад puddling, його у словнику перекладено – пудлінгування, а я пропоную перекладати як замішування і т.д. Не знаю чи сподобається це іншим, але мені принаймні так зручніше. Сподіваюся переклад даної книги стане у нагоді усім тим хто цікавиться ковальством.



Кл.слова:
ковальство -- кування -- металообробка

   Тип видання:   наукове видання   
2.

Ярема, С.
На теми української наукової мови [Електронний ресурс] / С. Ярема. - Л. : Українське товариство з механіки руйнування матеріалів : Львівське крайове товариство „Рідна школа“ : Наукове товариство ім. Шевченка, 2002. - 44 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Ця книжечка частково підсумовує багаторічний досвід автора як наукового редактора науково-технічного журналу „Фізико-хімічна механіка матеріалів“ – органу Відділення фізико-технічних проблем матеріалознавства та Фізико-механічного інституту ім. Г. В. Карпенка Національної академії наук України. Окремі її розділи автор опублікував у цьому журналі (1994. – № 4 і № 6; 1995. – № 3,1996. № 4 і № 5), Українському фізичному журналі (1997. – № 7) та збірниках „Український правопис і наукова термінологія: історія, концепції та реалії сьогодення“(Львів: НТШ, 1996) і „Праці Наукового товариства ім. Шевченка“ (Львів, 1997. – Т. 1), також доповідав на семінарах і конференціях. У книжці коротко подано історію українського термінотворення в технічних і фізико-математичних науках, міркування щодо їх сучасного становлення і розвитку, зокрема в механіці деформівного твердого тіла. Велику увагу приділено українським граматичним формам, висловам та словосполученням і їх відмінностям від російських. Праця розрахована на широкі кола науково-технічної громадськості, викладачів і студентів та всіх, хто цікавиться чистотою української мови та її впровадженням у повсюдний ужиток.



Кл.слова:
термін -- термінологія -- слово -- мова -- техніка

   Тип видання:   словник   
3.

Янко, М. П.
Топонімічний словник України [Електронний ресурс] : словник-довідник / М. Т. Янко. - К. : Знання, 1998. - 432 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Топонімічний словник України містить найголовніші назви міст, районню центрів, селищ міського типу, сіл, у яких відбулися історичні події або які пов'язані з іменами видатних людей, а також назви об'єктів рельєфу, річок, озер, лиманів, заток і проток, найважливіших заповідників, історичних і природних пам'яток України. У ньому подано детальний етимологічний аналіз відповідню утворень. Словник має за мету задовольнити потреби середньої школи. Він призначений для учнів старших класів, вчителів географії, історії, студентів відповідних факультетів, лекторіїв, а також для широкого кола читачів.



Кл.слова:
географія -- географічна назва -- наукова термінологія

   Тип видання:   науково-популярне видання   
4.

Яковенко, Н.
Нарис історії України з найдавніших часів до кінця ХVІІІ ст. [Електронний ресурс] / Н. Яковенко. - К. : Генеза, 1997. - 380 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Мета автора цього нарису – звернути увагу на ті аспекти минулого, які ні для народницької, ні для державницької історіографій на мали ваги, а тим часом без їх витлумачення годі сподіватися, що стара Україна "скаже" правду про себе нашому сучасникові. Маю на увазі передовсім спробу звести історію з п'єдесталу науки про суспільство до рангу науки про людину в суспільстві. Суспільство, як і кожна структурована система, варте дослідницького інтересу, проте ключ до розуміння принципів його функціонування не може бути ні універсальним, ні наперед постульованим, бо система, утворювана "людским матеріалом", реалізує себе лише через конкретні – завжди різні в часі й просторі – вчинки людей. Тому спеціальна увага в цьому нарисі буде надана людині – колу її прав і обов'язків, способам (і причинам) групування в колективи, стереотипам поведінки та механізмові оновлення останніх у моменти зміни ціннісних орієнтацій, усталеним уявленням про справедливу владу і особистий обов'язок, про морально дозволене і про табуйоване, про ставлення до "своїх" і "чужих" тощо. На більш загальному рівні, відмовившись від звичних історіографічних образів "сусіда-загарбника", "підступного єзуїта" чи свого "запроданця", автор спробував пояснити ряд кризових смуг в історії України через призму глибинних внутрішніх перемін у згаданій системі стереотипних цінностей.



Кл.слова:
історія -- минуле -- аспект -- розвиток

   Тип видання:   методичний посібник   
5.

Штунь, А. И.
Латинский язык [Електронний ресурс] : шпаргалка / А. И. Штунь. - М. : Эксмо, 2008. - 32 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Информативные ответы на все вопросы курса «Латинский язык» в соответствии с Государственным образовательным стандартом.



Кл.слова:
мова -- медична термінологія

   Тип видання:   методичний посібник   
6.

Штунь, А. И.
Латинский язык [Електронний ресурс] : конспект лекций / А. И. Штунь. - М. : Эксмо, 2007. - 224 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Представленный вашему вниманию конспект лекций предназначен для подготовки студентов медицинских вузов к сдаче экзамена. Книга включает в себя полный курс лекций по латинскому языку, написана доступным языком и будет незаменимым помощником для тех, кто желает быстро подготовиться к экзамену и успешно сдать его.



Кл.слова:
лінгвістика -- наукова термінологія -- вищий навчальний заклад

   Тип видання:   підручник   
7.


Шкірні та венеричні хвороби [Електронний ресурс] / за ред. М. О. Дудченка. - 2-е вид., стер.. - Вінниця : Нова Книга, 2008. - 240 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Підручник для студентів вищих медичних навчальних закладів України (стоматологічних, медичних, педіатричних факультетів), а також для інтернів-дерматовенерологів, суміжних спеціалістів, лікарів-інтернів загальної практики та сімейної медицини. Складається підручник з шести розділів: загальна дерматологія, спеціальна дерматологія, генодерматози, венерологія, тропічні трепонематози, психодерматологія. У підручнику викладено сучасні відомості з анатомії, фізіології шкіри, слизових оболонок, наведено основні принципи діагностики і лікування. Велику увагу зосереджено на етіології, патогенезі, сучасних методів лікування та профілактики.



Кл.слова:
дерматологія -- венерологія -- фізіологія шкіри

   Тип видання:   словник   
8.

Шило, Ніна Іванівна.
Російсько-український словник. Термінологічна лексика [Електронний ресурс] / Н. Шило. - К. : Просвіта, 2004. - 211 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Пропонований словник містить понад 10 тис. найуживаніших термінів і термінологічних словосполук з різних галузей науки і техніки, перекладених української мови. З масиву сучасних термінів вилучено кальковані й транслітеровані російські лексеми, повернено багато власне українських термінів. Подано граматичну характеристику слів. Словник зорієнтовано на широке коло корустивачів - студентів, учнів, викладачів, науковців, інженерів, видавничих працівників.



Кл.слова:
лінгвістика -- наукова термінологія -- мовознавство

   Тип видання:   словник      довідник   
9.

Чекман, Іван Сергійович.
Англо-український словник-довідник з нанонауки [Електронний ресурс] = English-Ukrainian nanoscience reference guide / І. С. Чекман, С. О. Радзієвська. - К. : Задруга, 2013. - 296 с.

Рубрики:

  Текст у форматі PDF 1.66 Мб


У словнику-довіднику подано визначення понад 800 найуживаніших нанонаукових термінів. Кожна словникова стаття складається з трьох частин: реєстрового слова англійською мовою, українського відповідника, визначення терміна українською мовою. Для науковців різних напрямів діяльності, студентів та аспірантів вищих медичних навчальних закладів, усіх, хто цікавиться проблемами нанонауки. The Reference guide contains over 800 most frequently used nanoscience terms. The material is given in the form of short entries. Each entry consists of three parts: the term in English, its Ukrainian equivalent, definition in the Ukrainian language. It is intended for students of higher medical establishments, researchers, as well as for a broad audience interested in the field of nanoscience.



Кл.слова:
нанотехнології -- наукова термінологія

   Тип видання:   методичний посібник   
10.

Чеботарьова, В. Д.
Пропедевтична педіатрія [Електронний ресурс] / В. Д. Чеботарьова, В. Г. Майданник. - К. : [б. в.], 1999. - 578 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У підручнику викладені принципи організації лікувально-профілактичної допомоги дітям, історія розвитку педіатрії, дана характеристика періодів дитячого віку, анатомо-фізіологічні особливості органів і систем, а також обміну речовин у дітей різних вікових груп. Описані закономірності і сучасні тенденції фізичного і нервово-психічного розвитку дітей, їх оцінка і семіотика порушень. Розглянуті основні принципи і тактика раціонального вигодовування та харчування здорових дітей раннього віку. Детально описані особливості і методи клінічного обстеження різних органів та систем у дітей, загальна і спеціальна семіотика найбільш поширенних захворювань дитячого віку.



Кл.слова:
лікування -- допомога

   Тип видання:   словник   
11.

Циммерман, М.
Русско-английский научно-технический словарь переводчика [Електронний ресурс] / М. Циммерман, К. Веденеева. - М. : Наука, 1991. - 996 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Словарь переводчиков научно-технической литературы, охватывает свыше 20 тыс. терминов. Наглядно и полно показывает широкие сочетаемостные возможности лексико-терминологического массива



Кл.слова:
російська мова -- англійська мова -- наукова термінологія -- технічна термінологія -- переклад -- професіоналізм

   Тип видання:   науково-популярне видання   
12.

Ханников, Александр Александрович.
Техника: от древности до наших дней [Електронний ресурс] / А. А. Ханников. - [Б. м.] : [б. в.], 2011. - 1160 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга охватывает развитие техники в мировом масштабе почти за весь период развития человечества. В данной работе отражены наиболее значительные события. Этот фактографический материал, расположенный в хронологической последовательности, дает наглядные представления об общих тенденциях технического прогресса, а также об основных его направлениях в тот или иной период времени. Книга содержит много сведений из истории техники и может быть использована как справочное пособие. Ее цель пробудить интерес широкого круга читателей к знаменательным датам и событиям в истории техники, дать в лаконичной форме достоверные сведения об этих событиях. Для широкого круга читателей.



Кл.слова:
історія техніки -- технічне досягнення -- технічна термінологія

   Тип видання:   словник   
13.

Фридланд, Александр Яковлевич.
Информатика и компьютерные технологии: основные термины [Електронний ресурс] : толковый словарь : более 1000 базовых понятий и терминов / А. Я. Фридланд, Л. С. Ханамирова, И. С. Фридланд. - 3-е изд., испр. и доп.. - М. : АСТ : Астрель, 2003. - 272 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Каждый термин снабжен кратким толкованием. Уяснить смысл термина помогут таблицы, рисунки, схемы. Понятия, не имеющие русского эквивалента, даны в английском написании. В конце словаря помещены указатели русских и англоязычных терминовю Предназначен для студентов, преподавателей средних и высших учебных заведений. Полезен старшеклассникам, а также всем, кто интересуется информатикой; и осваивает компьютер



Кл.слова:
комп’ютерна термінологія

   Тип видання:   словник   
14.


Українсько-французько-англійський міжвидовий словник з тактики та логістики [Електронний ресурс] / ред. В. В. Балабіна, Р. Гардера ; Київський національний університет імені Тараса Шевченка. Військовий інститут. - Київ : Логос, 2007. - 651 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Словник нараховує понад 3000 технічних, тактичних та логістичних термінів зі сфер командування, планування, проведення операцій й спільних навчань, операцій з підтримки миру, врегулювання криз, тактичного та тилового забезпечення тощо. Розрахований на широке коло фахівців з міжнародних відносин, органів управління та логістики, перекладачів.



Кл.слова:
військова термінологія -- тактичне забезпечення -- логістика

   Тип видання:   зб. статей   
15.


Українська мова у XX ст. [Електронний ресурс] : історія лінгвоциду: документи і матеріали / уклад. Л. Масенко, В. Кубайчук, О. Демська-Кульчицька. - К. : Вид-во Києво-Могилянської академії, 2005. - 402 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Подана нижче добірка документів має на меті ознайомити читачів із специфікою мовної політики, яку провадив радянський режим на теренах УРСР. Упорядники свідомі того, що збірник не може претендувати на повноту і всеохопність матеріалу. Нашим завданням було поставити проблему і заохотити майбутніх дослідників до пошуку ширшої інформації і наукового її опрацювання. Добираючи матеріали з радянських партійних документів і мовознавчих публікацій ми надавали перевагу тим, які стосувалися внутрішньомовної політики — заборон вживати певні слова, словосполучення, словотвірні й морфологічні форми, синтаксичні конструкції, оскільки саме цей аспект мовної політики КПРС ще не дістав належного опрацювання за джерельними даними. Орієнтація на зазначену проблематику зумовила й обмеження поданих матеріалів переважно хронологічними рамками 1930-х і 1970-х років, оскільки саме в ці десятиліття Москва застосовувала найбрутальніші методи у неоголошеній війні з українською нацією, до яких належала й низка репресивних заходів у сфері мововжитку. Відкриває збірник скорочена версія доповіді Миколи Скрипника на Першій всеукраїнській конференції культурно-освітніх робітників нацменшостей 20 травня 1931 року. Її подано для загального уявлення про засади мовно-освітньої програми М. Скрипника, що становили головний об’єкт нищівної критики в наступних погромницьких акціях 1930-х років. Завершує видання словник репресованої лексики, укладений на базі опублікованих у збірнику документів.



Кл.слова:
мовна політика -- правопис -- термінологія

   Тип видання:   словник   
16.


Тематический словарь современного немецкого языка. Средний уровень [Електронний ресурс] / сост. В. Е. Салькова. - М. : АСТ : Хранитель : Восток-Запад, 2008. - 512 с.. - (Реальные самоучители иностранных языков)

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Основная задача предлагаемого издания — овладение навыками живой разговорной немецкой речи. При этом данный словарь, в отличие от аналогичных пособий, содержит не только слова, но и словосочетания и предложения по теме. Это стимулирует обучающихся к тренировке неподготовленной, естественной речи, поскольку позволяет научиться автоматически применять в разговоре готовые словосочетания и даже целые фразы. Только при этом условии развиваются навыки по- строения правильного, грамотного высказывания и появляется необходимый темп речи. При отборе лексики преимущество было отдано наиболее актуальным темам, позволяющим реализовать приобретенные навыки в практике повседневного общения. Дня широкого круга лиц, изучающих немецкий язык.



Кл.слова:
лінгвістика -- термінологія -- лексика

   Тип видання:   науково-популярне видання   
17.


Тезаурус научно-технических терминов [Електронний ресурс] / под общ. ред. Ю. И. Шемакина. - М. : Воениздат, 1972. - 672 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Тезаурус научно-технических терминов — это собрание научно-технической терминологии (около 19 тыс. терминов), отобранной и систематизированной на основе статистического анализа словарного состава научных и политических текстов. Тезаурус предназначается для работников научно-исследовательских институтов и широкого круга научных и редакционных работников, занимающихся обработкой и поиском информации и редактированием научно-технической литературы.



Кл.слова:
термінологія -- словниковий запас

   Тип видання:   словник   
Категорія: Будівництво   
18.

Тарас, Ярослав Михайлович.
Українська сакральна дерев'яна архітектура [Електронний ресурс] : словник-довідник / Я. М. Тарас. - Л. : ІН НАНУ, 2006. - 584 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Словник-довідник містить визначення майже 500 термінів і понять сакрального дерев'яного будівництва, які розкривають багатовіковий розвиток української сакральної архітектури, як важливої складової світової культури. Побудований у вигляді статей, які грунтуються на літописних, архівних і літературних джерелах, в нім вперше подається маловідома українська термінологія, яка створювалася впродовж століть як в надрах власної будівельної культури, так і на основі запозичень. Призначена для істориків, архітекторів, етнологів, мистецтвознавців, викладачів і студентів, а також шанувальників українського минулого.



Кл.слова:
будівництво -- архітектура -- побут

   Тип видання:   навчальний посібник   
19.


Тактико-спеціальна підготовка працівників ОВС України [Електронний ресурс] : навч. посібник / С. М. Банах, В. Р. Булачек, І. С. Винярчук, Ю. Р. Йосипів та ін.. - Львів : ЛДУВС, 2011. - 300 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 2.90 Мб


У навчальному посібнику, розробленому викладачами кафедри тактикоспеціальної підготовки ЛьвДУВС, викладено теоретичний матеріал щодо «організації та здійснення патрульної служби», який є невід’ємною частиною вивчен- ня курсу тактико-спеціальної підготовки. Викладені у навчальному посібнику рекомендації мають допомогти праців- никам органів внутрішніх справ, слухачам та курсантам навчальних закладів системи МВС України у відпрацюванні (самостійно чи під час навчальних занять) типових і нетипових дій під час несення служби з охорони громадського порядку, пов’язаних із реальною або можливою загрозою їх життю і здоров’ю або життю і здоров’ю громадян. Посібник також включає правове підґрунтя застосування вогнепальної зброї, спеціальних засобів та засобів фізичного впливу під час припинення злочинів і правопорушень, затримання і доставляння правопорушників.



Кл.слова:
патрульна служба -- міліція -- вогнепальна зброя -- охорона громадського порядку -- службові тварини -- правопорушення -- злочинець -- правопорушник -- затримання -- злочин

   Тип видання:   довідник   
20.


Справочник по фразеологии русского языка [Електронний ресурс]. - [Б. м. : б. в.], [20_ _?]. - 90 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


«Справочник по фразеологии» подготовлен в соавторстве. Первый автор — посетители «Справочного бюро», которым необходимо было узнать о значении, истории происхождения того или иного устойчивого выражения. Второй автор — сотрудники «Справочного бюро» и те лексикографические источники, к которым обращались сотрудники при подготовке ответов. «Справочник по фразеологии» постоянно пополняется.



Кл.слова:
наукова термінологія -- лексикографія -- словосполучення -- лексика
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського