Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (652)Тематичний інтернет-навігатор (6)Автореферати дисертацій (6230)Реферативна база даних (55735)Книжкові видання та компакт-диски (2677)Журнали та продовжувані видання (137)
Пошуковий запит: (<.>K=СТОМАТОЛОГІЧНА$<.>+<.>K=ДОПОМОГ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 308
Представлено документи з 1 до 20
...

   Тип видання:   наукове видання   
1.

Житецкий, П.
Очерк звуковой истории малорусского наречия [Електронний ресурс] / П. Житецкий. - Киев : Университетская типографія, 1876. - 376 с.

Рубрики:


 Джерело інформації

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Очерк звуковой истории малорусского наречия можна назвати першою ґрунтовною роботою П. Житецького. Цією працею він започаткував системне вивчення історичної фонетики української мови, здійснивши повний і систематичний опис фонетичної системи на основі давніх писемних пам’яток і живого діалектного мовлення. У цій праці він здійснив спробу з’ясувати походження і статус малоруського наріччя (тобто, української мови) за допомогою історичного методу. У межах свого дослідження Житецький розглядає історію розвитку вокалічної системи української мови, піднімає питання виникнення звука і, виводячи його з давніх о та е, зосереджує увагу на системі українського консонантизму, зупиняючись зокрема на характеристиці явища скупчення приголосних, на той час абсолютно не аналізоване. Важливим є також встановлення стійких тенденцій до рівноваги голосних і приголосних, акцентування наявності компенсаційних відношень між голосними і приголосними звуками. Це була фактично перша в українському мовознавстві праця, в якій звукові явища української мови розглядалися не відокремлено, а у внутрішньому зв’язку й історичній послідовності. Як додаток до своєї праці Житецький подав зразки писемної української мови XIV-XVII ст. і говірок української мови, доповнивши їх окремими характеристиками діалектів. Водночас серед недоліків праці треба назвати дещо застарілі уявлення про індоєвропейську та праслов’янську мови, часткове змішування мовних рівнів, зокрема фонетики й морфології тощо. Попри це концепція Житецького про зв’язок вокалізму й консонантизму зберегла актуальність у порівняльно-історичному мовознавстві ХХ ст., давши поштовх до виділення вокалічного і консонантного типів слов’янських мов, а диференційні фонетичні ознаки української мови, виділені Житецьким, лишаються валідними й досі.



Кл.слова:
мова -- фонетика -- історія

   Тип видання:   наукове видання   
2.


Why we ask you aid [Electronic resource]. - Toronto : The Hunter-Rose Co., 1916. - 24 p.
Переклад назви: Чому ми просимо вас допомогти


 Джерело інформації

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
перша світова війна -- ветеран

   Тип видання:   наукове видання   
3.

Грінченко, М. О.
Історія української музики [Електронний ресурс] / М. О. Грінченко. - К. : Спілка, 1922. - 294 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Дана книга є працею українського музикознавця та фольклориста Миколи Грінченка. Вона присвячена історії української музики, її розвитку та становленню. За словами самого автора, він мав на меті “подати хоч в стислому виді більш-менш повну картину музичного життя українського народу, і тим самим допомогти громадянству свідомо поставитися до явищ нашого культурного музичного життя”. Розглядається, як народна українська музика (з описом та зображеннями інструментів), так і церковна (різних діб), світська музика.



Кл.слова:
музикознавство -- музична культура

   Тип видання:   навчальний посібник   
4.

Дмитрова, Л.
Підручна книга з історії всесвітнього театру [Електронний ресурс] / Л. Дмитрова. - К. : Державне видавництво України, 1929. - 472 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Мета факсимільного перевидання - дати читачеві змогу усвідомити точку відліку у зародженні української театрознавчої науки, найкращі представники якої у 30-х роках ХХ ст. були піддані репресіям. Нелегкої долі зазнавали навіть книги. Л. Дмитрова видала свою книгу в 1929 р. з присвятою Л. Курбасу, але видання одразу вилучили з бібліотек і наукового обігу. Можна поглянути на книгу критичним оком, але на сьогодні це єдиний посібник, написаний українською мовою, який певною мірою може допомогти у викладанні та вивченні зарубіжного театру.



Кл.слова:
театральне мистецтво -- театрознавча наука

   Тип видання:   наукове видання   
5.

Заглада, Н. Б.
Відділ монографічного дослідження села [Електронний ресурс] : село Старосілля / Н. Б. Заглада. - К. : Всеукраїнська Академія Наук, 1930. - 78 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Ця праця належить українському етнологу та дослідниці народної культури Леонілі Загладі. Матеріал присвячений першій етнографічній науково-дослідній станції, заснованій етнологом Антоном Онищуком. Зібрані під час систематичних дослідів етнографічні речі було привезено і розташовано в окремому відділі “Монографічне дослідження села”, який являє собою цікаву картину матеріальної культури села Старосілля. Дана ж публікація є власне провідником по цьому відділу, який має на меті допомогти відвідувачу Музею самотужки розібратися в масі експонованого матеріалу.



Кл.слова:
сільське господарство -- хліборобство -- бджільництво -- матеріальна культура

   Тип видання:   зб. статей   
6.


Проти формалізму, натуралізму і спрощенства в мистецтві [Електронний ресурс] / ред. Ф. Гаєвський. - К. : Мистецтво, 1936. - 136 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Метою видавництва “Мистецтво”, яке опублікувало цю збірку провідних статей з газет “Правда”, “Комуніст”, “Комсомольская правда”, “Вісті” та “Кіно” було допомогти всім робітникам культурного фронту в їх боротьбі за велике мистецтво соціалістичного реалізму. Статті розсортовані по тематичних розділах, таких як музика, архітектура, кіно, театр, образотворче мистецтво і містять здебільшого критичні відгуки про тогочасні витвори мистецтва, які не відповідають канонам соціалістичного реалізму.



Кл.слова:
мистецтвознавство -- історія мистецтва

   Тип видання:   зб. статей   
7.


На допомогу бібліотекареві [Електронний ресурс] : зб. ст. про бібл. справу / уклад. А. Кровицька, С. Комський. - К. : Радянська школа, 1936. - 187 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Дане видання формулює основні положення роботи радянських бібліотек. В ньому розглядаються такі питання, як організація і планування роботи бібліотек, масова робота і керівництво читанням, техніка бібліотечної роботи тощо. Книга є упорядкованою збіркою матеріалів, потрібних бібліотекарю в повсякденній роботі, т. зв. підсобно-довідковою книгою, яка призначена в основному для сільського бібліотекаря.



Кл.слова:
бібліотекознавство -- бібліотека

   Тип видання:   наукове видання   
8.

Мітельман, І.
Читальня [Електронний ресурс] : організація, методи роботи, устаткування / І. Мітельман, Л. Фішель. - К. : Радянська школа, 1939. - 55 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Представлена публікація створена задля допомоги бібліотечним працівникам правильно організувати і впровадити роботу з книгою і пресою в читальні, так як цій темі приділяється досить мало уваги у фаховій літературі. У книзі вміщений спеціальний розділ “Устаткування читальні” з описами конструкцій і малюнками, які бібліотеки зможуть використати для обладнання своїх установ.



Кл.слова:
бібліотекознавство -- бібліотека

   Тип видання:   наукове видання   
9.
 



Спутник партизана [Електронний ресурс]. - М. : Дальгиз, 1943. - 358 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Партизаны заставляют немецких оккупантов быть все время настороже. Они не дают гитлеровским мерзавцам покоя ни днем, ми ночью, создают для них невыносимые условия. Вечный страх внезапного нападения партизан преследует немцев во всех временно захваченных ими районах. Немецкое командование вынуждено выставлять охрану и разрабатывать карательные меры против партизан. Ты должен знать, как пытаются, фашисты бороться с партизанскими отрядами. Это поможет тебе избежать опасности лучше обманывать врага и уничтожать его.



Кл.слова:
ХХ століття -- сучасна історія -- Друга світова війна -- перша допомога -- армія

   Тип видання:   методичний посібник   
10.


Методика стереометрії [Електронний ресурс] : посібник для вчителів / під ред. О. М. Астряба, В. П. Білоусової. - 2-е вид., перероб.. - К. : Радянська школа, 1949. - 194 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Ця книга має на меті допомогти вчителям у справі викладання досить важкого з методичного погляду курсу стеріометрії.



Кл.слова:
геометрія -- об'ємна фігура

   Тип видання:   життєпис   
11.


Визначні жінки України [Електронний ресурс]. - [Б. м.] : Об'єднання Українських Жінок на еміграції, 1950

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Серія 1 : 1. Олена Пчілка. 2. Старицька-Черняхівська. - 64 с.


Ольга Петрівна Косач (Олена Пчілка) (29 липня 1849 - 4 жовтня 1930) Ольга Косач Ольга Петрівна Косач, у дівоцтві Драгоманова, народилася у червні 1849 року на Полтавщині, місті Гадяч. Вона була донькою Петра Драгоманова, але з роками, ставши відомою письменницею взяла псевдонім Олена Пчілка. Українка за походженням і щира патріотка в душі вона пишалася своїм походженням і привчала дітей шанувати рідну землю, народ і звичаї. Утім, процес "українізації" в родині Олени Пчілки, мати відомої Української поетеси Лесі Українки, відбувався не так уже й просто. Хоча б з огляду на те, що чоловік і батько їхніх шести дітей і в сім'ї і на службі спілкувався російською мовою, щоправда, чисто літературною, а не містечковим суржиком. однак українська мова, українська ідея були йому не чужі. Старицька-Черняхівська Людмила Михайлівна (17.08.1868, м. Київ, — 1941) — письменниця, перекладачка, громадська діячка. Дочка письменника М. Старицького. Навчалася в київській приватній гімназії В. Ващенко-Захарченко. У 1888—1893 рр. брала участь у роботі літературного гуртка «Плеяда». З 1908 р. — член ТУП. З 1912 р. разом із сестрою Марією керувала роботою літературно-мистецького клубу «Родина» в Києві. З 1914 р. співробітничала в Київському комітеті для допомоги українцям-біженцям; працювала сестрою милосердя у військовому шпиталі. З квітня 1917 р. — член Української Центральної Ради. З травня 1917 р. — член президії товариства «Український національний театр». З 1919 р. — заступниця голови Національної ради українських жінок (м. Кам’янець-Подільський). З 1920 р. працювала в установах ВУАН. У 1930 р. заарештована у справі «Спілки визволення України» і тимчасово ув’язнена в м. Харкові; того ж року засуджена до умовного 5-річного строку позбавлення волі й вислана до м. Сталіно (нині Донецьк), де займалася перекладацькою діяльністю. У 1936 р. повернулася до Києва. В липні 1941 р. вдруге заарештована НКВС і вислана до Харкова, звідки вивезена під конвоєм до м. Акмолинська (Казахстан); померла в дорозі. У 1989 р. реабілітована посмертно.



Кл.слова:
література -- українська література -- біографія

   Тип видання:   науково-популярне видання   
Категорія:    
12.
 


Яковлів, Андрій.
Договір гетьмана Богдана Хмельницького з московським царем Олексієм Михайловичем 1654 р. [Електронний ресурс] : історично-правнича студія з нагоди 300-ліття договору / Андрій Яковлів. - Нью-Йорк : Видавнича Спілка Ю. Тищенко & А. Білоус, 1954. - 125 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Українська держава, що відродилася на своїй стародавній території року 1648 під проводом гетьмана Богдана Хмельницького, в наслідок несприятливих військово-політичних умов під час війни з Польщею, зради союзника — Кримського хана тощо, звернулася р. 1653 до Московського царя Олексія Михайловича за протекцією та військовою допомогою. Розпочаті в січні 1654 р. переговори про умови майбутніх взаємовідносин між Українською державою — Військом Запорозьким та Московським царем продовжувались потім у Москві й там закінчились 27 березня 1654 р. складенням двобічного договору, що в історії придбав назву „Переяславського договору ”. Автор ставить собі завдання в цій праці, на підставі історичних документів провести історично-правовий аналіз актів Переяславського договору 1654 р. та подати оцінку їх характеру й юридичного значення.



Кл.слова:
історія України -- козаччина

   Тип видання:   художня література   
13.

Баум, Френк.
Мудрець країни Оз [Електронний ресурс] / Л. Френк Баум. - К. : Дитвидав, 1959. - 223 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


«Мудрець із Країни Оз» - одна із чотирнадцяти казкових повістей популярного американського дитячого письменника Лімана-Френка Баума (1856 - 1919) про неймовірні пригоди дівчаток Дороті й Трот. Опинившись у казковій Країні Оз, вони потрапляють у вир карколомних подій і за допомогою своїх вірних друзів - Мудреця, Лякливого Лева, Голодного Тигра та капітана Білла - долають усі перешкоди на своєму шляху.



Кл.слова:
казка

   Тип видання:   підручник   
14.

Новосьолов, С. Й.
Тригонометрія [Електронний ресурс] : підручник для середньої школи / С. Й. Новосьолов. - К. : Радянська школа, 1964. - 100 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Кути і дуги; їх вимірювання. Тригонометричні функції. Теореми додавання та їх наслідки. Основні властивості тригонометричних функцій. Обчислення за допомогою таблиць. Обчислення элементів геометричних фігур. Тригонометричні рівняння.



Кл.слова:
кут -- дуга -- вимір -- графічний розв'язок

   Тип видання:   навчальний посібник   
15.

Жарський, Е.
Перша допомога [Електронний ресурс] / Е. Жарський. - Нью-Йорк : [б. в.], 1965. - 28 с.. - (Спілка Української Молоді Америки Головна Управа ; ч. 21)

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
медицина

   Тип видання:   методичний посібник   
16.

Дзендзелівський, Йосип Олексійович.
Конспект лекцій з курсу української діалектології [Електронний ресурс] / Й. О. Дзендзелівський. - Ужгород : Вид-во Ужгород. держ. ун-ту, 1966. - 104 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Пропонований «Конспект лекцій з курсу української діалектології» видається на допомогу студентам-філологам, зокрема заочникам. В основу «Конспекту. » покладено курс лекцій, який протягом ряду років читав автор в Ужгородському державному університеті. Цей випуск «Конспекту. » присвячено вступним розділам. Укладений він в основному у відповідності з діючою університетською програмою з цього курсу. Проте у посібнику не всі розділи розроблені з однаковою докладністю. Ті з питань, які більш-менш достатньо висвітлені в інших посібниках, опускаються. Наприклад, при опрацюванні розділу «Історія вивчення українських говорів» потрібні відомості про вивчення українських говорів та діалектів в УРСР студент може знайти у посібнику А. А. Москаленка «Нарис історії української діалектології» (Одеса, 1961, 1962) та в статті Ф. Т. Жилка «Дослідження діалектів української мови за радянської доби (1917—1957 рр. )» (зб. «Дослідження з мовознавства в Українській РСР за сорок років». К. , 1957). Питання ж вивчення українських говорів за рубежем, зокрема в країнах народної демократії, у нашій навчальній і науковій літературі поки спеціально не висвітлювалося. При вивченні загальної історії науки це питання досить важливе. У зв'язку з цим у пропонованому «Конспекті. » дещо докладніше, ніж інші розділи, викладено відомості про вивчення українських говорів за рубежем, зокрема в Польщі, Чехословаччині, Румунії та Угорщині.



Кл.слова:
діалект -- говірка

   Тип видання:   навчальний посібник   
17.

Свадковский, Б. С.
Учебное пособие по судебно-медицинской стоматологии [Електронний ресурс] / Б. С. Свадковский. - М. : Медицина, 1974. - 174 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В "Учебном пособии по судебно-медицинской стоматологии" освещаются основные разделы судебной стоматологии и судебно-стоматологической экспертизы. Автор рассматривает повреждения мягких тканей лица, челюстно-лицевых костей и зубов. Отдельный раздел посвящен повреждениям, причиненным зубами человека или животных, освещается характер повреждений, механизм травмы и экспертная оценка. Приводятся современные данные по идентификации личности живого лица и трупа по стоматологическому статусу. Рассматриваются экспертные возможности установления пола, возраста, профессии, места протезирования. Освещается судебно-медицинская экспертиза правонарушений врачей-стоматологов и других медицинских работников стоматологических учреждений. Учебное пособие иллюстрированного оригинальными фотографиями, рентгенограммами, таблицами. Учебное пособие предназначено для студентов стоматологических факультетов, а также может быть использовано студентами других медицинских факультетов для углубленного изучения судебной медицины.



Кл.слова:
судово-стоматологічна експертиза -- ідентифікації особистості -- судова медицина

   Тип видання:   альбом   
18.


Український костюм [Електронний ресурс] / уклад. В. В. Миронов. - К. : Мистецтво, 1977. - 20 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Традиційне вбрання кожного народу є одним з найбільш масових видів його художньої творчості. Народний одяг відзначається простотою форм, стрункістю силуету, багатством і різноманітністю прикрас, насиченим колоритом. У ньому яскраво виявляється вміння народних майстрів за допомогою простих, логічних засобів органічно поєднувати практичність і красу. Народне вбрання включає до єдиного художньо-практичного ансамблю мистецтво крою, ткацтво, вишивку, аплікацію, плетіння, обробку шкіри, металу тощо.



Кл.слова:
прикладне мистецтво -- одяг -- мода

   Тип видання:   підручник   
19.

Шокина, Л. Г.
Охрана труда на предприятиях связи [Електронний ресурс] / Л. Г. Шокина. - М. : Радио и связь, 1983. - 176 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Рассматриваются основные законодательные акты о труде об охране труда, основы электробезопасности, производственная санитария, пожарная безопасность, первая помощь пострадавшим при несчастных случаях, а также вопросы техники безопасности при оборудовании и обслуживании телефонных и телеграфных станций радиотрансляционных узлов, при выполнении работ на радиопредприятиях, на кабельных и воздушных линиях связи и проводного вещания, а также на предприятиях почтовой связи.



Кл.слова:
основи електробезпеки -- виробнича санітарія -- пожежна безпека -- перша допомога

   Тип видання:   навчальний посібник   
20.


Computer Assisted Language Learning [Electronic resource]. - Oxford : Intenect Limited, 1989. - 115 p.
Переклад назви: Вивчення мови за допомогою комп'ютера

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
іноземна мова -- граматика
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського