Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (3)Автореферати дисертацій (860)Реферативна база даних (4918)Книжкові видання та компакт-диски (246)Журнали та продовжувані видання (6)
Пошуковий запит: (<.>K=СУМІСНИЦТВО$<.>+<.>K=ВІЙСЬКОВІЙ$<.>+<.>K=ЧАСТИНІ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 75
Представлено документи з 1 до 20
...

   Тип видання:   словник   
1.


Этимологический словарь летописных географических названий Южной Руси [Електронний ресурс] / І. М. Желєзняк [и др.]. - К. : Наукова думка, 1985. - 253 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У словнику зібрано, історично, географічно і номенклатурно визначено, простежено в розвитку і взаємозв'язках з іншими утвореннями, етимологізовано та оформлено в лексикографічних статтях (їх понад 700) топонімікон, зафіксований до початку XIV ст. давньоруськими літописами у південній частині Київської Русі та на суміжних територіях (в межах УРСР). Для дослідників — лінгвістів, істориків, географів, етнографів, усіх, хто цікавиться питаннями походження власних географічних назв.



Кл.слова:
топоніміка -- давньоруська мова -- Київська Русь

   Тип видання:   зб. статей   
2.


Ціннісні орієнтації та світоглядні позиції людини у контексті сьогодення [Електронний ресурс] : восьмі Шинкаруківські читання : матеріали Міжнародної науково-практичної конференції / Національна академія наук України, Відділення історії, філософії та права, Національна академія педагогічних наук України, Київський національний університет ім. Тараса Шевченка, Національний педагогічний університет імені М. П. Драгоманова, Інститут філософії ім. Г. С. Сковороди НАН України, Товариство "Знання" України, Університет сучасних знань ; під ред. Л. В. Губерського. - Київ : [б. в.], 2013. - 459 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Звернення до філософської спадщини І.Шинкарука в контексті реалій сучасного глобалізованого світу та тих суспільних трансформацій, що мали місце у ХХІ столітті, змушує нас значно уважніше ставитися до тих фундаментальних категоріально-філософських антропологічно- екзистенційних новацій, що були запропоновані цим непересічним філософом та видатним вітчизняним мислителем в частині осмислення та переосмислення соціального буття індивіда. У цьому контексті, особливий інтерес становить аналіз специфіки ідеологічного дискурсу, запропонований І.Шинкаруком у ході вивчення та теоретичного виявлення основних закономірностей і властивостей суспільного буття. З цього погляду, філософія І.Шинкарука апелює не лише до «вічних цінностей істини, добра і краси» та вічних філософських проблем, але й до сучасності, до тих актуальних і нагальних питань існування людини у світі (враховуючи те, що світ, який оточує людину є соціальним світом та є носієм антропологічних та екзистенцій них сенсів), які постають у другій половині ХХ століття і зберігають свою актуальність до сьогоднішнього дня. Одним з таких питань, яке визначає складний та багатовимірний пласт існування людини у світі та у соціумі, є проблематика ідеології. Причому, сьогодні вона пов’язана не лише з проясненням базових філософських понять і категорій, а з виявленням її фундаментальних зв’язків з сучасними глобалізаційними викликами.



Кл.слова:
аксіологія -- філософська антропологія -- екзистенціалізм -- комунікативний простір

   Тип видання:   монографія   
3.
 


Козлов, Роман
Хронотопіка Франкових драм: теорія, практика, інтерпретація [Електронний ресурс] : монографія / Роман Козлов ; Луганський національний університет імені Тараса Шевченка. - Кривий Ріг : Видавничий дім, 2012. - 352 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 4.65 Мб


Габілітаційну монографію присвячено парадоксально невивченій частині творчої Франкової спадщини – його драмам, до яких віднесено п’єси, драматичні оповідання, вірші, поеми. Концепція хронотопіки – системи художнього функціонування елементів часового й просторового мислення – основою має гносеологію І. Канта, до якої дивовижно близькими виявилися світоглядні та драмознавчі погляди самого І. Франка. При обґрунтуванні пропонованої концепції заторкнуто більшість аспектів існування драматичних і драматургічних творів. Адресовано літературознавцям, викладачам і вчителям філологічних дисциплін, студентам-словесникам.



Кл.слова:
літературознавство -- українська література -- теорія літератури

   Тип видання:   словник   
4.

Білан, М. Б.
Французько-український словник військової термінології [Електронний ресурс] / М. Б. Білан, І. О. Ольховой ; Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Військовий інститут. - Київ : Логос, 2012. - 616 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Французько-український словник військової термінології містить близько 30000 найбільш уживаних термінів та словосполучень, що використовуються у військовій сфері. Призначений для перекладачів, викладачів, курсантів, студентів та всіх, хто цікавиться спеціальними видами перекладу.



Кл.слова:
військовий переклад -- авіація -- артилерія -- флот

   Тип видання:   науково-популярне видання   
5.

Шпильовий, С. Є.
Фінансово-господарський аудит у Міністерстві оборони та Збройних Силах України [Електронний ресурс] : необхідність та шляхи впровадження / С. Є. Шпильовий, О. О. Місяць. - Київ : [б. в.], 2010. - 133 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Фінансово–господарський аудит у Міністерстві оборони та Збройних Силах України: необхідність та шляхи впровадження У навчальному посібнику висвітлені методичні рекомендації впровадження фінансово–господарського аудиту в Міністерстві оборони та Збройних Силах України та запропонований порядок проведення фінансово-господарського аудиту у військовій частині. Розраховано на керівників і фахівців військових формувань, а також на курсантів і слухачів вищих навчальних закладів Міністерства оборони України.



Кл.слова:
ревізія -- облік ресурсів -- військова економіка

   Тип видання:   навчальний посібник   
6.

Мацелик, М. О.
Фінансове право : навч. посіб. [Електронний ресурс] / М. О. Мацелик, Т. О. Мацелик, В. А. Пригоцький ; за ред. В.К. Шкарупи. - К. : Знання, 2011. - 815 с.
(Вища освіта XXI століття).

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Навчальний посібник складається з двох частин: загальної та особливої. У загальній частині розглядаються фінансове право та держава, а також проблемні питання публічних фінансів. В особливій частині висвітлено бюджетне право, податкове право, банківське, страхове право та цінні папери як об'єкт правових відносин. До кожної теми наведено запитання і завдання для контролю знань. Для студентів економічних та юридичних спеціальностей і викладачів вищих навчальних закладів. Книга буде корисною також юристам-практикам, науковцям, працівникам органів державного управління, всім, кого цікавить фінансове право.



Кл.слова:
фінанси -- цінні папери -- бюджетне право -- стрхове право -- податкове право

   Тип видання:   монографія   
7.

Ткач, Л.
Українська літературна мова на Буковині в кінці XІХ - на початку XX ст. [Електронний ресурс] : у 3 т. / Л. Ткач. - Чернівці : Рута, 2000. - 408 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Ч. 1 : Матеріали до словника


Монографія "Українська літературна мова на Буковині в кінці XIX - на початку XX ст." - перша спроба подати цілісну характеристику регіонального функціонування української мови в зазначений період у контексті істориш-культурних чинників, які впливали на соціальний статус української мови, її функціональні сфери та ступінь внутрішнього розвитку. У першій частині монографії представлено словникові матеріали, з яких постає загальний образ західного варіанта тодішньої української літературної мови у зіставних зв'язках із її сучасними лексичними, граматичними, фонетичними нормами тощо. Реєстрову частину словника укладено з таких лексичних одиниць, що у їх формі, значенні й особливостях слововживання виявилася історична специфіка літературномовного процесу на західноукраїнських землях, зокрема й на Буковині, - вплив живої народної мови - діалектів південно-західного наріччя, співтериторіальних мов, які функціонували в місцевому соціумі в силу поліетнічного складу населення, діяльності чужомовної державної адміністрації часів Австро-Угорщини. Матеріали до словника містять близько 3500 словникових статей. Ілюстративні матеріали мають різне функціонально-стилістичне спрямування, у них використано тексти публіцистики, навчальних посібників, листування, художньої літератури, зразки інформаційного мовлення - хроніку громадсько-політичного життя, рекламу, оголошення тощо. У коментарях до кожної словникової статті подано зіставні мовні факти з польської, німецької, російської, румунської та інших мов. Друкується згідно з ухвалою Вченої ради Чернівецького державного університету ім.Ю.Федьковича, протокол №2 від 23 березня 2000 р.



Кл.слова:
діалект -- говірка -- наріччя

   Тип видання:   наукове видання   
8.

Наріжний, Симон.
Українська еміґрація. Культурна праця української еміґрації, 1919-1939 [Електронний ресурс] : матеріали, зібрані С. Наріжним до частини другої / С. Наріжний ; Національна комісія з питань повернення в Україну культурних цінностей при Кабінеті Міністрів України, Фундація імені Олега Ольжича, Головне архівне управління України, Центральний державний архів вищих органів влади та управління України. - К. : Видавництво імені Олени Теліги, 1999. - 272 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга надрукована за взятим із особового фонду С. Наріжного рукописом "Культурна праця української еміґрації в роки 1919-1939" (Частина друга). Це - робочий, підготовчий матеріал, автор міг би його доповнювати, редагувати, але упорядники не наважились цього зробити. Матеріал цієї книги щодо правопису, написання слів, принципу побудови речення відповідають частині першій, яка вийшла у Празі в 1942 році під назвою "Українська еміґрація: культурна праця української еміґрації між двома світовими війнами"



Кл.слова:
українська діаспора -- культурна діяльність -- екзиль -- інтербелум

   Тип видання:   навчальний посібник   
9.

Грузінова, Л. П.
Трудове право України: навч. посіб. для студ. вищ. навч. закл. [Електронний ресурс] / Л. П. Грузінова ; Міжрегіональна Академія управління персоналом. - Київ : МАУП, 2003. - 136 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Ч. 2.


Навчальний посібник підготовлений відповідно до навчальної програми “Трудове право України” і складається з чотирьох частин. У першій частині розглянуто Загальну частину трудового права, у другій, третій та четвертій частинах посібника розглянуто інститути Особливої частини трудового права. Висвітлюються питання теорії трудового права, аналізується чинне трудове законодавство та практика його застосування. Для студентів неюридичних вузів і факультетів, які вивчають трудове право України, а також для всіх, хто цікавиться питаннями трудового законодавства України.



Кл.слова:
право трудове

   Тип видання:   науково-популярне видання   
10.
 


Попович, Мирослав.
Теорія смислу в гуманітарних дослідженнях та інтенсіональні моделі в точних науках [Електронний ресурс] / Мирослав Попович, Сергій Кримський, Петро Йолон. - Київ : Наукова думка, 2012. - 456 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У книзі представлені різнопланові дослідження з теорії смислу. У першій частині видання вміщено статті загального характеру, що характеризують процес смислоутворення і загальні проблеми, які виникають при побудові формальних аналогів - або моделей - смислових відношень у мові і мовленні. Друга частина присвячена різним і досить спеціальним проблемам сучасної, себто символічної логіки, пов'язаним із теорією смислу і значення в логічній семантиці. Третя частина включає декілька статей, сюжети яких належать до гуманітарної сфери і зазвичай не обговорюються в логічному контексті. Для науковців, викладачів вищих навчальних закладів, аспірантів, студентів.



Кл.слова:
філософія -- символічна логіка -- сенсуалізм -- логічна семантика

   Тип видання:   методичний посібник   
11.

Жлуктенко, В. І.
Теорія ймовірностей і математична статистика [Електронний ресурс] : навч. - метод. посібник : у 2 т. / В. І. Жлуктенко, С. І. Наконечний. - К. : КНЕУ, 2000-2001

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Ч.1 : Теорія ймовірностей. - 2000. - 304 с.

Ч.2 : Математична статистика. - 2001. - 336 с.


У першій частині навчального посібника подаються основи теорії ймовірностей — науки, що вивчає закономірності масових подій. Матеріал поділено на 11 тем, у межах кожної з яких виклад побудовано за однією і тією самою методикою: усі теоретичні відомості ілюструються численними прикладами, зокрема графічними, що розкривають зміст усіх означень, тверджень і висновків; наприкінці наводяться запитання для контролю та самоконтролю (що зосереджують увагу на головних теоретичних положеннях, потрібних для розуміння подальшого матеріалу та розв’язування задач), а також приклади для розв’язування з відповідями до них. Посібник розрахований на студентів економічних навчальних закла- дів усіх форм навчання.



Кл.слова:
комбінаторика -- аксіоми

   Тип видання:   наукове видання   
12.


Театр ім. Марії Заньковецької, 1922–1932 [Електронний ресурс] / ред. Б. Романицький [и др.]. - К. : Мистецтво, 1933. - 80 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Даний матеріал присвячений 10-річчю від дня заснування театру ім. М. Заньковецької. У вступній частині театрознавець Петро Рулін подає картину тогочасного стану театрального мистецтва в радянській Україні. Видання містить також спогади відомих театральних діячів щодо своєї роботи в театрі: мистецького керівника і співзасновника театру режисера Бориса Романицького, режисера і педагога Івана Чабаненка, прозаїка Івана Ткачука та інших. Останній розділ присвячений історії театру.



Кл.слова:
театральне мистецтво

   Тип видання:   навчальний посібник   
13.

Молдован, В. В.
Судова риторика [Електронний ресурс] : навч. посіб. / В. В. Молдован. - К. : Юрінком Інтер, 1998. - 320 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Судова риторика - навчальний посібник з науки і мистецтва переконуючої комунікації. У першій частині посібника висвітлюються такі питання, як історія загального і судового красномовства, зміст і процес підготовки та складові частини судової промови, промов державного обвинувача і адвоката. Розроблена методика проведення навчальних ігор з цієї проблематики. У другій частині посібника - хрестоматії - читачеві пропонуються кращі взірці судових промов відомих юристів, висловлювання мислителів стародавнього та сучасного світу про ораторське мистецтво, юридичні афоризми з римського права, українські прислів'я та приказки, які можна використати у промовах риторів. Для студентів юридичних спеціальностей вищих навчальних закладів, усіх, хто цікавиться питаннями культури мови.



Кл.слова:
юриспруденція -- суд -- стилістика -- мовознавство -- лінгвістика -- ділова мова

   Тип видання:   підручник   
14.

Волощук, Ю. І.
Сигнали та процеси у радіотехніці [Електронний ресурс] : у 4 т. / Ю. І. Волощук. - Х. : "Компанія СМІТ", 2003

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Т. 1. - 580 с.


У першій частині підручника докладно розглянуто сучасні методи аналізу детермінованих сигналів, математичні моделі керувальних, вузькосмугових, складних сигналів. Особливу увагу приділено сигналам з амплітудною, частотною, фазовою модуляцією. Подання теоретичного матеріалу супроводжено великою кількістю прикладів, вправ та задач для самостійного розв'язання. Для студентів радіотехнічних спеціальностей вищих навчальних закладів. Підручник може бути корисний також студентам суміжних спеціальностей, спеціалістам та магістрам з радіотехніки, аспірантам.



Кл.слова:
сигнал -- математика

   Тип видання:   словник   
15.


Російсько-український словник з інформатики та обчислювальної техніки [Електронний ресурс] : з покажчиком українських термінів : близько 15000 термінів / уклад. В. Я. Карачун [та ін.] ; ред. І. А. Черненко. - К. : Рось, 1994. - 361 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Словник складається з двох частин — власне Російсько-українського словника та українського покажчика. Загальний обсяг — понад 30 тисяч термінів з різних розділів інформатики, кібернетики, обчислювальної техніки та програмування. У першій частині Словника вміщено пронумеровані в алфавітному порядку російські терміни та їхні українські відповідники. У другій частині вміщено в алфавітному порядку українські терміни з посиланням на номери їхніх російських відповідників, а це дає змогу використовувати Словник і як українсько-російський. До Словника входять слова-терміни і складені терміни, які являють собою сполучення двох, а інколи і більше слів. На всіх термінах проставлено наголос. Дається граматична характеристика слів. З масиву українських термінів вилучено мовні покручі та кальковані або транслітеровані російські терміни, повернено багато суто українських репресованих термінів. Словник зорієнтовано на широке коло користувачів — учнів старших класів, студентів, аспірантів, викладачів та науковців. Його можна використовувати і як посібник для учнів, які поглиблено вивчають інформатику, кібернетику, математику, обчислювальну техніку та програмування.



Кл.слова:
комп'ютерна термінологія -- переклад

   Тип видання:   словник   
16.

Бурячок, А.
Російсько-український словник для військовиків [Електронний ресурс] / А. Бурячок, М. Демський, Б. Якимович. - К. : Варта, 1995. - 384 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


«Російсько-український словник для військовиків» має своїм завданням задовольнити потреби мовленнєвої практики українських військовиків від рядовика починаючи та генералом закінчуючи. Крім того, він може бути посібником для військовиків у користуванні російськомовною літературою, а також акцентуаційним довідником. Словник містить 10 900 реєстрових слів і 20 700 стійких словосполук, перекладених українською мовою. Пропонований словник охоплює основну, найуживанішу у військовій сфері лексику й стійкі словосполуки.



Кл.слова:
армія -- чин -- зброя

   Тип видання:   монографія   
17.
 



Розвиток історичної науки на Україні за роки Радянської влади [Електронний ресурс] / відп. ред. П. М. Калениченко ; Академія наук Української РСР, Інститут історії. - К. : Наук. думка, 1973. - 254 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У монографії вперше докладно висвітлюється розвиток української радянської історіографії – невід'ємної складової частини історичної науки СРСР. Основні етапи її більш як піввікового шляху розглядаються в першій частині книги. В другій частині показано творчий внесок радянських істориків у дослідження найважливіших проблем історії України періодів феодалізму, капіталізму, будівництва соціалізму і комунізму.



Кл.слова:
феодалізм -- Середньовіччя -- сучасна історія

   Тип видання:   навчальний посібник   
18.

Молдован, В. В.
Риторика: загальна та судова [Електронний ресурс] : навчальний посібник / В. В. Молдован. - К. : Юрінком Інтер, 1999. - 320 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Судова риторика — навчальний посібник з науки і мистецтва переконуючої комунікації. У першій частині посібника висвітлюються такі питання, як історія загального і судового красномовства, зміст і процес підготовки та складові частини судової промови, промов державного обвинувача і адвоката. Розроблена методика проведення навчальних ігор з цієї проблематики. У другій частині посібника — хрестоматії — читачеві пропонуються кращі взірці судових промов відомих юристів, висловлювання мислителів стародавнього та сучасного світу про ораторське мистецтво, юридичні афоризми з римського права, українські прислів'я та приказки, які можна використати у промовах риторів.



Кл.слова:
комунікація -- юридичний афоризм -- ораторське мистецтво

   Тип видання:   аналітична доповідь   
19.


Ризики післякризового розвитку фінансового сектору України: джерела, оцінки, інструменти стабілізації [Електронний ресурс] : аналітична доповідь / Я. В. Белінська [та ін.] ; Національний інститут стратегічних досліджень. - Київ : [б. в.], 2013. - 72 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 0.38 Мб


Розглянуто розвиток фінансового сектору України у посткризовий період. Проаналізовано джерела та надано оцінки ризиків розвитку фінансового сектору України у період посилення глобальної нестабільності 2012 р. Визначено основні складники політики фінансової стабільності в частині запровадження макропруденційного підходу у фінансовій політиці, реформування системи фінансового регулювання, а також сформульовано пріоритетні напрями заходів мінімізації ризиків.



Кл.слова:
цінова динаміка -- фіскальна політика -- макропруденційний підхід

   Тип видання:   наукове видання   
20.


Работа по совместительству [Електронний ресурс] : особенности регулирования труда, гарантии и компенсации / под ред. А. В. Сутягина. - М. : ГроссМедиа : РОСБУХ, 2009. - 112 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Настоящее издание посвящено проблемам регулирования трудовых отношений с работниками, выполняющими свои обязанности по совместительству. Здесь подробно раскрыты понятия совместительства, правила оформления трудового договора, права работников на оплату труда и оплату отпуска, особенности расторжения трудового до говора с гражданами, работающими по совместительству. Особое внимание уделено вопросу предоставления гарантий и выплаты компенсаций. Это обусловлено принятием Федерального закона от 29 декабря 2006 г. № 255-ФЗ и постановлением Правительства РФ от 15 июня 2007 года за № 375, которым утверждено Положение об особенностях порядка исчисления пособий по временной нетрудоспособности, по беременности и родам гражданам, подлежащим обязательному социальному страхованию. Все эти нормы теперь касаются и совместителей. Книга предназначена для работников кадровых служб предприятий, студентов юридических ВУЗов и факультетов, а также всех граждан, интересующихся вопросами трудового права.



Кл.слова:
праця -- законодавство -- сумісництво
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського