Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (11)Автореферати дисертацій (221)Реферативна база даних (3221)Книжкові видання та компакт-диски (783)Журнали та продовжувані видання (44)
Пошуковий запит: (<.>K=СЬОГОДЕНН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 66
Представлено документи з 1 до 20
...

   Тип видання:   наукове видання   
1.

Smith, W. H.
Canada: past, present and future [Електронний ресурс] / W. H. Smith. - Toronto : Maclear, 1851. - 184 с.
Переклад назви: Канада: минуле, сьогодення і майбутнє

Рубрики:


 Джерело інформації

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Vol. 2 : Canada West. - 1851. - 184 p.




Кл.слова:
країна

   Тип видання:   навчальний посібник   
2.

Коваль, М. В.
Історія України [Електронний ресурс] : матеріали до підручн. для 10—11 кл. середн. шк. / М. В. Коваль, С. В. Кульчицький, Ю. О. Курносов. - К. : Райдуга, 1992. - 512 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Матеріали призначені для вивчення в школі. Вони висвітлюють основні проблеми української історії від 1917 р. до сьогодення й ляжуть в основу майбутнього нового підручника.



Кл.слова:
освіта -- школа -- шкільна програма

   Тип видання:   життєпис   
3.


Син України: Володимир Боніфатійович Антонович [Електронний ресурс] : у 3 т. / упор. В. Короткий, В. Ульяновський. - К. : Заповіт, 1997

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Т. 1. - 448 с.

Т. 2. - 448 с.


Тритомне видання є спробою повернення в Україну, до пересічного громадянина образу Володимира Антоновича — символу українства др. пол. XIX — поч. XX ст., який і сьогодні є благодатною скарбницею ідей, поривів, сподівань, зразком трудолюбності, віри, терпіння і невгасимої любові до України. Публікуються спогади, щоденники, вірші та листи самого Антоновича, його оточення та друзів, а також інших сучасників, документи офіційних інституцій (значною мірою архівні), спеціальні дослідження істориків минулого і сьогодення. Максимально використані архівні матеріали та фотографії із сховищ Києва, Львова, Санкт-Петербургу, Полтави та ін. Матеріали тритомника представляють Володимира Боніфатійовича як вченого, педагога, громадсько-політичного діяча, людину. Перший том містить загальні праці, в яких кожен автор подає своє бачення портрету і образу Антоновича, матеріали до його автожиттєпису (мемуари, листи, вірші) та загальні спомини сучасників; окремий розділ присвячений педагогічній діяльності професора.



Кл.слова:
педагогіка -- історія -- суспільна діяльність

   Тип видання:   наукове видання   
4.

Пилат, В.
Бойовий гопак [Електронний ресурс] / В. Пилат. - Л. : Галицька видавнича спілка, 1999. - 336 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У книзі розглядаються історичні, технічні та світоглядні проблеми українського бойового мистецтва. Автор на підставі вивчення багаточисельних історичних друкованих джерел, аналізу матеріалів народного фолькльору й стародавніх вірувань частково відродив і пристосував до сьогодення один із різновидів бойового вишколу лицарів України - Гопак. Висвітлено особливості світогляду воїнів Гопака. Технічні елементи подані у такий спосіб, щоб кожен бажаючий міг самотужки вивчити головну техніку бойового Гопака. Правила і вимоги на рівні майстерності допоможуть зрозуміти особливості бойового вишколу. Книга є навчально-методичним підручником для учнів Центральної Школи Бойового Гопака, а також розрахована на фахівців бойових мистецтв і спорту, військовослужбовців Збройних Сил України, працівників органів безпеки і правопорядку в Українській Державі, мистецтвознавців; на усіх свідомих українців що відчувуають у собі дух Воїна.



Кл.слова:
бойове мистецтво -- спорт

   Тип видання:   підручник   
5.

Дорофєєва, Н. В.
З історії грошей України [Електронний ресурс] / Н. В. Дорофєєва, 3. М. Комаринська. - К. ; Л. : [б. в.], 2000. - 164 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Історія грошей як галузь історичної науки привертає увагу істориків, археологів, економістів і навіть мовознавців. Вивчення історії грошей дає можливість дослідити державні процеси, економіку, торгівлю певного періоду історії. Гроші розповідають про внутрішнє становище держави, його економічну силу чи слабкість. Повідомляють важливі дані про політичне життя, ідеологію, конкретну історію, дозволяючи уточнити або навіть з'ясувати імена і дати правління тих чи інших володарів. Особливе значення має вивчення історії грошей для поглиблення знань з економічної історії різних Історичних епох і періодів. Підготовку другого видання навчального посібника з історії грошей спонукало, перш за все, те, що ця проблематика зацікавила не лише студентів, фахівців, а й пересічних громадян. І це знайшло своє відображення у розширенні текстового матеріалу, а також збагаченні його тематичними ілюстраціями. Важливе місце у посібнику відведено історії грошей України, яка розглядається в контексті загального історичного процесу та подій, що його супроводжували. Достатньо уваги відведено історії появи грошей і грошового обігу, історії виникнення та функціонування грошових систем, проведенню грошових реформ, їх результатам (з найдавніших часів до сьогодення). Навчальний посібник складається з дев'яти тем, матеріал яких подається з дотриманням тематико-хронологічного принципу. Важливою ознакою у вивченні історії грошей є розгляд її в контексті історичних подій суспільно-політичного та економічного життя. Поглибленню знань з історії грошей допомагає словник «Ключові терміни і поняття», який є індивідуальним для кожної теми, виходячи з хронологічних рамок, подій та країн, про які йдеться у конкретній темі. Перевірці й закріпленню знань сприяють вміщені наприкінці кожної теми «Контрольні питання». Детальніше ознайомитись з тією чи іншою проблемою, поглибити знання допоможе рекомендована література до кожної окремої теми. У світовій історії важко знайти державу, яка не прагнула б до зміцнення своєї грошової системи, підвищення ролі грошей у суспільних відносинах. Україна — не виняток. Вона теж має давні традиції грошового виробництва й обігу, адже за свою багатовікову історію неодноразово виготовляла власні гроші.



Кл.слова:
нумізматика -- фінанси

   Тип видання:   методичний посібник   
6.

Зашкільняк, Л. О.
Історія Польщі [Електронний ресурс] : від найдавніших часів до наших днів / Л. О. Зашкільняк, М. Г. Крикун. - Л. : Львівський національний університет імені Івана Франка, 2002. - 752 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Перший в українській історіографії синтез історії Польщі, підготовлений вченими Львівського національного університету імені Івана Франка, зроблено на підставі уважного опрацювання багатьох нових джерел га інтерпретаційних здобутків світової наукової літератури, а також значного досвіду викладання цього предмету студентам історичного та філологічного факультетів. Автори прагнуть подати картину цивілізаційного поступу людської спільноти на терені сучасної Польської Республіки, який простежується від появи першої людини, через формування народу і нації, котрі дали назву сучасній Польщі, до наших днів. Основну увагу приділено суспільним проявам життя поляків - політичному розвиткові, соціальним, економічним і культурним змінам, котрі визначали їхній стан у різні історичні епохи, а також взаєминам з сусідніми народами, передусім українцями. Книга призначена насамперед для студентів історичних та інших гуманітарнич спеціальностей університетів, а також для науковців і широкого загалу, який цікавиться минулим і сьогоденням сусідньої Польщі.



Кл.слова:
історія Європи -- сучасна історія -- давня історія -- Середньовіччя -- полоністика

   Тип видання:   навчальний посібник   
7.

Іванов, В'ячеслав Миколайович.
Історія держави і права України [Електронний ресурс] : навч. посібник : в 2 ч. / В. М. Іванов ; Міжрегіональна академія управління персоналом. - К. : [б. в.], 2002

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Ч. І. - 264 с.

Ч. ІІ. - 224 с.


У першій частині навчального посібника висвітлено суспільно-полі­тичний лад, державний устрій і право України, розглянуто джерела українського права від найдавніших часів до Лютневої революції 1917 р. Матеріал подано відповідно до навчальної програми з дисципліни “Історія держави і права України”, розробленої на кафедрі державно-правових дисциплін Інституту права ім. кн. Володимира Великого МАУП. Посібник розрахований на студентів вищих юридичних навчальних закладів, а також на широке коло читачів, які цікавляться питаннями історії державно-правового розвитку України.

У другій частині посібника висвітлено процеси державно-правового роз-витку України від Лютневої (1917 р.) революції у Петрограді до сьогодення; розглянуто нетривалий, але насичений подіями час, коли на новому виткові історії відродилася Українська національна держава (1917-1920 pp.). Зробле-но історико-правовий аналіз складного й суперечливого шляху Радянської України, здійснено спробу систематизовано розглянути державно-правовий розвиток України після 1991 року. Посібник розроблений на кафедрі історії та теорії держави і права ім. кн. Володимира Великого МАУП відповідно до навчальної програми з дисципліни “Історія держави і права України”. Для студентів вищих юридичних навчальних закладів, а також для широ-кого загалу читачів, які цікавляться питаннями історії державно-правового розвитку України.



Кл.слова:
українське право -- УНР

   Тип видання:   навчальний посібник   
8.

Мирончук, Віктор Данилович.
Історія України [Електронний ресурс] / В. Д. Мирончук, Г. С. Ігошкін ; Міжрегіональна академія управління персоналом. - 2-е вид., випр.. - К. : [б. в.], 2002. - 328 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У пропонованому посібнику на багатому фактичному і джерельному матеріалі розглядається історія України з давніх часів до сьогодення, багатовікова боротьба українського народу за незалежність і соціальне визволення, що увін-чалася створенням самостійної Української держави. Багато уваги приділя­ється характеристиці зовнішньої політики України на різних етапах її історії, а також внеску України в розвиток світової цивілізації. Для студентів вищих закладів освіти і всіх, хто цікавиться актуальними проблемами історії України.



Кл.слова:
Київська Русь -- козацтво -- новітня історія

   Тип видання:   наукове видання   
9.

Ярема, С.
На теми української наукової мови [Електронний ресурс] / С. Ярема. - Л. : Українське товариство з механіки руйнування матеріалів : Львівське крайове товариство „Рідна школа“ : Наукове товариство ім. Шевченка, 2002. - 44 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Ця книжечка частково підсумовує багаторічний досвід автора як наукового редактора науково-технічного журналу „Фізико-хімічна механіка матеріалів“ – органу Відділення фізико-технічних проблем матеріалознавства та Фізико-механічного інституту ім. Г. В. Карпенка Національної академії наук України. Окремі її розділи автор опублікував у цьому журналі (1994. – № 4 і № 6; 1995. – № 3,1996. № 4 і № 5), Українському фізичному журналі (1997. – № 7) та збірниках „Український правопис і наукова термінологія: історія, концепції та реалії сьогодення“(Львів: НТШ, 1996) і „Праці Наукового товариства ім. Шевченка“ (Львів, 1997. – Т. 1), також доповідав на семінарах і конференціях. У книжці коротко подано історію українського термінотворення в технічних і фізико-математичних науках, міркування щодо їх сучасного становлення і розвитку, зокрема в механіці деформівного твердого тіла. Велику увагу приділено українським граматичним формам, висловам та словосполученням і їх відмінностям від російських. Праця розрахована на широкі кола науково-технічної громадськості, викладачів і студентів та всіх, хто цікавиться чистотою української мови та її впровадженням у повсюдний ужиток.



Кл.слова:
термін -- термінологія -- слово -- мова -- техніка

   Тип видання:   навчальний посібник   
10.

Бокань, Володимир.
Історія культури України [Електронний ресурс] : навчальний посібник / В. Бокань, Л. Польовий. - 3-е вид., стер.. - К. : МАУП, 2002. - 256 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Пропонований посібник розкриває процес розвитку історії культури України, її народу, розглядає найбільш значні набутки, які увійшли до кращих надбань і досягнень слов'янських націй та цивілізованого світу. Історичний огляд культурних процесів дає змогу простежити розвиток культури України від давніх часів до сьогодення. Для студентів коледжів, вищих навчальних закладів і всіх, хто цікавиться історією культури України.



Кл.слова:
нація

   Тип видання:   навчальний посібник   
11.
 


Іванов, В. М.
Історія держави і права [Електронний ресурс] : навчальний посібник : в 2 ч. / В. М. Іванов. - К. : Вид-во МАУП, 2002-2003

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Ч. 1. - 2002. - 264 с.

Ч. 2. - 2003. - 224 с.


У другій частині посібника висвітлено процеси державно-правового розвитку України від Лютневої (1917 р.) революції у Петрограді до сьогодення; розглянуто нетривалий, але насичений подіями час, коли на новому виткові історії відродилася Українська національна держава (1917-1920 pp.). Зроблено історико-правовий аналіз складного й суперечливого шляху Радянської України, здійснено спробу систематизовано розглянути державно-правовий розвиток України після 1991 року. Посібник розроблений на кафедрі історії та теорії держави і права ім. кн. Володимира Великого МАУП відповідно до навчальної програми з дисципліни “Історія держави і права України”. Для студентів вищих юридичних навчальних закладів, а також для широ-кого загалу читачів, які цікавляться питаннями історії державно-правового розвитку України.



Кл.слова:
революція -- аналіз -- державно-правовий розвиток

   Тип видання:   альбом   
12.


Національний художній музей України [Електронний ресурс]. - К. : Артанія Нова, 2003. - 416 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Вихід у світ цього альбому прийшовся на ювілей знаменної події: 100 років тому відбулося освячення та офіційне відкриття Національного художнього музею України (НХМУ). Матеріали альбому охоплюють величезний обсяг інформації щодо культурних цінностей з колекції музею, його історії та сьогодення. Понад 400 ілюстрацій - раритетних фотографій, репродукцій художніх творів - відтворюють найкращі експонати з майже 30-тисячної колекції НХМУ. Поряд з відомими творами, що широко репродукувалися у мистецькій літературі, читач побачить й ті, які зберігалися у фондах музею та раніше не публікувалися. Нове видання стане у пригоді не тільки фахівцям, але й всім, хто цікавиться образотворчою культурою.



Кл.слова:
музей -- картина -- реліквія -- витвір мистецтва

   Тип видання:   науково-популярне видання   
13.
 



60 років волинської трагедії [Електронний ресурс] : матеріали форуму українських і польських експертів та журналістів "Події на Волині: як жити з цим тягарем?" / ред. В. Барановський. - К. : Смолоскип, 2003. - 191 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


11-12 квітня 2003 року Посольство Республіки Польща в Україні та польсько-український клуб “Без упереджень” провели експертно-журналістський форум на тему: “Події на Волині: як жити з цим тягарем?” У форумі взяли участь близько 80 експертів і журналістів з України та Польщі. Форум проходив в Національному університеті “Острозька академія”. У першій частині книжки вміщено деякі виступи та тези учасників форуму. Друга частина книжки презентує передрук статей за період квітень-липень 2003 року, які були опубліковані в українських та польських друкованих ЗМІ. Відзначення 60-ї річниці трагічних подій на Волині було важливим випробуванням міцності і єдності польської політики по відношенню до України. Основи нашої політики переконують в тому, іцо Польща і Україна мають перед собою перспективу на сучасність та майбутнє. І успіх полягає в тому, що інтерпретація польсько-українських подій не стала головним критерієм польсько-українського сьогодення, особливо з огляду на суперечку щодо історії подій на Волині, якій ми надали шляхетну форму і спрямували зусилля до народного поєднання, так, як це було зроблено у спільній заяві Президентів Республіки Польща і України “До порозуміння і єднання” п’ять років тому.



Кл.слова:
друга світова війна -- міжетнічні конфлікти -- порозуміння

   Тип видання:   хрестоматія   
14.


Хрестоматія з історії держави і права України [Електронний ресурс] : навч. посіб. / упоряд. А. С. Чайковський [и др.]. - К. : Юрінком Інтер, 2003. - 656 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У хрестоматії вміщено законодавчі та інші матеріали, що характеризують суспільний лад, державний механізм, галузі права в Україні з найдавніших часів до сьогодення. Розрахована на студентів, слухачів, аспірантів, викладачів навчальних закладів юридичного профілю, широкий читацький загал.



Кл.слова:
лад -- державний механізм

   Тип видання:   словник   
15.

Abazov, Rafis.
Historical dictionary of Kyrgyzstan [Electronic resource] / R. Abazov. - Lanham : Scarecrow Press, 2004. - 416 p.. - (Asian/Oceanian historical dictionaries ; no. 49)
Переклад назви: Історичний словник Киргизстану

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


There is an increasing tendency to give countries, especially developing countries and most particularly newly independent ones, “report cards” showing how well they’ve been doing and even to indicate their respective positions. Under these conditions, Kyrgyzstan might receive something like “needs improvement” or come in—more or less—in the second-to-bottom quarter. Shortly after it became independent in 1991 with the collapse of the Soviet Union, Kyrgyzstan was regarded as one of the more promising new states. But when the lessons it was obliged to learn were poorly digested (or perhaps the lessons themselves were poorly thought out), it gradually slipped and lost favor. More recently, however, this small country with a mixed population and limited natural resources has been making headway for many reasons: its political system and democracy, civil society, human rights, economic development, equality, and cooperation with the international community. It is much easier to understand Kyrgyzstan’s indifferent performance as an independent state with some insight into the previous decades and even centuries. The country began as a collection of tribes, and was then poorly absorbed and assimilated into the Russian Empire. Even before becoming an independent state, Kyrgyzstan was more or less rejected by its Soviet masters, classified as a semi-independent “republic.” Not many scholars have studied it, including its own, and not many have written about it; the country has for the most part been lumped together with the Russian and Soviet Empires, and even today normally appears just as part of the Central Asian Republics. So this Historical Dictionary of Kyrgyzstan is particularly welcome because it makes up for previous omissions and fills a gap by providing basic information in a readily usable format. The dictionary contains the standard entries on significant people, places, and events; organizations and institutions; ethnic and political groups; and salient aspects of the economy, society, and culture. Both the chronology and introduction are unusually helpful in providing an overview of the country’s often halting progress, and the bibliography supplies references in English and other languages.



Кл.слова:
Середня Азія -- історія Киргизстану -- культура -- сьогодення

   Тип видання:   навчальний посібник   
16.

Тиводар, Михайло.
Етнологія [Електронний ресурс] : навчальний посібник / М. Тиводар. - Л. : Світ, 2004. - 624 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У посібнику досліджено місце етнології у системі гуманітарних наук, охарактеризовано джерела, методи і методики дослідження, розкрито шляхи її формування як самостійної науки, проаналізовано школи, напрями тощо. В окремих розділах дається аналіз основних понять етнології, розкриваються сутність і природа етносу, особливості його існування в часі, висвітлюються теоретичні проблеми етногенезу і етнічної історії та характеризуються культурно-побутові особливості етнічних спільнот у минулому і сьогоденні. Для студентів гуманітарних факультетів вузів.



Кл.слова:
етнос -- етногенез -- національність -- народознавство

   Тип видання:   науково-популярне видання   
17.

Dendinger, Roger.
Guatemala [Electronic resource] / R. Dendinger. - New York : Chelsea House Publishers, 2004. - 116 p.. - (Modern world nations)
Переклад назви: Гватемала

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


“The land where the rainbow begins.” This is how the traditional Mayan people of Guatemala describe their country. A land of striking and sometimes violent contrasts,Guatemala’s vivid colors reflect a varied land and a people with ancient roots. The colors of this land are echoed in the hues of traje, the traditional costume of the Mayans. Ancient and contemporary weavers dye their hand-woven cotton the same dark orange and red tones as molten lava from the country’s volcanoes. Luxuriant greens of the rain forest are duplicated in depictions of the Resplendent Quetzal. The iridescent green, red, and white feathers of this tropical bird have symbolized the land since ancient times. Other depictions of ancient life and symbols use the blue of Lake Atitlán, a mountain lake that English author Aldous Huxley called the most beautiful place in the world. Outside the spectrum of rainbow colors are found the black volcanic sands of the Pacific coast and the bleached chalk white colors of the lost cities of the Maya. So close to North America, yet so distant in many ways, Guatemala is home both to modern culture and to one of the world’s most ancient civilizations. The effects of globalization and reverence for the ancient god Quetzalcoatl coexist somewhat uncomfortably here. Its natural beauty and cultural richness are appealing, but Guatemala has another face as well. It is a place of recent civil war and ongoing political and economic turmoil. Ethnic bitterness and social inequality are not uncommon. Ruled by military dictatorships for most of the past hundred years, the country only now is transitioning from repressive tyranny to uneasy democracy. Guatemala is one of the original “banana republics,” a derisive term for Central American countries long dependent on agricultural exports to the United States. It is a fact that much of the country’s infrastructure—its railroad, telegraph lines, and ports—was built and controlled by U.S. interests, principally the United Fruit Company. Like its Mayan heritage, this aspect of the country’s past is still alive as well. Despite economic advances of the last five years, Guatemala is still dependent on banana, coffee, and sugarcane production for most of its export revenue.



Кл.слова:
Центральна Америка -- економічні показники -- сьогодення -- туризм

   Тип видання:   альбом   
18.


Грошові знаки та монети України [Електронний ресурс] / уклад. Т. П. Мартиняк. - Х. : Колорит, 2005. - 184 с.. - (Українська Колекція)

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Ілюстративний матеріал альбому із серії «Українська колекція» відображає історію грошових знаків та монет України від найдавніших часів до сьогодення. Особливу увагу приділено створенню національної валюти за добу правління трьох урядів України 1917—1920 pp., а також проведенню грошової реформи 1996 p., випуску НБУ ювілейних і пам'ятних монет. Окремий розділ складає достатньо повна колекція так званих місцевих і приватних «грошей», які функціонували в різні роки в Харкові. Призначається нумізматам, боністам, історикам, усім, хто цікавиться історичним минулим України.



Кл.слова:
монета -- нумізматика

   Тип видання:   підручник   
19.

Олекса, А. П.
Ортопедія [Електронний ресурс] / А. П. Олекса. - Т. : ТДМУ, 2006. - 528 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Підручник "Ортопедія" - перше видання українською мовою, основною метою якого є задоволення потреби студентів та лікарів у сучасній інформації з питань ортопедичної патології. Особливо це стосується практикуючих ортопедів-травматологів, які не отримали достатніх знань з ортопедії під час навчання у вищих навчальних медичних закладах внаслідок обмеженої кількості годин, виділених для цього курсу. Публікації з питань ортопедії у медичній літературі розрізнені і присвячені в основному окремим нозологічним одиницям, причому висвітлюються лише певні проблеми. Більш-менш повна узагальнена інформація з питань ортопедичної патології, яка б відповідала вимогам сьогодення, на теренах України поки що відсутня. Ми хотіли заповнити цю прогалину і надати можливість студентові і практикуючому ортопеду-травматологу отримати короткі відомості про аномалії розвитку плода, природжені і набуті захворювання опорно-рухового апарату. Опис кожної нозологічної форми подаємо за загальноприйнятою схемою, звертаючи увагу на раннє виявлення дисплазій і природжених вад.



Кл.слова:
травматологія -- патологія

   Тип видання:   наукове видання   
Категорія: Гірнича справа   
20.

Білецький, В. С.
Хронологія гірництва в країнах світу [Електронний ресурс] / В. С. Білецький, Г. І. Гайко ; Донецьке відділення Наукового товариства ім. Т. Г. Шевченка. - Донецьк : УКЦентр, 2006

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

. - 1 - 138 с.

. - 139 - 224 с.


У книзі викладено основні хронологічні дати від початків видобутку і переробки мінеральних ресурсів до сьогодення гірничої промисловості у країнах світу. Укладачі подають загальну картину гірництва, акцентуючи увагу на особливостях регіонів, описують найбільш характерні для різних часів прийоми і способи видобутку корисних копалин, зосереджують увагу на знакових спорудах, що ілюструють досягнення давньої гірничо-металургійної, гірничо-будівельної техніки і технології. Підбірка ілюстрацій залучена, головним чином, з історичних видань, архівів, частина з них оригінальні і друкуються вперше. Книга призначена для широкого кола читачів, які цікавляться історією техніки, гірництва і може бути використана як посібник для студентів гірничих спеціальностей.



Кл.слова:
корисні копалини -- мінеральні ресурси -- металургія
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського