Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (11)Автореферати дисертацій (221)Реферативна база даних (3221)Книжкові видання та компакт-диски (783)Журнали та продовжувані видання (44)
Пошуковий запит: (<.>K=СЬОГОДЕНН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 66
Представлено документи з 1 до 20
...

   Тип видання:   альбом   
1.


Грошові знаки та монети України [Електронний ресурс] / уклад. Т. П. Мартиняк. - Х. : Колорит, 2005. - 184 с.. - (Українська Колекція)

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Ілюстративний матеріал альбому із серії «Українська колекція» відображає історію грошових знаків та монет України від найдавніших часів до сьогодення. Особливу увагу приділено створенню національної валюти за добу правління трьох урядів України 1917—1920 pp., а також проведенню грошової реформи 1996 p., випуску НБУ ювілейних і пам'ятних монет. Окремий розділ складає достатньо повна колекція так званих місцевих і приватних «грошей», які функціонували в різні роки в Харкові. Призначається нумізматам, боністам, історикам, усім, хто цікавиться історичним минулим України.



Кл.слова:
монета -- нумізматика

   Тип видання:   підручник   
2.

Дорофєєва, Н. В.
З історії грошей України [Електронний ресурс] / Н. В. Дорофєєва, 3. М. Комаринська. - К. ; Л. : [б. в.], 2000. - 164 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Історія грошей як галузь історичної науки привертає увагу істориків, археологів, економістів і навіть мовознавців. Вивчення історії грошей дає можливість дослідити державні процеси, економіку, торгівлю певного періоду історії. Гроші розповідають про внутрішнє становище держави, його економічну силу чи слабкість. Повідомляють важливі дані про політичне життя, ідеологію, конкретну історію, дозволяючи уточнити або навіть з'ясувати імена і дати правління тих чи інших володарів. Особливе значення має вивчення історії грошей для поглиблення знань з економічної історії різних Історичних епох і періодів. Підготовку другого видання навчального посібника з історії грошей спонукало, перш за все, те, що ця проблематика зацікавила не лише студентів, фахівців, а й пересічних громадян. І це знайшло своє відображення у розширенні текстового матеріалу, а також збагаченні його тематичними ілюстраціями. Важливе місце у посібнику відведено історії грошей України, яка розглядається в контексті загального історичного процесу та подій, що його супроводжували. Достатньо уваги відведено історії появи грошей і грошового обігу, історії виникнення та функціонування грошових систем, проведенню грошових реформ, їх результатам (з найдавніших часів до сьогодення). Навчальний посібник складається з дев'яти тем, матеріал яких подається з дотриманням тематико-хронологічного принципу. Важливою ознакою у вивченні історії грошей є розгляд її в контексті історичних подій суспільно-політичного та економічного життя. Поглибленню знань з історії грошей допомагає словник «Ключові терміни і поняття», який є індивідуальним для кожної теми, виходячи з хронологічних рамок, подій та країн, про які йдеться у конкретній темі. Перевірці й закріпленню знань сприяють вміщені наприкінці кожної теми «Контрольні питання». Детальніше ознайомитись з тією чи іншою проблемою, поглибити знання допоможе рекомендована література до кожної окремої теми. У світовій історії важко знайти державу, яка не прагнула б до зміцнення своєї грошової системи, підвищення ролі грошей у суспільних відносинах. Україна — не виняток. Вона теж має давні традиції грошового виробництва й обігу, адже за свою багатовікову історію неодноразово виготовляла власні гроші.



Кл.слова:
нумізматика -- фінанси

   Тип видання:   монографія   
3.

Небеська, А. В.
Культуріндустрія і хеві-метал [Електронний ресурс] : трансформація важкої музики від 70-их років до сьогодні : кваліф. робота ... бакалавра культури / А. В. Небеська; Нац. ун-т "Києво-Могилянська академія". - К. : [б. в.], 2010. - 80 с.

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Актуальність даного дослідження полягає в популярності важкої музики сьогодні й її впливі на життя сучасних людей. Від 70-х років хеві-метал трансформувався, і сьогодні деякі його піджанри користуються популярністю серед дуже великого числа меломанів. Об'єктом дослідження є важка музика і допоміжні артефакти хеві-металу: тексти пісень, відеокліпи, зображення виконавців, поведінка фанатів. Предметом дослідження є явище комерціалізації музики; варіанти протистояння комерціалізації музики; відображення у музиці тенденцій сучасного суспільства і їх зміна від 70-х років до сьогодення. Метою даної роботи є спроба проаналізувати важку музику від часу її виникнення до сьогодення, виокремити відмінності між хеві-металом 70-х років і хеві-металом сьогодні і з'ясувати, яке місце важка музика займає у культуріндустрії. Завданнями роботи є: визначити ознаки хеві-металу 70-х, 90- х і 2000-х; з'ясувати відносини між хеві-металом і традиційною культурою цих 4 років; зрозуміти трансформацію важкої музики і вплив на цей процес комерціалізації; дати відповідь на запитання, чи є хеві-метал музикою для аутсайдерів, або ж він є одним з продуктів культуріндустрії. Методами роботи є аналіз наявної літератури, досліджень важкої музики, а також аналіз музики, текстів пісень, відеокліпів, фотографій і зображень Матеріалами дослідження є музика відомих хеві-метал виконавців, тексти пісень, відеокліпи на пісні, фотографії музичних гуртів і окремих виконавців. Наукова новизна дипломної роботи полягає у дослідженні теми, яка не досліджувалася вітчизняними науковцями, а також розгляд важкої музики у контексті культуріндустрії.



Кл.слова:
музика -- рок -- меломанія -- шоу-бізнес

   Тип видання:   підручник   
4.

Олекса, А. П.
Ортопедія [Електронний ресурс] / А. П. Олекса. - Т. : ТДМУ, 2006. - 528 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Підручник "Ортопедія" - перше видання українською мовою, основною метою якого є задоволення потреби студентів та лікарів у сучасній інформації з питань ортопедичної патології. Особливо це стосується практикуючих ортопедів-травматологів, які не отримали достатніх знань з ортопедії під час навчання у вищих навчальних медичних закладах внаслідок обмеженої кількості годин, виділених для цього курсу. Публікації з питань ортопедії у медичній літературі розрізнені і присвячені в основному окремим нозологічним одиницям, причому висвітлюються лише певні проблеми. Більш-менш повна узагальнена інформація з питань ортопедичної патології, яка б відповідала вимогам сьогодення, на теренах України поки що відсутня. Ми хотіли заповнити цю прогалину і надати можливість студентові і практикуючому ортопеду-травматологу отримати короткі відомості про аномалії розвитку плода, природжені і набуті захворювання опорно-рухового апарату. Опис кожної нозологічної форми подаємо за загальноприйнятою схемою, звертаючи увагу на раннє виявлення дисплазій і природжених вад.



Кл.слова:
травматологія -- патологія

   Тип видання:   навчальний посібник   
5.

Бокань, Володимир.
Історія культури України [Електронний ресурс] : навчальний посібник / В. Бокань, Л. Польовий. - 3-е вид., стер.. - К. : МАУП, 2002. - 256 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Пропонований посібник розкриває процес розвитку історії культури України, її народу, розглядає найбільш значні набутки, які увійшли до кращих надбань і досягнень слов'янських націй та цивілізованого світу. Історичний огляд культурних процесів дає змогу простежити розвиток культури України від давніх часів до сьогодення. Для студентів коледжів, вищих навчальних закладів і всіх, хто цікавиться історією культури України.



Кл.слова:
нація

   Тип видання:   наукове видання   
6.

Ярема, С.
На теми української наукової мови [Електронний ресурс] / С. Ярема. - Л. : Українське товариство з механіки руйнування матеріалів : Львівське крайове товариство „Рідна школа“ : Наукове товариство ім. Шевченка, 2002. - 44 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Ця книжечка частково підсумовує багаторічний досвід автора як наукового редактора науково-технічного журналу „Фізико-хімічна механіка матеріалів“ – органу Відділення фізико-технічних проблем матеріалознавства та Фізико-механічного інституту ім. Г. В. Карпенка Національної академії наук України. Окремі її розділи автор опублікував у цьому журналі (1994. – № 4 і № 6; 1995. – № 3,1996. № 4 і № 5), Українському фізичному журналі (1997. – № 7) та збірниках „Український правопис і наукова термінологія: історія, концепції та реалії сьогодення“(Львів: НТШ, 1996) і „Праці Наукового товариства ім. Шевченка“ (Львів, 1997. – Т. 1), також доповідав на семінарах і конференціях. У книжці коротко подано історію українського термінотворення в технічних і фізико-математичних науках, міркування щодо їх сучасного становлення і розвитку, зокрема в механіці деформівного твердого тіла. Велику увагу приділено українським граматичним формам, висловам та словосполученням і їх відмінностям від російських. Праця розрахована на широкі кола науково-технічної громадськості, викладачів і студентів та всіх, хто цікавиться чистотою української мови та її впровадженням у повсюдний ужиток.



Кл.слова:
термін -- термінологія -- слово -- мова -- техніка

   Тип видання:   альбом   
7.


Національний художній музей України [Електронний ресурс]. - К. : Артанія Нова, 2003. - 416 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Вихід у світ цього альбому прийшовся на ювілей знаменної події: 100 років тому відбулося освячення та офіційне відкриття Національного художнього музею України (НХМУ). Матеріали альбому охоплюють величезний обсяг інформації щодо культурних цінностей з колекції музею, його історії та сьогодення. Понад 400 ілюстрацій - раритетних фотографій, репродукцій художніх творів - відтворюють найкращі експонати з майже 30-тисячної колекції НХМУ. Поряд з відомими творами, що широко репродукувалися у мистецькій літературі, читач побачить й ті, які зберігалися у фондах музею та раніше не публікувалися. Нове видання стане у пригоді не тільки фахівцям, але й всім, хто цікавиться образотворчою культурою.



Кл.слова:
музей -- картина -- реліквія -- витвір мистецтва

   Тип видання:   монографія   
8.
 


Чепа, М. -Л. А.
Етнопсихологічний вимір цивілізаційного поступу [Електронний ресурс] : монографія / М.-Л. А. Чепа. - К. : Педагогічна думка, 2008. - 104 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У монографії основі результатів психологічної реконструкції особливостей психологічного статусу представників минулих поколінь, зроблено спробу відтворити процес і результат української психогенези, об'єктивований у поняттях національної психології та розробити принципи оптимізації та адаптації останньої до умов сьогодення. Книга зацікавить психологів, істориків культури, педагогів, а також усіх, хто цікавиться долею етнічних утворень в сучасних умовах.



Кл.слова:
українська психогенеза -- ідеалізм -- сучасна філософія

   Тип видання:   навчальний посібник   
9.
 


Іванов, В. М.
Історія держави і права [Електронний ресурс] : навчальний посібник : в 2 ч. / В. М. Іванов. - К. : Вид-во МАУП, 2002-2003

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Ч. 1. - 2002. - 264 с.

Ч. 2. - 2003. - 224 с.


У другій частині посібника висвітлено процеси державно-правового розвитку України від Лютневої (1917 р.) революції у Петрограді до сьогодення; розглянуто нетривалий, але насичений подіями час, коли на новому виткові історії відродилася Українська національна держава (1917-1920 pp.). Зроблено історико-правовий аналіз складного й суперечливого шляху Радянської України, здійснено спробу систематизовано розглянути державно-правовий розвиток України після 1991 року. Посібник розроблений на кафедрі історії та теорії держави і права ім. кн. Володимира Великого МАУП відповідно до навчальної програми з дисципліни “Історія держави і права України”. Для студентів вищих юридичних навчальних закладів, а також для широ-кого загалу читачів, які цікавляться питаннями історії державно-правового розвитку України.



Кл.слова:
революція -- аналіз -- державно-правовий розвиток

   Тип видання:   монографія   
10.


Німецькі поселенці в Україні [Електронний ресурс] : історія та сьогодення : монографія / відп. ред. М. О. Багмет. - К. ; Миколаїв : Вид-во МДГУ ім. Петра Могили, 2006. - (Серія "Україна: історія і сучасність")

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Вип. 1. - 2006. - 416 с.


У монографічному дослідженні розкриваються яскраві сторінки появи на українських землях німецьких поселенців. Висвітлюється їх подальша багатоаспектна діяльність на різних історичних етапах. В кінці книги розглядаються проблеми, які вирішують нинішні представники німецької національності в Україні, по відродженню духовних традицій. Розраховано на науковців, викладачів, студентів, краєзнавців, членів культурно-національних організацій України, в тому числі на активістів міжнародного товариства німців “Відергебурт” (“Відродження”) та Асоціації німців України.



Кл.слова:
земля -- поселенець -- традиція

   Тип видання:   наукове видання   
11.

Smith, W. H.
Canada: past, present and future [Електронний ресурс] / W. H. Smith. - Toronto : Maclear, 1851. - 184 с.
Переклад назви: Канада: минуле, сьогодення і майбутнє

Рубрики:


 Джерело інформації

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Vol. 2 : Canada West. - 1851. - 184 p.




Кл.слова:
країна

   Тип видання:   методичний посібник   
12.

Зашкільняк, Л. О.
Історія Польщі [Електронний ресурс] : від найдавніших часів до наших днів / Л. О. Зашкільняк, М. Г. Крикун. - Л. : Львівський національний університет імені Івана Франка, 2002. - 752 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Перший в українській історіографії синтез історії Польщі, підготовлений вченими Львівського національного університету імені Івана Франка, зроблено на підставі уважного опрацювання багатьох нових джерел га інтерпретаційних здобутків світової наукової літератури, а також значного досвіду викладання цього предмету студентам історичного та філологічного факультетів. Автори прагнуть подати картину цивілізаційного поступу людської спільноти на терені сучасної Польської Республіки, який простежується від появи першої людини, через формування народу і нації, котрі дали назву сучасній Польщі, до наших днів. Основну увагу приділено суспільним проявам життя поляків - політичному розвиткові, соціальним, економічним і культурним змінам, котрі визначали їхній стан у різні історичні епохи, а також взаєминам з сусідніми народами, передусім українцями. Книга призначена насамперед для студентів історичних та інших гуманітарнич спеціальностей університетів, а також для науковців і широкого загалу, який цікавиться минулим і сьогоденням сусідньої Польщі.



Кл.слова:
історія Європи -- сучасна історія -- давня історія -- Середньовіччя -- полоністика

   Тип видання:   хрестоматія   
13.


Хрестоматія з історії держави і права України [Електронний ресурс] : навч. посіб. / упоряд. А. С. Чайковський [и др.]. - К. : Юрінком Інтер, 2003. - 656 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У хрестоматії вміщено законодавчі та інші матеріали, що характеризують суспільний лад, державний механізм, галузі права в Україні з найдавніших часів до сьогодення. Розрахована на студентів, слухачів, аспірантів, викладачів навчальних закладів юридичного профілю, широкий читацький загал.



Кл.слова:
лад -- державний механізм

   Тип видання:   наукове видання   
14.

Пилат, В.
Бойовий гопак [Електронний ресурс] / В. Пилат. - Л. : Галицька видавнича спілка, 1999. - 336 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У книзі розглядаються історичні, технічні та світоглядні проблеми українського бойового мистецтва. Автор на підставі вивчення багаточисельних історичних друкованих джерел, аналізу матеріалів народного фолькльору й стародавніх вірувань частково відродив і пристосував до сьогодення один із різновидів бойового вишколу лицарів України - Гопак. Висвітлено особливості світогляду воїнів Гопака. Технічні елементи подані у такий спосіб, щоб кожен бажаючий міг самотужки вивчити головну техніку бойового Гопака. Правила і вимоги на рівні майстерності допоможуть зрозуміти особливості бойового вишколу. Книга є навчально-методичним підручником для учнів Центральної Школи Бойового Гопака, а також розрахована на фахівців бойових мистецтв і спорту, військовослужбовців Збройних Сил України, працівників органів безпеки і правопорядку в Українській Державі, мистецтвознавців; на усіх свідомих українців що відчувуають у собі дух Воїна.



Кл.слова:
бойове мистецтво -- спорт

   Тип видання:   навчальний посібник   
15.

Єкельчик, С.
Імперія пам'яті [Електронний ресурс] : російсько-українські стосунки в радянській історичній уяві / С. Єкельчик. - К. : Критика, 2008. - 304 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Благонадійні в 1940-х чи 1950-х роках підручники, романи, опери, картини нібито безнадійно застаріли, а грізні викривальні постанови ЦК КПРС «у галузі культури» припали пилом. Та все-таки події, що їх аналізує канадський історик з Університету Вікторії Сергій Єкельчик, сьогодення стосуються безпосередньо. Утверджені за тих часів концепції дружби народів СРСР та українсько-російського братерства чинні у політичному дискурсі дотепер. Ба більше, зужиті ідеологеми тяжіють і над найзатятішими опонентами всього «совєтського» в сучасній Україні: ті також вірять в об’єктивне існування нації як органічної спільноти й так само уявляють історію як природний лінійний розвиток нації на шляху до здобуття державности (тільки справжньої, а не у формі «Української РСР»). Концепція «возз’єднання» України з Росією 1654 року вже великою мірою скомпрометована, але й далі живе поняття «возз’єднання» всіх українських етнічних земель у складі Української РСР протягом 1939–1945 років, – а саме сталінські ідеологи вперше описали ці події такою мовою. Цю книжку, що її вперше надрукувало видавництво Торонтського університету у 2004 році, присвячено репрезентаціям минулого в українській науці та культурі сталінського часу. Автор підважує стереотипні уявлення про сталінізм як всеохопну й дієву диктатуру й на основі численних архівних джерел аналізує обмеженість і часту неефективність державного контролю над культурою, важливу роль української інтеліґенції у виробленні радянської моделі історичної пам’яті та можливість «прочитати» ідеологічно витримані твори в українському патріотичному дусі. Було би спрощенням думати, доводить Сергій Єкельчик, що тогочасні російсько-українські стосунки – однобічний диктат «старшого брата». Вони насправді становили складну систему контролю, компромісів і конвенцій, до якої активно залучалися тогочасні українські інтелектуали. Попри твердження цілої пострадянської української історіографії, сталінський варіянт української культури не був результатом придушення «природних» національних почуттів місцевої інтеліґенції. Республіканська бюрократія та інтеліґенція, які інтерпретували туманні, проте потужні сиґнали з Кремля, були, як запевняє дослідник, головними гравцями у формуванні сталінської історичної уяви, а шістдесятники підхопили відновлення національного наративу не тому, що були вродженими націоналістами, а тому, що виросли в сталінській імперії пам’яті, а ця імперія не змогла виробити ненаціональної версії минулого.



Кл.слова:
спільнота -- культура -- взаємовідносини

   Тип видання:   навчальний посібник   
16.

Висоцький, О. Ю.
Історія української культури [Електронний ресурс] / О. Ю. Висоцький. - Д. : НМетАУ, 2009. - 130 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 1.13 Мб


Пропонований посібник розкриває процес становлення та розвитку української культури, розглядає найбільш значні культурні цінності українського народу. Історичний огляд культурних процесів дає змогу простежити розвиток української культури від давніх часів до сьогодення. Навчальний посібник розрахований на студентів усіх спеціальностей, що навчаються у Національній металургійній академії України. Друкується за рішенням вченої ради Національної металургійної академії України



Кл.слова:
самоідентифікація -- держава -- культурологія

   Тип видання:   наукове видання   
17.


Еволюція етосу юриста в Україні [Електронний ресурс] : історичний та соціально-психологічний нарис / за ред В. О. Лозового, В. О. Рум’янцева. - Х. : Право, 2011. - 264 с.. - (Відкрита дослідницька концепція)

Рубрики:

  Текст у форматі PDF 1.32 Мб


У формі нарису у виданні висвітлена субкультура юриста в контексті української культури від часів Київської Русі до сьогодення. Особлива увага приділена соціально-психологічному портрету представників суддівського корпусу, формам, змісту та етикету судового процесу, зображенню суддів в українському письменстві різних часів. Розраховано на студентів-юристів та всіх, кто цікавиться проблемами української державно-правової історії.



Кл.слова:
юриспруденція -- історія права

   Тип видання:   наукове видання   
18.


Національна академія наук України. 1918–2008 [Електронний ресурс] : до 90-річчя від дня заснування / голов. ред. Б. Є. Патон. - К. : КММ, 2008. - 624 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 26.58 Мб


У книзі викладено історію Національної академії наук України від дня заснування (1918) до сьогодення. Увагу зосереджено на життєздатності академічної моделі В.І. Вернадського, становленні структури, наукових шкіл і напрямів Академії, показі наукових здобутків, їх впливу на виробничу і суспільну практику, ролі Академії як основи національної наукової системи. Подано наукові портрети видатних академічних шкіл і вчених. Розглянуто проблеми розвитку НАН України в епоху перетворення науки на основну рушійну силу прогресу, інтеграції Академії в європейський і світовий науковий простір. Книга розрахована на широкі кола вчених, діячів освіти, культури, політиків, громадських діячів, усіх, хто цікавиться наукою та її історією в Україні.



Кл.слова:
історія науки

   Тип видання:   навчальний посібник   
19.

Коваль, М. В.
Історія України [Електронний ресурс] : матеріали до підручн. для 10—11 кл. середн. шк. / М. В. Коваль, С. В. Кульчицький, Ю. О. Курносов. - К. : Райдуга, 1992. - 512 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Матеріали призначені для вивчення в школі. Вони висвітлюють основні проблеми української історії від 1917 р. до сьогодення й ляжуть в основу майбутнього нового підручника.



Кл.слова:
освіта -- школа -- шкільна програма

   Тип видання:   навчальний посібник   
20.

Орлова, Т. В.
Історія нових незалежних держав [Електронний ресурс] / Т. В. Орлова. - К. : Знання, 2010. - 487 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Пропонована книга — перший не тільки в Україні, а й на всьому пострадянському просторі навчальний посібник, у якому розглядається історія нових незалежних держав (колишніх республік СРСР) від зародження протестних настроїв та рухів до сьогодення. На основі аналізу політичних, економічних, соціальних та інших процесів показано провідні тенденції, досягнення і проблеми становлення і розвитку цих країн. Висвітлено роль особистісного фактора в історії нових незалежних держав. Окремо проаналізовано історичну спадщину Імперії та Союзу в житті кожної з держав, простежуються спільні риси в їхньому розвиткові та причини відмінностей, підсумовано майже 20-річне незалежне існування.



Кл.слова:
самоідентифікація -- сучасна історія
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського