Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (17)Тематичний інтернет-навігатор (3)Автореферати дисертацій (1646)Реферативна база даних (14836)Книжкові видання та компакт-диски (4585)Журнали та продовжувані видання (424)
Пошуковий запит: (<.>K=ТЕХНІЧНІ$<.>+<.>K=ВИМІРЮВАННЯ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 70
Представлено документи з 1 до 20
...

   Тип видання:   довідник   
1.


Электронные приборы для измерения неэлектрических величин [Електронний ресурс] / под общ. ред. А. Д. Смирнов. - М. : Энергия, 1964. - 88 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В книге кратко излагаются принципы построения и конструирования электрических приборов для измерения неэлектрических величин. Рассматриваются основные элементы этих приборов - преобразователи неэлектрических величин в электрические и измерительные схемы. Приводится описание ряда конструкций приборов, зарекомендовавших себя при практическом использовании их. Даются указания по наладке приборов. Предназначена книга для подготовленных радиолюбителей, занимающихся внедрением радиоэлектроники в народное хозяйство.



Кл.слова:
вимірювання -- прилад

   Тип видання:   наукове видання   
2.

Ширман, Я. Д.
Теория и техника обработки радиолокационной информации на фоне помех [Електронний ресурс] / Я. Д. Ширман, В. Н. Манжос. - М. : Радио и связь, 1981. - 416 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Обобщаются вопросы оптимизации многоканального и одноканального обнаружения, измерения и разрешения радиолокационных сигналов. Основное внимание уделяется принципам синтеза и вопросам технической реализации различных аналоговых и цифровых обнаружителей и измерителей параметров сигналов на фоне коррелированных нестационарных помех, вопросам адаптации к условиям априорной неопределенности и др. Приводится большое число наглядных примеров. Предназначена для специалистов, занимающихся теорией, проектированием и эксплуатацией радиоэлектронных средств и систем.



Кл.слова:
сигнал радіолокації -- вимірювання сигналів

   Тип видання:   навчальний посібник   
3.

Шеляхіна, І. В.
Сучасні проблеми природознавства [Електронний ресурс] / І. В. Шеляхіна ; Відкритий міжнародний університет розвитку людини «Україна», Факультет комп’ютерних технологій, Кафедра природничих наук та інформатики. - К. : [б .в.], 2008. - 46 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Курс „Сучасні проблеми природознавства” підготовлений відповідно до Державного освітнього стандарту вищої фахової освіти України. Людство вступило у Ш тисячоліття. Це змушує людей приділяти більше уваги своєму майбутньому і всебічному осмисленню минулого. Однією з найважливіших стала глобальна проблема взаємодії природи й суспільства. Людство стало забувати, що воно само – частина природи, біологічний вид, життя якого цілком визначається природою, а уся його могутність заснована на використанні законів природи. Мета даного курсу полягає в формуванні у студентів уявлень про: місце людини в еволюції Землі; напрямки й шляхи розвитку в науково-технічній і організаційно- економічній сферах діяльності людини; можливості досягнення більш високого рівня виживання людства в умовах екологічних катастроф, що насуваються.



Кл.слова:
природа -- суспільство

   Тип видання:   монографія   
Категорія: Науки про Землю   
4.

Шевченко, Р. Ю.
Інструментарій моніторингу довкілля міста Києва [Електронний ресурс] : монографія / Р. Ю. Шевченко ; Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України, Державна екологічна академія післядипломної освіти та управління. - Київ : ДЗ "ДЕА", 2020. - 324 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У монографії сформульовані концептуальні положення нової методології екологічного моніторингу – обсерваційної, парадигма якої ґрунтується на розроблених системах і математичних моделях реального та віртуального моніторингу довкілля за допомогою ландмаркових систем наземного, підземного, повітряного, водного та космічного базування. Представлені новітні технічні та технологічні висновки щодо метризації довкілля-простору, розробки геопросторових моделей обсерваційних систем моніторингу на прикладі м. Києва. Зазначається, що обсерваційні дослідження поділяються на класичні (традиційні) та неоновітні, застосовуючи концепти теорії конверсійного моделювання довкілля-простору із апробуваннням алгоритму обсерваційних сценаріїв результатів рекогностування із застосуванням краудсорсингових технологій цифрового картографування. Представлені та відтворені нові можливості дешифрування, ідентифікації та інтерпретації даних дистанційного зондування Землі та оперативних геопросторових моделей мережі інфраструктури екологічних обсервацій, що отримали дефініційне обґрунтування як еколандмарки. Визначені та знайшли підтвердження засади та концепції розробленої теорії формалізованого обсерваційного еколого-географічного картографування. Розроблена серія техноекологічних карт м. Києва, апробація проведена на проблемних полігонах геостаціонарних екологічних досліджень м. Києва.

Розрахований на науковців природничих та технічних наук, що займаються інноваційними проблемами реалізації проведення екологічного моніторингу засобами цифрової геодезії та картографії, геоінформаційних систем та аерокосмічних технологій. Монографія рекомендована здобувачами різних ступенів вищої освіти закладів вищої освіти галузей знань «Геодезія та землеустрій», «Природничі науки» та «Науки про Землю» і спрямований на формування картографічних вмінь та геопросторової компетентності засобами ГІС та ДЗЗ.



Кл.слова:
моніторинг довкілля -- ландшафти -- екологічна безпека

   Тип видання:   підручник   
5.

Шаповаленко, О. Г.
Основи електричних вимiрювань [Електронний ресурс] : підручник / О. Г. Шаповаленко, В. М. Бондар. - К. : Либідь, 2002. - 320 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Викладено основні відомості про вимірювання електричних і неелектричних величин, похибки вимірювань, міри електричних величин, будову вимірювальних механізмів аналогових електровимірювальних приладів, схеми ряду електронних приладів та потенціометрів. Розглянуто будову електричних приладів для вимірювання струму, напруги, потужності, енергії, зсуву фаз, опору, ємності, частоти та реєструвальних приладів. Приділено увагу магнітним вимірюванням, будові пристроїв для розширення границь вимірювань, перетворювачам неелектричних величин на електричні. Для учнів електроенергетичних спеціальностей професійно-технічних навчальних закладів. Може бути використаний також учнями коледжів.



Кл.слова:
похибка вимірювань -- електричний прилад -- магнітне вимірювання

   Тип видання:   навчальний посібник   
6.

Цюцюра, В. Д.
Метрологія та основи вимірювань [Електронний ресурс] : навчальний посібник / В. Д. Цюцюра, С. В. Цюцюра. - К. : Знання-Прес, 2003. - 180 с.. - (Вища освіта ХХІ століття)

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У навчальному посібнику розглядаються основні положення та визначення у сфері метрології з урахуванням нових стандартів ДСТУ. Дається аналіз похибок вимірювань фізичних величин. Наводиться точнісна ієрархія засобів вимірювальної техніки, класифікація їх і порядок передачі одиниць вимірювання від еталонів до технічних засобів вимірювання, розкриваються методи перевірки засобів вимірювання. За змістом посібник відповідає типовій програмі з навчальної дисципліни "Метрологія та основи вимірювань". Посібник розрахований на студентів і викладачів вищих навчальних закладів. Книга буде корисною також спеціалістам з автоматизації виробничих процесів і комп'ютерно-інтегрованих систем, науково-технічним працівникам.



Кл.слова:
метрологія -- стандартизація -- вимірювальна техніка

   Тип видання:   навчальний посібник   
Категорія: Математика   
7.

Циба, В.
Математичні основи соціологічних досліджень [Електронний ресурс] : кваліметричний підхід : навчальний посібник для студентів ВНЗ / В. Циба ; Міжрегіональна академія управління персоналом. - К. : [б. в.], 2002. - 248 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Пропонований посібник складається з трьох частин. У першій частині розглянуто основні поняття теорії ймовірностей і математичної статистики, її сутнісні особливості, закони розподілу ймовірностей випадкових величин, ме-тодів соціологічних і соціально-психологічних досліджень. У другій частині подано основи теорії кваліметрії, аксіоматичні концепції якої є базою теорії вимірювання властивостей різної природи і порівняльного аналізу різних вимі-рювань, систематизації математичних методів дослідження. Третя частина присвячена математичним методам соціологічних досліджень на основі кваліметричного підходу до їх систематизації і трактування. Для студентів, аспірантів, викладачів, фахівців гуманітарних і природничих наук.



Кл.слова:
математичні дослідження

   Тип видання:   навчальний посібник   
Категорія: Математика   
8.

Томусяк, А. А.
Математичний аналіз [Електронний ресурс] : вступ до аналізу / А. А. Томусяк, В. С. Трохименко, Н. М. Шунда. - Вінниця : ВДПУ ім. М. Коцюбинського, 2001. - 372 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Пропонований посібник написаний на основі курсу лекцій, неодноразово прочитаного для студентів першого курсу фізико-математичного факультету. Його завдання — дати уявлення про фундаментальні ідеї аналізу, навчити свідомо користуватись відповідною мовою і розвинути вміння застосовувати певні технічні прийоми. При викладі матеріалу використовуються інтуїтивні міркування і чисельний експеримент, які звичайно не замінюють строгих доведень основних фактів вступу до аналізу, а лише слугують засобом для підготовки і мотивації останніх.



Кл.слова:
функція -- границя -- послідовність

   Тип видання:   стандарт   
9.


Технические условия [Електронний ресурс] : ГОСТ 2.114-95. - Взамен ГОСТ 2.114-70, ПР 50.1.001-93 ; введён 1996-07-01. - М. : [б. в.], 1996. - 12 с.. - (Единая система конструкторской документации)

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Является техническим документом, который разрабатывается по решению разработчика или по требованию заказчика продукции. Настоящий стандарт устанавливает общие правила построения, изложения, оформления, согласования и утвверждения технических условий на продукцию.



Кл.слова:
технічні умови -- правила підготовки продукції

   Тип видання:   науково-популярне видання   
10.
 



Теоретические основы информационно-измерительных систем [Електронний ресурс] / ред. В. П. Бабак. - Київ : НАУ, 2014. - 832 с.

Рубрики:

  Текст у форматі PDF 14.77 Мб


В учебнике систематически изложены основные понятия, принципы построения и исследования информационно-измерительных систем, базирующиеся на математическом аппарате преобразования измерительных сигналов, технологиях измерения, передачи и обработки сигналов и данных, на помехоустойчивом кодировании, использовании современных информационно-коммуникационных каналов передачи информации, на алгоритмах шифрования и дешифрования передаваемых данных, методах исследования метрологических характеристик и пр. После каждой главы размещены основные выводы, вопросы для самоконтроля, а также ключевые слова на русском и английском языках. Для студентов технических специальностей высших учебных заведений, аспирантов, научных и инженерно-технических работников и специалистов в области измерительных технологий.



Кл.слова:
метрологія -- стандартизація -- технічні вимірювання

   Тип видання:   підручник   
Категорія: Математика   
11.

Тейлор, Д.
Введение в теорию ошибок [Електронний ресурс] : пер. с англ. / Д. Тейлор. - М. : Мир, 1985. - 272 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга профессора Колорадского университета (США) Дж. Тейлора является пособием по математической обработке результатов измерений в учебных физических лабораториях. Подробно разъясняются неизбежность ошибок измерений, способы фиксирования результатов измерений и на основе нормального распределения рассматриваются элементы статистической обработки случайных ошибок, обсуждаются проблема "промахов", "взвешивание" результатов различных измерений, метод наименьших квадратов, корреляции, распределение Пуассона и биномиальное распределение, критерий х2. В конце каждой главы приведены задачи, для большинства которых в конце книги имеются ответы и решения. Для студентов и преподавателей вузов, сотрудников измерительных лабораторий, а также учащихся средних специальных учебных заведений и старшеклассников.



Кл.слова:
похибка -- вимірювання

   Тип видання:   підручник   
12.

Тарасов, С. В.
Приборы времени [Електронний ресурс] : учебник для техникумов / С. В. Тарасов. - М. : Машиностроение, 1976. - 376 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В учебнике изложены вопросы теории, расчета и проектирования приборов времени бытового и служебного назначения. Описаны современные конструкции приборов времени, приведены расчетные формулы и примеры расчета основных параметров конструкций. Рассмотрены типы маятниковых, балансовых, камертонных и кварцевых осцилляторов (колебательных систем) с механическим, электромеханическим и электронно-механическим приводом. Книга может быть полезна инженерно-техническим работникам заводов часовой промышленности.



Кл.слова:
годинник -- час -- вимірювання

   Тип видання:   підручник   
Категорія: Будівництво   
13.

Старостин, В. А.
Технологические измерения и контрольно-измерительные приборы в промышленности строительных материалов [Електронний ресурс] / В. А. Старостин. - М. : Стройиздат, 1980. - 287 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В учебнике изложены основные метрологические термины и определения, относящиеся к измерительным приборам и измерительным преобразователям. Рассмотрены дистанционные передачи посредством индуктивных, индукционных, частотно-ферродинамических, унифицированных электросиловых и пневмосиловых преобразователей. Описаны методы измерения давления (разрежения), уровня, температуры, расхода жидкостей, газов и сыпучих материалов, а также анализа газовых смесей, измерения плотности, вязкости, влажности. Разобраны принципиальные схемы и конструкции приборов ГСП, а также вторичных приборов, предназначенных для измерения технологических параметров. Рассмотрены вопросы планиметрирования диаграмм самопишущих приборов. Даны основные сведения об обслуживании приборов контроля и о их выборе. Учебник предназначен для учащихся техникумов специальности "Эксплуатация автоматических устройств в промышленности строительных материалов".



Кл.слова:
вимірювання -- будівництво

   Тип видання:   довідник   
14.


Справочник инженера по контрольно-измерительным приборам и автоматике [Електронний ресурс] : учебно-практическое пособие / под ред. А. В. Калиниченко. - М. : Инфра-инженерия, 2008. - 576 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В справочнике детально описаны материалы как для обучения персонала КИПиА (история КИПиА, термины и определения, принципы действия простейших КИПиА), так и справочные данные, методики для ремонта, настройки и эксплуатации контрольно-измерительных приборов, а также сопутствующие справочные данные, необходимые для правильного расчета и выбора контрольно-измерительного прибора. Предназначен для инженеров по эксплуатации и ремонту контрольно-измерительных приборов для измерения технологических параметров температуры, давления, расхода и уровня. Справочник рекомендуется также руководителям служб КИПиА, мастерам, слесарям по КИПиА, а также студентам и аспирантам, обучающимся по соответствующим специальностям.



Кл.слова:
температура -- вимірювання

   Тип видання:   науково-популярне видання   
15.

Сотников, С. К.
Дальнє приймання телепередач [Електронний ресурс] / С. К. Сотников. - К. : Техніка, 1976. - 40 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Розглянуто принципи дальнього прийому телепередач і основні технічні засоби, які застосовуються для цієї мети. Описано конструкції антен для дальнього прийома телепередач, дано рекомендації з вибору і створення багатоелементних антен типу «хвильовий канал» та їх встановлення у залежності від умов прийому. Описано синфазні дво- і чотириповерхові антени, складені з антен типу «хвильовий канал». Наведено схеми з'єднання та узгодження поверхів антен та фідерних ліній. Надано рекомендації з вибору типу узгоджуючих пристроїв і кабеля для фідерних ліній. Книга розрахована на широке коло радіолюбителів.



Кл.слова:
технічний засіб -- антена -- сигнал

   Тип видання:   словник   
16.


Словарь мер [Електронний ресурс]. - [Б. м. : б. в.]. - 18 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
вимірювання -- одиниця вимірювання

   Тип видання:   методичний посібник   
17.

Савчук, В. П.
Обработка результатов измерений. Физическая лаборатория [Електронний ресурс] / В. П. Савчук. - О. : ОНПУ, 2002

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Ч.1. - 54 с.


В пособии рассмотрены вопросы практического применения статистической обработки результатов измерений, проводимых в учебной физической лаборатории. Представлено краткое теоретическое обоснование точечных и интервальных оценок измеряемой физической величины. Изложение дополнено примерами обработки конкретных данных. В приложениях приведены необходимые статистические таблицы. Пособие рассчитано на студентов технических учебных заведений



Кл.слова:
вимірювання -- розрахунок -- фізика

   Тип видання:   словник   
18.

Саврук, Михайло Петрович.
Українсько-англійський науково-технічний словник [Електронний ресурс] / М. П. Саврук ; Національна академія наук України, Фізико-механічний інститут імені Г. В. Карпенка. - К. : Наукова думка, 2008. - 912 с.. - (Словники України)

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У словнику вміщено понад 120 тис. українських термінів і термінологічних словосполучень та їх відповідників англійською мовою, що використовуються в різних галузях науки, техніки і виробництва: математиці, механіці, фізиці, хімії, обчислювальній техніці та програмуванні, машинобудуванні, металургії, технічній діагностиці, транспорті, радіоелектроніці, метрології, поліграфії тощо. У словнику наведено також загальнонаукову лексику і фразеологію. Це перший в Україні українсько-англійський словник такого типу. Розрахований на широке коло фахівців, наукових та науково-технічних працівників, інженерів, перекладачів, викладачів та студентів університетів. Може бути корисним для англомовних читачів, які вивчають українську мову.



Кл.слова:
англійська мова -- технічна термінологія

   Тип видання:   навчальний посібник   
19.

Пронкин, Н. С.
Основы метрологии: практикум по метрологии и измерениям [Електронний ресурс] : учебное пособие для вузов / Н. С. Пронкин. - М. : Логос : Университетская книга, 2007. - 392 с.. - (Новая университетская библиотека)

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Приводятся различные примеры и задачи по основным теоретическим разделам метрологии как учения об измерении любых физических величин. Поскольку метрология широко применяется во всех областях промышленности и науки, решение задач помогает разобраться в физической сущности процессов измерения и правильно интерпретировать их результаты. Для студентов высших учебных заведений.Может использоваться в учебном процессе по широкому кругу направлений и специальностей техники и технологий, связанных с приборостроением, электротехникой, автоматикой и электроникой. Представляет интерес для широкого круга специалистов, занимающихся вопросами измерения, самостоятельно изучающих метрологию.



Кл.слова:
метрологія -- вимірювання -- фізичні одиниці

   Тип видання:   монографія   
20.


Промислова політика посткризової економіки [Електронний ресурс] : колективна монографія / Національна академія наук України, Інститут економіки та прогнозування ; за ред. Л. В. Дейнеко, М. М. Якубовського. - Київ : [б. в.], 2014. - 316 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 4.18 Мб


Обґрунтовано теоретичні засади національної промислової політики, її змістовні особливості відповідно до галузевого розвитку, запропоновано методологію інтегрального виміру пріоритетності видів промислової діяльності за критеріями ефективності, виробничої активності, забезпечення внутрішнього ринку та сприяння структурно-технологічній модернізації. Особливу увагу приділено подальшому розвитку методології вимірювання екологічного рівня промислового виробництва на основі теорії декаплінгу, теоретично обґрунтовано змістовні характеристики потенціалу фінансового забезпечення процесів відтворення, узагальнено наслідки впливу кризи на корпоративне управління та обґрунтована необхідність посилення мотиваційної стратегії залучення учасників корпоративних відносин, визначено пріоритетні напрями промислової політики, що утворять стратегічний вектор нової парадигми промислового розвиту. Для науковців, державних службовців, викладачів, аспірантів і студентів економічних спеціальностей вищих і середніх спеціальних навчальних закладів.



Кл.слова:
промисловість України -- технологічна модернізація -- галузевий розвиток -- декаплінг
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського