Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (19)Тематичний інтернет-навігатор (1)Автореферати дисертацій (1122)Реферативна база даних (5761)Книжкові видання та компакт-диски (1542)Журнали та продовжувані видання (106)
Пошуковий запит: (<.>K=ФІЛОСОФСЬКО$<.>+<.>K=РЕЛІГІЙНА$<.>+<.>K=АНТРОПОЛОГІЯ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 324
Представлено документи з 1 до 20
...

   Тип видання:   наукове видання   
Категорія: Біологічні науки   
1.

Брока, П.
Антропологические таблицы для краниологических и кефалометрических вычислений [Електронний ресурс] : ч. 1 : пер. с фр. / П. Брока. - Москва : Типография и Литография С.П. Архипова, 1879. - 29 с.

Рубрики:


 Джерело інформації

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Брока Поль (1824–1880) - французский антрополог и хирург.



Кл.слова:
антропологія -- кефалометрія -- краніологія

   Тип видання:   життєпис   
2.

Павлик, М.
Михайло Петрович Драгоманов 1841-1895 [Електронний ресурс] : єго юбилей, смерть, автобіографія / М. Павлик. - Л. : Друкарня В. Манєцкого, 1896. - 495 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


"Михайло Петрович Драгоманов. 1841-1895. Його ювілей, смерть, автобіографія і спис творів" — літературно-науковий збірник, у якому подано різноманітний матеріал з України та з-за кордону, що висвітлює життя і творчість М.Драгоманова, його внесок у розвиток філософської, громадсько-культурної та естетичної думки України, співпрацю з європейським науковим світом. Уклав і видав М.Павлик 1896 у Львові до 30-річчя творчої праці М.Драгоманова. Збірник містить і матеріали посмертного пошанування М.Драгоманова. "Тим часом як ювілей Михайла Драгоманова зворушив і згорнув докупи усі радикальні елементи Русі-України, смерть його потрясла до глибини душі ще далеко ширші кола — і своїх, і чужих". Ці дві тенденції знайшли вияв у матеріалах збірника. Перша, ювілейна, частина знайомить із святковими заходами, промовами представників різних товариств, інституцій, партій, в яких вимальовується живий образ М.Драгоманова. Подаються привіти й промови емігрантів з Росії (А.Ляхоцького, С.Степняка-Кравчинського, Ф.Вовка та ін), українських письменників, громадсько-культурних діячів з Галичини (Наталі Кобринської, В.Стефаника, Д.Лукіяновича та ін.), вчених з європейських країн: А.Рамбо, Л.Леже, Г.Парі (Франція), В.-К.Морфілла (Англія), Ю.Полівки (Чехія) та ін. Друга частина — скорботно-траурна — охоплює матеріали преси, що стосуються смерті та похоронів вченого, подає мовою оригіналу надгробні промови, некрологи з українських та зарубіжних газет, а також три автобіографії М.Драгоманова та бібліографічний покажчик його творів, укладений М.Павликом. У першій та другій частинах збірника вміщені поетичні твори-привіти вченому, серед них вірші*. "Була доба, питали ясні мрії", "Поклон Тобі від нас, земляче дорогий", "Дорогій пам'яті М.П.Драгоманова" (автори їх з політичних міркувань не названі).



Кл.слова:
історик -- Україна -- Кирило-Мефодіївське товариство -- самоідентифікація -- національні меншини

   Тип видання:   художня література   
Категорія: Релігія   
3.


Пророцтва Арабської Цариці Михальди, котру звали також Сабою [Електронний ресурс]. - 2-е вид., перероб. і доп.. - Нью-Йорк : Українська Книгарня ім. Т. Шевченка, 1918

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Мова арабської літератури й освіченого суспільства, що зберігся до цих пір - це значною мірою стародавню мову північних арабів. Певною мірою споріднені йому "сайхадскіе" мови мешканців Аравійського Півдня були майже повністю витіснені арабською мовою і його діалектами до XI століття н. е..; власне літератури на них практично не збереглося. Монументальні написи (починаючи з кінця II тисячоліття до н. Е..) - Це в основному лише короткі повідомлення культового та історичного характеру. Вони говорять про "торговому царстві" Маин, таких "військових" царствах, як Саба або Хімйар, складному соціальному ладі, пишному культі. Деякі поетичні перекази півдня збереглися в обробці на арабською мовою - в Корані, в книгах історика - географа ал-Хамданія (? -945), коментувати "хімйарской касиди" Нашуана ал-Хімйарі (? -1177); мабуть ці перекази розповідали і частиною співали особливі оповідачі. Більш ранні записи (до VII ст.) Практично не збереглися; легенди сильно перероблені ісламом і з історією мають мало спільного.



Кл.слова:
релігійна література -- християнство -- Біблія

   Тип видання:   наукове видання   
4.

Лоський, К.
Історія і система римського приватного права [Електронний ресурс] / К. Лоський. - Відень : Історія і Право, 1921

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Т. 1. - 1921. - 129 с.


Микола Онуфрійович Лоський (1870-1965) належить до тієї плеяди російських релігійних філософів, які прагнули створити оригінальні філософські системи, що завершують собою вікову традицію російської релігійно-філософської думки. Як зазначав В.В. Зіньківський, "Лоський справедливо визнається главою сучасних російських філософів ... Він чи не єдиний російський філософ, який побудував систему філософії в самому точному сенсі слова".



Кл.слова:
юриспруденція -- законодавство

   Тип видання:   наукове видання   
5.
 


Сосенко, К.
Культурно-історична постать Староукраїнських Свят Різдва і Щедрого Вечора [Електронний ресурс] / К. Сосенко. - Л. : [б. в.], 1928. - 349 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Дана праця етнолога та священника Ксенофонта Сосенка присвячена аналізу таких давньоукраїнських свят, як Різдво та Щедрий Вечір. Розглядається походження української культури загалом та вплив на неї інших народів світу. Визначається походження свят, їх символіка, релігійна сторона (християнська та язичницька), головні образи, учасники святкування. Досліджуються колядки, щедрівки та їх іноземні аналогії.



Кл.слова:
обряд -- християнство -- православ'я

   Тип видання:   наукове видання   
6.
 


Вовк, Х.
Студії з української етнографії та антропології [Електронний ресурс] / Х. Вовк. - Прага : Українский громадский видавничий фонд, 1928. - 404 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У своїх фундаментальних працях Федір Вовк (1847–1918) науково довів, що українці – окремий антропологічний тип. Його етнографічні дослідження охоплювали різні сторони життя народу: способи мисливства, скотарства, хліборобства, а також пересування; особливості осель і речей ужитку. Велику увагу приділено шлюбному ритуалу як Лівобережної, так і Правобережної України, з численними паралелями щодо звичаїв різних народів Європи й Нового Світу. Видання ілюстровано малюнками й фотографіями.



Кл.слова:
антропологія -- етнографія

   Тип видання:   наукове видання   
7.

Леви-Брюль, Л.
Сверхъестественное в первобытном мышлении [Електронний ресурс] : пер. с фр. / Л. Леви-Брюль. - М. : ОГИЗ, 1937. - 533 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В центре внимания автора – известного французского философа, этнографа и психолога Люсьена Леви-Брюля (1857 – 1939) – проблемы природы человеческого мышления, культурной обусловленности его развития. Она содержит интересно подобранный материал, касающийся примитивных представлений о сверхъестественном и роли мифологии в первобытном сознании.



Кл.слова:
первісне суспільство -- антропологія -- міфологія -- магія

   Тип видання:   наукове видання   
Категорія: Релігія   
8.

Огієнко, І.
Українська церква [Електронний ресурс] / І. Огієнко. - Прага : Видавництво Юрія Тищенка, 1942

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Т. 1 : Нариси з історії української православної церкви. - 1942. - 328 с.

Т. 2 : Нариси з історії української православної церкви. - 1942. - 224 с.


Коли розпочалося християнство в Україні? Коли світ віри Христової досяг і нашої землі й нашого народу, що споконвіку замешкував її? Звичайно маємо на все це відповідь таку, що Христову віру нашому народові прищепив перший князь наш Володимир Святославович року 988-го. Такий погляд дуже поширений у нас, але погляд цей не відповідає дійсному стану справи. Один із перших великих князів українських, Володимир, дійсно перемінив стару віру українську на нову, на християнство, зробив це відкрито й офіційно, і змусив і підданий народ свій до того самого. Отже, за князя Володимира в Україну вже офіційно занесено християнство, і з того часу воно стало офіційною вірою нашої тодішньої української держави.



Кл.слова:
давня історія -- релігійна література -- християнство -- Біблія

   Тип видання:   наукове видання   
9.


Народы зарубежной Европы [Електронний ресурс] : в 2 т. / под ред.: С. А. Токарева, Н. Н. Чебоксарова. - М. : Наука, 1964. - (Народы мира. Этнографические очерки)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Т. 1. - 1018 с.

Т. 2. - 648 с.


В многотомной серии "Народы мира", выпускаемой Институтом этнографии Академии наук СССР, особый том посвящается народам зарубежной Европы. Он состоит из двух полутомов - "Народы Центральной и Юго-Восточной Европы" и "Народы Западной Европы". В первый полутом вошла вся вводная часть - демографический, историко-этнографический и антропологический очерки - и описание народов Центральной и Юго-Восточной Европы, т.е. стран, расположенных между государственной границей СССР и линией западных границ ФРГ, Австрии и Югославии. Остальные страны Европы - северной, западной и юго-западной ее частей - войдут во второй полутом. В серии "Народы мира" этот том занимает несколько особое место. Это едва ли не первое на русском языке полное этнографическое описание всех народов Европы, крупных и мелких, притом описание, которое охватывает как их прошлое, так и настоящее. Вместе с тем выпуск этого тома - первый опыт широкого и систематического сотрудничества советских этнографов с учеными зарубежных социалистических стран. Иллюстрации к настоящему полутому в подавляющем большинстве публикуются впервые; их любезно прислали научные учреждения соответствующих стран.



Кл.слова:
антропологія -- населення Європи

   Тип видання:   наукове видання   
10.


Народы Европейской части СССР [Електронний ресурс] : в 2 т. / под ред. В. А. Александрова [и др.]. - М. : Наука, 1964. - (Народы мира. Этнографические очерки)

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Т. 1. - 984 с.

Т. 2. - 918 с.


Настоящее издание является первой частью двухтомника, посвященного этнографии и этнической истории народов Европейской части СССР. Двухтомник входит в фундаментальную серию Народы мира, подготовленную и изданную Институтом этнографии АН СССР в 1950-е - 1960-е годы. В первом томе излагаются основные этапы этногенеза и этнической истории трех восточнославянских народов, дается обобщенное описание материальной, духовной и социальной культуры русских, украинцев и белорусов. Особое внимание авторы издания уделили вопросам исторического родства, историко-культурных связей и взаимовлияния восточнославянских народов.brНастоящее издание является второй частью двухтомника, посвященного этнографии и этнической истории народов Европейской части СССР. Двухтомник входит в фундаментальную серию Народы мира, подготовленную и изданную Институтом этнографии АН СССР в 1950-е - 1960-е годы. В втором томе излагаются основные этапы этногенеза и этнической истории народов Европейской части СССР (удмурты, мордва, марийцы, молдаване, эстонцы, башкиры, коми, литовцы, гагаузы, калмыки, чуваши, вепсы, цыгане, карелы, евреи, латыши, водь, караимы, татары поволжские, финны-ингерманландцы, саамы, коми-пермяки, ливы, ижорцы), дается обобщенное описание материальной, духовной и социальной культуры этих народов.



Кл.слова:
антропологія -- населення СРСР

   Тип видання:   науково-популярне видання   
Категорія: Біологічні науки   
11.

Аугуста, Йозеф.
Великие открытия [Електронний ресурс] / Иозеф Аугуста. - М. : Мир, 1967. - 226 с.. - (В мире науки и техники)

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


"Великие открытия" - одна из наиболее популярных книг известного чешского палеонтолога проф. Иозефа Аугусты. Она великолепно иллюстрирована художником Зденеком Бурианом. Книга состоит из шестнадцати очерков, рассказывающих о важнейших открытиях, которые позволили сформулировать современные представления о процессе эволюции человека. Эти очерки на основании материалов, которыми располагает наука, показывают жизнь, взаимоотношения, борьбу за существование наших далеких предков. Автор не только прослеживает историю антропологических находок, но и определяет их место и значение в формировании материалистического мировоззрения. Книгу И. Аугусты с увлечением прочтут все, кого интересует предыстория человечества.



Кл.слова:
палеонтологія -- антропологія -- наукове відкриття

   Тип видання:   наукове видання   
Категорія:    
12.

Феигенберг, И. М.
Мозг психика здоровье [Електронний ресурс] / И. М. Феигенберг. - М. : Наука, 1972. - 52 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга профессора И. М. Фейгенберга в популярной форме знакомит читателя с различными сторонами психической деятельности человека. Особое внимание уделено вероятностному прогнозированию — психической способности мозга, изучение которой является основной темой исследовательской работы автора. В книге освещены некоторые вопросы психофизиологии восприятия, эмоций, памяти, отдельные проблемы инженерной психологии и патопсихологии. Книга рассчитана на широкий круг читателей.



Кл.слова:
психологія -- свідомість -- антропологія

   Тип видання:   життєпис   
Категорія: Біологічні науки   
13.

Ирвин, У.
Дарвин и Гексли [Електронний ресурс] : пер. с англ. / У. Ирвин. - М. : Молодая гвардия, 1973. - 464 с.. - (Жизнь замечательных людей. ЖЗЛ : серия биографий ; вып. 8)

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В книге рассказывается о жизни и деятельности двух великих английских биологов Чарлза Дарвина и Томаса Гексли.



Кл.слова:
натурфілософія -- антропологія -- біографія -- еволюція

   Тип видання:   художня література   
14.

Воннегут, Курт.
Бойня номер п'ять або Хрестовий похід дітей [Електронний ресурс] : роман : пер. з англ. / К. Воннегут. - К. : Дніпро, 1976. - 178 с.. - (Зарубіжна сатира і гумор ; № 7)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Курт Воннеґут-молодший — один з найвідоміших американських прозаїків. Про нього і його творчість написані солідні наукові монографії і дисертації, маса критичних статей і рецензій, журналісти без кінця зверталися до нього з проханням про інтерв'ю. Головний парадокс художнього методу Воннеґута в тому, що про найкризовіші, найтрагічніші моменти людського життя він розповідає зі сміхом. В його романах ми спостерігаємо смертельну гру в життя, в яку грає людина. Це зіткнення глибокого філософського змісту з зовнішньою карнавальністю створює неповторний воннеґутівський стиль. Невпинний гротеск, сатира і найгіркіша іронія, парадокси, які створюють ефект обманутого очікування, що показують алогізм людських вчинків і повне руйнування стереотипів — усі ці елементи стилістики, словесна гра, які зустрічаються у Воннеґута, не є самоціллю. Дивний, на перший погляд, прийом реагувати сміхом на нерозв'язні проблеми має серйозне підґрунтя. «Найсміливіші жарти виростають з найглибших розчарувань і розпачливих страхів»,— вважає письменник.



Кл.слова:
американська література -- белетристика -- сатира

   Тип видання:   наукове видання   
15.

Руткевич, Алексей Михайлович.
Социальная философия мадридской школы [Електронний ресурс] / А. М. Руткевич. - М. : Изд-во Моск. ун-та, 1980. - 176 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Монография является критическим исследованием основного течения испанской философии XX века. В работе рассматривается эволюция Мадридской школы от экзистенциализма к философской антропологии, социально-философские и социально-политические воззрения X. Ортеги-и-Гассета и его последователей. Рассчитана на преподавателей, аспирантов и студентов философских факультетов.



Кл.слова:
іспанська філософія -- екзистенціалізм -- філософська антропологія

   Тип видання:   художня література   
16.
 


Ібаньєс, Вісенте Бласко.
Маха гола. Кров і пісок [Електронний ресурс] / Вісенте Бласко Ібаньєс. - К. : Дніпро, 1980. - 576 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В філософсько-психологічних романах, що увійшли до цієї книги, видатний іспанський письменник-реаліст Вісенте Бласко Ібаньєс (1867—1928) розповів про трагічну долю двох талановитих людей: знаменитого художника Маріано Реновалеса («Маха гола») і уславленого тореадора Хуана Гальярдо («Кров і пісок»), чиї мрії, творчі задуми, прагнення гинуть у соціальному середовищі, де панують облуда, жадоба збагачення і жорстокість.



Кл.слова:
психологічна проза -- філософія -- роман

   Тип видання:   художня література   
17.
 


Чехов, Антон.
Вибрані твори [Електронний ресурс] / Антон Чехов. - Київ : Дніпро, 1981. - 410 с.. - (Вершини світового письменства ; т. 36)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Узагальнений образ чеховського героя — це своєрідне відобравження багатоваріантності людських доль, реалізації їх чи нереалізації під тиском так само узагальненої дійсності. У цьому — один із перших парадоксів «феномена Чехова», якщо дозволено вжити такий термін. Феномен цей зріс на грунті особливостей творчої долі письменника, ще більше — особливостей його стилю й поетики, нарешті — оригінальності філософської системи, в якій думка ніколи не виважувалась на терезах понять і категорій, а просто існувала в тексті, не будучи рупором Чехова-мислителя,— життя в прозі Чехова ніби самооцінюється і самоосмислюється. Мабуть, це найважче — сховати себе, автора, в тінь, дати можливість показати істину самим героям, не наполягаючи на ролі поводиря.



Кл.слова:
проза -- драматургія -- російська література

   Тип видання:   науково-популярне видання   
Категорія: Біологічні науки   
18.

Dixon, Dougal.
After Man [Electronic resource] : a zoology of the future / Dougal Dixon. - New York : St. Martin's Press, 1981. - 118 p
Переклад назви: Після людини: зоологія майбутнього

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


What exotic creatures does tomorrow hold? Dougal Dixon's classic work of speculative anthropology blends science and fantasy in a stunning zoology of the future.



Кл.слова:
антропологія -- еволюція -- футурологія

   Тип видання:   наукове видання   
Категорія:    
19.

Руткевич, А. М.
От Фрейда к Хайдеггеру [Електронний ресурс] : критический очерк экзистенциального психоанализа / А. М. Руткевич. - М. : Политиздат, 1985. - 175 с.. - (Социальный прогресс и буржуазная философия)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Это первая в нашей литературе работа, содержащая критический анализ экзистенциального психоанализа, получившего широкое распространение на Западе и своими истоками обращенного к концепциям Фрейда, Сартра, Хайдеггера. Автор книги, кандидат философских наук А. М. Руткевич, рассматривая взгляды ведущих представителей этого направления (Л. Бинсвангера, Р. Мэя, Р. Лэйнга, М. Босса, Ф. Франкля и др.), показывает их связь с процессами, происходящими в современном буржуазном обществе, — с так называемым «контркультурным» движением, распространением всякого рода неконфессиональных религиозных учений и т. д. Книга рассчитана на читателей, проявляющих интерес к новейшим течениям современной буржуазной философии и психологии.



Кл.слова:
психоаналіз -- антропологія -- феноменологія

   Тип видання:   підручник   
20.

Рожнов, В. Е.
Гипноз древности до наших дней [Електронний ресурс] / В. Е. Рожнов, М. А. Рожнова. - М. : Советская Россия, 1987. - 304 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В книге научно-художественных очерков известного психотерапевта доктора медицинских наук В. Рожнова и физиолога М. Рожновой рассказывается о легендах древности, связанных со столь сложным и загадочным явлением человеческой психики, как гипноз, об исполнении его жрецами и священнослужителями для укрепления своих позиций, о всякого рода мистических и религиозных спекулянтах на этом состоянии психики.



Кл.слова:
релігійна психологія -- обряди
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського